FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Simpsiön Erikoispitkä (EP:n AM)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bäckström Anders Femman 1.45.51 0.00.00 83.18 82.52
2 Bäckström Robin Femman 1.54.55 0.09.04 74.70 74.11
3 Kalliokoski Jooseppi IkNV 2.04.16 0.18.25 67.31 66.78
4 Jern Jens Femman 2.05.21 0.19.30 64.97 64.46
5 Jansson Sören Falken 2.08.16 0.22.25 61.78 61.29
6 Laasanen Lauri LaihLu 2.09.37 0.23.46 59.44 58.97
7 Ojanperä Pauli KauWi 2.57.29 1.11.38 42.17 41.83
Latva Niko SuJu EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauronen Jarkko LaihLu 1.36.22 0.00.00 50.95 50.25
2 Koski Jussi YKV 1.38.08 0.01.46 46.28 45.65
3 Hakomäki Kimmo VaaSu 2.02.54 0.26.32 33.95 33.49

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nisula Marko TeuRi 1.40.28 0.00.00 44.16 43.00
2 Savolainen Tomi RasKe 1.45.40 0.05.12 40.72 39.66
3 Nikkola Hannu RaJu 1.48.07 0.07.39 38.57 37.56
4 Lehtinen Juhani KauKa 1.48.26 0.07.58 37.23 36.25
5 Ylihärsilä Ari AlahKi 1.53.41 0.13.13 34.34 33.44
6 Luhtala Jouni TeuRi 2.08.01 0.27.33 29.46 28.68
Tuomaala Ville VaaSu EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suvanto Mikael RaJu 1.47.14 0.00.00 45.02 43.98
2 Yli-Ilkka Harri RaJu 1.54.15 0.07.01 41.35 40.39
3 Kamila Kai SuJu 1.55.53 0.08.39 39.87 38.95
4 Isoluoma Jani RasKu 1.59.39 0.12.25 37.75 36.88
5 Nurmi Pasi RasKe 2.02.23 0.15.09 36.07 35.23
6 Korhonen Marko YlämPy 2.08.27 0.21.13 33.56 32.78
7 Lehtinen Esa KauWi 2.22.20 0.35.06 29.56 28.87
8 Vainionpää Jukka RaJu 2.34.43 0.47.29 26.52 25.91
Lemponen Ari RaJu EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kujala Tapio YKV 1.38.46 0.00.00 53.33 51.74
2 Laasanen Juha LaihLu 1.40.55 0.02.09 51.32 49.80
3 Räbb Rainer GIF 1.44.04 0.05.18 48.93 47.47
4 Koskela Heikki RaJu 1.46.54 0.08.08 46.81 45.41
5 Saukkokangas Aki-Vesa KortJV 1.56.56 0.18.10 42.04 40.79
6 Kinnari Jukka SuJu 2.02.10 0.23.24 39.52 38.35
7 Lassila Antti KuortKu 2.04.13 0.25.27 38.16 37.03
8 Myllymäki Aimo KortJV 2.06.53 0.28.07 36.67 35.58
9 Iso-Koivisto Pauli KauKa 2.20.25 0.41.39 32.51 31.54
Partanen Juha RasHy KES -
Kurikkaoja Kari JalJa EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bäck Mikael Femman 1.46.01 0.00.00 52.43 51.75
2 Sippola Asko KuortKu 1.47.45 0.01.44 50.99 50.33
3 Toppari Reijo KauWi 1.47.51 0.01.50 50.35 49.69
4 Hakala Heikki KortJV 1.49.55 0.03.54 48.82 48.18
5 Hautamäki Reijo RasKu 1.49.58 0.03.57 48.21 47.59
6 Vallbacka Heikki KortJV 1.52.36 0.06.35 46.52 45.91
7 Patana Pekka LaihLu 2.02.23 0.16.22 42.27 41.72
8 Rantala Timo KPV 2.02.57 0.16.56 41.56 41.02
9 Jylhä Seppo KäTa 2.03.19 0.17.18 40.91 40.38
10 Lähdesmäki Veli-Matti RasHy 2.04.18 0.18.17 40.07 39.55
11 Hautala Eero KortJV 2.17.55 0.31.54 35.65 35.19
12 Tamminen Erkki SuJu 2.20.36 0.34.35 34.52 34.07
13 Linna Heikki RasKe 2.24.15 0.38.14 33.20 32.77
14 Mahlamäki Jari TeuRi 2.52.00 1.05.59 27.47 27.11

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pensas Esko LaihLu 1.17.58 0.00.00 49.27 48.93
2 Nyystilä Jukka LaihLu 1.22.38 0.04.40 45.49 45.17
3 Uusi-Pohjola Hannu VaaSu 1.27.19 0.09.21 42.11 41.82
4 Kaataja Jorma RasKe 1.33.47 0.15.49 38.33 38.06
5 Rinne Matti TeuRi 1.35.18 0.17.20 36.86 36.60
6 Airaksinen Risto OuTa 1.41.40 0.23.42 33.74 33.50
7 Kivipelto Kalevi AlajA 1.49.00 0.31.02 30.71 30.50
Jylhä Kauko KäTa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Harri KauKa 1.22.34 0.00.00 45.36 44.49
2 Rantapuska Seppo PetPe 1.26.15 0.03.41 42.99 42.17
3 Hahtola Aulis RasKu 1.26.56 0.04.22 42.22 41.41
4 Koivukangas Erkki KoS 1.30.21 0.07.47 40.21 39.44
5 Valli Seppo KauKa 1.34.35 0.12.01 38.01 37.29
6 Eno Kaarlo TeuRi 1.35.29 0.12.55 37.26 36.55
7 Majasaari Kari SuJu 1.36.33 0.13.59 36.46 35.77
8 Kalliomaa Lasse LaihLu 1.37.35 0.15.01 35.69 35.01
9 Hemminki Martti PoRa 1.41.50 0.19.16 33.84 33.19
10 Lassila Heikki PiTa 1.42.26 0.19.52 33.27 32.64
11 Pienimäki Kari RaJu 1.42.59 0.20.25 32.73 32.11
12 Rantamäki Veikko KauKa 1.47.49 0.25.15 30.92 30.33
13 Williamsson Bo-Göran VaaSu 1.48.45 0.26.11 30.31 29.73
14 Laasanen Veikko VäVi 1.50.31 0.27.57 29.48 28.92
15 Kujanpää Heikki AlajA 1.57.38 0.35.04 27.38 26.86
Kokkonen Hannu RasPi HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Leo KoS 1.00.40 0.00.00 38.90 38.88
2 Juola Eero KoS 1.02.45 0.02.05 37.09 37.08
3 Kesti Tapani KuortKu 1.03.36 0.02.56 36.09 36.08
4 Kattilakoski Matti KPV 1.10.08 0.09.28 32.27 32.26
5 Taipalus Esko RasKe 1.12.17 0.11.37 30.87 30.86
6 Åkerblom Måns GIF 1.12.33 0.11.53 30.31 30.30
7 Erkinheimo Voitto KortJV 1.14.55 0.14.15 28.92 28.91
8 Lågland Henry VaaSu 1.20.53 0.20.13 26.39 26.38
9 Saarimäki Jorma VaaSu 1.24.40 0.24.00 24.83 24.82
10 Näsi Mauno RaJu 1.28.14 0.27.34 23.46 23.45
11 Ojajärvi Väinö RaJu 1.29.49 0.29.09 22.69 22.68
12 Kankaanpää Jussi RaJu 1.32.31 0.31.51 21.68 21.67
Lähdekorpi Mauri Femman EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio-Könnö Aarno KauKa 1.50.48 0.00.00 14.27 14.27
2 Latvala Matti RaJu 2.03.28 0.12.40 11.85 11.85
3 Hakala Niilo TeuRi 2.28.56 0.38.08 9.02 9.02

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 46.34 0.00.00 29.38 29.32
2 Hietaharju Antti ÄhtU 46.48 0.00.14 28.50 28.44
3 Salmi Aimo VaaSu 58.46 0.12.12 22.11 22.07
4 Myllymäki Antti VaaSu 1.02.06 0.15.32 20.38 20.33
5 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 1.06.08 0.19.34 18.62 18.58
6 Knuuttila Helge VaaSu 1.10.02 0.23.28 17.09 17.06
7 Kataja Reino SuJu 1.26.00 0.39.26 13.52 13.49

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Ojajärvi Armas KuortKu KES -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jansson Lukas Falken 15.33 0.00.00
2 Rannila Aatu VetU 17.34 0.02.01
3 Ylihärsilä Manu AlahKi 18.14 0.02.41
4 Koski Juuso YKV 18.15 0.02.42
5 Muhonen Eetu RaJu 18.32 0.02.59
6 Löfbacka Atte KPV 19.15 0.03.42
7 Ojanen Veeti LapVi 20.23 0.04.50

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huhtamäki Rasmus PieHi 19.38 0.00.00
2 Muhonen Aatu RaJu 25.02 0.05.24
3 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 25.43 0.06.05
4 Noponen Veeti LapVi 29.00 0.09.22
5 Hantula Jussi KauWi 36.20 0.16.42
6 Hauhia Aleksi RaJu 37.47 0.18.09
7 Pöytäkangas Elias VaaSu 39.00 0.19.22

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pihlajamäki Teemu LapVi 35.34 0.00.00
2 Helin Saku RaJu 48.16 0.12.42
3 Rannila Oskari VetU 50.15 0.14.41
4 Sankelo Verneri LapVi 51.47 0.16.13
5 Ylihärsilä Roni AlahKi 1.13.28 0.37.54
6 Bergström Jesper Femman 1.15.54 0.40.20
Perkiö Roope VaaSu EIL -
Hauhia Iiro RaJu EIL -
Forsell Gustav Botnia EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsell Mickel Botnia 1.02.07 0.00.00 48.82 47.78
2 Kangas Juho LapVi 1.03.15 0.01.08 46.75 45.75
3 Kumara Eemeli LaihLu 1.06.50 0.04.43 43.11 42.19
4 Jansson Emil Falken 1.12.27 0.10.20 38.72 37.89
5 Laasanen Matti LaihLu 1.13.53 0.11.46 36.94 36.15
6 Stevander Karri KuortKu 1.21.06 0.18.59 32.72 32.02
7 Sankelo Sampo LapVi 1.25.02 0.22.55 30.31 29.67

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sankelo Antton LapVi 1.24.30 0.00.00 59.89 58.20
2 Kaksonen Teemu YKV 1.32.58 0.08.28 50.35 48.93
3 Tiukkanen Juho VaaSu 1.55.11 0.30.41 37.34 36.29

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Lähdesmäki Mikko RaJu EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Sanna RasKu 1.56.29 0.00.00 58.63 57.76
2 Pärnänen Päivi RaJu 2.02.07 0.05.38 54.25 53.44
3 Savinainen Kati RasKu 2.08.20 0.11.51 50.02 49.28
4 Rinkineva Elina RaJu 2.25.00 0.28.31 42.86 42.22
5 Rannila Tanja VetU 2.29.00 0.32.31 40.33 39.74
Tuominen Lotta RaJu HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemminki Hanna PoRa 1.24.55 0.00.00
2 Keski-Säntti Eija YKV 1.28.15 0.03.20
Paadar Anne VäVi EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ena Linda Falken 1.34.10 0.00.00 43.61 42.44
2 Ojala Leena RasKu 1.38.22 0.04.12 40.50 39.41
3 Åstrand Ulla-Maria Botnia 1.40.39 0.06.29 38.35 37.33
4 Puro-Aho Veera VaaSu 1.54.57 0.20.47 32.51 31.64
Löfbacka Sanna KPV KES -
Rasimus Heli KoS KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Iso-Koivisto Minna KauWi 1.39.35 0.00.00
2 Hautamäki Anne-Mari RasKe 2.01.30 0.21.55
Hauhia Eija RaJu KES -
Kuusisto Merja LaihLu HYL -
Taipalus Maarika RasKu HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Sari RaJu 1.23.36 0.00.00 48.53 45.60
2 Katajamäki Tuija KauWi 1.26.59 0.03.23 45.25 42.51
3 Latvala Annukka RaJu 1.29.40 0.06.04 42.54 39.96
4 Erkkilä Marja RaJu 1.36.59 0.13.23 38.07 35.77
5 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.39.33 0.15.57 35.87 33.70
6 Kielinen-Myllymäki Satu KortJV 2.01.55 0.38.19 28.29 26.58

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 1.35.59 0.00.00 42.76 42.13
2 Rantala Maj-Lis KPV 1.47.50 0.11.51 36.92 36.38
3 Ojajärvi Päivi RasKe 1.52.38 0.16.39 34.26 33.75
4 Hautala Päivi RaJu 2.00.39 0.24.40 30.96 30.50
5 Rantamäki Anita KauKa 2.18.05 0.42.06 26.16 25.77
6 Mäntylä Kirsti RasKe 2.18.42 0.42.43 25.16 24.78

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sauru Seija PoRa 3.17.26 0.00.00
2 Kuoppala Riitta KuortKu 3.19.28 0.02.02

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Ritva KortJV 1.41.04 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Eila YKV 51.07 0.00.00
2 Hautamäki Anna-Maija RasKe 1.33.26 0.42.19

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Ketola Sirkka KauKa KES -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Sanni LaihLu 15.14 0.00.00
2 Nivukoski Nanna LapVi 27.34 0.12.20
3 Keski-Säntti Helka YKV 29.37 0.14.23

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivisto Aida KortJV 18.55 0.00.00
2 Kankaanpää Aino LaihLu 19.56 0.01.01
3 Hoskari Sanni RasKe 21.34 0.02.39
4 Nivukoski Lotta LapVi 22.10 0.03.15
5 Tuomaala Ella VaaSu 24.42 0.05.47
6 Koivula Venla LaihLu 25.02 0.06.07
7 Lammi Kira KauWi 29.13 0.10.18
8 Syrjälä Eveliina KauWi 34.22 0.15.27

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rannila Venla VetU 42.30 0.00.00
2 Jansson Mia Falken 58.14 0.15.44
3 Melender Emilia RaJu 58.46 0.16.16

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Tiina PoRa 58.46 0.00.00 48.38 45.42
2 Ruokola Anna RaJu 1.05.00 0.06.14 42.10 39.52
3 Myllymäki Maarit KortJV 1.18.40 0.19.54 33.43 31.38
4 Lammi Tara KauWi 1.22.11 0.23.25 30.71 28.82
Hoskari Maria RasKe KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangas Emma LapVi 1.40.03 0.00.00