FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Keski-Pohjanmaan AM sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Varis Pekka PelPo 18.53 0.00.00 75.19
2 Rissanen Roni-Ville SonPa 18.54 0.00.01 74.10
3 Ekonoja Antti PelPo 20.07 0.01.14 68.66
4 Paavola Lasse KPV 20.21 0.01.28 66.92
5 Heiskanen Tatu SonPa 20.29 0.01.36 65.54
6 Pesola Pasi KPV 21.50 0.02.57 60.60
7 Moisio Petri SaPu 22.01 0.03.08 59.21
8 Paavola Kai KoS 22.28 0.03.35 57.17
9 Wik Niklas Falken 24.48 0.05.55 51.01
10 Harlamow Kim KoS 25.49 0.06.56 48.25
11 Henriksson Mathias Falken 29.46 0.10.53 41.20
12 Keski-Ojala Markus KannUra 32.51 0.13.58 36.74

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haga Antonia Botnia 22.48 0.00.00 58.82
2 Lindfors Lina Falken 29.15 0.06.27 44.13
3 Perkkalainen Johanna EE 30.07 0.07.19 41.19
4 Laitala Piia KaJu 33.49 0.11.01 35.20
5 Peltoniemi Vilja KPV 42.27 0.19.39 26.86

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hyyppä Tuomas KoS 23.10 0.00.00 54.48
2 Jansson Sören Falken 26.38 0.03.28 45.61
3 Löfbacka Sami KPV 29.08 0.05.58 40.07
4 Kujanpää Marko KuortKu 37.03 0.13.53 30.23
5 Biskop Kim KoS 37.15 0.14.05 28.80

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Heiskanen Hannu SonPa 15.50 0.00.00 53.85
2 Nivala Jarmo YlivKu 16.51 0.01.01 49.52
3 Lassila Antti KuortKu 17.02 0.01.12 47.91
4 Tiainen Hannu NiS 17.11 0.01.21 46.43
5 Heiskanen Jari SonPa 18.38 0.02.48 41.84
6 Peltoniemi Vesa KPV 19.02 0.03.12 40.00
7 Laasanen Juha LaihLu 20.25 0.04.35 36.39
Viitasaari Tommi KoS HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Helander Rolf YlivKu 17.07 0.00.00 45.28
2 Junkala Eero KannUra 17.16 0.00.09 44.33
3 Höstman Glenn Malax 17.54 0.00.47 42.22
4 Pajukangas Tauno KPV 19.03 0.01.56 39.16
5 Konttila Sauli KannUra 20.37 0.03.30 35.72
6 Viitasaari Eero KoS 21.09 0.04.02 34.36
7 Taanila Mauno NiS 21.18 0.04.11 33.66
8 Mattila Timo KPV 21.49 0.04.42 32.42
9 Halla-Aho Timo AlajA 22.26 0.05.19 31.10
10 Nurisalo Seppo KoS 24.32 0.07.25 28.04
11 Vesisenaho Markku SievSi 25.18 0.08.11 26.81
12 Tuomaala Juhani KoS 30.53 0.13.46 21.65
Kivipelto Kalevi AlajA HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jokinen Leo KoS 18.06 0.00.00 43.61
2 Kesti Tapani KuortKu 18.52 0.00.46 41.21
3 Virkkula Unto NivU 19.00 0.00.54 40.30
4 Juola Eero KoS 20.36 0.02.30 36.60
5 Haapala Risto KoS 21.39 0.03.33 34.27
6 Kettunen Kimmo SäynSa 22.00 0.03.54 33.19
7 Oja Jorma NiS 22.02 0.03.56 32.60
8 Backman Sven-Olof Falken 26.21 0.08.15 26.81
Torrkulla Roy Minken HYL -
Niskanen Erkki SievSi HYL -
Linna Esko NivU HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Moisio Paavo SaPu 14.48 0.00.00
2 Nieminen Mauno ViiSu 19.20 0.04.32

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Forsell Mickel Botnia 24.32 0.00.00
2 Lerssi Mitri KPV 37.50 0.13.18

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Forsell Gustav Botnia 23.25 0.00.00 53.02
2 Rissanen Erno-Kalle SonPa 23.57 0.00.32 49.25
3 Jansson Emil Falken 25.46 0.02.21 43.37
4 Tiainen Pietu NiS 26.44 0.03.19 39.48

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huhtamäki Rasmus PieHi 20.09 0.00.00
2 Lindfors Jesper Falken 20.34 0.00.25
3 Rannila Oskari VetU 20.48 0.00.39
3 Karhunen Juho YKV 20.48 0.00.39
5 Hantula Jussi KauWi 23.27 0.03.18
Hansén Lucas Botnia HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Iisakki HalTo 22.23 0.00.00
2 Jansson Lukas Falken 23.08 0.00.45
3 Peltoniemi Sisu KPV 24.53 0.02.30
4 Krook Rasmus Falken 25.18 0.02.55
5 Lindfors Kevin Falken 30.21 0.07.58
6 Lindfors Hugo Falken 35.17 0.12.54
7 Jussinmäki Joona HalTo 36.35 0.14.12

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltoniemi Sulo KPV 22.27 0.00.00
2 Grankull Sebastian Kronan 24.29 0.02.02

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kujanpää Maarit KuortKu 29.40 0.00.00 24.24
2 Grankull Jaana Kronan 30.16 0.00.36 22.57
3 Iso-Koivisto Minna KauWi 30.25 0.00.45 21.28
Halla-aho Johanna HimU KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 17.02 0.00.00 58.33
2 Lassila Päivi RasTiimi 18.33 0.01.31 51.55
3 Kankaanpää Tarja KauWi 19.37 0.02.35 46.85
Ekdahl Pirkko NiS HYL -
Katajamäki Tuija KauWi HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mattila Airi KPV 14.54 0.00.00
2 Kattilakoski Kirsti KoS 16.48 0.01.54

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Stoor Anne KoS 19.37 0.00.00
2 Määttälä Marjatta KPV 53.10 0.33.33

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vuorela Aliina YKV 23.22 0.00.00 29.07
2 Biskop Greta KoS 26.57 0.03.35 23.31
3 Kaksonen Terhi YKV 27.17 0.03.55 21.16

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Viitasaari Liina KoS 19.54 0.00.00
2 Hyyppä Milja KoS 30.12 0.10.18

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Venny SonPa 19.46 0.00.00
2 Kärnä Emmi SonPa 20.02 0.00.16
3 Jansson Mia Falken 23.52 0.04.06
4 Hyyppä Liina KoS 24.52 0.05.06
5 Myllymäki Matilda KoS 26.16 0.06.30
6 Lindfors Karolina Falken 28.50 0.09.04

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni PoRa 12.46 0.00.00
2 Liljeqvist Emilia Minken 15.10 0.02.24
3 Björkfors Elsie Botnia 17.16 0.04.30