FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tampere-suunnistus, Hämeen Kompassi-cup 4. osakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Kari S-JKL 40.01 0.00.00 72.97 77.46
2 Suominen Eemeli HiKi 40.27 0.00.26 71.10 75.48
3 Huovila Jarkko KR 42.42 0.02.41 66.33 70.41
4 Gröhn Riku TP 44.31 0.04.30 62.64 66.49
5 Kinni Juho TP 48.53 0.08.52 56.15 59.60
6 Aho Ilmari VaHa 50.38 0.10.37 53.34 56.62
7 Nuuttila Lauri KangSK 53.36 0.13.35 49.57 52.62
8 Laine Aarni TP 55.36 0.15.35 47.00 49.89
Varis Henry JRV KES -
Repo Ville TP KES -
Frey Alexander OK77 KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sinnelä Arto SuSi 38.07 0.00.00 56.56 56.41
2 Jokela Juha PäLuLu 42.13 0.04.06 49.54 49.40
3 Pajunen Jari PertPe 44.20 0.06.13 45.71 45.59
4 Husu Hannu HiKi 48.08 0.10.01 40.76 40.65
5 Toivola Juho TarpSu 57.48 0.19.41 32.82 32.73
6 Valve Ville-Pekka TP 1.08.41 0.30.34 26.68 26.61

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Heikki Pihkan 35.01 0.00.00 58.07 54.35
2 Vigren Petteri RaN 35.03 0.00.02 56.77 53.13
3 Salomäki Janne HyRa 36.43 0.01.42 53.01 49.61
4 Hyytiäinen Antti KangSK 37.15 0.02.14 51.08 47.81
5 Närhi Matti VaajTe 39.08 0.04.07 47.51 44.46
6 Pietilänaho Juho HiKi 40.52 0.05.51 44.43 41.58
7 Samposalo Kai TP 41.30 0.06.29 42.70 39.96
8 Vehmasto Olli Pihkan 43.40 0.08.39 39.58 37.05

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Honkakari Jussi RaVi 43.07 0.00.00 46.70 46.66
2 Jarva Jukka OrPo 56.49 0.13.42 32.78 32.75
3 Breilin Oskar AR 57.52 0.14.45 29.58 29.55

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Märkälä Janne TP 20.49 0.00.00 57.29 53.71
2 Numminen Mika UrjU 24.02 0.03.13 48.87 45.82
3 Venäläinen Toni VaHa 24.40 0.03.51 46.89 43.97
4 Hakkarainen Vesa IkNV 24.57 0.04.08 45.65 42.80
5 Anttonen Mikael KaRa 28.30 0.07.41 39.33 36.88
6 Ojala Jari PirHi 30.08 0.09.19 36.61 34.32
7 Torvinen Pekka SiiRa 34.36 0.13.47 31.36 29.41
8 Heikura Mika RR 43.28 0.22.39 24.55 23.02
9 Passinen Jaakko EsSu 59.47 0.38.58 17.55 16.46
Kontio Pasi KangSK KES -
Isoherranen Matti OCPuisto KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haanpää Tuomo TP 25.23 0.00.00 55.15 52.95
2 Östergård Patric Trian 27.43 0.02.20 50.00 48.01
3 Itkonen Raimo S-JKL 28.02 0.02.39 48.94 46.98
4 Linnainmaa Pekka PäLuLu 28.32 0.03.09 47.59 45.69
5 Kiljunen Juha LS-37 29.46 0.04.23 45.15 43.34
6 Pyykkö Juhani KaRa 33.04 0.07.41 40.22 38.61
7 Kahiala Jari Pihkan 34.04 0.08.41 38.63 37.08
8 Savikko Olli TarpSu 34.19 0.08.56 37.94 36.42
9 Heikkinen Arto HS 34.48 0.09.25 37.01 35.53
10 Sikkinen Kari KangSK 35.29 0.10.06 35.90 34.47
11 Thitz Eero SaSu 35.34 0.10.11 35.42 34.01
12 Yli-Kauppila Mikko PunKu 36.31 0.11.08 34.12 32.76
13 Haavisto Marko KuoSu 37.33 0.12.10 32.81 31.50
14 Pietikäinen Timo Pihkan 40.05 0.14.42 30.39 29.17
15 Rantala Pekka SuSe 42.18 0.16.55 28.46 27.32
Järvinen Seppo SaPu KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 22.54 0.00.00 42.48 42.23
2 Granholm Tommi EE 25.30 0.02.36 37.33 37.11
3 Toivonen Jari EE 31.24 0.08.30 29.65 29.48
4 Syrjälä Veli EE 34.44 0.11.50 26.21 26.05
5 Jalanto Esko KangSK 36.47 0.13.53 24.18 24.04
6 Järvinen Jari HlT 39.17 0.16.23 22.11 21.98
7 Kuusisto Kimmo MSParma 40.22 0.17.28 21.00 20.88
Liukkonen Jari IHR KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 20.53 0.00.00 49.00 50.56
2 Malinen Jouko RR 21.23 0.00.30 47.20 48.70
3 Toivonen Esa TarpSu 22.47 0.01.54 43.68 45.08
4 Tikkanen Tapio SaSu 24.11 0.03.18 40.58 41.87
5 Jokinen Arto HlS 26.36 0.05.43 36.37 37.53
6 Nyberg Henry Trian 30.28 0.09.35 31.29 32.29
7 Kiiskinen Arto TP 30.31 0.09.38 30.79 31.77
8 Nieminen Tapio JRV 31.31 0.10.38 29.37 30.30
9 Julkunen Pasi PirHi 32.13 0.11.20 28.29 29.20
10 Lepistö Heikki OrPo 35.15 0.14.22 25.46 26.28
11 Kallio Jarmo OrPo 46.04 0.25.11 19.18 19.79
12 Ahlqvist Hannu RiSu 49.47 0.28.54 17.47 18.03

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rauhamäki Kimmo JRV 17.21 0.00.00 48.91 49.27
2 Nieminen Pertti RR 18.12 0.00.51 46.22 46.55
3 Slant Teuvo SOC 20.08 0.02.47 41.41 41.71
4 Liukkala Pekka HauSi 21.59 0.04.38 37.58 37.85
5 Ritala Ola EE 22.04 0.04.43 37.10 37.37
5 Käyhkö Kari LS-37 22.04 0.04.43 37.10 37.37
7 Äikäs Esko TikSu 23.02 0.05.41 34.89 35.15
8 Mäntytörmä Jorma Keihäs 23.15 0.05.54 34.25 34.49
9 Ilmakunnas Pekka Pihkan 23.17 0.05.56 33.87 34.12
10 Mäkipää Veikko SuSe 23.25 0.06.04 33.36 33.60
11 Rasmus Reijo TarpSu 23.49 0.06.28 32.49 32.72
12 Ylikoski Erkki KanSu 24.13 0.06.52 31.64 31.87
13 Haarajoki Matti TP 24.15 0.06.54 31.29 31.52
14 Lakkinen Keijo SuSe 25.22 0.08.01 29.62 29.83
15 Pusa Raimo OrPo 25.46 0.08.25 28.87 29.08
16 Mäkelä Harri SuSe 28.04 0.10.43 26.23 26.42
17 Pammo Kalervo VaHa 30.35 0.13.14 23.83 24.00
Huikkola Markku KangSK HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 20.21 0.00.00 32.09 31.88
2 Kotikoski Juhani TP 25.50 0.05.29 24.73 24.58
3 Moisio Kalevi TuS 29.12 0.08.51 21.40 21.27
4 Tammela Seppo TikSu 29.34 0.09.13 20.66 20.53
5 Nikkari Paavo LS-37 32.18 0.11.57 18.48 18.37
6 Heinonen Heikki LHR 35.13 0.14.52 16.55 16.45
7 Valta Matti JRV 43.18 0.22.57 13.14 13.06
8 Alanissi Olli PäLuLu 43.23 0.23.02 12.79 12.71

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Heikki EE 20.34 0.00.00 32.47 32.43
2 Juhonsalo Matti LHR 28.38 0.08.04 22.62 22.60
3 Reini Jaakko TikSu 30.27 0.09.53 20.62 20.59
4 Sulander Heikki EE 36.30 0.15.56 16.65 16.63
5 Sukki Martti LHR 42.20 0.21.46 13.88 13.87
Pietilä Pauli SuSe HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koppelomäki Mikko EE 24.53 0.00.00
2 Ijas Johannes KeU 43.51 0.18.58

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 28.55 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Lauri VaHa 51.45 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kenttämies Eevert Koovee 32.26 0.00.00 66.83 63.30
2 Kujansuu Aaro RasKa 35.37 0.03.11 59.33 56.20
3 Simola Jere Koovee 38.28 0.06.02 53.53 50.70
4 Sallinen Eero KangSK 39.12 0.06.46 51.14 48.45
5 Taura Kalle VaHa 39.22 0.06.56 49.55 46.94
6 Koskinen Mikael RaN 46.39 0.14.13 40.65 38.51
7 Kopra Jami TurSa 1.04.58 0.32.32 28.36 26.86

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkajärvi Aapo JRV 26.48 0.00.00 60.51 55.94
2 Carlsson Oliver EsAk 29.02 0.02.14 54.46 50.35
3 Bergström Kasper Brahe 29.39 0.02.51 51.96 48.04
4 Pinta Leevi Koovee 35.43 0.08.55 42.00 38.83
5 Lautamäki Topias MSParma 37.43 0.10.55 38.70 35.78
6 Kuikko Matias KangSK 38.05 0.11.17 37.26 34.45
7 Kujansuu Lauri RasKa 49.56 0.23.08 27.61 25.52

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Savinainen Joakim RasKu 14.13 0.00.00
2 Tolonen Vilho Koovee 15.27 0.01.14
3 Immonen Topias HlS 15.45 0.01.32
4 Tyni Sisu VeVe 15.54 0.01.41
5 Kivistö Joona TP 16.13 0.02.00
6 Hyytiäinen Topi KangSK 16.16 0.02.03
7 Penttilä Akseli Koovee 17.20 0.03.07
8 Väliaho Aarni KyRa 19.24 0.05.11
9 Ahtola Touko KangSK 20.27 0.06.14
10 Vigren Valtteri Koovee 20.58 0.06.45
11 Kinnunen Onni KangSK 21.32 0.07.19
12 Joopi Lauri UlvUra 23.17 0.09.04
13 Väänänen Lauri Pihkan 23.45 0.09.32
14 Lilja Masi TP 24.07 0.09.54
15 Husu Aleksi HiKi 24.14 0.10.01
16 Kauppila Roope Koovee 25.02 0.10.49
17 Tomula Otso RasKa 26.27 0.12.14
18 Martikainen Joonatan KangSK 27.21 0.13.08
19 Kallio Aleksi S-JKL 35.55 0.21.42
20 Bonden Sisu RaN 37.47 0.23.34

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Repo Saku TP 12.01 0.00.00
2 Kallio Matias S-JKL 14.44 0.02.43
3 Kinnari Elmeri TP 15.34 0.03.33
4 Heikkinen Paavo TP 16.06 0.04.05
5 Kivistö Aleksi TP 17.54 0.05.53
6 Kinni Aaro EsSu 18.44 0.06.43
7 Kotta Miikka KanSu 18.46 0.06.45
8 Närhi Niilo S-JKL 18.53 0.06.52
9 Nieminen Valtteri VaHa 19.07 0.07.06
10 Samposalo Rasmus TP 19.24 0.07.23
11 Pietilä Valtteri TP 19.33 0.07.32
12 Tiisanoja Elias S-JKL 21.00 0.08.59
13 Kangassalo Sisu KyRa 22.19 0.10.18
14 Honkala Niilo TP 24.44 0.12.43

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Varjola Veeti Koovee 17.54 0.00.00
2 Koota Niilo KyRa 19.25 0.01.31
3 Väänänen Mikko Pihkan 23.23 0.05.29
4 Myllykoski Matias TP 27.10 0.09.16

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ala-Heikkilä Juho AR 13.14 0.00.00
2 Salomäki Oskari HyRa 13.15 0.00.01
3 Haikonen Kevin Koovee 13.51 0.00.37
4 Tiits Kaarle TP 13.54 0.00.40
5 Mäkelä Matias KangSK 14.24 0.01.10
6 Mariani Frank Koovee 14.26 0.01.12
7 Turunen Aapo TP 14.51 0.01.37
8 Heikkinen Juho TP 15.06 0.01.52
9 Nybacka Carl Kristina 17.09 0.03.55
10 Liukas Viljami KangSK 17.16 0.04.02
11 Honkavaara Eero HlS 17.17 0.04.03
12 Laine Aapo TP 18.17 0.05.03
13 Raimovaara Leo HlS 19.29 0.06.15
14 Silvan Jooa TarpSu 19.49 0.06.35
15 Pietilänaho Elias HiKi 33.24 0.20.10

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laamanen Atte TarpSu 12.55 0.00.00
2 Kinni Otto EsSu 13.21 0.00.26
3 Repo Hugo TP 14.21 0.01.26
4 Breilin Daniel AR 14.54 0.01.59
5 Mäkynen Eero KangSK 17.47 0.04.52
6 Wirola Aukusti KangSK 21.31 0.08.36
7 Husu Daniel HiKi 24.52 0.11.57
8 Kallio Topias S-JKL 25.31 0.12.36
9 Sorama Eetu LHR 32.22 0.19.27

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räty Lasse RaN 14.49 0.00.00
2 Kontio Karri KangSK 18.35 0.03.46
3 Manninen Emil Koovee 20.14 0.05.25
4 Ala-Heikkilä Oiva AR 20.33 0.05.44
5 Saarinen Eino TarpSu 23.33 0.08.44
6 Karjalainen Sauli TP 25.11 0.10.22
7 Vilkka Oiva RaN 26.14 0.11.25
8 Tapiola Konsta AngA 26.50 0.12.01
9 Vigren Veeti Koovee 27.43 0.12.54
10 Ovaska Luka KuoSu 28.16 0.13.27
11 Mäkelä Aleksi KangSK 30.10 0.15.21
12 Väliaho Markus KyRa 30.52 0.16.03

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Jenny RasKa 35.42 0.00.00 74.79 75.06
2 Eerola Lotta TP 36.13 0.00.31 72.62 72.88
3 Virkajärvi Heta JRV 37.49 0.02.07 68.48 68.73
4 Latvala Matilda Lynx 38.11 0.02.29 66.78 67.02
5 Julkunen Sonja MSParma 39.42 0.04.00 63.22 63.45
6 Eeva Jonna KangSK 48.10 0.12.28 51.27 51.46
7 Pääkkönen Nea SoJy 48.17 0.12.35 50.32 50.50
8 Valve Reeta TP 50.04 0.14.22 47.73 47.90
9 Savinainen Kati RasKu 53.00 0.17.18 44.33 44.49
10 Lankia Sannamari TP 55.33 0.19.51 41.58 41.73
11 Pemmari Toini TP 56.12 0.20.30 40.38 40.53

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinni Maija TP 36.13 0.00.00
2 Wirola Laura KangSK 40.00 0.03.47

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindholm Sara Raseborg 28.52 0.00.00 61.79 57.82
2 Pajula Mari KangSK 31.36 0.02.44 55.50 51.94
3 Korhonen Kati S-JKL 36.57 0.08.05 46.66 43.66
4 Hemminki Tiina PoRa 39.29 0.10.37 42.92 40.16
5 Laine Maria TP 39.32 0.10.40 42.11 39.40
6 Leino Johanna KangSK 41.26 0.12.34 39.46 36.93
7 Laakso Sanna Hiisi 46.17 0.17.25 34.68 32.46
8 Pietilänaho Anu HiKi 53.29 0.24.37 29.46 27.57
9 Göransson Niina HlS 58.30 0.29.38 26.42 24.73
10 Oinonen Lotta Pihkan 1.00.44 0.31.52 24.96 23.36

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niittymäki Johanna Hiilto 29.03 0.00.00 49.58 49.17
2 Carlsson Sanna EsAk 36.29 0.07.26 37.51 37.20
3 Vallin Kaisa EE 40.50 0.11.47 31.75 31.49
4 Koskinen Riikka RaN 44.11 0.15.08 27.71 27.48

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haanpää Kati TP 46.22 0.00.00
2 Oja Iina Pihkan 52.40 0.06.18

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juote Taina Pihkan 29.32 0.00.00 47.65 46.55
2 Seppälä Anu EE 33.09 0.03.37 40.33 39.40
3 Varpula Marjut EsSu 33.13 0.03.41 38.13 37.25
4 Järvinen Tuija HlT 56.02 0.26.30 21.35 20.85

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Merja EE 37.28 0.00.00 47.04 41.79
2 Kallio Ulla SKUusi 41.56 0.04.28 40.98 36.40
3 Jalanto Terttu KangSK 43.47 0.06.19 38.24 33.97
4 Jokinen Irma TurSa 52.20 0.14.52 31.15 27.67
5 Koivuniemi Leena RaN 53.15 0.15.47 29.79 26.46
6 Ilmakunnas Seija Pihkan 58.13 0.20.45 26.49 23.53
7 Tammisalo Netta KangSK 1.19.04 0.41.36 18.95 16.83

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Marjo Hiisi 21.57 0.00.00 45.54 41.98
2 Antila Suvi PäLuLu 23.31 0.01.34 41.71 38.45
3 Niemi Tuire TP 24.04 0.02.07 39.98 36.85
4 Laukkanen Kirsti HlT 27.39 0.05.42 34.12 31.45
5 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 28.08 0.06.11 32.87 30.30
6 Kiiskinen Gunnevi TP 29.44 0.07.47 30.47 28.09
7 Ahlqvist Kristiina RiSu 31.17 0.09.20 28.36 26.14
8 Elomäki Irmeli VaHa 31.43 0.09.46 27.38 25.24
9 Toivanen Tuula RaN 33.46 0.11.49 25.17 23.20

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Hellevi EsAk 24.40 0.00.00 40.23 37.01
2 Hyvärinen Vappu SaPu 24.44 0.00.04 38.62 35.52
3 Lankia Hilkka TP 25.22 0.00.42 36.19 33.29
4 Mononen Ritva HlS 29.31 0.04.51 29.84 27.45
5 Törrö Maria-Leena VaHa 38.54 0.14.14 21.68 19.95

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahonen Ulla HlS 30.18 0.00.00
2 Sulander Mirja-Liisa EE 32.45 0.02.27

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 39.50 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 27.04 0.00.00
2 Linnainmaa Annukka KangSK 34.50 0.07.46

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Davidsson Linnéa TP 25.09 0.00.00 63.77 59.42
2 Peltonen Riikka JRV 25.31 0.00.22 62.18 57.94
3 Saarinen Hetta HyRa 26.29 0.01.20 59.26 55.22
4 Raimovaara Emma HlS 27.06 0.01.57 57.28 53.37
5 Luhtasaari Nea RaJu 27.22 0.02.13 56.09 52.26
6 Ryynänen Ella Pihkan 29.37 0.04.28 51.25 47.75
7 Rantanen Annika Koovee 30.06 0.04.57 49.86 46.45
8 Nieminen Reetta VaHa 30.09 0.05.00 49.21 45.85
9 Lampinen Pihla TP 31.03 0.05.54 47.23 44.00
10 Heinilä Lumi TP 31.39 0.06.30 45.79 42.66
11 Määttänen Stella RasKa 32.11 0.07.02 44.50 41.46
12 Mariani Sandra Koovee 33.18 0.08.09 42.49 39.59
13 Järvenpää Seela TP 41.47 0.16.38 33.45 31.17
14 Lampinen Siina TP 46.34 0.21.25 29.65 27.62
Salonen Heidi JRV HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 15.00 0.00.00
2 Jormanainen Tuuli KangSK 17.12 0.02.12
3 Oksa Jenni RasKa 18.24 0.03.24
4 Pyhtilä Neea KyRa 18.44 0.03.44
5 Kalari Kaisla TP 18.49 0.03.49
6 Koskinen Aino TP 19.32 0.04.32
7 Pekkanen Nuppu-Sofia RaHa 19.55 0.04.55
8 Tamminen Anna KyRa 21.39 0.06.39
9 Turunen Helmi TP 22.51 0.07.51
10 Turpeinen Selma TP 23.20 0.08.20
11 Lehtovirta Saana TP 24.31 0.09.31
12 Honkala Emmi TP 24.48 0.09.48
13 Talonen Elsa IkNV 26.24 0.11.24
14 Tohka Jenna PäLuLu 31.57 0.16.57
15 Suojoki Milla PäLuLu 41.19 0.26.19
16 Laamanen Karoliina TarpSu 46.59 0.31.59

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turpeinen Saana TP 14.26 0.00.00
2 Malm Saara TP 15.42 0.01.16
3 Tapiola Aada AngA 16.39 0.02.13
4 Breilin Linda AR 17.33 0.03.07
5 Vehmasto Milla Pihkan 17.36 0.03.10
6 Mäkinen Venla AngA 18.20 0.03.54
7 Tiits Maria TP 18.59 0.04.33
8 Göransson Alisa HlS 20.52 0.06.26
9 Kalari Inkamari TP 21.54 0.07.28
10 Kauppila Kaisla Koovee 22.11 0.07.45
11 Kuikko Saini KangSK 22.14 0.07.48
12 Pärssinen Ilona TP 27.48 0.13.22
13 Haapasalo Laura VaHa 29.25 0.14.59
14 Wirola Eeva KangSK 30.28 0.16.02
15 Laine Enni TP 30.46 0.16.20
16 Vallittu Sini KangSK 31.59 0.17.33
Karjalainen Sonja TP HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pentikäinen Venla TuS 18.02 0.00.00
2 Tarri Emma KyRa 20.07 0.02.05
3 Vuorenmaa Saana Koovee 22.39 0.04.37
4 Tomula Inka RasKa 32.12 0.14.10

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Milla TP 15.55 0.00.00
2 Haikonen Lara Koovee 17.58 0.02.03
3 Manninen Elna Koovee 18.04 0.02.09
4 Myllylä Pilvi TP 18.12 0.02.17

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Järvinen Ella HlS 13.09 0.00.00
2 Ahti Salla TP 15.43 0.02.34
3 Mäkitammi Kerttu KangSK 19.56 0.06.47
4 Tarri Elli KyRa 20.26 0.07.17
5 Yliaho Lilja Koovee 24.26 0.11.17

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Leila AngA 15.24 0.00.00
2 Koota Aino KyRa 19.57 0.04.33
3 Turunen Saimi TP 20.36 0.05.12
4 Pietilänaho Ellan HiKi 20.46 0.05.22
5 Silvan Vianna TarpSu 22.11 0.06.47
6 Vehmasto Anni Pihkan 23.33 0.08.09
7 Nybacka Sophia Kristina 24.09 0.08.45
8 Hemminki Siiri S-JKL 24.19 0.08.55
9 Pyhtilä Miina KyRa 25.54 0.10.30
10 Savela Emmi KangSK 26.13 0.10.49
11 Mäkinen Elsa AngA 26.58 0.11.34
12 Valve Lyydia TP 28.48 0.13.24