FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Grano Games
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aho Aaro VaHa 14.34 0.00.00
2 Saikko Antti TP 14.37 0.00.03
3 Suna Jussi TuMe 15.00 0.00.26
4 Ylikylä Petja AngA 15.07 0.00.33
5 Lassila Ari-Pekka Koovee 15.09 0.00.35
6 Gröhn Riku TP 15.11 0.00.37
7 Lohtander Aleksi RaLu 15.18 0.00.44
8 Huila Joona Hiisi 15.22 0.00.48
9 Patana Mikko HiKi 15.25 0.00.51
10 Barnett Andrew IkNV 15.27 0.00.53
11 Toivonen Eevert KangSK 15.29 0.00.55
12 Ahonen Jere KangSK 15.48 0.01.14
13 Ruohola Aaro MSParma 15.58 0.01.24
14 Senttula Tuukka S-JKL 16.17 0.01.43
15 Seppänen Kari-Pekka EsSu 16.20 0.01.46
16 Vanhanen Konsta IkNV 16.28 0.01.54
16 Alajoutsi Jasper Koovee 16.28 0.01.54
18 Kuutti Veli-Pekka EsAk 16.41 0.02.07
19 Sainio Santeri KangSK 16.50 0.02.16
20 Joutsensaari Jeremias KangSK 16.58 0.02.24
21 Lamminsalo Marko KuoSu 17.30 0.02.56
22 Kiuru Jani RaKaS 17.34 0.03.00
23 Liuha Jarkko KangSK 17.37 0.03.03
24 Westerlund Otso Koovee 17.41 0.03.07
25 Virtanen Aaro LS-37 17.53 0.03.19
26 Itkonen Otto TuS 19.12 0.04.38
27 Leinonen Lauri Pohjant 19.27 0.04.53
28 Sipilä Vili TP 19.31 0.04.57
29 Ruutikainen Pekka KangSK 19.56 0.05.22
30 Nuuttila Lauri KangSK 19.59 0.05.25
Mutka Manu TuMe HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha LS-37 14.58 0.00.00
2 Vigren Petteri RaN 16.05 0.01.07
3 Ansio Jimi Koovee 17.38 0.02.40
4 Aavajärvi Heikki HauSi 17.45 0.02.47
5 Karjalainen Marko TP 18.36 0.03.38
6 Kankare Mikko SomEsa 22.17 0.07.19
7 Viitanen Jukka EE 22.45 0.07.47

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarinen Timo VaHa 15.09 0.00.00
2 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 15.17 0.00.08
3 Asikainen Saku Hiisi 15.39 0.00.30
4 Vennelä Miika KangSK 16.02 0.00.53
4 Lassila Juha VetU 16.02 0.00.53
6 Sinnelä Harri SuSi 16.30 0.01.21
7 Laine Kalle KauKa 16.43 0.01.34
8 Väänänen Asko SiiRa 17.22 0.02.13
9 Saarinen Samuli RaN 17.53 0.02.44
10 Vuorela Veli-Matti UlvUra 17.56 0.02.47
11 Siivonen Jere PirHi 18.03 0.02.54
12 Rajala Jarkko RaJu 18.09 0.03.00
13 Mäntylä Mika RaN 18.24 0.03.15
14 Breilin Oskar AR 18.31 0.03.22
15 Vainio Mikko RaN 18.57 0.03.48
16 Tolvanen Leo Pihkan 19.15 0.04.06
17 Savolainen Jukka EE 19.40 0.04.31
18 Lindberg Lauri HauSi 20.05 0.04.56
19 Lehtonen Pasi HauSi 20.07 0.04.58
20 Kantelinen Teemu HyRa 23.31 0.08.22
Hänninen Janne SaKa HYL -
Pöntinen Henri Koovee HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Noponen Petri AnttU 12.32 0.00.00
2 Backlund Jan-Anders Femman 12.36 0.00.04
3 Kenttämies Tommi Koovee 13.15 0.00.43
4 Hemminki Jukka RaJu 13.17 0.00.45
4 Leppänen Kristian LS-37 13.17 0.00.45
6 Stenholm Pekka TuS 13.28 0.00.56
7 Mäntytörmä Jani Keihäs 14.09 0.01.37
8 Lehtinen Juhani KauKa 14.35 0.02.03
9 Skyttä Eerik OCPuisto 14.39 0.02.07
10 Joopi Juha UlvUra 14.55 0.02.23
11 Savolainen Tomi RasKe 15.05 0.02.33
12 Nurmiainen Jouko Raseborg 15.57 0.03.25
13 Hopearuoho Jan KaRa 16.03 0.03.31
14 Yliaho Marko Koovee 16.13 0.03.41
15 Myllymäki Jyri VetU 17.04 0.04.32
16 Alajoutsi Jukka Koovee 19.06 0.06.34
Lindell Niklas Brahe KES -
Karjalainen Teemu VaajTe HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 12.37 0.00.00
2 Kyyrönen Samuli RR 12.47 0.00.10
3 Uusitalo Tero EsAk 13.02 0.00.25
4 Heikkilä Ossi S-JKL 13.07 0.00.30
5 Karppinen Timo Pohjant 13.08 0.00.31
6 Harjamäki Petri HiKi 13.10 0.00.33
7 Gynther Kimmo IHR 13.18 0.00.41
8 Tuominen Hans Pihkan 13.19 0.00.42
9 Pulli Antero RR 13.44 0.01.07
10 Koski Timo Koovee 13.50 0.01.13
11 Kuusisto Seppo Koovee 13.56 0.01.19
12 Myllykoski Pekka S-JKL 14.07 0.01.30
13 Nokka Ilkka Rasti88 14.14 0.01.37
14 Ylikangas Esko RasKu 14.15 0.01.38
15 Liljeström Kimmo HS 14.19 0.01.42
16 Ruuska Vesa KangSK 14.22 0.01.45
17 Jokela Jari RaN 14.33 0.01.56
18 Hakkarainen Vesa IkNV 14.41 0.02.04
19 Ketola Mika Koovee 14.57 0.02.20
20 Kleemola Jari PertPe 15.20 0.02.43
21 Puustinen Terho RaPi 15.30 0.02.53
22 Ojala Jari PirHi 15.59 0.03.22
23 Torvinen Pekka SiiRa 16.19 0.03.42
24 Hirvonen Petri EE 16.49 0.04.12
25 Lohikainen Timo RaVa 17.24 0.04.47
26 Rantanen Olli-Pekka TarpSu 18.07 0.05.30
27 Kontio Pasi KangSK 18.08 0.05.31
28 Savela Pauli RR 21.19 0.08.42

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Östergård Patric Trian 13.22 0.00.00
2 Hakulinen Pekka EsSu 13.42 0.00.20
3 Huostila Markku LamSä 14.03 0.00.41
4 Viitanen Reijo RaN 14.43 0.01.21
5 Tuomisto Juha VaaSu 14.52 0.01.30
6 Savikko Olli TarpSu 15.01 0.01.39
7 Itkonen Raimo S-JKL 15.20 0.01.58
8 Salmia Teppo TarpSu 15.47 0.02.25
9 Lahtinen Jari IHR 16.38 0.03.16
10 Laasanen Juha KauWi 16.55 0.03.33
11 Itkonen Arto TuS 17.11 0.03.49
12 Aaltonen Jukka HlS 17.21 0.03.59
13 Penttinen Tapani Navi 18.07 0.04.45
Hakulinen Jukka VeVe HYL -
Ruohola Risto MSParma HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyvärinen Vesa RaN 14.32 0.00.00
2 Ahonen Pekka HauSi 14.50 0.00.18
3 Peltonen Heikki ViPa 15.38 0.01.06
4 Tiusanen Hannu SaSu 16.43 0.02.11
5 Virtanen Kari MSParma 17.02 0.02.30
6 Uusikartano Simo TuMe 17.17 0.02.45
7 Vuorinen Hannu KyS 18.07 0.03.35
8 Granholm Tommi Koovee 18.32 0.04.00
9 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 18.53 0.04.21
10 Puustinen Tuomo Pihkan 19.08 0.04.36
11 Jalanto Esko KangSK 20.47 0.06.15
12 Rantala Timo KPV 20.54 0.06.22
13 Numminen Mikko EE 21.07 0.06.35
14 Toivonen Jari EE 22.03 0.07.31
15 Järvinen Jari HlT 27.02 0.12.30
Kangasmäki Esa SuJu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 12.03 0.00.00
2 Nissilä Jorma KoS 13.22 0.01.19
3 Tolonen Juha ViPa 13.44 0.01.41
4 Lind Sune Falken 13.53 0.01.50
5 Virtanen Timo IitPy 14.05 0.02.02
6 Nurisalo Seppo KoS 14.26 0.02.23
7 Rantio Jukka-Pekka HauSi 14.56 0.02.53
8 Pulkkinen Erkki RaLu 14.58 0.02.55
9 Laaksonen Lasse SuSi 15.00 0.02.57
10 Laine Harri KauKa 15.07 0.03.04
11 Hattar Allan Falken 15.12 0.03.09
12 Helle Markku SaPu 15.13 0.03.10
13 Nyystilä Jukka LaihLu 15.57 0.03.54
14 Julkunen Pasi PirHi 16.30 0.04.27
15 Kartaslammi Ari IkNV 18.18 0.06.15
16 Leppälä Martti HlS 18.35 0.06.32
17 Viitasalo Harri RiSu 19.51 0.07.48
Kallio Jarmo OrPo HYL -
Liukkala Pekka HauSi HYL -
Toivonen Esa TarpSu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turku Vesa HS 13.53 0.00.00
2 Koskinen Kaj VaHa 14.15 0.00.22
3 Sane Kari HS 14.30 0.00.37
4 Railimo Matti SOC 14.32 0.00.39
5 Ylikoski Erkki KanSu 15.12 0.01.19
6 Pietilä Pekka KangSK 15.15 0.01.22
7 Rautanen Pauli JäPa 15.25 0.01.32
8 Lindstedt Tapio OrPo 15.26 0.01.33
9 Ovaska Ari EE 15.43 0.01.50
10 Pusa Raimo OrPo 15.53 0.02.00
11 Hillo Heikki VaHa 16.57 0.03.04
12 Mäkelä Harri SuSe 17.17 0.03.24
13 Liljeström Åge HS 17.51 0.03.58
14 Tarvainen Juhani PiTa 18.39 0.04.46
15 Mäntytörmä Jorma Keihäs 18.53 0.05.00
16 Keränen Kauko UrjU 19.10 0.05.17
17 Huhta Tapani KangSK 19.44 0.05.51
18 Nurminen Markku SuosmSa 19.52 0.05.59
19 Kuosa Harri LoJa 21.19 0.07.26
20 Terävä Seppo Pihkan 21.33 0.07.40
21 Rasmus Reijo TarpSu 21.54 0.08.01
22 Hiirijoki Pentti SuSe 24.21 0.10.28
23 Laine Jaakko HS 27.18 0.13.25
Leino Tapio HS HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 15.11 0.00.00
2 Orpana Risto SOC 15.15 0.00.04
3 Rapakko Timo SuSi 16.25 0.01.14
4 Ketamo Juhani SuSe 17.13 0.02.02
5 Virtanen Kalle RaLu 18.35 0.03.24
6 Hartikainen Pertti S. RiSu 19.47 0.04.36
7 Karvonen Raimo SuSi 20.01 0.04.50
8 Moisio Kalevi TuS 21.26 0.06.15
9 Lampi Eero PäijRa 22.11 0.07.00
10 Anjala Risto LS-37 24.13 0.09.02
11 Paavola Vesa EE 24.42 0.09.31
12 Tiitola Tero RasKa 31.04 0.15.53
Jylhä Keijo JRV KES -
Kivistö Erkki Pihkan HYL -
Tunturi Markku VaHa HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Heikki EE 11.13 0.00.00
2 Paavola Seppo EE 21.16 0.10.03
Aronen Osmo RasKa HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Laurila Pertti EsSu HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salonen Seeti VaHa 14.10 0.00.00
2 Väisänen Lenni EsSu 15.00 0.00.50
3 Hiltunen Juho Pohjant 15.03 0.00.53
4 Koskinen Eemil RaN 15.14 0.01.04
5 Schüle Joel Koovee 16.21 0.02.11

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Yliaho Joona Koovee 14.15 0.00.00
2 Aho Rauli VaHa 14.28 0.00.13
3 Malinen Vinski Navi 14.49 0.00.34
4 Alajoutsi Oliver Koovee 15.05 0.00.50
5 Rokka Tuomas LHR 15.09 0.00.54
6 Virkajärvi Juho JRV 15.11 0.00.56
6 Koskinen Aaro TP 15.11 0.00.56
8 Liponkoski Aapo TP 15.42 0.01.27
9 Taura Kalle VaHa 16.12 0.01.57
10 Laine Aarni TP 16.19 0.02.04
11 Leinamo Tuomas TP 16.57 0.02.42
12 Palomäki Oskari UlvUra 17.07 0.02.52
13 Virtanen Ilari LS-37 17.58 0.03.43
14 Nieminen Lauri VaHa 19.53 0.05.38
Rantala Valtteri VaHa KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virkajärvi Aapo JRV 14.14 0.00.00
2 Muukkonen Topias MSParma 14.20 0.00.06
3 Simola Jere Koovee 15.07 0.00.53
4 Hauhia Aleksi RaJu 15.11 0.00.57
5 Sivonen Miro TP 15.13 0.00.59
6 Fritzen Florian Lynx 15.21 0.01.07
6 Mäki-Laurila Anttoni TP 15.21 0.01.07
8 Kenttämies Eevert Koovee 15.33 0.01.19
9 Kujansuu Aaro RasKa 15.37 0.01.23
10 Saarela Thomas LHR 16.05 0.01.51
10 Skyttä Ilari HlS 16.05 0.01.51
12 Tuominen Rami KanSu 16.32 0.02.18
13 Lehtovirta Eetu TP 17.05 0.02.51
14 Liljeström Matias HS 17.46 0.03.32
15 Ritala Arttu TP 17.49 0.03.35
16 Vennelä Nuutti KangSK 19.01 0.04.47

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Majaharju Pyry JRV 11.42 0.00.00
2 Syväterä Sampo TP 11.52 0.00.10
3 Friman Eemeli HyRa 12.04 0.00.22
4 Ketola Lauri TP 12.23 0.00.41
5 Kuikko Matias KangSK 13.39 0.01.57
6 Hämäläinen Aaro KangSK 13.59 0.02.17
7 Takanen Eetu VeVe 14.00 0.02.18
8 Koivuniemi Timo LS-37 14.55 0.03.13
9 Kantelinen Leevi HyRa 15.10 0.03.28
10 Seppälä Paavo Femman 16.06 0.04.24
11 Kujansuu Lauri RasKa 16.10 0.04.28
12 Szanti Elias TP 16.58 0.05.16
13 Liuha Veeti RaN 17.31 0.05.49
14 Vartiala Oskari RaN 19.42 0.08.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Vilho S-JKL 10.39 0.00.00
2 Söyrilä Leevi AngA 12.13 0.01.34
3 Tolonen Vilho Koovee 13.55 0.03.16
4 Joopi Lauri UlvUra 13.58 0.03.19
5 Mäkelä Konsta Koovee 14.04 0.03.25
6 Göransson Niklas HlS 15.15 0.04.36
7 Riikonen Eevert TP 15.24 0.04.45
8 Lemberg Anton TP 16.32 0.05.53
9 Seppälä Vilho TP 17.16 0.06.37
10 Paju Vilho TP 17.18 0.06.39
11 Mattila Ato KangSK 19.26 0.08.47
12 Ahtola Touko KangSK 22.04 0.11.25
13 Konttinen Johora TP 31.46 0.21.07

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivistö Joona TP 12.23 0.00.00
2 Backman Voitto KangSK 12.52 0.00.29
3 Immonen Topias HlS 13.07 0.00.44
4 Bonden Sisu RaN 13.27 0.01.04
5 Heikkinen Paavo TP 13.53 0.01.30
6 Syrjälä Vilho LHR 14.40 0.02.17
7 Paju Eelis TP 14.44 0.02.21
8 Valkama Ville RaN 15.05 0.02.42
9 Ojanen Arto RasKa 15.29 0.03.06
10 Siivonen Eero Koovee 15.30 0.03.07
11 Tomula Otso RasKa 16.03 0.03.40
12 Haapamäki Aaro KauKa 16.05 0.03.42
13 Lilja Masi TP 16.07 0.03.44
14 Repo Saku TP 16.35 0.04.12
15 Lehtonen Rasmus TP 18.16 0.05.53
16 Kiukkonen Leevi KauKa 18.32 0.06.09
17 Väistökoski Miko TP 19.39 0.07.16
18 Metsäpuro Roope RaN 19.53 0.07.30
19 Samposalo Rasmus TP 22.08 0.09.45
20 Lehtonen Eemeli HauSi 22.29 0.10.06
21 Kauppila Roope Koovee 22.55 0.10.32
22 Kantelinen Vili HyRa 26.54 0.14.31
23 Nummela Roni-Julius IkNV 27.39 0.15.16
Rintamäki Aapo TP HYL -
Stenholm Daniel TuS HYL -
Vartiala Valtteri RaN HYL -
Vigren Valtteri Koovee HYL -
Vuorenmaa Joona Koovee HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Riihimäki Aleksi Koovee 7.11 0.00.00
2 Koski Konsta Koovee 7.38 0.00.27
3 Okkonen Aarre Koovee 7.50 0.00.39
4 Varjola Veeti Koovee 8.10 0.00.59
5 Hyvölä Onni HlS 12.08 0.04.57

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Nuutti S-JKL 7.15 0.00.00
2 Kinnari Elmeri TP 9.24 0.02.09
3 Laine Aapo TP 10.03 0.02.48
4 Metsäpuro Rasmus RaN 10.22 0.03.07
5 Tiisanoja Elias KeuKi 10.23 0.03.08
6 Pohjola Ilmari HauSi 10.58 0.03.43
7 Lehti Loisto Koovee 11.26 0.04.11
8 Mariani Frank Koovee 11.55 0.04.40
9 Ahlfors Matias TP 12.41 0.05.26

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oksanen Maiju KangSK 14.45 0.00.00
2 Kauppila Sanna AngA 14.54 0.00.09
3 Rantala Jasmiina Lynx 15.05 0.00.20
4 Uotila Ulrika KangSK 15.20 0.00.35
5 Kuusela Tuija RasKa 15.32 0.00.47
6 Kinni Saila TP 15.56 0.01.11
7 Ojala Jenny Koovee 15.57 0.01.12
8 Enlund Alexandra PIF 15.58 0.01.13
9 Hytönen Outi KangSK 16.17 0.01.32
10 Ylikylä Sanna AngA 16.21 0.01.36
11 Ahonen Laura KangSK 16.23 0.01.38
12 Korhonen Kati S-JKL 16.31 0.01.46
13 Saarijärvi Salla RasKa 16.34 0.01.49
14 Kaartinen Selja AngA 16.37 0.01.52
15 Virkajärvi Heta JRV 16.41 0.01.56
16 Karppinen Inari EsSu 16.43 0.01.58
17 Simonsén Suvi RasKa 16.48 0.02.03
18 Taini Mia JRV 16.53 0.02.08
19 Punto Elli RaN 16.55 0.02.10
20 Kinnala Venla TuS 17.07 0.02.22
21 Määttä Suvi TP 17.25 0.02.40
22 Haunia Heta RasKa 17.33 0.02.48
23 Nokelainen Liisa TP 17.36 0.02.51
24 Kanko Miina KangSK 17.39 0.02.54
25 Kanko Natalia KangSK 17.51 0.03.06
26 Joensivu Inka VaHa 17.53 0.03.08
27 Laine Anni TP 17.55 0.03.10
28 Jussila Jutta TP 18.35 0.03.50
29 Sainio Linda KangSK 18.36 0.03.51
30 Siivonen Hanna-Mari Koovee 18.40 0.03.55
31 Luoma Oona TP 18.41 0.03.56
32 Haapakoski Tiina RasKa 18.44 0.03.59
33 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 18.48 0.04.03
34 Miettinen Minna MSParma 19.07 0.04.22
35 Saarinen Anu Rasti88 19.10 0.04.25
36 Happonen Krista LS-37 20.51 0.06.06
37 Pemmari Toini TP 21.50 0.07.05
38 Kanko Ruut S-JKL 23.34 0.08.49
39 Päkkilä Suvi HaHe 24.49 0.10.04

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jalanto Essi KangSK 16.00 0.00.00
2 Friman Ronja HyRa 16.58 0.00.58
3 Diaz Emmi HlS 17.28 0.01.28
4 Jokela Elina RaN 17.35 0.01.35
5 Kopra Anna TurSa 21.38 0.05.38

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppi Aada LaihLu 12.26 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tunis Pernilla Femman 15.25 0.00.00
2 Tiusanen Maria UlvUra 17.25 0.02.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Muukkonen Eveliina KangSK 14.38 0.00.00
2 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 14.53 0.00.15
3 Hemminki Hanna PoRa 15.32 0.00.54
4 Karvonen Tiina SomEsa 16.01 0.01.23
5 Koivunen Pia TP 16.51 0.02.13
6 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 17.34 0.02.56
7 Lehtonen Kirsi HauSi 22.23 0.07.45

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantanen Maaret JRV 11.49 0.00.00
2 Palomäki Sanna RasKu 12.13 0.00.24
3 Ketola Heli Koovee 13.32 0.01.43
4 Lehtinen Anne KauKa 14.23 0.02.34
5 Wolff Charlotta Raseborg 14.54 0.03.05
6 Friman Kaisa HyRa 15.04 0.03.15
7 Karppinen Satu YlikNM 15.25 0.03.36
8 Haapamäki Jatta Eräp 16.22 0.04.33
9 Nurminen Päivi VaHa 16.44 0.04.55
10 Ojala Leena RasKu 17.07 0.05.18
11 Nokka Katja Rasti88 18.04 0.06.15
12 Koskelainen Teija HlT 19.19 0.07.30
Varjola Johanna Koovee HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivonen Sirra KangSK 12.44 0.00.00
2 Saarijärvi Sari RaN 13.29 0.00.45
3 Pietilä-Annala Jaana KangSK 13.33 0.00.49
4 Palmen Virpi EsSu 14.05 0.01.21
5 Nurminen Henna HS 15.09 0.02.25
6 Rokka Susanna LHR 15.41 0.02.57
7 Havia-Kinnala Helena AngA 16.09 0.03.25
8 Peltola Heli KeuKi 16.10 0.03.26
9 Virtanen Tiina PertPe 16.35 0.03.51
10 Hauhia Eija RaJu 18.30 0.05.46
11 Salmia Johanna TarpSu 18.58 0.06.14

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Varpula Marjut EsSu 13.06 0.00.00
2 Nurmi Anne AngA 14.34 0.01.28
3 Torri-Tuominen Mari Pihkan 14.48 0.01.42
4 Hakulinen Paula EsSu 16.00 0.02.54
5 Koivuniemi Leena RaN 16.34 0.03.28
6 Äijälä Tiina KangSK 17.03 0.03.57
7 Seppälä Anu EE 17.17 0.04.11
8 Annila Heli Koovee 17.21 0.04.15
9 Järvinen Tuija HlT 19.35 0.06.29

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivonen Merja EE 15.27 0.00.00
2 Sani Tuula HU-46 16.13 0.00.46
3 Rajamäki Terhi KangSK 16.31 0.01.04
4 Laurila Saija KangSK 16.43 0.01.16
5 Westerlund Tiina Koovee 16.44 0.01.17
6 Kallio Arja RiSu 18.02 0.02.35
7 Toivanen Tuula RaN 18.17 0.02.50
8 Rantala Maj-Lis KPV 18.38 0.03.11
9 Lahtinen Terttu IHR 20.01 0.04.34
10 Tammisalo Netta KangSK 20.06 0.04.39
11 Paunonen Silva Koovee 27.03 0.11.36

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Arja VaHa 17.14 0.00.00
2 Piirto Kaisu JRV 18.44 0.01.30
3 Mikkolainen Mirja VaHa 19.13 0.01.59
4 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 19.15 0.02.01
5 Pajunen Arja OrPo 19.50 0.02.36
6 Laine Kaija KauKa 21.25 0.04.11
7 Lavikainen Pirjo KangSK 23.25 0.06.11
8 Karvonen Pirjo SuSi 24.36 0.07.22
Purhonen Kaija HU-46 KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laitinen Hellevi EsAk 13.22 0.00.00
2 Kajava Ritva HlS 13.23 0.00.01
3 Turku Kaija HS 15.52 0.02.30
4 Mäkelä Oivi SuSe 15.58 0.02.36

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 15.07 0.00.00
2 Mikkonen Ritva EsSu 18.06 0.02.59
3 Ketola Paula LoJa 20.53 0.05.46

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 25.10 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matinheikki Liisa TP 12.31 0.00.00
2 Tikkakoski Ilona TP 13.03 0.00.32
3 Yliaho Iiris Koovee 13.46 0.01.15
4 Kuusinen Saana TP 13.49 0.01.18
5 Koskinen Adveliina KyRa 14.12 0.01.41
6 Laine Noora TP 14.22 0.01.51
7 Simola Rita Koovee 14.30 0.01.59
8 Tuhkanen Suvi UlvUra 14.49 0.02.18
9 Luoma Elli TP 14.54 0.02.23
10 Valio Salla TP 15.23 0.02.52
11 Leppänen Nella LS-37 16.41 0.04.10

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salonen Heidi Koovee 12.18 0.00.00
2 Kaikkonen Oona Koovee 12.34 0.00.16
3 Kankaanpää Aino LapVi 12.36 0.00.18
4 Davidsson Linnéa TP 12.42 0.00.24
5 Lillqvist Isabella TP 12.50 0.00.32
6 Karkiainen Helmi KeuKi 12.55 0.00.37
7 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 13.02 0.00.44
7 Kulju Eevi HlS 13.02 0.00.44
9 Gröhn Ronja TP 13.07 0.00.49
10 Poijärvi Aino RaN 13.22 0.01.04
11 Nieminen Reetta VaHa 13.26 0.01.08
12 Lampinen Siina TP 13.39 0.01.21
13 Väistökoski Meri TP 13.49 0.01.31
14 Raimovaara Emma HlS 13.55 0.01.37
15 Jussila Emma TP 14.04 0.01.46
16 Mäki Aino HlS 14.36 0.02.18
17 Heinilä Lumi TP 15.08 0.02.50
18 Lampinen Pihla TP 15.14 0.02.56
19 Sipilä Mia KangSK 15.32 0.03.14
20 Varjola Mette Koovee 16.42 0.04.24
21 Linnainmaa Annukka KangSK 17.25 0.05.07
22 Häkkinen Kaisla TP 17.47 0.05.29
23 Kontio Kirsi KangSK 18.41 0.06.23
24 Lindell Tilde Brahe 18.42 0.06.24
25 Nyholm Veera JRV 19.24 0.07.06
26 Ala-Jaskara Veera KyRa 26.17 0.13.59

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Hanni Koovee 11.49 0.00.00
2 Taini Elli JRV 11.52 0.00.03
3 Rajala Maija RaJu 12.55 0.01.06
4 Vallittu Tuuli KangSK 13.27 0.01.38
5 Enroth Emma TarpSu 13.32 0.01.43
6 Mäkelä Ilona Koovee 13.39 0.01.50
7 Ahlfors Erika TP 14.04 0.02.15
8 Papinaho Enne KeuKi 14.09 0.02.20
9 Mariani Sandra Koovee 14.29 0.02.40
10 Malinen Fanni Navi 14.35 0.02.46
11 Ylilehto Emilia TP 14.39 0.02.50
12 Karkiainen Hetaliina KeuKi 14.44 0.02.55
13 Palomäki Emilia UlvUra 15.05 0.03.16
14 Peltonen Riikka JRV 15.13 0.03.24
15 Järvenpää Seela TP 15.38 0.03.49
16 Ahti Ronja TP 16.07 0.04.18
17 Löfqvist Linn Femman 17.03 0.05.14
18 Liuha Vilma KangSK 17.22 0.05.33
19 Oksa Siiri RasKa 18.10 0.06.21
20 Mustikkamaa Salla RaN 18.46 0.06.57
21 Martikainen Ronja Eräp 19.52 0.08.03
22 Päkkilä Venla HaHe 22.21 0.10.32
Lohtander Eerika RaLu HYL -
Niemenmaa Meeri IkNV HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 11.26 0.00.00
2 Määttänen Stella RasKa 14.11 0.02.45
3 Koskinen Aino TP 14.20 0.02.54
4 Jormanainen Tuuli KangSK 15.16 0.03.50
5 Pyhtilä Neea KyRa 16.02 0.04.36
6 Lehtovirta Saana TP 16.34 0.05.08
7 Honkala Emmi TP 16.46 0.05.20
8 Backlund Thelma Femman 17.11 0.05.45
9 Laamanen Karoliina TarpSu 17.14 0.05.48
10 Turunen Helmi TP 18.16 0.06.50
11 Nyholm Ella JRV 18.55 0.07.29
12 Tiusanen Saara UlvUra 19.07 0.07.41
13 Nurmiainen Elsa Raseborg 19.17 0.07.51
14 Hyvölä Venla HlS 21.13 0.09.47
Suojoki Milla PäLuLu HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turpeinen Selma TP 12.36 0.00.00
2 Kulju Silva HlS 12.44 0.00.08
3 Takanen Tiitu VeVe 13.25 0.00.49
4 Oksa Jenni RasKa 13.33 0.00.57
5 Mononen Linda KR 13.50 0.01.14
6 Lauronen Anni TP 14.24 0.01.48
7 Kataja Enni RaJu 14.26 0.01.50
8 Malm Saara TP 14.48 0.02.12
9 Rajala Kerttu RaJu 15.16 0.02.40
10 Vuorela Sofia UlvUra 15.30 0.02.54
11 Ahti Saana TP 15.46 0.03.10
12 Damskägg Hilda HyRa 16.00 0.03.24
13 Malinen Hertta Navi 16.43 0.04.07
14 Saarinen Taimi TP 16.53 0.04.17
15 Talonen Elsa IkNV 17.08 0.04.32
16 Söyrilä Iida AngA 17.52 0.05.16
17 Laine Enni TP 17.58 0.05.22
18 Tamminen Anna KyRa 19.19 0.06.43
19 Myllylä Lumi TP 19.22 0.06.46
20 Karjalainen Sonja TP 19.29 0.06.53
21 Neilimo Eevi KangSK 22.36 0.10.00
22 Myllymäki Elsa IkNV 22.48 0.10.12
23 Lehti Lumi Koovee 25.12 0.12.36
24 Tuominen Joanna HlS 25.23 0.12.47
25 Tiusanen Essi UlvUra 30.33 0.17.57
26 Suojoki Hanna PäLuLu 31.03 0.18.27
Mennala Venla HlS HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mustikkamaa Eevi RaN 7.43 0.00.00
2 Lindberg Ella HauSi 8.07 0.00.24
3 Rossi Aino S-JKL 8.11 0.00.28
4 Kiviharju Aada TP 8.54 0.01.11
5 Kuikko Saini KangSK 9.31 0.01.48
6 Rantanen Linn PIF 10.45 0.03.02
7 Lehtonen Nella HauSi 13.52 0.06.09
8 Tomula Inka RasKa 14.20 0.06.37
Pärssinen Ilona TP HYL -
Tarkiainen Janette JRV HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turpeinen Saana TP 7.54 0.00.00
2 Breilin Linda AR 9.09 0.01.15
3 Kantelinen Mona HyRa 9.51 0.01.57
4 Mononen Amanda KR 9.52 0.01.58
5 Siivonen Anni Koovee 10.03 0.02.09
6 Göransson Alisa HlS 10.37 0.02.43
7 Vehmasto Milla Pihkan 11.09 0.03.15
8 Kauppila Kaisla Koovee 11.23 0.03.29
9 Karjalainen Milla TP 15.09 0.07.15
Wirola Eeva KangSK HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Okko TP 5.27 0.00.00
2 Itävuo Roope TP 6.12 0.00.45
3 Nieminen Valtteri VaHa 6.43 0.01.16
4 Lepo Elmeri TP 6.49 0.01.22
5 Ala-Jaskara Aaro KyRa 7.06 0.01.39
6 Myllykoski Matias TP 7.49 0.02.22
7 Bonden Pyry RaN 8.37 0.03.10
8 Laurila Anton TP 9.04 0.03.37
9 Mäntytörmä Eeli Keihäs 9.36 0.04.09
10 Lepistö Antti KyRa 10.06 0.04.39
11 Nummela Samu-Nikolai IkNV 10.20 0.04.53
12 Honkala Niilo TP 10.59 0.05.32
13 Peltonen Jaakko JRV 12.51 0.07.24
14 Myllymäki Eino IkNV 18.11 0.12.44

Sarja H09RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nissinen Akseli TP 5.35 0.00.00
2 Tiits Kaarle TP 6.00 0.00.25
3 Viljakka Ville TP 6.49 0.01.14
4 Lindstedt Luukas TP 7.05 0.01.30
5 Heikkinen Juho TP 7.35 0.02.00
6 Paju Eemil TP 7.39 0.02.04
7 Lehtonen Justus TP 8.11 0.02.36
8 Ylä-Tuuhonen Tarmo TP 8.22 0.02.47
9 Raimovaara Leo HlS 8.58 0.03.23
10 Neilimo Aaro KangSK 9.07 0.03.32
11 Sikström Jack TP 9.53 0.04.18

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taini Iida JRV 5.09 0.00.00
2 Vuorenmaa Saana Koovee 9.25 0.04.16
3 Niemenmaa Reetta IkNV 9.31 0.04.22
4 Kataja Helmi RaJu 11.39 0.06.30
5 Pasonen Ada-Lumia RaN 11.50 0.06.41

Sarja D09RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kujansuu Siiri RasKa 8.24 0.00.00
2 Vartiala Vanessa RaN 10.44 0.02.20
3 Myllylä Pilvi TP 11.05 0.02.41
4 Juntunen Vilma TP 12.35 0.04.11
4 Manninen Elna Koovee 12.35 0.04.11