FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Peltokankaan kevätkeskari ja XXIV Junnukisat
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suna Jussi TuMe 34.29 0.00.00 82.28 81.10
2 Lassila Ari-Pekka Koovee 35.57 0.01.28 78.38 77.26
3 Liuha Jarkko KangSK 37.41 0.03.12 74.27 73.20
4 Huovila Jarkko KR 38.00 0.03.31 73.14 72.09
5 Repo Ville TP 38.17 0.03.48 72.09 71.06
6 Saarijärvi Hannu TP 38.54 0.04.25 70.45 69.44
7 Sorsa Lauri HiKi 39.41 0.05.12 68.57 67.59
8 Itkonen Otto TuS 40.24 0.05.55 66.88 65.92
9 Saarinen Timo TP 41.53 0.07.24 64.05 63.13
10 Pesu Raino Hiilto 42.24 0.07.55 62.81 61.91
11 Pitkänen Jonne S-JKL 43.35 0.09.06 60.66 59.79
12 Noponen Juho EsSu 44.08 0.09.39 59.47 58.61
13 Hyytiäinen Antti KangSK 46.02 0.11.33 56.59 55.78
14 Joopi Ville UlvUra 48.09 0.13.40 53.70 52.93
15 Määttä Henri LS-37 48.15 0.13.46 53.19 52.43
16 Kemppinen Mikko LaTa 56.45 0.22.16 44.88 44.24
17 Jokela Ville SuSe 56.47 0.22.18 44.52 43.88
18 Sipilä Vili TP 59.22 0.24.53 42.25 41.65
19 Lanne Ristomatti TP 1.03.11 0.28.42 39.39 38.83
20 Järvinen Ossi TP 1.16.40 0.42.11 32.21 31.75
21 Valkonen Henri IHR 1.16.50 0.42.21 31.89 31.43
Tukiainen Otso Koovee KES -
Kurkela Mikko Koovee KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Annila Petri Koovee 36.21 0.00.00 54.65 54.09
2 Paju Erno TP 44.46 0.08.25 41.05 40.62
3 Karjalainen Marko TP 54.41 0.18.20 30.88 30.56

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Kalle TP 35.25 0.00.00 54.15 53.80
2 Nurminen Janne HS 37.00 0.01.35 49.89 49.56
3 Samposalo Kai TP 39.03 0.03.38 45.43 45.13
4 Saari Tatu SuSe 40.01 0.04.36 42.53 42.26
5 Räty Harri HiKi 41.41 0.06.16 39.11 38.85

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riikonen Jarno TP 35.50 0.00.00 44.66 43.44
2 Koiranen Aki EE 40.37 0.04.47 38.22 37.18
3 Vainiomäki Samuel SuSe 43.07 0.07.17 34.89 33.94
4 Hiltunen Matti HlT 45.25 0.09.35 32.06 31.19
5 Tukiainen Heikki TP 48.56 0.13.06 28.78 28.00
6 Kinnari Tuomas TP 50.15 0.14.25 27.07 26.33
Lauronen Petteri TP EIL -
Heikkinen Jari TP EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pikkarainen Pasi IkNV 31.19 0.00.00 47.80 45.36
2 Lappalainen Jari RasKa 32.39 0.01.20 44.47 42.21
3 Numminen Mika UrjU 32.47 0.01.28 42.92 40.73
4 Ojala Jari PirHi 35.00 0.03.41 38.92 36.94
5 Kokko Tarmo TarpSu 43.10 0.11.51 30.52 28.96
6 Kontio Pasi KangSK 49.34 0.18.15 25.67 24.36
Venäläinen Toni VaHa EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ranta Olli PäLuLu 34.03 0.00.00 41.01 39.81
2 Oksanen Jukka RasKa 35.08 0.01.05 38.75 37.61
3 Hokkanen Arto TarpSu 35.24 0.01.21 37.47 36.37
4 Itkonen Arto TP 35.39 0.01.36 36.23 35.17
5 Sikkinen Kari KangSK 42.08 0.08.05 29.83 28.95
6 Koivisto Timo KoKV 52.49 0.18.46 23.13 22.45
Koivisto Ari-Pekka HS KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinämäki Mikko TP 23.01 0.00.00 51.05 50.63
2 Kallio Jukka TP 23.19 0.00.18 49.76 49.36
3 Harju Juha-Pekka TP 23.57 0.00.56 47.83 47.44
4 Ahonen Pekka HauSi 24.50 0.01.49 45.54 45.17
5 Virtanen Markku LamSä 25.34 0.02.33 43.66 43.30
6 Nikulainen Pekka HS 26.54 0.03.53 40.95 40.62
7 Saarivaara Jyrki VaajTe 29.11 0.06.10 37.24 36.94
8 Uotila Antti OrPo 29.38 0.06.37 36.18 35.89
9 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 30.08 0.07.07 35.09 34.81
10 Metsälä Risto IkNV 32.32 0.09.31 32.05 31.79
11 Maijala Kari EE 34.16 0.11.15 30.00 29.76
12 Syrjänen Jukka Koovee 43.51 0.20.50 23.11 22.92
13 Syrjälä Veli EE 44.12 0.21.11 22.60 22.41
Vuorinen Pekka Trian EIL -
Toivonen Jari EE EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 25.32 0.00.00 47.00 46.91
2 Toivonen Esa TarpSu 25.57 0.00.25 45.48 45.38
3 Vehmaa Hannu EE 27.26 0.01.54 42.29 42.20
4 Nurminen Jouko TP 30.21 0.04.49 37.57 37.49
5 Kiiskinen Arto TP 34.58 0.09.26 32.04 31.97
6 Papinsaari Kari KangSK 36.38 0.11.06 30.03 29.97
7 Paunonen Hannu Koovee 38.09 0.12.37 28.31 28.25
8 Numminen Mikko EE 38.41 0.13.09 27.41 27.35
9 Laakso Antero SuosmSa 50.22 0.24.50 20.65 20.61
Laine Esa KauPo KES -
Eskola Mikko Koovee EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hongisto Keijo LoJa 25.37 0.00.00 45.63 43.62
2 Lavikainen Jussi KangSK 27.15 0.01.38 42.52 40.64
3 Liukkala Pekka HauSi 27.42 0.02.05 41.46 39.63
4 Rauhamäki Kimmo JRV 28.41 0.03.04 39.67 37.92
5 Oikarinen Pertti SuomRa 29.10 0.03.33 38.66 36.96
6 Vainiomäki Kauko SuSe 29.12 0.03.35 38.27 36.58
7 Koskinen Kaj VaHa 29.21 0.03.44 37.72 36.06
8 Lakkinen Keijo SuSe 30.31 0.04.54 35.94 34.35
9 Hiirijoki Pentti SuSe 30.53 0.05.16 35.18 33.63
10 Haataja Kari EE 30.54 0.05.17 34.83 33.29
11 Laine Jaakko HS 31.18 0.05.41 34.05 32.55
12 Ritala Ola EE 31.22 0.05.45 33.65 32.17
13 Rajala Olavi KanSu 31.24 0.05.47 33.29 31.82
14 Haarajoki Matti TP 33.41 0.08.04 30.72 29.37
15 Lindstedt Tapio OrPo 33.48 0.08.11 30.31 28.97
16 Pusa Raimo OrPo 35.20 0.09.43 28.70 27.44
17 Mäkelä Harri SuSe 37.35 0.11.58 26.71 25.53
Humalamäki Hannu ÄhtU HYL -
Huhta Tapani KangSK EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Pentti KanSu 32.14 0.00.00 30.82 30.37
2 Moisio Kalevi TuS 33.46 0.01.32 28.69 28.26
3 Heino Kalle EE 35.51 0.03.37 26.33 25.94
4 Heinonen Heikki LHR 44.00 0.11.46 20.89 20.58
5 Paavola Vesa EE 51.10 0.18.56 17.48 17.22
Ketamo Juhani SuSe HYL -
Koivisto Pentti TP KES -
Nikkari Paavo LS-37 EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rosenqvist Onni SuosmSa 33.13 0.00.00 28.85 28.57
2 Sukki Martti LHR 37.37 0.04.24 24.93 24.69
3 Pietilä Pauli SuSe 38.19 0.05.06 23.94 23.70
4 Kuusisto Kalevi HlT 40.10 0.06.57 22.33 22.11
5 Paavola Seppo EE 40.45 0.07.32 21.50 21.29
6 Sulander Heikki EE 42.26 0.09.13 20.17 19.97
7 Juhonsalo Matti LHR 45.15 0.12.02 18.46 18.28
8 Kärkkäinen Eero EsSu 47.18 0.14.05 17.22 17.05

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koppelomäki Mikko EE 1.00.39 0.00.00 20.26 20.56
2 Helariutta Eero RasKa 1.04.00 0.03.21 17.76 18.02
3 Laurila Pertti EsSu 1.05.49 0.05.10 15.87 16.10

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäki-Laurila Anttoni TP 29.43 0.00.00
Vennelä Nuutti KangSK EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuominen Rami KanSu 22.44 0.00.00 51.73 50.91
2 Pesu Akseli TP 31.36 0.08.52 35.82 35.25
3 Nurminen Jonne JRV 33.07 0.10.23 32.85 32.32
4 Szanti Elias TP 37.01 0.14.17 28.20 27.75
5 Kuikko Matias KangSK 38.56 0.16.12 25.68 25.27

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltomäki Elli RasKa 31.45 0.00.00 74.44 70.15
2 Ojala Jenny RasKa 32.53 0.01.08 70.98 66.88
3 Pitkänen Salla TP 33.13 0.01.28 69.38 65.37
4 Saarinen Henna Koovee 35.09 0.03.24 64.72 60.99
5 Siivonen Hanna-Mari Koovee 35.33 0.03.48 63.16 59.52
6 Saarinen Anu S-JKL 36.10 0.04.25 61.27 57.73
7 Paunonen Tuuli Koovee 36.33 0.04.48 59.82 56.36
8 Liuha Riina KangSK 38.47 0.07.02 55.61 52.40
9 Saarijärvi Salla RasKa 39.53 0.08.08 53.34 50.26
10 Kemppinen Hanne LaTa 45.05 0.13.20 46.53 43.84
11 Uotila Taina OrPo 47.27 0.15.42 43.59 41.07
12 Kuusivaara Roosa EsAk 55.26 0.23.41 36.78 34.65
13 Markula Maria LoJa 1.05.47 0.34.02 30.54 28.78

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löytynoja Elina NiS 58.04 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Maria TP 34.18 0.00.00 42.97 43.14
2 Hemminki Hanna PoRa 41.50 0.07.32 34.35 34.49
3 Nurminen Susanna JRV 50.25 0.16.07 27.77 27.88
4 Laakso Sanna Hiisi 54.29 0.20.11 25.02 25.12
5 Pyhtilä Kristiina KyRa 56.20 0.22.02 23.55 23.64
6 Taanila Maria KanSu 1.07.02 0.32.44 19.24 19.32
7 Göransson Niina HlS 1.10.37 0.36.19 17.74 17.81

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eeva Jonna KangSK 33.00 0.00.00 39.27 38.11
2 Laakso Kati Hiisi 42.14 0.09.14 28.38 27.55
3 Laurila Saija KangSK 47.48 0.14.48 23.04 22.37

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 24.57 0.00.00 54.23 50.98
2 Joutsen Marja TP 32.59 0.08.02 37.94 35.67
3 Haapamäki Jatta Eräp 37.01 0.12.04 31.07 29.21

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Anne AngA 28.19 0.00.00
2 Seppälä Anu EE 35.47 0.07.28

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linko Rita EsSu 29.00 0.00.00 50.21 48.86
2 Maijala Sari EE 32.44 0.03.44 41.15 40.04
3 Annila Päivi TP 40.28 0.11.28 30.58 29.76
Toivonen Merja EE EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Borgenström Outi IkNV 26.58 0.00.00 47.73 46.11
2 Saari Marita SuSe 29.00 0.02.02 43.43 41.96
3 Antila Suvi PäLuLu 33.02 0.06.04 37.30 36.03
4 Virtanen Marjo Hiisi 38.08 0.11.10 31.58 30.51
5 Kiiskinen Gunnevi TP 46.53 0.19.55 25.10 24.25
6 Paunonen Silva Koovee 1.01.42 0.34.44 18.63 17.99
7 Papinsaari Sirpa KangSK 1.03.37 0.36.39 17.63 17.03
Lavikainen Pirjo KangSK HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lankia Hilkka TP 35.35 0.00.00 36.83 32.35
2 Nurminen Eija TP 44.39 0.09.04 27.15 23.84
3 Törrö Maria-Leena VaHa 51.45 0.16.10 21.53 18.90

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulander Mirja-Liisa EE 43.47 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 37.05 0.00.00 35.92 36.33
2 Ruisaho Eila EE 55.50 0.18.45 22.07 22.32
3 Kirkkala Aino SuosmSa 56.50 0.19.45 19.92 20.15

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aaltonen Milla IkNV 37.42 0.00.00
2 Pesu Vilma TP 45.12 0.07.30

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Poijärvi Aino Koovee 30.31 0.00.00 41.09 35.03
2 Talvitie Meri Koovee 33.08 0.02.37 35.96 30.65
3 Sipilä Mia KangSK 38.48 0.08.17 29.09 24.80
4 Kontio Kirsi KangSK 57.06 0.26.35 18.67 15.91

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lampinen Pihla TP 25.53 0.00.00 54.43 51.54
2 Nieminen Reetta VaHa 27.49 0.01.56 49.81 47.16
3 Kajander Alli TP 29.19 0.03.26 46.46 43.99
4 Liuha Vilma KangSK 30.34 0.04.41 43.79 41.46
5 Vallittu Tuuli KangSK 31.16 0.05.23 42.06 39.82
6 Mariani Sandra Koovee 31.21 0.05.28 41.20 39.01
7 Lampinen Siina TP 31.25 0.05.32 40.36 38.22
8 Heinilä Lumi TP 33.09 0.07.16 37.54 35.55
9 Ylilehto Emilia TP 35.12 0.09.19 34.69 32.85
10 Ahlfors Erika TP 44.14 0.18.21 27.07 25.64

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 15.39 0.00.00
2 Jormanainen Tuuli KangSK 19.43 0.04.04
3 Koskinen Aino TP 20.59 0.05.20
4 Turunen Helmi TP 24.37 0.08.58
5 Laamanen Karoliina TarpSu 29.27 0.13.48
6 Tohka Jenna PäLuLu 33.18 0.17.39
7 Honkala Emmi TP 34.41 0.19.02

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolonen Vilho Koovee 17.20 0.00.00
2 Ahtola Touko KangSK 23.26 0.06.06
3 Göransson Niklas HlS 23.50 0.06.30
4 Teerikoski Pyry LLuja 25.05 0.07.45
5 Joopi Lauri UlvUra 30.47 0.13.27
6 Ahonen Pyry TP 33.41 0.16.21
Paju Vilho TP EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turpeinen Selma TP 16.38 0.00.00
2 Peltotalo Alma HlS 19.38 0.03.00
3 Tamminen Anna KyRa 21.45 0.05.07
4 Talonen Elsa IkNV 23.48 0.07.10
5 Ahti Saana TP 32.40 0.16.02
Kulju Silva HlS KES -
Kalari Kaisla TP EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vuorenmaa Joona Koovee 14.19 0.00.00
2 Backman Voitto KangSK 16.09 0.01.50
3 Immonen Topias HlS 18.04 0.03.45
4 Bonden Sisu RaN 18.06 0.03.47
5 Valkama Ville RaN 19.36 0.05.17
6 Vartiala Valtteri RaN 19.37 0.05.18
7 Vigren Valtteri Koovee 21.10 0.06.51
8 Paju Eelis TP 27.24 0.13.05
9 Martikainen Joonatan KangSK 27.29 0.13.10
10 Väkiparta Simo RR 33.08 0.18.49
11 Mourujärvi Jere RR 38.42 0.24.23
Pitkänen Aarne RR HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Sonja TP 13.01 0.00.00
2 Siivonen Anni Koovee 13.13 0.00.12
3 Saarinen Taimi TP 13.55 0.00.54
4 Lauronen Anni TP 14.04 0.01.03
5 Göransson Alisa HlS 15.22 0.02.21
6 Kuikko Saini KangSK 16.56 0.03.55
7 Tarri Emma KyRa 17.28 0.04.27
8 Pyhtilä Vilma KyRa 18.28 0.05.27
9 Pasonen Ada-Lumia RaN 18.40 0.05.39
10 Pakarinen Moona RaN 24.17 0.11.16
11 Haapasalo Laura VaHa 27.07 0.14.06
12 Nurminen Lotta HS 27.10 0.14.09
13 Pusa Olga PäLuLu 29.30 0.16.29
14 Ritamäki Elina RaN 1.12.35 0.59.34
Vallittu Sini KangSK EIL -
Turpeinen Saana TP EIL -
Malm Saara TP EIL -
Kalari Inkamari TP EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Repo Saku TP 10.56 0.00.00
2 Pusa Väinö PäLuLu 12.53 0.01.57
3 Kinnari Elmeri TP 14.26 0.03.30
4 Kotta Miikka KanSu 15.40 0.04.44
5 Nieminen Valtteri VaHa 17.21 0.06.25
6 Samposalo Rasmus TP 19.18 0.08.22
7 Heikkinen Paavo TP 21.00 0.10.04
8 Ala-Jaskara Aaro KyRa 21.42 0.10.46
9 Laapas Oliver RR 26.12 0.15.16
10 Ahlfors Matias TP 40.47 0.29.51

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllylä Lumi TP 16.17 0.00.00
2 Vartiala Vanessa RaN 20.20 0.04.03
3 Hiltunen Helka HlT 21.12 0.04.55
4 Vuorenmaa Saana Koovee 22.34 0.06.17
5 Vierula Aino-Sofia KyRa 25.18 0.09.01
Saarinen Siiri RaN HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Närvä Mikko EKU 15.56 0.00.00
2 Varjola Veeti Koovee 16.37 0.00.41
3 Myllykoski Matias TP 16.58 0.01.02
4 Koota Niilo KyRa 17.24 0.01.28
5 Kangassalo Sisu KyRa 18.08 0.02.12
6 Hohkuri Ville UlvUra 19.14 0.03.18
7 Lepistö Antti KyRa 20.31 0.04.35

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laine Vilja TP 14.14 0.00.00
2 Siivonen Aino Koovee 14.44 0.00.30
3 Lauronen Elina TP 14.45 0.00.31
4 Manninen Elna Koovee 15.30 0.01.16
5 Nurminen Elsi HS 15.58 0.01.44
6 Karjalainen Milla TP 16.28 0.02.14
7 Haikonen Lara Koovee 17.48 0.03.34
8 Myllylä Pilvi TP 18.49 0.04.35
9 Tarri Elli KyRa 23.02 0.08.48
10 Holappa Kreetta RaN 23.45 0.09.31
11 Ahti Salla TP 24.14 0.10.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Backman Antto KangSK 12.14 0.00.00
2 Heikkinen Juho TP 12.52 0.00.38
3 Liukas Viljami KangSK 13.21 0.01.07
4 Mariani Frank Koovee 13.43 0.01.29
5 Turunen Aapo TP 14.28 0.02.14
6 Laine Aapo TP 15.47 0.03.33
7 Laamanen Atte TarpSu 16.01 0.03.47
8 Plihtari Eero-Elias KyRa 17.38 0.05.24
9 Silvan Jooa TarpSu 19.41 0.07.27
10 Repo Hugo TP 23.51 0.11.37
11 Lampinen Paavo TP 26.07 0.13.53
Paju Eemil TP EIL -

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Aino KangSK 16.38 0.00.00
2 Turunen Saimi TP 17.03 0.00.25
3 Pyhtilä Miina KyRa 17.36 0.00.58
4 Saarinen Emmi RaN 22.44 0.06.06
5 Koota Aino KyRa 24.02 0.07.24

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kontio Karri KangSK 18.12 0.00.00
2 Räty Lasse RaN 18.42 0.00.30
3 Vilkka Oiva RaN 19.27 0.01.15
4 Laine Oiva TP 20.14 0.02.02
5 Karjalainen Sauli TP 20.24 0.02.12
6 Valkama Valtteri RaN 20.26 0.02.14