FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Oulaisten Kevätsprintti, osa 2, Pohjois-Pohjanmaan AM-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koirikivi Riku Pohjant 16.42 0.00.00 57.50 47.47
2 Parkkinen Ville IkNV 16.59 0.00.17 54.84 45.28
3 Kuusikko Miska Pohjant 17.18 0.00.36 52.18 43.08
4 Ruuttula Juho SievSi 17.38 0.00.56 49.56 40.91
5 Vähäsöyrinki Erkki NiS 18.37 0.01.55 45.39 37.48
6 Hanninen Oskari OuTa 27.15 0.10.33 29.95 24.73

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyppä Jarmo Pohjant 17.59 0.00.00 41.77 28.08
2 Aho Mika Pohjant 19.25 0.01.26 35.78 24.05
3 Lukkarinen Jouni Pohjant 21.00 0.03.01 30.40 20.44

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Asikainen Saku Hiisi 17.04 0.00.00 42.96 35.35
2 Laitinen Antti KoskRi 17.22 0.00.18 40.11 33.00
3 Väänänen Lassi IisVi 18.15 0.01.11 36.16 29.75
4 Koljonen Jouni VaKa 19.40 0.02.36 31.69 26.07

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kyllästinen Jyri RaLu 17.44 0.00.00 41.64 41.90
2 Ronkainen Markus LapVe 19.52 0.02.08 35.78 36.00
3 Järvelin Marko PeRa 20.09 0.02.25 33.90 34.11
4 Myllymäki Jyri VetU 20.51 0.03.07 31.44 31.63
5 Jylkkä Marko YlivKu 21.01 0.03.17 29.87 30.05

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koirikivi Vesa RasTiimi 21.57 0.00.00
2 Hyvönen Markku Lynx 25.55 0.03.58

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyvönen Panu Pohjant 16.07 0.00.00

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tepsa Antti LapVe 21.14 0.00.00
2 Karppinen Jouko VaKa 23.33 0.02.19

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vartiainen Aarne RAPSU 19.59 0.00.00 40.92 41.31
2 Heikka Markku ONMKY 20.16 0.00.17 39.48 39.86
3 Nurisalo Seppo KoS 20.52 0.00.53 37.51 37.86
4 Tuomaala Juhani KoS 21.03 0.01.04 36.35 36.69
5 Vilminko Pauli SiSe 23.23 0.03.24 31.97 32.27
5 Junttila Tuomo RasTiimi 23.23 0.03.24 31.97 32.27
7 Riipinen Markku SiSe 26.49 0.06.50 26.57 26.82
Pihlajaniemi Pekka SalRe HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 15.42 0.00.00 40.75 37.86
2 Toppari Pekka PuolRy 16.01 0.00.19 39.45 36.65
3 Keltamäki Seppo JoKu 16.23 0.00.41 38.08 35.38
4 Myllymäki Ari KPV 16.55 0.01.13 36.41 33.82
5 Juutinen Hannu Pohjant 17.01 0.01.19 35.72 33.19
6 Jylkkä Markku YlivKu 18.06 0.02.24 33.14 30.79
7 Antikainen Raimo KuoSu 18.09 0.02.27 32.61 30.30
8 Köngäs Martti PuolRy 18.13 0.02.31 32.05 29.78
9 Sevon Niilo SalRe 18.41 0.02.59 30.82 28.64
10 Koivukangas Erkki KoS 19.00 0.03.18 29.89 27.77
11 Tuohimaa Esko ONMKY 19.45 0.04.03 28.35 26.34
12 Kattilakoski Eero KPV 20.15 0.04.33 27.25 25.32
13 Törmälä Samuli YlivKu 23.34 0.07.52 23.08 21.44

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lukkarinen Olavi Pohjant 18.52 0.00.00
2 Hanhela Mauno HaHe 20.16 0.01.24
Oja Jorma NiS HYL -
Pelkonen Alpo OSVA HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mikkilä Mauno NiS 17.18 0.00.00
2 Jokela Vesa NiS 17.19 0.00.01

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kallela Luca HS 15.49 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Harjuhaahto Antti SalRe 18.03 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kouvalainen Niilo Kiuru 14.23 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laurila Viljami SalRe 11.55 0.00.00

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Emil Pohjant 14.56 0.00.00
2 Väisänen Viljami LaiVe 15.50 0.00.54

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laatikainen Henna Pohjant 19.39 0.00.00 53.86 52.60
2 Viippola Venla OuTa 19.40 0.00.01 53.20 51.95
3 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 19.58 0.00.19 51.79 50.57
4 Yli-Futka Amanda MSParma 20.08 0.00.29 50.75 49.56
5 Pirilä Elisa MSParma 20.24 0.00.45 49.49 48.33
6 Kuusikko Kiia Pohjant 21.18 0.01.39 46.82 45.73
7 Hangasmaa Hanna YlivKu 21.25 0.01.46 46.00 44.92
8 Lotvonen Milla LaiVe 22.28 0.02.49 43.31 42.29
9 Keltamäki Tiia OuTa 23.13 0.03.34 41.38 40.41
10 Jaatinen Ilona Pohjant 23.40 0.04.01 40.08 39.14
11 Tiitto Johanna RasTiimi 23.43 0.04.04 39.48 38.55
12 Lotvonen Essi LaiVe 26.07 0.06.28 35.38 34.55
13 Päkkilä Suvi HaHe 26.08 0.06.29 34.89 34.08
14 Tepsa Anna-Eerika LapVe 35.22 0.15.43 25.44 24.84

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pitkänen Kati Pohjant 23.58 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laitinen Maria YlikNM 18.32 0.00.00 35.94 35.20
2 Hokkanen Anni Pohjant 21.21 0.02.49 30.03 29.41
3 Ronkainen Ritva LapVe 23.00 0.04.28 26.79 26.24
4 Märsynaho Maaret PuolRy 27.14 0.08.42 21.70 21.26
5 Korhonen Carita IisVi 27.34 0.09.02 20.54 20.12

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 20.51 0.00.00
2 Koivisto Sari SalRe 26.47 0.05.56

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 21.44 0.00.00 43.73 37.70
2 Aikio Outi Pohjant 22.49 0.01.05 40.40 34.84
3 Lotvonen Arja LaiVe 23.32 0.01.48 37.96 32.73
4 Hokajärvi Raili Pohjant 24.18 0.02.34 35.59 30.69
5 Kanerva Kerttu LapVe 29.59 0.08.15 27.89 24.05
6 Jokikokko Tarja OuTa 33.19 0.11.35 24.25 20.91

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 17.27 0.00.00 29.18 18.00
1 Ekdahl Pirkko NiS 17.27 0.00.00 29.18 18.00
3 Vilminko Tuula SiSe 25.56 0.08.29 16.69 10.30

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jussinniemi Seija SiSe 20.59 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ketola Pirjo SalRe 14.49 0.00.00 32.23 28.10
2 Halme Ritva KiimU 15.07 0.00.18 30.40 26.51
3 Köngäs Kaarina PuolRy 16.02 0.01.13 27.55 24.02
4 Pelkonen Maija OSVA 16.30 0.01.41 25.69 22.39
Yliniemi Kaisa NiS KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rajala Daniela KoskRi 20.36 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattila Helmi RasTiimi 20.43 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kangas Siiri Pohjant 17.16 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väisänen Martta Pohjant 14.04 0.00.00
2 Vähäsöyrinki Lotta NiS 15.29 0.01.25
3 Länsitie Pinja Pohjant 16.03 0.01.59

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Inga Pohjant 9.57 0.00.00
2 Juka Eevi LaiVe 10.58 0.01.01
3 Siponen Anna Kiuru 11.50 0.01.53

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pitkänen Enni Pohjant 14.35 0.00.00
2 Siponen Emilia Kiuru 18.29 0.03.54
3 Kangas Saga Pohjant 18.32 0.03.57