FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Ankkurirastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinonen Mikko KR 1.18.42 0.00.00

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Inga PR 59.37 0.00.00 82.65
2 Gunell Yvonne PIF 1.01.10 0.01.33 78.55
3 König-Salmi Vroni PR 1.01.33 0.01.56 76.06
4 Lindholm Sara Raseborg 1.06.46 0.07.09 68.27
5 Istolahti Tiia MSParma 1.17.04 0.17.27 57.55
5 Fagerudd Anna-Sofia TP 1.17.04 0.17.27 57.55
7 Westerlund Ina OK77 1.25.23 0.25.46 49.05

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivisto Matti MSParma 1.01.16 0.00.00 70.77
2 Forsell Daniel Raseborg 1.07.01 0.05.45 64.09
3 Väätäinen Turo EsSu 1.08.32 0.07.16 62.08
4 Närvä Toni PR 1.10.22 0.09.06 59.88
5 Janlöv Matti SV 1.11.31 0.10.15 58.35
6 Parisod Heikki SalVil 1.14.21 0.13.05 55.58
7 Hämäläinen Jani LS-37 1.15.33 0.14.17 54.16
8 Huhtanen Pyry Koovee 1.17.34 0.16.18 52.23
9 Haajanen Leif Raseborg 1.19.06 0.17.50 50.70
10 Yrjä Aki PertPe 1.20.49 0.19.33 49.12
11 Haajanen Erik Raseborg 1.21.59 0.20.43 47.93
12 Koponen Visa PertPe 1.25.42 0.24.26 45.37
13 Uotila Juho Hiisi 1.27.04 0.25.48 44.19
14 Rehn Thomas Raseborg 1.27.58 0.26.42 43.28
15 Lahtinen Atte HS 1.30.00 0.28.44 41.85
16 Kankare Mikko SomEsa 1.43.57 0.42.41 35.84
Kokkila Ville EsSu KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 43.00 0.00.00 63.70
2 Glad Ville KemKi 43.33 0.00.33 62.17
3 Nieminen Janne PR 45.12 0.02.12 59.20
4 Ylijoki Saku EsSu 45.26 0.02.26 58.20
5 Saarenpää Teemu SuSi 50.54 0.07.54 51.33
6 Kokkila Kalle EsSu 55.19 0.12.19 46.66
7 Lassila Jussi PiTa 55.26 0.12.26 45.99
8 Laine Mikko Rasti88 55.38 0.12.38 45.26
9 Mänty Eero HirvHe 55.59 0.12.59 44.41
10 Valtanen Juhani HinnYr 1.00.23 0.17.23 40.65
11 Hoikkala Mikko KSF 1.04.20 0.21.20 37.66
12 Kärpijoki Vesa HS 1.05.32 0.22.32 36.49
Valtanen Lassi HinnYr HYL -
Valtanen Taneli HinnYr KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsell Kristian Raseborg 1.05.32 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyman Jonas Botnia 1.02.57 0.00.00 61.29
2 Hongisto Osmo LoJa 1.13.10 0.10.13 51.41
3 Lauren Max PIF 1.16.43 0.13.46 47.77
4 Huurre Jyri TuS 1.17.28 0.14.31 46.07
5 Heikkonen Rami SuSi 1.18.23 0.15.26 44.30
6 Hongisto Pasi LoJa 1.25.07 0.22.10 39.66
Rintala Rami Hiisi HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Mikael OK77 1.02.47 0.00.00 59.23
2 Karttila Jussi MSParma 1.05.28 0.02.41 56.23
3 Haaramo Panu EsSu 1.05.52 0.03.05 55.33
4 Asklöf Tom Lynx 1.07.23 0.04.36 53.53
5 Malinen Mika HS 1.07.38 0.04.51 52.78
6 Päivike Johan RaPi 1.08.42 0.05.55 51.42
7 Lahtinen Jukka HiKi 1.10.52 0.08.05 49.33
8 Anttila Jouni SuSi 1.13.34 0.10.47 47.01
9 Reinivuo Tuomo PR 1.21.04 0.18.17 42.20
10 Tuomola Jarkko SomEsa 1.21.06 0.18.19 41.73
11 Fiskars Stefan Raseborg 1.22.03 0.19.16 40.79
12 Metsäranta Arto HiKi 1.27.56 0.25.09 37.64
13 Kuusisto Seppo Koovee 1.30.12 0.27.25 36.28
14 Lindi Timo PR 1.38.30 0.35.43 32.85
15 Rantamäki Reko HS 1.41.37 0.38.50 31.47
16 Forma Pauli HiKi 2.01.08 0.58.21 26.09

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 56.32 0.00.00 69.40
2 Hakala Rauno SuSi 1.01.03 0.04.31 63.81
3 Donner Jan OK77 1.02.27 0.05.55 61.93
4 Numminen Mika UrjU 1.04.32 0.08.00 59.50
5 Kivilaakso Sami Lynx 1.04.48 0.08.16 58.82
6 Kerkola Mika SuSi 1.09.17 0.12.45 54.61
7 Ekström Thomas MSParma 1.11.49 0.15.17 52.29
8 Kujansuu Eero MSParma 1.14.48 0.18.16 49.83
9 Räbb Rainer PIF 1.16.56 0.20.24 48.08
10 Nieminen Jyrki LHR 1.18.35 0.22.03 46.72
11 Hakulinen Pekka EsSu 1.18.59 0.22.27 46.13
12 Wolff Jonas Raseborg 1.20.20 0.23.48 45.00
13 Hara Kari HiKi 1.20.46 0.24.14 44.41
14 Nokka Ilkka Rasti88 1.21.45 0.25.13 43.54
15 Kurhinen Tomi RaVa 1.24.15 0.27.43 41.91
16 Köyvönen Kimmo MaMa 1.28.48 0.32.16 39.45
17 Hyyryläinen Pasi EsAk 1.30.57 0.34.25 38.21
18 Honkasaari Jukka RaPi 1.32.20 0.35.48 37.33
19 Ratia Juha KemKi 1.32.59 0.36.27 36.77
20 Brink Anders PIF 1.37.18 0.40.46 34.85
21 Kajavalta Jyrki TuS 1.48.28 0.51.56 31.01
22 Launis Kasperi Raus 2.10.47 1.14.15 25.50

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindroos Jarmo EsSu 48.42 0.00.00 59.71
2 Virtala Markku PIF 50.24 0.01.42 57.24
3 Nyholm Thomas TP 52.00 0.03.18 55.04
4 Asikainen Timo Hiisi 54.04 0.05.22 52.51
5 von Schoultz Roald Raseborg 56.19 0.07.37 50.01
6 Molnar Geza LS-37 57.29 0.08.47 48.59
7 Aakula Ilkka PR 1.00.54 0.12.12 45.49
8 Uusikartano Simo TuMe 1.02.46 0.14.04 43.77
9 Aaltonen Tommi MSParma 1.06.01 0.17.19 41.27
10 Pajuoja Pekka Lynx 1.06.21 0.17.39 40.72
11 Huhtanen Ossi TP 1.08.14 0.19.32 39.25
12 Vänttinen Klaus HiKi 1.08.23 0.19.41 38.83
13 von Frenckell Otto Raseborg 1.08.42 0.20.00 38.32
14 Kuokkanen Ismo TuS 1.10.13 0.21.31 37.17
15 Gustafsson Risto R-P 1.11.01 0.22.19 36.42
16 Leppänen Kimmo HirvHe 1.13.38 0.24.56 34.82
17 Mänty Pekka HirvHe 1.16.00 0.27.18 33.43
18 Teittinen Matti Hiisi 1.17.24 0.28.42 32.53
19 Järvinen Petri Hiisi 1.23.51 0.35.09 29.75
20 Ferin Juha SuSi 1.34.58 0.46.16 26.03

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Matti TuVi 50.50 0.00.00 54.45
2 Valtanen Simo HinnYr 51.38 0.00.48 53.32
3 Paulin Arvo HiKi 51.44 0.00.54 52.93
3 Jumppanen Jarmo Pihkan 51.44 0.00.54 52.93
5 Janlöv Lars Åland 51.45 0.00.55 52.34
6 Pensas Esko LaihLu 52.28 0.01.38 51.34
7 Nummi Esko PunKu 52.34 0.01.44 50.96
8 Laakso Antero PunKu 53.48 0.02.58 49.52
9 Heikkilä Ari HlS 54.37 0.03.47 48.50
9 Virkki Antti HlS 54.37 0.03.47 48.50
11 Keskitalo Jukka LLuja 54.44 0.03.54 47.86
12 Wickholm Björn-Erik Raseborg 54.52 0.04.02 47.47
13 Wickholm Martin SV 56.10 0.05.20 46.11
14 Toivanen Mikko RasKa 57.16 0.06.26 44.96
15 Lukander Harri RaPi 58.47 0.07.57 43.55
16 Toppari Mauri HiKi 58.55 0.08.05 43.20
17 Hjelm Jouni RaPi 59.54 0.09.04 42.25
18 Karro Markku SalVil 1.00.37 0.09.47 41.50
19 Lång Jan MSParma 1.00.54 0.10.04 41.06
20 Arki Hannu TuMe 1.01.39 0.10.49 40.32
21 Nieminen Taisto PR 1.03.00 0.12.10 39.23
22 Lahtinen Jouko HS 1.04.46 0.13.56 37.93
23 Laaksonen Lasse SuSi 1.05.18 0.14.28 37.39
24 Aavasalo Asko SalVie 1.07.51 0.17.01 35.77
25 Kuivala Juha TuS 1.10.41 0.19.51 34.12
26 Kivioja Heikki SalVil 1.10.56 0.20.06 33.79
27 Kuivala Hannu TuS 1.10.59 0.20.09 33.56
28 Ölander Ralf PIF 1.12.40 0.21.50 32.58
Käyhkö Jaakko RaPi KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helkkula Rauli TuMe 44.52 0.00.00 54.25
2 Ritanotko Markku TuMe 45.45 0.00.53 52.94
3 Venho Kari MaMa 45.49 0.00.57 52.60
4 Pakarinen Heino TuMe 46.57 0.02.05 51.07
5 Etu-Huitti Arto MSParma 47.03 0.02.11 50.70
6 Turunen Erkki SuSe 47.54 0.03.02 49.55
7 Keltamäki Seppo JoKu 48.08 0.03.16 49.05
8 Mäkiniemi Esko PunKu 48.25 0.03.33 48.51
9 Lassila Heikki PiTa 49.23 0.04.31 47.32
10 Hintukainen Keijo TuS 50.05 0.05.13 46.41
11 Kataja Lasse SuSi 50.41 0.05.49 45.62
12 Tuomola Touko Rasti88 51.29 0.06.37 44.68
13 Röytiö Lauri PR 51.30 0.06.38 44.43
14 Hongisto Keijo LoJa 51.41 0.06.49 44.04
15 Sjöholm Peter Raseborg 52.01 0.07.09 43.52
16 Peltola Oke TuS 52.49 0.07.57 42.63
17 Kurikka Pekka UrjU 54.57 0.10.05 40.75
18 Kämpe Leif Raseborg 55.26 0.10.34 40.18
19 Tamminen Pentti PertPe 56.05 0.11.13 39.50
20 Kallio Lasse SuSi 56.11 0.11.19 39.21
21 Keränen Kauko UrjU 56.51 0.11.59 38.53
22 Tolvanen Markku SalVie 57.17 0.12.25 38.03
23 Aavasalo Rauno SalVie 57.36 0.12.44 37.61
24 Salmenoja Pertti HirvHe 58.09 0.13.17 37.05
25 Nurminen Markku SuosmSa 1.00.23 0.15.31 35.47
26 Koivula Jouko HS 1.00.44 0.15.52 35.07
27 Jakobsson Markus RasKa 1.02.53 0.18.01 33.68
28 Jäntti Timo S-JKL 1.06.09 0.21.17 31.83
29 Aarnio Seppo RaPi 1.07.25 0.22.33 31.05
30 Hirvelä Reijo PunKu 1.14.46 0.29.54 27.84
Mannonen Mikko TuS HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukonen Veikko PiKe 39.50 0.00.00 53.23
2 Kanste Pekka Raseborg 40.57 0.01.07 51.48
3 Wessman Risto HiKi 43.45 0.03.55 47.90
4 Vannas Hannu MSParma 44.09 0.04.19 47.19
5 Pajunen Heikki PR 45.21 0.05.31 45.67
6 Peltola Timo MSParma 45.41 0.05.51 45.07
7 Peltola Tuomo MSParma 46.25 0.06.35 44.10
8 Tammisaari Pentti HirvHe 47.44 0.07.54 42.62
9 Kallio Kari SuSi 48.33 0.08.43 41.66
10 Teppala Arvi PR 49.00 0.09.10 41.02
11 Koistinen Leo VaRa 50.03 0.10.13 39.92
12 Saarinen Olli HiKi 51.27 0.11.37 38.59
13 Virtanen Kalle RaLu 54.07 0.14.17 36.47
14 Engström Berndt PIF 55.09 0.15.19 35.56
15 Tikka Kari MaMa 55.15 0.15.25 35.28
16 Rautarae Veikko HirvHe 56.12 0.16.22 34.46
17 Yliuntinen Hannu KarjUra 56.17 0.16.27 34.19
18 Ratia Matti MSParma 56.24 0.16.34 33.91
19 Halkosaari Severi NivU 57.19 0.17.29 33.15
20 Heinonen Heikki LHR 58.24 0.18.34 32.33
21 Virtanen Juhani LHR 58.49 0.18.59 31.89
22 Saarinen Pertti SalVie 58.56 0.19.06 31.62
23 Riikonen Rauno PertPe 59.09 0.19.19 31.30
24 Hedenström Rauno MaMa 1.06.22 0.26.32 27.71
25 Laakso Raimo HaHa 1.08.47 0.28.57 26.56
26 Penttilä Pekka SomEsa 1.22.30 0.42.40 21.99
Varjonen Antero RR KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Juhani MaMa 36.32 0.00.00 46.34
2 Rusko Heikki VaajTe 36.58 0.00.26 45.52
3 Rapakko Timo SuSi 37.29 0.00.57 44.62
4 Grönroos Timo MSParma 39.35 0.03.03 42.00
5 Tiira Pentti Lynx 40.10 0.03.38 41.13
6 Isoherranen Seppo HS 40.41 0.04.09 40.36
7 Nurmi Pekka RaLu 41.04 0.04.32 39.74
8 Sonkki Juhani PR 42.50 0.06.18 37.86
9 Kiiski Osmo SomEsa 43.10 0.06.38 37.33
10 Luukko Jukka LS-37 43.21 0.06.49 36.94
11 Leino Reijo HiKi 44.19 0.07.47 35.91
12 Karsikas Raimo MaMa 45.08 0.08.36 35.03
13 Rintala Pentti Hiisi 45.57 0.09.25 34.19
14 Karjalainen Jouko HS 46.11 0.09.39 33.79
15 Holmström Bengt KSF 46.39 0.10.07 33.24
16 Sukki Martti LHR 46.51 0.10.19 32.88
17 Kuusisto Seppo RaLu 49.03 0.12.31 31.20
18 Eskola Jorma MaMa 49.10 0.12.38 30.92
19 Mattila Kalervo RasKa 50.24 0.13.52 29.96
20 Iso-Somppi Ahti LoJa 51.07 0.14.35 29.34
21 Saario Pentti LoJa 54.59 0.18.27 27.09
22 Vuorenpää Sulo UrjU 1.01.57 0.25.25 23.88
23 Launis Kari Raus 1.04.57 0.28.25 22.62
24 Lindblom Ari SalVie 1.14.12 0.37.40 19.67
25 Kuutti Jorma PertPe 1.18.45 0.42.13 18.40
Kleemola Pauli PertPe HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehkonen Reijo MaMa 36.18 0.00.00 39.86
2 Tuominen Niilo R-P 37.07 0.00.49 38.64
3 Nordell Rolf KSF 38.58 0.02.40 36.47
4 Tamminen Heikki MaMa 39.34 0.03.16 35.60
5 Lammensalo Jaakko Hiisi 41.23 0.05.05 33.73
6 Juhonsalo Matti LHR 41.52 0.05.34 33.03
7 Koskinen Jukka Hiisi 43.12 0.06.54 31.72
8 Joonas Risto MaMa 43.31 0.07.13 31.19
9 Siivonen Jukka RasKa 46.01 0.09.43 29.22
10 Hannukainen Teuvo MSParma 46.04 0.09.46 28.91
11 Heikkilä Mikko MaMa 47.09 0.10.51 27.98
12 Rosenqvist Onni SuosmSa 47.28 0.11.10 27.52
13 Danielsson Stig Raseborg 54.24 0.18.06 23.78
14 Helariutta Eero RasKa 54.31 0.18.13 23.49
15 Tamminen Antti AuVa 59.50 0.23.32 21.19
16 Saukkonen Reijo KemKi 1.03.41 0.27.23 19.71
Paananen Aapo R-P HYL -
Holmberg Bror KSF HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liski Eero LHR 33.32 0.00.00 30.95
2 Mikola Oiva Hiisi 35.20 0.01.48 27.90
3 Pyökäri Antero RaPi 38.51 0.05.19 24.04
4 Lassila Arto PR 46.35 0.13.03 18.94

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesanto Anssi EsSu 59.53 0.00.00
2 Jokela Ville SuSe 1.26.52 0.26.59

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindberg Mikko SomEsa 56.57 0.00.00 51.73
2 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.01.11 0.04.14 46.71
3 Visuri Kare OK77 1.06.09 0.09.12 41.87
4 Sarparanta Niklas Lynx 1.07.11 0.10.14 39.91
5 Vaittinen Simo SomEsa 1.40.37 0.43.40 25.77
6 Kerkola Riku SuSi 1.49.08 0.52.11 22.95

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pernu Lari EsSu 38.24 0.00.00 50.13
2 Kerkola Nico SuSi 38.39 0.00.15 49.34
3 Arola Matias PR 38.56 0.00.32 48.51
4 Toivanen Elmeri KS 39.55 0.01.31 46.87
5 Pasanen Henri SV 40.39 0.02.15 45.58
6 Tulonen Benjamin HiKi 41.22 0.02.58 44.35
7 Puputti Tuomas HiKi 41.24 0.03.00 43.88
8 Rauhala Juha EsSu 41.36 0.03.12 43.23
9 Louhi Johannes HS 44.55 0.06.31 39.64
10 Parjanen Joona MSParma 45.43 0.07.19 38.55
11 Nokka Atte Rasti88 46.00 0.07.36 37.92
12 Lindroos André Raseborg 46.54 0.08.30 36.81
13 Simola Paavo LHR 51.57 0.13.33 32.88
14 Westerlund Linus Raseborg 54.03 0.15.39 31.27
15 Molnár Dániel MU 56.09 0.17.45 29.78
16 Ruusuvuori Roope VaRa 1.08.40 0.30.16 24.09
Nummelin Oskari TuS HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Piironen Konsta MSParma 21.50 0.00.00
2 Kuokkanen Edvin TuS 22.36 0.00.46
3 Ekström Rasmus MSParma 22.44 0.00.54
4 Rehn Ville Lynx 24.53 0.03.03
5 Seppä Iiro TuS 25.10 0.03.20
6 Hellman Aleksi MSParma 26.44 0.04.54
7 Kinnala Ville TuS 28.39 0.06.49
8 Korpela Arttu Rasti88 32.30 0.10.40
9 Kanerva Santtu SuSe 37.16 0.15.26

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Niklas MSParma 21.22 0.00.00
2 Asklöf Henrik Lynx 22.43 0.01.21
3 Anttila Teemu SuSi 22.47 0.01.25
4 Nokka Vesa Rasti88 23.02 0.01.40
5 Malmberg Henri HS 25.40 0.04.18
6 Roine Leevi HiKi 25.55 0.04.33
7 Rokka Matias LHR 26.44 0.05.22
8 Kerkola Teemu SuSi 28.44 0.07.22
9 Salo Juho-Pekka Lynx 34.46 0.13.24
10 Reinivuo Aleksi PR 39.35 0.18.13
11 Järvinen Ville Hiisi 49.54 0.28.32

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kinnala Kalle TuS 18.02 0.00.00
2 Karttila Aleksi MSParma 20.08 0.02.06
3 Donner Jonny OK77 20.31 0.02.29
4 Virtala Alex PIF 21.54 0.03.52
5 Sinervä Onni TuS 23.57 0.05.55
6 Toivanen Rasmus HiKi 24.26 0.06.24
7 Rousku Samuli MSParma 25.05 0.07.03
8 Haanpää Klaus PR 31.11 0.13.09
9 Saarela Benjamin LHR 35.26 0.17.24
10 Haapala Tuomo PR 43.53 0.25.51
Lepistö Oskari MSParma HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kolkkala Vertti MSParma 22.29 0.00.00
2 Hanhijärvi Paulus EsAk 22.59 0.00.30
3 Huisko Esa MSParma 42.12 0.19.43
4 Mäkelä Elias Lynx 45.46 0.23.17

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rokka Tuomas LHR 10.59 0.00.00
2 Donner Jesper OK77 12.39 0.01.40
3 Haanpää Leo PR 15.03 0.04.04
4 Mäkinen Niko LHR 16.42 0.05.43

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Asklöf Viktor Lynx 19.53 0.00.00
2 Kurhinen Samuel RaVa 21.10 0.01.17
3 Mäkelä Topias Lynx 22.07 0.02.14
4 Kemppainen Hermanni AngA 23.54 0.04.01
5 Malmberg Vilho HS 23.59 0.04.06
6 Järvinen Vesa Hiisi 24.52 0.04.59
7 Roine Veeti HiKi 25.53 0.06.00
8 Huisko Antti MSParma 25.56 0.06.03
9 Saarela Thomas LHR 27.29 0.07.36
10 Forma Akseli KarjUra 28.08 0.08.15
11 Forma Kustaa KarjUra 42.55 0.23.02

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maisila Mirkka MSParma 52.28 0.00.00 62.56
2 Alexandersson Dina PIF 53.36 0.01.08 60.47
3 Ilmoni Rafaela OK77 54.16 0.01.48 58.97
4 Ritanotko Johanna TuMe 54.44 0.02.16 57.72
5 Ruhanen Hanna HS 1.00.19 0.07.51 51.70
6 Lassila Reetta RasTiimi 1.00.53 0.08.25 50.54
7 Simonsén Suvi RasKa 1.01.48 0.09.20 49.13
8 Sinkkonen Tuula Rasti88 1.03.33 0.11.05 47.13
9 Lindholm Vivian OK77 1.04.32 0.12.04 45.78
10 Lahtinen Katja HS 1.07.35 0.15.07 43.10
11 Hjelm Netta RaPi 1.07.57 0.15.29 42.27
12 Eskolin Tatjana PIF 1.10.44 0.18.16 40.02
13 Lassila Roosa RasTiimi 1.14.18 0.21.50 37.55

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindeqvist Matleena PR 43.31 0.00.00 48.59
2 Miettinen Leena AuVa 45.51 0.02.20 44.96
3 Hemminki Hanna PoRa 46.34 0.03.03 43.14
4 Kujala Terhi PoRa 49.35 0.06.04 39.45
5 Hoikkala Gun KSF 55.10 0.11.39 34.50
6 Kleemola Katri PertPe 56.28 0.12.57 32.77
7 Hjelm Essi RaPi 1.02.53 0.19.22 28.58

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Mira Lynx 33.39 0.00.00
2 Lindholm Hanna PIF 41.56 0.08.17

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Signe PR 48.03 0.00.00
2 Arjamaa Heidi HS 58.12 0.10.09

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kolkkala Reeta MSParma 41.48 0.00.00 58.90
2 Asklöf Johanna Lynx 46.01 0.04.13 52.83
3 Mattsson Ingela PIF 46.43 0.04.55 51.38
4 Roine Virpi HiKi 47.51 0.06.03 49.52
5 von Schoultz Åsa Raseborg 49.22 0.07.34 47.38
6 Tiira Hannele Lynx 50.56 0.09.08 45.32
7 Rantamäki Karin HS 58.05 0.16.17 39.21
8 Viljanen Niina MSParma 1.00.07 0.18.19 37.37
9 Virtala Petra PIF 1.04.25 0.22.37 34.40
10 Danielsson Malin Raseborg 1.10.01 0.28.13 31.21
11 Brink Maria PIF 1.18.52 0.37.04 27.31
12 Hyyryläinen Ulla EsAk 1.23.14 0.41.26 25.51
13 Simola Tarja LHR 1.37.20 0.55.32 21.50

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllys Leena HS 48.57 0.00.00 58.53
2 Kerkola Tiina SuSi 50.38 0.01.41 55.52
3 Huhtanen Meri TP 53.44 0.04.47 51.32
4 Guseff Virpi HirvHe 54.32 0.05.35 49.58
5 Rokka Susanna LHR 57.09 0.08.12 46.37
6 Mellin Ulla SuSi 59.14 0.10.17 43.83
7 Torp-Donner Heidi OK77 1.00.35 0.11.38 41.97
8 Lehmussaari-Rehn Heli Lynx 1.23.06 0.34.09 29.95
9 Launis Teija Raus 1.41.32 0.52.35 23.98

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Miettinen Jaana TuS 43.47 0.00.00 57.33
2 Linko Rita EsSu 44.18 0.00.31 56.17
3 Nyholm Satu TP 44.31 0.00.44 55.39
4 Penger Carola PIF 45.35 0.01.48 53.61
5 Lång Gun-Viol MSParma 46.00 0.02.13 52.64
6 Kokkila Marita EsSu 47.08 0.03.21 50.91
7 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 49.43 0.05.56 47.82
8 Sulavuori Eija TuMe 53.56 0.10.09 43.67
9 Reiman Päivi Hiisi 55.59 0.12.12 41.67
10 von Frenckell Catarina Raseborg 57.44 0.13.57 40.03
11 Kivioja Pirjo SalVil 1.00.09 0.16.22 38.05
12 Lähteilä Seija-Sinikka HiKi 1.01.59 0.18.12 36.57
13 Rauttola Marja HiKi 1.02.21 0.18.34 36.00
14 Hyytiäinen Tarja RaPi 1.02.27 0.18.40 35.59
15 Leppänen Satu HirvHe 1.06.32 0.22.45 33.07
16 Haajanen Ulrika Raseborg 1.12.31 0.28.44 30.03
17 Summanen Marianne RR 1.21.50 0.38.03 26.34
Forsell Ritva Raseborg HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 39.36 0.00.00 61.30
2 Sarkki Raija PertPe 45.46 0.06.10 52.43
3 Raiko Erja HyRa 46.55 0.07.19 50.55
4 Hovirinta Marjo TuMe 49.48 0.10.12 47.06
5 Virtanen Marjo Hiisi 50.59 0.11.23 45.42
6 Wickholm Rita SV 52.55 0.13.19 43.23
7 Toivonen Airi MaMa 52.58 0.13.22 42.66
8 Leskinen Tiina Lynx 53.20 0.13.44 41.84
9 Lukander Hilkka RaPi 54.36 0.15.00 40.36
10 Montonen Outi IHR 56.25 0.16.49 38.56
11 Hjelm Inga RaPi 58.02 0.18.26 37.00
12 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 1.05.24 0.25.48 32.41
13 Bäck Hannele Raseborg 1.07.43 0.28.07 30.89
14 Koskialho Elisabeth RaLu 1.23.37 0.44.01 24.68

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 42.42 0.00.00 51.29
2 Sipponen Airi PR 43.22 0.00.40 49.92
3 Haatio Pirkko HS 45.29 0.02.47 47.04
4 Salmenoja Hely HirvHe 46.38 0.03.56 45.34
5 Koivula Sirpa RasKa 47.34 0.04.52 43.92
6 Kanste Helena Raseborg 47.43 0.05.01 43.25
7 Suna Eija MSParma 50.47 0.08.05 40.14
8 Bergström Anneli EsSu 56.50 0.14.08 35.43
9 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 1.03.35 0.20.53 31.27
10 Windahl Leni Raseborg 1.06.14 0.23.32 29.63
11 Aminoff Carita Raseborg 1.08.58 0.26.16 28.09
12 Toikka Riitta RaPi 1.11.05 0.28.23 26.90
Jäntti Kerttu S-JKL HYL -
Riikonen Margit PertPe KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Maija VaRa 36.42 0.00.00 46.84
2 Eskola Pirkko Rasti88 39.05 0.02.23 43.04
3 Rahkasuo Kaarina Rasti88 39.24 0.02.42 41.76
4 Ketola Paula LoJa 41.30 0.04.48 38.76
5 Åsten Salme Raseborg 44.01 0.07.19 35.71
6 Havia Tuula MaMa 46.11 0.09.29 33.23
7 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 47.23 0.10.41 31.62
8 Saarinen Pirjo SalVie 48.54 0.12.12 29.88

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Raija RaLu 28.02 0.00.00 41.10
2 Tiira Anja Lynx 36.10 0.08.08 30.90
3 Isoherranen Kaarina HS 41.34 0.13.32 26.06
4 Lähde Milja SuSi 43.38 0.15.36 24.03
5 Mattila Riitta RasKa 48.50 0.20.48 20.76
6 Kirkkala Aino SuosmSa 50.00 0.21.58 19.59

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jakobsson Laura RasKa 48.21 0.00.00 63.63
2 Forsell Susanna Raseborg 50.33 0.02.12 59.34
3 Hanhijärvi Marjukka EsAk 53.24 0.05.03 54.73
4 Sundström Essi TP 1.00.15 0.11.54 47.23
5 Fiskars Mikaela Raseborg 1.00.31 0.12.10 45.75
6 Gustafsson Essi R-P 1.03.27 0.15.06 42.42
7 Kujansuu Ida MSParma 1.10.33 0.22.12 37.06

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokela Emmi SuSe 38.13 0.00.00 64.20
2 Schoultz von Katja OK77 44.25 0.06.12 54.49
3 Hakala Essi MSParma 45.15 0.07.02 52.74
4 Anttila Tiina SuSi 47.32 0.09.19 49.51
5 Sievi-Korte Sarianna Hiisi 48.06 0.09.53 48.23
6 Rantanen Emilia MSParma 51.34 0.13.21 44.34
7 Bäck Josefina Raseborg 56.00 0.17.47 40.23
8 Boxström Agneta SV 56.15 0.18.02 39.46
9 Rehn Nelli Lynx 57.16 0.19.03 38.17
10 Sandroos Lotta RasKa 58.26 0.20.13 36.84
11 Korpela Laura Rasti88 1.05.36 0.27.23 32.30
12 Rauttola Tiia-Maria HiKi 1.23.42 0.45.29 24.92

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martikainen Karoliina SV 38.39 0.00.00 53.32
2 Jalava Enni VaRa 38.43 0.00.04 52.34
3 Kinnala Venla TuS 40.45 0.02.06 48.89
4 Hanhijärvi Leenukka EsAk 43.43 0.05.04 44.78
5 Romu Sanni SomEsa 47.11 0.08.32 40.77
6 Aaltonen Anniina MSParma 47.23 0.08.44 39.87
7 Antikainen Inna TuS 49.00 0.10.21 37.85
8 Yliluikki Henna SuSi 50.27 0.11.48 36.08
9 Brink Johanna PIF 51.28 0.12.49 34.70
10 Högel Caroline SV 1.08.40 0.30.01 25.51

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantanen Essi MSParma 24.21 0.00.00
2 Donner Janina OK77 24.48 0.00.27
3 Koli Helmi SV 27.38 0.03.17
4 Rantala Jasmiina RaLu 30.26 0.06.05
5 Tulonen Jenna HiKi 31.32 0.07.11
6 Simola Anna LHR 32.01 0.07.40
7 Laukkanen Laura MSParma 35.19 0.10.58
Roine Veera HiKi HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Roos Renja AngA 28.02 0.00.00
2 Yliluikki Hilda SuSi 28.53 0.00.51
3 Saarinen Anu Rasti88 29.41 0.01.39
4 Jasu Anna Rasti88 30.42 0.02.40
5 Virtala Jenny PIF 34.47 0.06.45
6 Kemppainen Maria AngA 50.06 0.22.04

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viili Anni-Martta MSParma 34.14 0.00.00
2 Asklöf Aino Lynx 37.58 0.03.44
3 Laurén Jill PIF 39.43 0.05.29
4 Kuusisto Idaliina Koovee 52.40 0.18.26
Kemppainen Ronja AngA HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarinen Sini Rasti88 24.31 0.00.00
2 Tulonen Anna HiKi 26.41 0.02.10
3 Kurhinen Anna RaVa 30.29 0.05.58
4 Tuomisto Saara MSParma 39.53 0.15.22
Tormilainen Helmi Lynx HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Brink Henrika PIF 17.17 0.00.00
2 Haapala Jaana PR 18.04 0.00.47

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Lotte-Line MSParma 18.07 0.00.00
2 Salmi Sini TuS 18.29 0.00.22
3 Martikainen Kristiina SV 18.44 0.00.37
4 Tuomisto Kerttu MSParma 25.35 0.07.28
5 Laurén Sara PIF 27.54 0.09.47
6 Kemppainen Laura AngA 31.38 0.13.31
7 Virtala Emmi PIF 35.53 0.17.46

Sarja NAVOIN
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinonen Taika TuS 1.27.15 0.00.00