FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-yösuunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtonen Anni MSParma 51.55 0.00.00
2 Haapakoski Tiina RasKa 1.05.25 0.13.30

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallioniemi Reija RaLu 1.02.56 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mannila Minna RasKa 53.05 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Kauppila Marika Hiisi 48.16 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Sari Hiisi 44.57 0.00.00 51.53 36.63
2 Kuusholma Tiina Hiisi 54.20 0.09.23 39.43 28.03
3 Mäkelä Tiina RaTU 1.01.26 0.16.29 32.05 22.78
Kallio Kaisa SiikSi EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 39.58 0.00.00
2 Aarikka-Ruuhiala Päivi Hiisi 43.47 0.03.49

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Marita SuSe 30.54 0.00.00 48.86 48.05
2 Suomela Margit RaLu 35.33 0.04.39 40.34 39.68
3 Ahonkivi Irma RasKa 1.00.48 0.29.54 22.35 21.98
Juura Maarit KanSu HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tarkiainen Sirpa SuSe 42.28 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mannervesi Helena RaLu 25.37 0.00.00 40.60 40.08
1 Nurmi Raija RaLu 25.37 0.00.00 40.60 40.08
3 Piiparinen Seija RasKa 34.39 0.09.02 27.01 26.67
4 Kaasalainen Tuula SuSe 57.38 0.32.01 15.34 15.14

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Tuija RaTU 40.04 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haikonen Sanni UlvUra 38.04 0.00.00 42.76 41.86
2 Mäkinen Tuuli UlvUra 39.04 0.01.00 38.54 37.73
3 Nurmo Marjaana PunKu 59.48 0.21.44 23.13 22.65
Jutila Pinja RasKa EIL -
Jutila Iisa RasKa EIL -
Koivula Lotta UlvUra EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Futka Amanda UlvUra 23.15 0.00.00
2 Lohtander Ilona RaLu 24.04 0.00.49
Tuhkanen Suvi UlvUra EIL -

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huila Joona Hiisi 59.49 0.00.00 72.84 72.22
2 Loukkalahti Vilho HiKi 1.01.50 0.02.01 65.18 64.62
3 Rantala Antti KangSK 1.14.48 0.14.59 49.51 49.09
Vainiomäki Samuel PelPo EIL -
Siikilä Juho Navi EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Saku Hiisi 48.30 0.00.00 70.41 68.46
2 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 58.29 0.09.59 54.01 52.51
3 Rostedt Teemu EKU 1.05.26 0.16.56 44.36 43.13

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väinä Tuomas KanSu 53.42 0.00.00 33.96 25.70
2 Joopi Juha UlvUra 58.17 0.04.35 30.12 22.79
3 Lepistö Jani SuosmSa 1.00.33 0.06.51 27.86 21.09
4 Toivio Matti RaPi 1.02.03 0.08.21 26.08 19.74
5 Keskimäki Sami NaWi 1.17.30 0.23.48 20.00 15.14

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallioniemi Janne RaLu 44.04 0.00.00 53.78 53.34
2 Uusi-Pietilä Janne RaLu 1.00.36 0.16.32 36.17 35.88
3 Nurmo Mika PunKu 1.01.06 0.17.02 32.97 32.70
Mauriala Jarmo Koovee EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkipää Kalevi Hiisi 51.49 0.00.00 43.51 39.95
2 Kuusholma Ari Hiisi 53.48 0.01.59 40.86 37.52
3 Yli-Kauppila Mikko Hiisi 55.59 0.04.10 38.26 35.13
4 Kujansuu Olli KanSu 1.00.12 0.08.23 34.64 31.81
5 Pihala Mika RaLu 1.02.02 0.10.13 32.71 30.03
6 Rapeli Pekka RaLu 1.13.56 0.22.07 26.68 24.50
Huuhka Jouko KanSu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Timo Hiisi 45.41 0.00.00 44.03 42.49
2 Ruuhiala Mika Hiisi 52.05 0.06.24 36.69 35.40
3 Teittinen Matti KoKV 1.00.21 0.14.40 30.00 28.95
4 Ahto Pekka Palo-88 1.02.55 0.17.14 27.18 26.22

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tommila Timo RasKa 50.10 0.00.00 31.83 31.79
2 Koskialho Jouko RaLu 52.14 0.02.04 29.04 29.00
3 Keskitalo Jukka PunKu 52.53 0.02.43 27.18 27.14
4 Jakobsson Markus RasKa 1.06.26 0.16.16 20.43 20.40
Vaara Jari KanSu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Jorma Hiisi 42.12 0.00.00 40.17 40.11
2 Kares Olli EuVe 43.03 0.00.51 38.64 38.58
3 Vainiomäki Kauko SuSe 44.42 0.02.30 36.50 36.45
4 Mäkelä Harri SuSe 44.58 0.02.46 35.58 35.53
5 Saari Tauno SuSe 48.48 0.06.36 32.13 32.09
6 Lakkinen Keijo SuSe 50.31 0.08.19 30.41 30.37
7 Järvistö Pertti ValSu 1.19.10 0.36.58 19.01 18.98
8 Keskimäki Seppo NaWi 1.23.40 0.41.28 17.60 17.58
Nevalainen Pentti RasKa KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Seppo KanSu 33.27 0.00.00 36.72 36.84
2 Jukkola Seppo RasKa 38.00 0.04.33 31.79 31.89
3 Ketamo Juhani SuSe 38.32 0.05.05 30.82 30.92
4 Hämäläinen Pentti KanSu 38.40 0.05.13 30.18 30.28
5 Euren Pertti RasKa 42.49 0.09.22 26.78 26.86
6 Kaasalainen Oiva SuSe 43.27 0.10.00 25.92 26.00
7 Rintala Paavo Palo-88 44.55 0.11.28 24.61 24.69
8 Kärkkäinen Antero RaLu 46.36 0.13.09 23.29 23.36
9 Mannervesi Simo RaLu 46.55 0.13.28 22.69 22.77
Jokinen Ismo NaWi HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eilu Kalevi RaLu 29.17 0.00.00 39.79 39.86
2 Kuusisto Seppo RaLu 34.06 0.04.49 33.53 33.59
3 Rintala Pentti Hiisi 36.27 0.07.10 30.77 30.83
4 Heerman Stig RaLu 36.57 0.07.40 29.76 29.82
5 Vapanen Jukka RasKa 38.16 0.08.59 28.17 28.22
6 Jonkka Arvo RasKa 38.52 0.09.35 27.17 27.22
7 Valtonen Teuvo EuVe 39.56 0.10.39 25.90 25.94
8 Nurmi Pekka RaLu 43.58 0.14.41 23.02 23.07
9 Aronen Osmo RasKa 1.05.44 0.36.27 15.07 15.10

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Collin Matti ValSu 35.25 0.00.00 29.80 29.68
2 Helariutta Eero RasKa 45.04 0.09.39 21.66 21.58
3 Koskinen Jukka Hiisi 1.12.07 0.36.42 12.44 12.39

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joopi Ville UlvUra 48.28 0.00.00
2 Kesti Erik RasKa 57.56 0.09.28
Ruuhiala Roope Hiisi EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lohtander Aleksi RaLu 24.01 0.00.00 56.99 56.26
2 Jutila Pietu RasKa 25.36 0.01.35 52.13 51.46
3 Lahti Valtteri RasKa 26.06 0.02.05 49.82 49.18
4 Willman Pyry RasKa 26.37 0.02.36 47.57 46.95
5 Willman Iivari RasKa 28.45 0.04.44 42.85 42.30
6 Nolvi Joona RasKa 32.14 0.08.13 37.16 36.68
7 Lehtimäki Juho RaLu 32.33 0.08.32 35.74 35.28

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahti Paavo RasKa 30.03 0.00.00