FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
M-Sprintti, Huippuliiga 1, wre, näyttökilpailu (aik. MC, nuorten MM ja EM)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tranchand Frederic PR 13.09 0.00.00 104.28 104.28
2 Mäkelä Tuomo AngA 13.56 0.00.47 98.12 98.12
3 Simosas Otto Orient 14.00 0.00.51 97.35 97.35
4 Laukkarinen Jesse RR 14.09 0.01.00 96.02 96.02
5 Niemi Vili RR 14.10 0.01.01 95.61 95.61
6 Detkov Sergei Hiisi 14.13 0.01.04 94.98 94.98
7 Koistinen Olli-Pekka HiKi 14.15 0.01.06 94.46 94.46
8 Sidorov Alexey AngA 14.17 0.01.08 93.95 93.95
9 Penttinen Topi Orient 14.20 0.01.11 93.33 93.33
10 Lakanen Jani VaajTe 14.22 0.01.13 92.82 92.82
11 Patana Mikko HiKi 14.24 0.01.15 92.31 92.31
12 Kivelä Matti HiKi 14.25 0.01.16 91.91 91.91
13 Huhtinen Mikko TuS 14.30 0.01.21 91.10 91.10
13 Gorokhov Sergey IkNV 14.30 0.01.21 91.10 91.10
13 Asikainen Aaro KR 14.30 0.01.21 91.10 91.10
16 Föhr Tero VeVe 14.33 0.01.24 89.92 89.92
16 Taanila Vesa IkNV 14.33 0.01.24 89.92 89.92
18 Hirvikallio Joni Koovee 14.39 0.01.30 88.73 88.73
19 Novikov Leonid HiKi 14.40 0.01.31 88.34 88.34
20 Sirén Mikko AngA 14.41 0.01.32 87.96 87.96
21 Saari Toni VaajTe 14.43 0.01.34 87.47 87.47
22 Muukkonen Petteri VeVe 14.47 0.01.38 86.80 86.80
23 Sund Otto Femman 14.49 0.01.40 86.32 86.32
24 Suominen Miika RR 14.50 0.01.41 85.94 85.94
25 Kivikas Kenny Koovee 14.54 0.01.45 85.27 85.27
26 Jurvakainen Tuukka VaajTe 14.55 0.01.46 84.89 84.89
27 Tambasau Yury MSParma 14.56 0.01.47 84.52 84.52
28 Efimov Roman Hiisi 14.58 0.01.49 84.05 84.05
29 Kari Tuomas AngA 14.59 0.01.50 83.68 83.68
29 Sainio Santeri KangSK 14.59 0.01.50 83.68 83.68
31 Baryshnikov Andrei HS 15.00 0.01.51 83.02 83.02
32 Hall Andreas HiKi 15.01 0.01.52 82.65 82.65
33 Heinaro Einari HS 15.06 0.01.57 81.92 81.92
33 Lakanen Jonne VaajTe 15.06 0.01.57 81.92 81.92
35 Tammemäe Lauri HS 15.08 0.01.59 81.18 81.18
36 Hramov Andrei Hiisi 15.09 0.02.00 80.82 80.82
37 Koskinen Roope Hiisi 15.11 0.02.02 80.36 80.36
38 Pihl Peeter MSParma 15.12 0.02.03 80.00 80.00
39 Väisänen Henrik Hiisi 15.13 0.02.04 79.63 79.63
40 Hämäläinen Sami MSParma 15.21 0.02.12 78.67 78.67
41 Rahko Sampo Pohjant 15.23 0.02.14 78.23 78.23
42 Istolahti Tuomo YKV 15.34 0.02.25 77.03 77.03
43 Vuorinen Lauri VeVe 15.48 0.02.39 75.63 75.63
44 Heiska Samu LapVi 15.51 0.02.42 75.13 75.13
45 Salo Markus PunKu 15.56 0.02.47 74.47 74.47
46 Salmenoja Samuli MSParma 15.58 0.02.49 74.05 74.05
47 Asikainen Saku Hiisi 16.27 0.03.18 71.62 71.62
48 Mansner Victor SV 17.20 0.04.11 67.73 67.73
Boström Mårten SWE HYL -
Dragowski Kuba Raseborg HYL -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rudnaya Anastasia MSParma 14.37 0.00.00 94.30 94.30
2 Jenzer Sarina SWE 14.45 0.00.08 93.14 93.14
3 Teini Marika Pohjant 14.51 0.00.14 92.20 92.20
4 Viberg Tuulia MSParma 14.58 0.00.21 91.17 91.17
5 Sianoja Maija MSParma 15.03 0.00.26 90.36 90.36
6 Haajanen Sofia Pohjant 15.06 0.00.29 89.76 89.76
7 Joensuu Marttiina Pohjant 15.18 0.00.41 88.29 88.29
8 Norrgrann Saara PR 15.27 0.00.50 87.13 87.13
9 Patana Jenny HiKi 15.28 0.00.51 86.74 86.74
10 Järveläinen Julia Femman 15.29 0.00.52 86.35 86.35
11 Harju Venla TP 15.31 0.00.54 85.87 85.87
12 Rihma Annika HiKi 15.32 0.00.55 85.48 85.48
13 Wennman Heini Pohjant 15.33 0.00.56 85.09 85.09
13 Närhi Anna SWE 15.33 0.00.56 85.09 85.09
15 Boström Matleena SWE 15.37 0.01.00 84.14 84.14
16 Dambe Inga PR 15.42 0.01.05 83.40 83.40
17 Åkerman Anu HiKi 15.43 0.01.06 83.02 83.02
18 Novikova Julia HiKi 15.44 0.01.07 82.64 82.64
19 Hulkkonen Johanna SKUusi 15.46 0.01.09 82.18 82.18
20 Anttonen Sari KeuKi 15.48 0.01.11 81.71 81.71
21 Gunell Yvonne PIF 15.57 0.01.20 80.66 80.66
22 Lindholm Sara Raseborg 15.59 0.01.22 80.20 80.20
23 Haikonen Henna-Riikka AnttU 16.01 0.01.24 79.75 79.75
24 Saarimäki Heini AngA 16.02 0.01.25 79.38 79.38
24 Kaskinen Mira RasKa 16.02 0.01.25 79.38 79.38
26 Johanson Liis MSParma 16.05 0.01.28 78.56 78.56
27 Papinsaari Heini KangSK 16.07 0.01.30 78.11 78.11
28 Uotila Ulrika Koovee 16.11 0.01.34 77.50 77.50
29 Westerlund Ina OK77 16.13 0.01.36 77.06 77.06
29 Kinni Saila TP 16.13 0.01.36 77.06 77.06
31 Hytönen Outi KangSK 16.14 0.01.37 76.42 76.42
32 Nurmi Kirsi SWE 16.16 0.01.39 75.98 75.98
33 Sundberg Karoliina Lynx 16.22 0.01.45 75.23 75.23
34 Istolahti Tiia MSParma 16.38 0.02.01 73.75 73.75
35 Niittynen Miia Koovee 16.49 0.02.12 72.67 72.67
36 Dörig Franziska SUI 16.54 0.02.17 72.04 72.04
37 Rozova Tatiana SV 16.55 0.02.18 71.70 71.70
38 Väänänen Mari KR 17.03 0.02.26 70.87 70.87
39 Liimatainen Anni TuS 17.18 0.02.41 69.58 69.58
40 Honkanen Miitu KuoSu 17.24 0.02.47 68.92 68.92
41 Tallila Tiia VaHa 18.15 0.03.38 65.46 65.46
42 Temjakova Nina PR 18.21 0.03.44 64.85 64.85
43 Ilmoni Rafaela OK77 18.33 0.03.56 63.90 63.90
44 Andelin Marjaana LaTa 29.21 0.14.44 40.23 40.23
Hirvonen Eveliina PR HYL -
Uiboupin Kerstin HiKi HYL -

Sarja H21EB
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sorvisto Juha VaajTe 14.06 0.00.00 89.42 89.42
2 Popov Artem EsSu 14.18 0.00.12 87.68 87.68
3 Suonpää Lasse PR 14.36 0.00.30 85.40 85.40
4 Pohjala Johannes Hiisi 14.50 0.00.44 83.58 83.58
5 Nazarov Roman PR 14.59 0.00.53 82.28 82.28
6 Ikonen Pasi VaajTe 15.00 0.00.54 81.72 81.72
6 Sipponen Jere PR 15.00 0.00.54 81.72 81.72
8 Hasu Topi Orient 15.04 0.00.58 80.43 80.43
9 Helander Iisak Pohjant 15.20 0.01.14 78.57 78.57
10 Henriksson Tobias PIF 15.25 0.01.19 77.69 77.69
11 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 15.27 0.01.21 77.07 77.07
12 Vikentyev Alexander TuS 15.33 0.01.27 76.13 76.13
13 Kautto Lasse VaajTe 15.41 0.01.35 75.03 75.03
14 Elo Markku AngA 15.44 0.01.38 74.35 74.35
15 Vesanto Anssi EsSu 15.45 0.01.39 73.83 73.83
16 Agafontsev Yuri SV 15.58 0.01.52 72.39 72.39
17 Chegarovskiy Mikhail SV 15.59 0.01.53 71.87 71.87
18 Jokiranta Mika KS 16.03 0.01.57 71.14 71.14
19 Tuovinen Aleksi KuoSu 16.12 0.02.06 70.05 70.05
20 Suhonen Antto-Iiro HS 16.16 0.02.10 69.33 69.33
21 Mikander Christopher Orient 16.32 0.02.26 67.79 67.79
22 Annila Petri Koovee 16.46 0.02.40 66.43 66.43
23 Snellman Tomas RaLu 16.57 0.02.51 65.29 65.29
24 Kesälä Mikko Pohjant 17.56 0.03.50 61.32 61.32
25 Ylis-Junttila Vesa HlS 18.13 0.04.07 59.98 59.98
Nurminen Ilkka HS HYL -
Laaksonen Petri SWE HYL -
Teittinen Panu KangSK HYL -

Sarja D21EB
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Andelin Sanna LaTa 12.58 0.00.00 78.85 78.85
2 Elo Sanni AngA 13.07 0.00.09 77.22 77.22
3 Vike Laura HlS 13.19 0.00.21 75.34 75.34
4 Somova Inna Hiisi 13.29 0.00.31 73.70 73.70
5 Parjanne Laura HiKi 13.33 0.00.35 72.63 72.63
6 Liubov Kutsenina TuS 13.35 0.00.37 71.74 71.74
7 Autio Päivi Hiisi 13.41 0.00.43 70.52 70.52
8 Kuusela Tuija RasKa 13.46 0.00.48 69.40 69.40
9 Taini Mia JRV 13.48 0.00.50 68.53 68.53
10 Kyrölä Sonja TP 13.52 0.00.54 67.51 67.51
11 Lindholm Vivian OK77 13.54 0.00.56 66.66 66.66
12 Tammemäe Piibe HS 14.07 0.01.09 64.96 64.96
13 Reponen Milka KeuKi 14.15 0.01.17 63.68 63.68
14 Kelemen Bernadett HlS 14.44 0.01.46 60.94 60.94
15 Meriläinen Eija HS 15.16 0.02.18 58.18 58.18
16 Jurvakainen Vuokko S-JKL 16.16 0.03.18 54.02 54.02
Kohonen Maiju RaN HYL -

Sarja H20A
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Syrjäläinen Arttu HS 13.34 0.00.00 75.40 75.40
2 Valtonen Luukas 13.39 0.00.05 74.68 74.68
3 Rahkola Mikko OH 14.02 0.00.28 72.39 72.39
4 Huostila Anssi TP 14.05 0.00.31 71.89 71.89
5 Räsänen Markus KuoSu 14.10 0.00.36 71.22 71.22
6 Lönnström Emil Orient 14.11 0.00.37 70.89 70.89
7 Kangas Veli HS 14.20 0.00.46 69.90 69.90
8 Suominen Eemeli HiKi 14.26 0.00.52 69.18 69.18
9 Hällström af Fabian OK77 14.27 0.00.53 68.86 68.86
10 Laitinen Justus Koovee 14.35 0.01.01 67.99 67.99
11 Hasu Simo Orient 14.37 0.01.03 67.59 67.59
12 Vanhanen Konsta Pohjant 14.40 0.01.06 67.13 67.13
12 Body Florentin Navi 14.40 0.01.06 67.13 67.13
14 Mustonen Vili TP 14.41 0.01.07 66.57 66.57
15 Lampinen Ville HS 14.45 0.01.11 66.04 66.04
16 Kuukka Anton TP 14.46 0.01.12 65.73 65.73
17 Aikio Santeri KEV 14.48 0.01.14 65.34 65.34
18 Ruohola Aaro MSParma 14.57 0.01.23 64.45 64.45
19 Kommio Jere HlS 15.01 0.01.27 63.94 63.94
20 Leirimaa Tatu RaVa 15.02 0.01.28 63.63 63.63
21 Viitasaari Toni-Antti KoS 15.03 0.01.29 63.33 63.33
22 Jern Jonas Femman 15.08 0.01.34 62.75 62.75
23 Salervo Mikko OK77 15.11 0.01.37 62.32 62.32
24 Huila Joona Hiisi 15.17 0.01.43 61.68 61.68
25 Puolakanaho Sakari HyRa 15.28 0.01.54 60.72 60.72
25 Sorsa Aleksi EsSu 15.28 0.01.54 60.72 60.72
27 Grahn Viljam NOK 15.30 0.01.56 60.14 60.14
28 Jalli Eero MSParma 15.37 0.02.03 59.47 59.47
29 Hyppölä Sampo PelPo 15.43 0.02.09 58.87 58.87
30 Pitkänen Jonne TP 15.51 0.02.17 58.15 58.15
31 Lavikainen Lauri KyS 15.54 0.02.20 57.75 57.75
32 Itkonen Otto TuS 16.02 0.02.28 57.05 57.05
32 Saari Juho LapVi 16.02 0.02.28 57.05 57.05
34 Tulonen Benjamin HiKi 16.07 0.02.33 56.33 56.33
35 Jumppanen Oskari HyRa 16.09 0.02.35 55.99 55.99
36 Toivonen Eevert KangSK 16.14 0.02.40 55.49 55.49
37 Viberg Pauli TuS 16.21 0.02.47 54.88 54.88
38 Melin Christoffer Falken 16.53 0.03.19 52.94 52.94
39 Syrjäläinen Topi HS 17.07 0.03.33 52.02 52.02
40 Malinen Olli SKUusi 17.19 0.03.45 51.22 51.22
41 Jurvakainen Atte S-JKL 17.52 0.04.18 49.44 49.44
42 Ruusuvuori Roope VaRa 20.44 0.07.10 42.44 42.44
43 Viberg Pyry TuS 21.15 0.07.41 41.24 41.24
44 Penttilä Eero HlS 22.11 0.08.37 39.35 39.35
Linnaila Casper Orient HYL -

Sarja D20A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Borisova Daria Hiisi 13.07 0.00.00 71.69 71.69
2 Manderbacka Hanne VaaSu 13.40 0.00.33 68.23 68.23
3 Puikkonen Janika S-JKL 13.50 0.00.43 66.84 66.84
4 Ståhlberg Emilia EsSu 14.03 0.00.56 65.25 65.25
5 Saarinen Henna Koovee 14.15 0.01.08 63.79 63.79
6 Oksanen Maiju IkNV 14.16 0.01.09 63.16 63.16
7 Karvonen Sara Lynx 14.17 0.01.10 62.54 62.54
8 Schoultz von Katja OK77 14.19 0.01.12 61.85 61.85
9 Rantanen Emilia MSParma 14.20 0.01.13 61.23 61.23
10 Mäkinen Elisa MSParma 14.30 0.01.23 59.99 59.99
11 Marttinen Sanni Navi 14.31 0.01.24 59.38 59.38
12 Nurmi Ella VaaSu 14.39 0.01.32 58.30 58.30
13 Yliluikki Henna SuSi 14.54 0.01.47 56.80 56.80
14 Sandelin Caroline NOK 15.25 0.02.18 54.39 54.39
15 Hämäläinen Roosa KoS 15.33 0.02.26 53.42 53.42
16 Jussila Jutta TP 15.52 0.02.45 51.86 51.86
17 Reiman Anni AngA 16.09 0.03.02 50.46 50.46
18 Ruusuvuori Reea VaRa 19.48 0.06.41 40.76 40.76
Haavisto Emmi TuS HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarinen Mikko KangSK 14.30 0.00.00
2 Laine Mikko Rasti88 15.02 0.00.32

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salo Mikael Orient 14.33 0.00.00 60.33 60.33
2 Plit Herkko Lynx 14.54 0.00.21 58.03 58.03
3 Uusitalo Tero EsAk 15.45 0.01.12 54.06 54.06
4 Hytönen Harri RaVa 16.02 0.01.29 52.29 52.29
5 Kaario Kimmo VaajTe 16.25 0.01.52 50.26 50.26
6 Maasilta Tommi RaVa 16.39 0.02.06 48.77 48.77
7 Kamila Kai SuJu 16.47 0.02.14 47.60 47.60
8 Huurre Jyri TuS 17.34 0.03.01 44.73 44.73
9 Arola Pertti Rasti88 18.04 0.03.31 42.76 42.76
10 Hämäläinen Petri Pihkan 18.11 0.03.38 41.76 41.76
11 Kaira Miikka KyS 19.24 0.04.51 38.46 38.46

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 14.46 0.00.00 63.49 63.49
2 Jaakkola Jari MaMa 15.06 0.00.20 61.06 61.06
3 Parttimaa Timo AngA 15.48 0.01.02 57.36 57.36
4 Asklöf Tom Lynx 17.03 0.02.17 52.24 52.24
5 Nokka Ilkka Rasti88 17.13 0.02.27 50.83 50.83
6 Lahtinen Jukka HiKi 18.07 0.03.21 47.44 47.44
7 Nappu Juha TuNMKY 18.08 0.03.22 46.53 46.53
8 Koponen Visa PertPe 18.41 0.03.55 44.33 44.33
9 Sillanpää Kari MaMa 19.00 0.04.14 42.77 42.77
10 Hakuli Kari KeU 22.11 0.07.25 35.93 35.93

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaartinen Markku AngA 13.19 0.00.00 65.77 65.77
2 Ala-Sankila Jari Eräp 13.58 0.00.39 62.16 62.16
3 Mänty Markku TuMe 14.52 0.01.33 57.88 57.88
4 Virtala Markku PIF 14.55 0.01.36 57.16 57.16
5 Korhonen Ilkka KuoSu 15.14 0.01.55 55.47 55.47
6 Jalava Kari VaRa 15.15 0.01.56 54.90 54.90
7 Mättölä Ali EsSu 15.28 0.02.09 53.63 53.63
8 Numminen Hannu EsAk 15.33 0.02.14 52.85 52.85
9 Itkonen Arto TuS 15.35 0.02.16 52.24 52.24
10 Uusikartano Simo TuMe 15.47 0.02.28 51.09 51.09
11 Huhtinen Heikki TuS 15.53 0.02.34 50.28 50.28
12 Teittinen Matti KoKV 16.27 0.03.08 48.08 48.08
13 Elo Jussi LaJy 16.49 0.03.30 46.57 46.57
14 Mäkipää Kalevi Hiisi 17.32 0.04.13 44.22 44.22
15 Järvinen Petri Hiisi 17.39 0.04.20 43.49 43.49
16 Mänty Pekka HirvHe 19.01 0.05.42 39.96 39.96
17 Huhtanen Ossi TP 19.03 0.05.44 39.49 39.49
18 Kajavalta Jyrki TuS 19.28 0.06.09 38.24 38.24

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pellinen Jari AngA 14.15 0.00.00 49.59 49.59
2 Laaksonen Lasse SuSi 15.18 0.01.03 45.04 45.04
3 Laukka John RaVa 17.03 0.02.48 39.38 39.38
4 Jurvakainen Jari S-JKL 17.16 0.03.01 37.86 37.86
5 Railimo Matti SOC 18.02 0.03.47 35.27 35.27
6 Leppänen Kimmo HirvHe 19.21 0.05.06 31.96 31.96
7 Kuivala Juha TuS 19.45 0.05.30 30.42 30.42

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ylikoski Erkki KanSu 13.39 0.00.00 51.99 51.99
2 Helkkula Rauli TuMe 14.07 0.00.28 49.33 49.33
3 Halme Tapio AngA 14.24 0.00.45 47.44 47.44
4 Kallio Risto AngA 14.28 0.00.49 46.30 46.30
5 Forsström Ove Raseborg 14.36 0.00.57 44.96 44.96
6 Sipponen Markku PR 15.39 0.02.00 41.10 41.10
7 Kuivala Hannu TuS 15.54 0.02.15 39.61 39.61
8 Jyväsjärvi Tapio Eräp 16.31 0.02.52 37.33 37.33
Mannonen Mikko TuS HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtinen Olli TuS 12.22 0.00.00 50.81 50.81
2 Turku Vesa HS 12.54 0.00.32 48.04 48.04
3 Koistinen Leo VaRa 13.10 0.00.48 46.42 46.42
4 Rapakko Timo SuSi 14.13 0.01.51 42.39 42.39
5 Varjonen Antero RR 14.54 0.02.32 39.87 39.87
6 Salmenoja Pertti HirvHe 14.55 0.02.33 39.25 39.25
7 Mäkinen Jaakko AngA 15.01 0.02.39 38.42 38.42
8 Rautarae Veikko HirvHe 15.13 0.02.51 37.35 37.35
9 Tammisaari Pentti HirvHe 15.49 0.03.27 35.39 35.39
10 Kallio Erkki LoJa 16.32 0.04.10 33.34 33.34
11 Kares Olli Hiisi 19.27 0.07.05 27.90 27.90
12 Kuosa Harri LoJa 21.33 0.09.11 24.78 24.78

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvonen Raimo SuSi 12.29 0.00.00 41.19 41.19
2 Jokinen Juhani MaMa 13.50 0.01.21 35.78 35.78
3 Hedenström Rauno MaMa 14.03 0.01.34 33.85 33.85
4 Laakso Raimo HaHa 15.17 0.02.48 29.86 29.86
5 Valtonen Teuvo Hiisi 20.41 0.08.12 21.13 21.13

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 55
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sevelius Emil Orient 12.49 0.00.00 62.57 62.57
2 Eerola Teemu TP 13.07 0.00.18 60.97 60.97
3 Julkunen Aaro MSParma 13.41 0.00.52 58.28 58.28
4 Pitkänen Konsta TP 14.14 0.01.25 55.88 55.88
5 Lapila Eero MSParma 14.20 0.01.31 55.33 55.33
6 Hiidenhovi Aleks MSParma 14.22 0.01.33 55.05 55.05
7 Puranen Konsta TP 14.32 0.01.43 54.26 54.26
8 Visuri Ilari OK77 14.48 0.01.59 53.13 53.13
9 Palmen Alvar EsSu 14.51 0.02.02 52.81 52.81
10 Niemi Topias HS 14.56 0.02.07 52.36 52.36
11 Ahola Mikko KangSK 14.58 0.02.09 52.10 52.10
12 Mäkinen Tuukka Hiisi 15.00 0.02.11 51.83 51.83
13 Kinnala Ville TuS 15.03 0.02.14 51.51 51.51
14 Mustajoki Taavi TP 15.10 0.02.21 50.97 50.97
15 Lahtinen Vesa HiKi 15.14 0.02.25 50.60 50.60
16 Ruuhiala Roope Hiisi 15.18 0.02.29 50.23 50.23
17 Heinaro Lauri EsSu 15.24 0.02.35 49.76 49.76
17 Kaario Otto S-JKL 15.24 0.02.35 49.76 49.76
19 Nurmi Miika VaaSu 15.25 0.02.36 49.42 49.42
20 Tiljander Ville HyRa 15.26 0.02.37 49.22 49.22
20 Niskanen Janne VeVe 15.26 0.02.37 49.22 49.22
22 Vuori Justus TuS 15.35 0.02.46 48.46 48.46
23 Hakuli Tommi SKUusi 15.42 0.02.53 47.96 47.96
24 Väyrynen Antti KyS 15.46 0.02.57 47.62 47.62
25 Vicari Lars Navi 15.51 0.03.02 47.23 47.23
26 Piironen Konsta MSParma 15.53 0.03.04 46.99 46.99
27 Kemppi Mikko KangSK 15.56 0.03.07 46.70 46.70
28 Ahola Erik KangSK 15.58 0.03.09 46.46 46.46
28 Lehtoranta Teemu SKUusi 15.58 0.03.09 46.46 46.46
30 Hellman Aleksi MSParma 16.03 0.03.14 45.94 45.94
31 Heikkinen Valtteri VeVe 16.05 0.03.16 45.71 45.71
32 Westerlund Otso Koovee 16.06 0.03.17 45.52 45.52
32 Vesterinen Arttu TP 16.06 0.03.17 45.52 45.52
34 Ketola Lauri Koovee 16.13 0.03.24 44.92 44.92
35 Saarnijoki Miska TP 16.15 0.03.26 44.69 44.69
36 Takanen Samu VeVe 16.21 0.03.32 44.28 44.28
37 Lampinen Aaro SKUusi 16.25 0.03.36 43.97 43.97
38 Korhonen Miikka TP 16.40 0.03.51 43.17 43.17
39 Joutsensaari Jeremias KangSK 16.50 0.04.01 42.61 42.61
40 Huhtanen Kiri TP 16.58 0.04.09 42.15 42.15
41 Sipiläinen Konsta S-JKL 17.44 0.04.55 40.20 40.20
42 Seppä Iiro TuS 17.46 0.04.57 40.00 40.00
43 Mesiäinen Jaakko Navi 18.02 0.05.13 39.28 39.28
44 Nummelin Oskari TuS 18.04 0.05.15 39.09 39.09
44 Nurminen Jani VaHa 18.04 0.05.15 39.09 39.09
46 Ekström Rasmus MSParma 18.10 0.05.21 38.63 38.63
47 Tiukkanen Juho VaaSu 18.36 0.05.47 37.61 37.61
48 Hakola Matti KangSK 18.49 0.06.00 37.06 37.06
49 Laurila Sami RaLu 19.13 0.06.24 36.17 36.17
50 Ruusunen Pyry RaLu 20.33 0.07.44 33.71 33.71
Aho Aaro VaHa HYL -
Heikkilä Tuomas HS HYL -
Konttila Eemi Koovee HYL -
Rintala Niku TeuRi HYL -
Ruohola Akseli MSParma HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Eerik KangSK 11.31 0.00.00
2 Julkunen Akseli LHR 11.32 0.00.01
3 Oksanen Teemu IkNV 12.00 0.00.29
4 Arola Topias PR 12.06 0.00.35
5 Mähönen Vili TP 12.18 0.00.47
6 Pohja Eetu Koovee 12.30 0.00.59
7 Kontio Kimmo KangSK 12.37 0.01.06
8 Eerola Mikko TP 12.45 0.01.14
9 Sinervä Onni TuS 13.15 0.01.44
10 Kaario Arttu S-JKL 13.16 0.01.45
11 Nokka Vesa Rasti88 13.28 0.01.57
12 Uusitalo Topias EsAk 14.45 0.03.14
13 Enlund Lukas Femman 14.56 0.03.25
14 Lepistö Oskari MSParma 15.11 0.03.40
15 Väisänen Leevi HS 15.21 0.03.50
16 Kinnala Kalle TuS 15.44 0.04.13
17 Fingerroos Sebastian PR 15.53 0.04.22
18 Laitinen Vertti Koovee 16.12 0.04.41
19 Tiukkanen Jaakko VaaSu 18.51 0.07.20
20 Järvinen Ville Hiisi 28.41 0.17.10
Lindberg Mikkel TuS HYL -
Haanpää Klaus PR HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppä Touko TuS 10.22 0.00.00
2 Ekström Niklas MSParma 11.07 0.00.45
3 Karttila Aleksi MSParma 11.58 0.01.36
4 Reiman Antti AngA 12.19 0.01.57
5 Rousku Samuli MSParma 13.05 0.02.43
6 Sorsa Antti EsSu 13.19 0.02.57
7 Maasilta Aapo RaVa 13.36 0.03.14
8 Salo Kasperi PunKu 14.37 0.04.15
9 Haanpää Leo PR 15.55 0.05.33
10 Väisänen Lenni HS 16.41 0.06.19
11 Asklöf Viktor Lynx 20.56 0.10.34
12 Huisko Esa MSParma 23.35 0.13.13
13 Vesterinen Veeti HyRa 25.10 0.14.48
Virtala Alex PIF HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ikäheimonen Taru Lynx 13.48 0.00.00
2 Dambe Signe PR 15.53 0.02.05

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saue Elo Koovee 13.32 0.00.00 69.32 69.32
2 Eskolin Tatjana PIF 13.44 0.00.12 67.17 67.17
3 Asklöf Johanna Lynx 13.47 0.00.15 65.79 65.79
4 Nymalm Sanna PIF 13.58 0.00.26 63.81 63.81
5 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 14.07 0.00.35 62.02 62.02
6 Vesterinen Kirsi HyRa 15.24 0.01.52 55.84 55.84
7 Reitmaa Outi HiKi 15.59 0.02.27 52.82 52.82
8 Oja Iina Pihkan 16.34 0.03.02 50.02 50.02
9 Mattsson Ingela PIF 26.16 0.12.44 30.95 30.95
10 Kornblum Uta MaMa 32.50 0.19.18 24.29 24.29

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskinen Sari Hiisi 14.59 0.00.00 56.65 56.65
2 Eerola Riikka TP 15.04 0.00.05 55.28 55.28
3 Haavisto Lotta TuS 15.24 0.00.25 53.05 53.05
4 Hietanen Pia KS 15.58 0.00.59 50.17 50.17
5 Havia-Kinnala Helena AngA 16.03 0.01.04 48.91 48.91
6 Korpela-Kamila Heidi SuJu 16.30 0.01.31 46.62 46.62
7 Heikkinen Anniina VeVe 16.31 0.01.32 45.61 45.61
8 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 17.30 0.02.31 42.13 42.13
9 Lehvonen Riitta LapVe 19.44 0.04.45 36.56 36.56

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Otsamo Riikka HS 14.56 0.00.00 53.92 53.92
2 Miettinen Jaana TuS 16.13 0.01.17 47.17 47.17
3 Huhtanen Meri TP 16.35 0.01.39 43.70 43.70
4 Aarikka-Ruuhiala Päivi Hiisi 19.32 0.04.36 35.04 35.04

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hovirinta Marjo TuMe 15.07 0.00.00 50.28 50.28
2 Pelto-Huikko Anne Hiisi 15.25 0.00.18 47.45 47.45
3 Saarimäki Helena AngA 16.15 0.01.08 43.26 43.26
4 Forsström Rita Raseborg 16.42 0.01.35 40.39 40.39
5 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 17.01 0.01.54 37.97 37.97

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 14.28 0.00.00 53.63 53.63
2 Turku Kaija HS 15.48 0.01.20 47.26 47.26
3 Salmenoja Hely HirvHe 16.53 0.02.25 42.51 42.51
4 Karvonen Pirjo SuSi 18.40 0.04.12 36.89 36.89
5 Saari Irmeli HirvHe 19.25 0.04.57 33.96 33.96

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 22.24 0.00.00
2 Kastemaa Tuuli HirvHe 24.05 0.01.41

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Klemettinen Veera S-JKL 12.09 0.00.00 66.85 66.85
2 Haanpää Anni TP 12.46 0.00.37 63.40 63.40
3 Norrbacka Sanni HyRa 13.08 0.00.59 61.42 61.42
4 Rantanen Essi MSParma 13.10 0.01.01 61.05 61.05
5 Cederberg Ida-Marie PIF 13.15 0.01.06 60.45 60.45
6 Kovanen Maiju S-JKL 13.33 0.01.24 58.90 58.90
7 Sundman Josefina HiKi 13.35 0.01.26 58.55 58.55
8 Räsänen Johanna KuoSu 13.38 0.01.29 58.12 58.12
9 Nymalm Amy PIF 13.39 0.01.30 57.85 57.85
10 Heikkilä Tuuli Lynx 13.46 0.01.37 57.15 57.15
11 Rintanen Heini KangSK 13.52 0.01.43 56.53 56.53
12 Kontkanen Ronja KangSK 13.53 0.01.44 56.26 56.26
13 Viholainen Elisa S-JKL 13.54 0.01.45 55.99 55.99
14 Lahdelma Saana Navi 13.56 0.01.47 55.65 55.65
15 Piippo Eveliina KangSK 14.01 0.01.52 55.12 55.12
16 Kantola Claudia LS-37 14.11 0.02.02 54.27 54.27
16 Mahlamäki Ella EsSu 14.11 0.02.02 54.27 54.27
18 Rontu Nella AngA 14.12 0.02.03 53.81 53.81
18 Rantala Jasmiina RaLu 14.12 0.02.03 53.81 53.81
20 Pitkänen Salla TP 14.26 0.02.17 52.55 52.55
20 Annala Vilma KangSK 14.26 0.02.17 52.55 52.55
22 Tanskanen Anni IisVi 14.31 0.02.22 51.86 51.86
23 Juva Jonna AngA 14.42 0.02.33 51.02 51.02
24 Tulonen Jenna HiKi 14.45 0.02.36 50.65 50.65
25 Haapasaari Ilona TuS 14.51 0.02.42 50.12 50.12
26 Pajula Annika KangSK 15.16 0.03.07 48.57 48.57
27 Plit Heidi Lynx 15.31 0.03.22 47.60 47.60
28 Kuusinen Sanni HlS 15.34 0.03.25 47.27 47.27
29 Rautakorpi Miina KangSK 15.37 0.03.28 46.93 46.93
30 Koli Helmi SV 15.43 0.03.34 46.45 46.45
31 Nurminen Jutta VaHa 15.50 0.03.41 45.93 45.93
32 Riipinen Venla Navi 16.12 0.04.03 44.72 44.72
33 Suojanen Susanna Koovee 16.22 0.04.13 44.09 44.09
34 Aaltonen Anniina MSParma 16.42 0.04.33 43.04 43.04
35 Laukkanen Laura MSParma 17.46 0.05.37 40.30 40.30
36 Friman Ronja HyRa 17.54 0.05.45 39.84 39.84
37 Vehkalahti Jenny IkNV 18.33 0.06.24 38.29 38.29
38 Reiman Aino AngA 18.40 0.06.31 37.90 37.90
39 Huhtala Linda YlKi 19.00 0.06.51 37.08 37.08
40 Järvensivu Silja OrPo 19.15 0.07.06 36.46 36.46
41 Uusi-Pietilä Säde RaLu 19.40 0.07.31 35.54 35.54
42 Kirveskari Eini TP 19.55 0.07.46 34.95 34.95
43 Salonen Lotta Koovee 20.18 0.08.09 34.15 34.15
Sjövall Cecilia VaaSu HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Eerola Lotta TP 11.41 0.00.00
2 Yli-Hietanen Saara TP 12.29 0.00.48
3 Kurth Suvi TP 12.57 0.01.16
4 Virtala Jenny PIF 13.03 0.01.22
5 Pohjalainen Anni LoJa 13.07 0.01.26
6 Välkki Lotta TP 13.24 0.01.43
7 Haanpää Kaisa TP 13.30 0.01.49
8 Roos Renja AngA 14.20 0.02.39
9 Jasu Anna Rasti88 14.25 0.02.44
10 Väätäjä Milja RaPi 14.36 0.02.55
11 Klemettinen Kaisa S-JKL 15.12 0.03.31
12 Vesterinen Viivi HyRa 15.16 0.03.35
13 Saarinen Anu Rasti88 16.00 0.04.19
14 Kamila Minerva SuJu 16.32 0.04.51
15 Rautiainen Aleksandra AngA 17.01 0.05.20
15 Jussila Ida TP 17.01 0.05.20
17 Kemppainen Ronja AngA 17.25 0.05.44
18 Kemppainen Maria AngA 17.58 0.06.17
19 Penttilä Anne HlS 18.03 0.06.22
20 Viili Anni-Martta MSParma 21.20 0.09.39
21 Ekholm Amanda Orient 23.18 0.11.37
22 Heinonen Taika TuS 36.47 0.25.06
Vuori Jenny TuS HYL -
Kovanen Anu S-JKL HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Kaarina KangSK 12.25 0.00.00
2 Aho Anni TuS 12.32 0.00.07
3 Heikkilä Suvi Lynx 13.31 0.01.06
4 Valtonen Essi MSParma 13.55 0.01.30
5 Ankelo Elsa VaRa 15.33 0.03.08
6 Kaartinen Kaisa AngA 15.38 0.03.13
7 Katajamäki Emma MSParma 15.42 0.03.17
8 Asklöf Aino Lynx 15.45 0.03.20
9 Heikkinen Ida VeVe 16.13 0.03.48
10 Kontio Katri KangSK 16.14 0.03.49
11 Julkunen Siiri LHR 17.07 0.04.42
12 Neuvonen Noora TuS 17.35 0.05.10
13 Pohjalainen Emmi LoJa 18.03 0.05.38
14 Syväluoma Aino TuS 18.31 0.06.06
15 Tulonen Anna HiKi 19.25 0.07.00
16 Rantala Henna TuS 21.24 0.08.59
17 Norrbacka Salla HyRa 21.50 0.09.25
18 Väisänen Doris HS 22.01 0.09.36