FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen ja Am-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Eetu IkNV 32.58 0.00.00 89.30 87.62
2 Suominen Miika HS 34.46 0.01.48 84.21 82.62
3 Hall Andreas Femman 34.53 0.01.55 83.46 81.88
4 Luoma Juha IkNV 36.18 0.03.20 79.75 78.24
5 Kallio-Könnö Jarno RasKu 37.49 0.04.51 76.12 74.68
6 Istolahti Jaakko KangSK 38.18 0.05.20 74.73 73.32
7 Latva Niko SuJu 38.28 0.05.30 73.98 72.59
8 Närvä Marko Lynx 39.03 0.06.05 72.46 71.09
9 Gripenberg Otto Brahe 39.18 0.06.20 71.58 70.23
10 Sankelo Antton LapVi 40.38 0.07.40 68.83 67.53
11 Lövdal Victor Femman 41.07 0.08.09 67.62 66.35
12 Pajukangas Mikko LapVi 42.17 0.09.19 65.37 64.14
13 Koivumäki Olli LapVi 42.46 0.09.48 64.25 63.04
14 Lemberg Roope RaJu 43.31 0.10.33 62.77 61.58
15 Rantala Teemu LapVi 44.43 0.11.45 60.72 59.57
16 Tunis Staffan Femman 44.47 0.11.49 60.26 59.12
17 Kettunen Heikki VaajTe 45.15 0.12.17 59.28 58.16
18 Markkila Eero RasKu 45.58 0.13.00 58.00 56.90
19 Hemminki Antti RasKu 46.11 0.13.13 57.37 56.29
20 Hakala Antti RaJu 47.59 0.15.01 54.88 53.84
21 Jern Jens Femman 51.05 0.18.07 51.23 50.26
22 Järn Staffan Femman 51.41 0.18.43 50.32 49.37
23 Huhtanen Juha KanSu 51.48 0.18.50 49.89 48.95
24 Katajisto Jukka-Pekka RaJu 56.55 0.23.57 45.12 44.26
25 Koskela Sakari RaJu 1.01.58 0.29.00 41.18 40.40
26 Helin Saku RaJu 1.13.34 0.40.36 34.46 33.81
27 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 1.22.39 0.49.41 30.48 29.90
Helminen Topias TP HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harju-Säntti Erkka RasKu 53.37 0.00.00
2 Ojanperä Pauli KortJV 1.03.51 0.10.14

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Orhanen Aarne RasKu 31.19 0.00.00 63.15 62.28
2 Hautalahti Antti YKV 33.24 0.02.05 58.23 57.43
3 Sippola Juha LapVi 35.56 0.04.37 53.21 52.47
4 Takanen Jari KuortKu 36.14 0.04.55 51.86 51.14
5 Lauronen Jarkko LaihLu 37.34 0.06.15 49.14 48.46
6 Koski Jussi YKV 38.09 0.06.50 47.52 46.87
7 Närvä Juha VaaSu 46.50 0.15.31 38.01 37.48
8 Ala-Louvesniemi Jarkko VaaSu 58.36 0.27.17 29.81 29.40
Ikola Juhani SuJu HYL -
Laakso Juha-Matti RasKu KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fränti Juha RasKu 32.25 0.00.00 53.18 51.86
2 Grankull Kenneth Kronan 34.09 0.01.44 49.85 48.62
3 Lehtinen Juhani KauKa 34.30 0.02.05 48.72 47.51
4 Koski Eero YKV 35.11 0.02.46 47.16 45.99
5 Savolainen Tomi RasKe 36.20 0.03.55 45.08 43.96
6 Nivukoski Janne YKV 37.13 0.04.48 43.43 42.35
7 Pajula Harri LapVi 38.25 0.06.00 41.51 40.48
8 Backlund Jan-Anders Femman 40.27 0.08.02 38.89 37.93
9 Tuomaala Ville VaaSu 47.48 0.15.23 32.46 31.66
10 Eriksson Henrik VaaSu 51.54 0.19.29 29.48 28.75
11 Närvä Sakari KauKa 58.19 0.25.54 25.87 25.23
12 Leppäniemi Jani VetU 1.23.33 0.51.08 17.80 17.36
13 Ala-Honkola Esa KuortKu 2.07.31 1.35.06 11.49 11.21

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Marko YlämPy 34.10 0.00.00 40.69 38.85
2 Kujanpää Marko JSRasti 34.15 0.00.05 40.03 38.22
3 Karhunen Jukka YKV 37.06 0.02.56 36.45 34.80
4 Koivisto Juhani KortJV 37.59 0.03.49 35.10 33.51
5 Koivisto Kari KortJV 38.27 0.04.17 34.18 32.64
6 Ruutiainen Jaakko LaihLu 40.03 0.05.53 32.34 30.88
7 Kamila Kai SuJu 43.02 0.08.52 29.66 28.32
8 Lehtinen Esa KauWi 45.01 0.10.51 27.93 26.67
9 Varamäki Ari LapVi 50.54 0.16.44 24.33 23.23
10 Isoluoma Jani RasKu 51.34 0.17.24 23.65 22.58
11 Nevala Pasi TeuRi 52.06 0.17.56 23.04 22.00
Ylihärsilä Juha AlahKi HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Latvala Juha JSRasti 25.21 0.00.00 41.14 39.51
2 Laasanen Juha KauWi 27.48 0.02.27 36.11 34.67
3 Koskinen Seppo VaajTe 29.03 0.03.42 33.21 31.89
4 Kinnari Jukka SuJu 48.36 0.23.15 19.04 18.29
5 Lindgrén Henrik Femman 54.29 0.29.08 16.27 15.62

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 23.23 0.00.00 52.10 51.59
2 Hakala Heikki KortJV 25.02 0.01.39 48.00 47.53
3 Vallbacka Heikki KortJV 27.45 0.04.22 42.70 42.29
4 Bäck Mikael Femman 27.48 0.04.25 42.03 41.62
5 Toppari Reijo KauWi 32.58 0.09.35 34.94 34.60
6 Lähdesmäki Veli-Matti RasHy 33.21 0.09.58 34.04 33.71
7 Valtari Markku VaaSu 34.32 0.11.09 32.39 32.07
8 Pikkumäki Jouni RasKu 36.09 0.12.46 30.48 30.18
9 Tamminen Erkki SuJu 37.20 0.13.57 29.07 28.79
10 Patana Pekka LaihLu 40.30 0.17.07 26.39 26.13
11 Hirvensalo Jorma SaPu 41.53 0.18.30 25.12 24.87
12 Virnala Jukka JalJa 48.56 0.25.33 21.16 20.95

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 29.09 0.00.00 45.23 44.88
2 Kronholm Peter Brahe 29.54 0.00.45 43.68 43.35
3 Pensas Esko LaihLu 30.37 0.01.28 42.26 41.93
4 Nylund Sven-Olof Botnia 31.57 0.02.48 40.10 39.80
5 Hakomäki Juhani LapVi 33.14 0.04.05 38.18 37.89
6 Niinimäki Hannu K. LaihLu 33.19 0.04.10 37.72 37.43
7 Tamminen Hannu SuJu 33.47 0.04.38 36.83 36.55
8 Nyystilä Jukka LaihLu 34.18 0.05.09 35.92 35.64
9 Uusi-Pohjola Hannu VaaSu 35.08 0.05.59 34.71 34.45
10 Högnäs Tore Brahe 40.28 0.11.19 29.83 29.60
11 Matikainen Hannu RasKe 40.39 0.11.30 29.39 29.17
12 Kaataja Jorma RasKe 40.56 0.11.47 28.89 28.67
13 Koskinen Tuomo SuSe 41.04 0.11.55 28.49 28.27
14 Viinikka Matti KauKa 42.09 0.13.00 27.47 27.26
15 Bärdèn Bror-Gustav NOK 46.50 0.17.41 24.46 24.27
16 Sillanpää Paavo JSRasti 50.37 0.21.28 22.38 22.21
Halla-Aho Timo JSRasti HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eno Kaarlo TeuRi 23.45 0.00.00 40.51 39.93
2 Sivén Osmo ÄhtU 24.18 0.00.33 39.30 38.74
3 Rantamäki Veikko KauKa 27.47 0.04.02 34.11 33.62
4 Valli Seppo KauKa 28.11 0.04.26 33.37 32.89
5 Niemelä Pentti LaihLu 28.20 0.04.35 32.94 32.47
6 Hartvik Seppo Malax 28.29 0.04.44 32.51 32.05
7 Björklund Håkan Falken 29.46 0.06.01 30.87 30.43
8 Laine Harri KauKa 30.16 0.06.31 30.12 29.69
9 Joensuu Heimo JSRasti 31.42 0.07.57 28.53 28.12
10 Pollari Kalevi YKV 31.56 0.08.11 28.09 27.69
10 Laasanen Veikko VäVi 31.56 0.08.11 28.09 27.69
12 Järvenpää Juha RasKu 31.57 0.08.12 27.63 27.23
13 Köykkä Jussi RasKu 31.58 0.08.13 27.39 27.00
14 Williamsson Bo-Göran VaaSu 37.56 0.14.11 22.89 22.56
15 Hemminki Martti PoRa 40.31 0.16.46 21.25 20.95
16 Kalliomaa Lasse LaihLu 43.35 0.19.50 19.59 19.31
17 Majasaari Kari SuJu 48.02 0.24.17 17.63 17.37
18 Humalamäki Hannu ÄhtU 59.37 0.35.52 14.08 13.88
Kujanpää Heikki JSRasti HYL -
Närvä Martti SuJu KES -
Hertsbacka Karl-Gustav NOK KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Seppo KanSu 22.53 0.00.00 33.24 32.83
2 Erkinheimo Voitto KortJV 26.37 0.03.44 28.04 27.70
3 Saarimäki Jorma VaaSu 28.50 0.05.57 25.39 25.08
4 Niittymäki Antti Eräp 29.30 0.06.37 24.34 24.04
5 Taipalus Esko RasKe 30.34 0.07.41 23.02 22.74
6 Forsén Björn NOK 33.51 0.10.58 20.37 20.11
7 Kamila Pentti LaihLu 1.01.25 0.38.32 10.99 10.86
Rantakangas Erkki JSRasti HYL -
Lähdekorpi Mauri Femman HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandgren Lars NOK 21.59 0.00.00 24.23 24.06
2 Ketola Tuomo KauKa 22.29 0.00.30 22.51 22.35
3 Tammisto Vesa KauWi 24.28 0.02.29 19.60 19.46
4 Kallio-Könnö Aarno KauKa 28.14 0.06.15 16.04 15.93

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Aimo VaaSu 23.37 0.00.00 23.19 22.58
2 Hietaharju Antti ÄhtU 25.04 0.01.27 20.21 19.68
3 Knuuttila Helge VaaSu 44.13 0.20.36 10.53 10.25

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nevala Roni TeuRi 51.33 0.00.00
2 Ylihärsilä Ville AlahKi 1.05.53 0.14.20

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lemberg Ville RaJu 39.26 0.00.00 41.68 41.45
2 Karhunen Juho YKV 41.38 0.02.12 36.52 36.31
3 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 1.01.16 0.21.50 22.80 22.68

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöytäkangas Elias VaaSu 20.45 0.00.00 49.59 46.87
2 Koivisto Asser KortJV 23.11 0.02.26 43.72 41.32
3 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 24.40 0.03.55 40.46 38.24
4 Hauhia Aleksi RaJu 24.44 0.03.59 39.73 37.55
5 Muhonen Aatu RaJu 26.47 0.06.02 36.11 34.13
6 Ala-Honkola Akseli LapVi 26.50 0.06.05 35.47 33.52
7 Ylä-Rautio Eeli RasKe 29.02 0.08.17 32.25 30.48
8 Hietamäki Matias RaJu 30.58 0.10.13 29.74 28.11
9 Hjerpe Arvid Femman 33.42 0.12.57 26.87 25.39
10 Hölsö Aaro RaJu 51.55 0.31.10 17.14 16.20
Koski Hannes LaihLu KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Savinainen Joakim RasKu 14.58 0.00.00
2 Koski Juuso YKV 19.14 0.04.16
3 Muhonen Eetu RaJu 22.49 0.07.51
4 Yrjans Johan NOK 26.57 0.11.59
5 Grankull Sebastian Kronan 29.28 0.14.30
6 Hölsö Tuomas RaJu 32.37 0.17.39
7 Närvä Kaapo Lynx 33.15 0.18.17
8 Ala-Honkola Svantte LapVi 40.38 0.25.40
9 Virrankoski Väinö KauWi 41.37 0.26.39

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hemminki Eemeli RasKu 26.33 0.00.00
2 Joronen Aatu RasKu 30.53 0.04.20
3 Haapamäki Aaro KauKa 31.57 0.05.24
4 Ala-Honkola Iivari LapVi 40.32 0.13.59
5 Antikainen Eero RasKu 1.02.46 0.36.13
Närvä Juuso VaaSu HYL -
Fränti Onni RaJu KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiukkonen Leevi KauKa 16.47 0.00.00
2 Orhanen Kaarlo RasKu 18.02 0.01.15
3 Puro-Aho Aapo VaaSu 19.28 0.02.41
4 Erkkilä Juho KauWi 22.58 0.06.11
5 Aho Lenni RaJu 24.52 0.08.05
6 Yrjans Pontus NOK 27.49 0.11.02
7 Tunis Evert Femman 42.03 0.25.16
8 Hjerpe Henrik Femman 48.04 0.31.17
9 Koski Ahti LaihLu 54.45 0.37.58

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltoluhta Aapo KauWi 15.33 0.00.00
2 Nivukoski Hugo YKV 48.22 0.32.49
Honkanen Iivari LapVi HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Tiitus RaJu 15.06 0.00.00
2 Rintala Riku LaihLu 16.47 0.01.41
3 Tuomaala Eemil VaaSu 17.31 0.02.25
4 Ristimäki Anttoni RaJu 18.19 0.03.13
5 Ylikojola Vilho RaJu 21.38 0.06.32
6 Perälä Eetu LaihLu 24.14 0.09.08
7 Malila Veikka VaaSu 25.19 0.10.13
8 Ala-Louvesniemi Juha VaaSu 33.28 0.18.22
9 Antila Paavo AlahKi 50.36 0.35.30

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Salla TP 36.18 0.00.00 74.58 73.36
2 Kriikkula Johanna RaJu 37.42 0.01.24 71.04 69.88
3 Hemminki Heini RasKu 38.18 0.02.00 69.17 68.04
4 Järveläinen Julia Femman 38.34 0.02.16 67.94 66.83
5 Autio Henna RasKu 38.42 0.02.24 66.96 65.86
6 Savinainen Kati RasKu 39.12 0.02.54 65.36 64.29
7 Tuomisto Satu RaJu 40.37 0.04.19 62.37 61.35
8 Hoskari Maria RasKa 46.53 0.10.35 53.41 52.54
9 Finnäs Jenny Malax 48.19 0.12.01 51.23 50.39
10 Korpi Maarit LapVi 50.03 0.13.45 48.88 48.07
11 Mäkilä Sohvi EsAk 50.16 0.13.58 48.09 47.30
12 Höstman Victoria Femman 53.07 0.16.49 44.96 44.22
13 Grahn Elina Femman 1.00.11 0.23.53 39.20 38.56
14 Ojala Ulla PoRa 1.19.42 0.43.24 29.24 28.76
Asukas Varpu KanSu HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Smeds Heidi NOK 29.43 0.00.00 39.98 34.36
2 Pöytäkangas Eliisa VaaSu 45.49 0.16.06 24.96 21.45
3 Suokko Hanna RaJu 48.59 0.19.16 22.44 19.28
4 Kuoppala Minna KuortKu 51.57 0.22.14 20.30 17.45
5 Tunis Jenny KauWi 1.20.10 0.50.27 12.60 10.83

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemminki Tiina PoRa 29.58 0.00.00 59.46 56.44
2 Pihlaja Elina RasKu 31.56 0.01.58 53.71 50.98
3 Hemminki Hanna PoRa 34.47 0.04.49 47.39 44.98
4 Närvä Kati RasKu 40.45 0.10.47 38.81 36.83
5 Keski-Säntti Eija YKV 41.31 0.11.33 36.48 34.63

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grankull Jaana Kronan 31.57 0.00.00 47.52 46.14
2 Saarimäki Riikka RasKe 32.06 0.00.09 46.76 45.40
3 Ena Linda Falken 33.48 0.01.51 43.89 42.61
4 Niittymäki Johanna Hiilto 35.33 0.03.36 41.23 40.04
5 Lautamo Riikka VaaSu 35.51 0.03.54 40.40 39.23
6 Lehtinen Anne KauKa 40.29 0.08.32 35.34 34.32
7 Nivukoski Mervi YKV 46.44 0.14.47 30.24 29.36
8 Kujanpää Maarit KuortKu 46.53 0.14.56 29.77 28.91
9 Rotola-Pukkila Minna KauKa 48.10 0.16.13 28.61 27.78
10 Puro-Aho Veera VaaSu 48.50 0.16.53 27.86 27.06
11 Pohtola Kaisa YKV 49.09 0.17.12 27.33 26.53
12 Tirkkonen Heli VaaSu 49.47 0.17.50 26.63 25.86
13 Karppi Susanna LaihLu 52.11 0.20.14 25.07 24.34
14 Björndahl Lilian Falken 1.02.50 0.30.53 20.54 19.94

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taipalus Maarika RasKu 25.47 0.00.00 38.81 37.84
2 Lindgren Annika Femman 27.59 0.02.12 34.42 33.56
3 Iso-Koivisto Minna KauWi 30.07 0.04.20 30.74 29.96
4 Karhunen Katri YKV 30.40 0.04.53 28.96 28.23
5 Kellosaari Mari RasKe 33.04 0.07.17 25.72 25.08

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ala-Kasari Outi RasKu 26.18 0.00.00 40.29 39.77
2 Katajamäki Tuija KauWi 27.31 0.01.13 36.58 36.12
3 Korpela-Kamila Heidi SuJu 29.42 0.03.24 32.11 31.70
4 Erkkilä Marja KauWi 36.24 0.10.06 24.74 24.43

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 25.46 0.00.00 41.86 39.94
2 Leppä Eija SuJu 28.30 0.02.44 36.90 35.21
3 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 31.41 0.05.55 32.34 30.86
4 Ojajärvi Päivi RasKe 37.20 0.11.34 26.73 25.50
5 Mäntylä Kirsti RasKe 42.27 0.16.41 22.87 21.82
6 Rantamäki Anita KauKa 46.16 0.20.30 20.40 19.46
7 Rantoja Eija RasKe 48.13 0.22.27 19.02 18.14

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivén Hannele ÄhtU 24.37 0.00.00
2 Soinila Helena TeuRi 28.33 0.03.56

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 17.41 0.00.00 39.71 38.75
2 Erkinheimo Ritva KortJV 17.42 0.00.01 37.69 36.78
3 Fred Bodil Femman 20.34 0.02.53 30.73 29.99
4 Lähdekorpi Kaija Femman 21.02 0.03.21 28.38 27.69

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandgren Ann-Mari NOK 22.57 0.00.00 17.77 17.75
2 Elomaa Alli RasKe 33.00 0.10.03 11.43 11.42
3 Hautamäki Anna-Maija RasKe 33.25 0.10.28 10.37 10.36

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Melender Emilia RaJu 58.35 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivukoski Lotta LapVi 32.50 0.00.00 47.11 43.93
2 Tuomaala Ella VaaSu 37.57 0.05.07 39.99 37.30
3 Ylihärsilä Jenna AlahKi 40.41 0.07.51 36.59 34.12
4 Rajala Maija RaJu 43.04 0.10.14 33.89 31.61
5 Ruutiainen Alisa LaihLu 44.55 0.12.05 31.85 29.70
6 Luhtasaari Nea RaJu 49.32 0.16.42 28.30 26.39
7 Suomela Vilma KortJV 50.32 0.17.42 27.16 25.33
8 Nivukoski Jasmin YKV 57.04 0.24.14 23.55 21.96
Lammi Kira KauWi KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nivukoski Nanna LapVi 28.04 0.00.00
2 Perälä Fanni LaihLu 38.43 0.10.39
3 Peltoluhta Aino KauWi 46.49 0.18.45

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kataja Enni RaJu 25.58 0.00.00
2 Rajala Kerttu RaJu 34.57 0.08.59
3 Näykki Minttu LapVi 35.43 0.09.45
4 Sippola Sanni LapVi 37.44 0.11.46
5 Hietamäki Anni RaJu 1.04.50 0.38.52
6 Koivula Sanni LaihLu 1.07.18 0.41.20
7 Pihlaja Elli RasKu 1.08.46 0.42.48
8 Ekoluoma Aino YKV 1.13.37 0.47.39

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Grankull Daniela Kronan 27.57 0.00.00
2 Trofast Senni LaihLu 39.07 0.11.10
3 Muhonen Oona RaJu 42.29 0.14.32
4 Oikarainen Fanni LaihLu 45.09 0.17.12
5 Lemberg Linnea RaJu 51.24 0.23.27
6 Hallivuori Katri KauKa 1.07.34 0.39.37
Koski Sofia YKV HYL -
Karppi Saara LaihLu HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltoluhta Susanna KauWi 14.27 0.00.00
2 Kuoppala Pinja RasKu 21.27 0.07.00
3 Nivukoski Jonna YKV 25.54 0.11.27

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kriikkula Siiri RasKu 11.58 0.00.00
2 Lassila Nelli RaJu 14.47 0.02.49
3 Peltoluhta Aada KauWi 15.53 0.03.55
4 Smeds Maya NOK 16.18 0.04.20
5 Patana Minttu RaJu 18.11 0.06.13
6 Ylihärsilä Annika AlahKi 18.41 0.06.43
7 Herttua Venla LapVi 20.38 0.08.40
8 Harju-Säntti Fanni RasKu 22.32 0.10.34
9 Pihlaja Kaarina RasKu 23.19 0.11.21
10 Ekoluoma Milla YKV 25.32 0.13.34
11 Hautalahti Elsa YKV 33.58 0.22.00
12 Honkanen Hilma LapVi 35.01 0.23.03