FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Karjalan Vaarat 2, kansallinen keskimatka, aikuisten MM-, nuorten MM- ja EM-näyttökilpailu ja INOV8-liigan osakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 85
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanaho Olli HS 35.48 0.00.00 100.11 99.55
2 Kuukka Elias TP 35.55 0.00.07 99.61 99.05
3 Syrjäläinen Topi HS 36.41 0.00.53 97.35 96.81
4 Kirmula Miika KR 36.44 0.00.56 97.04 96.50
5 Ruohola Akseli MSParma 37.13 0.01.25 95.61 95.08
6 Ahola Joonas Navi 37.22 0.01.34 95.06 94.53
7 Savolainen Eetu IkNV 37.30 0.01.42 94.55 94.02
8 Ikonen Pasi PR 37.51 0.02.03 93.51 92.98
9 Heinonen Samuel PR 37.58 0.02.10 93.05 92.53
10 Seppä Touko TuS 37.59 0.02.11 92.84 92.32
11 Syrjäläinen Arttu HS 38.14 0.02.26 92.07 91.55
12 Anttolainen Aleksi LS-37 38.22 0.02.34 91.58 91.07
13 Henriksson Tobias PR 38.29 0.02.41 91.13 90.63
14 Silvennoinen Santeri KR 38.35 0.02.47 90.73 90.23
15 Heiska Samu TuMe 38.38 0.02.50 90.45 89.94
16 Kymäläinen Severi TP 38.39 0.02.51 90.24 89.74
17 Nenonen Lauri KR 38.42 0.02.54 89.96 89.46
18 Sorsa Aleksi TP 38.47 0.02.59 89.60 89.10
18 Heinaro Einari HS 38.47 0.02.59 89.60 89.10
20 Taivainen Olli-Markus Navi 38.53 0.03.05 89.05 88.55
21 Boström Mårten SWE 38.56 0.03.08 88.77 88.27
22 Kuukka Anton TP 39.07 0.03.19 88.19 87.69
23 Eerola Mikko TP 39.20 0.03.32 87.54 87.05
24 Aho Aaro VaHa 39.26 0.03.38 87.15 86.67
25 Sulkula Ilari VaajTe 39.58 0.04.10 85.83 85.35
26 Kangas Veli HS 40.10 0.04.22 85.24 84.77
27 Saari Toni PR 40.37 0.04.49 84.14 83.67
28 Knuuttila Mikko IkNV 41.06 0.05.18 83.00 82.53
29 Huostila Anssi TP 41.08 0.05.20 82.77 82.31
30 Vuori Justus TuS 41.42 0.05.54 81.50 81.04
30 Oksanen Teemu IkNV 41.42 0.05.54 81.50 81.04
32 Poutanen Mikko LapVi 41.54 0.06.06 80.80 80.35
33 Ahola Topias Navi 42.03 0.06.15 80.36 79.91
33 Korpi Juho Navi 42.03 0.06.15 80.36 79.91
35 Väyrynen Antti VeVe 42.05 0.06.17 79.99 79.55
36 Suominen Miika HS 42.17 0.06.29 79.46 79.02
37 Räsänen Markus KR 42.23 0.06.35 79.12 78.68
38 Sevelius Emil OK77 42.42 0.06.54 78.39 77.95
39 Sopo Aleksi Navi 42.48 0.07.00 78.06 77.62
40 Koivisto Daniel VeVe 43.05 0.07.17 77.39 76.96
41 Jern Jonas PR 43.06 0.07.18 77.22 76.78
42 Valtonen Luukas HS 43.17 0.07.29 76.74 76.31
43 Silvennoinen Oskari KR 43.32 0.07.44 76.15 75.73
44 Heinonen Eero MSParma 43.36 0.07.48 75.89 75.46
45 Gabitov Rinat EsSu 43.51 0.08.03 75.31 74.89
46 Tonder Aapo KR 43.52 0.08.04 75.14 74.72
47 Saikko Antti TP 43.54 0.08.06 74.93 74.51
48 Heikkilä Ollipekka HS 44.01 0.08.13 74.59 74.17
49 Jern Tobias OK77 44.05 0.08.17 74.33 73.92
50 Koskinen Roope KR 44.06 0.08.18 74.16 73.74
51 Lindqvist Arttu KS 44.25 0.08.37 73.49 73.07
52 Ovaska Janne VeVe 44.29 0.08.41 73.23 72.82
53 Turkki Eero HS 44.58 0.09.10 72.30 71.90
54 Pasanen Ville KR 45.02 0.09.14 72.05 71.65
55 Snickars Caj OK77 46.09 0.10.21 70.17 69.78
56 Mänkärlä Janne Lynx 46.10 0.10.22 70.01 69.62
57 Inkeri Eero VeVe 46.12 0.10.24 69.82 69.43
58 Sulkula Paulus S-JKL 46.33 0.10.45 69.16 68.77
59 Manninen Heikki AnttU 47.09 0.11.21 68.14 67.76
60 Tuomala Misa S-JKL 47.15 0.11.27 67.86 67.48
61 Vaismaa Lassi JRV 47.46 0.11.58 66.99 66.62
62 Närvä Tomi HiKi 48.37 0.12.49 65.69 65.32
63 Niemi Oskari LappRi 49.17 0.13.29 64.67 64.31
64 Viippola Aapo OuTa 49.19 0.13.31 64.50 64.14
65 Husu Miika LappRi 49.50 0.14.02 63.70 63.34
66 Sulkula Anton S-JKL 50.19 0.14.31 62.96 62.61
67 Nokka Atte LappRi 51.09 0.15.21 61.81 61.46
68 Holmback Hannes Femman 51.25 0.15.37 61.36 61.02
69 Laukkarinen Jesse NOR 51.40 0.15.52 60.94 60.60
70 Hanhijärvi Petrus EsAk 51.44 0.15.56 60.74 60.40
71 Kankkunen Matias OK77 51.59 0.16.11 60.33 59.99
72 Seppänen Kari-Pekka EsSu 52.21 0.16.33 59.78 59.45
73 Koivumäki Lauri LapVi 52.24 0.16.36 59.60 59.27
74 Hällström af Fabian OK77 52.30 0.16.42 59.37 59.04
75 Lampinen Ville HS 52.38 0.16.50 59.10 58.76
76 Nurminen Ilkka HS 53.24 0.17.36 58.13 57.80
77 Mustonen Vili KR 53.58 0.18.10 57.40 57.08
78 Saarela Ville-Petteri KemU 54.25 0.18.37 56.81 56.49
79 Tala Tuomas HS 54.34 0.18.46 56.53 56.22
80 Kinnunen Valtteri LS-37 57.25 0.21.37 53.61 53.31
81 Heikkilä Tero PR 58.05 0.22.17 52.89 52.59
82 Simonen Markus KR 59.19 0.23.31 51.68 51.39
Suna Jussi TuMe HYL -
Honkanen Eppu LieRa HYL -
Anjala Topi Koovee HYL -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karhola Lotta TP 33.42 0.00.00 101.95 101.21
2 Harju Venla TP 34.07 0.00.25 100.31 99.59
3 Teini Marika KR 34.49 0.01.07 97.92 97.21
4 Nymalm Amy PIF 35.14 0.01.32 96.38 95.69
5 Sianoja Maija MSParma 35.23 0.01.41 95.60 94.91
6 Klemettinen Veera S-JKL 35.24 0.01.42 95.18 94.49
7 Rantanen Merja JRV 36.04 0.02.22 93.06 92.38
8 Nurmi Kirsi Pohjant 36.16 0.02.34 92.18 91.51
9 Haapala Ida EsSu 37.01 0.03.19 89.96 89.30
10 Kauppila Sanna AngA 37.15 0.03.33 89.04 88.39
11 Närhi Anna LS-37 37.23 0.03.41 88.37 87.73
12 Haanpää Anni TP 37.35 0.03.53 87.54 86.91
13 Kinni Saila TP 37.52 0.04.10 86.54 85.91
14 Gunell Yvonne PIF 38.22 0.04.40 85.07 84.45
15 Uotila Ulrika KangSK 38.28 0.04.46 84.50 83.89
16 Jalava Enni MSParma 38.32 0.04.50 84.01 83.41
17 Mänkärlä Aino Lynx 38.57 0.05.15 82.78 82.18
18 Nurminen Inka JRV 39.26 0.05.44 81.43 80.84
19 Silvennoinen Siiri KR 39.28 0.05.46 81.02 80.44
20 Hämäläinen Roosa HiKi 39.48 0.06.06 80.01 79.43
21 Enlund Alexandra PIF 39.56 0.06.14 79.41 78.84
22 Kaskinen Mira RasKa 40.12 0.06.30 78.56 77.99
23 Niittynen Miia KR 41.25 0.07.43 75.93 75.38
24 Hirvonen Eveliina NOR 41.28 0.07.46 75.52 74.97
25 Anjala Anna-Kaisa LS-37 41.47 0.08.05 74.63 74.09
26 Tuomisto Anu NOR 42.23 0.08.41 73.27 72.73
27 Eerola Lotta TP 42.54 0.09.12 72.07 71.55
28 Klemettinen Kaisa S-JKL 43.19 0.09.37 71.08 70.56
29 Taulavuori Venla AlatPi 43.24 0.09.42 70.64 70.12
30 Norrbacka Sanni Lynx 43.25 0.09.43 70.30 69.79
31 Heittola Suvi RasKa 43.29 0.09.47 69.89 69.39
32 Turakainen Venla HS 44.17 0.10.35 68.33 67.84
33 Ukskoski Karoliina LS-37 44.23 0.10.41 67.88 67.39
34 Moilanen Anna KR 47.06 0.13.24 63.68 63.22
35 Haavisto Emmi TuS 47.17 0.13.35 63.16 62.70
36 Tuomisto Satu VaaSu 47.18 0.13.36 62.86 62.40
37 Ajalin Riikka TuS 49.18 0.15.36 60.04 59.60
38 Väyrynen Anni KyS 50.39 0.16.57 58.18 57.76
39 Pellonperä Sofia EsSu 51.01 0.17.19 57.50 57.08
40 Ovaska Jenni KR 52.28 0.18.46 55.66 55.26

Sarja H20E
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Arola Topias PR 32.33 0.00.00 84.14 82.67
2 Syrjäläinen Lauri HS 33.30 0.00.57 81.28 79.86
3 Lepistö Oskari MSParma 34.38 0.02.05 78.17 76.80
4 Donner Jonny OK77 34.45 0.02.12 77.45 76.10
5 Ojala Aaro KS 35.18 0.02.45 75.80 74.47
6 Virtanen Akseli KS 35.53 0.03.20 74.12 72.83
7 Ekström Niklas MSParma 37.28 0.04.55 70.57 69.34
8 Rousku Samuli MSParma 38.13 0.05.40 68.77 67.57
9 Korhonen Eetu KS 38.25 0.05.52 68.00 66.81
10 Lohtander Aleksi RaLu 38.37 0.06.04 67.24 66.07
11 Virtala Alex PIF 38.39 0.06.06 66.77 65.61
12 Boström Kristian EsSu 38.46 0.06.13 66.17 65.01
13 Alajoutsi Jasper Koovee 38.59 0.06.26 65.39 64.25
14 Gripenberg Otto Brahe 39.27 0.06.54 64.22 63.10
15 Sorsa Antti EsSu 39.33 0.07.00 63.66 62.54
16 Peltola Samuli JRV 39.35 0.07.02 63.20 62.10
17 Koivumäki Olli LapVi 41.23 0.08.50 60.07 59.02
18 Willman Pyry LS-37 42.16 0.09.43 58.44 57.42
19 Mustajoki Olli TP 42.51 0.10.18 57.28 56.28
20 Outinen Tuomas KS 43.12 0.10.39 56.45 55.46
21 Haltia Ilari HS 43.14 0.10.41 56.04 55.06
22 Syrjälä Niilo LHR 43.23 0.10.50 55.48 54.51
23 Schüle Joel Koovee 44.21 0.11.48 53.92 52.97
24 Lautamäki Matias MSParma 47.23 0.14.50 50.13 49.26
25 Viskari Juuso Lynx 48.15 0.15.42 48.90 48.05
26 Väisänen Lenni EsSu 51.53 0.19.20 45.17 44.38
Pitkänen Ville RaJu KES -

Sarja D20E
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laaksoviita Veera KR 33.00 0.00.00 88.39 85.25
2 Väätäjä Milja PR 35.29 0.02.29 81.79 78.88
3 Määttänen Maria EsSu 35.36 0.02.36 81.12 78.23
4 Ojanaho Eeva-Liina OH 36.36 0.03.36 78.50 75.71
5 Pitkänen Hilla JRV 37.01 0.04.01 77.22 74.48
6 Ankelo Elsa MSParma 38.08 0.05.08 74.58 71.93
7 Raasakka Liisa EsSu 39.05 0.06.05 72.39 69.82
8 Goman Anna Pohjant 40.50 0.07.50 68.93 66.48
8 Lahdenperä Melina EsSu 40.50 0.07.50 68.93 66.48
10 Hilo Hanne EsSu 40.57 0.07.57 68.02 65.61
11 Konstari Elena JRV 41.23 0.08.23 66.96 64.58
12 Mårtenson Lydia OK77 41.45 0.08.45 66.02 63.67
13 Salmia Tessa MSParma 42.15 0.09.15 64.90 62.59
14 Taipale Anniina LS-37 42.55 0.09.55 63.55 61.29
15 Lindgren Hanna Femman 43.07 0.10.07 62.92 60.68
16 Latvala Matilda Lynx 43.18 0.10.18 62.31 60.10
17 Laurén Jill PIF 43.23 0.10.23 61.86 59.66
18 Asklöf Aino Lynx 43.56 0.10.56 60.75 58.59
19 Hansén Amanda Botnia 44.35 0.11.35 59.54 57.42
20 Mattila Elisa LS-37 44.48 0.11.48 58.92 56.83
21 Hyyppä Milja KoS 46.22 0.13.22 56.62 54.60
22 Laine Anni TP 46.52 0.13.52 55.70 53.72
23 Soikkeli Sofia EsSu 47.32 0.14.32 54.61 52.67
24 Jussila Ida TP 47.59 0.14.59 53.80 51.89
25 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 48.13 0.15.13 53.24 51.34
26 Kuokka Iida-Liisa IisVi 48.32 0.15.32 52.59 50.72
27 Kärnä Nina SonPa 50.53 0.17.53 49.87 48.10
28 Lounela Amanda TuS 52.28 0.19.28 48.09 46.38
29 Niskanen Aura KuoSu 56.50 0.23.50 44.14 42.57
30 Joensivu Inka VaHa 58.06 0.25.06 42.92 41.40
31 Jussinmäki Tuulia HalTo 1.07.15 0.34.15 36.87 35.56

Sarja H18E
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ronkainen Aarni JRV 34.55 0.00.00 75.69 75.46
2 Raasakka Jussi EsSu 35.40 0.00.45 73.84 73.62
3 Gröhn Riku TP 36.32 0.01.37 71.84 71.63
4 Aho Rauli VaHa 37.44 0.02.49 69.32 69.12
5 Kirjavainen Santeri KuoSu 37.47 0.02.52 68.99 68.79
6 Sankelo Sampo LapVi 38.57 0.04.02 66.69 66.49
7 Holmroos Sakari TuS 39.20 0.04.25 65.81 65.62
8 Hämäläinen Kasperi KuoSu 39.44 0.04.49 64.92 64.73
9 Malinen Vinski Navi 40.30 0.05.35 63.47 63.28
10 Alajoutsi Oliver Koovee 40.43 0.05.48 62.91 62.73
11 Klemettinen Simo S-JKL 40.50 0.05.55 62.51 62.33
12 Kuusikko Miska Pohjant 41.25 0.06.30 61.41 61.23
12 Leinamo Tuomas TP 41.25 0.06.30 61.41 61.23
14 Hyvönen Jerry KuoSu 42.00 0.07.05 60.13 59.96
15 Lehtonen Elias MSParma 42.20 0.07.25 59.45 59.27
16 Joensuu Valter Brahe 42.24 0.07.29 59.14 58.97
17 Kemppi Topias EsSu 42.39 0.07.44 58.58 58.41
18 Donner Jesper OK77 43.04 0.08.09 57.81 57.64
19 Still Alec Trian 43.10 0.08.15 57.46 57.29
20 Kallela Luca HS 43.14 0.08.19 57.17 57.00
21 Stregl Matyas JRV 43.47 0.08.52 56.24 56.08
22 Rokka Tuomas LHR 45.14 0.10.19 54.24 54.08
23 Ekola Juuso LapVi 45.16 0.10.21 54.00 53.84
24 Niskanen Aatu VeVe 45.43 0.10.48 53.27 53.12
25 Yliaho Joona Koovee 45.58 0.11.03 52.79 52.63
26 Hågensen Sverre PIF 48.01 0.13.06 50.35 50.20
27 Liponkoski Aapo TP 48.16 0.13.21 49.90 49.75
28 Maasilta Aapo HS 48.17 0.13.22 49.70 49.55
29 Peltonen Lasse KS 48.18 0.13.23 49.49 49.35
30 Korhonen Konsta Pohjant 48.21 0.13.26 49.25 49.11
31 Määttänen Markus EsSu 48.24 0.13.29 49.02 48.87
32 Engström Simon PIF 48.25 0.13.30 48.81 48.67
33 Rautio Daniel EsSu 48.42 0.13.47 48.35 48.20
34 Mbembela Karim Lynx 48.58 0.14.03 47.90 47.76
35 Lemberg Roope RaJu 49.51 0.14.56 46.87 46.73
36 Granqvist Aapo LS-37 49.55 0.15.00 46.63 46.49
37 Aaltonen Tatu Lynx 50.21 0.15.26 46.05 45.91
38 Nordgren Simon Trian 50.47 0.15.52 45.47 45.34
39 Rannila Oskari LapVi 51.57 0.17.02 44.28 44.15
40 Ojala Urho KS 52.00 0.17.05 44.06 43.93
41 Arvela Henri LS-37 52.39 0.17.44 43.35 43.22
42 Virkajärvi Juho JRV 54.42 0.19.47 41.56 41.44
43 Jussinmäki Pietari LapVi 57.03 0.22.08 39.69 39.57
44 Ahlbäck Jonatan PIF 1.03.11 0.28.16 35.69 35.59
Similä Severi Pohjant KES -

Sarja D18E
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isoherranen Salla Lynx 35.53 0.00.00 82.34 79.90
2 Tala Emilia HS 38.20 0.02.27 76.81 74.54
3 Sallila Katarina HS 39.38 0.03.45 74.04 71.85
4 Ojala Jenny Koovee 39.50 0.03.57 73.41 71.24
5 Ojanaho Ansa-Lotta OH 40.06 0.04.13 72.67 70.53
6 Turakainen Veera Lynx 40.25 0.04.32 71.85 69.73
7 Ekström Lotte-Line MSParma 41.19 0.05.26 70.05 67.98
8 Karppinen Inari EsSu 41.28 0.05.35 69.55 67.49
9 Häkkinen Pihla TP 42.10 0.06.17 68.16 66.14
10 Kaiponen Iida-Emilia ORa 42.26 0.06.33 67.49 65.50
11 Julkunen Siiri TP 42.43 0.06.50 66.81 64.83
12 Heikkinen Ida VeVe 43.54 0.08.01 64.78 62.86
13 Heikkilä Suvi Lynx 44.31 0.08.38 63.65 61.77
14 Tikkakoski Ilona TP 44.52 0.08.59 62.93 61.07
15 Pirilä Elisa MSParma 45.18 0.09.25 62.11 60.27
16 Pitkänen Helmi JRV 45.35 0.09.42 61.50 59.68
17 Hietala Emmi LapVi 45.44 0.09.51 61.08 59.27
18 Norrbacka Salla Lynx 45.53 0.10.00 60.66 58.87
19 Miettinen Kiia EsSu 46.43 0.10.50 59.36 57.61
20 Hahn Olivia OK77 46.48 0.10.55 59.04 57.30
21 Korpi Anna LänRa 47.17 0.11.24 58.22 56.50
22 Markki Emmi EsSu 47.24 0.11.31 57.87 56.16
23 Riutto Eerika LS-37 47.31 0.11.38 57.51 55.82
24 Schmidt Emilia TP 47.46 0.11.53 57.00 55.32
25 Kuusinen Saana TP 48.29 0.12.36 55.95 54.30
26 Linnainmaa Katja KangSK 48.31 0.12.38 55.71 54.06
27 Rantala Henna TuS 48.59 0.13.06 54.97 53.35
28 Palokangas Mette AlatPi 49.09 0.13.16 54.58 52.97
29 Rantakokko Merianna HS 51.23 0.15.30 52.01 50.47
30 Vallema Henrika VeVe 51.42 0.15.49 51.50 49.98
31 Juntunen Marikki KR 52.38 0.16.45 50.39 48.90
32 Kontio Katri KangSK 53.09 0.17.16 49.71 48.24
33 Viitasaari Liina KoS 53.43 0.17.50 49.00 47.55
34 Tala Juulia HS 54.08 0.18.15 48.44 47.01
35 Taulavuori Anni AlatPi 55.25 0.19.32 47.13 45.74
36 Jylhä Reija-Elina HalTo 55.34 0.19.41 46.83 45.44
37 Kokkonen Meeri KaSu 57.29 0.21.36 45.09 43.76
38 Soikkeli Linnea EsSu 57.57 0.22.04 44.55 43.24
39 Yli-Futka Amanda MSParma 58.28 0.22.35 43.99 42.69
40 Hyyppä Liina KoS 58.48 0.22.55 43.57 42.28
41 Jaatinen Ilona Pohjant 1.01.51 0.25.58 41.25 40.04
42 Vuori Milla EsSu 1.06.26 0.30.33 38.26 37.13
43 Turkkila Liisa EsSu 1.06.45 0.30.52 37.92 36.80
44 Tuovinen Jenni KuoSu 1.16.53 0.41.00 32.79 31.83
Hanhijärvi Maijukka EsAk HYL -

Sarja H16E
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ankelo Jussi MSParma 28.36 0.00.00 67.05 66.02
2 Riissanen Pyry EsAk 28.49 0.00.13 66.26 65.24
3 Hirvilahti Joona VeVe 30.06 0.01.30 63.16 62.19
4 Muukkonen Topias MSParma 30.30 0.01.54 62.06 61.11
5 Töyrylä Rasmus KyS 30.32 0.01.56 61.73 60.78
6 Virkajärvi Aapo JRV 30.42 0.02.06 61.13 60.19
7 Ronkainen Elias JRV 31.28 0.02.52 59.37 58.46
8 Fritzen Florian Lynx 31.50 0.03.14 58.43 57.53
8 Mattila Lauri KS 31.50 0.03.14 58.43 57.53
8 Koponen Rasmus Lynx 31.50 0.03.14 58.43 57.53
11 Ala-Heikkilä Elias AR 32.31 0.03.55 56.45 55.58
12 Packalén Anton Lynx 32.56 0.04.20 55.48 54.63
13 Vepsäläinen Onni KS 33.17 0.04.41 54.65 53.81
13 Noponen Juho EsSu 33.17 0.04.41 54.65 53.81
15 Aalto Lauri MSParma 33.25 0.04.49 53.94 53.11
16 Tuominen Rami KanSu 33.32 0.04.56 53.51 52.69
17 Simola Jere Koovee 33.46 0.05.10 52.90 52.08
18 Mäenpää Jaakko KR 33.49 0.05.13 52.58 51.77
19 Mäki-Laurila Anttoni TP 34.15 0.05.39 51.67 50.88
20 Lemberg Ville RaJu 34.30 0.05.54 51.06 50.27
21 Sivonen Miro TP 35.10 0.06.34 49.86 49.09
22 Sorsa Eero SoJy 35.19 0.06.43 49.41 48.65
23 Kujansuu Aaro RasKa 35.22 0.06.46 49.11 48.35
24 Koskinen Eemil TP 35.45 0.07.09 48.35 47.61
25 Kirvesmies Atte KuoSu 35.58 0.07.22 47.83 47.10
26 Sulkula Sakari S-JKL 36.04 0.07.28 47.47 46.74
27 Lahti Paavo RasKa 36.18 0.07.42 46.94 46.22
28 Pinta Leevi Koovee 36.28 0.07.52 46.50 45.79
29 Nikkinen Hannes HiKi 38.27 0.09.51 43.89 43.21
30 Niemelä Paavo Pohjant 40.20 0.11.44 41.64 41.00
31 Gustafsson Noel EsSu 42.04 0.13.28 39.72 39.11
32 Punto Eetu RaN 42.23 0.13.47 39.23 38.63
33 Vuorinen Miki Koovee 43.31 0.14.55 38.02 37.44
34 Palokangas Tatu AlatPi 44.15 0.15.39 37.21 36.64
35 Jussinmäki Iisakki HalTo 46.06 0.17.30 35.54 34.99
36 Kallela Lenni HS 1.18.37 0.50.01 20.73 20.41

Sarja D16E
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppi Silva EsSu 32.06 0.00.00 65.09 64.91
2 Sikkilä Peppi LapVi 33.08 0.01.02 62.80 62.63
3 Pellikka Virna HiKi 33.22 0.01.16 62.10 61.93
4 Lillqvist Isabella TP 33.53 0.01.47 60.89 60.73
5 Virkajärvi Heta JRV 34.54 0.02.48 58.87 58.71
6 Punto Elli RaN 35.29 0.03.23 57.66 57.50
7 Mänty Elisa RR 35.40 0.03.34 57.11 56.96
8 Wickholm Saga Trian 35.43 0.03.37 56.79 56.64
9 Nordgren Cecilia Trian 35.47 0.03.41 56.44 56.29
10 Lindén Amalia KS 36.12 0.04.06 55.55 55.40
11 Kurttila Meeri Navi 37.32 0.05.26 53.35 53.20
12 Jussila Emma TP 37.48 0.05.42 52.74 52.60
13 Lehtonen Venla MSParma 37.59 0.05.53 52.26 52.11
14 Gröhn Ronja TP 38.07 0.06.01 51.84 51.70
15 Taini Elli JRV 38.09 0.06.03 51.57 51.43
16 Nikkinen Saana HiKi 39.05 0.06.59 50.12 49.98
17 Virtala Emmi PIF 39.57 0.07.51 48.81 48.68
18 Elovaara Emma AngA 40.00 0.07.54 48.53 48.40
19 Koski Hanni Koovee 41.02 0.08.56 47.10 46.97
20 Pajari Maija SKVuoksi 41.39 0.09.33 46.19 46.07
21 Heikkinen Roosa VeVe 41.41 0.09.35 45.95 45.82
22 Mäkäräinen Selma Pohjant 41.56 0.09.50 45.47 45.34
23 Kyläkoski Elli TuS 42.16 0.10.10 44.90 44.78
24 Poijärvi Aino RaN 42.36 0.10.30 44.35 44.23
25 Aaltonen Nelli Lynx 43.39 0.11.33 43.08 42.96
26 Lehtonen Minttu SiiRa 43.51 0.11.45 42.68 42.57
27 Rautio Ulrika EsSu 44.10 0.12.04 42.18 42.07
28 Viskari Saana Lynx 45.22 0.13.16 40.87 40.76
29 Gripenberg Ester Brahe 48.27 0.16.21 38.09 37.99
30 Kuusikko Kiia Pohjant 50.06 0.18.00 36.66 36.56
31 Juntunen Hertta KR 50.28 0.18.22 36.23 36.13
32 Laitinen Julia VeVe 51.14 0.19.08 35.51 35.42
33 Soikkeli Lauriina EsSu 52.48 0.20.42 34.29 34.20
34 Outinen Katariina KyS 54.03 0.21.57 33.34 33.25
35 Multala Emmi KuoSu 57.53 0.25.47 30.98 30.90
36 Kuokka Katri IisVi 1.03.19 0.31.13 28.19 28.11
37 Kylmälä Maire SiiRa 1.23.47 0.51.41 21.20 21.14

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martomaa Simo KR 39.56 0.00.00 60.47 58.06
2 Lamminsalo Marko KuoSu 46.16 0.06.20 51.32 49.27
3 Nurmela Joose KoS 47.09 0.07.13 49.51 47.53
4 Bruguière André RaN 48.27 0.08.31 47.35 45.46
5 Koivusalo Kalle IlU 50.29 0.10.33 44.65 42.86
6 Nissinen Veeti PuolRy 51.38 0.11.42 42.87 41.16
7 Leinonen Lauri Pohjant 52.42 0.12.46 41.24 39.59
8 Viinikka Heikki KeKaRa 54.05 0.14.09 39.44 37.87
9 Rantala Peetu KoS 56.00 0.16.04 37.37 35.88
10 Fränti Pasi KR 1.21.07 0.41.11 25.30 24.29

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kariniemi Raimo KuoSu 43.29 0.00.00 40.98 41.11
2 Uuksulainen Lasse KeKaRa 44.16 0.00.47 39.25 39.38
3 Himanen Olli KuoSu 44.53 0.01.24 37.72 37.84
4 Väyrynen Kimmo JuuanJä 45.40 0.02.11 36.10 36.21
5 Hämäläinen Marko KeKaRa 54.00 0.10.31 29.70 29.80
6 Vainio Lauri TuMe 59.05 0.15.36 26.39 26.48
7 Paavilainen Tuure KR 1.11.44 0.28.15 21.12 21.18

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mustonen Marko SiiRa 40.17 0.00.00 34.13 34.89
2 Taini Juha JRV 44.50 0.04.33 28.37 29.00
3 Saari Antti SiiRa 47.34 0.07.17 24.57 25.12

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jani HS 28.36 0.00.00 71.94 70.68
2 Mäkäräinen Jouni Pohjant 31.51 0.03.15 64.24 63.12
3 Riissanen Jani EsAk 32.14 0.03.38 63.12 62.02
4 Nikkinen Jari HiKi 32.54 0.04.18 61.50 60.42
5 Hernelahti Miika KR 33.29 0.04.53 60.09 59.03
6 Lehtonen Eero UlvUra 33.42 0.05.06 59.36 58.32
7 Heikkinen Jussi-Pekka TuuSe 34.01 0.05.25 58.47 57.45
8 Ahtiainen Akseli KR 34.02 0.05.26 58.11 57.09
9 Pitkänen Marko JRV 34.15 0.05.39 57.41 56.40
10 Rautanen Marko TuuSe 36.59 0.08.23 52.85 51.93
11 Kemppi Joni EsSu 38.36 0.10.00 50.34 49.46
12 Engström Jon PIF 40.18 0.11.42 47.94 47.10
13 Ahlbäck Patrik PIF 40.24 0.11.48 47.53 46.70
14 Huttunen Tomi KoHo 40.37 0.12.01 47.00 46.18
15 Laine Sampo TP 41.36 0.13.00 45.61 44.82
16 Palokangas Markus AlatPi 42.53 0.14.17 43.98 43.21
17 Maasilta Tommi RaVa 43.23 0.14.47 43.21 42.46
18 Lisitsin Kai KR 46.21 0.17.45 40.20 39.50
19 Isoherranen Sami Lynx 46.37 0.18.01 39.72 39.03
20 Rannila Tero VetU 46.53 0.18.17 39.25 38.57
21 Määttälä Jukka KoS 48.34 0.19.58 37.66 37.00
22 Ruotsalainen Timo KuoSu 49.32 0.20.56 36.69 36.05
23 Kokkonen Timo KaSu 49.36 0.21.00 36.41 35.78
24 Vuori Kim EsAk 50.34 0.21.58 35.49 34.87
25 Haverinen Jari KaSu 51.18 0.22.42 34.76 34.15
26 Joopi Juha UlvUra 51.26 0.22.50 34.45 33.85
27 Karjalainen Mikko KuoSu 52.50 0.24.14 33.32 32.74
28 Vepsäläinen Juha KyS 57.52 0.29.16 30.22 29.69

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Mikael OK77 28.55 0.00.00 62.09 60.87
2 Klemettinen Vesa S-JKL 29.48 0.00.53 59.82 58.65
3 Niemelä Hannu Pohjant 30.48 0.01.53 57.46 56.33
4 Viitasaari Tommi KoS 32.49 0.03.54 53.54 52.49
5 Elomäki Mika KR 34.43 0.05.48 50.24 49.25
6 Jussila Kari TP 35.36 0.06.41 48.63 47.68
7 Sorjonen Pekka LieRa 37.07 0.08.12 46.30 45.39
8 Taulavuori Tero AlatPi 37.08 0.08.13 45.93 45.03
9 Vornanen Juha KeKaRa 38.00 0.09.05 44.55 43.68
10 Hyvönen Sakari KuoSu 38.22 0.09.27 43.79 42.93
11 Kettunen Petri KR 38.38 0.09.43 43.15 42.31
12 Ojala Jari PirHi 39.21 0.10.26 42.04 41.22
13 Joensuu Tommy Brahe 40.33 0.11.38 40.48 39.69
14 Koivusalo Juha IlU 41.22 0.12.27 39.37 38.60
15 Ruokolainen Jouni NurmSe 42.59 0.14.04 37.59 36.86
16 Ekström Thomas MSParma 48.42 0.19.47 32.92 32.27
17 Lång Pekka KuoSu 49.18 0.20.23 32.26 31.62
18 Hartikainen Antti KR 56.23 0.27.28 27.98 27.43
19 Latvala Marko TVV 1.04.56 0.36.01 24.10 23.62
20 Julkunen Tero LHR 1.08.39 0.39.44 22.60 22.16
21 Björklund Tommy Brahe 1.09.42 0.40.47 22.08 21.65
22 Lindgrén Henrik Femman 1.10.06 0.41.11 21.77 21.34

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Pekka S-JKL 32.49 0.00.00 53.97 52.56
2 Partanen Juha RasHy 32.53 0.00.04 53.39 51.99
3 Tuomisto Juha VaaSu 35.14 0.02.25 49.38 48.09
4 Natunen Timo SaSu 37.29 0.04.40 46.00 44.80
5 Väyrynen Timo KyS 37.43 0.04.54 45.30 44.12
6 Lintunen Petteri SiiRa 38.20 0.05.31 44.17 43.01
7 Laasonen Mauri TP 40.03 0.07.14 41.88 40.79
8 Niiranen Ari KR 40.49 0.08.00 40.71 39.65
9 Eskelinen Jussi RaKaS 41.35 0.08.46 39.59 38.55
10 Ruohola Risto MSParma 42.28 0.09.39 38.40 37.39
11 Forsberg Matti SäynSa 42.54 0.10.05 37.64 36.66
12 Haavisto Marko KuoSu 44.45 0.11.56 35.74 34.80
13 Virtala Markku PIF 48.41 0.15.52 32.53 31.68
14 Väisänen Jari KR 49.32 0.16.43 31.66 30.83
15 Nieminen Ari JoS 52.41 0.19.52 29.47 28.70
16 Muhonen Arto KR 55.53 0.23.04 27.50 26.78
17 Härkönen Antti TP 1.02.39 0.29.50 24.28 23.65
18 Honkanen Jarmo LieRa 1.43.08 1.10.19 14.60 14.22

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli HauSi 34.13 0.00.00 52.98 52.63
2 Laiho Hannu RaVa 35.03 0.00.50 51.08 50.74
3 Jeskanen Taito IlU 35.42 0.01.29 49.51 49.18
4 Markki Tapio EsSu 37.30 0.03.17 46.53 46.22
5 Partanen Timo RasHy 40.39 0.06.26 42.37 42.09
6 Piispanen Reima OuHu 41.29 0.07.16 40.97 40.70
7 Molnar Geza LS-37 41.38 0.07.25 40.28 40.01
8 Tuononen Ismo KS 45.38 0.11.25 36.25 36.01
9 Arki Hannu TuMe 48.57 0.14.44 33.33 33.11
10 Vainio Kari TuMe 54.38 0.20.25 29.45 29.25
11 Myllärinen Hannu JoKu 58.39 0.24.26 27.05 26.87
12 Hirvonen Petteri TuMe 58.48 0.24.35 26.59 26.42
Vairinen Risto KontU HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikkanen Tapio SaSu 33.12 0.00.00 51.56 51.17
2 Piironen Markku KR 34.01 0.00.49 49.63 49.26
3 Lehto Jarmo VeVe 36.40 0.03.28 45.41 45.06
4 Vartiainen Aarne RAPSU 42.55 0.09.43 38.25 37.96
5 Mourujärvi Kauno KuoSu 43.07 0.09.55 37.54 37.25
6 Högnäs Tore Brahe 43.44 0.10.32 36.47 36.19
7 Turpeinen Seppo KontU 44.26 0.11.14 35.37 35.10
8 Sivén Osmo ÄhtU 52.41 0.19.29 29.39 29.17
9 Antikainen Raimo KuoSu 1.00.57 0.27.45 25.02 24.83
10 Eskola Mikko TP 1.11.01 0.37.49 21.15 20.98
11 Karhunen Juha KuoSu 1.23.39 0.50.27 17.67 17.54
Halonen Pauli SäynSa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Ensio VaajTe 32.51 0.00.00 39.82 38.01
2 Butilkin Niilo SäynSa 35.57 0.03.06 35.97 34.33
3 Kataja Lasse SuSi 36.30 0.03.39 35.01 33.42
4 Rautanen Kyösti TuuSe 38.09 0.05.18 33.10 31.60
5 Matilainen Juhani NilsNu 38.38 0.05.47 32.30 30.83
6 Voutilainen Ilkka SuoVa 39.25 0.06.34 31.27 29.85
7 Partanen Aimo NilsNu 40.35 0.07.44 30.00 28.64
8 Lehtiniemi Pekka SaSu 43.20 0.10.29 27.75 26.49
9 Lakkala Ossi KuoSu 43.45 0.10.54 27.14 25.90
10 Hahtola Aulis RasKu 44.01 0.11.10 26.63 25.42
11 Heinonen Kari KuoSu 47.16 0.14.25 24.48 23.37
12 Pajamäki Kalevi SäynSa 48.09 0.15.18 23.72 22.64
13 Ruokolainen Hannu KR 48.38 0.15.47 23.17 22.12
14 Puolakka Pekka SäynSa 58.44 0.25.53 18.93 18.07

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Eino SäynSa 27.03 0.00.00 28.60 29.01
2 Korhonen Pauli SäynSa 29.50 0.02.47 25.28 25.65
3 Kyyrönen Heikki KS 34.43 0.07.40 21.17 21.47
4 Latvasto Erkki HS 35.34 0.08.31 20.12 20.41
5 Nousiainen Pekka KR 36.46 0.09.43 18.94 19.21
6 Kettunen Erkki SäynSa 39.00 0.11.57 17.35 17.61
7 Lehtinen Lauri KuoSu 44.24 0.17.21 14.81 15.02

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolmunen Tauno SäynSa 21.47 0.00.00 25.92 26.24
2 Lehmuskallio Markku RaLu 25.31 0.03.44 20.47 20.72
3 Tahvanainen Veijo LS-37 27.12 0.05.25 17.65 17.86

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 44.14 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lisitsin Arttu KR 39.17 0.00.00 27.55 27.55
2 Mukkala Jonne KR 39.21 0.00.04 26.13 26.13
3 Karjalainen Rasmus LipTa 47.36 0.08.19 20.46 20.46
4 Karjalainen Kasperi LipTa 1.03.35 0.24.18 14.47 14.47

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Savinainen Joakim RasKu 25.25 0.00.00
2 Mäenpää Ilmari KR 25.28 0.00.03
3 Hirvilahti Niklas VeVe 26.56 0.01.31
4 Rieppo Veeti KR 29.00 0.03.35
5 Ankelo Tuomas MSParma 29.54 0.04.29
6 Orhanen Johannes RasKu 31.51 0.06.26
7 Paloheimo Lenni ORa 33.03 0.07.38
8 Juntunen Henrik KR 33.16 0.07.51
9 Joopi Lauri UlvUra 33.53 0.08.28
10 Konttinen Otto SaSu 34.03 0.08.38
11 Pajari Antti SKVuoksi 34.15 0.08.50
12 Kujansuu Lauri RasKa 38.13 0.12.48
Mukkala Jonni KR HYL -
Karjalainen Akseli KuoSu KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lång Elmeri KuoSu 14.41 0.00.00
2 Suvinen Sisu SaSu 18.24 0.03.43
3 Saari Olavi SiiRa 20.22 0.05.41
4 Martomaa Eero EsSu 22.24 0.07.43
5 Lisitsin Eemil KR 24.13 0.09.32
6 Kovanen Jere SaSu 32.10 0.17.29
7 Männikkö Aapo SaSu 1.14.36 0.59.55

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Orhanen Kaarlo RasKu 13.20 0.00.00
2 Rieppo Lenni KR 15.47 0.02.27
3 Mäkäräinen Eeli Pohjant 17.24 0.04.04
4 Ala-Heikkilä Juho AR 18.10 0.04.50
5 Zuikov Kirill KR 19.48 0.06.28
6 Kovanen Joni SaSu 20.17 0.06.57
7 Lisitsin Aleksi KR 21.40 0.08.20
8 Suvinen Nuutti SaSu 23.25 0.10.05
9 Kolmonen Aatos KR 34.13 0.20.53

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mononen Hanna KR 45.52 0.00.00 67.49 63.43
2 Talbonen Linda KR 46.44 0.00.52 65.47 61.54
3 Väyrynen Aino KR 49.19 0.03.27 61.32 57.63
4 Penger Sofia PIF 51.05 0.05.13 58.50 54.98
5 Kirvesmies Annika KuoSu 51.40 0.05.48 57.15 53.71
6 Hanhijärvi Marjukka EsAk 51.51 0.05.59 56.26 52.87
7 Kymäläinen Sanni TP 52.48 0.06.56 54.57 51.29
8 Savinainen Kati RasKu 53.10 0.07.18 53.52 50.30
9 Uotila Tiina OrPo 56.43 0.10.51 49.54 46.56
10 Uurasjärvi Emilia KuoSu 57.24 0.11.32 48.33 45.42
11 Haapasaari Ilona TuS 59.06 0.13.14 46.33 43.55
12 Virtala Jenny PIF 1.00.07 0.14.15 44.96 42.25
13 Tolppanen Jaana KuoSu 1.04.21 0.18.29 41.44 38.95
14 Ray Jenny OK77 1.07.57 0.22.05 38.72 36.39

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Sirra KangSK 43.26 0.00.00 43.86 41.37
2 Rautanen Eeva TuuSe 50.54 0.07.28 34.62 32.66
3 Tusa Nina SiiRa 51.01 0.07.35 31.74 29.94

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taini Mia JRV 35.03 0.00.00 55.91 55.58
2 Töyrylä Salla KyS 38.54 0.03.51 49.30 49.01
3 Muukkonen Eveliina KangSK 39.37 0.04.34 47.35 47.07
4 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 39.51 0.04.48 46.01 45.74
5 Päivinen Sonja KaSu 42.55 0.07.52 41.75 41.50
6 Vanhala Annastiina KuPe 45.57 0.10.54 38.08 37.86
7 Malinen Marita KuoSu 1.07.50 0.32.47 25.17 25.03
8 Vepsäläinen Tiina KyS 1.21.11 0.46.08 20.52 20.40

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Multala Sanna KuoSu 37.28 0.00.00 55.59 52.22
2 Martinmäki Kaisu Pohjant 38.05 0.00.37 54.06 50.79
3 Nybakken Line EsSu 38.17 0.00.49 53.15 49.93
4 Hankonen Johanna Pohjant 40.36 0.03.08 49.53 46.53
5 Lång Maija KuoSu 43.05 0.05.37 46.11 43.32
6 Savolainen Varpu ORa 44.15 0.06.47 44.35 41.67
7 Pötry Mervi KR 44.26 0.06.58 43.63 40.99
8 Karppinen Riikka EsAk 44.34 0.07.06 42.96 40.36
9 Martinmäki Eve SiiRa 47.17 0.09.49 39.98 37.56
10 Savikkomaa Sanna KoHo 47.25 0.09.57 39.36 36.98
11 Kyläkoski Reetta TuS 49.02 0.11.34 37.58 35.30
12 Koskelainen Teija HlT 49.35 0.12.07 36.68 34.45
13 Pajari Mari SKVuoksi 56.42 0.19.14 31.65 29.73
14 Tammilehto Erika KS 58.09 0.20.41 30.45 28.60

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekström Anu MSParma 35.57 0.00.00 56.27 53.35
2 Mattila Riitta RasTiimi 38.03 0.02.06 52.50 49.78
3 Vapola Katariina MSParma 42.01 0.06.04 46.94 44.51
4 Taulavuori Tarja AlatPi 43.21 0.07.24 44.92 42.59
5 Räsänen Marja NilsNu 43.34 0.07.37 44.11 41.82
6 Haverinen Tuula KaSu 46.52 0.10.55 40.47 38.37
7 Latvala Terhi TVV 48.02 0.12.05 38.96 36.94
8 Kahanpää Hanna EsSu 48.17 0.12.20 38.23 36.25
9 Kotro Pia KyS 48.32 0.12.35 37.51 35.57
10 Kallela Sari HS 49.37 0.13.40 36.19 34.31
11 Lintunen Sirpa SiiRa 49.51 0.13.54 35.51 33.67
12 Ala-Nissilä Tiina LoJa 52.41 0.16.44 33.12 31.40
13 Pakkala Pigga S-JKL 58.02 0.22.05 29.63 28.09

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 35.12 0.00.00 49.88 48.65
2 Koistinen Aija KR 35.43 0.00.31 48.63 47.43
3 Koskivaara Eija MSParma 38.32 0.03.20 44.59 43.49
4 Molnar Pia LS-37 39.37 0.04.25 42.89 41.83
5 Mäntynen Anne KR 39.39 0.04.27 42.38 41.34
6 Lankinen Pauliina HS 42.39 0.07.27 38.96 38.00
7 Sulavuori Eija TuMe 45.24 0.10.12 36.18 35.29
8 Laitinen Tiina KuoSu 48.31 0.13.19 33.47 32.65
9 Kukkola Sinikka KuoSu 49.33 0.14.21 32.39 31.60
10 Meriläinen-Ruokolainen Eija NurmSe 51.10 0.15.58 31.00 30.24
11 Jurvakainen Tuija RasHy 52.45 0.17.33 29.72 28.98
12 Piispanen Eija OuHu 53.01 0.17.49 29.21 28.49
13 Partanen Tuula RasHy 55.26 0.20.14 27.60 26.92
14 Punta Eeva KR 59.08 0.23.56 25.55 24.92
15 Mbembela Tuula Lynx 1.34.58 0.59.46 15.71 15.33

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 35.52 0.00.00 47.14 45.75
2 Vehomäki Pirkko ORa 40.49 0.04.57 40.54 39.34
3 Antikainen-Pauna Heli PIF 42.30 0.06.38 38.08 36.95
4 Laasonen Kirsi TP 43.46 0.07.54 36.15 35.08
5 Rämänen Pirjo IlU 44.41 0.08.49 34.60 33.57
6 Westerlund Tiina Koovee 47.56 0.12.04 31.49 30.56
7 Penger Carola PIF 48.16 0.12.24 30.53 29.62
8 Rautasalo Anneli KR 55.46 0.19.54 25.77 25.01

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivén Hannele ÄhtU 25.39 0.00.00 42.97 43.12
2 Räikkönen Anneli RaVa 27.26 0.01.47 38.67 38.80
3 Puolakka Päivi SäynSa 29.30 0.03.51 34.56 34.68
4 Lehto Ulla KyS 33.05 0.07.26 29.57 29.67
5 Malkki Sisko SaSu 54.03 0.28.24 17.33 17.39

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Kyllikki KR 20.41 0.00.00
2 Lakanen Sirpa RaKaS 34.16 0.13.35

Sarja D17-20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väisänen Iida-Maria KR 1.00.15 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Biskop Patricia KoS 41.05 0.00.00
2 Mattila Helmi RasTiimi 46.12 0.05.07

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lång Emma KuoSu 30.10 0.00.00
2 Muukkonen Roosa SKUusi 30.15 0.00.05
3 Kaiponen Ella-Sofia ORa 32.23 0.02.13
4 Miettinen Iida Pihkan 34.53 0.04.43
5 Mononen Linda KR 36.56 0.06.46
5 Niskanen Suvi KR 36.56 0.06.46
7 Ketola Matleena KoS 40.19 0.10.09
8 Lindholm Siiri ORa 40.33 0.10.23
9 Koskinen Aino TP 42.11 0.12.01
10 Malinen Ella KuoSu 46.00 0.15.50
11 Kolmonen Aino KR 46.05 0.15.55
12 Määttälä Selma KoS 50.15 0.20.05
13 Lehtonen Aurora UlvUra 50.59 0.20.49
14 Makkonen Iisa Maria KR 1.05.25 0.35.15

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kaartinen Eevi Inkeri KeKaRa 19.43 0.00.00
2 Vepsäläinen Elsa KyS 19.46 0.00.03
3 Karjalainen Reetta KuoSu 23.03 0.03.20
4 Pennanen Ella-Lilja KR 25.14 0.05.31
5 Lindholm Lotta ORa 27.17 0.07.34
6 Kokkonen Miila KaSu 31.12 0.11.29
7 Hämäläinen Siiri KuoSu 33.52 0.14.09
8 Tusa Sonja SiiRa 35.05 0.15.22

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mononen Amanda KR 17.03 0.00.00
2 Mukkala Janna KR 18.33 0.01.30
3 Kaiponen Lilli-Lotta ORa 20.52 0.03.49
4 Taini Iida JRV 22.14 0.05.11
5 Suvinen Liina SaSu 22.22 0.05.19
6 Martomaa Lilja EsSu 22.32 0.05.29
7 Kolmonen Saimi KR 30.39 0.13.36
8 Männikkö Kerttu SaSu 37.13 0.20.10
Väisänen Venla KR KES -