FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kalskeen kevytkeskarit, aamupäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sild Timo Koovee 34.44 0.00.00 93.42 92.65
2 Huikko Petteri LS-37 34.59 0.00.15 92.15 91.39
3 Lakanen Jani HS 39.06 0.04.22 81.90 81.23
4 Hakuli Tommi SKUusi 39.28 0.04.44 80.61 79.94
5 Koskinen Roope KR 40.33 0.05.49 77.93 77.29
6 Kautto Lasse VaajTe 40.35 0.05.51 77.35 76.71
7 Senttula Tuukka S-JKL 42.03 0.07.19 74.15 73.53
8 Lahtinen Tuomo LS-37 42.23 0.07.39 73.06 72.46
9 Leinonen Pauli LS-37 42.48 0.08.04 71.86 71.26
10 Manninen Heikki AnttU 43.27 0.08.43 70.30 69.71
11 Noponen Petri AnttU 44.27 0.09.43 68.24 67.67
12 Lindqvist Arttu KS 44.29 0.09.45 67.71 67.15
13 Karjalainen Teemu S-JKL 46.45 0.12.01 63.98 63.45
14 Sivill Timo VaajTe 46.49 0.12.05 63.43 62.91
15 Hartman Janne VaajTe 48.21 0.13.37 60.98 60.48
16 Rissanen Lari-Antti SonPa 49.22 0.14.38 59.30 58.81
17 Leppäsalmi Topi VaajTe 51.07 0.16.23 56.85 56.38
18 Kivelä Joonatan AnttU 51.50 0.17.06 55.66 55.20
19 Sompi Jani JRV 52.59 0.18.15 54.05 53.61
20 Tarvonen Ville-Matti HS 1.05.12 0.30.28 43.60 43.24
Mäkelä Aleksi OK77 KES -
Pohjola Lauri S-JKL KES -
Rissanen Erno-Kalle SonPa HYL -
Koivumäki Lauri LapVi HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uuksulainen Lasse KeKaRa 52.10 0.00.00
2 Valve Ville-Pekka TP 1.39.15 0.47.05

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Mikko SaPu 53.56 0.00.00 26.39 24.13
2 Maukonen Timo RastiE4 54.30 0.00.34 24.81 22.68
3 Väänänen Lassi IisVi 56.02 0.02.06 22.86 20.90
Jääskeläinen Kimmo Downtow KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Merja JRV 36.50 0.00.00 83.79 80.92
2 Närhi Anna LS-37 38.10 0.01.20 79.85 77.11
3 Donner Janina S-JKL 41.35 0.04.45 72.36 69.88
4 Haikonen Henna-Riikka AnttU 43.23 0.06.33 68.47 66.12
5 Aho Petra AnttU 43.39 0.06.49 67.17 64.87
6 Noponen Heli AnttU 45.14 0.08.24 63.97 61.77
7 Peltomäki Elli RasKa 46.05 0.09.15 61.95 59.82
8 Nurmela Sari AnttU 48.20 0.11.30 58.27 56.27
9 Kirvesmies Annika KuoSu 55.33 0.18.43 50.00 48.29
10 Ylipelkola Essi LS-37 57.45 0.20.55 47.43 45.80
11 Hyyryläinen Laura AnttU 58.59 0.22.09 45.78 44.21
12 Valve Reeta TP 1.26.57 0.50.07 30.61 29.56
Lilja Salla AnttU HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lilja Arto AnttU 40.22 0.00.00 48.71 47.35
2 Rahkila Pyry VaajTe 49.32 0.09.10 36.72 35.69
3 Tahvanainen Mika JoS 1.13.04 0.32.42 22.87 22.24

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rasimus Siiri S-JKL 47.16 0.00.00
2 Martikainen Kristiina Trian 1.02.42 0.15.26

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulkula Sakari S-JKL 36.03 0.00.00
2 Jutila Aleksi S-JKL 37.41 0.01.38

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Juha RastiE4 37.04 0.00.00 49.01 48.64
2 Vesisenaho Tero NaTe 37.58 0.00.54 46.41 46.06
3 Rusanen Petri S-JKL 38.01 0.00.57 44.92 44.58
4 Sivill Keijo UurU 40.35 0.03.31 40.74 40.43
5 Vornanen Juha KeKaRa 46.31 0.09.27 34.37 34.11
Laitinen Kari SaSu KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Kati S-JKL 41.14 0.00.00 47.13 51.86
2 Korhonen Carita IisVi 51.38 0.10.24 35.75 39.34
3 Asmundela Saara RiSu 1.10.19 0.29.05 24.87 27.37
4 Malinen Marita KuoSu 1.19.03 0.37.49 20.90 22.99

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta S-JKL 44.30 0.00.00 36.99 36.32
2 Närhi Minna AnttU 1.07.22 0.22.52 22.60 22.19
3 Kiiskinen Annukka AnttU 1.11.42 0.27.12 19.51 19.16

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 32.23 0.00.00 56.45 53.98
2 Natunen Timo SaSu 36.26 0.04.03 48.92 46.78
3 Syrjäläinen Janne AnttU 36.47 0.04.24 47.21 45.14
4 Itkonen Raimo S-JKL 39.02 0.06.39 43.32 41.42
5 Thitz Eero SaSu 45.53 0.13.30 35.86 34.28
6 Lahtinen Jari IHR 45.57 0.13.34 34.81 33.28
Kotilainen Jukka IHR KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Pasi IHR 30.05 0.00.00 51.77 51.02
2 Kauppinen Tuomo HyRa 30.34 0.00.29 50.53 49.80
3 Kukkola Pauli SiiRa 32.13 0.02.08 47.54 46.85
4 Airosalo Jarmo Navi 33.14 0.03.09 45.69 45.03
5 Oikarinen Jarmo TP 36.39 0.06.34 41.08 40.48
6 Paukku Ismo ViPa 37.45 0.07.40 39.54 38.96
7 Tiusanen Hannu SaSu 38.06 0.08.01 38.83 38.27
8 Martikainen Ari KeuKi 38.19 0.08.14 38.27 37.72
9 Vornanen Pekka SuoVa 39.38 0.09.33 36.68 36.14
10 Penttinen Tapani AnttU 39.48 0.09.43 36.20 35.67
11 Forss Jari SaSu 41.03 0.10.58 34.78 34.27
12 Heikkinen Juha Pihkan 41.45 0.11.40 33.88 33.39
13 Senttula Asko S-JKL 42.38 0.12.33 32.88 32.40
14 Pajunen Jukka Navi 42.47 0.12.42 32.46 31.99
15 Hänninen Jukka RaN 43.27 0.13.22 31.66 31.20
16 Sankari Jeremias IHR 44.07 0.14.02 30.89 30.44
17 Salminen Arto KeKaRa 46.59 0.16.54 28.73 28.31
18 Salonen Hannu KonnU 52.53 0.22.48 25.28 24.91
19 Pajunen Kari AnttU 59.04 0.28.59 22.41 22.09

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linjala Pekka SaSu 35.20 0.00.00 43.71 41.89
2 Hämynen Timo ÄäSa 35.32 0.00.12 42.87 41.09
3 Tikkanen Tapio SaSu 38.24 0.03.04 39.12 37.50
4 Parkkinen Kauko RR 38.54 0.03.34 38.07 36.50
5 Valkonen Timo RR 39.14 0.03.54 37.21 35.67
6 Turpeinen Seppo KontU 39.45 0.04.25 36.20 34.70
7 Huttunen Kalle KuoSu 41.00 0.05.40 34.58 33.15
8 Aasla Hannu RaN 42.06 0.06.46 33.18 31.80
9 Rautavuoma Tapani ViPa 43.27 0.08.07 31.66 30.35
10 Rajaniemi Vesa S-JKL 48.35 0.13.15 27.89 26.73
11 Kurittu Lassi S-JKL 53.48 0.18.28 24.79 23.76
12 Väätäinen Hannu ViPa 54.17 0.18.57 24.18 23.18

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnunen Saana PiVe 54.34 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Tommi S-JKL 21.24 0.00.00
2 Kovanen Sauli S-JKL 26.30 0.05.06
Lakanen Lauri HS HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Varpu ORa 34.31 0.00.00 49.63 41.98
2 Holm Riikka SiiRa 34.56 0.00.25 46.59 39.41
3 Vesisenaho Anu NaTe 36.33 0.02.02 42.18 35.68
4 Lintunen Sirpa SiiRa 59.55 0.25.24 24.30 20.56

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Martti SOC 28.49 0.00.00 44.79 44.06
2 Lahti Jaakko S-JKL 29.27 0.00.38 43.41 42.70
3 Ollikainen Seppo JuvU 30.18 0.01.29 41.79 41.11
4 Rantapuska Seppo PetPe 32.22 0.03.33 38.75 38.12
5 Lakanen Ensio VaajTe 33.16 0.04.27 37.34 36.73
6 Turpeinen Timo VaajTe 33.26 0.04.37 36.79 36.19
7 Karstunen Hannu MuuRa 36.40 0.07.51 33.22 32.68
8 Slant Teuvo SOC 40.01 0.11.12 30.13 29.64
9 Liukkonen Leo PiVe 40.39 0.11.50 29.37 28.89
10 Hyytiäinen Timo JuvU 40.49 0.12.00 28.95 28.48
11 Äikäs Esko TikSu 41.25 0.12.36 28.24 27.78
12 Miettinen Kauko SuoVa 41.26 0.12.37 27.94 27.48
13 Virtanen Matti ViPa 42.18 0.13.29 27.08 26.64
14 Sompi Eero OrPo 43.34 0.14.45 26.01 25.59
15 Lehtiniemi Pekka SaSu 43.46 0.14.57 25.62 25.20
16 Sihvonen Hannu SaSu 47.31 0.18.42 23.34 22.96
17 Tanttu Unto SKUusi 1.01.30 0.32.41 17.84 17.55

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 23.17 0.00.00 41.39 39.33
2 Martikainen Lea Navi 25.44 0.02.27 36.33 34.52
3 Punta Eeva KR 34.42 0.11.25 26.11 24.81
4 Paalanen Anne RR 39.00 0.15.43 22.49 21.37
5 Hänninen Raija RaN 46.56 0.23.39 18.07 17.17
6 Sundvall Tiina KuoSu 48.03 0.24.46 17.05 16.20

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Sirkka TP 31.09 0.00.00 38.11 36.90
2 Pajunen Tarja Navi 32.06 0.00.57 35.60 34.46
3 Lahtinen Terttu IHR 33.41 0.02.32 32.60 31.56
4 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 34.13 0.03.04 30.79 29.81
Kankaanranta Marja RastiE4 KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Aimo NilsNu 25.53 0.00.00 34.60 33.62
2 Hyyryläinen Jorma Navi 29.39 0.03.46 29.30 28.47
3 Pitkänen Heikki RaVa 30.02 0.04.09 28.03 27.24
4 Kemppi Jorma Navi 41.25 0.15.32 19.68 19.12
5 Ottelin Pekka JRV 46.03 0.20.10 17.11 16.63
Tammela Seppo TikSu KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltonen Riikka JRV 30.40 0.00.00 33.54 30.21
2 Hahl Annika JRV 37.41 0.07.01 25.93 23.36
3 Malinen Ella KuoSu 43.53 0.13.13 21.10 19.00
4 Kinnunen Isla PiVe 52.45 0.22.05 16.58 14.93

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksanen Reima S-JKL 32.43 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karstunen Rauni MuuRa 43.59 0.00.00
2 Laukkanen Kirsti HlT 45.38 0.01.39

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 24.43 0.00.00 51.18 51.12
2 Hyvärinen Vappu SaPu 36.43 0.12.00 32.73 32.69
3 Lakanen Sirpa RaKaS 41.25 0.16.42 27.49 27.46
4 Asmundela Tuulikki S-JKL 55.35 0.30.52 19.34 19.32

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Emilia JRV 25.47 0.00.00
2 Noponen Venla AnttU 42.05 0.16.18

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Särkkä Liisa Navi 42.31 0.00.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kvick Aimo IHR 30.04 0.00.00 33.34 32.70
2 Puttonen Kalevi IPR 32.24 0.02.20 29.78 29.20
3 Salmela Kosti PihtTu 39.10 0.09.06 23.67 23.22
4 Salo Markku LS-37 40.19 0.10.15 22.07 21.64
5 Paavilainen Arvo IPR 41.42 0.11.38 20.43 20.04

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppänen Kalle RastiE4 1.02.41 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laitinen Viljami S-JKL 39.10 0.00.00
2 Ekonoja Kasper PelPo 51.03 0.11.53
Varis Peetu S-JKL HYL -
Opari Okko KR HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Noponen Vilma AnttU HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltonen Jaakko JRV 24.33 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekonoja Emilia PelPo 15.54 0.00.00
2 Lakanen Lilja S-JKL 17.42 0.01.48

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kinnunen Paulus PiVe 16.21 0.00.00
2 Karjalainen Ohto S-JKL 19.07 0.02.46
3 Malinen Miika KuoSu 19.27 0.03.06