FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Vappurastit 2022
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorsa Aleksi TP 29.13 0.00.00 89.49 88.78
2 Huttunen Esa TuMe 32.48 0.03.35 79.14 78.51
3 Heikkilä Ollipekka HS 32.50 0.03.37 78.49 77.87
4 Anjala Topi LS-37 33.45 0.04.32 75.81 75.21
5 Sorsa Antti EsSu 34.25 0.05.12 73.80 73.21
6 Helander Iisak Pohjant 36.16 0.07.03 69.52 68.97
7 Hapola Tuomas RaKaS 36.54 0.07.41 67.82 67.28
8 Laine Jaakko HiKi 37.02 0.07.49 67.07 66.54
9 Saarinen Jarkko HiKi 37.19 0.08.06 66.06 65.54
10 Myllärinen Vertti LappRi 37.30 0.08.17 65.24 64.72
11 Lahtinen Tuomo LS-37 37.31 0.08.18 64.71 64.20
12 Koivumäki Lauri LapVi 37.56 0.08.43 63.51 63.01
13 Rissanen Jaakko LapVe 41.32 0.12.19 57.55 57.10
14 Kerkola Nico AngA 42.45 0.13.32 55.48 55.04
15 Salo Kristian Trian 43.33 0.14.20 54.03 53.60
16 Liukkonen Kalle HiKi 45.07 0.15.54 51.74 51.33
17 Donner Mikael OK77 45.08 0.15.55 51.31 50.90
18 Aaltonen Tatu Lynx 46.43 0.17.30 49.17 48.78
19 Kuutti Veli-Pekka EsAk 49.03 0.19.50 46.45 46.08
20 Kerkola Teemu AngA 51.24 0.22.11 43.96 43.61
21 Lanne Ristomatti TP 54.46 0.25.33 40.92 40.60
22 Laukkanen Antero RaHa 58.07 0.28.54 38.24 37.94

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Mikko HS 34.17 0.00.00 67.28 67.37
2 Mäkelä Jaakko SuSe 37.17 0.03.00 60.54 60.62
3 Kleemola Lauri Lynx 37.25 0.03.08 59.00 59.08
4 Liukkala Jaakko HauSi 38.06 0.03.49 56.64 56.72
5 Taussi Jussi KyS 39.20 0.05.03 53.61 53.68
6 Huhtiniemi Pauli LuuRa 41.35 0.07.18 49.52 49.59
7 Glad Ville Jyry 43.05 0.08.48 46.65 46.71
8 Jääskeläinen Henri RaHa 46.25 0.12.08 42.24 42.29

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soini Jussi KS 31.42 0.00.00 66.92 63.07
2 Alanko Heikki Jyry 38.16 0.06.34 54.61 51.46
3 Välikorpi Jari RasKu 38.22 0.06.40 53.64 50.54
4 Honkonen Atte Jyry 38.41 0.06.59 52.38 49.36
5 Korhonen Hannu Pihkan 39.02 0.07.20 51.09 48.14
6 Järvenpää Juha HS 39.54 0.08.12 49.18 46.35
7 Kapiainen Tomi RaKaS 41.59 0.10.17 45.98 43.33
8 Heikkilä Markus EsSu 43.40 0.11.58 43.48 40.98
9 Eskelinen Joona RaVi 44.51 0.13.09 41.63 39.23
10 Rapo Mikko S-2000 52.20 0.20.38 35.07 33.04
11 Lepistö Lasse HauSi 55.05 0.23.23 32.74 30.85

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pikkarainen Toni HS 29.08 0.00.00 62.83 60.95
2 Mutka Manu TuMe 29.45 0.00.37 61.11 59.28
3 Rantala Tommy KaRa 31.13 0.02.05 57.84 56.11
4 Leppävuori Ilkka TP 34.33 0.05.25 51.90 50.35
5 Lehmusvuori Tomi LS-37 35.19 0.06.11 50.42 48.91
6 Lepistö Mikko HauSi 35.40 0.06.32 49.57 48.09
7 Suntila Juha TuMe 36.15 0.07.07 48.43 46.98
8 Lehtonen Pasi HauSi 36.36 0.07.28 47.62 46.20
9 Myöhänen Mikko MusNe 37.07 0.07.59 46.63 45.23
10 Joopi Juha UlvUra 38.39 0.09.31 44.45 43.13
11 Laimio Jussi MusNe 38.47 0.09.39 43.98 42.67
12 Koivisto Vesa KeU 38.48 0.09.40 43.64 42.34
13 Hyvärilä Jussi HyRa 47.09 0.18.01 35.64 34.58
14 Gustafsson Henrik SV 48.16 0.19.08 34.56 33.53
15 Kirves Saku SKUusi 50.07 0.20.59 33.04 32.05
16 Viero Jussi LaihLu 50.31 0.21.23 32.53 31.56
17 Malmi Ilkka HS 50.38 0.21.30 32.21 31.25
18 Wallén Henrik OK77 52.50 0.23.42 30.63 29.72
19 Kiintola Jarno KS 53.12 0.24.04 30.18 29.28
20 Harmaala Ismo MusNe 54.15 0.25.07 29.37 28.49
21 Nyman Tomi Pihkan 54.53 0.25.45 28.80 27.94
22 Reeni Esko RiSu 55.17 0.26.09 28.37 27.52
23 Pöyhönen Simo Raus 1.05.05 0.35.57 23.91 23.19

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Mikael Trian 28.28 0.00.00 63.66 62.72
2 Virtanen Antti HlS 30.34 0.02.06 58.81 57.95
3 Romppainen Pasi HyRa 31.06 0.02.38 57.35 56.50
4 Taskila Sakari LeSi 33.31 0.05.03 52.78 52.01
5 Ruuska Vesa KangSK 35.15 0.06.47 49.78 49.05
6 Ryyppö Jarkko RaVa 35.27 0.06.59 49.10 48.38
7 Friman Sami HyRa 35.56 0.07.28 48.04 47.33
8 Tuokko Jyrki RaVa 38.40 0.10.12 44.27 43.62
9 Kerkola Mika SuSi 39.05 0.10.37 43.44 42.80
10 Kajanoja Lauri EsSu 40.40 0.12.12 41.39 40.78
11 Kuosmanen Tuomo Pihkan 44.47 0.16.19 37.27 36.72
12 Ritvanen Paavo Pihkan 46.31 0.18.03 35.57 35.05
13 Lehtonen Timo LS-37 47.38 0.19.10 34.44 33.93
14 Ilomäki Mika Koovee 48.15 0.19.47 33.70 33.21
15 Paajanen Jarkko Jyry 48.33 0.20.05 33.20 32.71
16 Fey Carl EsSu 55.14 0.26.46 28.92 28.50
17 Forma Pauli HiKi 1.00.18 0.31.50 26.26 25.87
18 Mattila Ville PäLuLu 1.03.26 0.34.58 24.73 24.37
19 Laaksonheimo Jyrki HyRa 1.08.35 0.40.07 22.67 22.33
Mårtenson Rasmus OK77 HYL -
Hintsanen Pekka EKSu EIL -
Anttonen Mikael KaRa EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haajanen Leif Raseborg 31.33 0.00.00 53.43 51.34
2 Kaija Esko RaVa 32.33 0.01.00 51.27 49.27
3 Gynther Kimmo IHR 32.34 0.01.01 50.73 48.74
4 Hintsanen Harri IHR 34.01 0.02.28 48.07 46.19
5 Ojanen Tuomas HS 35.37 0.04.04 45.44 43.66
6 Kauria Juha ORa 36.49 0.05.16 43.50 41.80
7 Pellinen Antti JoKu 38.20 0.06.47 41.34 39.72
8 Nietosjärvi Tommi Pihkan 38.33 0.07.00 40.67 39.08
9 Karttunen Markku HS 38.52 0.07.19 39.90 38.34
10 Raudus Timo Eks 42.15 0.10.42 36.31 34.89
11 Tuomi Pertti AskU 42.22 0.10.49 35.81 34.41
12 Heinilä Hannu RaVa 43.38 0.12.05 34.38 33.04
13 Lahtinen Jari IHR 45.40 0.14.07 32.48 31.21
14 Westerholm Jouni Trian 47.00 0.15.27 31.20 29.98
15 Launis Kasperi Raus 48.57 0.17.24 29.62 28.46
16 Tiainen Risto EsSu 51.09 0.19.36 28.01 26.92
Ijas Markku HyRa EIL -
Antikainen Jarmo MU EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietarinen Juha SiiRa 32.06 0.00.00 47.70 46.10
2 Partanen Timo RasHy 32.11 0.00.05 46.68 45.12
3 Laiho Hannu RaVa 32.39 0.00.33 45.13 43.62
4 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 36.29 0.04.23 39.61 38.28
5 Frilander Heikki Trian 38.45 0.06.39 36.55 35.32
6 Väisänen Juha MU 39.34 0.07.28 35.07 33.89
7 Ahto Pekka EuVe 45.16 0.13.10 30.02 29.01
8 Liukkonen Jari IHR 1.01.25 0.29.19 21.66 20.93
Hämäläinen Markku RaVa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Jouko RR 28.10 0.00.00 47.97 46.86
2 Karamo Jouko HS 29.07 0.00.57 45.97 44.90
3 Töyrylä Teuvo VeVe 32.09 0.03.59 41.24 40.28
4 Lehto Esa HS 32.26 0.04.16 40.49 39.55
5 Svärd Rune Trian 33.45 0.05.35 38.53 37.64
6 Antell Kai KeU 34.17 0.06.07 37.56 36.69
7 Valkonen Pekka Kalske 34.35 0.06.25 36.87 36.02
8 Vainio Jarmo HlS 37.11 0.09.01 33.95 33.16
9 Leppälä Martti HlS 39.52 0.11.42 31.35 30.62
10 Vainikka Jari Pihkan 42.54 0.14.44 28.84 28.17
11 Kinkki Seppo HyRa 42.59 0.14.49 28.49 27.83
12 Nyberg Henry Trian 43.38 0.15.28 27.77 27.13
13 Nurminen Jouko TP 49.44 0.21.34 24.11 23.55
14 Viitasalo Harri RiSu 52.42 0.24.32 22.51 21.99
15 Ahlqvist Hannu RiSu 1.05.33 0.37.23 17.91 17.49
Suvitaival Pekka MU HYL -
Harju Matti PorvU HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Pertti RR 28.10 0.00.00 46.98 45.81
2 Käyhkö Kari LS-37 28.36 0.00.26 45.97 44.82
3 Kokkonen Hannu AR 28.48 0.00.38 45.35 44.22
4 Salminen Esko TurSa 31.00 0.02.50 41.85 40.81
5 Liukkala Pekka HauSi 31.57 0.03.47 40.34 39.33
6 Vesterinen Paavo LHR 32.04 0.03.54 39.92 38.92
7 Mourujärvi Kauno KannUra 32.27 0.04.17 39.19 38.20
8 Martikainen Sakari KuUS 33.16 0.05.06 37.96 37.01
9 Forsström Sune Raseborg 33.36 0.05.26 37.33 36.40
10 Järvinen Jorma SKUusi 33.39 0.05.29 37.02 36.09
11 Väätäinen Seppo EsSu 35.09 0.06.59 35.19 34.31
12 Tanttu Unto SKUusi 35.29 0.07.19 34.62 33.75
13 Arvola Paavo TurSa 36.09 0.07.59 33.74 32.90
14 Saukonoja Jouni PorvU 36.10 0.08.00 33.49 32.65
15 Tervo Vesa RR 36.20 0.08.10 33.10 32.27
16 Kyckling Veli-Matti HS 37.26 0.09.16 31.89 31.10
17 Ovaska Ari EE 39.17 0.11.07 30.17 29.42
18 Mattila Hannu EsAk 40.44 0.12.34 28.89 28.16
19 Huikkola Markku KangSK 40.52 0.12.42 28.58 27.87
20 Niittymäki Asko TurSa 42.28 0.14.18 27.30 26.62
21 Laine Jaakko HS 43.23 0.15.13 26.53 25.86
22 Kaukiainen Raimo HU-46 45.06 0.16.56 25.32 24.69
23 Nykänen Pentti Jyry 50.29 0.22.19 22.45 21.89
24 Terävä Seppo Pihkan 53.57 0.25.47 20.85 20.33
Tarvainen Juhani PiTa EIL -
Leino Tapio HS EIL -
Ilmakunnas Pekka Pihkan EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Pertti HS 26.40 0.00.00 40.53 40.15
2 Liljeström Åge HS 27.24 0.00.44 39.18 38.81
3 Hongisto Heimo LoJa 27.51 0.01.11 38.28 37.92
4 Kuusi Klaus Mesik 28.05 0.01.25 37.70 37.34
5 Wessman Risto HiKi 29.59 0.03.19 35.06 34.73
6 Partanen Paavo HyRa 30.30 0.03.50 34.23 33.91
7 Heinonen Jouko LS-37 32.19 0.05.39 32.08 31.77
8 Orrensalo Reijo TuVi 32.34 0.05.54 31.60 31.31
9 Nikkari Paavo LS-37 33.10 0.06.30 30.81 30.52
10 Erkiö Hannu HS 33.26 0.06.46 30.34 30.06
11 Laine Eero RaVi 34.51 0.08.11 28.90 28.63
12 Kytöjoki Juhani Jyry 35.38 0.08.58 28.06 27.79
13 Nenonen Mauri EsSu 35.49 0.09.09 27.71 27.45
14 Tiura Tapio HS 36.04 0.09.24 27.31 27.05
15 Rönkkö Paavo EsSu 37.36 0.10.56 26.00 25.76
16 Hartikainen Pertti S. RiSu 40.26 0.13.46 24.00 23.77
17 Latvasto Erkki HS 41.14 0.14.34 23.35 23.13
18 Koivula Keijo HyRa 43.53 0.17.13 21.77 21.57
19 Romula Tuomo Jyry 52.18 0.25.38 18.13 17.96
20 Niemi Pentti HauSi 1.01.44 0.35.04 15.24 15.10
Viljanen Keijo LoJa KES -
Heinonen Heikki LHR KES -
Cederlöf Bror-Erik OK77 KES -
Riikonen Rauno PertPe EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Österberg Reino LeSi 29.03 0.00.00 33.55 33.07
2 Anjala Risto LS-37 29.40 0.00.37 32.56 32.10
3 Erkkilä Olavi HlS 30.08 0.01.05 31.77 31.32
4 Åberg Karl-Erik EsSu 30.24 0.01.21 31.21 30.77
5 Sukki Martti LHR 32.29 0.03.26 28.94 28.53
6 Kärkkäinen Eero EsSu 33.17 0.04.14 27.99 27.59
7 Kiiski Osmo SomEsa 34.00 0.04.57 27.15 26.76
8 Hakio Risto HS 34.38 0.05.35 26.40 26.03
9 Sulander Heikki EE 35.56 0.06.53 25.21 24.85
10 Heikinheimo Matti HS 37.03 0.08.00 24.22 23.87
11 Kleemola Pauli PertPe 38.48 0.09.45 22.90 22.58
12 Hovikorpi Aarno HlT 39.04 0.10.01 22.52 22.21
13 Juhonsalo Matti LHR 39.10 0.10.07 22.25 21.93
14 Kuokkanen Kari Pihkan 47.49 0.18.46 18.04 17.79
15 Haarlaa Rihko HS 57.09 0.28.06 14.95 14.73
16 Perkinen Osmo Pihkan 1.00.05 0.31.02 14.07 13.87
17 Lindeman Osmo HS 1.39.14 1.10.11 8.43 8.32
Kuutti Jorma PertPe HYL -
Palomäki Mikko HyRa EIL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ranta Esko LS-37 48.02 0.00.00 22.05 22.27
2 Kasi Servo KeU 49.37 0.01.35 19.75 19.94
3 Ijas Johannes KeU 54.17 0.06.15 16.59 16.75

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tukiainen Otso Koovee 39.04 0.00.00 49.50 45.96
2 Ahonen Niilo LS-37 43.48 0.04.44 40.84 37.92
3 Vuorela Joona EsSu 52.42 0.13.38 31.19 28.96
Tiainen Olli EsSu EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirvesmies Atte KuoSu 36.34 0.00.00 56.64 56.07
2 Granqvist Aapo LS-37 37.46 0.01.12 50.73 50.22
3 Granqvist Eetu LS-37 42.45 0.06.11 41.18 40.77

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärilä Touko RR 27.57 0.00.00 46.76 42.14
2 Vaje Jaakko SKUusi 31.11 0.03.14 40.86 36.83
3 Laisev Vjatseslav Pihkan 32.56 0.04.59 37.70 33.98
4 Friman Eemeli HyRa 34.20 0.06.23 35.21 31.73
5 Lammi Tuomo HS 47.35 0.19.38 24.72 22.28
6 Kantelinen Leevi HyRa 53.00 0.25.03 21.58 19.45
7 Kuronen Aleksi Jyry 1.15.09 0.47.12 14.78 13.32
Nyman Elias Lynx EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirves Antti SKUusi 17.55 0.00.00
2 Joopi Lauri UlvUra 20.35 0.02.40
3 Pellikka Väinö HiKi 25.30 0.07.35
4 Kinnunen Onni KangSK 29.17 0.11.22
5 Husu Aleksi HiKi 30.34 0.12.39
6 Mattila Ato KangSK 33.02 0.15.07
Viero Juho EsSu EIL -
Kiintola Eemil KS EIL -
Fey Erik EsSu EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Backman Voitto KangSK 15.33 0.00.00
2 Hanhijärvi Matteus EsAk 17.44 0.02.11
3 Väkiparta Simo RR 19.13 0.03.40
4 Immonen Topias HlS 19.59 0.04.26
5 Ryhänen Leo Navi 20.21 0.04.48
Matilainen Tuomas EsSu EIL -
Lehtonen Eemeli HauSi EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Linus Trian 11.08 0.00.00
2 Kantelinen Vili HyRa 12.07 0.00.59
3 Lepistö Onni HauSi 12.30 0.01.22
4 Kullberg Lauri Trian 14.24 0.03.16
5 Ahola Miko HyRa 16.35 0.05.27
6 Keskinarkaus Nilla LS-37 17.15 0.06.07
7 Latonummi Hermanni LS-37 17.33 0.06.25
8 Pohjola Ilmari HauSi 18.36 0.07.28
9 Koivisto Luukas SKUusi 19.22 0.08.14
10 Väänänen Jesse SKUusi 24.29 0.13.21
11 Kinnunen Veli KangSK 26.11 0.15.03
Yrjölä Aaro LS-37 EIL -
Toivanen Aaron HyRa EIL -
Fey Mark EsSu EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Matilainen Sakari EsSu 40.39 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyvölä Sampo HlS 17.48 0.00.00
2 Sabel Santeri HauSi 18.36 0.00.48
3 Pohjola Arttu HauSi 18.39 0.00.51
4 Latonummi Iisakki LS-37 18.51 0.01.03
5 Ahola Miska HyRa 19.57 0.02.09
6 Hakkarainen Okko LS-37 20.58 0.03.10
7 Latonummi Aaretti LS-37 21.16 0.03.28
8 Koskinen Ruben Trian 21.38 0.03.50
9 Liukkala Sulo SKUusi 23.24 0.05.36
10 Kinnunen Sisu KangSK 32.42 0.14.54
11 Husu Daniel HiKi 33.31 0.15.43
12 Liukkala Urho SKUusi 35.28 0.17.40
Damskägg Oiva HyRa EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hara Marika Koovee 45.08 0.00.00 62.74 57.75
2 Savkina Ekaterina EsSu 46.21 0.01.13 59.57 54.83
3 Hanhijärvi Marjukka EsAk 46.31 0.01.23 57.83 53.23
4 Kurttila Meeri Lynx 49.46 0.04.38 52.63 48.44
5 Juga Emma SKUusi 51.51 0.06.43 49.15 45.24
6 Itkonen Maria LapVe 53.15 0.08.07 46.53 42.83
7 Ylipelkola Essi LS-37 1.11.23 0.26.15 33.72 31.04
Pisto Henna NurmSe EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensuu Meri EsAk 29.03 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sabel Jenni Hiisi 50.37 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuokko Mari LS-37 32.39 0.00.00 48.11 37.57
2 Keskinarkaus Leena LS-37 37.49 0.05.10 40.76 31.83
3 Heikkilä Maija EsAk 44.22 0.11.43 34.08 26.61
4 Fey Natalia EsSu 45.17 0.12.38 32.74 25.57
5 Kosenius Anna-Kaisa HyRa 46.19 0.13.40 31.37 24.50
6 Salo Katri HS 49.35 0.16.56 28.71 22.42
7 Lehtonen Kirsi HauSi 49.44 0.17.05 28.03 21.89
8 Jarolf Tanja PorvU 58.17 0.25.38 23.41 18.29
Elovaara-Salmi Anna HS HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 27.33 0.00.00 65.93 65.68
2 Kivelä Riikka S-JKL 29.24 0.01.51 60.85 60.62
3 Ryyppö Minna HS 31.14 0.03.41 56.41 56.19
4 Malmi Päivi HS 32.21 0.04.48 53.62 53.42
5 Vuorela Hanna EsAk 33.11 0.05.38 51.45 51.26
6 Kirves Hetti SKUusi 34.28 0.06.55 48.74 48.56
7 Friman Kaisa HyRa 37.31 0.09.58 44.05 43.89
8 Pätäri Päivi MusNe 40.56 0.13.23 39.71 39.56
9 Koskelainen Teija HlT 41.24 0.13.51 38.61 38.46
10 Haapea Heli HyRa 41.25 0.13.52 37.93 37.79
11 Luurila Mervi Jyry 45.26 0.17.53 33.98 33.85
Kiiski Johanna HS EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erola Larissa HS 30.12 0.00.00 52.41 51.52
2 Koivuniemi Kirsi LS-37 31.55 0.01.43 48.84 48.01
3 Torp-Donner Heidi OK77 32.46 0.02.34 46.85 46.06
4 Laurila Anneli Trian 33.34 0.03.22 45.03 44.26
5 Saarinen Katri KeU 34.56 0.04.44 42.59 41.86
6 Pikkarainen Anu HS 37.15 0.07.03 39.30 38.63
7 Suorsa Mervi Pihkan 39.23 0.09.11 36.57 35.95
8 Vehkamäki Hanna Pihkan 42.20 0.12.08 33.46 32.89
9 Koistinen Marjo EsSu 43.18 0.13.06 32.16 31.62
10 Pellikka Katja HiKi 44.41 0.14.29 30.64 30.12
11 Hovinen Mari SKUusi 55.53 0.25.41 24.07 23.66
Åberg Inga-Lill Trian EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vierikko Annamari HS 28.25 0.00.00 51.56 47.50
2 Savolainen Paula PR 29.57 0.01.32 48.00 44.23
3 Kekäläinen Kaija HS 32.26 0.04.01 43.48 40.06
4 Kauria Pirjo ORa 35.10 0.06.45 39.32 36.23
5 Mårtenson Karin OK77 46.31 0.18.06 29.14 26.84
6 Oikkonen Mirka OH 46.40 0.18.15 28.45 26.21
7 Filipsson-Korento Lena OK77 48.37 0.20.12 26.75 24.64
8 Valkonen Virpi Kalske 51.33 0.23.08 24.69 22.75
9 Launis Teija Raus 59.15 0.30.50 21.02 19.37
Tuomola Marjo RaHa EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puromies Merja EsSu 29.30 0.00.00 51.61 50.61
2 Kottonen Annariitta Lynx 37.23 0.07.53 40.11 39.34
3 Lahtinen Terttu IHR 40.33 0.11.03 36.42 35.72
4 Haajanen Ulrika Raseborg 40.57 0.11.27 35.50 34.82
5 Töyrylä Marja KyS 44.01 0.14.31 32.51 31.89
6 Borgenström Lotta HyRa 46.58 0.17.28 29.98 29.41
7 Malinen Paula KaSu 47.07 0.17.37 29.40 28.84
8 Jurvakainen Tuija RasHy 51.31 0.22.01 26.45 25.94
9 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 55.39 0.26.09 24.07 23.61
10 Kallio Arja RiSu 1.04.36 0.35.06 20.39 19.99
Eisanen Tea MaMa HYL -
Ilmakunnas Seija Pihkan EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 27.36 0.00.00 49.68 48.56
2 Lonka Hennariikka KR 30.02 0.02.26 44.97 43.95
3 Räikkönen Anneli RaVa 33.02 0.05.26 40.27 39.35
4 Antila Suvi PäLuLu 33.34 0.05.58 39.01 38.13
5 Hakomäki Kirsi HS 35.16 0.07.40 36.55 35.72
6 Honkanen Päivi HyRa 36.22 0.08.46 34.88 34.09
7 Lappeteläinen Raija HyRa 38.07 0.10.31 32.74 31.99
8 Virtanen Marita EsSu 46.16 0.18.40 26.53 25.92
9 Heinonen Kaija Pihkan 46.37 0.19.01 25.89 25.30
10 Ahlqvist Kristiina RiSu 51.33 0.23.57 23.01 22.49
11 Isokangas-Torniainen Tuulikki Pihkan 56.13 0.28.37 20.73 20.26

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Irmeli HirvHe 26.49 0.00.00 36.97 36.61
2 Kukkonen Marja RaKaS 34.22 0.07.33 28.23 27.95
3 Forsström Anne Raseborg 35.13 0.08.24 26.95 26.68
4 Riikonen Margit PertPe 39.18 0.12.29 23.61 23.37
5 Laitinen Hellevi EsAk 39.21 0.12.32 23.04 22.81
6 Lipasti Hilkka EsSu 44.36 0.17.47 19.85 19.65
7 Nurminen Eija TP 57.27 0.30.38 15.04 14.89
8 Kosenius Sirkka-Liisa RiSu 1.20.49 0.54.00 10.43 10.33

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahonen Ulla HlS 35.44 0.00.00 34.93 35.25
2 Karvinen Tuulikki HS 38.38 0.02.54 31.10 31.38
3 Sulander Mirja-Liisa EE 40.13 0.04.29 28.71 28.97
4 Torp Tytti HS 43.31 0.07.47 25.45 25.69
Kuutti Kirsti PertPe KES -

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 52.44 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitimo Maija JoKu 50.09 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellikka Virna HiKi 28.23 0.00.00 51.85 49.12
2 Hanhijärvi Maijukka EsAk 30.36 0.02.13 46.29 43.85
3 Rehberger Nadja HS 31.34 0.03.11 43.13 40.85
4 Romppainen Piia HyRa 41.46 0.13.23 31.27 29.62
5 Tolkki Ellen OK77 49.06 0.20.43 25.48 24.14
Laitakari Heta Pihkan EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lukkari Matilda SKUusi 29.12 0.00.00 41.02 38.67
2 Kiintola Emilia KS 33.10 0.03.58 35.03 33.02
3 Anttila Krista SKUusi 38.17 0.09.05 29.41 27.72
4 Väkiparta Siiri RR 46.47 0.17.35 23.30 21.96
5 Markkanen Iita SKUusi 48.53 0.19.41 21.57 20.33
6 Tuurinkoski Sara HU-46 49.34 0.20.22 20.54 19.36

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lepistö Elisa HauSi 27.43 0.00.00
2 Anttila Kiira SKUusi 27.55 0.00.12

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohjola Linnea HS 22.50 0.00.00
2 Koskinen Frida Trian 26.21 0.03.31
3 Jaakkola Kerttu LS-37 32.18 0.09.28
4 Ahonen Alli-Martta LS-37 1.01.15 0.38.25

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kantelinen Mona HyRa 15.58 0.00.00
2 Lehtonen Uma LS-37 16.37 0.00.39
3 Kirves Kaisa SKUusi 17.51 0.01.53
4 Rämä Hilla LS-37 17.57 0.01.59
5 Vehmasto Milla Pihkan 18.03 0.02.05
6 Damskägg Hilda HyRa 19.53 0.03.55
7 Lepistö Aino HauSi 20.03 0.04.05
8 Anttila Mira SKUusi 26.51 0.10.53
9 Haapasalo Laura VaHa 33.36 0.17.38
Hakkarainen Ella LS-37 EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppävuori Linn Lynx 18.35 0.00.00
2 Lepistö Alina HauSi 32.33 0.13.58
3 Leppävuori Anni Lynx 44.14 0.25.39

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Nella HauSi 21.46 0.00.00
2 Pikkarainen Aamu EsAk 23.09 0.01.23
3 Hyvölä Anna HlS 25.16 0.03.30
4 Lehtonen Henni HauSi 31.20 0.09.34
5 Lassila Miisa HS 31.22 0.09.36
6 Malmi Ellen HS 32.34 0.10.48
7 Väänänen Emilia SKUusi 35.31 0.13.45