FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Hämeen avoin AM-sprint
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Patana Mikko HiKi 15.37 0.00.00 77.35 77.35
2 Pavilainen Alexei HlS 16.59 0.01.22 69.94 69.94
3 Salo Markus PunKu 17.13 0.01.36 67.82 67.82
4 Nurminen Ilkka HS 18.20 0.02.43 62.59 62.59
5 Annila Petri Koovee 18.33 0.02.56 60.78 60.78
6 Lassila Juha VetU 18.45 0.03.08 59.05 59.05
7 Nurminen Jussi VaHa 18.50 0.03.13 57.72 57.72
8 Salminen Joonas VaHa 18.54 0.03.17 56.46 56.46
9 Saarinen Mikko KangSK 19.06 0.03.29 54.81 54.81
10 Hämäläinen Asko KanKi 19.57 0.04.20 51.47 51.47
Lassila Ari-Pekka Koovee EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattila Mikael ViRuS 23.31 0.00.00
Haikama Tapio HlT EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Konttila Janne Koovee 15.43 0.00.00 43.41 43.41
2 Venäläinen Toni VaHa 18.09 0.02.26 34.77 34.77
3 Välkki Antti Koovee 20.49 0.05.06 27.86 27.86
Frolov Sergey LHR EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 13.41 0.00.00 53.36 53.36
2 Korhonen Jussi HlS 14.23 0.00.42 49.24 49.24
3 Jalonen Eero HlS 16.07 0.02.26 42.58 42.58
4 Mustajoki Sami TP 16.20 0.02.39 40.68 40.68
5 Aaltonen Jukka HlS 19.44 0.06.03 32.56 32.56
6 Salmia Teppo TarpSu 21.32 0.07.51 28.82 28.82

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ala-Sankila Jari Eräp 14.42 0.00.00 46.13 46.13
2 Kymäläinen Jari TP 16.22 0.01.40 39.88 39.88
3 Ala-Mäyry Pekka Koovee 16.25 0.01.43 38.21 38.21
4 Huhtanen Ossi TP 17.20 0.02.38 34.72 34.72
5 Toivonen Jari EE 17.56 0.03.14 32.14 32.14

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Ari HlS 15.39 0.00.00 45.18 45.18
2 Laaksonen Lasse SuSi 15.45 0.00.06 43.77 43.77
3 Järvinen Jari HlT 16.07 0.00.28 41.68 41.68
4 Jokinen Seppo VaHa 16.28 0.00.49 39.72 39.72
5 Leppälä Martti HlS 17.02 0.01.23 37.36 37.36
6 Ahlroth Timo TurSa 17.46 0.02.07 34.82 34.82
7 Jokinen Arto HlS 17.59 0.02.20 33.42 33.42

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liukkala Pekka HauSi 14.57 0.00.00 46.08 46.08
2 Ovaska Ari EE 15.03 0.00.06 43.49 43.49
3 Jyväsjärvi Tapio Eräp 15.57 0.01.00 38.88 38.88
4 Kyrölä Jukka TP 16.41 0.01.44 35.10 35.10

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sane Kari HS 15.13 0.00.00 45.03 45.03
2 Kallio Erkki LoJa 17.21 0.02.08 37.52 37.52
3 Pusa Raimo ViRuS 17.39 0.02.26 34.94 34.94
4 Ojala Antti TurSa 25.24 0.10.11 22.93 22.93

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jalkanen Erkki VaHa 16.14 0.00.00
2 Hovikorpi Aarno HlS 23.14 0.07.00
Korpela Kalevi TP HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Heikki EE 15.21 0.00.00 39.10 39.10
2 Erkkilä Olavi HlS 15.40 0.00.19 36.40 36.40
3 Houni Mikko EE 18.52 0.03.31 28.63 28.63
4 Hakala Rauno EE 19.56 0.04.35 25.59 25.59

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Mauri RaN 21.11 0.00.00 32.70 32.70
2 Brax Asko TP 22.32 0.01.21 28.44 28.44
3 Pyökäri Antero RaPi 23.12 0.02.01 25.38 25.38

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivikko Antti HlS 14.28 0.00.00 41.62 41.62
2 Penttilä Eero HlS 16.16 0.01.48 34.24 34.24
3 Aaltio Viktor VaHa 16.17 0.01.49 31.43 31.43

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aho Aaro VaHa 12.06 0.00.00 51.86 51.86
2 Mustajoki Taavi TP 12.32 0.00.26 49.24 49.24
3 Hiidenhovi Aleks MSParma 12.40 0.00.34 47.89 47.89
4 Kemppi Mikko KangSK 12.42 0.00.36 46.94 46.94
5 Vesterinen Arttu TP 12.53 0.00.47 45.46 45.46
6 Westerlund Otso Koovee 13.25 0.01.19 42.88 42.88
7 Nokka Atte Rasti88 13.34 0.01.28 41.63 41.63
8 Saarnijoki Miska TP 13.45 0.01.39 40.32 40.32
9 Lilja Juha TP 13.57 0.01.51 38.99 38.99
10 Hakala Petteri RaN 15.37 0.03.31 34.16 34.16
Huhtanen Kiri TP EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksanen Teemu IkNV 11.20 0.00.00
2 Nokka Vesa Rasti88 11.28 0.00.08
3 Koivuniemi Sakari RaN 11.37 0.00.17
4 Kontio Kimmo KangSK 11.47 0.00.27
5 Jalonen Jussi HlS 11.53 0.00.33
6 Nurminen Eerik KangSK 12.06 0.00.46
7 Mustajoki Tiitus TP 14.17 0.02.57
8 Leonsaari Juho KangSK 15.33 0.04.13
9 Nieminen Eetu LHR 16.40 0.05.20
10 Rokka Matias LHR 16.55 0.05.35
Aho Ilmari VaHa HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rousku Samuli MSParma 8.21 0.00.00
2 Mustajoki Olli TP 8.23 0.00.02
3 Konttila Akseli Koovee 8.29 0.00.08
4 Salo Kasperi PunKu 9.25 0.01.04
5 Saarela Benjamin LHR 10.50 0.02.29
6 Salonen Visa Koovee 11.49 0.03.28
7 Aaltio Eerik VaHa 12.42 0.04.21
8 Rokka Tuomas LHR 13.23 0.05.02
9 Kupiainen Tuukka Koovee 14.45 0.06.24

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Rauli VaHa 10.30 0.00.00
2 Saarela Thomas LHR 10.52 0.00.22
3 Kopra Jami HlS 11.37 0.01.07
4 Leinamo Tuomas Keihäs 12.55 0.02.25
5 Konttila Milo Koovee 13.54 0.03.24
6 Kupiainen Topias Koovee 14.06 0.03.36
7 Maijala Mikko LHR 16.59 0.06.29
8 Suomi Tyko LHR 32.23 0.21.53
Filppula Juho VaHa HYL -
Koskinen Aaro TP HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Autio Päivi Hiisi 16.51 0.00.00 64.07 64.07
2 Kyrölä Sonja TP 16.53 0.00.02 61.55 61.55
3 Kohonen Maiju RaN 18.03 0.01.12 55.33 55.33
4 Kelemen Bernadett HlS 18.49 0.01.58 50.92 50.92
5 Diaz Emmi HlS 20.33 0.03.42 44.66 44.66
Tallila Tiia VaHa EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 17.05 0.00.00 53.70 53.70
2 Haikama Reija HlT 18.13 0.01.08 46.59 46.59
3 Salo Mervi PunKu 19.39 0.02.34 39.69 39.69

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salonen Eeva-Liisa Koovee 20.45 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oksa Sari TarpSu 18.21 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hovikorpi Auli HlS 16.06 0.00.00 52.51 52.51
2 Annila Päivi TP 16.34 0.00.28 49.76 49.76
3 Huhtanen Meri TP 17.04 0.00.58 47.06 47.06
4 Westerlund Tiina Koovee 17.10 0.01.04 45.56 45.56
5 Järvinen Tuija HlT 17.11 0.01.05 44.28 44.28
6 Toivonen Merja EE 21.01 0.04.55 35.20 35.20
7 Annila Heli Koovee 23.08 0.07.02 31.07 31.07

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korpio Aulikki VaHa 19.37 0.00.00 45.54 45.54
2 Mikkolainen Mirja VaHa 19.57 0.00.20 42.54 42.54
3 Jokinen Irma TurSa 21.16 0.01.39 37.81 37.81
4 Toivanen Tuula RaN 26.28 0.06.51 28.69 28.69

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laukkanen Kirsti HlT 13.37 0.00.00 53.90 53.90
2 Niemi Tuire TP 14.15 0.00.38 47.64 47.64
3 Nurminen Arja VaHa 15.28 0.01.51 40.33 40.33
Pajunen Arja OrPo EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salonen Marja-Liisa HauSi 14.07 0.00.00 46.33 46.33
2 Hurskainen Seija VaHa 16.09 0.02.02 38.47 38.47
3 Lankia Hilkka TP 16.10 0.02.03 36.41 36.41
Törrö Maria-Leena VaHa HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 24.29 0.00.00
2 Lahtinen Raija VaHa 26.44 0.02.15
Jalkanen Marke VaHa EIL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Brax Leena TP 24.12 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oksanen Maiju IkNV 14.15 0.00.00 43.37 43.37
2 Hankala Kaisa IkNV 14.40 0.00.25 40.56 40.56
3 Aho Varpu VaHa 16.08 0.01.53 35.44 35.44
4 Peltola Nina RaN 20.22 0.06.07 26.93 26.93
5 Aaltonen Emilia HlS 23.46 0.09.31 22.11 22.11
Ala-Mäyry Pirjo Koovee EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Suojanen Susanna Koovee 14.37 0.00.00 40.55 40.55
2 Kivikko Jenni HlS 15.25 0.00.48 37.01 37.01
3 Salmia Tuuli TarpSu 16.29 0.01.52 33.26 33.26
4 Avelin Melina HlS 16.33 0.01.56 31.79 31.79
5 Metsälä Emma HlS 18.31 0.03.54 27.21 27.21

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohjalainen Anni LoJa 7.51 0.00.00
2 Virtanen Heta HlS 8.01 0.00.10
3 Yli-Hietanen Saara TP 8.19 0.00.28
4 Välkki Lotta TP 8.23 0.00.32
5 Metsälä Essi HlS 8.52 0.01.01
5 Mäenpää Maija Keihäs 8.52 0.01.01
7 Simola Rosa PirHi 9.20 0.01.29
8 Haanpää Kaisa TP 9.34 0.01.43
9 Haikama Outi HlS 9.48 0.01.57
10 Leinamo Reetta Keihäs 10.29 0.02.38
11 Penttilä Anne HlS 10.54 0.03.03
12 Jokinen Johanna Eräp 11.43 0.03.52
13 Kopra Anna HlS 12.26 0.04.35
Kaleva Marja LHR EIL -
Kurth Suvi TP EIL -
Halkosaari Helena LHR HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmia Tessa TarpSu 7.42 0.00.00
2 Nurminen Kaarina KangSK 9.14 0.01.32
3 Yli-Hietanen Silja TP 9.29 0.01.47
4 Tikkakoski Ilona TP 9.39 0.01.57
5 Leinamo Sonja Keihäs 9.44 0.02.02
6 Kontio Katri KangSK 10.19 0.02.37
7 Pohjalainen Emmi LoJa 10.41 0.02.59
8 Virtanen Reeta HlS 10.52 0.03.10
9 Simola Rita PirHi 11.18 0.03.36
10 Mustajoki Villa TP 11.31 0.03.49
11 Filppula Ella VaHa 11.43 0.04.01

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salo Kerttu PunKu 10.05 0.00.00
2 Kontio Kirsi KangSK 12.17 0.02.12
3 Haikama Inka HlS 12.31 0.02.26
4 Helen Janette HlS 18.02 0.07.57
5 Rokka Anni LHR 42.38 0.32.33