FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Hämeen Kompassi-cup 2.osakilpailu (lähikilpailu)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Penttilä Akseli Koovee 17.43 0.00.00
2 Tolonen Vilho Koovee 18.27 0.00.44
3 Immonen Topias HlS 20.25 0.02.42
4 Vigren Valtteri Koovee 20.38 0.02.55
5 Backman Voitto KangSK 20.53 0.03.10
6 Paju Eelis TP 22.02 0.04.19
7 Väliaho Aarni KyRa 22.38 0.04.55
8 Valkama Ville RaN 22.49 0.05.06
9 Kinnunen Onni KangSK 22.52 0.05.09
10 Göransson Niklas HlS 23.18 0.05.35
11 Vuorenmaa Joona Koovee 24.30 0.06.47
12 Mattila Ato KangSK 25.32 0.07.49
13 Bonden Sisu RaN 26.52 0.09.09
14 Martikainen Joonatan KangSK 27.02 0.09.19
15 Seppälä Vilho TP 28.37 0.10.54
16 Oinonen Eikka TP 28.47 0.11.04
17 Ahonen Pyry TP 30.29 0.12.46
18 Metsäpuro Roope RaN 36.20 0.18.37
19 Kauppila Roope Koovee 41.44 0.24.01
20 Paju Vilho TP 52.23 0.34.40
21 Castanheira Nooa TP 1.08.58 0.51.15
Vartiala Valtteri RaN KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 18.33 0.00.00
2 Turpeinen Selma TP 19.22 0.00.49
3 Lehtovirta Saana TP 22.37 0.04.04
4 Koskinen Aino TP 23.21 0.04.48
5 Turunen Helmi TP 23.26 0.04.53
6 Salmia Kaisla TarpSu 23.34 0.05.01
7 Jormanainen Tuuli KangSK 24.14 0.05.41
8 Honkala Emmi TP 25.52 0.07.19
9 Tohka Jenna PäLuLu 31.18 0.12.45
10 Lepistö Elisa HauSi 34.10 0.15.37
Suojoki Milla PäLuLu KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lepistö Onni HauSi 14.04 0.00.00
2 Liuha Eino KangSK 15.26 0.01.22
3 Repo Saku TP 15.36 0.01.32
4 Kinnari Elmeri TP 17.31 0.03.27
5 Pohjola Ilmari HauSi 18.00 0.03.56
6 Heikkinen Paavo TP 18.42 0.04.38
7 Kivistö Aleksi TP 18.43 0.04.39
8 Ahlfors Matias TP 20.29 0.06.25
9 Hänninen Aleksi Koovee 22.14 0.08.10
10 Ala-Jaskara Aaro KyRa 22.42 0.08.38
11 Pusa Väinö PäLuLu 23.15 0.09.11
12 Pietilä Valtteri TP 23.26 0.09.22
13 Nieminen Valtteri VaHa 24.18 0.10.14
14 Honkala Niilo TP 24.36 0.10.32
15 Leppänen Eemi KangSK 25.35 0.11.31
16 Myllymäki Eino IkNV 27.12 0.13.08
17 Samposalo Rasmus TP 27.35 0.13.31
18 Kinnunen Veli KangSK 27.46 0.13.42

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pyhtilä Vilma KyRa 16.33 0.00.00
2 Turpeinen Saana TP 17.13 0.00.40
3 Lauronen Anni TP 17.49 0.01.16
4 Tiits Maria TP 18.51 0.02.18
5 Kölhi Eevi HlS 18.59 0.02.26
6 Karjalainen Sonja TP 19.03 0.02.30
7 Saarinen Taimi TP 19.06 0.02.33
8 Kuikko Saini KangSK 21.10 0.04.37
9 Myllymäki Elsa IkNV 21.26 0.04.53
10 Göransson Alisa HlS 21.37 0.05.04
11 Myllylä Lumi TP 21.59 0.05.26
12 Vallittu Sini KangSK 22.18 0.05.45
13 Kalari Inkamari TP 22.36 0.06.03
14 Pärssinen Ilona TP 23.06 0.06.33
15 Kölhi Aada HlS 24.20 0.07.47
16 Tarri Emma KyRa 24.26 0.07.53
17 Lepistö Aino HauSi 24.31 0.07.58
18 Maaniittu Keira HlS 24.32 0.07.59
19 Kauppila Kaisla Koovee 27.24 0.10.51
20 Haapasalo Laura VaHa 27.30 0.10.57
21 Tuominen Joanna HlS 33.22 0.16.49
22 Lepistö Alina HauSi 34.18 0.17.45
Vuorenmaa Saana Koovee KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Varjola Veeti Koovee 12.39 0.00.00
2 Myllykoski Matias TP 14.16 0.01.37
3 Kangassalo Sisu KyRa 14.22 0.01.43
4 Vatanen Anselmi TP 14.28 0.01.49
5 Metsäpuro Rasmus RaN 14.39 0.02.00
6 Koota Niilo KyRa 16.34 0.03.55

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lemberg Annika TP 24.47 0.00.00
2 Ryynänen Venla TP 27.15 0.02.28
Mäki Alina KyRa HYL -
Pusa Olga PäLuLu HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Backman Antto KangSK 9.02 0.00.00
2 Heikkinen Juho TP 10.44 0.01.42
3 Mariani Frank Koovee 11.01 0.01.59
4 Nissinen Akseli TP 11.09 0.02.07
5 Tiits Kaarle TP 11.23 0.02.21
5 Mäkelä Matias KangSK 11.23 0.02.21
7 Haikonen Kevin Koovee 11.24 0.02.22
8 Turunen Aapo TP 12.16 0.03.14
9 Raimovaara Leo HlS 13.07 0.04.05
10 Paju Eemil TP 14.17 0.05.15
11 Viljakka Ville TP 14.22 0.05.20
12 Ylä-Tuuhonen Tarmo TP 14.38 0.05.36
13 Silvan Jooa TarpSu 16.10 0.07.08
14 Laine Aapo TP 18.25 0.09.23
15 Järvinen Aapo TP 21.51 0.12.49

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllylä Pilvi TP 13.01 0.00.00
2 Karjalainen Milla TP 13.20 0.00.19
3 Haikonen Lara Koovee 13.25 0.00.24
4 Saarinen Siiri RaN 14.07 0.01.06
5 Vartiala Vanessa RaN 16.42 0.03.41
6 Manninen Elna Koovee 19.31 0.06.30

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laamanen Atte TarpSu 11.44 0.00.00
2 Pohjola Arttu HauSi 12.43 0.00.59
3 Laurila Anton TP 14.15 0.02.31
4 Repo Hugo TP 14.16 0.02.32
5 Ryynänen Tuukka TP 15.47 0.04.03
6 Larikka Luca Koovee 15.52 0.04.08
7 Mäkynen Eero KangSK 16.16 0.04.32
8 Liukas Viljami KangSK 16.46 0.05.02
9 Laatunen Niilo KangSK 16.55 0.05.11
10 Pikkuharju Akseli VaHa 17.04 0.05.20
11 Plihtari Eero-Elias KyRa 19.33 0.07.49
12 Metsäpuro Riku RaN 25.55 0.14.11

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lauronen Elina TP 12.18 0.00.00
2 Järvinen Ella HlS 12.44 0.00.26
3 Laine Vilja TP 13.59 0.01.41
4 Takaluoma Tuuli KangSK 17.58 0.05.40
5 Tarri Elli KyRa 18.22 0.06.04
6 Kemppainen Vilma TarpSu 19.00 0.06.42
7 Järvinen Julianna Koovee 41.47 0.29.29

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Manninen Emil Koovee 14.24 0.00.00
2 Räty Lasse RaN 16.39 0.02.15
3 Petäjämäki Eeli TP 18.04 0.03.40
4 Kontio Karri KangSK 19.59 0.05.35
5 Karjalainen Sauli TP 20.15 0.05.51
6 Kinnunen Sisu KangSK 22.30 0.08.06
7 Vigren Veeti Koovee 22.43 0.08.19
8 Pietikäinen Toivo TP 26.05 0.11.41
9 Mäkelä Aleksi KangSK 32.24 0.18.00
10 Ylä-Tuuhonen Urho TP 37.57 0.23.33

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pohjonen Saara IkNV 15.54 0.00.00
2 Liuha Aino KangSK 15.56 0.00.02
3 Pyhtilä Miina KyRa 18.05 0.02.11
4 Saarinen Emmi RaN 18.35 0.02.41
5 Takaluoma Lotta KangSK 20.02 0.04.08
6 Laurila Fanni TP 24.39 0.08.45
7 Turunen Saimi TP 25.53 0.09.59
8 Plihtari Eini KyRa 25.54 0.10.00
9 Ala-Jaskara Siiri KyRa 28.08 0.12.14