FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Uudenmaan ja Päijät-Hämeen AM-yö
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorsa Aleksi EsSu 53.12 0.00.00 93.99 93.33
2 Pernu Lari EsSu 57.07 0.03.55 86.92 86.31
3 Leskinen Aapo Lynx 57.54 0.04.42 85.12 84.53
4 Stenlund Daniel PR 59.04 0.05.52 82.84 82.26
5 Heinaro Einari HS (U) 59.27 0.06.15 81.70 81.13
6 Muukkonen Petteri Trian 1.01.17 0.08.05 78.68 78.13
7 Helander Iisak Pohjant 1.01.28 0.08.16 77.86 77.32
8 Kommio Jere HlS 1.01.29 0.08.17 77.26 76.72
9 Leskinen Antti-Pekka Lynx 1.01.36 0.08.24 76.53 76.00
10 Silvennoinen Santeri KR 1.02.52 0.09.40 74.42 73.90
11 Suominen Miika RR 1.03.40 0.10.28 72.93 72.42
12 Saarinen Jarkko HiKi 1.05.45 0.12.33 70.07 69.58
13 Leirimaa Tatu RaVa 1.05.51 0.12.39 69.42 68.94
14 Liukkala Jaakko HauSi 1.07.43 0.14.31 66.98 66.51
15 Loukkalahti Otto HiKi 1.13.55 0.20.43 60.88 60.45
16 Kokkinen Kari LaTa 1.13.57 0.20.45 60.37 59.95
17 Ylitalo Aki HauSi 1.18.46 0.25.34 56.22 55.83
18 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.18.58 0.25.46 55.63 55.24
19 Lahtinen Atte HS 1.20.13 0.27.01 54.32 53.94
20 Hytönen Harri KärKV 1.23.18 0.30.06 51.88 51.52
21 Kylmälä Marko KaRa 2.04.02 1.10.50 34.55 34.31
22 Tolvanen Leo Pihkan 2.09.14 1.16.02 32.89 32.66

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haarlaa Tapio HS 51.25 0.00.00 80.60 78.41
2 Villa Juha KaRa 52.04 0.00.39 78.68 76.54
3 Ketolainen Juha-Ville HS 1.02.41 0.11.16 64.59 62.83
4 Reinikainen Antti KaRa 1.04.56 0.13.31 61.61 59.94
5 Väänänen Heikki Pihkan 1.05.48 0.14.23 60.08 58.44
6 Moisander Olli RaVi 1.08.48 0.17.23 56.76 55.22
7 Heikkilä Markus EsSu 1.09.17 0.17.52 55.68 54.16
8 Ernamo Jussi HS 1.10.08 0.18.43 54.32 52.84
9 Tarkkio Henrik EsAk 1.10.47 0.19.22 53.14 51.70
10 Kuokkanen Mika Pihkan 1.11.40 0.20.15 51.82 50.41
11 Tapola Lauri Jyry 1.24.12 0.32.47 43.54 42.36
12 Kosenius Jussi RiSu 1.30.14 0.38.49 40.10 39.01
Berg Kimmo EsAk KES -
Välikorpi Jari RasKu KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hillo Kari Downtown 54.24 0.00.00 62.70 60.42
2 Sillanpää Sampo Lynx 56.18 0.01.54 59.97 57.80
3 Laapas Ari HiKi 57.52 0.03.28 57.76 55.66
4 Eklund Mikko HS 59.52 0.05.28 55.26 53.25
5 Pulli Veli-Matti RaVa 1.00.17 0.05.53 54.31 52.34
6 Leppänen Kristian LS-37 1.01.36 0.07.12 52.60 50.69
7 Rantala Tommy KaRa 1.02.00 0.07.36 51.71 49.83
8 Gröhn Timo HU-46 1.03.08 0.08.44 50.24 48.42
9 Eteläaho Marko RaHa 1.16.42 0.22.18 40.91 39.42
10 Brandt Jani Downtown 1.20.18 0.25.54 38.65 37.25
11 Viero Jussi LaihLu 1.24.23 0.29.59 36.38 35.06
12 Matilainen Teemu RaHa 1.28.26 0.34.02 34.32 33.08
13 Kantelinen Teemu HyRa 1.34.12 0.39.48 31.86 30.70
14 Kalvas Teemu KeU 1.44.16 0.49.52 28.46 27.42
15 Hyvärinen Pietari EsSu 2.12.28 1.18.04 22.14 21.34
Miettinen Sami Pihkan KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 45.59 0.00.00 67.38 66.49
2 Salonen Mikko HS 47.42 0.01.43 64.38 63.53
3 Vuorenpää Asmo LaJy 48.07 0.02.08 63.26 62.42
4 Pulli Antero RR 48.40 0.02.41 61.98 61.16
5 Kurhinen Tomi RaVa 51.55 0.05.56 57.57 56.81
6 Taskila Sakari LeSi 1.01.45 0.15.46 47.96 47.33
7 Maasilta Tommi RaVa 1.03.55 0.17.56 45.91 45.30
8 Vesterinen Esa HyRa 1.10.41 0.24.42 41.13 40.59
9 Freeman Joni LeSi 1.10.47 0.24.48 40.68 40.15
10 Kämäräinen Sami L-US 1.10.48 0.24.49 40.29 39.76
11 Liljeström Kimmo HS 1.12.51 0.26.52 38.78 38.27
12 Rajala Marko HS 1.17.59 0.32.00 35.87 35.40
13 Laiho Juha-Matti KärKV 1.21.30 0.35.31 33.99 33.54
14 Lassila Marko LamSä 1.21.54 0.35.55 33.49 33.05
15 Ritvanen Paavo Pihkan 1.41.36 0.55.37 26.73 26.38
Mahlamäki Tomi EsSu HYL -
Virtanen Joni EsSu KES -
Skinnari Juha Pihkan KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parttimaa Timo AngA 42.34 0.00.00 60.93 60.40
2 Matilainen Kari HS 49.25 0.06.51 52.04 51.60
3 Ylä-Oijala Pasi KeU 50.20 0.07.46 50.67 50.23
4 Kahiala Jari Pihkan 52.04 0.09.30 48.57 48.15
5 Kiljunen Pekka AnttU 54.02 0.11.28 46.40 46.00
6 Uusitalo Timo Lost 54.56 0.12.22 45.24 44.86
7 Huostila Markku LamSä 55.31 0.12.57 44.38 44.00
8 Savilahti Petri Lynx 56.56 0.14.22 42.90 42.53
9 Niinimäki Risto Pihkan 57.40 0.15.06 41.98 41.61
10 Pietikäinen Timo Pihkan 58.19 0.15.45 41.14 40.78
11 Lind Raimo HyRa 1.01.19 0.18.45 38.77 38.44
12 Hakuli Kari KeU 1.02.48 0.20.14 37.51 37.19
13 Heikkinen Jussi EsSu 1.03.56 0.21.22 36.51 36.20
14 Launis Kasperi Raus 1.09.41 0.27.07 33.19 32.90
15 Kommio Jyrki HlS 1.15.17 0.32.43 30.43 30.17
16 Ruokonen Kim Pihkan 1.18.56 0.36.22 28.75 28.50
17 Karling Harri Pihkan 1.29.33 0.46.59 25.10 24.88
18 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.32.18 0.49.44 24.12 23.91
Valtonen Jari HS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Molnar Geza RaVa 51.21 0.00.00 51.36 50.61
2 Parviainen Ari KeU 52.48 0.01.27 49.33 48.60
3 Autio Ossi HyRa 1.01.12 0.09.51 42.02 41.40
4 Sorri Esko RaHa 1.03.08 0.11.47 40.21 39.62
5 Lampinen Raino HS 1.03.33 0.12.12 39.43 38.85
6 Perälä Harry KeU 1.04.28 0.13.07 38.36 37.79
7 Puustinen Tuomo Pihkan 1.07.40 0.16.19 36.05 35.53
8 Enroth Ari RR 1.09.39 0.18.18 34.55 34.05
9 Kiviniitty Jyrki HS 1.12.40 0.21.19 32.67 32.19
10 Honkimaa Ari EsSu 1.30.53 0.39.32 25.76 25.38
11 Laakso Jarmo HS 1.46.55 0.55.34 21.59 21.27
Parnetti Roy KeU KES -
Liukkonen Jari IHR KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saramäki Jukka Lynx 54.00 0.00.00 52.86 52.67
2 Lehto Esa HS 54.36 0.00.36 51.82 51.63
3 Nyberg Henry Trian 56.28 0.02.28 49.66 49.48
4 Toikkanen Jukka PorvU 59.02 0.05.02 47.07 46.91
5 Valkonen Timo RR 1.01.29 0.07.29 44.79 44.63
6 Meriheinä Ulf Pihkan 1.04.07 0.10.07 42.55 42.40
7 Leppälä Martti HlS 1.04.31 0.10.31 41.90 41.75
8 Lång Jan Raseborg 1.05.43 0.11.43 40.75 40.61
9 Väre Timo HyRa 1.06.33 0.12.33 39.86 39.72
10 Kinkki Seppo HyRa 1.09.35 0.15.35 37.76 37.63
11 Saari Kari HPV 1.09.38 0.15.38 37.37 37.24
12 Hakola Martti RiSu 1.10.10 0.16.10 36.73 36.60
13 Lahtinen Jouko HS 1.10.28 0.16.28 36.22 36.09
14 Liikkanen Reima LaTa 1.19.39 0.25.39 31.72 31.61
15 Talja Keijo OK77 1.34.20 0.40.20 26.52 26.43
16 Ahlqvist Hannu Raus 1.36.30 0.42.30 25.66 25.57
Varkila Jorma LamSä KES -
Malinen Jouko HS KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savelainen Jouni HS 42.20 0.00.00 53.80 52.79
2 Sani Mikko HU-46 48.19 0.05.59 46.72 45.85
3 Pietikäinen Markku JoKu 48.31 0.06.11 46.11 45.25
4 Tolvanen Mauri LeSi 53.07 0.10.47 41.74 40.96
5 Nieminen Pertti RR 54.08 0.11.48 40.58 39.83
6 Lassila Heikki PiTa 55.26 0.13.06 39.27 38.54
7 Parkkonen Reima Pihkan 55.35 0.13.15 38.80 38.08
8 Leinonen Markku Pihkan 59.23 0.17.03 35.98 35.31
9 Tanttu Unto KeU 59.37 0.17.17 35.50 34.84
10 Väätäinen Seppo EsSu 1.01.29 0.19.09 34.10 33.46
11 Laukka Ville Raus 1.08.52 0.26.32 30.15 29.59
12 Holappa Paavo TVV 1.10.07 0.27.47 29.33 28.78
13 Niemi Ilkka EsSu 1.10.49 0.28.29 28.75 28.22
14 Ollikainen Seppo JuvU 1.12.50 0.30.30 27.68 27.17
15 Vuorio Olavi JäPa 1.18.04 0.35.44 25.57 25.09
16 Mattila Hannu EsAk 1.23.06 0.40.46 23.78 23.33
Saukonoja Jouni PorvU KES -
Leino Tapio HS KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liljeström Åge HS 44.23 0.00.00 47.33 47.15
2 Kivistö Erkki Pihkan 44.39 0.00.16 46.80 46.62
3 Inkinen Paavo Jyry 46.05 0.01.42 45.11 44.94
4 Liitiäinen Reijo Trian 48.02 0.03.39 43.05 42.89
5 Sirola Risto KeU 50.15 0.05.52 40.94 40.78
6 Kuokkanen Seppo Pihkan 50.39 0.06.16 40.40 40.25
7 Mattila Pertti HS 55.20 0.10.57 36.78 36.64
8 Valtee Pertti HS 55.29 0.11.06 36.49 36.35
9 Saaristo Veikko RaHa 56.29 0.12.06 35.65 35.52
10 Hyvönen Eero PorvU 57.58 0.13.35 34.55 34.42
11 Niinimäki Jukka HyRa 58.11 0.13.48 34.23 34.11
12 Kervinen Unto JäPa 58.40 0.14.17 33.77 33.64
13 Pajala Tauno EsSu 1.00.39 0.16.16 32.48 32.36
14 Romula Tuomo Mesik 1.01.10 0.16.47 32.03 31.91
15 Partanen Paavo HyRa 1.03.03 0.18.40 30.90 30.79
16 Laitinen Matti Mesik 1.05.27 0.21.04 29.60 29.49
17 Virtanen Markku EsAk 1.05.56 0.21.33 29.22 29.11
18 Leppäkorpi Eero LeSi 1.06.23 0.22.00 28.86 28.75
19 Ekholm Hans AOK 1.07.27 0.23.04 28.24 28.14
20 Erkiö Hannu HS 1.10.24 0.26.01 26.90 26.80
21 Nilsson Ove RaHa 1.11.50 0.27.27 26.22 26.12
22 Latvasto Erkki HS 1.12.22 0.27.59 25.87 25.78
23 Teppo Jaakko GIF 1.12.43 0.28.20 25.60 25.50
24 Luoma Simo Pihkan 1.13.54 0.29.31 25.04 24.95
25 Mäkinen Matti Mesik 1.14.07 0.29.44 24.82 24.73
26 Heimonen Viljo LamSä 1.18.23 0.34.00 23.33 23.25
27 Rönkkö Paavo EsSu 1.29.38 0.45.15 20.28 20.21
Hartikainen Pertti S. RiSu KES -
Wessman Risto HiKi KES -
Varonen Arto LeSi KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolonen Kalle Mesik 44.15 0.00.00 42.66 42.57
2 Junttila Olavi HS 47.21 0.03.06 39.27 39.18
3 Palomäki Mikko HyRa 48.23 0.04.08 37.84 37.76
4 Elomaa Pekka EsSu 57.44 0.13.29 31.22 31.16
5 Karjalainen Jouko HS 1.02.12 0.17.57 28.53 28.46
6 Åberg Karl-Erik EsSu 1.06.16 0.22.01 26.35 26.29
7 Rönn Ralf AOK 1.07.02 0.22.47 25.62 25.57
8 Hakio Risto HS 1.12.56 0.28.41 23.16 23.11
9 Syväterä Pekka RiSu 1.14.28 0.30.13 22.31 22.26
10 Karppinen Pentti HU-46 1.17.15 0.33.00 21.14 21.09
Hämäläinen Reijo Pihkan KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajuoja Reino KaRa 1.01.30 0.00.00
2 Ruokonen Keijo HS 1.11.46 0.10.16
Ijas Johannes KeU KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 42.08 0.00.00 33.39 33.37
2 Asikainen Ville XYZ 1.05.18 0.23.10 19.93 19.92
3 Vanhala Toivo Pihkan 1.32.14 0.50.06 12.96 12.96

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
de la Pascua Pablo Pihkan KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tala Miika HS 46.40 0.00.00 63.98 63.26
2 Talja Eljas OK77 48.42 0.02.02 59.01 58.34
3 Jalonen Jussi HlS 53.25 0.06.45 51.70 51.12
4 Rautio Mikael EsSu 55.44 0.09.04 47.54 47.01
5 Rönkkö Jaan SKUusi 1.02.06 0.15.26 40.87 40.40

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haltia Ilari RR 47.12 0.00.00 60.23 58.02
2 Ikola Atte HS 48.57 0.01.45 57.36 55.24
3 Partanen Lauri HyRa 49.51 0.02.39 55.61 53.56
4 Sorsa Antti EsSu 54.22 0.07.10 50.33 48.48
5 Tiainen Olli EsSu 58.54 0.11.42 45.86 44.17
6 Leiniö Juho HS 1.00.14 0.13.02 44.25 42.62
7 Laaksonen Emil EsSu 1.02.07 0.14.55 42.34 40.78
8 Pajuoja Otso EsSu 1.03.02 0.15.50 41.16 39.64
9 Pelkonen Oula RaVa 1.03.51 0.16.39 40.07 38.60
10 Autio Wertti HyRa 1.05.01 0.17.49 38.81 37.38
11 Määttälä Mikko EsSu 1.10.37 0.23.25 35.23 33.93
12 Väisänen Lenni HS 1.12.49 0.25.37 33.68 32.43
13 Kalvas Tuomo SKUusi 1.13.04 0.25.52 33.07 31.86

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gröhn Riku HU-46 34.42 0.00.00
2 Penttinen Oskari EsSu 35.07 0.00.25
3 Aaltonen Tatu Lynx 36.49 0.02.07
4 Mbembela Karim Lynx 45.01 0.10.19
5 Vuorela Joona EsAk 46.41 0.11.59
6 Muukkonen Topias SKUusi 1.07.56 0.33.14
7 Rautio Daniel EsSu 1.13.33 0.38.51
8 Noponen Juho EsSu 1.14.37 0.39.55
Maasilta Aapo RaVa KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ala-Heikkilä Elias AR 13.56 0.00.00
2 Lehtonen Kaapo LS-37 16.13 0.02.17

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väre Tiina SomEsa 1.04.47 0.00.00 76.08 74.85
2 Laitinen Salla EsAk 1.06.23 0.01.36 72.65 71.48
3 Andelin Sanna LaTa 1.09.18 0.04.31 68.07 66.98
4 Molnar Julianna RaVa 1.13.06 0.08.19 63.09 62.07
5 Latva-Kiskola Piia RR 1.13.40 0.08.53 61.17 60.18
6 Lahtinen Katja HS 1.23.11 0.18.24 52.90 52.05
7 Rauttola Tiia-Maria HiKi 2.00.19 0.55.32 35.70 35.12
Rantanen Emilia MSParma KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartonen Anne RR 57.49 0.00.00 73.80 69.15
2 Koivunen Mari LS-37 59.00 0.01.11 68.70 64.38
3 Wiklund Anna RaHa 1.14.08 0.16.19 51.80 48.54
4 Oinonen Lotta Pihkan 1.20.24 0.22.35 45.11 42.27

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiski Johanna HS 59.33 0.00.00 58.68 58.08
2 Luoma Päivi Pihkan 1.00.36 0.01.03 56.59 56.00
3 Männikkö Niina RR 1.05.52 0.06.19 51.07 50.54
4 Laurinen Mari HyRa 1.07.42 0.08.09 48.72 48.21
5 Mahlamäki Saara EsSu 1.08.48 0.09.15 46.98 46.50
6 Nyholm Tanja KaRa 1.08.58 0.09.25 45.92 45.44
7 Vuorela Hanna EsAk 1.14.56 0.15.23 41.39 40.96
8 Marttila Outi EsSu 1.26.40 0.27.07 35.03 34.67
Sten Kajsa Pihkan HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulli Tessa RaVa 45.45 0.00.00 62.05 61.52
2 Salonen Heidi HS 46.50 0.01.05 59.70 59.20
3 Vesterinen Kirsi HyRa 51.31 0.05.46 53.45 53.00
4 Sumanen Laura HyRa 55.54 0.10.09 48.50 48.09
5 Arvela Kirsi LS-37 58.35 0.12.50 45.55 45.16
6 Salokangas Anu EsAk 59.36 0.13.51 44.06 43.68
7 Hakuli Mia KeU 1.12.30 0.26.45 35.63 35.33
8 Kahanpää Hanna EsSu 1.13.58 0.28.13 34.35 34.06
9 Hovinen Mari KeU 1.25.02 0.39.17 29.38 29.13
10 Rönkkö Eva KeU 1.26.48 0.41.03 28.29 28.05
Lehto Salla Lynx KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vierikko Annamari HS 40.07 0.00.00 56.53 55.70
2 Rantalainen Anna-Lea LS-37 40.10 0.00.03 55.05 54.24
3 Autti Marja-Liisa EsSu 41.57 0.01.50 51.36 50.60
4 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 48.02 0.07.55 43.67 43.03
5 Lankinen Pauliina HS 48.53 0.08.46 41.75 41.14
6 Molnar Pia RaVa 52.23 0.12.16 37.88 37.33
Myllys Leena Lynx KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juga Liisa KeU 47.42 0.00.00 56.13 56.37
2 Kottonen Annariitta Lynx 49.59 0.02.17 52.23 52.45
3 Mäkelä Anja RiSu 1.05.01 0.17.19 39.12 39.29
4 Meriheinä Maire Pihkan 1.06.07 0.18.25 37.46 37.62
5 Montonen Outi IHR 1.07.04 0.19.22 35.93 36.08
6 Sarkki Sirkka KeU 1.07.41 0.19.59 34.61 34.76
7 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 1.18.14 0.30.32 29.09 29.21

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liimatainen Raili HyRa 52.12 0.00.00 52.36 51.70
2 Ahlqvist Kristiina Raus 58.27 0.06.15 45.01 44.44
3 Hakkarainen Maria-Leena IHR 1.02.13 0.10.01 40.64 40.12
Soanjärvi Tuija Lynx KES -
Kotomäki Ulla HyRa HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Andelin Tarja LaTa 39.00 0.00.00 46.36 43.38
2 Ahonen Päivi KaRa 53.58 0.14.58 32.25 30.17
3 Luoma Helena Pihkan 1.11.28 0.32.28 23.40 21.90
4 Hämäläinen Anneli HS 1.17.36 0.38.36 20.68 19.35
Strang Heidi HyRa KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reeni Eva RiSu 36.07 0.00.00 39.56 39.27
2 Salmela Juulia RiSu 37.18 0.01.11 37.16 36.89
3 Karvinen Tuulikki HS 39.28 0.03.21 34.03 33.78
4 Ohramaa Tuula Jyry 42.34 0.06.27 30.54 30.32
5 Latvasto Pirkko HS 57.16 0.21.09 21.96 21.80
Syväterä Hillevi RiSu KES -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holopainen Kaarina KeU 1.39.48 0.00.00
2 Pekkarinen Eila KeU 1.40.39 0.00.51
Vehmanen Marjatta KeU HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haltia Riikka RR 55.46 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Tuuli Lynx 51.47 0.00.00 67.80 66.63
2 Rantala Jasmiina RaLu 53.47 0.02.00 62.02 60.95
3 Turakainen Venla HS 58.12 0.06.25 54.30 53.36
4 Saalo Saara SKUusi 1.17.41 0.25.54 38.42 37.75

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapala Ida EsSu 42.29 0.00.00 61.87 59.44
2 Määttänen Maria EsSu 43.28 0.00.59 59.46 57.13
3 Taipale Anniina LS-37 46.13 0.03.44 54.97 52.82
4 Asklöf Aino Lynx 54.36 0.12.07 45.73 43.94
5 Peura Kerttu EsSu 58.16 0.15.47 42.10 40.45
6 Seppälä Kaisla RR 1.03.07 0.20.38 38.17 36.68
7 Kurhinen Anna RaVa 1.08.57 0.26.28 34.31 32.96
8 Tiljander Venla HyRa 1.16.11 0.33.42 30.47 29.28
Suntioinen Elli EsSu KES -
Salonen Venla HS KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Maiju LS-37 32.51 0.00.00
2 Tala Juulia HS 33.36 0.00.45
3 Tala Emilia HS 35.14 0.02.23
4 Norrbacka Salla HyRa 35.37 0.02.46
5 Kemppi Silva EsSu 36.44 0.03.53
6 Miettinen Kiia Pihkan 38.00 0.05.09
7 Kuusinen Saana HlS 38.46 0.05.55
8 Karppinen Inari EsAk 42.46 0.09.55
9 Turakainen Veera HS 46.29 0.13.38
10 Heikkilä Suvi Lynx 46.45 0.13.54
11 Åberg Nea HyRa 49.52 0.17.01
12 Lehtonen Iida SKUusi 1.00.31 0.27.40
13 Rajala Anni HS 1.02.27 0.29.36
14 Soikkeli Linnea EsSu 1.04.39 0.31.48
15 Lukkari Matilda SKUusi 1.16.37 0.43.46

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gröhn Ronja HU-46 20.30 0.00.00