FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv 3
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Fredric Brahe 42.14 0.00.00 75.23 78.75
2 Suominen Miika HS 42.34 0.00.20 73.98 77.44
3 Jern Jonas PR 43.06 0.00.52 72.41 75.81
4 Hölsö Mikko VaajTe 44.43 0.02.29 69.17 72.41
5 Holmback Hannes OK77 46.23 0.04.09 66.08 69.17
6 Kronberg Christian Femman 47.03 0.04.49 64.55 67.57
7 Bäckström Anders Femman 47.15 0.05.01 63.68 66.66
8 Ruokamo Ville-Petteri HS 47.30 0.05.16 62.75 65.69
9 Hakala Antti RaJu 48.32 0.06.18 60.84 63.69
10 Kronberg Patrick Femman 49.10 0.06.56 59.49 62.27
11 Vesterback Lucas Malax 51.07 0.08.53 56.67 59.32
12 Stubb Hannes Falken 51.42 0.09.28 55.49 58.09
13 Janlöv Matti Åland 52.31 0.10.17 54.09 56.62
14 Markkila Eero RasKu 53.11 0.10.57 52.89 55.36
15 Istolahti Jaakko KangSK 54.37 0.12.23 50.98 53.37
16 Vapa Marko FreeAd 1.01.06 0.18.52 45.12 47.23
17 Mäkikyrö Ville OH 1.01.08 0.18.54 44.63 46.72
18 Puntila Jaakko SuJu 1.16.13 0.33.59 35.43 37.09
Jansson Emil Brahe EIL -
Backman Christoffer Femman EIL -
Patana Mikko RaJu EIL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kullman Hannes Falken 25.12 0.00.00
Karlsson Henrik SWE EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Granholm Christoffer Femman 40.20 0.00.00 65.16 61.94
2 Annila Petri Koovee 43.48 0.03.28 57.75 54.90
3 Leinonen Lauri Pohjant 51.37 0.11.17 47.10 44.77
4 Glasberg Tomas Malax 51.38 0.11.18 45.17 42.94
5 Kiviniemi Hannu LapVi 57.34 0.17.14 38.80 36.89

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Juha-Matti RasKu 32.46 0.00.00 59.07 59.67
2 Nomm Marek EST 32.51 0.00.05 58.12 58.71
3 Jansson Sören Falken 33.59 0.01.13 55.40 55.96
4 Välikorpi Jari RasKu 36.23 0.03.37 51.02 51.54
5 Istolahti Heikki YKV 37.25 0.04.39 48.91 49.40
6 Rajala Jarkko RaJu 41.08 0.08.22 43.85 44.29
7 Korhonen Hannu Pihkan 42.09 0.09.23 42.16 42.59
8 Sauso Riku HS 45.21 0.12.35 38.61 39.00
9 Kässi Pellervo UurU 48.52 0.16.06 35.29 35.64
10 Kullberg Fredrik Malax 52.54 0.20.08 32.10 32.42
11 Lassila Jussi PiTa 54.42 0.21.56 30.56 30.87
12 Kemppainen Antti EsSu 1.06.11 0.33.25 24.86 25.11
Asikainen Saku Hiisi EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikkola Hannu RaJu 35.59 0.00.00 60.30 50.36
2 Backlund Jan-Anders Femman 38.25 0.02.26 54.36 45.40
3 Grannas Fredrik Vörå 40.33 0.04.34 49.50 41.34
4 Palokangas Markus AlatPi 44.28 0.08.29 43.31 36.17
5 Kuntola Sami LaihLu 44.46 0.08.47 41.20 34.41

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Jan Femman 27.21 0.00.00 42.21 39.91
2 Kamila Kai SuJu 29.01 0.01.40 38.59 36.49
3 Isoluoma Jani RasKu 32.01 0.04.40 33.89 32.05
4 Nevala Pasi TeuRi 33.32 0.06.11 31.33 29.62
5 Biskop Kim KoS 43.09 0.15.48 23.54 22.26
6 Ruutiainen Jaakko LaihLu 44.28 0.17.07 22.07 20.86
Aunin Martin EST EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reiman Jarmo AngA 24.59 0.00.00 51.49 46.00
2 Höstman Stefan Malax 25.47 0.00.48 49.27 44.02
3 Kuoppala Esa RasKu 26.11 0.01.12 47.91 42.80
4 Laasanen Juha KauWi 28.46 0.03.47 43.04 38.45
5 Autero Janne RaN 31.35 0.06.36 38.70 34.57
6 Sillanpää Kari RaPi 31.46 0.06.47 37.97 33.92
7 Kinnari Jukka SuJu 32.54 0.07.55 36.17 32.31
8 Lintunen Petteri SiiRa 33.02 0.08.03 35.54 31.75
9 Annala Tapio HS 33.44 0.08.45 34.32 30.66
10 Strandberg Leif Malax 34.48 0.09.49 32.81 29.31
11 Holm Mikael Minken 36.58 0.11.59 30.45 27.20
12 Lindahl Anders Trian 38.07 0.13.08 29.11 26.01
Oberger Kjell SWE HYL -
Lyyluoma Pasi TeuRi EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkikyrö Jukka OH 24.59 0.00.00 50.74 48.73
2 Stenlund Dan Brahe 26.12 0.01.13 47.58 45.69
3 Kukkola Pauli SiiRa 26.15 0.01.16 46.68 44.83
4 Niemi Kari-Veli HauSi 26.55 0.01.56 44.74 42.97
5 Bäck Mikael Femman 27.49 0.02.50 42.53 40.85
6 Rintaluoma Kari TeuRi 30.42 0.05.43 37.85 36.35
7 Tamminen Erkki SuJu 34.58 0.09.59 32.63 31.33
8 Ahto Pekka EuVe 38.43 0.13.44 28.92 27.78
9 Laukkarinen Kari SKUusi 43.49 0.18.50 25.07 24.08
10 Syrjänen Jukka Koovee 45.53 0.20.54 23.48 22.55
Strandberg Stefan Femman EIL -
Hirvensalo Jorma SaPu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Jouko RR 25.20 0.00.00 45.95 46.09
2 Nylund Sven-Olof Botnia 29.28 0.04.08 38.85 38.97
3 Ritanotko Markku TuMe 30.38 0.05.18 36.74 36.85
4 Vilminko Pauli SiSe 31.33 0.06.13 35.05 35.16
5 Nyystilä Jukka LaihLu 33.11 0.07.51 32.74 32.84
6 Lillsjö Bengt Malax 38.02 0.12.42 28.06 28.14
7 Rintala Hannu EuVe 43.33 0.18.13 24.06 24.13
8 Pihlajaniemi Pekka SalRe 44.12 0.18.52 23.26 23.34
9 Örn Johnny Femman 46.54 0.21.34 21.51 21.58
Pensas Esko LaihLu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppänen Arto EnonkU 26.07 0.00.00 41.09 43.13
2 Nynäs Henning Brahe 27.31 0.01.24 38.51 40.42
3 Hartvik Seppo Malax 28.11 0.02.04 37.12 38.97
4 Rantapuska Seppo PetPe 29.09 0.03.02 35.43 37.19
5 Jylkkä Markku YlivKu 30.02 0.03.55 33.94 35.63
6 Peltola Oke TuS 30.16 0.04.09 33.24 34.89
7 Salmenoja Pertti HirvHe 32.11 0.06.04 30.84 32.37
8 Lassila Heikki PiTa 32.52 0.06.45 29.79 31.27
9 Sundelin Rolf-Erik GIF 34.02 0.07.55 28.38 29.79
10 Svedström Mats NOK 39.05 0.12.58 24.37 25.58
11 Nylund Henrik Falken 41.25 0.15.18 22.67 23.80
12 Ebisawa Tadashi JPN 44.12 0.18.05 20.94 21.98
13 Björklund Håkan Falken 46.06 0.19.59 19.79 20.77
Karlsson Johnny SWE EIL -
Eklund Sven NOK EIL -
Helkkula Rauli TuMe EIL -
Rauma Håkan Botnia EIL -
Williamsson Bo-Göran VaaSu EIL -
Majasaari Kari SuJu EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lågland Henry Malax 26.37 0.00.00 31.17 29.92
2 Ansamaa Reino RaN 27.56 0.01.19 29.33 28.15
3 Kiltinen Juhani KeuKi 32.10 0.05.33 25.15 24.14
4 Byskata Henry Femman 32.57 0.06.20 24.23 23.26
5 Haldin Torvald Femman 35.40 0.09.03 22.10 21.21
6 Pått Frans Minken 36.10 0.09.33 21.50 20.64
7 Torrkulla Roy Minken 38.18 0.11.41 20.04 19.23
8 Ekholm Hans AOK 39.30 0.12.53 19.16 18.40
9 Lähdekorpi Mauri Femman 40.42 0.14.05 18.34 17.61
10 Forsén Björn NOK 44.27 0.17.50 16.56 15.90
11 Paavola Vesa EE 45.48 0.19.11 15.85 15.21
12 Teppo Jaakko GIF 47.34 0.20.57 15.04 14.44
13 Shikano Kanji JPN 53.12 0.26.35 13.25 12.72

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hovikorpi Aarno HlT 21.46 0.00.00 29.94 30.79
2 Veijovaara Jorma Pohjant 22.27 0.00.41 28.16 28.95
3 Sandgren Lars NOK 23.37 0.01.51 25.94 26.67
4 Paavola Seppo EE 24.53 0.03.07 23.84 24.51
5 Koski Matti J NOK 29.34 0.07.48 19.40 19.95
6 Heinonen Olavi KaRa 34.45 0.12.59 15.94 16.39
Pelkonen Toivo YlikNM EIL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Aimo VaaSu 24.12 0.00.00
Knuuttila Helge VaaSu EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Westerlund Jimmy Falken 51.01 0.00.00
2 Karlsson Brabie Theodor SWE 1.03.19 0.12.18

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivonen Miro TP 31.50 0.00.00 43.40 41.09
2 Karhunen Juho YKV 35.02 0.03.12 38.25 36.22
3 Udell Oliver Solf 35.32 0.03.42 36.55 34.60
4 Nättiaho Elmeri S-JKL 48.39 0.16.49 25.84 24.47
5 Backman Alexander Femman 51.45 0.19.55 23.49 22.24
6 Karlsson Brabie Jannick SWE 1.01.35 0.29.45 19.07 18.05

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 25.07 0.00.00 50.34 46.17
2 Bergström Kasper Brahe 25.11 0.00.04 49.52 45.42
3 Pöytäkangas Elias VaaSu 25.29 0.00.22 48.26 44.27
4 Kemppainen Aarne EsSu 29.47 0.04.40 40.72 37.34
5 Palokangas Tatu AlatPi 30.55 0.05.48 38.67 35.46
6 Jansson Lukas Falken 31.57 0.06.50 36.88 33.82
7 West Viktor Minken 33.07 0.08.00 35.06 32.15
8 Muhonen Aatu RaJu 34.09 0.09.02 33.49 30.72
9 Lindfors Hugo Falken 37.52 0.12.45 29.75 27.28
10 Hjerpe Arvid Femman 38.42 0.13.35 28.66 26.29
11 Seppälä Paavo Femman 40.08 0.15.01 27.21 24.96
12 Koljonen Atte VaaSu 58.28 0.33.21 18.38 16.86

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Savinainen Joakim RasKu 16.12 0.00.00
2 Sundberg Hannes Minken 20.10 0.03.58
3 Koski Juuso YKV 20.55 0.04.43
4 Muhonen Eetu RaJu 20.59 0.04.47
5 Ahtola Touko KangSK 23.58 0.07.46
6 Reiman Niklas Trian 27.16 0.11.04
7 Strandberg Felix Malax 55.03 0.38.51
Yrjans Johan NOK EIL -
Strandberg John Malax EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Frantz Alvin Malax 22.27 0.00.00
2 Söderman Hannes NOK 22.29 0.00.02
3 Kullberg Adam Malax 24.46 0.02.19
4 Närvä Juuso VaaSu 34.01 0.11.34

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Elias Minken 12.48 0.00.00
2 Puro-Aho Aapo VaaSu 17.31 0.04.43
3 Åkerman Oskar HiKi 21.01 0.08.13
4 Hjerpe Henrik Femman 26.35 0.13.47
5 Borgmästars Marcus Femman 36.56 0.24.08
6 Norrgård Isak Femman 40.36 0.27.48
7 Toivio Leevi NOK 46.47 0.33.59
Yrjans Pontus NOK EIL -
Granqvist Lukas NOK EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nybacka Carl Kristina 17.10 0.00.00
2 Honkanen Iivari LapVi 18.53 0.01.43
3 Kippola Elmeri VaaSu 32.10 0.15.00
Toivio Natanael NOK HYL -
Träskelin Elis Solf HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmenoja Elmo MSParma 11.57 0.00.00
2 Niska Toivo LapVi 13.56 0.01.59
3 Tuomaala Eemil VaaSu 16.23 0.04.26
4 Enbacka Liam Malax 19.02 0.07.05
5 Malila Veikka VaaSu 20.04 0.08.07
6 Granqvist David NOK 23.52 0.11.55

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savinainen Julius RasKu 16.15 0.00.00
2 Rajala Lauri RaJu 16.47 0.00.32
3 Ruostetoja Lauri LaihLu 18.13 0.01.58
4 Enbacka Isac Malax 18.35 0.02.20
5 Suvilaakso Elias VaaSu 20.30 0.04.15
6 Herttua Juho LapVi 22.43 0.06.28
7 Bäckström Max Femman 24.08 0.07.53
8 Granholm Isak Femman 25.23 0.09.08
9 Kiviniemi Lenni LapVi 27.42 0.11.27
10 Ruostetoja Eero LaihLu 30.51 0.14.36
11 Kässi Otto UurU 31.45 0.15.30

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Jenny HiKi 37.01 0.00.00 86.95 82.84
2 Nurmi Kirsi Pohjant 37.35 0.00.34 84.79 80.77
3 Stenbacka Emma NOR 40.16 0.03.15 78.34 74.63
4 Finnäs Jenny Malax 41.38 0.04.37 74.99 71.44
5 Järveläinen Julia Femman 42.33 0.05.32 72.62 69.18
5 Portin Laura PIF 42.33 0.05.32 72.62 69.18
7 Autio Päivi Hiisi 43.00 0.05.59 70.36 67.03
8 Pitkänen Salla TP 43.07 0.06.06 69.43 66.14
9 Åkerman Anu HiKi 45.46 0.08.45 64.70 61.64
10 Rinkineva Elina RaJu 46.42 0.09.41 62.72 59.75
11 Ritanotko Johanna TP 46.47 0.09.46 61.92 58.99
12 Hahn Olivia OK77 47.23 0.10.22 60.46 57.60
13 Lindgren Hanna Femman 57.24 0.20.23 49.35 47.01
14 Päkkilä Suvi HaHe 1.10.32 0.33.31 39.70 37.82
15 Snickars Fia Solf 1.27.22 0.50.21 31.68 30.18
Tuohimaa Ines Solf KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindfors Lina Falken 34.00 0.00.00
Sundholm Ingrid NOK EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 33.52 0.00.00 44.73 35.87
2 Finne Rosmarie Solf 35.15 0.01.23 41.68 33.43
3 Jansson Tuija Falken 37.36 0.03.44 37.87 30.37
4 Möuts Anette Femman 51.11 0.17.19 26.93 21.60
5 Nomm Anneli EST 55.18 0.21.26 24.11 19.33
6 Taanila Maria KanSu 1.00.37 0.26.45 21.24 17.03
Pihlaja Elina RasKu EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forssten Ann-Sofie Pihkan 26.46 0.00.00
2 Kouttu Helena RaPi 50.37 0.23.51

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 24.55 0.00.00 43.13 37.01
2 Karhunen Katri YKV 32.07 0.07.12 32.46 27.85
3 Holm Riikka SiiRa 34.15 0.09.20 29.49 25.31
4 Lintunen Sirpa SiiRa 36.07 0.11.12 27.08 23.24
5 Backman Åsa Femman 38.01 0.13.06 24.87 21.35
6 Udell Tina Solf 45.04 0.20.09 20.27 17.39
Huhtala Heli HS EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 26.36 0.00.00 41.84 38.98
2 Äijälä Tiina KangSK 28.07 0.01.31 38.59 35.95
3 Hovikorpi Auli Keihäs 30.00 0.03.24 35.24 32.83
4 Korpela-Kamila Heidi SuJu 30.42 0.04.06 33.53 31.24
5 Annila Heli Koovee 38.24 0.11.48 26.08 24.30
6 Reiman Anu AngA 43.24 0.16.48 22.44 20.90
7 Granlund Elisabeth Minken 53.07 0.26.31 17.81 16.59
Friman Rose-Maj Solf EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soinila Helena TeuRi 31.14 0.00.00 38.33 19.87
2 Kattilakoski Kirsti KoS 33.29 0.02.15 33.97 17.61
3 Berger Gunhild Falken 43.09 0.11.55 24.97 12.94
Narita Minako JPN HYL -
Karlsson Eva SWE EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandgren Ann-Mari NOK 18.36 0.00.00 39.83 37.68
2 Björklund Gunilla Falken 19.42 0.01.06 36.80 34.81
3 Lähdekorpi Kaija Femman 20.47 0.02.11 34.12 32.27
4 Salmenoja Hely HirvHe 22.20 0.03.44 31.04 29.36
5 Pått Saga Minken 26.35 0.07.59 25.48 24.10
6 Eriksson-Kronberg Monica Femman 29.27 0.10.51 22.46 21.25
7 Nylund Marlene Falken 29.32 0.10.56 21.86 20.68
8 Nyberg Eva Minken 33.12 0.14.36 18.97 17.94

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Tiina RasKa 29.24 0.00.00 47.28 27.39
2 Palokangas Mette AlatPi 33.23 0.03.59 39.56 22.91
3 Häggkvist Frida NOK 38.11 0.08.47 32.77 18.98
4 Granlund Linnea Minken 1.06.55 0.37.31 17.66 10.23

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Enlund Julia Femman 41.01 0.00.00
2 Lindfors Karolina Falken 41.48 0.00.47
Gripenberg Ester OK77 HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomaala Ella VaaSu 34.14 0.00.00 49.27 44.10
2 Löfqvist Linn Femman 36.29 0.02.15 45.07 40.35
3 Häggkvist Johanna NOK 36.43 0.02.29 43.64 39.06
4 Rajala Maija RaJu 44.59 0.10.45 34.68 31.04
5 Ruutiainen Alisa LaihLu 52.15 0.18.01 29.05 26.00
6 Enlund Isabella Femman 52.54 0.18.40 27.90 24.97
7 Lautamo Hilla VaaSu 54.13 0.19.59 26.44 23.67
Korkonen Emilia LapVi EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sauso Aada HS 21.55 0.00.00
2 Korpi Sanni RaJu 22.05 0.00.10
3 Backlund Thelma Femman 32.49 0.10.54
4 Kautto Taru RastiE4 33.12 0.11.17
5 Kuoppala Saana RasKu 34.58 0.13.03
6 Norrgård Ida Femman 38.02 0.16.07
7 Niemi Siiri PoRa 44.32 0.22.37

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wikblom Thea Minken 20.36 0.00.00
2 Kataja Enni RaJu 23.39 0.03.03
3 Keski-Säntti Helka YKV 24.32 0.03.56
4 Torrkulla Moa Femman 26.12 0.05.36
5 Westerlund Jessica Falken 28.21 0.07.45
6 Rajala Kerttu RaJu 34.11 0.13.35
Pihlaja Elli RasKu EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundvik Agnes Minken 17.05 0.00.00
2 Sauso Edith HS 17.15 0.00.10
3 Reiman Sonja Trian 17.27 0.00.22
4 Kässi Tyyne UurU 19.41 0.02.36
5 Koski Sofia YKV 22.56 0.05.51
6 Trofast Senni LaihLu 23.01 0.05.56
7 Enlund Nova Femman 24.52 0.07.47
8 Muhonen Oona RaJu 25.04 0.07.59
9 Granholm Emilia Femman 27.29 0.10.24
10 Nordman Julia Femman 31.04 0.13.59
11 Rynéus Evelina Femman 41.33 0.24.28
Kataja Helmi RaJu EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Keski-Säntti Venla YKV 18.43 0.00.00
2 Korpi Venla LaihLu 20.48 0.02.05
3 Pöytäkangas Aada-Liina VaaSu 21.25 0.02.42
4 Lindfors Mira Falken 22.58 0.04.15

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Patana Minttu RaJu 12.51 0.00.00
2 Wikblom Ylva Minken 15.59 0.03.08
3 Niemi Viivi PoRa 16.01 0.03.10
4 Herttua Venla LapVi 17.30 0.04.39
5 Honkanen Hilma LapVi 19.57 0.07.06
6 Kässi Elli UurU 21.58 0.09.07
7 Frantz Erin Malax 23.16 0.10.25
8 Kullman Annie Falken 26.54 0.14.03
9 Poola Ella LaihLu 29.07 0.16.16
10 Kässi Ilma UurU 31.47 0.18.56
Pihlaja Kaarina RasKu EIL -

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kullberg Ester Malax 14.03 0.00.00
2 Träskelin Signe Solf 15.07 0.01.04
3 Portin Amelie Femman 15.22 0.01.19
4 Kataja Lilja RaJu 16.54 0.02.51
5 Rynéus Ellinor Femman 19.09 0.05.06
6 Eklund My Malax 19.14 0.05.11
7 Nybacka Sophia Kristina 21.41 0.07.38
8 Borgmästars Josephine Femman 22.23 0.08.20
9 Herrala Sara KoS 24.43 0.10.40
10 Granholm Sofia Femman 32.17 0.18.14
11 Herrala Sanna KoS 33.08 0.19.05