FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Eukkorastit 2022
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turkki Eero HS 35.02 0.00.00 81.37 78.81
2 Asikainen Aaro KR 35.42 0.00.40 79.10 76.61
3 Ovaska Janne VeVe 35.44 0.00.42 78.28 75.81
4 Mertanen Simo LappRi 36.03 0.01.01 76.85 74.43
5 Lakanen Jonne LappRi 37.13 0.02.11 73.72 71.40
6 Nokka Atte LappRi 37.46 0.02.44 71.94 69.68
7 Väyrynen Antti VeVe 40.38 0.05.36 66.21 64.12
8 Husu Miika LappRi 41.00 0.05.58 64.96 62.92
9 Myllärinen Vertti LappRi 42.14 0.07.12 62.43 60.47
10 Nurminen Ilkka HS 43.09 0.08.07 60.49 58.58
11 Seppänen Antti ORa 45.12 0.10.10 57.15 55.36
12 Kiuru Jani RaKaS 48.02 0.13.00 53.23 51.55
13 Huomolin Ville LappRi 49.17 0.14.15 51.33 49.72
14 Kansonen Janne JoKu 49.27 0.14.25 50.62 49.03
15 Hovatov Leevi LappRi 52.42 0.17.40 46.99 45.51
16 Saarela Thomas LHR 53.20 0.18.18 45.93 44.49
17 Tamminen Kasperi LappRi 55.14 0.20.12 43.87 42.49
Penttinen Topi MSParma EIL -
Myllärinen Jani LappRi EIL -
Kotro Väinö KyS EIL -
Juopperi Sami-Petteri Navi EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltonen Lasse KS 41.19 0.00.00 54.31 52.31
2 Hågensen Sverre PIF 42.35 0.01.16 50.72 48.85
3 Engström Simon PIF 45.16 0.03.57 45.85 44.17
4 Lindroos Elias PIF 50.48 0.09.29 39.20 37.76
5 Ahlbäck Jonatan PIF 52.55 0.11.36 36.04 34.72

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvilahti Joona VeVe 22.29 0.00.00 53.91 53.69
2 Kiiski Olavi KyS 25.50 0.03.21 46.45 46.26
3 Tonteri Tuomas KS 27.04 0.04.35 43.89 43.71
4 Pajari Antti SKVuoksi 28.48 0.06.19 40.82 40.66
5 Suomalainen Vilho LappRi 29.22 0.06.53 39.62 39.46
6 Saarilaakso Sulo LappRi 29.58 0.07.29 38.43 38.27
7 Paloheimo Lenni ORa 31.01 0.08.32 36.73 36.59
8 Virtanen Topi PR 31.54 0.09.25 35.34 35.19
9 Mäenpää Ilmari KR 33.52 0.11.23 32.93 32.79
10 Seppälä Matias KyS 39.21 0.16.52 28.03 27.92
11 Ojalainen Matias SKVuoksi 44.19 0.21.50 24.62 24.52
12 Toivonen Nikolai TuS 44.52 0.22.23 24.04 23.95
13 Rikkonen Joonas TuS 49.49 0.27.20 21.41 21.33
14 Pellinen Pietari JoKu 1.06.53 0.44.24 15.77 15.70
Hannula Hugo Eemil PR HYL -
Vartiainen Lukas TuS HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 20.14 0.00.00
2 Närhi Eetu AnttU 21.16 0.01.02
3 Jauho Eelis LappRi 23.06 0.02.52
4 Korhonen Veikka SKVuoksi 23.20 0.03.06
5 Siivola Visa LappRi 24.42 0.04.28
6 Seppänen Nuutti ORa 26.43 0.06.29
7 Kokko Mico KyS 31.41 0.11.27
8 Tamminen Oskari LuuRa 35.28 0.15.14
Kiintola Eemil KS HYL -
Lintunen Aapo RaKaS EIL -
Huttunen Kasperi KyS EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pulkkinen Elmo RaKaS 20.12 0.00.00
2 Pokkinen Tuomas LappRi 22.48 0.02.36
3 Lintunen Elmo RaKaS 26.05 0.05.53
4 Asikainen Viljami JoKu 31.56 0.11.44

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jauho Topias LappRi 26.36 0.00.00
2 Sarjanoja Emil SKVuoksi 35.04 0.08.28
3 Sopanen Matias LappRi 56.09 0.29.33

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ovaska Tatu LuuRa 15.35 0.00.00
2 Pokkinen Perttu LappRi 19.19 0.03.44
3 Salmi Eevert RaKaS 19.55 0.04.20
4 Huttunen Veikko SKVuoksi 24.41 0.09.06

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torniainen Heikki LappRi 44.58 0.00.00 32.39 32.47
2 Puumalainen Simo JoKu 50.53 0.05.55 26.48 26.54
3 Huhtiniemi Pauli LuuRa 53.32 0.08.34 23.13 23.18

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpinen Olli-Jussi AnttU 40.29 0.00.00 54.36 51.97
2 Pellinen Teppo JoKu 44.44 0.04.15 48.37 46.25
3 Siivola Markus LappRi 46.06 0.05.37 46.15 44.12
4 Paakkarinen Oskar RaKaS 48.43 0.08.14 42.91 41.03
5 Kiiski Mikko KyS 50.30 0.10.01 40.67 38.88
6 Ruotsalainen Ville LappRi 51.58 0.11.29 38.82 37.11
6 Pokela Jukka LuuRa 51.58 0.11.29 38.82 37.11
8 Asikainen Pasi JoKu 52.10 0.11.41 37.26 35.63
9 Ovaska Panu LuuRa 1.00.32 0.20.03 31.51 30.12
Pulkkinen Ville RaKaS HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lilja Arto AnttU 38.50 0.00.00 56.91 55.32
2 Vaherlehto Tuomas EsAk 38.57 0.00.07 55.96 54.40
3 Muikku Anssi AnttU 42.15 0.03.25 50.88 49.46
4 Tuviala Vesa KS 43.07 0.04.17 49.16 47.78
5 Kiintola Jarno KS 43.17 0.04.27 48.27 46.92
6 Kaplas Jarkko JoKu 45.14 0.06.24 45.52 44.25
7 Seppälä Ville KyS 46.49 0.07.59 43.34 42.13
8 Turkia Antti RaKaS 48.51 0.10.01 40.92 39.78
9 Kiero Mikko LappRi 50.22 0.11.32 39.09 38.00
10 Pulli Veli-Matti LappRi 50.57 0.12.07 38.05 36.99
11 Asikainen Aarre LappRi 58.34 0.19.44 32.59 31.68
12 Tasala Markus TuS 1.24.01 0.45.11 22.36 21.73

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Petri AnttU 29.09 0.00.00 56.90 56.17
2 Vornanen Juha KeKaRa 36.48 0.07.39 42.82 42.27
3 Neuvonen Janne LuuRa 37.03 0.07.54 40.29 39.77
4 Poikonen Pasi JoKu 37.45 0.08.36 37.35 36.87

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauria Juha ORa 30.15 0.00.00 54.77 53.09
2 Elomäki Mika KR 31.10 0.00.55 52.66 51.04
3 Tielinen Vesa LuuRa 33.11 0.02.56 48.99 47.49
4 Hintsanen Harri IHR 34.17 0.04.02 46.97 45.52
5 Mattinen Reijo JoKu 35.37 0.05.22 44.78 43.40
6 Väyrynen Timo KyS 36.24 0.06.09 43.38 42.05
7 Hautaniemi Petri RaKaS 36.42 0.06.27 42.61 41.30
8 Nokka Ilkka Rasti88 36.58 0.06.43 41.88 40.59
9 Munck Jarmo ORa 37.23 0.07.08 41.00 39.74
10 Pellinen Antti JoKu 39.06 0.08.51 38.80 37.61
11 Eskelinen Jussi RaKaS 40.25 0.10.10 37.15 36.01
12 Syrjäläinen Janne AnttU 40.49 0.10.34 36.41 35.29
13 Heikkinen Jussi EsSu 43.07 0.12.52 34.10 33.06
14 Minkkinen Ismo RR 43.13 0.12.58 33.67 32.63
15 Heinilä Hannu RaVa 44.58 0.14.43 32.01 31.03
16 Ovaska Heikki LuuRa 45.20 0.15.05 31.41 30.44
17 Pirtilä Timo EKSu 46.19 0.16.04 30.41 29.47
Inkeri Pekka ORa EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli HauSi 27.51 0.00.00 48.45 47.83
2 Kosonen Hannu ORa 29.20 0.01.29 45.37 44.79
3 Kauppinen Tuomo HyRa 29.36 0.01.45 44.34 43.77
4 Partanen Pekka KR 36.41 0.08.50 35.28 34.82
5 Hänninen Jukka RaN 36.46 0.08.55 34.70 34.25
6 Kapanen Jukka MSParma 37.52 0.10.01 33.20 32.78
7 Puustinen Tuomo Pihkan 38.41 0.10.50 32.03 31.62
8 Heikkinen Juha Pihkan 38.54 0.11.03 31.38 30.97
9 Muhonen Arto KR 40.18 0.12.27 29.83 29.45
10 Salminen Arto KeKaRa 40.42 0.12.51 29.09 28.71
11 Myllärinen Hannu JoKu 42.54 0.15.03 27.16 26.81
Jeskanen Taito IlU HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulkkinen Pekka JoKu 23.54 0.00.00 44.11 43.97
2 Vartiainen Börje KR 24.06 0.00.12 43.14 43.01
3 Torniainen Ari LappRi 24.52 0.00.58 41.24 41.11
4 Höglund Risto ORa 24.55 0.01.01 40.58 40.45
5 Hyyryläinen Raimo JuvU 26.36 0.02.42 37.47 37.35
6 Lavonen Hannu MiehVi 30.10 0.06.16 32.56 32.46
7 Vairinen Risto KontU 30.16 0.06.22 31.98 31.88
8 Seppänen Ilpo VaKa 30.55 0.07.01 30.84 30.75
9 Pulkkinen Erkki RaLu 31.52 0.07.58 29.47 29.38
10 Värtö Simo JoKu 34.27 0.10.33 26.84 26.76
11 Kyckling Aki LappRi 57.15 0.33.21 15.90 15.85
12 Währn Hannu KyS 1.12.45 0.48.51 12.32 12.28
Turpeinen Seppo KontU EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ollikainen Seppo JuvU 24.07 0.00.00 37.45 37.13
2 Pokela Erkki LuuRa 25.20 0.01.13 34.59 34.29
3 Pulli Martti LappRi 25.57 0.01.50 32.72 32.44
4 Pöllönen Tenho LappRi 29.08 0.05.01 28.21 27.97
5 Lindqvist Pekka RaKaS 31.59 0.07.52 24.85 24.64
6 Lappalainen Martti Navi 46.19 0.22.12 16.58 16.43

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Jorma Navi 20.41 0.00.00 27.26 25.40
2 Herttuainen Vesa RaKaS 21.32 0.00.51 25.20 23.48
3 Rautio Pekka JoKu 33.04 0.12.23 15.77 14.70
4 Lehtonen Matti PiVe 45.13 0.24.32 11.07 10.31
Pöyhiä Jorma JoKu EIL -
Kykkänen Herkko KaaRa HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilo Esko LappRi 28.03 0.00.00 31.10 30.49
2 Salmi Tarmo JoKu 1.08.53 0.40.50 11.71 11.49
3 Repo Voitto RaKaS 1.12.15 0.44.12 10.26 10.06

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laaksoviita Veera KR 36.13 0.00.00 70.06 68.96
2 Haikonen Henna-Riikka AnttU 40.04 0.03.51 62.69 61.71
3 Väyrynen Aino KR 41.22 0.05.09 60.11 59.17
4 Ojalainen Sini EsSu 48.52 0.12.39 50.36 49.58
5 Paavola Titta KyS 51.46 0.15.33 47.05 46.32
6 Rautasalo Essi LappRi 52.50 0.16.37 45.62 44.91
7 Väyrynen Anni KyS 54.35 0.18.22 43.69 43.01
8 Tolsa Sanna KyS 55.25 0.19.12 42.58 41.91
9 Seppänen Kerttu ORa 55.55 0.19.42 41.74 41.09
10 Kantanen Raisa JoKu 1.01.44 0.25.31 37.40 36.82
11 Vehomäki Varpu ORa 1.03.52 0.27.39 35.75 35.20
12 Soini Mette KyS 1.04.11 0.27.58 35.18 34.63
13 Kiiski Aliisa KyS 1.05.01 0.28.48 34.34 33.80
14 Hietala Miina KyS 1.05.13 0.29.00 33.85 33.32
15 Pirtilä Tiina KyS 1.21.40 0.45.27 26.72 26.30
16 Tikkala Evastina HS 1.35.01 0.58.48 22.70 22.34
Mononen Hanna KR EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lantta Tinja LappRi 42.16 0.00.00 48.10 45.21
2 Mattinen Lotta JoKu 45.39 0.03.23 42.31 39.77
3 Kaplas Kerttu JoKu 47.46 0.05.30 38.31 36.00
4 Laitimo Maija JoKu 56.17 0.14.01 30.70 28.86

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhijärvi Maijukka EsAk 36.22 0.00.00 51.41 39.73
2 Pajari Maija SKVuoksi 48.39 0.12.17 35.55 27.47
3 Frondelius Anni RaKaS 1.05.47 0.29.25 24.16 18.67

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Laura LappRi 21.46 0.00.00 54.43 51.59
2 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 25.43 0.03.57 45.57 43.19
3 Kyläkoski Elli TuS 26.34 0.04.48 43.64 41.36
4 Lintunen Venla RaKaS 28.07 0.06.21 40.78 38.65
5 Kiintola Emilia KS 30.20 0.08.34 37.38 35.43
6 Pirinen Oona KeKaRa 33.11 0.11.25 33.79 32.02
7 Frondelius Elli RaKaS 33.20 0.11.34 33.26 31.52
8 Liukkonen Veera AnttU 33.24 0.11.38 32.81 31.10
9 Malinen Fanni Navi 34.06 0.12.20 31.76 30.11
10 Ruotsalainen Emma LappRi 37.43 0.15.57 28.38 26.90
11 Kaplas Martta JoKu 40.26 0.18.40 26.16 24.79
12 Saar Tiia Navi 46.58 0.25.12 22.25 21.09
13 Tasala Jessica TuS 49.24 0.27.38 20.90 19.81
14 Auvinen Senja AnttU 52.12 0.30.26 19.53 18.51
15 Vainikka Sara Navi 1.01.07 0.39.21 16.48 15.62

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 18.36 0.00.00
2 Mononen Linda KR 27.25 0.08.49
3 Ruotsalainen Elina LappRi 29.31 0.10.55
4 Heikkinen Emmi RaKaS 31.54 0.13.18
5 Kiiski Ilona KyS 32.52 0.14.16
6 Tonder Ilona SKVuoksi 32.59 0.14.23
7 Kapanen Anna MSParma 34.06 0.15.30
8 Korpinen Elli AnttU 37.01 0.18.25
9 Hietanen Silja SKVuoksi 37.18 0.18.42
10 Saar Sini Navi 39.36 0.21.00
11 Häkkinen Senni Navi 43.13 0.24.37
12 Noponen Venla AnttU 47.27 0.28.51
13 Kaplas Elsa JoKu 48.37 0.30.01
14 Pellinen Emma JoKu 57.18 0.38.42
Kapanen Emma MSParma KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Anni LappRi 17.11 0.00.00
2 Malinen Hertta Navi 19.58 0.02.47
3 Seppälä Sofia KyS 21.56 0.04.45
4 Kokko Ciia KyS 27.51 0.10.40
Huttunen Karoliina KyS EIL -
Asikainen Milja JoKu HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Noponen Vilma AnttU 20.44 0.00.00
2 Miikki Senni SKVuoksi 22.45 0.02.01
3 Salmi Riia RaKaS 33.18 0.12.34

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mononen Amanda KR 15.36 0.00.00
2 Noponen Viivi AnttU 19.47 0.04.11
3 Miikki Eevi SKVuoksi 25.12 0.09.36

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puhakka-Asikainen Mari JoKu 40.54 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Heli AnttU 34.04 0.00.00 58.94 57.90
2 Kiuru Veera RaKaS 36.09 0.02.05 52.77 51.84
3 Lilja Salla AnttU 38.39 0.04.35 46.76 45.93
4 Ruotsalainen Saara LappRi 52.07 0.18.03 32.75 32.17

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kyläkoski Reetta TuS 48.46 0.00.00 24.75 24.75
2 Närhi Minna AnttU 1.10.44 0.21.58 15.78 15.78
3 Kiintola Susanna KS 1.15.59 0.27.13 13.50 13.50

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulli Tessa LappRi 33.22 0.00.00 45.59 41.31
2 Hedman Kirsi Navi 38.07 0.04.45 38.71 35.08
3 Mäki-hokkonen Saarinka RaKaS 40.53 0.07.31 34.97 31.69
4 Hautaniemi Marjaana RaKaS 45.04 0.11.42 30.71 27.83
5 Kantanen Leena RaKaS 48.09 0.14.47 27.80 25.19
6 Ala-Nissilä Tiina LoJa 51.59 0.18.37 24.87 22.54

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauria Pirjo ORa 39.49 0.00.00 29.67 20.72
2 Liukka Heli KR 44.49 0.05.00 25.04 17.49
3 Pelkonen Päivi KeKaRa 59.40 0.19.51 17.82 12.45
4 Hänninen Raija RaN 1.08.24 0.28.35 14.68 10.25

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vehomäki Pirkko ORa 36.11 0.00.00 37.43 36.16
2 Hakkarainen Riitta RaKaS 45.27 0.09.16 27.56 26.63
3 Rautasalo Anneli KR 46.04 0.09.53 24.99 24.14

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulkkinen Arja JoKu 38.43 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikka Eija RaKaS 28.18 0.00.00 35.65 34.57
2 Juvonen Marja RaKaS 32.17 0.03.59 29.69 28.79
3 Lindqvist Ulla RaKaS 1.03.15 0.34.57 14.36 13.92
4 Kukkonen Marja RaKaS 1.56.58 1.28.40 7.33 7.11

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Särkkä Liisa Navi 30.58 0.00.00
2 Muikku Rauni Navi 50.31 0.19.33

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 31.01 0.00.00