FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
*KevätSuunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asklöf Henrik TP 1.19.37 0.00.00 64.93 40.60
2 Klemola Saul RaKaS 1.22.01 0.02.24 60.67 37.94
3 Aalto Tuomas EsAk 1.30.18 0.10.41 52.96 33.11
4 Tarkkio Henrik EsAk 1.41.27 0.21.50 45.22 28.28
Vainio Antti MSParma KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Henri LS-37 1.03.12 0.00.00 30.62 30.62
2 Larmala Niko EsSu 1.05.48 0.02.36 27.20 27.20
3 Forsberg Paavo KuUS 1.16.36 0.13.24 21.47 21.47

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Jarkko HiKi 49.43 0.00.00 59.66 56.84
2 Kokkinen Kari LaTa 1.00.19 0.10.36 47.33 45.09
3 Huhtiniemi Pauli LuuRa 1.19.03 0.29.20 34.71 33.06
4 Kolmonen Ville KR 1.56.34 1.06.51 22.58 21.51
Kariniemi Raimo KuoSu HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Weckman Janne VeVe 49.13 0.00.00 71.53 70.74
2 Hämäläinen Ari LS-37 53.40 0.04.27 64.99 64.27
3 Rautanen Mika TuuSe 54.03 0.04.50 63.91 63.21
4 Korpinen Olli-Jussi AnttU 55.32 0.06.19 61.61 60.93
5 Ahvenainen Timo LS-37 56.12 0.06.59 60.29 59.63
6 Kiiskinen Petri LS-37 56.56 0.07.43 58.94 58.29
7 Töyrylä Mikko KyS 58.23 0.09.10 56.91 56.28
8 Jansson Sören Falken 58.52 0.09.39 55.88 55.26
9 Lintunen Sampsa RaKaS 1.00.29 0.11.16 53.84 53.25
10 Asikainen Pasi JoKu 1.02.52 0.13.39 51.28 50.71
11 Hirvonen Juha LS-37 1.07.39 0.18.26 47.16 46.64
12 Pohjola Jukka HauSi 1.09.26 0.20.13 45.48 44.97
13 Ruotsalainen Ville LappRi 1.11.11 0.21.58 43.89 43.41
14 Kiiski Mikko KyS 1.14.41 0.25.28 41.40 40.94
15 Norema Simo KyS 1.28.00 0.38.47 34.76 34.37
16 Hietanen Aki SKVuoksi 1.32.53 0.43.40 32.57 32.21
17 Breilin Oskar AR 1.54.04 1.04.51 26.23 25.94

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martomaa Simo KR 47.37 0.00.00 68.28 65.27
2 Hämäläinen Jani LS-37 52.27 0.04.50 61.55 58.83
3 Kiuru Jani RaKaS 53.47 0.06.10 59.59 56.96
4 Hytönen Harri RaVa 55.31 0.07.54 57.31 54.78
5 Saarilaakso Miko LappRi 55.56 0.08.19 56.47 53.98
6 Kuronen Tommi JRV 56.02 0.08.25 55.96 53.49
7 Suntila Juha TuMe 57.56 0.10.19 53.72 51.35
8 Nurminen Joonas JRV 1.00.48 0.13.11 50.80 48.56
9 Vickholm Hannes Trian 1.01.04 0.13.27 50.20 47.99
10 Korhonen Kai SKVuoksi 1.01.10 0.13.33 49.74 47.55
11 Lund Henrik Trian 1.03.57 0.16.20 47.21 45.13
12 Husu Heikki SKVuoksi 1.06.42 0.19.05 44.92 42.94
13 Seppä Antti KyS 1.08.29 0.20.52 43.41 41.49
14 Liitiäinen Pasi Trian 1.09.41 0.22.04 42.33 40.46
15 Munne Jarkko Kajo 1.10.10 0.22.33 41.71 39.86
16 Palokangas Markus AlatPi 1.14.06 0.26.29 39.18 37.45
17 Tani Jukka KyS 1.15.25 0.27.48 38.19 36.50
18 Salo Jukka KuUS 1.27.15 0.39.38 32.74 31.30
19 Isoniemi Vesa Trian 1.55.23 1.07.46 24.56 23.47
Tonder Mika SKVuoksi HYL -
Karjalainen Teemu VaajTe HYL -
Kokkonen Timo KaSu KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Timo Pohjant 45.06 0.00.00 63.99 62.58
2 Märkälä Janne TP 46.37 0.01.31 61.39 60.04
3 Kyyrönen Samuli RR 49.24 0.04.18 57.45 56.18
4 Erkkilä Jukka RR 50.15 0.05.09 56.00 54.76
5 Haanpää Tuomo TP 52.16 0.07.10 53.38 52.20
6 Kurhinen Tomi NaTe 53.17 0.08.11 51.91 50.76
7 Gynther Kimmo IHR 53.43 0.08.37 51.04 49.92
8 Kahiala Jari Pihkan 55.10 0.10.04 49.26 48.18
9 Larmala Juha-Pekka EsSu 55.42 0.10.36 48.36 47.29
10 Lehtonen Timo LS-37 55.56 0.10.50 47.73 46.68
11 Elomäki Mika KR 56.15 0.11.09 47.03 46.00
12 Palmen Henrik EsSu 56.19 0.11.13 46.55 45.52
13 Neuvonen Janne LuuRa 56.39 0.11.33 45.85 44.84
14 Lohikainen Timo RaVa 1.02.43 0.17.37 41.03 40.13
15 Kopra Kimmo Trian 1.04.12 0.19.06 39.71 38.83
16 Heikura Mika RR 1.04.15 0.19.09 39.30 38.44
17 Hautaniemi Petri RaKaS 1.07.00 0.21.54 37.33 36.51
18 Korhonen Mika SKVuoksi 1.07.18 0.22.12 36.81 36.00
19 Biskop Kim KoS 1.16.03 0.30.57 32.26 31.55

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KaaRa 48.01 0.00.00 53.51 51.93
2 Valkonen Pasi IHR 48.58 0.00.57 51.91 50.38
3 Hintsanen Harri IHR 51.12 0.03.11 49.11 47.66
4 Ilmonen Matti JRV 53.09 0.05.08 46.79 45.41
5 Koistinen Pasi NaTe 53.24 0.05.23 46.05 44.70
6 Ojalainen Jorma SKVuoksi 54.19 0.06.18 44.77 43.45
7 Savilahti Petri Lynx 58.50 0.10.49 40.87 39.66
8 Thitz Eero SaSu 59.05 0.11.04 40.23 39.04
9 Ojalainen Kari SKVuoksi 1.01.02 0.13.01 38.49 37.36
10 Lintunen Petteri SiiRa 1.02.44 0.14.43 37.01 35.92
11 Koskivirta Eero EKSu 1.16.03 0.28.02 30.17 29.28
12 Penttinen Tapani Navi 1.19.03 0.31.02 28.67 27.83
13 Hietanen Ari KuUS 1.24.54 0.36.53 26.37 25.60
14 Liukkonen Jari IHR 1.34.09 0.46.08 23.49 22.80
Karjalainen Heikki Raus KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli HauSi 37.59 0.00.00 54.89 54.45
2 Laiho Hannu RaVa 42.37 0.04.38 48.31 47.92
3 Kauppinen Tuomo HyRa 42.40 0.04.41 47.64 47.26
4 Vornanen Pekka SuoVa 45.22 0.07.23 44.23 43.88
5 Molnar Geza LS-37 48.34 0.10.35 40.78 40.45
6 Lavonen Hannu MiehVi 52.41 0.14.42 37.10 36.80
7 Pajunen Jukka Navi 53.07 0.15.08 36.31 36.02
8 Svärd Rune Trian 55.31 0.17.32 34.27 33.99
9 Forss Jari HaukivKi 56.30 0.18.31 33.21 32.94
10 Lampinen Raino HS 59.01 0.21.02 31.35 31.10
11 Myllärinen Hannu JoKu 1.00.43 0.22.44 30.04 29.80
12 Pajunen Kari AnttU 1.23.53 0.45.54 21.44 21.26
Vestola Heikki NaTe KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikkanen Tapio SaSu 42.30 0.00.00 51.21 50.75
2 Torniainen Ari LappRi 43.59 0.01.29 48.65 48.22
3 Pelkonen Heikki NaTe 48.54 0.06.24 43.02 42.64
4 Malinen Jouko RR 50.23 0.07.53 41.03 40.67
5 Saramäki Jukka Lynx 51.16 0.08.46 39.62 39.27
6 Lehto Jarmo VeVe 54.46 0.12.16 36.43 36.10
7 Ollila Jarmo Trian 1.04.42 0.22.12 30.27 30.00
8 Kyckling Aki LappRi 1.06.01 0.23.31 29.12 28.86
8 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.06.01 0.23.31 29.12 28.86
10 Vartiainen Aarne RAPSU 1.08.46 0.26.16 26.90 26.66

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 45.14 0.00.00 49.30 48.05
2 Nieminen Pertti RR 46.58 0.01.44 46.83 45.65
3 Lakanen Ensio VaajTe 49.11 0.03.57 44.10 42.99
4 Pulli Martti LappRi 49.50 0.04.36 42.92 41.83
5 Peippo Tapio JoKu 51.18 0.06.04 41.10 40.06
6 Railimo Matti SOC 53.00 0.07.46 39.21 38.21
7 Mäkelä Martti SOC 57.36 0.12.22 35.55 34.65
8 Miettinen Kauko SuoVa 1.01.46 0.16.32 32.66 31.83
9 Roivas Matti UrjU 1.10.54 0.25.40 28.02 27.31
10 Pöntinen Jorma Navi 1.41.29 0.56.15 19.28 18.79
11 Puolakka Pekka SäynSa 1.48.08 1.02.54 17.81 17.36
Kokkonen Hannu AR HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Jorma Navi 51.47 0.00.00 37.32 36.91
2 Leppäkorpi Eero IHR 52.43 0.00.56 35.97 35.58
3 Heinonen Jouko LS-37 54.43 0.02.56 33.99 33.63
4 Liitiäinen Reijo Trian 56.53 0.05.06 32.06 31.71
5 Railo Matti LS-37 57.05 0.05.18 31.31 30.98
6 Kemppi Jorma Navi 1.00.44 0.08.57 28.83 28.52
7 Ekholm Hans AOK 1.05.47 0.14.00 26.07 25.79
8 Anjala Risto LS-37 1.09.21 0.17.34 24.21 23.95
Valtonen Pekka JoKu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilo Esko LappRi 24.47 0.00.00 35.70 35.48
2 Salmi Tarmo JoKu 36.33 0.11.46 23.69 23.54
3 Salo Markku LS-37 37.02 0.12.15 22.86 22.73
4 Karnaattu Mauri KS 39.46 0.14.59 20.82 20.69
5 Puttonen Kalevi IPR 45.07 0.20.20 17.93 17.82
6 Repo Voitto RaKaS 45.26 0.20.39 17.39 17.28
7 Huuhtanen Jorma RaVi 52.44 0.27.57 14.62 14.53
Tolonen Kalle Mesik HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllärinen Vertti LappRi 50.03 0.00.00 59.40 56.50
2 Ketonen Juuso LS-37 51.18 0.01.15 56.86 54.09
3 Väkeväinen Vili LS-37 55.40 0.05.37 51.40 48.89
4 Peltonen Lasse KS 56.57 0.06.54 49.26 46.86
5 Virkajärvi Juho JRV 1.02.17 0.12.14 44.15 41.99
6 Tamminen Kasperi LappRi 1.02.45 0.12.42 42.93 40.84
7 Ahonen Niilo LS-37 1.05.56 0.15.53 40.02 38.06
8 Zerni Topias KS 1.33.26 0.43.23 27.64 26.29
Passila Veeti HU-46 KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Rasmus KyS 36.26 0.00.00 43.19 37.58
2 Sulkula Sakari S-JKL 40.42 0.04.16 37.93 33.01
3 Palokangas Tatu AlatPi 47.04 0.10.38 32.18 28.00
4 Rytkö Olli VeVe 48.43 0.12.17 30.48 26.53
5 Tonteri Tuomas KS 52.47 0.16.21 27.57 24.00
6 Wirman Teemu RaVa 54.41 0.18.15 26.08 22.69
7 Nättiaho Elmeri S-JKL 58.25 0.21.59 23.90 20.80
8 Rauhamäki Vili LS-37 1.08.22 0.31.56 19.99 17.40
Mukkala Jonne KR HYL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiuru Veera RaKaS 1.02.13 0.00.00 70.15 65.21
2 Suomalainen Riikka LappRi 1.05.33 0.03.20 64.59 60.04
3 Tarkiainen Tia JRV 1.10.24 0.08.11 58.28 54.18
4 Biskop Greta KoS 1.14.02 0.11.49 53.65 49.87
5 Kymäläinen Sanni TP 1.19.04 0.16.51 48.58 45.16
6 Hietanen Pinja HS 1.27.59 0.25.46 42.17 39.20

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Essi SKVuoksi 1.20.04 0.00.00
2 Kuusela Aino LS-37 1.46.06 0.26.02

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Andelin Sanna LaTa 1.03.43 0.00.00 60.05 54.33
2 Simola Anni LuuRa 1.16.00 0.12.17 47.82 43.27
3 Tolsa Sanna KyS 1.19.36 0.15.53 43.26 39.14
4 Rautanen Eeva TuuSe 1.36.11 0.32.28 33.81 30.59

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Männikkö Niina RR 57.47 0.00.00 62.99 60.64
2 Mononen Hanna KR 59.16 0.01.29 60.50 58.23
3 Weckman Sanna VeVe 1.00.39 0.02.52 58.22 56.04
4 Torvela Tiina KuoSu 1.02.15 0.04.28 55.84 53.76
5 Nieminen Outi RR 1.12.56 0.15.09 46.91 45.16
6 Keskinarkaus Leena LS-37 1.16.50 0.19.03 43.82 42.18
7 Nurminen Susanna JRV 1.17.40 0.19.53 42.65 41.05
8 Mashina Anna LS-37 1.21.00 0.23.13 40.22 38.72
9 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 1.22.48 0.25.01 38.69 37.24
10 Seppä Marjaana LuuRa 1.23.22 0.25.35 37.77 36.36
11 Ruotsalainen Saara LappRi 1.30.47 0.33.00 34.08 32.81

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nymalm Sanna PIF 41.58 0.00.00 65.41 64.00
2 Liljeström Heidi Trian 42.50 0.00.52 63.35 61.99
3 Lakanen Reetta HS 43.30 0.01.32 61.65 60.32
4 Nurmela Anu LS-37 43.44 0.01.46 60.60 59.29
5 Kiiski Johanna HS 48.30 0.06.32 53.99 52.83
6 Tahvanainen Anu LS-37 48.34 0.06.36 53.26 52.12
7 Wartiainen Piritta EsSu 51.38 0.09.40 49.49 48.42
8 Polso Anne VetU 53.56 0.11.58 46.79 45.78
9 Nybakken Line EsSu 54.40 0.12.42 45.58 44.60
10 Karppinen Satu YlikNM 56.05 0.14.07 43.87 42.92
11 Huusari Heidi InkTe 56.41 0.14.43 42.84 41.92
12 Latva Katariina AR 1.12.33 0.30.35 33.04 32.32
13 Närhi Minna AnttU 1.27.32 0.45.34 27.02 26.44
14 Salminen Jonna KuUS 1.47.16 1.05.18 21.75 21.28

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulli Tessa LappRi 50.55 0.00.00 59.21 55.97
2 Saarijärvi Sari RaN 53.10 0.02.15 56.10 53.02
3 Hirvonen Leena AR 53.18 0.02.23 55.35 52.32
4 Laurila Anneli Trian 57.03 0.06.08 51.15 48.34
5 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 58.54 0.07.59 48.99 46.31
6 Lankinen Hanna HS 59.18 0.08.23 48.12 45.48
7 Lintunen Sirpa SiiRa 1.05.56 0.15.01 42.79 40.44
8 Hautaniemi Marjaana RaKaS 1.06.50 0.15.55 41.73 39.44
9 Kotro Pia KyS 1.07.41 0.16.46 40.73 38.49
10 Suorsa Mervi Pihkan 1.12.46 0.21.51 37.44 35.38
11 lindroos katri KuUS 1.15.03 0.24.08 35.87 33.90
12 Vehkamäki Hanna Pihkan 1.16.45 0.25.50 34.65 32.75
13 Turakainen Irene Lynx 1.16.53 0.25.58 34.17 32.30
Tonder Mari SKVuoksi HYL -
Kantanen Leena RaKaS HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 48.27 0.00.00 61.18 60.48
2 Remahl Virpi LS-37 51.18 0.02.51 56.91 56.26
3 Viilo Annika TP 51.21 0.02.54 55.99 55.35
4 Schoultz von Annika OK77 53.59 0.05.32 52.44 51.84
5 Molnar Pia LS-37 55.26 0.06.59 50.26 49.69
6 Vierikko Annamari HS 1.01.06 0.12.39 44.88 44.36
7 Lankinen Pauliina HS 1.03.00 0.14.33 42.82 42.33
8 Rantalainen Anna-Lea LS-37 1.04.43 0.16.16 40.99 40.52
9 Suhonen Sirpa KuoSu 1.06.23 0.17.56 39.29 38.84
10 Juote Taina Pihkan 1.07.22 0.18.55 38.06 37.63
Varpula Marjut EsSu HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 1.01.52 0.00.00 46.10 45.77
2 Töyrylä Marja KyS 1.12.37 0.10.45 36.33 36.07
3 Pajunen Tarja Navi 1.47.06 0.45.14 22.64 22.47

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 46.30 0.00.00 47.22 47.11
2 Räikkönen Anneli RaVa 50.21 0.03.51 41.97 41.88
3 Puolakka Päivi SäynSa 52.33 0.06.03 38.65 38.56
4 Lehto Ulla KyS 1.07.08 0.20.38 29.02 28.96
5 Jumppanen Helena Pihkan 1.11.51 0.25.21 25.97 25.91

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Sirpa RaKaS 56.41 0.00.00 36.48 36.38
2 Pöntinen Tuula Navi 1.14.11 0.17.30 26.48 26.41
3 Särkkä Liisa Navi 1.22.39 0.25.58 22.51 22.45
4 Kukkonen Marja RaKaS 1.25.26 0.28.45 20.57 20.52

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 1.07.37 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piskonen Leena Navi 49.01 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 42.45 0.00.00 59.31 52.90
2 Nurmilaukas Iiris LuuRa 50.33 0.07.48 49.08 43.78
3 Kiljunen Emmi LS-37 54.34 0.11.49 44.47 39.67
4 Mattinen Lotta JoKu 56.22 0.13.37 42.09 37.54
5 Venetjoki Venla KoS 58.28 0.15.43 39.65 35.37
6 Vanhatalo Salla KS 1.00.02 0.17.17 37.71 33.64
7 Isoniemi Sandra Trian 1.04.24 0.21.39 34.31 30.60
8 Laitinen Emilia VeVe 1.10.26 0.27.41 30.60 27.29

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linnainmaa Katja KangSK 48.10 0.00.00 61.09 57.24
2 Lantta Tinja LappRi 53.58 0.05.48 53.70 50.33
3 Neuvonen Venla LuuRa 55.26 0.07.16 51.49 48.25
4 Kokkonen Meeri KaSu 56.23 0.08.13 49.84 46.70
5 Taulavuori Anni AlatPi 56.46 0.08.36 48.72 45.66
6 Soini Mette KyS 58.03 0.09.53 46.89 43.94
7 Viitasaari Liina KoS 58.33 0.10.23 45.73 42.85
8 Laitimo Maija JoKu 1.02.12 0.14.02 42.34 39.67
9 Lavonen Sanni MiehVi 1.07.12 0.19.02 38.53 36.11
10 Juntunen Marikki KR 1.09.21 0.21.11 36.70 34.39
Palokangas Mette AlatPi KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Laura LappRi 44.13 0.00.00 53.69 52.41
2 Hirvikallio Saara LuuRa 49.07 0.04.54 47.77 46.64
3 Salonen Lotta JRV 50.08 0.05.55 46.26 45.16
4 Paavola Titta KyS 50.15 0.06.02 45.61 44.52
5 Hoskari Sanni RaJu 51.49 0.07.36 43.70 42.66
6 Juntunen Hertta KR 53.49 0.09.36 41.57 40.58
7 Laitinen Julia VeVe 56.03 0.11.50 39.42 38.48
8 Pajari Maija SKVuoksi 58.04 0.13.51 37.58 36.69
9 Outinen Katariina KyS 59.12 0.14.59 36.40 35.53
10 Kiintola Emilia KS 1.07.16 0.23.03 31.63 30.87
11 Kivelä Martta RaKaS 1.29.37 0.45.24 23.43 22.88
12 Biskop Patricia KoS 1.31.22 0.47.09 22.68 22.15
13 Kriktilä Pihla VeVe 1.32.11 0.47.58 22.19 21.66
Hyytiäinen Miina KS HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 20.17 0.00.00
2 Kuronen Aapo JRV 21.11 0.00.54
3 Suomalainen Vilho LappRi 21.20 0.01.03
4 Kiiski Olavi KyS 21.36 0.01.19
5 Pajari Antti SKVuoksi 22.05 0.01.48
6 Koivuniemi Timo LS-37 23.33 0.03.16
7 Saarilaakso Sulo LappRi 23.46 0.03.29
8 Pylvänäinen Jere KS 24.27 0.04.10
9 Juntunen Henrik KR 25.20 0.05.03
10 Ojalainen Matias SKVuoksi 26.13 0.05.56
11 Nurminen Jonne JRV 27.29 0.07.12
12 Takanen Eetu VeVe 28.15 0.07.58
13 Talka Eero KS 29.54 0.09.37
14 Rytkö Elias VeVe 38.42 0.18.25
15 Vickholm Einar Trian 54.23 0.34.06

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurmela Helmiina LS-37 20.46 0.00.00
2 Ruotsalainen Emma LappRi 24.57 0.04.11
3 Lintunen Venla RaKaS 27.44 0.06.58
4 Liukkonen Veera AnttU 28.26 0.07.40
5 Huuhko Riikka LuuRa 28.45 0.07.59
6 Määttälä Selma KoS 29.48 0.09.02

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Närhi Eetu AnttU 13.33 0.00.00
2 Tyni Sisu VeVe 14.47 0.01.14
3 Räihä Konsta Navi 15.13 0.01.40
4 Lintunen Aapo RaKaS 16.55 0.03.22
5 Juures Oskari RaVa 17.06 0.03.33
6 Mukkala Jonni KR 18.45 0.05.12
7 Simola Viljo LuuRa 19.12 0.05.39
8 Tamminen Oskari LuuRa 20.09 0.06.36
9 Kokko Mico KyS 28.41 0.15.08
10 Kiintola Eemil KS 33.57 0.20.24
11 Karvonen Tatu KS 34.19 0.20.46

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 11.55 0.00.00
2 Ketola Matleena KoS 15.08 0.03.13
3 Tani Nelli KyS 19.19 0.07.24
4 Lehtonen Elisa KS 20.43 0.08.48
5 Isoniemi Stella Trian 21.40 0.09.45
6 Honkanen Siiri RaVa 23.25 0.11.30
7 Saar Sini Navi 25.02 0.13.07
8 Tonder Ilona SKVuoksi 27.38 0.15.43
9 Hietanen Silja SKVuoksi 29.34 0.17.39
10 Leppänen Jenna LS-37 33.26 0.21.31

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Latonummi Hermanni LS-37 14.41 0.00.00
2 Koskinen Linus Trian 15.07 0.00.26
3 Nurmela Eevert LS-37 15.08 0.00.27
4 Martomaa Eero EsSu 15.16 0.00.35
5 Korhonen Veikka SKVuoksi 15.55 0.01.14
6 Sarilampi Tuure KS 16.34 0.01.53
6 Räihä Vinski Navi 16.34 0.01.53
8 Kivelä Veikko RaKaS 16.47 0.02.06
9 Reiman Niklas Trian 16.56 0.02.15
10 Pohjalainen Olli VeVe 17.24 0.02.43
11 Karvonen Elmo KS 17.59 0.03.18
12 Pulkkinen Elmo RaKaS 18.42 0.04.01
13 Juvaste Samuel EsSu 22.49 0.08.08
14 Lintunen Elmo RaKaS 23.29 0.08.48
15 Latva Leino AR 24.12 0.09.31

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Tiitu VeVe 13.24 0.00.00
2 Weckman Venla VeVe 14.28 0.01.04
3 Mononen Linda KR 14.38 0.01.14
4 Koskinen Frida Trian 15.11 0.01.47
5 Lehtonen Uma LS-37 16.05 0.02.41
6 Kiiski Ilona KyS 16.16 0.02.52
7 Juures Siiri RaVa 18.33 0.05.09
8 Ruotsalainen Elina LappRi 18.41 0.05.17
9 Laakso Anni LappRi 19.07 0.05.43
10 Kolmonen Aino KR 22.27 0.09.03

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yrjölä Aaro LS-37 15.48 0.00.00
2 Talka Aapo KS 17.07 0.01.19
3 Raunio Lauri AR 21.05 0.05.17
4 Tani Elias KyS 22.20 0.06.32
5 Saarilaakso Pyry LappRi 26.32 0.10.44
6 Hurri Leevi KyS 28.31 0.12.43

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 18.38 0.00.00
2 Breilin Linda AR 21.32 0.02.54
3 Koivuniemi Maija LS-37 22.01 0.03.23
4 Tyni Veera VeVe 22.05 0.03.27
5 Laitinen Sofia VeVe 22.09 0.03.31
6 Kokkonen Miila KaSu 27.32 0.08.54
7 Ahonen Alli-Martta LS-37 29.07 0.10.29
8 Norrbacka Iira-Nella AR 31.15 0.12.37
9 Liukkonen Iiris AnttU 36.17 0.17.39
10 Hirvonen Saara LS-37 41.09 0.22.31
11 Tarkiainen Janette JRV 43.29 0.24.51
12 Vickholm Enni Trian 1.02.10 0.43.32

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohjola Ilmari HauSi 16.54 0.00.00
2 Kiiskinen Elmo LS-37 19.14 0.02.20
3 Sopanen Matias LappRi 23.18 0.06.24
4 Pohjalainen Veikka VeVe 30.21 0.13.27

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Selma VeVe 15.45 0.00.00
2 Reiman Sonja Trian 15.49 0.00.04
3 Asikainen Milja JoKu 18.10 0.02.25
4 Siikanen Siiri LS-37 18.19 0.02.34
5 Kortelainen Tara RaKaS 18.38 0.02.53
6 Raunio Ida AR 23.01 0.07.16
7 Laitinen Lilja KS 23.59 0.08.14
8 Tamminen Alisa LuuRa 47.51 0.32.06

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kolmonen Aatos KR 17.18 0.00.00
2 Ala-Heikkilä Juho AR 17.37 0.00.19
3 Breilin Daniel AR 20.31 0.03.13
4 Korpinen Veikko AnttU 20.57 0.03.39
5 Hirvonen Eerikki LS-37 20.58 0.03.40
6 Hannonen Eetu LS-37 21.59 0.04.41
7 Latonummi Aaretti HU-46 22.37 0.05.19
8 Karjalainen Ohto S-JKL 23.40 0.06.22
9 Pohjola Arttu HauSi 25.05 0.07.47
10 Simola Erik RaVa 25.46 0.08.28
11 Karjalainen Oliver KS 27.04 0.09.46
12 Sarilampi Tarmo KS 28.01 0.10.43
13 Koskinen Ruben Trian 29.46 0.12.28

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Julia KS 18.00 0.00.00
2 Martomaa Lilja EsSu 18.14 0.00.14
3 Laakso Maija LappRi 18.56 0.00.56
4 Mononen Amanda KR 19.45 0.01.45
5 Norrbacka Isla-Riina AR 20.04 0.02.04
6 Mukkala Janna KR 20.36 0.02.36
7 Tani Aliisa KyS 21.28 0.03.28
8 Tyni Ellen VeVe 22.02 0.04.02
9 Hurri Milka KyS 22.50 0.04.50
10 Siikanen Hertta LS-37 22.57 0.04.57
11 Rantamo Maija KyS 24.01 0.06.01
12 Lakanen Lilja HS 24.07 0.06.07
13 Kiiski Emilia KyS 24.24 0.06.24
14 Räihä Maikki Navi 26.05 0.08.05
15 Kolmonen Saimi KR 27.46 0.09.46
16 Takanen Titi VeVe 31.08 0.13.08
17 Wirman Ilona RaVa 34.05 0.16.05
18 Raunio Helmi AR 35.14 0.17.14
19 Asikainen Matilda JoKu 41.54 0.23.54
20 Huuhko Helmi LuuRa 53.17 0.35.17