FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
ÖIDM Medeldistans
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensuu Valter Brahe 36.33 0.00.00 75.74 74.40
2 Hall Andreas Femman 36.48 0.00.15 74.42 73.10
3 Bäckström Anders Femman 37.37 0.01.04 72.02 70.74
4 Jern Tobias OK77 38.22 0.01.49 69.84 68.60
5 Hällström af Fabian OK77 38.29 0.01.56 68.85 67.63
6 Jansson Emil Brahe 39.54 0.03.21 65.67 64.50
7 Lund Matias Femman 40.39 0.04.06 63.72 62.59
8 Kronberg Christian Femman 41.15 0.04.42 62.08 60.98
9 Järn Staffan Femman 41.41 0.05.08 60.72 59.64
10 Brunell Filip Minken 42.39 0.06.06 58.65 57.61
11 Jansson Sören Falken 43.35 0.07.02 56.71 55.71
12 Hakala Joakim Femman 46.58 0.10.25 52.00 51.07
13 Ruberg Lauri Falken 51.35 0.15.02 46.77 45.94
14 Vesterback Lucas Malax 58.30 0.21.57 40.73 40.01
15 Söderström Peter Femman 1.04.33 0.28.00 36.45 35.81
Holmback Hannes Femman EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesterback Jonas Malax 37.40 0.00.00 37.44 36.89
2 Jern Jens Femman 40.05 0.02.25 32.54 32.07
3 Kinnunen Juha Pohjant 48.30 0.10.50 24.71 24.35
Granholm Christoffer Femman EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nilsson Markus Minken 39.09 0.00.00 29.35 26.40
2 Ala-Honkola Esa KuortKu 45.07 0.05.58 24.52 22.05
3 Eriksson Henrik VaaSu 46.50 0.07.41 22.70 20.41
4 Gripenberg Mattias Brahe 48.25 0.09.16 21.06 18.95
5 Öhman Andreas Malax 52.44 0.13.35 18.52 16.66

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grankull Kenneth Kronan 31.10 0.00.00 47.43 40.09
2 Hautala Jari Femman 33.27 0.02.17 43.08 36.42
3 Torrkulla Michael Femman 34.09 0.02.59 41.12 34.76
4 Snåre Dan Botnia 40.58 0.09.48 33.37 28.21
5 Wik Peter Femman 41.58 0.10.48 31.70 26.80
6 Nyman Patrik Brahe 43.01 0.11.51 30.07 25.42
7 Särs Kåre Solf 57.44 0.26.34 21.76 18.40
Bergström Rune Kristina EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wikblom Tomas Minken 30.01 0.00.00 41.19 37.56
2 Svenlin Sören Kronan 31.47 0.01.46 38.07 34.71
3 Nevala Pasi TeuRi 32.49 0.02.48 36.06 32.88
4 Haglund Tommy Brahe 35.08 0.05.07 32.93 30.03
5 Joensuu Tommy Brahe 35.14 0.05.13 32.09 29.26
6 Lindgrén Henrik Femman 48.48 0.18.47 22.62 20.63
7 Backman Fredrik Femman 54.12 0.24.11 19.88 18.13
8 Utfolk Kjell Kristina 55.44 0.25.43 18.86 17.19

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stenlund Tom Brahe 33.41 0.00.00 43.68 40.74
2 Tuomisto Juha VaaSu 33.50 0.00.09 42.40 39.55
3 Holm Mikael Minken 39.04 0.05.23 35.78 33.37
4 Lyyluoma Pasi TeuRi 41.37 0.07.56 32.70 30.50
5 Hakala Eero Femman 47.22 0.13.41 27.95 26.07
6 Furubacka Per-Åke Botnia 49.57 0.16.16 25.77 24.04
7 Strandberg Leif Malax 54.03 0.20.22 23.14 21.58

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bäck Mikael Femman 28.43 0.00.00 28.88 28.14
2 Löfroth Tommy Malax 30.44 0.02.01 25.97 25.31
3 Strandberg Stefan Femman 33.19 0.04.36 23.03 22.44
4 Palomäki Eero Femman 41.36 0.12.53 17.69 17.24
5 Rajamäki Jari Kristina 49.38 0.20.55 14.20 13.84
Tamminen Hannu SuJu EIL -
Storvall Stefan Kronan EIL -
Mäkitalo Mikko KauKa EIL -
Ahola Arvo RasKu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pensas Esko LaihLu 30.40 0.00.00 46.28 43.08
2 Nylund Sven-Olof Botnia 31.11 0.00.31 44.66 41.57
3 Nyystilä Jukka LaihLu 36.01 0.05.21 37.93 35.30
4 Hattar Allan Falken 37.12 0.06.32 36.01 33.51
5 Laine Harri KauKa 37.16 0.06.36 35.23 32.79
6 Lind Sune Falken 38.10 0.07.30 33.70 31.37
7 Eno Kaarlo TeuRi 38.36 0.07.56 32.63 30.37
8 Tunis Bengt Femman 40.32 0.09.52 30.42 28.31
9 Helkiö Markku Kristina 58.48 0.28.08 20.52 19.10

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lövsund Bengt Botnia 26.38 0.00.00 41.77 40.27
2 Nynäs Henning Brahe 27.51 0.01.13 39.45 38.02
3 Williamsson Bo-Göran VaaSu 29.17 0.02.39 37.04 35.71
4 Laasanen Veikko VäVi 30.02 0.03.24 35.65 34.37
5 Valli Seppo KauKa 32.03 0.05.25 32.98 31.79
6 Hartvik Seppo Malax 32.28 0.05.50 32.13 30.97
7 Åkerblom Måns GIF 34.00 0.07.22 30.27 29.18
8 Torrkulla Tage Botnia 34.01 0.07.23 29.84 28.77
9 Alexandersson Yngve PIF 35.20 0.08.42 28.34 27.32
10 Pienimäki Kari RaJu 37.39 0.11.01 26.23 25.28
11 Haldin Torvald Femman 37.42 0.11.04 25.82 24.89
12 Björklund Håkan Falken 38.36 0.11.58 24.86 23.96
13 Blomqvist Carl-Henrik Minken 39.30 0.12.52 23.94 23.08

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Sven-Olof Falken 36.10 0.00.00 30.03 29.71
2 Lähdekorpi Mauri Femman 37.37 0.01.27 27.43 27.14
3 Torrkulla Roy Minken 39.19 0.03.09 24.86 24.60
4 Kallio-Könnö Aarno KauKa 40.35 0.04.25 22.75 22.51

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hjerpe Lars Femman 50.23 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mård Leo Kristina 50.23 0.00.00
2 Holmlund Elof Malax 1.09.07 0.18.44

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hautala Jonatan Femman 11.53 0.00.00
2 Smeds Vidar NOK 13.33 0.01.40
3 Sandberg Walter NOK 13.39 0.01.46
4 Granlund Casper NOK 14.23 0.02.30
5 Enbacka Liam Malax 14.43 0.02.50
6 Snickars William 16.01 0.04.08
7 Hertsbacka Erik NOK 17.50 0.05.57
8 Granlund Cornelis NOK 18.57 0.07.04
9 Nybacka Carl Kristina 19.09 0.07.16

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Söderman Hannes NOK 16.31 0.00.00
2 Hertsbacka Isak NOK 17.33 0.01.02
3 Yrjans Pontus NOK 18.33 0.02.02
4 Sundberg Elias Minken 18.48 0.02.17
5 Kullberg Adam Malax 19.46 0.03.15
6 Smeds Linus NOK 22.00 0.05.29
7 Lindfors Rasmus Falken 23.05 0.06.34
8 Närvä Juuso VaaSu 23.07 0.06.36
9 Granlund Axel NOK 23.18 0.06.47
10 Antfolk Aron NOK 23.47 0.07.16
Nordmyr Oscar NOK HYL -
Björkfors Einar Botnia EIL -
Ala-Honkola Iivari KuortKu EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Krook Elliot NOK 54.13 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Berg Eelian Botnia 18.21 0.00.00
2 Lindfors Kevin Falken 23.46 0.05.25
3 Lindfors Hugo Falken 27.55 0.09.34
4 Nyman Vilhelm Brahe 31.23 0.13.02
5 Sand Jonatan NOK 34.36 0.16.15
6 Seppälä Paavo Femman 37.39 0.19.18
Jansson Lukas Falken EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bergström Kasper Kristina 22.14 0.00.00 44.90 42.86
2 Kuuttinen Lukas NOK 23.32 0.01.18 41.62 39.73
3 Karjanlahti Kosti KauWi 26.34 0.04.20 36.17 34.52
4 Ala-Honkola Akseli KuortKu 33.08 0.10.54 28.43 27.14
5 Wikblom Melker Minken 35.34 0.13.20 25.96 24.78
6 West Viktor Minken 37.10 0.14.56 24.34 23.24
7 Lindfors Jesper Falken 42.42 0.20.28 20.75 19.81
8 Finskas Isak Femman 48.05 0.25.51 18.04 17.22
9 Särs Benjamin Solf 58.42 0.36.28 14.45 13.80
Udell Oliver Solf EIL -
Hautala Rasmus Femman EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finskas Lucas Femman 37.56 0.00.00
2 Nordin Ludvig NOK 46.38 0.08.42
Bergström Jesper Femman EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Udell Robin Solf 41.16 0.00.00 39.90 37.95
2 Kullman Hannes Falken 46.58 0.05.42 33.30 31.68
3 Backman Christoffer Femman 1.21.13 0.39.57 18.24 17.35
4 Särs Waldemar Solf 1.36.14 0.54.58 14.54 13.83
Nevala Roni TeuRi EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sved Ines NOK 11.03 0.00.00
2 Enlund Nova Femman 12.54 0.01.51
3 Smeds Klara NOK 13.37 0.02.34
4 Smeds Maya NOK 13.48 0.02.45
5 NIlsson Ella Minken 14.13 0.03.10
6 Ingberg Leah NOK 14.21 0.03.18
7 Snickars Maja NOK 14.57 0.03.54
8 Snickars Melinda NOK 15.24 0.04.21
9 Wikblom Ylva Minken 17.13 0.06.10
10 Bredgård Tilde Malax 19.42 0.08.39
11 Hertsbacka Linnea NOK 22.05 0.11.02
12 Kullberg Ester Malax 23.11 0.12.08
Granholm Emilia Femman EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Snickars Lea NOK 13.54 0.00.00
2 Grankull Daniela Kronan 15.43 0.01.49
3 Torrkulla Moa Femman 18.44 0.04.50
4 Wikblom Thea Minken 18.54 0.05.00
5 Finskas Tilde Femman 19.08 0.05.14
6 Sundqvist Ida Falken 25.00 0.11.06
7 Lillhonga Elin GIF 28.46 0.14.52
8 Sundvik Agnes Minken 36.52 0.22.58
Nordman Julia Femman EIL -
Hertsbacka Emma NOK EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hallivuori Katri KauKa 20.42 0.00.00
2 Isaksson Alicia Minken 22.56 0.02.14

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sandberg Inez NOK 25.48 0.00.00
2 Svenlin Alva Kronan 26.54 0.01.06
3 Björkfors Elsie Botnia 27.47 0.01.59
4 Enlund Isabella Femman 29.31 0.03.43
5 Löfqvist Linn Femman 31.48 0.06.00
6 Lindqvist Fanny NOK 33.04 0.07.16

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halonen Ellinor NOK 30.01 0.00.00 41.11 36.54
2 Lindfors Karolina Falken 35.52 0.05.51 33.55 29.82
3 Häggkvist Johanna NOK 37.53 0.07.52 30.95 27.51
4 Korkonen Emilia KuortKu 46.32 0.16.31 24.53 21.81
5 Nordman Tilde Femman 54.16 0.24.15 20.47 18.19
6 Sand Hanna NOK 1.00.02 0.30.01 17.99 15.99
7 Liljeqvist Emilia Minken 1.16.14 0.46.13 13.76 12.23

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Häggkvist Frida NOK 30.29 0.00.00 48.90 47.17
2 Enlund Julia Femman 31.56 0.01.27 45.28 43.68
3 Tuohimaa Ines Solf 33.04 0.02.35 42.38 40.87
4 Berg Nicolina Botnia 35.51 0.05.22 37.84 36.50
5 Myrskog Rosa Kronan 39.16 0.08.47 33.41 32.22
6 Nevala Ronja TeuRi 55.00 0.24.31 23.04 22.22

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Kirsi Pohjant 34.01 0.00.00 78.10 75.31
2 Järveläinen Julia Femman 36.26 0.02.25 71.92 69.36
3 Lönnberg Frida PIF 37.21 0.03.20 69.19 66.72
4 Hansén Amanda Botnia 40.11 0.06.10 63.41 61.15
5 Portin Laura PIF 42.39 0.08.38 58.89 56.79
6 Tunis Pernilla Femman 48.25 0.14.24 51.13 49.31
7 Höstman Victoria Femman 48.54 0.14.53 49.88 48.10
8 Torrkulla Matilda Femman 50.50 0.16.49 47.27 45.59
9 Heittola Sanna VaaSu 51.05 0.17.04 46.33 44.68
10 Snickars Fia Solf 51.36 0.17.35 45.17 43.56
11 Friman Sonja Solf 1.20.43 0.46.42 28.42 27.41
Finnäs Jenny Malax KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundelin Ann-Sofie Botnia 35.12 0.00.00 34.28 32.63
2 Lindfors Lina Falken 37.04 0.01.52 30.93 29.44
3 Bäckström Ida Femman 40.07 0.04.55 27.07 25.77
4 Sundqvist Marina Falken 1.11.05 0.35.53 14.43 13.74

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rotola-Pukkila Minna KauKa 35.27 0.00.00 37.32 33.42
2 Sandvik Annika Falken 37.09 0.01.42 33.83 30.30
3 Skog Johanna Minken 37.38 0.02.11 31.64 28.33
4 Torrkulla Josefin Femman 40.56 0.05.29 27.47 24.60
Finne Rosmarie Solf EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finskas Susanna Femman 34.06 0.00.00 38.60 36.33
2 Grankull Jaana Kronan 38.59 0.04.53 32.92 30.99
3 Backman Yvonne Falken 39.54 0.05.48 31.34 29.50
4 Torrkulla Päivi Femman 46.05 0.11.59 26.42 24.87
5 Bergström Pia Kristina 51.52 0.17.46 22.84 21.50
6 Myrevik-Svenlin Ulrika Kronan 55.37 0.21.31 20.71 19.49
Backman Åsa Femman HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Blomqvist Eija Femman 38.09 0.00.00 34.24 32.22
2 Snickars Virpi Solf 51.47 0.13.38 23.96 22.55
3 Granlund Elisabeth Minken 58.26 0.20.17 20.12 18.93
4 Udell Tina Solf 1.05.18 0.27.09 17.00 16.00
Myrskog Eva-Lotte Kronan EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strandberg Annika Femman 32.37 0.00.00
2 Friman Rose-Maj Solf 44.35 0.11.58

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soinila Helena TeuRi 28.35 0.00.00 39.46 37.11
2 Björklund Gunilla Falken 30.52 0.02.17 35.17 33.07
3 Fred Bodil Femman 37.24 0.08.49 27.90 26.23
4 Tunis Berit Femman 37.56 0.09.21 26.39 24.81
5 Laine Kaija KauKa 57.34 0.28.59 16.66 15.66

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alexandersson Gia PIF 31.12 0.00.00 37.77 36.94
2 Nyberg Eva Minken 44.21 0.13.09 25.57 25.01
3 Eriksson-Kronberg Monica Femman 46.02 0.14.50 23.68 23.16
4 Wikblom Marianne Minken 46.24 0.15.12 22.54 22.05
Lähdekorpi Kaija Femman KES -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Carlson-Wikström Ann-May Solf HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wikblom Sander Minken 21.39 0.00.00
2 Sundberg Hannes Minken 23.10 0.01.31
3 Grankull Sebastian Kronan 24.12 0.02.33
4 Ala-Honkola Svantte KuortKu 30.55 0.09.16
5 Yrjans Johan NOK 31.33 0.09.54
6 Strandberg John Malax 38.56 0.17.17
7 Sundqvist Ivar Falken 41.08 0.19.29
8 Bredgård Elias Malax 45.29 0.23.50
9 Nykvist Linus Malax 1.06.13 0.44.34

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Snickars Matilda NOK 25.34 0.00.00
2 Bergström Tilde Kristina 32.07 0.06.33
Backlund Thelma Femman EIL -