FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pohjois-Pohjanmaan AM-yö
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Saana IinYr 53.34 0.00.00
2 Impiö Tiia Pohjant 1.08.29 0.14.55

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niva Heini LaiVe 31.32 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Essi LaiVe 57.37 0.00.00 46.96 43.21
2 Sankelo Lotta Pohjant 58.01 0.00.24 43.14 39.70
3 Mattila Orvokki Pohjant 1.04.07 0.06.30 35.87 33.01
Niva Sara Pohjant EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palmi Sara KoskRi 1.12.15 0.00.00
Kela Merja OulRe EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hokkanen Anni Pohjant 1.06.35 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aikio Outi Pohjant 1.16.05 0.00.00
2 Laurila Sari SalRe 1.44.49 0.28.44
Sillanpää Elina Pohjant HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hokajärvi Raili Pohjant 37.44 0.00.00
2 Jokikokko Tarja OuTa 49.20 0.11.36

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keränen Leila OuTa 47.27 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Kuusela Vappu VaKa KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Ulla Pohjant 38.57 0.00.00 17.93 17.35
2 Kela Mirja OulRe 42.24 0.03.27 15.23 14.74
3 Vilppola Anneli Iisu 42.58 0.04.01 13.81 13.37

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kosola Ville Pohjant 46.21 0.00.00 54.93 54.24
2 Mäkäräinen Jouni Pohjant 51.14 0.04.53 48.46 47.84
3 Keränen Teemu KaSu 54.47 0.08.26 44.15 43.59
4 Mäkelä Esa Iisu 54.51 0.08.30 42.94 42.40
5 Alaperä Arttu-Pekka Pohjant 57.48 0.11.27 39.65 39.14
6 Isokoski Erkki VePo 1.02.53 0.16.32 35.43 34.98
Seppänen Mika VaKa HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koljonen Jouni VaKa 52.11 0.00.00
2 Laurila Mika KoskRi 1.20.51 0.28.40

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikkari Olli OSVA 59.34 0.00.00 0.00 0.00
2 Halonen Tero KoskRi 1.07.05 0.07.31 0.00 0.00
3 Alitalo Sami OSVA 1.20.19 0.20.45 0.00 0.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalo Jarmo Pohjant 52.16 0.00.00 44.36 42.91
2 Tohmola Mika VePo 55.37 0.03.21 40.91 39.57
3 Pihlajaniemi Janne VePo 55.44 0.03.28 40.04 38.74
4 Fredriksson Kaj Pohjant 58.44 0.06.28 37.26 36.04
5 Mäntylä Juha OulRe 1.01.40 0.09.24 34.78 33.65
6 Halonen Vesa Pohjant 1.02.54 0.10.38 33.41 32.32
7 Loukusa Markku Iisu 1.05.49 0.13.33 31.27 30.25
8 Kela Marko OulRe 1.06.21 0.14.05 30.36 29.37
9 Lämsä Jyrki VePo 1.12.25 0.20.09 27.22 26.33

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvönen Panu Pohjant 39.46 0.00.00 45.99 43.91
2 Kemppainen Vesa Iisu 41.19 0.01.33 42.60 40.67
3 Konttajärvi Seppo VePo 44.34 0.04.48 37.96 36.24
4 Luodonpää Risto AlatPi 44.41 0.04.55 36.32 34.68
5 Riippa Ilkka OulRe 58.56 0.19.10 26.38 25.18

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemelä Urpo Pohjant 45.16 0.00.00 38.36 37.73
2 Karppinen Jouko VaKa 49.10 0.03.54 34.43 33.87
3 Kurula Juhani Pohjant 54.30 0.09.14 30.26 29.77
4 Huotari Arto KuPe 55.41 0.10.25 28.84 28.37
5 Rankinen Juho OulRe 59.04 0.13.48 26.45 26.03
6 Ruotsalainen Keijo OYUS 1.00.05 0.14.49 25.28 24.88
Parkkinen Pekka Pohjant HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilminko Pauli SiSe 42.21 0.00.00 35.88 34.90
2 Ahokoivu Hemmo Pohjant 53.30 0.11.09 27.55 26.80
3 Seppänen Ilpo VaKa 56.55 0.14.34 25.09 24.41
4 Argillander Erkki VaKa 1.17.15 0.34.54 17.90 17.41
5 Pihlajaniemi Pekka SalRe 1.17.22 0.35.01 17.28 16.81
Haapasalo Pertti Pohjant HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 41.29 0.00.00 35.19 34.89
2 Sevon Niilo SalRe 52.35 0.11.06 26.93 26.70
3 Roivainen Jouko VaKa 54.18 0.12.49 25.27 25.05
4 Tuohimaa Esko ONMKY 1.00.20 0.18.51 22.02 21.83
Juutinen Hannu Pohjant KES -
Puurunen Reijo OuTa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lukkarinen Olavi Pohjant 30.12 0.00.00 29.24 29.12
2 Myllymaa Kauko OulRe 31.45 0.01.33 27.12 27.01
3 Kukkohovi Reino OSVA 38.22 0.08.10 21.86 21.78
4 Mattila Seppo KoskRi 40.31 0.10.19 20.16 20.08
5 Mikkonen Antero KoskRi 40.45 0.10.33 19.50 19.42
6 Pelkonen Alpo OSVA 56.47 0.26.35 13.61 13.55
7 Karjalainen Veikko VaKa 1.00.19 0.30.07 12.44 12.39

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Erkki PeRa 41.36 0.00.00
2 Nikula Reino OuTa 43.41 0.02.05

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajavaara Juhani PudU 53.31 0.00.00
2 Jäppinen Kyösti Iisu 1.07.59 0.14.28