FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Lahti MTB Orienteering, sprint
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Blomster Anders Trian 26.53 0.00.00 94.77
2 Laurila Jussi JalJa 27.21 0.00.28 92.15
3 Kaskinen Kare UlvUra 27.42 0.00.49 90.00
4 Niemi Pekka KanSu 27.46 0.00.53 88.81
5 Tervala Mika RaVa 29.06 0.02.13 83.80
6 Kahelin Jouni VaajTe 29.32 0.02.39 81.64
7 Hanhijärvi Petrus EsAk 29.49 0.02.56 79.95
8 Tommola Mikko LS-37 30.09 0.03.16 78.16
9 Nousiainen Antti LS-37 30.35 0.03.42 76.16
10 Pyykönen Pasi KanSu 30.53 0.04.00 74.54
11 Toimela Niko LS-37 31.44 0.04.51 71.68
12 Kleemola Joona Eks 32.26 0.05.33 69.29
13 Virsu Antti KeU 33.04 0.06.11 67.14
14 Laine Taneli VaHa 40.52 0.13.59 53.66
Reponen Tommi KeuKi KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lauronen Jarkko LaihLu 19.13 0.00.00 71.30
2 Pellinen Teppo JoKu 19.37 0.00.24 66.35
3 Hämäläinen Ari LS-37 20.08 0.00.55 61.25
4 Pais Mart VeVe 24.33 0.05.20 47.44

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 17.34 0.00.00 71.09
2 Kankkunen Riku KuoSu 18.21 0.00.47 66.36
2 Roininen Reijo JäPa 18.21 0.00.47 66.36
4 Voutilainen Arto JRV 19.33 0.01.59 59.09
5 Laaksonen Pasi EsSu 20.52 0.03.18 53.86
6 Hihnala Tero Koovee 23.13 0.05.39 47.07
7 Ikola Timo LeSi 23.19 0.05.45 45.53

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pesu Raino Hiilto 17.14 0.00.00 64.65
2 Forsblom Vesa RR 17.27 0.00.13 62.97
3 Jokinen Heikki LS-37 18.34 0.01.20 58.37
4 Klemettinen Vesa S-JKL 18.44 0.01.30 57.04
5 Surakka Petteri HS 20.29 0.03.15 51.42
6 Korhonen Mika SKVuoksi 20.53 0.03.39 49.71
7 Nieminen Tomi RaVa 21.22 0.04.08 47.88
8 Karppinen Tom RaVa 21.58 0.04.44 45.88
9 Sundqvist Jari LS-37 24.05 0.06.51 41.21
10 Rusanen Petri S-JKL 26.10 0.08.56 37.35
11 Välimaa Pertti VaaSu 26.46 0.09.32 35.95
12 Fey Carl EsSu 30.53 0.13.39 30.66

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Savikko Olli TarpSu 16.07 0.00.00 69.13
2 Östergård Patric Trian 16.14 0.00.07 67.99
3 Gynther Kimmo IHR 17.02 0.00.55 64.19
4 Launonen Jarmo KeU 17.06 0.00.59 63.33
5 Raudus Timo Eks 17.16 0.01.09 62.11
6 Similä Juha SKVuoksi 18.05 0.01.58 58.73
7 Lindfors Max Trian 18.11 0.02.04 57.83
8 Turpiainen Janne HyRa 18.23 0.02.16 56.63
9 Marttinen Tuomo IPR 18.34 0.02.27 55.51
10 Paasi Jaakko TP 18.56 0.02.49 53.88
11 Kleemola Jouko Eks 19.02 0.02.55 53.05
12 Laine Kari VaHa 19.17 0.03.10 51.82
13 Saari Ismo IPR 20.51 0.04.44 47.43
14 Mäki Pekka TarpSu 21.19 0.05.12 45.90
15 Ketola Juha TP 22.07 0.06.00 43.77
Valtonen Teppo HlT HYL -
Mäkinen Seppo S-2000 HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jetsonen Juhani OC-DUBHE 17.56 0.00.00 42.21
2 Ovaska Pertti EE 18.46 0.00.50 38.32
3 Aho Ari MSParma 20.01 0.02.05 34.03
4 Viinikainen Mikko EsSu 21.02 0.03.06 30.59

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Viilo Keijo TP 14.44 0.00.00 53.59
2 Juura Esa KanSu 15.05 0.00.21 50.78
3 Peltonen Heikki IPR 15.28 0.00.44 47.99
4 Kattelus Keijo VeVe 15.37 0.00.53 46.01
5 Laurila Timo JalJa 18.12 0.03.28 38.18
6 Nuoranne Jussi LHR 18.13 0.03.29 36.84

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ollikainen Seppo IPR 16.11 0.00.00 44.55
2 Lakkala Ossi KuoSu 16.33 0.00.22 42.74
3 Hirsimäki Raimo JäPa 16.57 0.00.46 40.94
4 Pökälä Pekka AR 17.19 0.01.08 39.29
5 Leinonen Markku KuoSu 19.34 0.03.23 34.08
6 Lehtimäki Jorma LHR 21.37 0.05.26 30.22
Potinkara Jouko RaJu HYL -
Antikainen Raimo KuoSu HYL -
Hahtola Aulis RasKu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juola Eero KoS 14.43 0.00.00 49.45
2 Jokinen Leo KoS 15.39 0.00.56 45.50
3 Ravattinen Pekka JoKu 17.13 0.02.30 40.45
4 Nurminen Heikki IPR 17.15 0.02.32 39.47
5 Ilkka Jarmo RaJu 18.09 0.03.26 36.66
6 Torvikoski Jouko JäPa 18.14 0.03.31 35.63
7 Varonen Arto LeSi 20.01 0.05.18 31.68
8 Turunen Kauko LS-37 25.51 0.11.08 23.93

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Martikainen Arvo LS-37 13.29 0.00.00 37.34
2 Kanerva Unto Jyry 14.01 0.00.32 34.12
3 Kuisla Raimo EE 20.36 0.07.07 21.99
4 Häkkinen Tapani IPR 30.57 0.17.28 13.83

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lilja Juha TP 16.16 0.00.00 79.52
2 Nieminen Verneri RaVa 16.29 0.00.13 77.30
3 Lindahl Jesper Trian 16.33 0.00.17 75.81
4 Tervala Miska RaVa 17.14 0.00.58 71.68
5 Ekholm Tobias Trian 19.37 0.03.21 61.98
6 Pais Märten VeVe 19.48 0.03.32 60.43
7 Paasi Antti TP 19.52 0.03.36 59.25
8 Kleemola Arttu Eks 20.09 0.03.53 57.45
9 Varis Henry JRV 21.04 0.04.48 54.03
9 Ketola Lauri TP 21.04 0.04.48 54.03
11 Nurminen Jani VaHa 21.19 0.05.03 51.58

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rissanen Antti TP 17.23 0.00.00 69.12
2 Nykänen Tomi LS-37 18.54 0.01.31 62.70
3 Lepistö Oskari MSParma 19.11 0.01.48 60.92
4 Ikola Atte LeSi 19.30 0.02.07 59.09
5 Venetjoki Väinö KoS 19.43 0.02.20 57.61
6 Oksa Antti-Jussi HyRa 20.06 0.02.43 55.70
7 Viinikainen Vilppu EsSu 20.30 0.03.07 53.81
8 Olkkonen Vili KangSK 20.48 0.03.25 52.25
9 Hihnala Henrik Koovee 20.50 0.03.27 51.38
10 Väisänen Leevi EsSu 21.59 0.04.36 47.95
11 Pais Markus VeVe 22.23 0.05.00 46.36
Autio Wertti HyRa HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Eetu SKVuoksi 18.31 0.00.00
2 Laaksonen Emil EsSu 18.32 0.00.01
3 Ketonen Juuso RaVa 22.47 0.04.16
4 Hanhijärvi Paulus EsAk 23.23 0.04.52

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aaltonen Tatu Lynx 15.22 0.00.00
2 Pesu Akseli Hiilto 21.04 0.05.42

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 28.01 0.00.00 96.84
2 Saarela Ruska KoS 29.19 0.01.18 90.81
3 Pökälä Mona AR 30.48 0.02.47 84.79
4 Pesu Mervi RR 31.19 0.03.18 81.76
5 Saarinen Henna Koovee 31.48 0.03.47 78.92
6 Tuokko Mari LamSä 33.28 0.05.27 73.47
7 Penttilä Marja KoS 33.33 0.05.32 71.77
8 Korhonen Julia LappRi 36.39 0.08.38 64.31
9 Rauttola Tiia-Maria HiKi 49.02 0.21.01 47.03

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Fey Natalia EsSu 26.54 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Paalanen Satu IPR 15.30 0.00.00 64.82
2 Jämsén Miia JRV 17.10 0.01.40 54.13
3 Salomaa Anne IPR 18.00 0.02.30 47.44

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hedman Kirsi Navi 15.02 0.00.00 69.39
2 Roininen Anu JäPa 15.38 0.00.36 65.30
3 Yrjölä Ulla MuuRa 17.08 0.02.06 58.28
4 Arvela Kirsi LS-37 17.16 0.02.14 56.53
5 Oksanen Anu SaPu 17.31 0.02.29 54.45
6 Nurminen Henna Hiilto 17.42 0.02.40 52.62
7 Sundqvist Sari LS-37 18.55 0.03.53 48.06
8 Breilin Henna IPR 22.40 0.07.38 39.12

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laine Merja VaHa 16.45 0.00.00 53.28
2 Antikainen Marja-Leena MSParma 16.52 0.00.07 50.27
3 Pirttilä Lea OH 19.58 0.03.13 40.23
4 Oksa Sari TarpSu 21.30 0.04.45 35.29

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jetsonen Sari OC-DUBHE 19.21 0.00.00
2 Lumme Ritva LHR 26.41 0.07.20

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 14.19 0.00.00
2 Anttila Sisko LamSä 16.45 0.02.26

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskinen Pinja RR 18.47 0.00.00 71.75
1 Nurminen Jutta VaHa 18.47 0.00.00 71.75
3 Similä Roosa SKVuoksi 20.24 0.01.37 59.46
4 Kilpeläinen Pihla JRV 21.45 0.02.58 52.67

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Välimaa Eveliina VaaSu 14.31 0.00.00 68.13
2 Yli-Hietanen Saara TP 14.51 0.00.20 64.10
3 Voutilainen Viivi JRV 16.16 0.01.45 56.24
4 Kaksonen Terhi SuJu 17.43 0.03.12 49.54
5 Sundqvist Ida LS-37 18.08 0.03.37 46.36

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Hietanen Silja TP 15.03 0.00.00
2 Pesu Vilma Hiilto 15.48 0.00.45
3 Olkkonen Veera KangSK 16.14 0.01.11