FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
WRE-osakilpailu, sprintti, H21 ja D21
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ojanaho Olli HS 14.11 0.00.00 96.72 97.07
2 Sild Timo Koovee 14.19 0.00.08 95.53 95.87
3 Popov Artem MSParma 14.24 0.00.13 94.69 95.03
4 Koistinen Olli-Pekka HiKi 14.31 0.00.20 93.64 93.98
5 Raitanen Topi HS 14.33 0.00.22 93.15 93.48
6 Kuukka Elias TP 14.35 0.00.24 92.65 92.99
7 Mäkelä Tuomo AngA 14.44 0.00.33 91.43 91.76
8 Malyshev Vladislav EsSu 14.48 0.00.37 90.74 91.07
9 Niemi Aleksi TP 14.50 0.00.39 90.26 90.59
10 Boesen Andreas Hougaard DEN 14.59 0.00.48 89.08 89.40
11 Liukkonen Oskari HiKi 15.01 0.00.50 88.61 88.93
12 Ahola Joonas Navi 15.02 0.00.51 88.24 88.56
13 Räsänen Markus KR 15.04 0.00.53 87.77 88.09
14 Patana Mikko HiKi 15.08 0.00.57 87.11 87.43
15 Parkkinen Ville IkNV 15.10 0.00.59 86.65 86.96
16 Parjanne Antti TuMe 15.13 0.01.02 86.09 86.40
16 Suna Jussi TuMe 15.13 0.01.02 86.09 86.40
18 Airila Hannu KR 15.20 0.01.09 84.90 85.21
19 Hirvikallio Joni Koovee 15.24 0.01.13 84.26 84.57
20 Huhtinen Mikko PR 15.26 0.01.15 83.82 84.12
21 Silvennoinen Santeri KR 15.28 0.01.17 83.37 83.67
21 Heiska Samu VeVe 15.28 0.01.17 83.37 83.67
23 Sorvisto Juha VaajTe 15.31 0.01.20 82.57 82.87
24 Kivelä Matti HiKi 15.32 0.01.21 82.22 82.51
25 Nakonechnyi Dmitry Hiisi 15.33 0.01.22 81.86 82.16
26 Anttolainen Aleksi LS-37 15.35 0.01.24 81.42 81.72
27 Kuleshov Mikhail EsSu 15.39 0.01.28 80.81 81.11
27 Niemi Vili RR 15.39 0.01.28 80.81 81.11
29 Suominen Eemeli HiKi 15.42 0.01.31 80.03 80.32
30 Tikhonov Gleb TuMe 15.43 0.01.32 79.69 79.98
31 Suominen Miika RR 15.49 0.01.38 78.92 79.21
32 Hyyryläinen Juha AnttU 15.50 0.01.39 78.58 78.86
32 Elo Markku AngA 15.50 0.01.39 78.58 78.86
34 Sipponen Jere SWE 15.52 0.01.41 77.90 78.18
35 Anttonen Antti VaajTe 15.56 0.01.45 77.31 77.59
36 Roux Corentin Navi 15.57 0.01.46 76.97 77.25
37 Kari Tuomas AngA 15.58 0.01.47 76.63 76.91
38 Sirmais Martins TuMe 16.01 0.01.50 76.14 76.41
39 Simosas Otto Trian 16.06 0.01.55 75.49 75.76
40 Boström Mårten SWE 16.13 0.02.02 74.69 74.96
41 Saari Toni VaajTe 16.15 0.02.04 74.29 74.55
42 Sund Otto Trian 16.16 0.02.05 73.96 74.22
43 Jurvakainen Tuukka VaajTe 16.22 0.02.11 73.25 73.52
44 Knuuttila Mikko IkNV 16.23 0.02.12 72.93 73.19
45 Viitasaari Toni-Antti KoS 16.28 0.02.17 72.31 72.57
46 Närvä Tomi HiKi 16.30 0.02.19 71.91 72.17
47 Sulkula Ilari VaajTe 16.31 0.02.20 71.59 71.85
48 Kuukka Anton TP 16.45 0.02.34 70.35 70.60
49 Blomster Daniel Trian 16.48 0.02.37 69.89 70.15
Laukkarinen Jesse PR HYL -
Sõnajalg Ats LapVi HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurmi Kirsi SWE 13.24 0.00.00 102.76 101.03
2 Harju Venla TP 13.30 0.00.06 101.60 99.89
3 Sianoja Maija MSParma 14.01 0.00.37 97.47 95.82
4 Haajanen Sofia Pohjant 14.03 0.00.39 96.85 95.21
5 Viberg Tuulia MSParma 14.07 0.00.43 96.01 94.39
6 Närhi Anna SWE 14.11 0.00.47 95.17 93.57
7 Anttonen Sari KeuKi 14.14 0.00.50 94.46 92.86
8 Rantanen Merja JRV 14.17 0.00.53 93.75 92.16
9 Järveläinen Julia Femman 14.20 0.00.56 93.04 91.47
10 Westerlund Ina OK77 14.24 0.01.00 92.23 90.67
11 Ukskoski Karoliina Koovee 14.25 0.01.01 91.75 90.20
11 Silvennoinen Emma PR 14.25 0.01.01 91.75 90.20
11 Hulkkonen Johanna Koovee 14.25 0.01.01 91.75 90.20
14 Istolahti Tiia MSParma 14.31 0.01.07 89.99 88.47
15 Gustafsson Jannina MSParma 14.32 0.01.08 89.51 88.00
16 Dambe Inga PR 14.33 0.01.09 89.04 87.54
17 Naess Björgul Ida Marie PR 14.38 0.01.14 88.16 86.67
18 Karvonen Sara Lynx 14.41 0.01.17 87.49 86.01
19 Niittynen Miia Koovee 14.45 0.01.21 86.73 85.26
20 Kivelä Sanni AngA 14.49 0.01.25 85.97 84.52
21 Savkina Ekaterina EsSu 14.51 0.01.27 85.41 83.97
22 Otsamo Pihla HS 14.53 0.01.29 84.85 83.42
23 Kinni Saila TP 15.01 0.01.37 83.74 82.32
23 Sundberg Karoliina Lynx 15.01 0.01.37 83.74 82.32
25 Kirvesmies Lotta LS-37 15.07 0.01.43 82.46 81.07
26 Raitanen Hanna RR 15.12 0.01.48 81.65 80.28
27 Schoultz von Katja Trian 15.15 0.01.51 81.03 79.66
28 Kauppila Sanna AngA 15.20 0.01.56 80.24 78.88
29 Mörsky Sonja KeuKi 15.22 0.01.58 79.71 78.36
30 Boström Matleena SWE 15.26 0.02.02 79.01 77.68
31 Voytova Alexandra RasKu 15.27 0.02.03 78.57 77.25
31 Hämäläinen Roosa KoS 15.27 0.02.03 78.57 77.25
33 Kuusela Tuija RasKa 15.29 0.02.05 77.70 76.39
34 Ylikylä Suvi RasKa 15.35 0.02.11 76.86 75.56
34 Hyyrynen Noora KS 15.35 0.02.11 76.86 75.56
36 Kirvesmies Tytti TP 16.10 0.02.46 73.41 72.17
37 Kilpeläinen Elina VeVe 16.21 0.02.57 72.25 71.03
Karhola Lotta TP HYL -
Kaasiku Evely KangSK HYL -

Sarja H21B1
Matka
Osallistujien määrä 53
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Muukkonen Petteri Trian 15.07 0.00.00 83.56 85.74
2 Takanen Lari VeVe 15.21 0.00.14 82.05 84.19
3 Lahtinen Tuomo LS-37 15.22 0.00.15 81.72 83.85
4 Saari Aki VaajTe 15.43 0.00.36 79.67 81.75
5 Saikko Ville LappRi 15.52 0.00.45 78.69 80.74
6 Kuningas Janne LuuRa 15.57 0.00.50 78.05 80.08
6 Liukkonen Matti RR 15.57 0.00.50 78.05 80.08
8 Linnainmaa Tero IkNV 16.00 0.00.53 77.35 79.37
9 Vainio Eero-Matti MSParma 16.06 0.00.59 76.64 78.64
9 Loukkalahti Otto HiKi 16.06 0.00.59 76.64 78.64
9 Leskinen Aapo Lynx 16.06 0.00.59 76.64 78.64
12 Hasu Simo Trian 16.07 0.01.00 75.89 77.86
13 Pöyhönen Petja RasKa 16.15 0.01.08 75.04 77.00
14 Kautto Lasse VaajTe 16.18 0.01.11 74.59 76.53
15 Saikko Antti TP 16.19 0.01.12 74.29 76.22
16 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 16.20 0.01.13 73.99 75.92
17 O'Sullivan-Hourihan Josh IRL 16.21 0.01.14 73.69 75.61
18 Rahko Sampo Pohjant 16.22 0.01.15 73.39 75.30
18 Sopo Aleksi KuoSu 16.22 0.01.15 73.39 75.30
20 Kinni Juho TP 16.24 0.01.17 72.80 74.70
20 Koskinen Roope KR 16.24 0.01.17 72.80 74.70
22 Mavchun George EsSu 16.26 0.01.19 72.21 74.09
23 Niskanen Teemu LS-37 16.28 0.01.21 71.84 73.71
24 Tuomala Misa S-JKL 16.29 0.01.22 71.55 73.41
25 Seppänen Kari-Pekka RasKa 16.31 0.01.24 71.18 73.04
26 Taivainen Juho-Matti PelPo 16.37 0.01.30 70.53 72.37
27 Pohjola Lauri S-JKL 16.38 0.01.31 70.24 72.07
28 Brunell Filip Trian 16.42 0.01.35 69.75 71.56
29 Rantala Valtteri LS-37 16.46 0.01.39 69.25 71.05
30 Rajaniemi Juho TuS 16.47 0.01.40 68.96 70.76
31 Sankari Matias LS-37 16.52 0.01.45 68.41 70.19
31 Ruohola Aaro MSParma 16.52 0.01.45 68.41 70.19
31 Kuutti Veli-Pekka EsAk 16.52 0.01.45 68.41 70.19
34 Taanila Henri IkNV 16.55 0.01.48 67.56 69.32
34 Istolahti Tuomo KangSK 16.55 0.01.48 67.56 69.32
36 Kujala Rainer Lynx 17.13 0.02.06 65.96 67.68
37 Snellman Tomas RaLu 17.18 0.02.11 65.43 67.14
38 Senttula Tuukka S-JKL 17.21 0.02.14 65.03 66.73
39 Mertanen Simo LappRi 17.26 0.02.19 64.51 66.19
40 Viljakainen Antton AnttU 17.29 0.02.22 64.12 65.79
40 Istolahti Jaakko KangSK 17.29 0.02.22 64.12 65.79
42 Väisänen Patrik KS 17.32 0.02.25 63.52 65.18
42 Nissinen Niko Pohjant 17.32 0.02.25 63.52 65.18
44 Sainio Santeri KangSK 17.35 0.02.28 62.93 64.57
45 Manninen Heikki AnttU 18.05 0.02.58 60.98 62.57
46 Vierimaa Ville EsAk 18.35 0.03.28 59.15 60.69
47 Sorsa Lauri HiKi 18.36 0.03.29 58.90 60.43
48 Leirimaa Tatu RaVa 19.40 0.04.33 55.52 56.97
Hytönen Juho-Veikko IkNV KES -
Elizarov Daniil Hiisi HYL -
Joensuu Ari-Pekka LapVi HYL -
Leinonen Pauli S-JKL HYL -
Rauturier Maxime FRA HYL -

Sarja H21B2
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tani Jukka KS 14.46 0.00.00 70.78 68.20
2 Liukkala Jaakko HauSi 14.56 0.00.10 69.73 67.19
3 Laine Miika KS 14.58 0.00.12 69.32 66.79
4 Kommio Jere HlS 15.02 0.00.16 68.76 66.25
4 Aikio Santeri KEV 15.02 0.00.16 68.76 66.25
6 Sundelin Peter Femman 15.04 0.00.18 68.10 65.62
7 Mikander Christopher Trian 15.29 0.00.43 66.02 63.61
8 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 15.35 0.00.49 65.35 62.97
9 Kujanpää Juuso Lynx 15.44 0.00.58 64.48 62.13
10 Ylis-Junttila Vesa HlS 16.01 0.01.15 63.11 60.80
10 Haajanen Erik Raseborg 16.01 0.01.15 63.11 60.80
12 Kleemola Lauri Lynx 16.03 0.01.17 62.50 60.22
13 Seppänen Mika VaKa 16.06 0.01.20 62.07 59.80
14 Viholainen Joona AnttU 16.10 0.01.24 61.57 59.33
15 Sankelo Hermanni LapVi 16.14 0.01.28 61.09 58.86
16 Markkila Eero RasKu 16.17 0.01.31 60.66 58.45
17 Mänty Sami AngA 16.25 0.01.39 59.94 57.75
18 Manninen Kalle AnttU 16.30 0.01.44 59.40 57.24
19 Manninen Marko Navi 16.38 0.01.52 58.70 56.56
19 Virekunnas Heikki TP 16.38 0.01.52 58.70 56.56
21 Kokkinen Kari LaTa 16.40 0.01.54 58.12 56.00
22 Kahila Eero TP 16.44 0.01.58 57.66 55.56
23 Pakkanen Ville EsAk 17.09 0.02.23 56.04 53.99
24 Koskinen Jussi KR 17.15 0.02.29 55.49 53.47
24 Mikkola Jyrki KanSu 17.15 0.02.29 55.49 53.47
26 Mak Yui Kan Raphael HKG 17.18 0.02.32 54.89 52.89
27 Annila Petri Koovee 17.23 0.02.37 54.40 52.42
28 Lindqvist Antti SKUusi 17.24 0.02.38 54.13 52.16
29 Melin Christoffer Falken 17.32 0.02.46 53.50 51.55
30 Ylitalo Aki HauSi 17.39 0.02.53 52.93 51.00
31 Hirvi Joonas RaKaS 17.51 0.03.05 52.13 50.22
32 Ranki Arto AngA 17.55 0.03.09 51.72 49.83
33 Väänänen Vesa-Ville RaLu 18.09 0.03.23 50.84 48.99
34 Niskanen Tuomo RaVa 18.11 0.03.25 50.54 48.70
35 Fjällström Tuomas AnttU 18.17 0.03.31 50.05 48.23
36 Raus Stefano LS-37 18.22 0.03.36 49.62 47.81
37 Tolvanen Leo Pihkan 18.52 0.04.06 48.10 46.35
38 Malmi Joona KangSK 18.58 0.04.12 47.65 45.91
39 Kauppila Tomi MiehVi 19.31 0.04.45 46.11 44.42
40 Koskela Petri SuVe 20.18 0.05.32 44.14 42.53
Hakkarainen Markus RaKaS HYL -
Lipsanen Jeremias Navi HYL -

Sarja H21B3
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Von Arx Philipp LS-37 11.52 0.00.00 80.91 77.96
2 Novikov Leonid HiKi 12.03 0.00.11 79.18 76.30
3 Karppinen Aleksi IkNV 12.06 0.00.14 78.36 75.50
4 Lassila Ari-Pekka Koovee 12.12 0.00.20 77.22 74.41
5 Loukkalahti Vilho HiKi 12.29 0.00.37 74.99 72.26
6 Helander Iisak Pohjant 12.44 0.00.52 73.05 70.38
7 Vesanto Anssi EsSu 12.46 0.00.54 72.39 69.75
8 Hasu Topi Trian 12.51 0.00.59 71.45 68.85
8 Aaltio Aapo KuoSu 12.51 0.00.59 71.45 68.85
10 Westerlund Juho Koovee 12.57 0.01.05 69.97 67.42
11 Iivari Antti RasKu 13.07 0.01.15 68.62 66.12
12 Juura Elmeri KanSu 13.31 0.01.39 66.15 63.74
13 Solonen Joni LS-37 13.35 0.01.43 65.38 63.00
14 Ojapalo Joona Lynx 14.24 0.02.32 61.26 59.03
15 Kokkila Ville EsSu 14.26 0.02.34 60.70 58.49
16 Snickars Caj OK77 14.53 0.03.01 58.46 56.33
17 Sulkula Anton S-JKL 14.56 0.03.04 57.87 55.76
18 Kemppinen Mikko LaTa 15.32 0.03.40 55.24 53.23
19 Vaara Santeri KanSu 18.10 0.06.18 46.91 45.20
20 Larsen Mads K. DEN 21.25 0.09.33 39.51 38.07
Jansson Thomas Femman HYL -
Luoma Ville HiKi HYL -
Turunen Markus RR HYL -
Huttunen Esa TuMe HYL -
Kalliokoski Jooseppi IkNV HYL -

Sarja D21B1
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hirvonen Eveliina PR 13.59 0.00.00 84.49 82.13
2 Peltomäki Elli RasKa 14.22 0.00.23 81.91 79.63
3 Lohikainen Milla RaVa 14.24 0.00.25 81.40 79.13
4 Tervo Susanna SWE 14.51 0.00.52 78.62 76.42
5 Kymäläinen Sanni TP 14.56 0.00.57 77.87 75.69
6 Elizarova Olga Hiisi 14.58 0.00.59 77.38 75.22
7 Moilanen Anna KuoSu 15.02 0.01.03 76.73 74.59
8 Saarimäki Heini AngA 15.03 0.01.04 76.33 74.20
9 Hara Marika Koovee 15.09 0.01.10 75.52 73.41
10 Savolainen Iida KangSK 15.10 0.01.11 75.13 73.03
11 Pusa Sanna KeuKi 15.11 0.01.12 74.74 72.65
12 Nurmela Sari VeVe 15.12 0.01.13 74.35 72.28
13 Mänkärlä Aino Lynx 15.14 0.01.15 73.88 71.82
13 Hyyryläinen Laura AnttU 15.14 0.01.15 73.88 71.82
15 Uotila Ulrika Koovee 15.20 0.01.21 72.79 70.76
16 Hasu Outi Trian 15.22 0.01.23 72.33 70.31
16 Seppänen Mari Trian 15.22 0.01.23 72.33 70.31
18 Jaadmaa Triin EST 15.23 0.01.24 71.65 69.65
19 Väyrynen Aino KyS 15.25 0.01.26 71.19 69.20
20 Hulkkonen Niina SWE 15.29 0.01.30 70.58 68.61
21 Korhonen Miitu KuoSu 15.36 0.01.37 69.75 67.81
21 Laitinen Salla EsAk 15.36 0.01.37 69.75 67.81
23 Munukka Ellu TP 15.37 0.01.38 69.08 67.16
23 Luoma Katja KS 15.37 0.01.38 69.08 67.16
25 Heittola Suvi RasKu 15.44 0.01.45 67.98 66.08
26 Taanila Marjo Koovee 15.45 0.01.46 67.61 65.72
27 Andelin Sanna LaTa 15.52 0.01.53 66.82 64.95
28 Ylikylä Sanna RasKa 15.54 0.01.55 66.39 64.53
29 Lylynperä Kaisa AngA 16.03 0.02.04 65.47 63.65
30 Hietanen Pinja KS 16.11 0.02.12 64.65 62.84
31 Haavisto Emmi TuS 16.44 0.02.45 62.24 60.51
32 Harju Suvi TP 17.19 0.03.20 59.88 58.21
33 Tarkiainen Tia JRV 50.39 0.36.40 20.38 19.81
Vääränen Sari KS HYL -
Uhotoinen Anu HiKi HYL -
Saarijärvi Salla SuSe HYL -
Malinen Saara KaSu HYL -
Joonas Laura KuoSu HYL -
Aho Petra Navi HYL -

Sarja D21B2
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rudnaya Anastasia MSParma 12.16 0.00.00 75.72 71.01
2 Rajamäki Netta KangSK 15.23 0.03.07 60.13 56.39
3 Manderbacka Hanne TuS 15.28 0.03.12 59.56 55.86
4 Jussila Jutta SWE 15.32 0.03.16 59.07 55.39
5 Raasakka Maija EsSu 15.51 0.03.35 57.65 54.06
6 Ylipelkola Essi KortJV 15.52 0.03.36 57.35 53.79
7 Kanko Ruut S-JKL 15.59 0.03.43 56.70 53.17
8 Saarinen Minna KangSK 16.07 0.03.51 55.99 52.51
9 Honkimaa Anni EsSu 16.16 0.04.00 55.25 51.81
10 Papinsaari Niina KangSK 16.20 0.04.04 54.79 51.38
10 Tarvainen Heini Navi 16.20 0.04.04 54.79 51.38
12 Lindholm Vivian OK77 16.21 0.04.05 54.27 50.90
13 Truhponen Minna SaPu 16.36 0.04.20 53.23 49.92
14 Kukkonen Saara LS-37 16.37 0.04.21 52.95 49.66
15 Lerssi Maria EsAk 16.39 0.04.23 52.62 49.35
15 Kolehmainen Hanne LaTa 16.39 0.04.23 52.62 49.35
17 Sopanen Nelly MaMa 16.50 0.04.34 51.60 48.39
18 Marila Anna-Sofia Trian 16.51 0.04.35 51.32 48.13
19 Nurmi Ella VaaSu 17.00 0.04.44 50.65 47.50
20 Sundbäck Jasmin Trian 17.03 0.04.47 50.28 47.15
20 Juga Emma Trian 17.03 0.04.47 50.28 47.15
20 Anttila Tiina SuSi 17.03 0.04.47 50.28 47.15
23 Ekonoja Linda Botnia 17.50 0.05.34 47.44 44.49
24 Vainikka Kaisa KS 18.04 0.05.48 46.61 43.72
24 Salmi Anna MaMa 18.04 0.05.48 46.61 43.72
26 Forsman Aada VaaSu 18.06 0.05.50 46.11 43.25
27 Lotvonen Essi LaiVe 18.09 0.05.53 45.78 42.93
28 Tiitto Katariina RasTiimi 18.12 0.05.56 45.45 42.62
29 Meriheinä Sabrina Pihkan 18.26 0.06.10 44.67 41.89
30 Saramäki Sara Lynx 18.29 0.06.13 44.34 41.59
31 Sadwinski Hanna-Kaisa RaPi 18.48 0.06.32 43.39 40.70
31 Korhonen Julia LappRi 18.48 0.06.32 43.39 40.70
33 Jakobsson Laura EsSu 18.54 0.06.38 42.77 40.11
34 Pöyhönen Saina RasKa 18.57 0.06.41 42.45 39.82
35 Ray Jenny OK77 20.51 0.08.35 38.41 36.02
36 Etu-Huitti Tanja MaMa 21.27 0.09.11 37.16 34.85
37 Rauttola Tiia-Maria HiKi 22.24 0.10.08 35.41 33.21
Tiitto Johanna RasTiimi HYL -