FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tornionlaakson Rastipäivät, 2. päivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vapa Marko S-2000 1.15.43 0.00.00 59.57 58.01
2 Linnainmaa Tero IkNV 1.16.00 0.00.17 57.87 56.35
3 Kurkela Mikko Koovee 1.24.45 0.09.02 50.56 49.24
4 Hyvönen Panu Pohjant 1.42.23 0.26.40 40.75 39.69
5 Oikarinen Matti S-2000 2.12.39 0.56.56 30.60 29.80
6 Kemppainen Jarno S-2000 2.53.31 1.37.48 22.75 22.15
Härkönen Lasse YlivKu HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puurunen Olli OuTa 1.26.11 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Perkkiö Tuomas AlatPi 1.00.33 0.00.00 40.75 39.82
2 Vapa Mikko FreeAd 1.04.02 0.03.29 36.60 35.77
3 Kalapudas Antti AlatPi 1.09.12 0.08.39 32.09 31.36
4 Rapo Mikko S-2000 1.13.25 0.12.52 28.56 27.92
Väkeväinen Ville LänRa EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkäräinen Jouni Pohjant 52.36 0.00.00 48.95 47.34
2 Viippola Ilpo OuTa 1.00.06 0.07.30 41.93 40.54
3 Grankull Kenneth Kronan 1.02.15 0.09.39 39.59 38.29
4 Heino Petteri Pohjant 1.02.26 0.09.50 38.59 37.32
5 Ponkala Risto AlatPi 1.02.33 0.09.57 37.64 36.40
6 Pohjola Mikko Lynx 1.04.01 0.11.25 35.91 34.73
7 Ronkainen Markus LapVe 1.06.22 0.13.46 33.81 32.70
8 Kotaniemi Janne AlatPi 1.06.43 0.14.07 32.81 31.73

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Petri SaPu 57.25 0.00.00 50.69 55.66
2 Kukkola Juha VePo 58.37 0.01.12 48.73 53.50
3 Lauri Hannu OH 59.09 0.01.44 47.36 52.00
4 Taulavuori Tero AlatPi 1.02.04 0.04.39 44.26 48.59
5 Kivilaakso Sami Lynx 1.10.59 0.13.34 37.93 41.64
6 Prykäri Jani S-2000 1.15.06 0.17.41 35.12 38.56
7 Liinamaa Olli Pohjant 1.17.30 0.20.05 33.33 36.60
8 Kultima Juha LapVe 1.29.11 0.31.46 28.35 31.13
9 Tuomaala Sauli S-2000 1.53.07 0.55.42 21.87 24.01

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Juha RasHy 54.08 0.00.00 43.39 42.37
2 Villanen Stefan KSF 1.05.34 0.11.26 34.75 33.93
3 Konttajärvi Seppo VePo 1.13.33 0.19.25 30.02 29.31
4 Luodonpää Risto AlatPi 1.26.07 0.31.59 24.82 24.24
5 Sirviö Petri VePo 1.36.08 0.42.00 21.50 21.00
6 Vilppola Arto AlatPi 1.40.27 0.46.19 19.88 19.41

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Timo RasHy 45.44 0.00.00 38.61 31.11
2 Haapasalmi Eero OH 54.31 0.08.47 31.18 25.12
3 Tepsa Antti LapVe 56.10 0.10.26 29.08 23.43
4 Hyvärinen Mikko S-2000 1.24.14 0.38.30 18.61 14.99
5 Ruotsalainen Keijo Pohjant 1.46.50 1.01.06 14.05 11.32

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilminko Pauli SiSe 54.17 0.00.00 39.22 38.88
2 Kurkela Reino OH 58.45 0.04.28 35.15 34.84
3 Turunen Esa LapVe 1.02.00 0.07.43 32.28 32.00
4 Tolppi Juha LänRa 1.13.07 0.18.50 26.50 26.27
5 Keltamäki Seppo JoKu 1.16.26 0.22.09 24.51 24.30
6 Korhonen Ari S-2000 1.22.16 0.27.59 22.00 21.81

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juutinen Hannu Pohjant 58.44 0.00.00
Mustonen Lauri AlatPi KES -
Torikka Kullervo S-2000 KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Juhani SalRe 48.35 0.00.00 23.82 24.14
2 Mattila Seppo KoskRi 52.35 0.04.00 20.36 20.63
3 Lukkarinen Olavi Pohjant 53.18 0.04.43 18.46 18.70

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekström Marcus KauWi 22.12 0.00.00 13.20 13.20
2 Nikula Reino OuTa 29.53 0.07.41 9.07 9.07
3 Liikamaa Voitto YllRa 45.24 0.23.12 5.49 5.49

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ukkola Sakari Pohjant 54.06 0.00.00
2 Muotka Miika OH 1.25.42 0.31.36

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heino Veikka Pohjant 39.34 0.00.00 33.81 23.26
2 Tolvanen Elias AlatPi 47.04 0.07.30 27.00 18.58
3 Palokangas Tatu AlatPi 55.06 0.15.32 21.85 15.03
4 Kultima Lauri LapVe 59.23 0.19.49 19.15 13.18

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lifflander Jesse SalRe 53.19 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Santeri Pohjant 23.30 0.00.00
2 Grankull Sebastian Kronan 31.30 0.08.00
3 Lauri Heikki OH 36.01 0.12.31

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti OuTa 11.36 0.00.00
2 Ekonoja Kasper PelPo 12.29 0.00.53
3 Puurunen Joona OuTa 17.43 0.06.07
4 Muotka Konsta OH 33.57 0.22.21

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäkäräinen Eeli Pohjant 14.43 0.00.00
2 Puurunen Peetu OuTa 19.03 0.04.20
Korpi Joona LänRa EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Venla AlatPi 1.04.37 0.00.00 66.29 62.08
2 Niva Sara Pohjant 1.07.34 0.02.57 61.02 57.14
3 Pajunen Jenna AnttU 1.22.19 0.17.42 48.13 45.07
4 Hangasmaa Hanna YlivKu 1.24.19 0.19.42 45.09 42.22
Rantala Aino OH EIL -
Tepsa Anna-Eerika LapVe HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Kurkela Anna OH EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vaara Annika LapVe 50.00 0.00.00 26.40 26.40
2 Kurittu Kaisa S-JKL 1.06.28 0.16.28 18.87 18.87
3 Ronkainen Ritva LapVe 1.06.42 0.16.42 17.81 17.81
4 Kosenius Anna-Kaisa HyRa 1.34.05 0.44.05 11.93 11.93

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martinmäki Kaisu Pohjant 51.19 0.00.00 42.94 42.27
2 Grankull Jaana Kronan 52.39 0.01.20 40.96 40.31
3 Torvinen Sirpa OH 52.42 0.01.23 40.03 39.39
4 Frant Nina S-2000 1.02.00 0.10.41 33.26 32.73
5 Heino Sanna Pohjant 1.03.01 0.11.42 31.97 31.47
6 Komu Heidi S-2000 1.04.10 0.12.51 30.66 30.18
7 Lauri Laura OH 1.08.33 0.17.14 28.01 27.57
8 Kultima Jutta LapVe 1.59.51 1.08.32 15.63 15.38

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolvanen Heidi AlatPi 56.08 0.00.00 28.53 28.53
2 Taulavuori Tarja AlatPi 56.43 0.00.35 27.18 27.18
3 Haataja Katri OH 58.44 0.02.36 25.22 25.22
4 Liinamaa Johanna Pohjant 1.08.41 0.12.33 20.69 20.69
5 Tupitsa Sari RastiE4 1.09.12 0.13.04 19.67 19.67
Viitanen Kirsi OH EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalmi Tuija OH 1.01.50 0.00.00 31.91 31.37
2 Väärälä Marita OH 1.07.52 0.06.02 28.35 27.86
3 Lehvonen Riitta LapVe 1.08.32 0.06.42 27.35 26.89
4 Tervo Maarit SaKa 1.09.36 0.07.46 26.22 25.78
5 Jurvakainen Tuija RasHy 1.19.44 0.17.54 22.27 21.89
Partanen Tuula RasHy HYL -
Kanerva Kerttu LapVe KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Kii OH 1.23.07 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Raili LapVe 52.10 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 39.31 0.00.00
2 Haase Tuula OH 54.43 0.15.12

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Varis Tuula OH 1.06.01 0.00.00
2 Nikula Irma OuTa 1.33.12 0.27.11

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpi Anna LänRa 44.10 0.00.00 63.29 57.14
2 Viippola Venla OuTa 47.02 0.02.52 58.16 52.51
3 Taulavuori Anni AlatPi 48.10 0.04.00 55.55 50.15
4 Lauri Silja OH 49.49 0.05.39 52.50 47.41
5 Holopainen Oili S-2000 50.03 0.05.53 51.06 46.10
6 Palokangas Mette AlatPi 54.08 0.09.58 46.10 41.63
7 Lauri Elina OH 1.01.19 0.17.09 39.73 35.87
8 Portimojärvi Emma-Leena OH 1.03.07 0.18.57 37.64 33.99

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Anttila Minea Pohjant EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Anttila Ilona Pohjant EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Grankull Daniela Kronan 17.02 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kultima Hanna LapVe 17.43 0.00.00
2 Perkkiö Lotta AlatPi 18.20 0.00.37
3 Ekonoja Emilia PelPo 21.54 0.04.11
Anttila Oona Pohjant EIL -