FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Kaakon ja Päijät-Hämeen am-pitkä, Kaakon Kompassi-cup osakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nenonen Lauri KR 1.24.10 0.00.00 85.52 86.08
2 Mertanen Simo LappRi 1.25.59 0.01.49 81.92 82.46
3 Suutari Matti VeVe 1.26.29 0.02.19 79.66 80.18
4 Väyrynen Antti VeVe 1.36.46 0.12.36 69.60 70.06
5 Kauppila Tomi VeVe 2.03.25 0.39.15 53.32 53.67
Kinnunen Valtteri LS-37 HYL -
Turkki Eero HS KES -
Takanen Lari PR KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Manninen Kalle AnttU 1.22.36 0.00.00 29.70 29.70
2 Tulimaa Tuomas KyS 1.49.34 0.26.58 20.71 20.71
3 Blunt Francis KuUS 2.03.53 0.41.17 16.83 16.83

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpinen Olli-Jussi AnttU 1.21.24 0.00.00 51.67 50.23
2 Hämäläinen Ari LS-37 1.22.13 0.00.49 49.62 48.24
2 Pokela Jukka LuuRa 1.22.13 0.00.49 49.62 48.24
4 Ruotsalainen Ville LappRi 1.43.38 0.22.14 36.93 35.90
5 Hietanen Aki SKVuoksi 1.53.03 0.31.39 32.74 31.83
Wirman Tuomo RaVa HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarela Jarno KyS 1.09.00 0.00.00 52.81 50.71
2 Hämäläinen Jani LS-37 1.12.22 0.03.22 49.67 47.69
3 Urpalainen Jarkko MiehVi 1.17.01 0.08.01 46.03 44.19
4 Fabritius Erik Trian 1.17.42 0.08.42 44.98 43.19
5 Kaplas Jarkko JoKu 1.18.42 0.09.42 43.78 42.03
6 Kiero Mikko LappRi 1.19.31 0.10.31 42.71 41.00
7 Nykänen Ville LappRi 1.20.23 0.11.23 41.63 39.97
8 Tonder Mika SKVuoksi 1.23.51 0.14.51 39.31 37.75
9 Manninen Tommi KuUS 1.31.43 0.22.43 35.40 33.99
10 Liukkonen Mika KuUS 1.36.14 0.27.14 33.22 31.90
11 Ryytty Eero Pohjant 1.39.18 0.30.18 31.69 30.43
12 Salo Jukka KuUS 2.15.21 1.06.21 22.89 21.97

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saalasti Petri MulPa 58.30 0.00.00 26.02 26.28
2 Neuvonen Janne LuuRa 1.02.03 0.03.33 22.70 22.92
3 Tuomala Tuukka RaVa 1.10.44 0.12.14 18.30 18.47

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkeri Pekka ORa 52.10 0.00.00 55.22 51.38
2 Tielinen Vesa LuuRa 56.58 0.04.48 49.72 46.26
3 Hintsanen Harri IHR 59.42 0.07.32 46.64 43.40
4 Hautaniemi Petri RaKaS 1.05.58 0.13.48 41.48 38.60
5 Väyrynen Timo KyS 1.07.01 0.14.51 40.12 37.33
6 Kaija Esko RaVa 1.08.22 0.16.12 38.62 35.94
7 Ojalainen Kari SKVuoksi 1.11.22 0.19.12 36.33 33.80
8 Ojalainen Jorma SKVuoksi 1.12.50 0.20.40 34.93 32.51
9 Eskelinen Jussi RaKaS 1.15.28 0.23.18 33.08 30.78
10 Lahtinen Jari IHR 1.36.01 0.43.51 25.50 23.73

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Tuomo HyRa 57.57 0.00.00 54.36 54.33
2 Vestola Heikki NaTe 59.15 0.01.18 52.28 52.25
3 Niemi Kari-Veli HauSi 1.09.38 0.11.41 43.73 43.71
4 Hämäläinen Markku RaVa 1.13.10 0.15.13 40.90 40.88
5 Parnetti Roy Navi 1.13.52 0.15.55 39.81 39.78
6 Airosalo Jarmo Navi 1.15.43 0.17.46 38.14 38.11
7 Liukkonen Jari IHR 1.17.47 0.19.50 36.45 36.43
8 Mäntynen Ari KyS 1.18.12 0.20.15 35.59 35.56
9 Karlsson Henrik KuUS 2.01.50 1.03.53 22.41 22.40
Kosonen Hannu ORa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torniainen Ari LappRi 54.36 0.00.00 45.97 44.39
2 Pulkkinen Pekka JoKu 55.29 0.00.53 44.27 42.74
3 Töyrylä Teuvo VeVe 1.03.08 0.08.32 38.05 36.74
4 Vartiainen Aarne RAPSU 1.05.41 0.11.05 35.76 34.53
5 Lavonen Hannu MiehVi 1.07.29 0.12.53 34.01 32.83
6 Liikkanen Reima LaTa 1.09.09 0.14.33 32.41 31.29
7 Kyckling Aki LappRi 1.13.21 0.18.45 29.82 28.79
8 Suhonen Kauko LS-37 1.24.25 0.29.49 25.27 24.40

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkonen Hannu AR 49.58 0.00.00 44.17 45.28
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 52.33 0.02.35 41.47 42.51
3 Pokela Erkki LuuRa 53.42 0.03.44 40.07 41.08
4 Mäkelä Martti SOC 55.06 0.05.08 38.55 39.52
5 Pitkänen Reijo HU-46 59.07 0.09.09 35.47 36.36
6 Kaukiainen Raimo HU-46 59.55 0.09.57 34.53 35.40
7 Matikainen Markku RaVa 1.00.18 0.10.20 33.85 34.70
8 Pöllönen Tenho LappRi 1.00.38 0.10.40 33.21 34.05
9 Peippo Tapio JoKu 1.01.00 0.11.02 32.56 33.38
10 Espo Matti KS 1.06.51 0.16.53 29.30 30.03
11 Lehtinen Teuvo SOC 1.09.00 0.19.02 27.99 28.69
Martikainen Sakari KuUS KES -
Lappalainen Martti Navi KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Herttuainen Vesa RaKaS 1.12.31 0.00.00 30.07 29.50
2 Kemppi Jorma Navi 1.20.59 0.08.28 26.43 25.92
3 Railo Matti LS-37 1.21.19 0.08.48 25.81 25.32
4 Harkola Hannu PäijRa 1.27.56 0.15.25 23.41 22.96
5 Nikkari Paavo LS-37 1.32.57 0.20.26 21.70 21.29
6 Seitsonen Kauko KS 1.38.01 0.25.30 20.16 19.78
7 Kykkänen Herkko KaaRa 1.38.13 0.25.42 19.71 19.33
Pöyhiä Jorma JoKu KES -
Heimonen Viljo LamSä KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokipelto Seppo HU-46 34.07 0.00.00 35.91 36.57
2 Anjala Risto LS-37 41.25 0.07.18 28.84 29.37
3 Kilo Esko LappRi 41.35 0.07.28 27.99 28.50
4 Salo Markku LS-37 41.58 0.07.51 27.01 27.50
5 Kvick Aimo IHR 43.59 0.09.52 25.07 25.53
6 Karnaattu Mauri KS 55.31 0.21.24 19.31 19.66
7 Repo Voitto RaKaS 1.32.08 0.58.01 11.30 11.51

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 46.43 0.00.00
2 Ranta Esko LS-37 1.04.54 0.18.11

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllärinen Vertti LappRi 1.17.49 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Vinski Navi 1.11.56 0.00.00 60.06 56.11
2 Vepsäläinen Onni KS 1.13.36 0.01.40 56.94 53.19
3 Niskanen Aatu VeVe 1.15.35 0.03.39 53.73 50.20
4 Ala-Heikkilä Elias AR 1.17.18 0.05.22 50.86 47.51
5 Rytkö Olli VeVe 2.00.43 0.48.47 31.50 29.42
6 Kallioinen Niko PäijRa 2.16.53 1.04.57 26.83 25.06

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvilahti Joona VeVe 51.33 0.00.00
2 Pylvänäinen Jere KS 1.03.16 0.11.43

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suomalainen Vilho LappRi 57.23 0.00.00 40.69 36.39
2 Saarela Ossi KyS 57.30 0.00.07 39.74 35.54
3 Saarilaakso Sulo LappRi 59.41 0.02.18 37.44 33.49
4 Takanen Eetu VeVe 1.01.39 0.04.16 35.44 31.70
5 Talka Eero KS 1.11.05 0.13.42 30.03 26.86
6 Ojalainen Matias SKVuoksi 1.21.14 0.23.51 25.66 22.95
7 Kukkonen Aaro VeVe 1.22.22 0.24.59 24.70 22.09
8 Turunen Juho LappRi 1.43.26 0.46.03 19.19 17.16

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tyni Sisu VeVe 28.31 0.00.00
2 Närhi Eetu AnttU 29.53 0.01.22
3 Hirvilahti Niklas VeVe 30.48 0.02.17
4 Karvonen Tatu KS 35.22 0.06.51
5 Pohjalainen Olli VeVe 37.20 0.08.49
6 Jauho Eelis LappRi 43.06 0.14.35
7 Lintunen Aapo RaKaS 43.35 0.15.04
8 Räihä Konsta Navi 44.32 0.16.01
9 Karvonen Elmo KS 45.54 0.17.23
10 Huttunen Kasperi KyS 49.23 0.20.52
11 Marttinen Aatu HU-46 50.11 0.21.40
12 Nikula Olli KS 55.21 0.26.50
13 Ryhänen Leo Navi 1.02.32 0.34.01

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sarilampi Tuure KS 24.58 0.00.00
2 Suomalainen Veikka LappRi 26.57 0.01.59
3 Räihä Vinski Navi 27.05 0.02.07
4 Talka Aapo KS 27.27 0.02.29
5 Nieminen Eljas KyS 28.11 0.03.13
6 Pokkinen Tuomas LappRi 36.20 0.11.22
7 Hämäläinen Elmeri LS-37 1.00.15 0.35.17
Korpinen Veikko AnttU KES -
Fabritius Emil Trian KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Urpalainen Niilo VeVe 25.13 0.00.00
2 Sippu Sami InkTe 39.40 0.14.27
3 Pohjalainen Veikka VeVe 40.12 0.14.59
4 Sopanen Matias LappRi 47.45 0.22.32
Saarilaakso Pyry LappRi HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ala-Heikkilä Juho AR 20.34 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivelä Antto VeVe 19.12 0.00.00
2 Karjalainen Oliver KS 21.01 0.01.49
3 Pokkinen Perttu LappRi 24.19 0.05.07
4 Turkka Teo KS 24.23 0.05.11
5 Muinonen Elmo Navi 24.27 0.05.15
6 Kailio Johannes KS 25.50 0.06.38
7 Sarilampi Tarmo KS 26.29 0.07.17
8 Breilin Daniel AR 27.41 0.08.29

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nykänen Arttu SKVuoksi 21.49 0.00.00
2 Pukema Eino KS 27.51 0.06.02
3 Pukema Niilo KS 28.28 0.06.39
4 Ala-Heikkilä Oiva AR 31.23 0.09.34
5 Laitinen Topias KS 32.31 0.10.42

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Elisa LS-37 1.01.11 0.00.00 85.79 79.93
2 Harju Venla TP 1.05.51 0.04.40 78.51 73.15
3 Schoultz von Katja PIF 1.12.37 0.11.26 70.11 65.32
4 Väyrynen Aino KR 1.22.53 0.21.42 60.48 56.35
5 Vääränen Sari KS 1.27.59 0.26.48 56.08 52.25
6 Kiuru Veera RaKaS 1.30.15 0.29.04 53.80 50.12
7 Rautasalo Essi LappRi 1.32.18 0.31.07 51.75 48.21
8 Kinnunen Jutta ORa 1.37.23 0.36.12 48.24 44.94
9 Ovaska Jenni KR 1.39.01 0.37.50 46.65 43.46
10 Ruoti Roosa VeVe 1.41.24 0.40.13 44.78 41.72
Espo Carita KS KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puhakka-Asikainen Mari JoKu 1.05.34 0.00.00
2 Koskelainen Minna IitPy 1.09.31 0.03.57

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojalainen Sini EsSu 1.07.35 0.00.00
2 Weckman Sanna VeVe 1.10.07 0.02.32

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Paula RaKaS 58.03 0.00.00 39.17 26.63
2 Huusari Heidi InkTe 1.07.33 0.09.30 31.14 21.17
3 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 2.37.15 1.39.12 12.29 8.36

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarilaakso Mia LappRi 58.18 0.00.00 58.12 49.09
2 Tonder Marja SKVuoksi 1.01.16 0.02.58 54.27 45.84
3 Savolainen Varpu ORa 1.08.24 0.10.06 47.68 40.28
4 Heikkinen Anniina VeVe 1.11.53 0.13.35 44.49 37.58
5 Niskanen Kirsi VeVe 1.21.27 0.23.09 38.48 32.50
6 Tonder Mari SKVuoksi 1.25.33 0.27.15 35.89 30.32
6 Pylvänen Katri KuUS 1.25.33 0.27.15 35.89 30.32
8 Hautaniemi Marjaana RaKaS 1.45.36 0.47.18 27.88 23.55
9 Salminen Jonna KuUS 1.58.16 0.59.58 24.35 20.57

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantalainen Anna-Lea LS-37 1.19.13 0.00.00
2 Kinnunen Virpi ORa 1.57.19 0.38.06

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Einonen Päivi LS-37 1.04.23 0.00.00
2 Lahtinen Terttu IHR 1.20.12 0.15.49
Uusitalo Suvi-Päivikki IHR HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulkkinen Arja JoKu 1.18.18 0.00.00
2 Hakkarainen Maria-Leena IHR 1.36.08 0.17.50

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juvonen Marja RaKaS 36.52 0.00.00 38.75 35.78
2 Tikka Eija RaKaS 41.47 0.04.55 32.91 30.39
3 Heimonen Arja Navi 51.39 0.14.47 25.59 23.62
4 Särkkä Liisa Navi 59.47 0.22.55 21.21 19.58
5 Kukkonen Marja RaKaS 1.07.54 0.31.02 17.89 16.51

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltonen Liisa S-JKL 1.05.31 0.00.00 56.38 57.33
2 Soini Mette KyS 1.13.34 0.08.03 48.71 49.52
3 Neuvonen Venla LuuRa 1.15.12 0.09.41 46.18 46.95
4 Nurmilaukas Iiris LuuRa 1.16.05 0.10.34 44.18 44.92
5 Heikkinen Ida VeVe 1.22.45 0.17.14 39.29 39.94
6 Mattinen Lotta JoKu 1.31.56 0.26.25 34.16 34.73

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyytiäinen Miina KS 1.07.35 0.00.00 60.48 55.94
2 Heikkinen Roosa VeVe 1.09.05 0.01.30 57.90 53.55
3 Laitinen Julia VeVe 1.14.41 0.07.06 52.38 48.45
4 Paavola Titta KyS 1.15.44 0.08.09 50.50 46.71
5 Kaiponen Iida-Emilia ORa 1.16.13 0.08.38 49.03 45.35
6 Frondelius Anni RaKaS 1.21.39 0.14.04 44.70 41.34
7 Kaplas Kerttu JoKu 2.02.42 0.55.07 29.03 26.85
Lavonen Sanni MiehVi KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Laura LappRi 56.18 0.00.00
2 Ruotsalainen Emma LappRi 1.10.38 0.14.20
Vainikka Sara Navi KES -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukkonen Veera AnttU 1.00.25 0.00.00 48.03 38.60
2 Malinen Fanni Navi 1.11.53 0.11.28 37.34 30.01
3 Kaplas Martta JoKu 1.12.40 0.12.15 33.94 27.28

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 27.57 0.00.00
2 Ruotsalainen Elina LappRi 46.26 0.18.29
3 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 50.29 0.22.32
4 Hietanen Silja SKVuoksi 50.35 0.22.38
5 Weckman Venla VeVe 51.57 0.24.00
6 Vepsäläinen Elsa KyS 52.45 0.24.48
7 Korpinen Elli AnttU 54.34 0.26.37
8 Lehtonen Elisa KS 54.53 0.26.56
9 Kaplas Elsa JoKu 1.04.37 0.36.40
Tonder Ilona SKVuoksi KES -
Tani Nelli KyS KES -
Laitinen Sofia VeVe KES -
Kukkonen Emilia VeVe KES -
Heikkinen Emmi RaKaS KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malinen Hertta Navi 24.48 0.00.00
2 Laakso Anni LappRi 25.04 0.00.16
3 Asikainen Milja JoKu 34.46 0.09.58
4 Weckman Selma VeVe 34.55 0.10.07
5 Breilin Linda AR 36.45 0.11.57
6 Siikanen Siiri LS-37 38.21 0.13.33
7 Tyni Veera VeVe 46.04 0.21.16
8 Huttunen Karoliina KyS 54.45 0.29.57

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laitinen Lilja KS 35.48 0.00.00
2 Tulimaa Ella KyS 44.01 0.08.13

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Maija LappRi 21.07 0.00.00
2 Räihä Maikki Navi 30.55 0.09.48
3 Rantamo Maija KyS 31.03 0.09.56
4 Lehtonen Julia KS 33.01 0.11.54
5 Siikanen Hertta LS-37 34.09 0.13.02

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tyni Ellen VeVe 20.00 0.00.00
2 Heikkinen Essi RaKaS 22.17 0.02.17
3 Tani Aliisa KyS 24.49 0.04.49
4 Puranen Elli Navi 25.09 0.05.09
5 Marttinen Ella HU-46 28.39 0.08.39
6 Fabritius Ella Trian 30.18 0.10.18
7 Takanen Titi VeVe 34.20 0.14.20
8 Hämäläinen Ellinoora LS-37 48.34 0.28.34

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suomalainen Valma LappRi 28.31 0.00.00
2 Asikainen Matilda JoKu 40.09 0.11.38
3 Pokkinen Reetta LappRi 49.20 0.20.49
4 Myllärinen Saimi LappRi 51.25 0.22.54

Sarja RRSRRS
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muinonen Kaarlo Navi 26.12 0.00.00
2 Toots Samuli KS 29.00 0.02.48
3 Saarnia Alisa KS 30.02 0.03.50
4 Harju Hilla TP 43.24 0.17.12
5 Saarnia Tuomas KS 45.07 0.18.55