FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Oulaisten Kevätsprintti, osa 1
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koirikivi Riku Pohjant 14.57 0.00.00 58.69 56.63
2 Ruuttula Juho SievSi 15.39 0.00.42 54.38 52.48
3 Parkkinen Ville IkNV 15.59 0.01.02 51.60 49.79
4 Vähäsöyrinki Erkki NiS 16.27 0.01.30 48.54 46.84
5 Kuusikko Miska Pohjant 17.01 0.02.04 45.37 43.79
6 Hanninen Oskari OuTa 20.18 0.05.21 36.74 35.45

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyppä Jarmo Pohjant 15.43 0.00.00 42.32 42.48
2 Aho Mika Pohjant 17.24 0.01.41 35.36 35.49
3 Lukkarinen Jouni Pohjant 21.23 0.05.40 26.44 26.54

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Saku Hiisi 15.01 0.00.00 43.89 39.69
2 Laitinen Antti KoskRi 15.56 0.00.55 39.30 35.53
3 Väänänen Lassi IisVi 16.24 0.01.23 36.17 32.70
4 Koljonen Jouni VaKa 17.29 0.02.28 32.04 28.97

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ronkainen Markus LapVe 17.36 0.00.00 36.34 32.15
2 Jylkkä Marko YlivKu 18.27 0.00.51 32.93 29.14
3 Järvelin Marko PeRa 19.00 0.01.24 30.30 26.81
4 Myllymäki Jyri VetU 19.20 0.01.44 28.12 24.88

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllylä Jukka Pohjant 17.12 0.00.00 37.95 32.81
2 Hyvönen Markku Lynx 18.36 0.01.24 32.46 28.06
3 Koirikivi Vesa RasTiimi 23.00 0.05.48 24.12 20.85

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvönen Panu Pohjant 15.00 0.00.00

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tepsa Antti LapVe 17.35 0.00.00
2 Karppinen Jouko VaKa 19.59 0.02.24

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomaala Juhani KoS 16.13 0.00.00 41.18 39.06
2 Nurisalo Seppo KoS 16.47 0.00.34 38.93 36.94
3 Vilminko Pauli SiSe 16.52 0.00.39 37.89 35.95
4 Heikka Markku ONMKY 17.14 0.01.01 36.26 34.40
5 Vartiainen Aarne RAPSU 17.24 0.01.11 35.09 33.29
6 Junttila Tuomo RasTiimi 17.48 0.01.35 33.49 31.78
7 Riipinen Markku SiSe 22.25 0.06.12 25.96 24.63
8 Pihlajaniemi Pekka SalRe 23.58 0.07.45 23.68 22.47

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 14.41 0.00.00 41.53 40.00
2 Juutinen Hannu Pohjant 15.11 0.00.30 39.66 38.20
3 Toppari Pekka PuolRy 15.37 0.00.56 38.07 36.67
4 Myllymäki Ari KPV 15.56 0.01.15 36.84 35.48
5 Köngäs Martti PuolRy 16.46 0.02.05 34.55 33.28
6 Keltamäki Seppo JoKu 17.08 0.02.27 33.37 32.14
7 Koivukangas Erkki KoS 17.29 0.02.48 32.26 31.08
8 Sevon Niilo SalRe 18.14 0.03.33 30.52 29.40
9 Tuohimaa Esko ONMKY 18.34 0.03.53 29.56 28.47
10 Kattilakoski Eero KPV 19.28 0.04.47 27.80 26.78
11 Törmälä Samuli YlivKu 22.27 0.07.46 23.77 22.89
Jylkkä Markku YlivKu HYL -
Antikainen Raimo KuoSu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 15.20 0.00.00 28.57 27.42
2 Lukkarinen Olavi Pohjant 15.56 0.00.36 26.12 25.06
3 Pelkonen Alpo OSVA 17.44 0.02.24 22.23 21.33
4 Oja Jorma NiS 34.11 0.18.51 10.89 10.45

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkilä Mauno NiS 21.22 0.00.00
Jokela Vesa NiS HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallela Luca HS 14.46 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harjuhaahto Antti SalRe 15.09 0.00.00
2 Kouvalainen Olli Kiuru 18.29 0.03.20

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kouvalainen Niilo Kiuru 11.54 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laurila Viljami SalRe 13.47 0.00.00

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Emil Pohjant 13.05 0.00.00
2 Väisänen Viljami LaiVe 14.00 0.00.55

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laatikainen Henna Pohjant 17.34 0.00.00 53.35 52.80
2 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 17.37 0.00.03 52.54 51.99
3 Yli-Futka Amanda MSParma 18.03 0.00.29 50.63 50.10
4 Pirilä Elisa MSParma 19.04 0.01.30 47.31 46.82
5 Hangasmaa Hanna YlivKu 19.13 0.01.39 46.33 45.85
6 Keltamäki Tiia OuTa 20.48 0.03.14 42.24 41.80
7 Kuusikko Kiia Pohjant 20.53 0.03.19 41.51 41.08
8 Tiitto Johanna RasTiimi 21.12 0.03.38 40.34 39.92
9 Jaatinen Ilona Pohjant 21.55 0.04.21 38.49 38.09
10 Lotvonen Essi LaiVe 23.11 0.05.37 35.88 35.50
11 Päkkilä Suvi HaHe 23.36 0.06.02 34.75 34.39
12 Tepsa Anna-Eerika LapVe 30.48 0.13.14 26.25 25.97
Lotvonen Milla LaiVe HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Kati Pohjant 20.37 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Polso Anne VetU 16.58 0.00.00 39.07 38.39
2 Laitinen Maria YlikNM 17.23 0.00.25 36.99 36.35
3 Hokkanen Anni Pohjant 18.34 0.01.36 33.56 32.98
4 Ronkainen Ritva LapVe 21.41 0.04.43 27.82 27.34
5 Korhonen Carita IisVi 24.04 0.07.06 24.24 23.82
6 Märsynaho Maaret PuolRy 25.37 0.08.39 22.00 21.61

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 16.21 0.00.00
Koivisto Sari SalRe HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 17.28 0.00.00 47.42 46.23
2 Lotvonen Arja LaiVe 17.57 0.00.29 44.41 43.30
3 Aikio Outi Pohjant 18.59 0.01.31 40.36 39.35
4 Hokajärvi Raili Pohjant 19.47 0.02.19 37.16 36.23
5 Kanerva Kerttu LapVe 23.59 0.06.31 29.36 28.62

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 17.13 0.00.00
2 Vilminko Tuula SiSe 26.46 0.09.33
Ekdahl Pirkko NiS HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussinniemi Seija SiSe 20.22 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 17.32 0.00.00 33.25 31.55
2 Ketola Pirjo SalRe 18.12 0.00.40 30.83 29.25
3 Pelkonen Maija OSVA 19.05 0.01.33 28.26 26.81
4 Yliniemi Kaisa NiS 19.19 0.01.47 26.79 25.41
5 Köngäs Kaarina PuolRy 21.56 0.04.24 22.59 21.44

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajala Daniela KoskRi 17.46 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Helmi RasTiimi 20.15 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väisänen Martta Pohjant 12.22 0.00.00
2 Vähäsöyrinki Lotta NiS 19.35 0.07.13

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Inga Pohjant 13.13 0.00.00
2 Siponen Anna Kiuru 14.03 0.00.50
3 Juka Eevi LaiVe 15.13 0.02.00

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siponen Emilia Kiuru 11.00 0.00.00
2 Kangas Saga Pohjant 17.35 0.06.35
3 Myllylä Emmi Pohjant 18.31 0.07.31
4 Pitkänen Enni Pohjant 23.01 0.12.01