FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Karjaa- rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikonen Pasi PR 1.06.08 0.00.00 85.04 84.53
2 Bäckman Johan SWE 1.06.24 0.00.16 84.12 83.62
3 Saramäki Niklas Lynx 1.06.44 0.00.36 83.13 82.63
4 Hakuli Tommi SKUusi 1.08.06 0.01.58 80.90 80.41
5 Mänkärlä Janne Lynx 1.08.25 0.02.17 79.96 79.48
6 Suna Jussi TuMe 1.09.17 0.03.09 78.41 77.94
7 Hyvönen Pekka AngA 1.09.57 0.03.49 77.11 76.65
8 Kommio Jere AngA 1.11.41 0.05.33 74.71 74.26
9 Kerkola Nico AngA 1.13.38 0.07.30 72.21 71.78
10 Dahlen Mats PIF 1.14.50 0.08.42 70.54 70.12
11 Huovila Miikka KaRa 1.16.48 0.10.40 68.24 67.83
12 Närvä Marko Lynx 1.18.29 0.12.21 66.29 65.89
13 Laaksonen Markku Rasti88 1.19.33 0.13.25 64.91 64.52
14 Rautio Mikael EsSu 1.21.09 0.15.01 63.16 62.78
15 Ruohola Aaro MSParma 1.21.11 0.15.03 62.66 62.29
16 Kleemola Lauri Lynx 1.22.02 0.15.54 61.55 61.18
17 Nurminen Ilkka HS 1.22.07 0.15.59 61.02 60.65
18 Mutka Manu TuMe 1.22.59 0.16.51 59.92 59.56
19 Haarlaa Tapio HS 1.29.45 0.23.37 54.97 54.64
20 Kerkola Teemu SuSi 1.30.17 0.24.09 54.22 53.90
21 Boström Kristian EsSu 1.30.52 0.24.44 53.45 53.13
22 Tulonen Benjamin HiKi 1.31.56 0.25.48 52.42 52.10
23 Nefedov Evgeny EsSu 1.44.43 0.38.35 45.65 45.38

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinni Saila TP 58.42 0.00.00 88.73 89.46
2 Gunell Yvonne PIF 1.06.33 0.07.51 75.92 76.54
3 Lindholm Sara Raseborg 1.08.36 0.09.54 71.37 71.96
4 Laitinen Salla EsAk 1.12.37 0.13.55 65.27 65.81
5 Leskinen Anne-Mari Lynx 1.13.44 0.15.02 62.16 62.67
6 Julkunen Sonja TuS 1.17.39 0.18.57 57.02 57.48

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Ollipekka HS 43.58 0.00.00
2 Laakso Mikko HS 53.20 0.09.22
Hurskainen Niko EsAk KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hjelm Netta EsAk 1.12.17 0.00.00 30.14 30.14
2 Nefedova Irina EsSu 1.12.58 0.00.41 28.37 28.37
3 Andersson Matilda SWE 1.13.16 0.00.59 26.76 26.76
4 Simanainen Sanna RR 1.27.12 0.14.55 21.24 21.24

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välikorpi Jari RasKu 1.08.56 0.00.00
2 Ranki Arto AngA 1.25.10 0.16.14

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Vesa AngA 51.53 0.00.00 46.57 44.34
2 Pasanen Antti EsSu 1.08.21 0.16.28 34.76 33.10
3 Eskelinen Joona RaVi 1.12.49 0.20.56 32.08 30.54
4 Forssén Sampo HS 1.16.53 0.25.00 29.86 28.43
5 Savolainen Hannu EsAk 1.20.18 0.28.25 28.09 26.74
6 Lindholm Johan Raseborg 1.24.48 0.32.55 26.12 24.87
7 Kankainen Aleksi EsSu 1.25.10 0.33.17 25.54 24.31
8 Forsström Benny Raseborg 1.34.41 0.42.48 22.54 21.46
9 Räsänen Mikko MaMa 2.37.10 1.45.17 13.32 12.69
Teriö Tatu TuS KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martomaa Simo KR 48.44 0.00.00 61.14 60.07
2 Koivula Jeppe HS 51.08 0.02.24 57.85 56.84
3 Heikkinen Jussi-Pekka TuuSe 51.18 0.02.34 57.25 56.25
4 Nyman Jonas Botnia 51.55 0.03.11 56.16 55.17
5 Äyräs Vesa MSParma 54.46 0.06.02 52.85 51.92
6 Saarela Jarno KyS 55.00 0.06.16 52.24 51.32
7 Virtanen Matti TuNMKY 55.28 0.06.44 51.42 50.51
8 Vaininen Juha TuS 57.28 0.08.44 49.26 48.39
9 Farkas David HS 58.51 0.10.07 47.74 46.90
10 Heikkonen Rami SuSi 58.56 0.10.12 47.31 46.48
11 Siivola Jarno HS 59.33 0.10.49 46.46 45.64
12 Laaksonen Pasi EsSu 1.03.31 0.14.47 43.22 42.46
13 Komonen Atte S-JKL 1.03.38 0.14.54 42.81 42.06
14 Lehtimäki Harri HlT 1.04.20 0.15.36 42.01 41.28
15 Täppinen Jan Raseborg 1.04.33 0.15.49 41.54 40.81
16 Isoherranen Sami Lynx 1.04.46 0.16.02 41.08 40.35
17 Korhonen Tomi HyRa 1.09.20 0.20.36 38.06 37.39
18 Koistinen Janne Uolevi SalVil 1.10.55 0.22.11 36.91 36.26
19 Meronen Juha OCPuisto 1.16.26 0.27.42 33.97 33.37
20 Österman Riku OCPuisto 1.17.42 0.28.58 33.14 32.56
21 Tamminen Miika Jyry 1.22.11 0.33.27 31.08 30.53
22 Kalvas Teemu KeU 1.23.18 0.34.34 30.40 29.87

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Antti HlS 42.37 0.00.00 67.76 67.03
2 Loukkalahti Marko HiKi 42.55 0.00.18 66.94 66.22
3 Donner Mikael OK77 43.33 0.00.56 65.62 64.92
4 Yliluikki Matti SuSi 44.04 0.01.27 64.51 63.82
5 Taskila Sakari LeSi 44.58 0.02.21 62.89 62.22
6 Karppinen Timo Pohjant 45.54 0.03.17 61.28 60.63
7 Laitamäki Jari MSParma 47.07 0.04.30 59.38 58.75
8 Mannervesi Mika AngA 49.24 0.06.47 56.34 55.73
9 Kerkola Mika SuSi 50.18 0.07.41 55.03 54.44
10 Liljeström Kimmo HS 50.46 0.08.09 54.23 53.65
11 Kahiala Jari Pihkan 52.51 0.10.14 51.81 51.26
12 Parttimaa Timo AngA 54.01 0.11.24 50.42 49.88
13 Mårtenson Rasmus OK77 55.01 0.12.24 49.23 48.70
14 Mehtälä Markku Pihkan 55.11 0.12.34 48.81 48.29
15 Nieminen Jyrki LHR 56.20 0.13.43 47.55 47.04
16 Niemi Tauno LS-37 56.44 0.14.07 46.95 46.45
17 Kiljunen Pekka AnttU 57.03 0.14.26 46.43 45.93
18 Kivilaakso Sami Lynx 57.35 0.14.58 45.74 45.25
19 Metsäranta Arto HiKi 57.49 0.15.12 45.29 44.81
20 Gynther Kimmo IHR 1.00.20 0.17.43 43.16 42.70
21 Haaramo Panu EsSu 1.00.23 0.17.46 42.87 42.42
22 Heinilä Hannu RaVa 1.07.25 0.24.48 38.18 37.77
23 Kuosmanen Tuomo Pihkan 1.07.44 0.25.07 37.78 37.38
24 Ritvanen Paavo Pihkan 1.10.33 0.27.56 36.06 35.68
25 Isoherranen Matti OCPuisto 1.12.11 0.29.34 35.04 34.66
26 Moisio Orvo TuS 1.13.44 0.31.07 34.10 33.73
27 Heinonen Sami Downtown 1.19.07 0.36.30 31.59 31.25
28 Kajanoja Lauri EsSu 1.20.17 0.37.40 30.94 30.61
29 Pekkinen Pasi Pihkan 1.46.41 1.04.04 23.15 22.90
30 Andersson Tommi OCPuisto 1.46.52 1.04.15 22.97 22.72

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Jan OK77 40.50 0.00.00 56.31 55.82
2 Jaakkola Jari MaMa 42.39 0.01.49 53.37 52.91
3 Nyman Jörgen Raseborg 50.13 0.09.23 44.87 44.48
4 Östergård Patric Trian 52.26 0.11.36 42.54 42.17
5 Savilahti Petri Lynx 56.38 0.15.48 38.98 38.64
6 Villanen Stefan KSF 56.59 0.16.09 38.33 38.00
7 Frilander Heikki Trian 59.08 0.18.18 36.55 36.23
8 Sainio Harry OK77 59.49 0.18.59 35.75 35.44
9 Lönnfeldt Erik OK77 1.00.51 0.20.01 34.76 34.46
9 Virta Marko TuS 1.00.51 0.20.01 34.76 34.46
11 Väisänen Juha MU 1.01.05 0.20.15 33.88 33.58
12 Hyyryläinen Pasi EsAk 1.08.06 0.27.16 30.05 29.79
13 Heikkinen Arto HS 1.14.59 0.34.09 26.98 26.75
14 Skog Jouko Koovee 1.17.09 0.36.19 25.93 25.70
15 Pajuoja Vesa EsSu 1.26.48 0.45.58 22.78 22.58
Muhonen Arto KR KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sipponen Matti PR 42.53 0.00.00 45.50 44.30
2 Mannila Tapio RasKa 50.33 0.07.40 38.11 37.11
3 Vuorinen Pekka Trian 52.19 0.09.26 36.36 35.41
4 Ojapalo Ilkka RR 56.19 0.13.26 33.35 32.47
5 Vuori Rauno AngA 59.58 0.17.05 30.91 30.10
6 Svärd Rune Trian 1.00.24 0.17.31 30.28 29.49
7 Reinikka Kenneth HyRa 1.02.15 0.19.22 28.99 28.23
8 Tamminen Erkki SuJu 1.04.47 0.21.54 27.48 26.76
9 Suvitaival Pekka MU 1.15.04 0.32.11 23.39 22.78
10 Lång Jan Raseborg 1.16.32 0.33.39 22.63 22.03
11 Vainikka Jari Pihkan 1.22.21 0.39.28 20.73 20.19
12 Laakso Jarmo HS 1.58.41 1.15.48 14.18 13.81
Keskitalo Jussi MSParma HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsström Ove Raseborg 47.10 0.00.00 47.11 45.90
2 Vennelä Simo-Pekka NaTe 51.58 0.04.48 42.46 41.36
3 Hintukainen Keijo TuS 53.34 0.06.24 40.89 39.84
4 Helkkula Rauli TuMe 54.06 0.06.56 40.20 39.16
5 Lindeman Jorma R-P 54.54 0.07.44 39.32 38.31
6 Lindroos Mårten KSF 55.08 0.07.58 38.87 37.87
7 Tervo Vesa RR 55.23 0.08.13 38.41 37.42
8 Pettersson Staffan Örnen 55.28 0.08.18 38.06 37.08
9 Hjelm Jouni RaPi 55.36 0.08.26 37.68 36.71
10 Kekoni Lauri HS 59.47 0.12.37 34.78 33.89
11 Salonen Matti VaRa 1.00.42 0.13.32 34.00 33.12
12 Sjöholm Peter Raseborg 1.01.10 0.14.00 33.48 32.61
13 Kinkki Seppo HyRa 1.01.16 0.14.06 33.16 32.31
14 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.02.24 0.15.14 32.31 31.47
15 Heinonen Veli-Matti RR 1.03.29 0.16.19 31.50 30.69
16 Sipponen Markku PR 1.04.22 0.17.12 30.83 30.03
17 Alhoke Timo TuMe 1.05.03 0.17.53 30.26 29.48
18 Rantala Jari Koovee 1.05.09 0.17.59 29.97 29.20
19 Ilmakunnas Pekka Pihkan 1.09.59 0.22.49 27.67 26.96
20 Ölander Ralf KSF 1.10.43 0.23.33 27.16 26.46
21 Laaksonen Lasse SuSi 1.12.22 0.25.12 26.32 25.64
22 Ahlqvist Hannu RiSu 1.30.53 0.43.43 20.78 20.25

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukonen Veikko PiKe 40.44 0.00.00 49.40 48.22
2 Kerkola Pekka HlT 42.30 0.01.46 47.05 45.93
3 Nieminen Pertti RR 42.34 0.01.50 46.68 45.57
4 Liljeström Åge HS 48.18 0.07.34 40.88 39.91
5 Lempinen Heikki Raseborg 48.25 0.07.41 40.52 39.56
6 Väätäinen Seppo EsSu 48.46 0.08.02 39.97 39.02
7 Turku Vesa HS 49.42 0.08.58 38.97 38.04
8 Randström Hans Raseborg 50.20 0.09.36 38.23 37.32
9 Peltola Oke TuS 50.23 0.09.39 37.94 37.04
10 Helkkula Simo PiTa 50.37 0.09.53 37.52 36.62
11 Ryynänen Jorma Pihkan 52.13 0.11.29 36.13 35.27
12 Kurvinen Veijo HiKi 56.36 0.15.52 33.11 32.32
13 Uljas Risto Jyry 56.57 0.16.13 32.68 31.91
14 Vuorinen Lasse AngA 1.02.12 0.21.28 29.72 29.01
15 Sinnelä Reino SuSi 1.03.12 0.22.28 29.05 28.36
16 Laine Juhani KaRa 1.03.38 0.22.54 28.66 27.98
17 Sane Kari HS 1.06.30 0.25.46 27.23 26.58
18 Hotti Reino HS 1.13.30 0.32.46 24.47 23.89
19 Nykänen Pentti Jyry 1.17.09 0.36.25 23.15 22.60
20 Kallio Lasse SuSi 1.19.01 0.38.17 22.44 21.91
21 Alilonttinen Martti MSParma 1.23.24 0.42.40 21.11 20.61
Pajala Tauno EsSu HYL -
Kataja Lasse SuSi HYL -
Aarnio Seppo RaPi HYL -
Nefedov Igor EsSu KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Timo MSParma 40.33 0.00.00 44.20 43.63
2 Tammisaari Pentti HirvHe 41.37 0.01.04 42.88 42.32
3 Vannas Hannu MSParma 49.50 0.09.17 35.64 35.18
4 Wessman Risto HiKi 50.30 0.09.57 35.01 34.56
5 Grönroos Timo MSParma 53.04 0.12.31 33.16 32.73
6 Kallio Kari SuSi 54.09 0.13.36 32.35 31.93
7 Rusko Heikki VaajTe 55.14 0.14.41 31.57 31.16
8 Paldanius Jorma TuS 55.55 0.15.22 31.04 30.63
9 Reinikainen Pentti Jyry 56.26 0.15.53 30.61 30.21
10 Kivistö Erkki Pihkan 57.14 0.16.41 30.04 29.65
11 Valtee Pertti HS 57.19 0.16.46 29.85 29.46
12 Kytöjoki Juhani Jyry 58.11 0.17.38 29.27 28.89
13 Sten Börje Raseborg 58.20 0.17.47 29.05 28.67
14 Mattila Pertti HS 58.52 0.18.19 28.65 28.28
15 Virtanen Markku EsAk 59.19 0.18.46 28.30 27.93
16 Liitiäinen Reijo Trian 59.50 0.19.17 27.92 27.55
17 Penttinen Juha Mesik 1.01.10 0.20.37 27.17 26.82
18 Mannervesi Simo RaLu 1.02.51 0.22.18 26.32 25.97
19 Pajunen Heikki PR 1.03.33 0.23.00 25.90 25.56
20 Hedenström Rauno MaMa 1.06.00 0.25.27 24.81 24.49
21 Jokinen Juhani MaMa 1.07.43 0.27.10 24.06 23.75
22 Peltola Tuomo MSParma 1.07.49 0.27.16 23.91 23.60
23 Tiura Tapio HS 1.07.52 0.27.19 23.77 23.46
24 Laakso Raimo HaHa 1.12.20 0.31.47 22.19 21.90
25 Peitsala Osmo HS 1.14.15 0.33.42 21.51 21.23
26 Mäkinen Jaakko AngA 1.15.53 0.35.20 20.94 20.67
27 Ekholm Hans AOK 1.16.21 0.35.48 20.70 20.43
28 Latvasto Erkki HS 1.17.10 0.36.37 20.38 20.11
29 Heikinheimo Matti HS 1.19.28 0.38.55 19.69 19.43
30 Urhonen Seppo TuS 1.20.41 0.40.08 19.29 19.04
31 Koivula Keijo HyRa 1.32.49 0.52.16 16.68 16.46
32 Mäkinen Matti Mesik 1.38.50 0.58.17 15.58 15.38
Palomäki Mikko HyRa KES -
Laine Eero RaVi KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolonen Kalle Mesik 46.12 0.00.00 39.44 39.15
2 Karjalainen Jouko HS 53.14 0.07.02 33.77 33.51
3 Laitinen Raimo HiKi 53.31 0.07.19 33.12 32.87
4 Jansson Nils KSF 1.02.53 0.16.41 27.79 27.58
5 Seitajoki Reijo Jyry 1.04.15 0.18.03 26.82 26.61
6 Launis Kari Raus 1.09.52 0.23.40 24.30 24.12
7 Haarlaa Rihko HS 1.21.36 0.35.24 20.50 20.35
8 Kuokkanen Kari Pihkan 1.32.52 0.46.40 17.75 17.62
Åberg Karl-Erik EsSu KES -
Tuominen Niilo R-P KES -
Perkinen Osmo Pihkan KES -
Lehmuskallio Markku RaLu KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Eino HyRa 43.02 0.00.00 23.19 22.99
2 Pajuoja Reino KaRa 56.41 0.13.39 16.28 16.14
3 Laurila Pertti EsSu 1.20.38 0.37.36 10.52 10.43

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorsa Antti EsSu 1.03.18 0.00.00 60.21 57.35
2 Määttälä Mikko EsSu 1.13.14 0.09.56 50.48 48.09
3 Pajuoja Otso EsSu 1.34.29 0.31.11 37.92 36.12
4 Sandell Cedrik Raseborg 1.37.38 0.34.20 35.52 33.84
5 Laaksonen Emil EsSu 1.48.19 0.45.01 30.96 29.49
6 Kalvas Tuomo SKUusi 2.25.59 1.22.41 22.19 21.14

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivula Emil HS 52.21 0.00.00 53.22 51.63
2 Rautio Daniel EsSu 53.17 0.00.56 49.68 48.19
3 Hågensen Sverre PIF 1.03.23 0.11.02 39.56 38.38
4 Vuorela Joona EsSu 1.27.50 0.35.29 26.96 26.16

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ankelo Jussi MSParma 34.20 0.00.00 59.84 57.35
2 Fritzen Florian Lynx 41.01 0.06.41 48.21 46.21
3 Carlsson Oliver EsAk 55.12 0.20.52 34.43 33.00
4 Lintula Aapo Trian 1.06.39 0.32.19 27.36 26.22
5 Heikkinen Aaro HS 1.12.02 0.37.42 24.24 23.24

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isoherranen Antti Lynx 25.12 0.00.00
2 Ankelo Tuomas MSParma 26.18 0.01.06
3 Pirinen Teemu AngA 28.23 0.03.11
4 Kemppainen Aarne EsSu 30.12 0.05.00
5 Leskinen Eemeli Lynx 35.51 0.10.39
6 Saarela Ossi KyS 38.50 0.13.38
7 Vuorela Samu EsSu 40.56 0.15.44
8 Malmström Kaapo RR 41.25 0.16.13
9 Nyman Matias TuS 41.51 0.16.39
10 Kinnari Unto KarjUra 48.53 0.23.41
11 Donner Jeremy OK77 56.52 0.31.40
12 Åkerman Emil HiKi 1.10.28 0.45.16
13 Kuronen Aleksi Jyry 1.25.02 0.59.50

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Onni AngA 16.02 0.00.00
2 Aaltonen Arttu HiKi 23.26 0.07.24
3 Lemström Fredrik Raseborg 24.31 0.08.29
4 Närvä Kaapo Lynx 25.49 0.09.47
5 Heikkinen Arsi HS 35.56 0.19.54
Husu Aleksi HiKi HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Vilho LHR 17.23 0.00.00
2 Ekqvist Leo HiKi 20.24 0.03.01
3 Fagerlund Viggo Raseborg 21.25 0.04.02
4 Åkerman Oskar HiKi 28.52 0.11.29
5 Kinnari Vilho KarjUra 52.41 0.35.18

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Farkas Niklas EsSu 18.19 0.00.00
2 Lehtinen Viljami AngA 26.15 0.07.56

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ristiniitty Raiku RaVi 8.58 0.00.00
2 Laininen Juuso EsSu 9.48 0.00.50
3 Jantunen Olli EsSu 10.34 0.01.36
4 Vajavaara Tuomas HS 10.55 0.01.57
5 Leskinen Eino Lynx 11.14 0.02.16
6 Hakkarainen Okko LS-37 16.27 0.07.29
7 Koivula Elias HS 16.56 0.07.58
8 Anttonen Aapeli AngA 19.02 0.10.04
9 Husu Daniel HiKi 24.28 0.15.30

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Orkola Saana HiKi 1.01.29 0.00.00 61.73 59.67
2 Lahtinen Sonja HS 1.13.41 0.12.12 47.64 46.06
3 Salmi Anna MaMa 1.24.07 0.22.38 38.35 37.07

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åkerman Anu HiKi 40.45 0.00.00 65.13 63.62
2 Väre Tiina SomEsa 42.12 0.01.27 61.54 60.12
3 Koistinen Sanna MSParma 47.35 0.06.50 53.38 52.15
4 Paganus-Anttonen Mari AngA 53.22 0.12.37 46.53 45.46
5 Mutka Saija TuMe 58.13 0.17.28 41.68 40.72
6 Vaiksalu Lilyon KaRa 59.56 0.19.11 39.54 38.62
7 Carlsson Sanna EsAk 1.01.07 0.20.22 37.84 36.97
8 Krappe Johanna MSParma 1.22.02 0.41.17 27.50 26.86

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sane Mari HS 37.35 0.00.00 66.21 65.45
2 Kangasaho Hanna Lynx 43.44 0.06.09 56.40 55.75
3 Elovaara Heli AngA 44.58 0.07.23 54.36 53.74
4 Velema Riikka Rasti88 45.27 0.07.52 53.30 52.69
5 Tervakangas Sanna EsSu 46.27 0.08.52 51.68 51.09
6 Kiiski Johanna HS 47.04 0.09.29 50.54 49.96
7 Nybakken Line EsSu 47.06 0.09.31 50.03 49.46
8 Isoherranen Kirsi Lynx 49.31 0.11.56 47.15 46.61
9 Roth Pamela Raseborg 50.49 0.13.14 45.51 44.99
10 Lamppu Tiina MSParma 52.33 0.14.58 43.59 43.09
11 Vuorela Hanna EsAk 53.20 0.15.45 42.54 42.05
12 Karppinen Satu YlikNM 54.20 0.16.45 41.35 40.88
13 Määttälä Johanna EsSu 59.22 0.21.47 37.48 37.05
14 Rajamäki Sohvi HS 59.23 0.21.48 37.10 36.67
15 Paavola Tiina KyS 1.00.14 0.22.39 36.21 35.80
16 Hyyryläinen Ulla EsAk 1.09.12 0.31.37 31.20 30.84
17 Koskelainen Teija HlT 1.20.44 0.43.09 26.47 26.17
18 Suikkanen Tiina KaRa 2.13.14 1.35.39 15.87 15.69

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvonen Leena AR 44.57 0.00.00 58.90 57.54
2 Kerkola Tiina SuSi 46.20 0.01.23 56.53 55.23
3 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 50.10 0.05.13 51.65 50.45
4 Torp-Donner Heidi OK77 54.12 0.09.15 47.28 46.19
5 Vapola Katariina MSParma 56.52 0.11.55 44.56 43.53
6 Löfgren Jaana RR 57.58 0.13.01 43.23 42.23
7 Turakainen Irene Lynx 59.46 0.14.49 41.45 40.50
8 Vehkamäki Hanna Pihkan 59.48 0.14.51 40.95 40.01
9 Sumanen Laura HyRa 1.01.31 0.16.34 39.35 38.44
10 Ala-Nissilä Tiina LoJa 1.11.36 0.26.39 33.41 32.64
11 Vikström Liisa Pihkan 1.14.38 0.29.41 31.67 30.94
12 Mårtenson Karin OK77 1.15.27 0.30.30 30.96 30.24
13 Kahanpää Hanna EsSu 1.16.17 0.31.20 30.25 29.55
14 Andersson Annika PIF 1.34.09 0.49.12 24.20 23.65
Lintula Kirsi Trian KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schoultz von Annika OK77 48.38 0.00.00 49.82 49.78
2 Sipponen Eija PR 50.30 0.01.52 46.78 46.74
3 Westberg-Arrakoski Annika OK77 51.54 0.03.16 44.35 44.31
4 Varpula Marjut EsSu 55.02 0.06.24 40.73 40.69
5 Villikka-Storm Jaana EsSu 1.06.17 0.17.39 32.90 32.87
6 Suomela Katri TuS 1.14.05 0.25.27 28.62 28.59
7 Hulmi Sini OK77 1.17.49 0.29.11 26.47 26.44

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 40.29 0.00.00 57.68 57.41
2 Lusa Sirpa TP 44.19 0.03.50 52.03 51.79
3 Linko Rita EsSu 47.54 0.07.25 47.53 47.31
4 Puromies Merja EsSu 47.59 0.07.30 46.84 46.62
5 Kerkola Maija HlT 48.18 0.07.49 45.93 45.72
6 Eisanen Tea MaMa 48.46 0.08.17 44.89 44.68
7 Borgenström Lotta HyRa 49.33 0.09.04 43.59 43.39
8 Lång Gun-Viol Raseborg 51.59 0.11.30 40.99 40.80
9 Miettinen Jaana TuS 53.37 0.13.08 39.20 39.02
10 Ilmakunnas Seija Pihkan 55.42 0.15.13 37.21 37.04
11 Kallio Arja RiSu 59.46 0.19.17 34.19 34.03
12 Hjelm Inga RaPi 1.02.15 0.21.46 32.35 32.20
Hakomäki Kirsi HS KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 44.09 0.00.00 46.43 45.97
2 Lähteenmäki Pirjo PR 49.50 0.05.41 40.66 40.26
3 Forsström Rita Raseborg 53.02 0.08.53 37.76 37.39
4 Sipponen Airi PR 53.39 0.09.30 36.89 36.52
5 Väli-Klemelä Marja-Leena KaRa 53.59 0.09.50 36.22 35.86
6 Hämäläinen Anneli HS 59.21 0.15.12 32.55 32.22
7 Forsström Anne Raseborg 1.01.35 0.17.26 30.98 30.67
8 Virtanen Marita EsSu 1.07.40 0.23.31 27.85 27.57
9 Roslöf Ursula KSF 1.10.43 0.26.34 26.31 26.05
10 Suna Eija MSParma 1.10.46 0.26.37 25.96 25.70
11 Ahlqvist Kristiina RiSu 1.29.43 0.45.34 20.21 20.01
12 Ojapalo Anneli RR 1.34.30 0.50.21 18.94 18.75
Strang Heidi HyRa HYL -
Hintukainen Terttu TuS KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Kati MSParma 1.00.27 0.00.00 38.13 36.28
2 Turku Kaija HS 1.01.52 0.01.25 36.46 34.69
3 Kämäräinen Paula HiKi 1.02.01 0.01.34 35.57 33.84
4 Laine Irmeli KaRa 1.07.07 0.06.40 32.13 30.57
5 Ryynänen Eliisa Pihkan 1.14.23 0.13.56 28.33 26.95
6 Malmsten Beatrice Lynx 1.21.55 0.21.28 25.12 23.90
Vähänen Pia HyRa KES -
Kurvinen Ulla HiKi KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 52.14 0.00.00 44.43 43.90
2 Rahkasuo Kaarina Rasti88 52.35 0.00.21 42.81 42.30
3 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 1.04.18 0.12.04 33.92 33.52
4 Mannervesi Helena RaLu 1.10.36 0.18.22 29.91 29.56
5 Salmela Juulia RiSu 1.16.13 0.23.59 26.79 26.48
6 Finnilä-Seitajoki Ulla Jyry 1.25.05 0.32.51 23.18 22.91

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ankelo Elsa MSParma 1.06.13 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isoherranen Salla Lynx 42.19 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elovaara Emma AngA 43.39 0.00.00 56.12 54.13
2 Paavola Titta KyS 46.53 0.03.14 51.13 49.31
3 Rautio Ulrika EsSu 52.17 0.08.38 44.84 43.25
4 Mänty Elisa RR 52.50 0.09.11 43.38 41.84
5 Hyytiäinen Miina KS 1.00.31 0.16.52 37.01 35.69
6 Tupitsa Milla HS 1.02.34 0.18.55 34.96 33.72
7 Haapamäki Kerttu HyRa 1.10.16 0.26.37 30.38 29.30
Sukselainen Laura Lynx KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Vilja AngA 16.59 0.00.00
2 Lehtinen Miina AngA 18.44 0.01.45
3 Farkas Villö EsSu 23.33 0.06.34
4 Lehtinen Martta AngA 23.58 0.06.59
5 Koskela Katri AngA 24.40 0.07.41
6 Fagerlund Frida Raseborg 28.24 0.11.25
7 Kankainen Essi EsSu 28.48 0.11.49
8 Mäkelä Ella TuS 33.50 0.16.51
9 Löfgren Wilma RR 42.34 0.25.35

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lamppu Laura MSParma 26.16 0.00.00
2 Lamppu Lotta MSParma 31.57 0.05.41
3 Koivula Ida HS 47.26 0.21.10

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jantunen Anni EsSu 13.34 0.00.00
2 Anttonen Helmiina AngA 18.53 0.05.19
3 Paavola Peppi KyS 27.06 0.13.32
4 Kankainen Heta EsSu 36.01 0.22.27
5 Laininen Noora EsSu 41.06 0.27.32

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sukselainen Iida Lynx 20.01 0.00.00
2 Alakare Nelli HS 45.33 0.25.32

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vehmasto Milla Pihkan 11.50 0.00.00
2 Forsström Victoria Lynx 13.00 0.01.10
3 Ojapalo Olivia Lynx 13.39 0.01.49
4 Hakkarainen Ella LS-37 15.37 0.03.47
5 Kinnari Lilja KarjUra 18.46 0.06.56
6 Ojapalo Odessia Lynx 21.01 0.09.11
7 Laukkanen Pihla KarjUra 23.05 0.11.15
8 Leskinen Elsa Lynx 23.50 0.12.00
9 Martomaa Lilja EsSu 23.52 0.12.02
10 Lindgren Malou Raseborg 24.47 0.12.57
11 Forsström Antonia Lynx 31.03 0.19.13
12 Mäkinen Leila AngA 32.29 0.20.39

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Passinen Jaakko EsSu 1.06.49 0.00.00

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suominen Salli PR 48.49 0.00.00