FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Keski-Suomen Am-yö
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Lauri VaajTe 55.14 0.00.00 88.86 88.13
2 Taanila Vesa IkNV 57.10 0.01.56 84.87 84.17
3 Valkonen Lauri LS-37 59.10 0.03.56 81.04 80.38
4 Saari Toni VaajTe 59.36 0.04.22 79.50 78.85
5 Sulkula Ilari VaajTe 59.38 0.04.24 78.51 77.86
6 Manninen Heikki AnttU 1.01.15 0.06.01 75.51 74.89
7 Pohjola Lauri S-JKL 1.03.45 0.08.31 71.66 71.07
8 Leinonen Pauli S-JKL 1.04.36 0.09.22 69.84 69.27
9 Hakuli Tommi SKUusi 1.05.49 0.10.35 67.69 67.13
10 Lehtola Tomi Koovee 1.08.43 0.13.29 64.01 63.48
11 Manninen Kalle AnttU 1.08.47 0.13.33 63.12 62.61
12 Ylinen Juho IkNV 1.12.01 0.16.47 59.50 59.02
13 Kalliokoski Jooseppi IkNV 1.12.46 0.17.32 58.11 57.64
Tölli Marko S-JKL KES -
Senttula Tuukka S-JKL EIL -
Kautto Lasse VaajTe EIL -
Hautala Jarkko VaajTe EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Varis Henry JRV EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Johansson Väinö Koovee 46.40 0.00.00 66.06 63.06
2 Klemola Saul Koovee 47.33 0.00.53 62.89 60.03
3 Inkilä Reetu KeuKi 48.08 0.01.28 60.21 57.47
4 Vaenerberg Niko MU 51.05 0.04.25 54.92 52.42
5 Kinnunen Valtteri MU 54.24 0.07.44 49.87 47.60
6 Sipiläinen Konsta S-JKL 55.12 0.08.32 47.47 45.31

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Samuli KeuKi 31.38 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Juho JRV 34.00 0.00.00
2 Peltola Tuomas KeuKi 43.06 0.09.06

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sulkula Sakari S-JKL 13.56 0.00.00
2 Peltola Konsta KeuKi 17.52 0.03.56
3 Heino Paavo S-JKL 19.51 0.05.55

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sompi Jani JRV 57.06 0.00.00 65.09 64.99
2 Myllymäki Tero VetU 57.15 0.00.09 61.67 61.58
3 Pesola Antti KPV 1.10.57 0.13.51 47.15 47.07
Silvasti Heikki JRV HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Kari Koovee 50.36 0.00.00 64.86 64.82
2 Häkkinen Juha ViPa 1.13.20 0.22.44 42.52 42.49
3 Lehtimäki Pasi ViPa 1.14.56 0.24.20 39.42 39.39
Liuha Jari ViPa EIL -
Kuronen Tommi JRV HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Vesa S-JKL 43.42 0.00.00 65.61 65.75
2 Kettunen Heikki ViPa 44.29 0.00.47 63.25 63.39
3 Sivill Keijo RastiE4 46.20 0.02.38 59.56 59.69
4 Pietiläinen Juha RastiE4 50.22 0.06.40 53.73 53.84
5 Näpänkangas Mika S-JKL 52.25 0.08.43 50.60 50.71
6 Löfman Tomi S-JKL 58.03 0.14.21 44.76 44.86
7 Korhonen Aku S-JKL 1.02.13 0.18.31 40.90 40.99
8 Hakamäki Matti S-JKL 1.06.00 0.22.18 37.74 37.82
9 Holm Jari ViiSu 1.10.17 0.26.35 34.68 34.75
Peltola Matti KeuKi EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 46.51 0.00.00 56.47 55.20
2 Tuomala Jyrki S-JKL 51.52 0.05.01 50.05 48.93
3 Ilmonen Matti JRV 55.21 0.08.30 46.00 44.97
4 Itkonen Raimo S-JKL 59.03 0.12.12 42.28 41.33
5 Hämynen Petri ÄäSa 1.08.23 0.21.32 35.79 34.98
6 Jussila Jorma JRV 1.10.30 0.23.39 34.01 33.24
7 Rautio Mika AnttU 1.15.10 0.28.19 31.24 30.53
Iitti Jukka RastiE4 KES -
Alvoittu Petri ViPa KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Panu JRV 38.29 0.00.00 53.95 53.37
2 Oikarinen Jarmo TP 41.32 0.03.03 49.15 48.63
3 Valkonen Pasi IHR 43.15 0.04.46 46.40 45.91
4 Tyynelä Tarmo S-JKL 43.32 0.05.03 45.30 44.82
5 Jurvakainen Jari S-JKL 51.39 0.13.10 37.51 37.12
6 Kekoni Heikki ViPa 53.51 0.15.22 35.34 34.96
7 Turunen Juha ViPa 54.18 0.15.49 34.41 34.04
8 Hirvensalo Jorma SaPu 1.00.59 0.22.30 30.07 29.75
9 Uuttu Risto S-JKL 1.01.30 0.23.01 29.26 28.94
10 Lehtola Juha SaPu 1.11.25 0.32.56 24.71 24.45
Martikainen Ari KeuKi EIL -
Alakoski Markku S-JKL EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Pekka Kalske 45.48 0.00.00 49.03 48.85
2 Tolonen Juha Hanka 47.33 0.01.45 46.44 46.26
3 Niemistö Juha ViPa 56.06 0.10.18 38.70 38.55
4 Helle Markku SaPu 59.24 0.13.36 35.92 35.78
5 Kataja Markku S-JKL 1.04.05 0.18.17 32.71 32.58
6 Rautavuoma Tapani ViPa 1.14.39 0.28.51 27.58 27.47
7 Liimatainen Ilpo SaPu 1.17.32 0.31.44 26.07 25.97
8 Väätäinen Hannu ViPa 1.25.44 0.39.56 23.14 23.05
Raatikainen Seppo SaPu KES -
Hämynen Timo ÄäSa KES -
Siitonen Hannu RastiE4 EIL -
Peltonen Heikki IPR EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 37.52 0.00.00 42.34 42.34
2 Rantapuska Seppo PetPe 45.43 0.07.51 34.55 34.54
3 Kuusranta Vesa RastiE4 46.43 0.08.51 33.29 33.29
4 Oksanen Risto SaPu 48.07 0.10.15 31.82 31.82
5 Raento Jaakko IPR 53.01 0.15.09 28.43 28.43
6 Virtanen Matti ViPa 57.23 0.19.31 25.85 25.84
7 Kaihlavirta Heikki TikSu 57.58 0.20.06 25.17 25.17
8 Hytönen Veikko S-JKL 1.06.19 0.28.27 21.64 21.64
9 Äikäs Esko TikSu 1.09.14 0.31.22 20.38 20.38
10 Sompi Eero JRV 1.13.20 0.35.28 18.91 18.91
11 Salonen Kauko ViPa 1.31.18 0.53.26 14.93 14.93
Liukkonen Leo PiVe EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ottelin Pekka JRV 44.31 0.00.00 35.24 35.30
2 Helminen Pentti JRV 53.05 0.08.34 28.44 28.50
3 Tammela Seppo TikSu 54.55 0.10.24 26.42 26.47
4 Saarinen Mikko KeuKi 1.01.27 0.16.56 22.65 22.70
5 Valta Matti JRV 1.18.39 0.34.08 16.95 16.98

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Mauno ViiSu 44.53 0.00.00
2 Reini Jaakko TikSu 57.13 0.12.20
Paavilainen Arvo IPR KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Häkkinen Tapani IPR 52.55 0.00.00
2 Leppänen Kalle RastiE4 1.04.18 0.11.23
Moisio Paavo SaPu EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Merja JRV 49.26 0.00.00 89.52 88.82
2 Viberg Tuulia MSParma 54.59 0.05.33 76.46 75.87
3 Taanila Marjo Koovee 55.35 0.06.09 71.65 71.10
Niittynen Miia Koovee EIL -
Korhonen Julia LapRi KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Veera S-JKL 48.44 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Inka JRV 33.01 0.00.00 65.77 64.61
2 Klemettinen Kaisa S-JKL 36.43 0.03.42 57.67 56.64
3 Himilä Julia RR 41.28 0.08.27 49.75 48.87
4 Aho Marika S-JKL 43.56 0.10.55 45.72 44.91
5 Pelkonen Roosa RaVa 45.52 0.12.51 42.61 41.86
6 Väliheikki Julia Pohjant 47.45 0.14.44 39.79 39.09
7 Viianen Jenna LaihLu 49.41 0.16.40 37.15 36.49
Viholainen Elisa S-JKL EIL -
Kauppinen Satu KeuKi EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Hilla JRV 32.57 0.00.00 50.67 49.47
2 Tuomala Miina-Maria S-JKL 34.01 0.01.04 47.24 46.12
3 Näpänkangas Elsa S-JKL 35.43 0.02.46 43.24 42.22
4 Keurulainen Siiri RastiE4 39.37 0.06.40 37.40 36.52
5 Holm Peppiina ViiSu 45.47 0.12.50 31.00 30.26
Karjalainen Mikaela JRV EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rasimus Siiri S-JKL 26.51 0.00.00
2 Pitkänen Helmi JRV 33.23 0.06.32
3 Nieminen Noora S-JKL 43.25 0.16.34
4 Pahkamäki Nella S-JKL 49.08 0.22.17

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Häkkinen Hilma ViPa 16.51 0.00.00
2 Virkajärvi Heta JRV 19.15 0.02.24

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taini Mia JRV 58.35 0.00.00 62.25 60.00
2 Korhonen Kati S-JKL 1.05.39 0.07.04 51.39 49.53
3 Kurittu Kaisa S-JKL 1.13.19 0.14.44 42.28 40.75

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Maaret JRV 40.27 0.00.00 62.78 60.97
2 Huuskonen Taija JRV 45.15 0.04.48 54.43 52.87
3 Sivill Saana S-JKL 47.37 0.07.10 50.13 48.68
4 Salomaa Anne IPR 59.14 0.18.47 39.01 37.89
5 Paalanen Satu IPR 1.03.19 0.22.52 35.29 34.28
6 Humppi Susan JRV 1.12.46 0.32.19 29.66 28.81

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ilmonen Kirsi JRV 48.01 0.00.00
2 Mäki Nina JRV 1.00.08 0.12.07

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 42.20 0.00.00 56.80 56.01
2 Raatikainen Päivi RastiE4 54.59 0.12.39 40.45 39.89
3 Kärkkäinen Tarja JRV 57.51 0.15.31 35.33 34.84

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 37.16 0.00.00
2 Ketola Sirkka SaPu 38.48 0.01.32