FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Sprinttisuunnistuksen EM- ja MM näyttökilpailu - World Ranking Event (WRE), Suunnistusliiga 1/8
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja M21E
Matka
Osallistujien määrä 73
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Aleksi TP 12.24 0.00.00 97.41 100.69
2 Seppä Touko TuS 12.28 0.00.04 96.69 99.94
2 Anttolainen Aleksi LS-37 12.28 0.00.04 96.69 99.94
4 Ruohola Akseli MSParma 12.46 0.00.22 94.02 97.19
5 Heikkilä Tuomas HS 12.48 0.00.24 93.58 96.73
6 Heinaro Einari HS 12.49 0.00.25 93.26 96.40
7 Kymäläinen Severi TP 12.54 0.00.30 92.46 95.58
7 Simosas Otto TP 12.54 0.00.30 92.46 95.58
9 Valtonen Luukas HS 12.57 0.00.33 91.72 94.81
9 Savolainen Eetu IkNV 12.57 0.00.33 91.72 94.81
11 Ahola Joonas Navi 12.58 0.00.34 91.21 94.29
12 Kaario Otto HS 13.00 0.00.36 90.78 93.84
13 Silvennoinen Santeri KR 13.01 0.00.37 90.47 93.52
14 Ylinen Juho IkNV 13.02 0.00.38 90.17 93.20
14 Laukkarinen Jesse NOR 13.02 0.00.38 90.17 93.20
16 Hirvikallio Joni Koovee 13.09 0.00.45 88.98 91.98
17 Suna Jussi TuMe 13.18 0.00.54 87.79 90.75
18 Lindqvist Arttu KS 13.25 0.01.01 86.84 89.77
19 Oksanen Teemu IkNV 13.27 0.01.03 86.44 89.35
20 Koistinen Olli-Pekka HiKi 13.30 0.01.06 85.93 88.83
21 Lepistö Oskari MSParma 13.31 0.01.07 85.64 88.52
21 Virtanen Akseli KS 13.31 0.01.07 85.64 88.52
23 Liukkonen Oskari HiKi 13.32 0.01.08 85.16 88.03
24 Patana Mikko HiKi 13.36 0.01.12 84.56 87.41
25 Palmen Alvar EsSu 13.37 0.01.13 84.27 87.11
26 Silvennoinen Oskari KR 13.38 0.01.14 83.98 86.81
27 Rantala Valtteri LS-37 13.39 0.01.15 83.70 86.52
27 Vuori Justus TuS 13.39 0.01.15 83.70 86.52
29 Boström Mårten SWE 13.40 0.01.16 83.23 86.03
30 Takanen Lari PR 13.46 0.01.22 82.44 85.22
31 Heinonen Eero MSParma 13.48 0.01.24 82.06 84.82
32 Saikko Ville LappRi 13.49 0.01.25 81.78 84.53
33 Arola Topias PR 13.53 0.01.29 81.20 83.94
34 Viitasaari Toni-Antti LapVi 13.54 0.01.30 80.92 83.65
35 Saikko Antti TP 13.55 0.01.31 80.65 83.36
35 Vaismaa Lassi JRV 13.55 0.01.31 80.65 83.36
37 Salmenkylä Anton HS 13.57 0.01.33 80.09 82.79
37 Sankelo Antton LapVi 13.57 0.01.33 80.09 82.79
39 Mäkinen Tuukka MSParma 14.00 0.01.36 79.45 82.12
40 Huila Joona Hiisi 14.05 0.01.41 78.80 81.45
41 Nokka Atte LappRi 14.11 0.01.47 78.06 80.70
41 Ylikylä Petja AngA 14.11 0.01.47 78.06 80.70
43 Suominen Miika HS 14.14 0.01.50 77.44 80.05
44 Vanhanen Konsta IkNV 14.16 0.01.52 77.08 79.68
45 Kuningas Janne LappRi 14.20 0.01.56 76.55 79.13
46 Barnett Andrew IkNV 14.22 0.01.58 76.19 78.76
47 Ojala Aaro KS 14.30 0.02.06 75.32 77.86
48 Sankelo Sampo LapVi 14.31 0.02.07 75.06 77.59
49 Ruohola Aaro MSParma 14.36 0.02.12 74.46 76.97
49 Willman Pyry LS-37 14.36 0.02.12 74.46 76.97
51 Saari Toni PR 14.37 0.02.13 74.03 76.52
52 Aho Rauli VaHa 14.39 0.02.15 73.69 76.17
53 Sipponen Jere PR 14.46 0.02.22 72.94 75.39
54 Ray Jonathan OK77 14.49 0.02.25 72.52 74.96
55 Iurev Dmitrii HiKi 14.51 0.02.27 72.19 74.62
56 Jern Tobias OK77 14.52 0.02.28 71.94 74.36
57 Ovaska Janne VeVe 14.59 0.02.35 71.21 73.61
58 Järvenpää Antti OK77 15.00 0.02.36 70.96 73.35
59 Suutari Matti VeVe 15.02 0.02.38 70.64 73.02
60 Vierimaa Ville EsAk 15.09 0.02.45 69.93 72.28
61 Donner Jonny OK77 15.15 0.02.51 69.30 71.64
62 Rissanen Jiri-Pekka KangSK 15.24 0.03.00 68.47 70.77
63 Solonen Joni LS-37 15.28 0.03.04 68.01 70.30
63 Korhonen Eetu KS 15.28 0.03.04 68.01 70.30
65 Vehmas Miika EsSu 15.35 0.03.11 67.18 69.44
66 Sankelo Hermanni IkNV 15.50 0.03.26 65.96 68.18
67 Kankkunen Matias OK77 16.54 0.04.30 61.64 63.72
68 Niskanen Teemu LS-37 18.14 0.05.50 57.00 58.92
69 Jurvakainen Tuukka HS 18.46 0.06.22 55.24 57.11
Talvinen Arto MSParma KES -
Ahola Topias Navi HYL -
Mäkelä Tuomo AngA HYL -
Vainio Antti MSParma HYL -

Sarja W21E
Matka
Osallistujien määrä 70
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Klemettinen Veera S-JKL 13.20 0.00.00 100.52 100.41
2 Enlund Alexandra PIF 13.30 0.00.10 99.06 98.95
3 Teini Marika KR 13.31 0.00.11 98.72 98.62
4 Harju Venla TP 13.32 0.00.12 98.39 98.28
5 Haajanen Sofia Pohjant 13.38 0.00.18 97.45 97.34
5 Haapala Ida EsSu 13.38 0.00.18 97.45 97.34
5 Nymalm Amy PIF 13.38 0.00.18 97.45 97.34
8 Nurminen Inka JRV 13.40 0.00.20 96.58 96.47
9 Närhi Anna LS-37 13.48 0.00.28 95.43 95.32
9 Sianoja Maija MSParma 13.48 0.00.28 95.43 95.32
11 Rantanen Merja JRV 13.51 0.00.31 94.67 94.56
12 Kaasiku Evely HS 13.52 0.00.32 94.34 94.24
13 Patana Jenny HiKi 13.53 0.00.33 94.02 93.91
14 Mänkärlä Aino Lynx 13.56 0.00.36 93.47 93.37
15 Nurmi Kirsi Pohjant 13.57 0.00.37 93.15 93.05
16 Hyyrynen Noora HS 14.05 0.00.45 92.06 91.96
17 Isoherranen Salla Lynx 14.09 0.00.49 91.42 91.32
18 Oksanen Maiju KangSK 14.11 0.00.51 91.00 90.90
19 Karhola Lotta TP 14.12 0.00.52 90.69 90.59
20 Ojala Jenny Koovee 14.17 0.00.57 89.96 89.86
21 Kauppila Sanna AngA 14.20 0.01.00 89.44 89.34
21 Westerlund Ina PR 14.20 0.01.00 89.44 89.34
21 Rantala Jasmiina Lynx 14.20 0.01.00 89.44 89.34
24 Hämäläinen Roosa HiKi 14.24 0.01.04 88.42 88.32
25 Väätäjä Milja PR 14.27 0.01.07 87.91 87.81
26 Taulavuori Venla AlatPi 14.29 0.01.09 87.51 87.41
27 Tuomisto Anu NOR 14.33 0.01.13 86.91 86.81
28 Valkama Emma PR 14.43 0.01.23 85.73 85.63
29 Hilo Hanne EsSu 14.45 0.01.25 85.33 85.24
30 Norrbacka Sanni Lynx 14.46 0.01.26 85.04 84.95
31 Moilanen Anna KR 14.49 0.01.29 84.56 84.46
31 Uotila Ulrika KangSK 14.49 0.01.29 84.56 84.46
33 Silvennoinen Siiri KR 14.53 0.01.33 83.79 83.69
33 Turakainen Venla HS 14.53 0.01.33 83.79 83.69
35 Niva Sara Pohjant 14.54 0.01.34 83.30 83.21
36 Valonen Hanna RR 14.57 0.01.37 82.83 82.74
36 Suhonen Anniina HS 14.57 0.01.37 82.83 82.74
38 Kuusela Tuija RasKa 15.03 0.01.43 81.89 81.80
39 Eerola Lotta TP 15.07 0.01.47 81.34 81.25
40 Turakainen Veera Lynx 15.10 0.01.50 80.88 80.79
41 Ukskoski Karoliina LS-37 15.11 0.01.51 80.60 80.51
42 Hulkkonen Johanna HS 15.22 0.02.02 79.44 79.36
43 Pelkonen Roosa TP 15.25 0.02.05 79.00 78.91
44 Klemettinen Kaisa S-JKL 15.30 0.02.10 78.39 78.30
45 Simonsén Suvi RasKa 15.31 0.02.11 78.11 78.03
46 Donner Isabel OK77 15.35 0.02.15 77.59 77.51
47 Rautiainen Satu KangSK 15.41 0.02.21 76.91 76.83
48 Kaiponen Iida-Emilia ORa 15.43 0.02.23 76.56 76.48
48 Laaksoviita Veera KR 15.43 0.02.23 76.56 76.48
50 Rintanen Heini TuS 15.47 0.02.27 75.87 75.79
51 Koistinen Milla RR 15.48 0.02.28 75.61 75.52
52 Kaskinen Mira RasKa 15.49 0.02.29 75.34 75.26
53 Donner Janina S-JKL 15.50 0.02.30 75.08 75.00
54 Heittola Suvi RasKa 15.51 0.02.31 74.82 74.73
55 Lammi Elina HS 15.58 0.02.38 74.09 74.00
56 Asklöf Aino Lynx 16.06 0.02.46 73.29 73.21
57 Punto Elli RaN 16.08 0.02.48 72.96 72.88
58 Heikkilä Suvi Lynx 16.12 0.02.52 72.48 72.40
59 Tala Emilia HS 16.18 0.02.58 71.86 71.78
60 Lylynperä Kaisa AngA 16.22 0.03.02 71.39 71.31
61 Ankelo Elsa MSParma 16.23 0.03.03 71.14 71.06
62 Kanko Natalia KangSK 16.34 0.03.14 70.17 70.09
62 Korhonen Kati S-JKL 16.34 0.03.14 70.17 70.09
64 Sallila Katarina HS 16.40 0.03.20 69.40 69.32
65 Luoma Oona TP 17.08 0.03.48 67.34 67.27
66 Kanko Ruut S-JKL 17.14 0.03.54 66.78 66.71
67 Seppänen Mari OK77 17.18 0.03.58 66.36 66.28
68 Taipale Anniina LS-37 17.20 0.04.00 66.06 65.99
69 Karjalainen Mikaela JRV 17.35 0.04.15 64.96 64.88
Karppinen Inari EsSu HYL -