FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pohjantähti-sprintti iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Venetjoki Väinö KoS 14.18 0.00.00 73.06 74.02
2 Similä Severi Pohjant 15.19 0.01.01 67.19 68.07
3 Hiltunen Juho EsSu 15.22 0.01.04 65.95 66.82
4 Parkkinen Ville IkNV 15.26 0.01.08 64.65 65.50
4 Seppänen Kari-Pekka EsSu 15.26 0.01.08 64.65 65.50
6 Linnainmaa Tero IkNV 15.51 0.01.33 60.97 61.77
7 Kuusikko Miska Pohjant 16.37 0.02.19 57.22 57.97
8 Rantala Peetu KoS 17.12 0.02.54 54.37 55.08
9 Niemelä Paavo Pohjant 17.59 0.03.41 51.13 51.80
Niemelä Hannu Pohjant HYL -
Rantala Petteri KoS KES -
Viippola Aapo OuTa EIL -
Kronqvist Emil KoS EIL -
Kanniainen Tomi PuolRy EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Asikainen Saku Hiisi 14.17 0.00.00 47.57 49.60
2 Laitinen Antti KoskRi 14.20 0.00.03 46.22 48.20
3 Heikkinen Jussi-Pekka SoJy 15.36 0.01.19 41.38 43.15
4 Väänänen Lassi IisVi 16.21 0.02.04 38.44 40.08
5 Puurunen Olli OuTa 16.34 0.02.17 36.91 38.49
6 Rapo Mikko S-2000 17.26 0.03.09 34.10 35.56
7 Lukkarinen Aaro Pohjant 19.29 0.05.12 29.64 30.91

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyppä Tuomas KoS 16.02 0.00.00 47.82 45.87
2 Kotaniemi Janne AlatPi 16.47 0.00.45 44.70 42.88
3 Jylkkä Marko YlivKu 18.34 0.02.32 39.52 37.91
4 Ronkainen Markus LapVe 18.36 0.02.34 38.57 37.00
5 Saari Aki HaHe 19.02 0.03.00 36.83 35.33
6 Myllymäki Jyri VetU 20.11 0.04.09 33.92 32.53
7 Järvelin Marko PeRa 22.11 0.06.09 30.12 28.89
Korhonen Ari-Matti KaSu HYL -
Backlund Jan-Anders Femman EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pihlajaniemi Janne VePo 15.14 0.00.00 41.54 44.00
2 Leskelä Jyrki Pohjant 15.44 0.00.30 39.01 41.33
3 Haapasalo Harri VePo 15.50 0.00.36 37.57 39.80
4 Kankainen Janne SoJy 15.51 0.00.37 36.33 38.49
5 Haikola Petteri KaSu 15.59 0.00.45 34.84 36.91
6 Hyvönen Markku Lynx 17.11 0.01.57 31.30 33.16
Viitasaari Tommi KoS EIL -
Loukusa Markku Iisu EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Järvenpää Esa S-JKL 14.52 0.00.00 47.82 38.61
2 Lauri Hannu OH 15.44 0.00.52 43.83 35.39
3 Rahkola Mika OH 16.40 0.01.48 40.10 32.38
4 Alahäivälä Tapani PudU 16.43 0.01.51 38.70 31.25
5 Luodonpää Risto AlatPi 19.11 0.04.19 32.61 26.33
6 Backman Kari IinYr 20.46 0.05.54 29.10 23.50
Vidqvist Jouni TuMe EIL -
Kinnari Jukka SuJu EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Partanen Timo RasHy 16.57 0.00.00
2 Karppinen Jouko VaKa 21.12 0.04.15
Junkala Eero KannUra HYL -
Tepsa Antti LapVe HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kotila Harri YlikNM 14.02 0.00.00 36.47 36.92
2 Grekelä Antti HaHe 14.07 0.00.05 35.57 36.01
2 Kotala Markku OH 14.07 0.00.05 35.57 36.01
4 Kurkela Reino OH 14.13 0.00.11 33.97 34.39
5 Karhunen Juha KuoSu 15.09 0.01.07 31.25 31.63
6 Tuomaala Juhani KoS 15.18 0.01.16 30.31 30.69
7 Heikka Markku ONMKY 16.19 0.02.17 27.84 28.18
8 Haapasalo Pertti Pohjant 21.28 0.07.26 20.71 20.97
Kotala Ilkka OH HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Keltamäki Seppo JoKu 14.37 0.00.00 36.90 35.61
2 Jylkkä Markku YlivKu 16.40 0.02.03 31.67 30.56
3 Köngäs Martti PuolRy 16.56 0.02.19 30.49 29.42
4 Tuohimaa Esko ONMKY 17.02 0.02.25 29.63 28.60
5 Sevon Niilo SalRe 17.45 0.03.08 27.78 26.81
6 Antikainen Raimo KuoSu 19.28 0.04.51 24.74 23.88
7 Puurunen Reijo OuTa 19.34 0.04.57 24.02 23.18
Toppari Pekka PuolRy HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 12.53 0.00.00 29.24 22.92
2 Mustonen Lauri AlatPi 13.59 0.01.06 24.92 19.54
3 Pelkonen Alpo OSVA 21.15 0.08.22 15.07 11.81

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Veijovaara Jorma Pohjant 18.23 0.00.00
2 Pelkonen Toivo YlikNM 24.32 0.06.09

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kallela Luca HS 15.42 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkinen Altti SoJy 15.26 0.00.00
2 Sorsa Eero SoJy 15.29 0.00.03
Salonen Onni SoJy EIL -
Heikkinen Otso SoJy HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vuorinen Miki Koovee 13.45 0.00.00
2 Lifflander Jesse SalRe 21.37 0.07.52

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Karri KaSu 10.09 0.00.00
2 Paakkolanvaara Kalle Pohjant 10.25 0.00.16
3 Rannila Aatu VetU 12.34 0.02.25
4 Lauri Heikki OH 17.06 0.06.57
Ukkola Santeri Pohjant EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti OuTa 8.51 0.00.00
2 Heikkinen Konsta SoJy 11.03 0.02.12
Westerholm Lauri Pohjant HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Manninen Eelis Pohjant 9.24 0.00.00
2 Mäkäräinen Eeli Pohjant 9.28 0.00.04
3 Korhonen Veikko KaSu 10.33 0.01.09
4 Paakkolanvaara Ilpo Pohjant 11.13 0.01.49
5 Alahäivälä Pauli PudU 12.35 0.03.11

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Emil Pohjant 7.18 0.00.00
2 Korpi Joona LänRa 7.55 0.00.37
3 Heikkinen Aaro SoJy 8.40 0.01.22

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 16.02 0.00.00 68.66 71.49
2 Korpi Anna LänRa 17.19 0.01.17 62.94 65.53
3 Nokelainen Liisa EsSu 17.35 0.01.33 61.36 63.88
4 Ojanaho Ansa-Lotta OH 17.38 0.01.36 60.56 63.05
5 Huuha Anni OuHu 17.45 0.01.43 59.54 61.99
6 Tarvonen Silja KR 17.48 0.01.46 58.75 61.17
7 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 18.06 0.02.04 57.17 59.52
8 Mäkäräinen Selma Pohjant 18.25 0.02.23 55.59 57.88
9 Palokangas Mette AlatPi 19.15 0.03.13 52.61 54.78
10 Backman Saana IinYr 20.28 0.04.26 48.95 50.96
11 Kukkola Minna-Mari VePo 21.03 0.05.01 47.07 49.00
12 Kuusikko Kiia Pohjant 21.37 0.05.35 45.32 47.19
13 Pemmari Toini TP 21.56 0.05.54 44.17 45.99
14 Päkkilä Suvi HaHe 23.17 0.07.15 41.13 42.83
15 Lotvonen Essi LaiVe 24.31 0.08.29 38.62 40.20
16 Tepsa Anna-Eerika LapVe 29.01 0.12.59 32.25 33.57
Viippola Venla OuTa EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pitkänen Kati Pohjant 23.35 0.00.00
2 Sergejeff Kati Iisu 28.04 0.04.29

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laitinen Maria YlikNM 15.11 0.00.00 34.75 34.04
2 Lithovius Anna-Riikka Pohjant 15.35 0.00.24 32.59 31.92
3 Ronkainen Ritva LapVe 17.41 0.02.30 27.60 27.03
4 Korhonen Carita IisVi 18.47 0.03.36 24.93 24.42
5 Märsynaho Maaret PuolRy 21.15 0.06.04 21.10 20.67

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rannila Tanja VetU 14.19 0.00.00 49.60 48.57
2 Goman Annukka VePo 15.49 0.01.30 42.65 41.76
3 Lauri Laura OH 16.47 0.02.28 38.08 37.28
4 Frant Nina S-2000 17.42 0.03.23 34.10 33.39
Kankainen Ulla-Maria SoJy EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 12.01 0.00.00 55.27 56.25
2 Haataja Mirka YlikNM 12.56 0.00.55 50.07 50.96
3 Holm Riikka SiiRa 13.33 0.01.32 46.57 47.39
4 Tolvanen Heidi AlatPi 14.12 0.02.11 43.27 44.03
5 Lintunen Sirpa SiiRa 14.38 0.02.37 40.85 41.58
6 Holopainen Lone-Maria S-2000 17.07 0.05.06 33.95 34.56
Laaksoviita Katja SuomRa HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haverinen Tuula KaSu 13.52 0.00.00 39.30 42.15
2 Kauppinen Liisa SuomRa 15.27 0.01.35 33.51 35.94
3 Viitanen Kirsi OH 15.56 0.02.04 30.78 33.02
4 Kanerva Kerttu LapVe 17.05 0.03.13 27.12 29.08
Lassila Päivi RasTiimi EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Humalamäki Mirja SuomRa 13.27 0.00.00 42.03 47.52
2 Jurvakainen Tuija RasHy 14.10 0.00.43 36.91 41.73
3 Käkelä Maija PuolRy 14.11 0.00.44 33.88 38.30

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karjalainen Seija LaiVe 16.53 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Halme Ritva KiimU 15.10 0.00.00 32.59 28.46
2 Pelkonen Maija OSVA 16.17 0.01.07 28.84 25.19
3 Ketola Pirjo SalRe 16.44 0.01.34 26.59 23.22
4 Köngäs Kaarina PuolRy 21.04 0.05.54 19.95 17.42

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lauri Silja OH 16.56 0.00.00
2 Rajala Daniela KoskRi 20.26 0.03.30
Loukusa Anni Iisu EIL -
Viitasaari Liina KoS EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyppä Liina KoS 12.51 0.00.00 55.22 57.63
2 Rokala Erica LapVi 13.56 0.01.05 49.97 52.15
3 Pirilä Elisa MSParma 13.58 0.01.07 48.90 51.03
4 Yli-Futka Amanda MSParma 14.15 0.01.24 46.99 49.04
5 Lauri Elina OH 14.29 0.01.38 45.32 47.29
6 Salmela Anni S-2000 14.50 0.01.59 43.35 45.24
7 Jaatinen Ilona Pohjant 15.32 0.02.41 40.54 42.31
8 Myllymäki Matilda KoS 15.41 0.02.50 39.30 41.02
9 Evans Lidia SoJy 17.23 0.04.32 34.69 36.21
Mattila Helmi RasTiimi EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niinimäki Nelli Pohjant 15.01 0.00.00 38.32 33.19
2 Heikkinen Hilla SoJy 15.03 0.00.02 37.09 32.12
3 Kangas Siiri Pohjant 16.09 0.01.08 33.49 29.01
4 Palosaari Maiju KiimU 16.45 0.01.44 31.26 27.08
5 Pihlajaniemi Aini Pohjant 17.32 0.02.31 28.88 25.02
Goman Matleena Pohjant KES -
Saari Annalotta Pohjant EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Similä Helmiina Pohjant 10.02 0.00.00
2 Anttila Ilona Pohjant 10.39 0.00.37
3 Hokkanen Liina Pohjant 11.21 0.01.19
4 Alahäivälä Silja PudU 11.41 0.01.39
5 Rautiainen Senni SoJy 12.02 0.02.00
6 Länsitie Pinja Pohjant 12.17 0.02.15
7 Tikkanen Pieta Pohjant 14.13 0.04.11
Heikkinen Aada Pohjant EIL -
Backlund Thelma Femman EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jokelainen Sanja KaSu 11.18 0.00.00
2 Ryytty Inka Pohjant 11.27 0.00.09
3 Kettunen Sara KaSu 12.10 0.00.52
4 Niemelä Hetta Pohjant 13.52 0.02.34
5 Loukusa Aino Iisu 17.43 0.06.25

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryytty Elena Pohjant 8.48 0.00.00
2 Hokkanen Hilma Pohjant 9.13 0.00.25
3 Jeskanen Anni Pohjant 10.05 0.01.17
4 Kangas Inga Pohjant 11.32 0.02.44
5 Heikkinen Elna SoJy 11.44 0.02.56
6 Määttä Malla Pohjant 14.25 0.05.37
Saari Amanda Pohjant EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pitkänen Enni Pohjant 7.15 0.00.00
2 Heikkinen Aamu Pohjant 8.44 0.01.29
3 Anttila Oona Pohjant 8.48 0.01.33
4 Kangas Saga Pohjant 9.35 0.02.20
Määttä Hilla Pohjant HYL -