FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kalskeen kevytkeskarit, iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sild Timo Koovee 32.44 0.00.00 94.51 93.73
2 Huikko Petteri LS-37 36.15 0.03.31 84.63 83.93
3 Lakanen Jani HS 38.23 0.05.39 79.25 78.60
4 Lindqvist Arttu KS 38.33 0.05.49 78.24 77.60
5 Leinonen Pauli LS-37 40.30 0.07.46 73.84 73.23
6 Manninen Heikki AnttU 40.35 0.07.51 73.05 72.45
7 Hakuli Tommi SKUusi 41.14 0.08.30 71.27 70.69
8 Pohjola Lauri S-JKL 41.40 0.08.56 69.91 69.34
9 Koskinen Roope KR 42.09 0.09.25 68.50 67.94
10 Kautto Lasse VaajTe 42.24 0.09.40 67.49 66.93
11 Senttula Tuukka S-JKL 43.13 0.10.29 65.62 65.08
12 Leppäsalmi Topi VaajTe 44.23 0.11.39 63.31 62.79
13 Karjalainen Teemu S-JKL 44.48 0.12.04 62.15 61.63
14 Lahtinen Tuomo LS-37 47.10 0.14.26 58.48 58.00
15 Kivelä Joonatan AnttU 51.50 0.19.06 52.72 52.28
16 Sompi Jani JRV 53.29 0.20.45 50.61 50.19
17 Tarvonen Ville-Matti HS 58.18 0.25.34 45.99 45.61
18 Mäkelä Aleksi OK77 1.15.10 0.42.26 35.33 35.03
Sivill Timo VaajTe KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uuksulainen Lasse KeKaRa 56.33 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Lassi IisVi 48.57 0.00.00 27.80 25.41
2 Maukonen Timo RastiE4 54.42 0.05.45 23.01 21.03
3 Ketola Mikko SaPu 1.00.35 0.11.38 19.09 17.45

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Merja JRV 37.19 0.00.00 80.22 77.11
2 Peltomäki Elli RasKa 38.25 0.01.06 75.00 72.09
3 Närhi Anna LS-37 38.40 0.01.21 71.61 68.84
4 Donner Janina S-JKL 41.28 0.04.09 64.07 61.59
5 Ylipelkola Essi LS-37 52.16 0.14.57 48.68 46.80

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lilja Arto AnttU 44.59 0.00.00 48.27 46.92
2 Rahkila Pyry VaajTe 53.05 0.08.06 37.84 36.78
3 Tahvanainen Mika JoS 1.11.23 0.26.24 25.85 25.13

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rasimus Siiri S-JKL 57.36 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulkula Sakari S-JKL 41.59 0.00.00
2 Jutila Aleksi S-JKL 47.16 0.05.17

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puttonen Jarmo S-JKL 38.40 0.00.00 57.71 57.42
2 Pietiläinen Juha RastiE4 41.39 0.02.59 52.23 51.98
3 Sivill Keijo UurU 44.46 0.06.06 47.35 47.12
4 Vesisenaho Tero NaTe 45.48 0.07.08 45.06 44.84
5 Vornanen Juha KeKaRa 46.01 0.07.21 43.64 43.43
6 Laitinen Kari SaSu 1.09.49 0.31.09 27.96 27.83
Rusanen Petri S-JKL HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Kati S-JKL 41.41 0.00.00 46.62 49.74
2 Lilja Salla AnttU 47.42 0.06.01 39.21 41.84
3 Korhonen Carita IisVi 54.00 0.12.19 33.28 35.52
4 Malinen Marita KuoSu 1.43.10 1.01.29 16.72 17.84
Asmundela Saara RiSu KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta S-JKL 43.56 0.00.00 36.99 36.32
2 Kiiskinen Annukka AnttU 1.05.46 0.21.50 22.85 22.44
3 Närhi Minna AnttU 1.13.31 0.29.35 18.79 18.45

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 34.41 0.00.00 55.34 52.92
2 Natunen Timo SaSu 37.05 0.02.24 50.21 48.01
3 Syrjäläinen Janne AnttU 39.07 0.04.26 46.12 44.10
4 Lahtinen Jari IHR 43.00 0.08.19 40.62 38.84
4 Thitz Eero SaSu 43.00 0.08.19 40.62 38.84
Itkonen Raimo S-JKL KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukkola Pauli SiiRa 28.40 0.00.00 50.28 49.39
2 Kauppinen Tuomo HyRa 30.48 0.02.08 46.33 45.51
3 Airosalo Jarmo Navi 31.39 0.02.59 44.63 43.84
4 Martikainen Ari KeuKi 32.53 0.04.13 42.52 41.76
5 Forss Jari SaSu 35.07 0.06.27 39.40 38.70
6 Hänninen Jukka RaN 35.54 0.07.14 38.14 37.46
7 Tiusanen Hannu SaSu 37.57 0.09.17 35.70 35.07
8 Oikarinen Jarmo TP 38.01 0.09.21 35.26 34.63
9 Senttula Asko S-JKL 38.32 0.09.52 34.41 33.80
10 Vornanen Pekka SuoVa 38.49 0.10.09 33.79 33.19
11 Penttinen Tapani AnttU 39.27 0.10.47 32.88 32.30
12 Salminen Arto KeKaRa 41.09 0.12.29 31.17 30.62
13 Paukku Ismo ViPa 41.49 0.13.09 30.33 29.79
14 Heikkinen Juha Pihkan 48.14 0.19.34 26.00 25.54
15 Salonen Hannu KonnU 51.03 0.22.23 24.28 23.85
16 Sankari Jeremias IHR 1.05.02 0.36.22 18.84 18.50

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linjala Pekka SaSu 33.46 0.00.00 45.32 43.44
2 Aasla Hannu RaN 39.59 0.06.13 37.75 36.19
3 Parkkinen Kauko RR 40.52 0.07.06 36.43 34.92
4 Valkonen Timo RR 41.03 0.07.17 35.76 34.27
5 Rautavuoma Tapani ViPa 42.06 0.08.20 34.37 32.94
6 Tikkanen Tapio SaSu 43.14 0.09.28 32.99 31.62
7 Rajaniemi Vesa S-JKL 43.43 0.09.57 32.14 30.81
8 Huttunen Kalle KuoSu 46.52 0.13.06 29.54 28.31
9 Kurittu Lassi S-JKL 47.10 0.13.24 28.91 27.71
10 Väätäinen Hannu ViPa 57.28 0.23.42 23.36 22.39
Hämynen Timo ÄäSa KES -
Turpeinen Seppo KontU HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnunen Saana PiVe 51.31 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Lauri HS 24.47 0.00.00 55.45 54.19
2 Sivill Tommi S-JKL 27.58 0.03.11 45.45 44.42
3 Kovanen Sauli S-JKL 32.26 0.07.39 36.01 35.20

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Varpu ORa 37.40 0.00.00 52.55 44.45
2 Vesisenaho Anu NaTe 42.35 0.04.55 44.16 37.35
3 Holm Riikka SiiRa 43.12 0.05.32 41.24 34.88
4 Lintunen Sirpa SiiRa 48.02 0.10.22 35.03 29.63

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Martti SOC 34.08 0.00.00 44.37 43.70
2 Lakanen Ensio VaajTe 35.05 0.00.57 42.74 42.09
3 Lahti Jaakko S-JKL 35.53 0.01.45 41.36 40.74
4 Rantapuska Seppo PetPe 38.42 0.04.34 37.96 37.39
5 Hyytiäinen Timo JuvU 39.18 0.05.10 37.00 36.44
6 Miettinen Kauko SuoVa 40.40 0.06.32 35.38 34.84
7 Ollikainen Seppo JuvU 41.57 0.07.49 33.94 33.42
8 Äikäs Esko TikSu 43.21 0.09.13 32.49 32.00
9 Virtanen Matti ViPa 49.49 0.15.41 27.97 27.55
10 Tanttu Unto SKUusi 51.25 0.17.17 26.80 26.40
11 Karstunen Hannu MuuRa 52.15 0.18.07 26.09 25.69
12 Sihvonen Hannu SaSu 52.20 0.18.12 25.76 25.37
13 Sompi Eero OrPo 53.41 0.19.33 24.83 24.45
14 Liukkonen Leo PiVe 1.10.21 0.36.13 18.73 18.45
Slant Teuvo SOC KES -
Lehtiniemi Pekka SaSu KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 21.41 0.00.00 41.39 39.33
2 Paalanen Anne RR 28.18 0.06.37 30.52 29.01
3 Martikainen Lea Navi 30.01 0.08.20 27.66 26.28
4 Punta Eeva KR 30.02 0.08.21 26.52 25.20
5 Sundvall Tiina KuoSu 32.54 0.11.13 23.19 22.03

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Sirkka TP 24.50 0.00.00 41.30 39.98
2 Pajunen Tarja Navi 29.02 0.04.12 34.00 32.91
3 Lahtinen Terttu IHR 30.30 0.05.40 31.10 30.11
4 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 38.09 0.13.19 23.86 23.10
5 Kankaanranta Marja RastiE4 53.54 0.29.04 16.17 15.66

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Aimo NilsNu 22.00 0.00.00 34.60 33.62
2 Ottelin Pekka JRV 33.31 0.11.31 22.03 21.41
3 Kemppi Jorma Navi 47.23 0.25.23 15.10 14.67
4 Tammela Seppo TikSu 57.29 0.35.29 12.05 11.71
Hyyryläinen Jorma Navi HYL -
Pitkänen Heikki RaVa HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnunen Isla PiVe 23.50 0.00.00 31.46 28.34
2 Malinen Ella KuoSu 25.21 0.01.31 28.10 25.31
3 Peltonen Riikka JRV 28.42 0.04.52 23.52 21.18
4 Hahl Annika JRV 29.07 0.05.17 21.89 19.72

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksanen Reima S-JKL 22.51 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Kirsti HlT 35.22 0.00.00
2 Karstunen Rauni MuuRa 49.39 0.14.17

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 21.29 0.00.00 49.38 49.32
2 Ketola Sirkka SaPu 24.07 0.02.38 41.79 41.74
3 Lakanen Sirpa RaKaS 1.06.32 0.45.03 14.35 14.33
Asmundela Tuulikki S-JKL HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Emilia JRV 28.48 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Särkkä Liisa Navi 20.56 0.00.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 17.45 0.00.00 32.24 31.62
2 Kvick Aimo IHR 18.58 0.01.13 29.04 28.48
3 Puttonen Kalevi IPR 19.56 0.02.11 26.56 26.05
4 Salo Markku LS-37 20.06 0.02.21 25.27 24.78
5 Paavilainen Arvo IPR 21.04 0.03.19 23.09 22.65

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppänen Kalle RastiE4 48.23 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekonoja Kasper PelPo 8.47 0.00.00
2 Opari Okko KR 13.37 0.04.50
3 Varis Peetu S-JKL 19.39 0.10.52
4 Laitinen Viljami S-JKL 34.42 0.25.55

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltonen Jaakko JRV 22.20 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekonoja Emilia PelPo 12.37 0.00.00
2 Lakanen Lilja S-JKL 15.34 0.02.57

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kinnunen Paulus PiVe 13.58 0.00.00
2 Malinen Miika KuoSu 14.48 0.00.50
3 Karjalainen Ohto S-JKL 15.19 0.01.21
4 Hautala Tuure S-JKL 20.32 0.06.34