FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen -KuUS rastit / Kaakon ja Päijät-Hämeen AM-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Jarno Koovee 42.40 0.00.00 81.72 82.83
2 Hyyryläinen Juha AnttU 43.35 0.00.55 79.40 80.48
3 Hapola Tuomas RaKaS 44.19 0.01.39 77.50 78.55
4 Lindqvist Arttu KS 44.32 0.01.52 76.53 77.57
5 Stenlund Daniel Brahe 45.48 0.03.08 73.85 74.85
6 Nokka Atte LappRi 47.19 0.04.39 70.93 71.89
7 Pukema Hannu-Pekka RR 47.42 0.05.02 69.81 70.76
8 Koivisto Daniel VeVe 48.43 0.06.03 67.81 68.73
9 Malinen Vinski Navi 49.14 0.06.34 66.57 67.48
10 Weckman Janne VeVe 49.48 0.07.08 65.29 66.18
11 Fabritius Mikael LS-37 50.30 0.07.50 63.87 64.73
12 Puranen Konsta JRV 51.09 0.08.29 62.54 63.39
13 Ilmonen Aleksi JRV 56.57 0.14.17 55.71 56.47
14 Tani Jukka KS 57.39 0.14.59 54.58 55.33
15 Mattila Pyry KS 1.00.27 0.17.47 51.62 52.32
16 Järvensivu Oula LS-37 1.00.38 0.17.58 51.04 51.73
17 Siikilä Juho Navi 1.03.13 0.20.33 48.54 49.20
18 Määttä Henri LS-37 1.05.11 0.22.31 46.67 47.30
19 Tiainen Jyri RaKaS 1.18.57 0.36.17 38.20 38.72
Huttunen Esa TuMe HYL -
Huovila Miikka KaRa KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Elisa LS-37 46.31 0.00.00 77.06 79.15
2 Joensuu Marttiina Pohjant 47.36 0.01.05 74.28 76.29
3 Schoultz von Katja PIF 51.43 0.05.12 67.42 69.25
4 Vääränen Sari KS 54.52 0.08.21 62.66 64.36
5 Hyyryläinen Laura AnttU 58.51 0.12.20 57.59 59.15
6 Rautasalo Essi LappRi 1.00.31 0.14.00 55.19 56.69
7 Taipale Anniina LS-37 1.00.36 0.14.05 54.31 55.79
8 Suomalainen Riikka LappRi 1.03.02 0.16.31 51.44 52.84
9 Puhakka-Asikainen Mari JoKu 1.03.06 0.16.35 50.61 51.98
10 Vainikka Kaisa KS 1.04.32 0.18.01 48.73 50.05
11 Väyrynen Anni KyS 1.09.44 0.23.13 44.39 45.60
Laitinen Emilia VeVe KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Joonas NaTe 59.37 0.00.00 28.37 28.37
2 Lojamo Teemu KS 1.02.46 0.03.09 25.93 25.93
3 Koskelainen Marko IitPy 1.05.32 0.05.55 23.87 23.87
4 Parikka Lasse HU-46 1.07.16 0.07.39 22.31 22.31
5 Toropainen Asko ORa 1.08.13 0.08.36 21.07 21.07

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpinen Olli-Jussi AnttU 49.15 0.00.00 61.04 57.52
2 Soini Jussi KS 55.09 0.05.54 53.14 50.08
3 Siivola Markus LappRi 1.05.26 0.16.11 43.64 41.13
4 Pulkkinen Ville RaKaS 1.06.21 0.17.06 41.91 39.49
5 Tervonen Harri LS-37 1.19.24 0.30.09 34.07 32.11
6 Wirman Tuomo RaVa 1.19.25 0.30.10 33.12 31.21
Asikainen Pasi JoKu KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lilja Arto AnttU 43.24 0.00.00 58.35 56.62
2 Laine Kari HiKi 45.39 0.02.15 54.72 53.09
3 Hämäläinen Jani LS-37 47.39 0.04.15 51.70 50.16
4 Fabritius Erik Trian 47.59 0.04.35 50.62 49.12
5 Lehmusvuori Tomi LS-37 48.47 0.05.23 49.08 47.62
6 Kiintola Jarno KS 49.43 0.06.19 47.46 46.06
7 Kaplas Jarkko JoKu 50.19 0.06.55 46.21 44.84
8 Sarkkinen Timo LaTa 50.45 0.07.21 45.14 43.80
9 Latva Lauri AR 1.00.15 0.16.51 37.45 36.34
10 Breilin Oskar AR 1.08.14 0.24.50 32.56 31.59
11 Nykänen Ville LappRi 1.10.14 0.26.50 31.14 30.22
Teirivaara Juha SOC HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Petri AnttU 35.39 0.00.00 54.97 55.01
2 Jokinen Heikki LS-37 40.03 0.04.24 48.32 48.36
3 Ryyppö Jarkko RaVa 42.25 0.06.46 45.05 45.08
4 Lehtonen Timo LS-37 42.30 0.06.51 44.38 44.41
5 Oksanen Tuomo Navi 42.53 0.07.14 43.42 43.45
6 Kärkkäinen Mikko LamSä 44.12 0.08.33 41.57 41.60
7 Neuvonen Janne LuuRa 45.47 0.10.08 39.60 39.62
8 Kurhinen Tomi KS 46.18 0.10.39 38.63 38.65
9 Poikonen Pasi JoKu 48.15 0.12.36 36.56 36.58
10 Ritvanen Paavo Pihkan 51.41 0.16.02 33.65 33.68
11 Tuomala Tuukka RaVa 51.52 0.16.13 33.06 33.09
12 Laiho Juha-Matti KärKV 1.01.05 0.25.26 27.67 27.69
13 Tuokko Jyrki RaVa 1.11.43 0.36.04 23.23 23.24

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tielinen Vesa LuuRa 42.49 0.00.00 54.06 50.31
2 Kauria Juha ORa 43.34 0.00.45 52.33 48.71
3 Gynther Kimmo IHR 44.33 0.01.44 50.40 46.91
4 Hintsanen Harri IHR 45.00 0.02.11 49.12 45.72
5 Itkonen Raimo S-JKL 49.18 0.06.29 44.13 41.08
6 Kiljunen Juha LS-37 51.46 0.08.57 41.36 38.49
7 Eskelinen Jussi RaKaS 52.46 0.09.57 39.92 37.15
8 Ovaska Heikki LuuRa 53.28 0.10.39 38.74 36.06
9 Lohikainen Timo RaVa 58.44 0.15.55 34.68 32.28
10 Kaija Esko RaVa 1.13.36 0.30.47 27.20 25.32
Nietosjärvi Tommi Pihkan HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Ilkka IHR 28.25 0.00.00 60.70 60.75
2 Vestola Heikki NaTe 30.10 0.01.45 56.67 56.73
3 Laiho Hannu RaVa 32.03 0.03.38 52.87 52.92
4 Valkonen Pasi IHR 33.28 0.05.03 50.18 50.22
5 Kosonen Hannu ORa 33.57 0.05.32 49.01 49.06
6 Karjalainen Asko IitPy 38.46 0.10.21 42.53 42.57
7 Laine Kimmo KyS 38.47 0.10.22 42.12 42.16
8 Markki Tapio EsSu 38.55 0.10.30 41.58 41.62
9 Forss Jari SaSu 39.26 0.11.01 40.65 40.69
10 Kuoppala Reijo NaTe 40.01 0.11.36 39.68 39.72
11 Penttinen Tapani AnttU 42.18 0.13.53 37.18 37.21
12 Lehtinen Jukka AR 43.24 0.14.59 35.89 35.92
13 Heikkinen Juha Pihkan 47.28 0.19.03 32.49 32.52
14 Hämäläinen Markku RaVa 52.08 0.23.43 29.29 29.32
15 Lepola Antti RaVa 56.20 0.27.55 26.84 26.86
Parnetti Roy Navi HYL -
myyryläinen veikko AnttU HYL -
Niemi Kari-Veli HauSi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Jouko RR 30.08 0.00.00 49.70 50.81
2 Torniainen Ari LappRi 30.21 0.00.13 48.93 50.02
3 Tikkanen Tapio SaSu 31.54 0.01.46 46.16 47.19
4 Liikkanen Reima LaTa 32.27 0.02.19 45.00 46.00
5 Niemi Arto RR 32.28 0.02.20 44.59 45.58
6 Pelkonen Heikki NaTe 34.23 0.04.15 41.74 42.67
7 Varkila Jorma LamSä 34.28 0.04.20 41.28 42.20
8 Töyrylä Teuvo VeVe 37.40 0.07.32 37.44 38.27
9 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 37.50 0.07.42 36.94 37.77
10 Valkonen Timo RR 43.04 0.12.56 32.17 32.88
11 Lavonen Hannu MiehVi 44.07 0.13.59 31.12 31.81
12 Kekoni Lauri HS 45.28 0.15.20 29.92 30.58
13 Parikka Esko HU-46 46.37 0.16.29 28.91 29.56
14 Vartiainen Aarne RAPSU 51.36 0.21.28 25.88 26.45
15 Tuononen Ismo KS 53.28 0.23.20 24.74 25.29
16 Ahlqvist Hannu RiSu 1.07.10 0.37.02 19.51 19.94
17 Mäki Erkki EE 1.10.06 0.39.58 18.51 18.93
Vennelä Simo-Pekka NaTe HYL -
Toikkanen Jukka PorvU KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Heikki MU 32.09 0.00.00 48.96 50.55
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 32.29 0.00.20 48.03 49.59
3 Nieminen Pertti RR 36.12 0.04.03 42.72 44.10
4 Slant Teuvo SOC 36.47 0.04.38 41.66 43.01
5 Karvonen Jorma SOC 38.35 0.06.26 39.36 40.63
6 Kokkonen Hannu AR 39.07 0.06.58 38.47 39.71
7 Tani Ossi KS 39.14 0.07.05 38.00 39.23
8 Käyhkö Kari LS-37 40.33 0.08.24 36.42 37.60
9 Pokela Erkki LuuRa 41.07 0.08.58 35.58 36.74
10 Lehtinen Teuvo SOC 41.12 0.09.03 35.17 36.31
11 Mäkelä Martti SOC 43.10 0.11.01 33.25 34.33
12 Hyytiäinen Timo JuvU 44.36 0.12.27 31.87 32.90
13 Parjanne Mikko EsSu 45.19 0.13.10 31.06 32.07
14 Kiuru Seppo HU-46 48.06 0.15.57 28.97 29.91
15 Kaukiainen Raimo HU-46 48.18 0.16.09 28.57 29.49
16 Mouhu Reijo RaKaS 50.05 0.17.56 27.27 28.15
17 Matikainen Markku RaVa 50.29 0.18.20 26.78 27.65
Peippo Tapio JoKu KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkinen Paavo Jyry 36.39 0.00.00 37.94 37.86
2 Hyyryläinen Jorma Navi 37.58 0.01.19 36.23 36.16
3 Rusko Heikki VaajTe 38.56 0.02.17 34.95 34.88
4 Valtee Pertti HS 40.49 0.04.10 32.97 32.91
5 Palo Hannu Navi 44.02 0.07.23 30.22 30.16
6 Hakala Pekka KS 45.31 0.08.52 28.91 28.85
7 Leppäkorpi Eero IHR 50.33 0.13.54 25.74 25.69
8 Pitkänen Heikki RaVa 56.33 0.19.54 22.74 22.70
9 Nikkari Paavo LS-37 57.33 0.20.54 22.09 22.05
10 Saarilaakso Jaakko LappRi 59.39 0.23.00 21.06 21.02
11 Herttuainen Vesa RaKaS 1.04.47 0.28.08 19.16 19.13
12 Kykkänen Herkko KaaRa 1.05.49 0.29.10 18.64 18.60
13 Seitsonen Kauko KS 1.24.36 0.47.57 14.32 14.29
Railo Matti LS-37 HYL -
Harkola Hannu PäijRa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokipelto Seppo HU-46 26.18 0.00.00 37.85 38.53
2 Tolonen Kalle Mesik 28.04 0.01.46 34.58 35.20
3 Anjala Risto LS-37 32.54 0.06.36 28.74 29.26
4 Kilo Esko LappRi 34.46 0.08.28 26.48 26.96
5 Kvick Aimo IHR 47.53 0.21.35 18.71 19.04
6 Salo Markku LS-37 53.18 0.27.00 16.34 16.63
7 Karnaattu Mauri KS 58.12 0.31.54 14.54 14.80

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 44.04 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pikkarainen Pyry LS-37 1.25.23 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ronkainen Elias JRV 35.48 0.00.00 49.69 38.86
2 Niskanen Aatu VeVe 37.04 0.01.16 46.19 36.13
3 Rytkö Olli VeVe 48.00 0.12.12 34.28 26.81
4 Kallioinen Niko PäijRa 1.16.36 0.40.48 20.61 16.12
Sarkkinen Joonas LaTa HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkajärvi Aapo JRV 29.51 0.00.00 50.58 42.28
2 Suomalainen Vilho LappRi 38.43 0.08.52 37.83 31.62
3 Paloheimo Lenni ORa 40.42 0.10.51 34.87 29.15
4 Ketonen Jussi RaVa 42.58 0.13.07 31.98 26.73
5 Sarkkinen Eetu LaTa 53.33 0.23.42 24.81 20.74
6 Turunen Juho LappRi 53.54 0.24.03 23.81 19.90

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Närhi Eetu AnttU 15.49 0.00.00
2 Juures Oskari RaVa 18.35 0.02.46
3 Simola Viljo LuuRa 30.14 0.14.25
4 Räihä Konsta Navi 30.56 0.15.07

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Latva Leino AR 20.06 0.00.00
2 Pohjalainen Olli VeVe 24.24 0.04.18
3 Nurmela Eevert LS-37 30.25 0.10.19
4 Ryhänen Leo Navi 32.35 0.12.29
5 Ryyppö Topias HS 33.16 0.13.10

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Latonummi Hermanni LS-37 15.38 0.00.00
2 Suomalainen Veikka LappRi 17.48 0.02.10
3 Pulkkinen Elmo RaKaS 19.05 0.03.27
4 Asikainen Viljami JoKu 20.08 0.04.30
5 Sarilampi Tuure KS 23.40 0.08.02
6 Yrjölä Aaro LS-37 24.03 0.08.25
7 Räihä Vinski Navi 24.06 0.08.28
8 Keskinarkaus Nilla LS-37 28.23 0.12.45
9 Gaasenbeek Cedric LS-37 28.32 0.12.54
10 Lind Tomas LS-37 1.04.05 0.48.27
Fabritius Emil Trian KES -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvonen Eerikki LS-37 13.21 0.00.00
2 Korpinen Veikko AnttU 14.51 0.01.30
Breilin Daniel AR KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tarkiainen Tia JRV 48.43 0.00.00 47.72 44.04
2 Koskelainen Minna IitPy 56.47 0.08.04 38.90 35.90
3 Forsblom Niina KS 1.03.02 0.14.19 33.20 30.63
4 Simola Anni LuuRa 1.09.44 0.21.01 28.34 26.15

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Heli AnttU 30.44 0.00.00 63.19 61.87
2 Lehtikangas Katri KS 33.26 0.02.42 57.12 55.93
3 Lilja Salla AnttU 36.16 0.05.32 51.77 50.68
4 Harjula Terhi KS 37.31 0.06.47 49.18 48.15
5 Vaara Inga-Maria KaRa 37.59 0.07.15 47.72 46.72
6 Weckman Sanna VeVe 38.12 0.07.28 46.60 45.63
7 Korhonen Kati S-JKL 39.08 0.08.24 44.67 43.73
8 Keskinarkaus Leena LS-37 41.24 0.10.40 41.44 40.57
9 Lehtoranta Leena VeVe 49.06 0.18.22 34.28 33.56
10 Iivonen Katja AR 1.10.08 0.39.24 23.54 23.05

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Minna HS 38.20 0.00.00 56.81 62.39
2 Heikkinen Paula RaKaS 39.01 0.00.41 54.89 60.27
3 Huusari Heidi InkTe 41.51 0.03.31 50.31 55.24
4 Kriktilä Liisa VeVe 48.22 0.10.02 42.78 46.97
5 Tahvanainen Anu LS-37 49.33 0.11.13 41.02 45.05
6 Lyyra Hanna KS 49.43 0.11.23 40.16 44.09
7 Passila Heidi HU-46 52.48 0.14.28 37.12 40.76
8 Latva Katariina AR 54.47 0.16.27 35.12 38.56
9 Palo Unna-Sisko HS 1.08.27 0.30.07 27.58 30.28
Laukkanen Marja KS HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niskanen Kirsi VeVe 31.39 0.00.00 55.23 49.60
2 Hirvonen Leena AR 34.15 0.02.36 49.76 44.69
3 Koivuniemi Kirsi LS-37 34.55 0.03.16 47.56 42.71
4 Dahlman Maarit RaVa 47.59 0.16.20 33.70 30.26
5 Mäki-hokkonen Saarinka RaKaS 49.01 0.17.22 32.10 28.82
6 Hautaniemi Marjaana RaKaS 50.04 0.18.25 30.55 27.43
Luukkonen Hanna-Mari KS HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vierikko Annamari HS 31.44 0.00.00 55.66 51.10
2 Rantalainen Anna-Lea LS-37 38.05 0.06.21 44.99 41.30
3 Lankinen Pauliina HS 40.20 0.08.36 41.16 37.79
4 Kauria Pirjo ORa 43.15 0.11.31 37.16 34.12
5 Villikka Sanna VeVe 49.37 0.17.53 31.33 28.76
Paalanen Anne RR HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Einonen Päivi LS-37 40.39 0.00.00 25.62 25.74
2 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 49.33 0.08.54 19.44 19.53
3 Töyrylä Marja KyS 51.41 0.11.02 17.13 17.21

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Helena KS 40.44 0.00.00 41.35 42.45
2 Kattelus Airi KS 47.29 0.06.45 34.15 35.05
3 Soanjärvi Tuija KonnU 50.21 0.09.37 30.95 31.77
4 Ahlqvist Kristiina RiSu 1.01.25 0.20.41 24.34 24.99
5 Parjanne Marja-Liisa EsSu 1.03.03 0.22.19 22.71 23.31

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dahlman Kaija RaVa 29.48 0.00.00 38.85 36.03
2 Tikka Eija RaKaS 35.53 0.06.05 31.05 28.80
3 Laitinen Hellevi EsAk 38.04 0.08.16 28.13 26.09
4 Juvonen Marja RaKaS 43.59 0.14.11 23.36 21.66
5 Kukkonen Marja RaKaS 1.51.44 1.21.56 8.81 8.17

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simola Aino LS-37 52.04 0.00.00 45.47 45.10
2 Soini Mette KyS 54.39 0.02.35 41.70 41.35
3 Nurmilaukas Iiris LuuRa 55.19 0.03.15 39.59 39.26
4 Neuvonen Venla LuuRa 56.12 0.04.08 37.39 37.08
5 Lehtonen Maiju LS-37 57.14 0.05.10 35.16 34.87

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkajärvi Heta JRV 29.44 0.00.00 61.49 55.91
2 Kaiponen Iida-Emilia ORa 31.34 0.01.50 56.47 51.35
3 Frondelius Anni RaKaS 46.30 0.16.46 37.35 33.96
4 Sipiläinen Aada RaVa 52.35 0.22.51 32.16 29.25
5 Laitinen Julia VeVe 1.02.33 0.32.49 26.31 23.92
6 Kaplas Kerttu JoKu 1.03.50 0.34.06 25.06 22.79
7 Lavonen Sanni MiehVi 1.04.54 0.35.10 23.95 21.77

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Naskali Johanna KyRa 40.05 0.00.00 63.24 55.55
2 Laakso Laura LappRi 41.27 0.01.22 60.45 53.10
3 Ruotsalainen Emma LappRi 43.12 0.03.07 57.32 50.36
4 Malinen Fanni Navi 45.33 0.05.28 53.72 47.19
5 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 46.41 0.06.36 51.79 45.50
6 Sipiläinen Aino RaVa 46.46 0.06.41 51.08 44.87
7 Kaplas Martta JoKu 54.56 0.14.51 42.95 37.73
8 Nurmela Helmiina LS-37 57.06 0.17.01 40.81 35.85
9 Gaasenbeek Annlinn LS-37 1.00.57 0.20.52 37.75 33.16
10 Kriktilä Pihla VeVe 1.02.07 0.22.02 36.57 32.12
11 Auvinen Senja AnttU 1.05.59 0.25.54 33.98 29.85
12 Frondelius Elli RaKaS 1.08.05 0.28.00 32.51 28.55
13 Jokinen Sivi HU-46 1.28.56 0.48.51 24.56 21.57
Liukkonen Veera AnttU KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 15.20 0.00.00
2 Honkanen Siiri RaVa 23.56 0.08.36
3 Häkkinen Senni Navi 28.47 0.13.27
4 Lindholm Siiri ORa 39.47 0.24.27
5 Saar Sini Navi 51.21 0.36.01

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruotsalainen Elina LappRi 20.11 0.00.00
2 Weckman Selma VeVe 22.43 0.02.32
3 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 31.42 0.11.31
4 Laitinen Sofia VeVe 32.45 0.12.34
5 Heikkinen Emmi RaKaS 37.18 0.17.07
6 Noponen Venla AnttU 48.42 0.28.31
7 Gaasenbeek Celine LS-37 49.09 0.28.58
8 Jaakkola Kerttu LS-37 1.03.41 0.43.30
Kaplas Elsa JoKu HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Anni LappRi 17.47 0.00.00
2 Malinen Hertta Navi 19.15 0.01.28
3 Noponen Vilma AnttU 22.03 0.04.16
4 Lehtonen Uma LS-37 22.51 0.05.04
5 Hakkarainen Ella LS-37 25.44 0.07.57
6 Asikainen Milja JoKu 28.01 0.10.14
7 Juures Siiri RaVa 35.38 0.17.51
8 Breilin Linda AR 44.51 0.27.04
9 Rämä Hilla LS-37 46.46 0.28.59
10 Liukkonen Iiris AnttU 50.46 0.32.59
11 Lindholm Lotta ORa 1.00.34 0.42.47

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Maija LappRi 13.58 0.00.00
2 Räihä Maikki Navi 21.42 0.07.44
3 Heikkinen Essi RaKaS 22.12 0.08.14
4 Toropainen Emilia ORa 23.35 0.09.37
5 Siikanen Hertta LS-37 34.45 0.20.47