FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Karhurastit 2021
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Venla AlatPi 52.26 0.00.00 88.61 87.07
2 Jalava Enni MSParma 54.29 0.02.03 84.37 82.90
3 Oksanen Maiju KangSK 55.49 0.03.23 81.46 80.04
4 Eerola Lotta TP 56.10 0.03.44 80.06 78.67
5 Haanpää Anni TP 56.51 0.04.25 78.23 76.87
6 Uotila Ulrika KangSK 57.01 0.04.35 77.12 75.78
7 Ojala Jenny Koovee 1.00.46 0.08.20 71.55 70.30
8 Leskinen Anne-Mari Lynx 1.02.26 0.10.00 68.84 67.64
9 Punto Elli RaN 1.02.36 0.10.10 67.86 66.68
10 Koli Helmi Lynx 1.04.45 0.12.19 64.84 63.71
11 Juva Jonna AngA 1.06.13 0.13.47 62.65 61.56
12 Kinnala Venla TuS 1.09.53 0.17.27 58.65 57.63
13 Saarinen Anu Rasti88 1.14.40 0.22.14 54.23 53.28
14 Nurmo Katariina PunKu 1.16.28 0.24.02 52.30 51.39
15 Tenho Sanni L-LL 2.11.24 1.18.58 30.06 29.53

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Tuuli Lynx 29.42 0.00.00 60.52 57.89
2 Paunonen Tuuli Koovee 33.32 0.03.50 52.80 50.50
3 Mäkelä Joosefiina AngA 35.27 0.05.45 49.18 47.04
4 Ylikylä Sanna AngA 37.09 0.07.27 46.20 44.20
5 Joensivu Inka VaHa 38.55 0.09.13 43.41 41.53
6 Sandroos Lotta TP 39.12 0.09.30 42.41 40.57
7 Jalanto Essi KangSK 43.48 0.14.06 37.34 35.72
8 Jokela Elina RaN 45.59 0.16.17 34.98 33.46
9 Lehtiniemi Iisa SaSu 47.25 0.17.43 33.36 31.91
10 Kalari Tanja TP 51.12 0.21.30 30.37 29.05
11 Koskinen Riikka RaN 1.00.04 0.30.22 25.43 24.33

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saetalu Daisi MSParma 1.18.08 0.00.00
2 Niittymäki Johanna Hiilto 1.20.01 0.01.53

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siivonen Hanna-Mari Koovee 52.40 0.00.00 66.91 67.73
2 Tiits Laura TP 55.17 0.02.37 62.37 63.14
3 Kovalainen Ulla-Maria TP 1.04.09 0.11.29 52.57 53.22
4 Gustafsson Leena EuVe 1.07.22 0.14.42 48.94 49.55
5 Krappe Johanna MSParma 1.45.20 0.52.40 30.59 30.96
6 Koivunen Pia TP 1.48.01 0.55.21 29.13 29.49
Saarinen Henna TP KES -
Vaara Inga-Maria KaRa KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nymalm Sanna PIF 44.10 0.00.00
2 Ketola Heli Koovee 55.00 0.10.50

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Sirra KangSK 33.59 0.00.00 61.30 57.05
2 Saarijärvi Sari RaN 38.19 0.04.20 52.33 48.70
3 Rintanen Mari KangSK 44.16 0.10.17 43.53 40.51
4 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 50.49 0.16.50 36.38 33.86
5 Havia-Kinnala Helena AngA 52.08 0.18.09 33.96 31.61

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Äijälä Tiina KangSK 38.12 0.00.00 47.04 45.28
2 Nurmi Anne AngA 44.07 0.05.55 40.05 38.55
3 Mäkelä Tiina RaTU 51.07 0.12.55 33.98 32.71
4 Seppälä Anu EE 52.39 0.14.27 32.42 31.21
5 Kallio Kaisa SiikSi 53.10 0.14.58 31.54 30.36
6 Reiman Anu AngA 1.00.37 0.22.25 27.17 26.16
7 Koivuniemi Leena RaN 1.03.55 0.25.43 25.30 24.36
8 Tuuppa Riikka EKU 1.05.07 0.26.55 24.38 23.46
9 Haajanen Ulrika Raseborg 1.21.25 0.43.13 19.13 18.41
10 Pyymäki Pirjo EsSu 1.30.45 0.52.33 16.83 16.20
Viilo Annika TP EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 37.42 0.00.00 50.70 47.47
2 Kokkila Marita EsSu 44.14 0.06.32 42.56 39.85
3 Laurila Saija KangSK 44.31 0.06.49 41.65 39.00
4 Toivonen Merja EE 46.40 0.08.58 39.11 36.63
5 Maijala Sari EE 49.16 0.11.34 36.47 34.15
6 Jalanto Terttu KangSK 50.47 0.13.05 34.81 32.60
7 Luovula Pia SuosmSa 54.43 0.17.01 31.79 29.77
8 Nummikoski Maarit UlvUra 1.02.32 0.24.50 27.35 25.62
9 Paunonen Silva Koovee 1.05.38 0.27.56 25.63 24.00
10 Toivanen Tuula RaN 1.16.46 0.39.04 21.54 20.17
Kimpisalo Leena SiikSi HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 36.42 0.00.00 48.66 48.30
2 Korpio Aulikki VaHa 41.25 0.04.43 42.47 42.16
3 Niemi Tuire TP 45.05 0.08.23 38.43 38.14
4 Salmenoja Hely HirvHe 48.28 0.11.46 35.19 34.93
5 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 51.27 0.14.45 32.63 32.38
6 Elomäki Irmeli VaHa 1.02.45 0.26.03 26.33 26.13
7 Kiiskinen Gunnevi TP 1.18.30 0.41.48 20.70 20.55
8 Nurminen Aila Hiisi 1.20.27 0.43.45 19.87 19.72
9 Sepponen Raija JäPa 2.01.54 1.25.12 12.89 12.80
Moilanen Kirsti MaMa KES -
Roslöf Ursula KSF KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Irmeli HirvHe 40.17 0.00.00 46.50 45.32
2 Verha Maija VaRa 43.02 0.02.45 42.60 41.52
3 Alexandersson Gia PIF 46.23 0.06.06 38.66 37.67
4 Venäläinen Kaija VaHa 51.50 0.11.33 33.82 32.96
5 Kohijoki Liisa PunKu 1.07.52 0.27.35 25.24 24.60
6 Lankia Hilkka TP 1.09.46 0.29.29 23.97 23.36
Malmsten Beatrice Lynx EIL -
Ritasalo Maaria VaRa KES -
Koivula Sirpa HS HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 39.58 0.00.00 37.72 38.15
2 Mannervesi Helena RaLu 44.32 0.04.34 32.58 32.95
3 Ruusunen Marja-Liisa EE 55.10 0.15.12 25.28 25.57
Kirkkala Aino SuosmSa HYL -
Koskinen Marja-Terttu VaHa HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmo Marjaana PunKu 1.20.43 0.00.00
2 Järventausta Ennimaria KyRa 1.30.05 0.09.22
Hyörtti Maria RaLu EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikkakoski Ilona TP 53.36 0.00.00 41.02 38.95
2 Pirilä Elisa MSParma 55.49 0.02.13 37.42 35.54
3 Nurmo Pauliina PunKu 1.15.12 0.21.36 26.32 24.99
4 Henttonen Kerttu ValSu 1.50.11 0.56.35 16.96 16.11

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kulju Eevi HlS 37.38 0.00.00 52.67 49.61
2 Kaikkonen Oona Koovee 37.45 0.00.07 51.72 48.72
3 Lillqvist Isabella TP 37.50 0.00.12 50.82 47.87
4 Salonen Heidi Koovee 40.40 0.03.02 46.55 43.85
5 Davidsson Linnéa TP 40.44 0.03.06 45.75 43.09
6 Hyörtti Sini RaLu 41.51 0.04.13 43.81 41.27
7 Raimovaara Emma HlS 43.27 0.05.49 41.52 39.10
8 Lehtonen Venla RasKa 46.50 0.09.12 37.88 35.68
9 Poijärvi Aino RaN 47.47 0.10.09 36.51 34.39
10 Peltonen Iida-Maria RasKa 1.24.12 0.46.34 20.36 19.18
11 Kajander Alli TP 1.26.32 0.48.54 19.47 18.34

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Hanni Koovee 19.11 0.00.00
2 Laino Siiri KanSu 23.18 0.04.07
3 Ahlfors Erika TP 23.55 0.04.44
4 Palomäki Emilia UlvUra 24.26 0.05.15
5 Niemenmaa Meeri IkNV 26.44 0.07.33
6 Järvenpää Seela TP 27.59 0.08.48
7 Oksa Siiri RasKa 30.55 0.11.44
8 Raukola Venla KanSu 31.58 0.12.47

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 14.55 0.00.00
2 Määttänen Stella RasKa 15.53 0.00.58
3 Tiusanen Saara UlvUra 21.58 0.07.03
4 Laine Liina LLuja 24.28 0.09.33
5 Honkala Emmi TP 25.57 0.11.02

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tomula Inka RasKa 38.16 0.00.00
2 Salomaa Aino KanSu 40.20 0.02.04
3 Tiusanen Essi UlvUra 40.54 0.02.38

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kalari Kaisla TP 11.47 0.00.00
2 Malm Saara TP 13.15 0.01.28
3 Oksa Jenni RasKa 13.27 0.01.40
4 Lauronen Anni TP 13.34 0.01.47
5 Tapiola Aada AngA 14.28 0.02.41
6 Kulju Silva HlS 15.08 0.03.21
7 Lehtonen Aurora UlvUra 15.15 0.03.28
8 Saarinen Taimi TP 17.49 0.06.02
9 Korte Martta TuS 21.31 0.09.44
10 Varesvuo Siiri RasKa 23.37 0.11.50
11 Lehtonen Viola RasKa 27.49 0.16.02
Tiits Maria TP HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siivonen Anni Koovee 9.14 0.00.00
2 Andelmaa Oona AngA 11.19 0.02.05
3 Kalari Inkamari TP 13.43 0.04.29
4 Lauronen Elina TP 14.02 0.04.48
5 Koivusalo Elli RasKa 15.18 0.06.04
6 Kujansuu Siiri RasKa 17.43 0.08.29
7 Siivonen Aino Koovee 19.06 0.09.52
8 Ojanen Siiri RasKa 20.20 0.11.06
9 Heinilä Pinja RasKa 25.21 0.16.07
10 Hellsten Ellen UlvUra 31.03 0.21.49
11 Leskinen Elsa Lynx 48.17 0.39.03
Niemenmaa Reetta IkNV EIL -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuukka Anton TP 58.17 0.00.00 91.57 91.27
2 Ikonen Pasi PR 59.56 0.01.39 88.10 87.81
3 Mäkelä Tuomo AngA 1.01.24 0.03.07 85.06 84.78
4 Eerola Mikko TP 1.01.48 0.03.31 83.59 83.31
5 Sirén Mikko AngA 1.02.09 0.03.52 82.19 81.92
6 Huila Joona Hiisi 1.03.52 0.05.35 79.09 78.83
7 Leskinen Aleksi Lynx 1.04.09 0.05.52 77.85 77.59
8 Ruohola Aaro MSParma 1.05.15 0.06.58 75.66 75.41
9 Ylikylä Petja AngA 1.06.02 0.07.45 73.90 73.65
10 Vanhanen Konsta IkNV 1.06.54 0.08.37 72.08 71.85
11 Toivonen Eevert KangSK 1.07.02 0.08.45 71.09 70.85
12 Mustajoki Olli TP 1.15.39 0.17.22 62.24 62.03
13 Salo Riku SiikSi 1.30.11 0.31.54 51.57 51.40
Mieskoski Kimmo RaLu KES -
Pihl Peeter MSParma HYL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppänen Kari-Pekka EsSu 53.51 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luoma Ville HiKi 1.09.07 0.00.00 41.95 40.09
2 Lauronen Jarkko LaihLu 1.16.08 0.07.01 35.23 33.66
3 Pajunen Jari PertPe 1.35.23 0.26.16 25.84 24.69
Jokela Juha PäLuLu EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sipilä Mikko KangSK 54.08 0.00.00 71.72 70.01
2 Detkov Sergei Hiisi 56.03 0.01.55 68.11 66.49
3 Saarinen Timo VaHa 58.33 0.04.25 64.10 62.58
4 Hyytiäinen Antti KangSK 1.04.00 0.09.52 57.63 56.26
5 Räty Harri HiKi 1.07.12 0.13.04 53.92 52.64
6 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 1.11.57 0.17.49 49.46 48.29
7 Siivonen Jere PirHi 1.16.17 0.22.09 45.81 44.72
8 Niemenmaa Jari IkNV 1.20.24 0.26.16 42.66 41.64
9 Teriö Tatu TuS 1.23.50 0.29.42 40.14 39.18
10 Toivo Marko LLuja 1.47.47 0.53.39 30.62 29.89

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Repo Ville TP 52.30 0.00.00 58.50 56.88
2 Vaininen Juha TuS 1.00.49 0.08.19 49.55 48.18
3 Hopearuoho Jan KaRa 1.06.40 0.14.10 44.34 43.11
4 Teerikoski Petri LLuja 1.07.59 0.15.29 42.63 41.46
5 Rintala Veli-Matti MSParma 1.08.37 0.16.07 41.40 40.26
6 Myöhänen Mikko MusNe 1.10.39 0.18.09 39.39 38.31
7 Riikonen Jarno TP 1.12.00 0.19.30 37.85 36.81
8 Toivio Matti RaPi 1.13.14 0.20.44 36.43 35.43
Tukiainen Heikki TP HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nymalm Sören PIF 52.29 0.00.00 62.27 61.49
2 Helin Timo VaRa 55.11 0.02.42 58.54 57.81
3 Venäläinen Toni VaHa 56.21 0.03.52 56.66 55.95
4 Haanpää Tuomo TP 59.33 0.07.04 52.98 52.32
5 Ojala Jari PirHi 1.04.59 0.12.30 47.97 47.37
6 Jokela Jari RaN 1.05.18 0.12.49 47.16 46.57
7 Nieminen Jyrki LHR 1.05.56 0.13.27 46.14 45.56
8 Ruuska Vesa KangSK 1.07.35 0.15.06 44.45 43.89
9 Ketola Mika Koovee 1.08.49 0.16.20 43.11 42.57
10 Hakamäki Matti S-JKL 1.21.03 0.28.34 36.14 35.68
11 Nurmo Mika PunKu 1.23.42 0.31.13 34.54 34.11
12 Nappu Juha TuNMKY 1.23.56 0.31.27 34.00 33.57
13 Kuosmanen Tuomo Pihkan 1.25.29 0.33.00 32.94 32.52
Tuominen Hans Pihkan EIL -
Mehtälä Markku Pihkan KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 49.23 0.00.00 59.68 59.30
2 Pyymäki Leo EsSu 53.00 0.03.37 55.01 54.66
3 Jaakkola Jari MaMa 58.05 0.08.42 49.65 49.34
4 Reiman Jarmo AngA 1.00.39 0.11.16 47.03 46.73
5 Nyholm Thomas Trian 1.00.47 0.11.24 46.41 46.11
6 Harju Juha-Pekka TP 1.03.46 0.14.23 43.74 43.46
7 Virta Marko TuS 1.05.38 0.16.15 42.02 41.75
8 Haajanen Leif Raseborg 1.06.02 0.16.39 41.28 41.02
9 Ruohola Risto MSParma 1.09.31 0.20.08 38.76 38.51
10 Metsälä Risto IkNV 1.10.16 0.20.53 37.90 37.66
11 Savilahti Petri Lynx 1.11.39 0.22.16 36.73 36.49
12 Ranta Olli PäLuLu 1.17.13 0.27.50 33.67 33.45
13 Pietikäinen Timo Pihkan 1.31.51 0.42.28 27.96 27.78
14 Kilpi Ari IkNV 1.39.58 0.50.35 25.37 25.21
15 Lahdenmäki Pertti UlvUra 2.07.35 1.18.12 19.63 19.51

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Timo Hiisi 1.01.05 0.00.00 42.49 40.76
2 Granholm Tommi Koovee 1.01.06 0.00.01 41.57 39.88
3 Teittinen Matti KoKV 1.06.44 0.05.39 37.22 35.71
4 Hyvärinen Vesa RaN 1.08.35 0.07.30 35.41 33.97
5 Maijala Kari EE 1.09.45 0.08.40 34.02 32.64
6 Toivonen Jari EE 1.10.47 0.09.42 32.74 31.41
7 Mäkitalo Mikko KauKa 1.15.18 0.14.13 30.03 28.81
8 Jalanto Esko KangSK 1.22.19 0.21.14 26.80 25.71

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Esa TarpSu 43.39 0.00.00 49.95 49.87
2 Nummi Esko PunKu 44.56 0.01.17 48.07 47.99
3 Halme Tapio AngA 47.14 0.03.35 45.30 45.22
4 Kiiskinen Arto TP 47.39 0.04.00 44.47 44.40
5 Ölander Ralf KSF 51.06 0.07.27 41.07 41.00
6 Kuivala Juha TuS 52.28 0.08.49 39.61 39.54
7 Hirvelä Reijo SuosmSa 52.49 0.09.10 38.96 38.90
8 Ritanotko Markku TuMe 52.52 0.09.13 38.54 38.47
9 Lindroos Mårten KSF 53.09 0.09.30 37.95 37.88
10 Kuivala Hannu TuS 57.36 0.13.57 34.66 34.60
11 Paunonen Hannu Koovee 1.02.55 0.19.16 31.41 31.35
12 Hannukainen Raimo KanSu 1.03.40 0.20.01 30.72 30.67
13 Laine Esa KauPo 1.05.15 0.21.36 29.66 29.61
14 Huikkola Markku KangSK 1.12.35 0.28.56 26.38 26.34
15 Mäki Erkki EE 1.22.25 0.38.46 22.98 22.95
16 Nurminen Hannu Hiisi 1.50.28 1.06.49 16.96 16.93
Hongisto Keijo LoJa EIL -
Korpio Timo VaHa KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rauhamäki Kimmo JRV 43.07 0.00.00 47.48 46.64
2 Hiirijoki Pentti SuSe 46.24 0.03.17 43.90 43.12
3 Salmenoja Pertti HirvHe 46.29 0.03.22 43.60 42.83
4 Mäkelä Harri SuSe 49.37 0.06.30 40.64 39.92
5 Koistinen Leo VaRa 50.34 0.07.27 39.67 38.97
6 Pusa Raimo OrPo 53.45 0.10.38 37.13 36.48
7 Koskinen Kaj VaHa 55.14 0.12.07 35.95 35.32
8 Ritala Ola EE 55.19 0.12.12 35.71 35.08
9 Wessman Risto HiKi 55.44 0.12.37 35.26 34.64
10 Hakanen Kai ValSu 57.06 0.13.59 34.24 33.63
11 Alexandersson Yngve PIF 58.16 0.15.09 33.38 32.79
12 Eklund Ralf RaLu 59.08 0.16.01 32.71 32.14
13 Lindstedt Tapio OrPo 59.38 0.16.31 32.27 31.70
14 Ylikoski Erkki KanSu 59.39 0.16.32 32.09 31.52
15 Hämäläinen Seppo KanSu 1.02.00 0.18.53 30.71 30.17
16 Laine Jaakko HS 1.03.42 0.20.35 29.73 29.20
17 Hörkkö Jaakko L-HR 1.04.18 0.21.11 29.29 28.77
18 Oikarinen Pertti SuomRa 1.05.24 0.22.17 28.64 28.14
19 Turpeinen Timo VaajTe 1.14.23 0.31.16 25.04 24.60
20 Humalamäki Hannu ÄhtU 1.28.31 0.45.24 20.93 20.56
21 Terävä Seppo Pihkan 1.37.17 0.54.10 18.94 18.60
Lehtiniemi Pekka SaSu KES -
Viljanen Keijo LoJa KES -
Keränen Kauko UrjU HYL -
Rautanen Pauli JäPa HYL -
Roivas Matti UrjU HYL -
Ovaska Ari EE HYL -
Nurminen Markku SuosmSa HYL -
Leino Tapio HS HYL -
Koskinen Timo VaHa HYL -
Aarnio Seppo RaPi HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hongisto Heimo LoJa 40.13 0.00.00 41.99 42.34
2 Tammisaari Pentti HirvHe 43.04 0.02.51 38.93 39.25
3 Rusko Heikki VaajTe 43.20 0.03.07 38.41 38.73
4 Moisio Kalevi TuS 44.07 0.03.54 37.46 37.77
5 Hedenström Rauno MaMa 45.42 0.05.29 35.89 36.19
6 Kärkkäinen Antero RaLu 46.43 0.06.30 34.86 35.14
7 Virtanen Kalle RaLu 48.02 0.07.49 33.65 33.93
8 Heinonen Heikki LHR 48.55 0.08.42 32.79 33.07
9 Elonen Matti RaLu 52.39 0.12.26 30.24 30.49
10 Grönroos Timo MSParma 1.00.22 0.20.09 26.17 26.39
11 Koski Matti J NOK 1.01.20 0.21.07 25.57 25.78
12 Mannervesi Simo RaLu 1.02.12 0.21.59 25.02 25.22
13 Heerman Stig RaLu 1.02.19 0.22.06 24.77 24.98
14 Jokinen Juhani MaMa 1.03.19 0.23.06 24.19 24.39
15 Torpo Tapani KanSu 1.03.30 0.23.17 23.93 24.13
16 Kärkkäinen Eero EsSu 1.06.12 0.25.59 22.77 22.96
17 Paavola Vesa EE 1.06.43 0.26.30 22.42 22.60
18 Valta Matti JRV 1.15.46 0.35.33 19.58 19.74
19 Jylhä Keijo JRV 1.28.04 0.47.51 16.71 16.85
Hahto Matti OrPo KES -
Urhonen Seppo TuS HYL -
Verha Koitto VaRa HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä Pauli SuSe 43.36 0.00.00 37.20 36.49
2 Eilu Kalevi RaLu 48.21 0.04.45 33.04 32.41
3 Juhonsalo Matti LHR 52.22 0.08.46 30.04 29.47
4 Rosenqvist Onni SuosmSa 52.57 0.09.21 29.25 28.69
5 Paavola Seppo EE 53.53 0.10.17 28.29 27.75
6 Rantala Heikki EE 55.09 0.11.33 27.20 26.68
7 Rintala Pentti Hiisi 58.26 0.14.50 25.26 24.77
8 Lehmuskallio Markku RaLu 1.10.14 0.26.38 20.67 20.27
9 Saario Pentti LoJa 1.15.29 0.31.53 18.91 18.55
10 Sukki Martti LHR 1.51.48 1.08.12 12.55 12.31
Kuusisto Seppo RaLu KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helariutta Eero RasKa 1.48.45 0.00.00
2 Brax Asko TP 2.09.02 0.20.17

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Eemil RaN 1.08.27 0.00.00
2 Schüle Joel Koovee 1.27.21 0.18.54

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sankelo Sampo LapVi 52.11 0.00.00 65.78 64.27
2 Sankelo Verneri LapVi 1.04.33 0.12.22 49.19 48.06
3 Axelin Eelis PR 1.07.21 0.15.10 43.32 42.32
Koskinen Mikael RaN EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fritzen Florian Lynx 41.38 0.00.00 57.20 54.77
2 Lahti Paavo RasKa 44.14 0.02.36 52.94 50.69
3 Noponen Juho EsSu 45.50 0.04.12 50.22 48.09
4 Kujansuu Aaro RasKa 46.35 0.04.57 48.56 46.50
5 Mäenpää Jaakko KR 48.19 0.06.41 46.00 44.05
6 Punto Eetu RaN 49.17 0.07.39 44.29 42.41
7 Kulju Kalle HlS 52.21 0.10.43 40.94 39.20
8 Harju Tuomas RaN 53.26 0.11.48 39.37 37.70
9 Tuominen Rami KanSu 53.53 0.12.15 38.30 36.68
10 Niemensivu Roni RaLu 1.01.01 0.19.23 33.17 31.77

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syväterä Sampo TP 19.15 0.00.00
2 Kivioja Arttu RasKa 19.59 0.00.44
3 Nurmo Olavi PunKu 21.08 0.01.53
4 Ruohomäki Waltteri RasKa 21.23 0.02.08
5 Leskinen Eemeli Lynx 21.44 0.02.29
6 Pajunen Konsta ValSu 34.07 0.14.52
Mäenpää Ilmari KR HYL -
Kujansuu Lauri RasKa HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Penttilä Akseli Koovee 15.18 0.00.00
2 Teerikoski Pyry LLuja 15.37 0.00.19
3 Riikonen Eevert TP 17.35 0.02.17
4 Hellsten Aaron UlvUra 23.48 0.08.30

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Konsta Koovee 28.22 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vuorenmaa Joona Koovee 12.03 0.00.00
2 Heinilä Pyry RasKa 12.21 0.00.18
3 Kivistö Joona TP 12.27 0.00.24
4 Tomula Otso RasKa 12.51 0.00.48
5 Siivonen Eero Koovee 14.00 0.01.57
6 Repo Saku TP 15.04 0.03.01
7 Ojanen Arto RasKa 17.39 0.05.36

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lötjönen Peetu EsSu 9.47 0.00.00
2 Kivistö Aleksi TP 10.40 0.00.53
3 Leskinen Eino Lynx 10.41 0.00.54
4 Honkala Niilo TP 12.05 0.02.18
5 Ahlfors Matias TP 16.24 0.06.37
6 Tiits Kaarle TP 17.06 0.07.19
7 Lötjönen Kaapo EsSu 18.12 0.08.25
8 Hohkuri Ville UlvUra 18.18 0.08.31
9 Kotta Miikka KanSu 21.18 0.11.31
10 Määttä Paulus MSParma 21.46 0.11.59
11 Tiusanen Eero UlvUra 23.50 0.14.03
12 Raimovaara Leo HlS 25.16 0.15.29
13 Salomaa Paavo KanSu 30.31 0.20.44
14 Gustafsson Tuomas EuVe 32.45 0.22.58
Itävuo Roope TP EIL -