FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Vehkalahden Veikkojen kevätkansalliset ja Kaakon keskimatkan AM
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nenonen Lauri KR 31.02 0.00.00 86.75 85.58
2 Hirvikallio Joni Koovee 31.08 0.00.06 85.75 84.60
3 Lakanen Jonne LappRi 33.37 0.02.35 78.75 77.69
4 Lindqvist Arttu KS 33.45 0.02.43 77.77 76.73
5 Tani Jukka KS 35.02 0.04.00 74.28 73.28
6 Myllärinen Jani LappRi 36.48 0.05.46 70.11 69.16
7 Snickars Caj OK77 37.46 0.06.44 67.72 66.81
8 Hapola Tuomas RaKaS 38.05 0.07.03 66.57 65.67
9 Etula Atte LS-37 39.25 0.08.23 63.75 62.89
10 Martomaa Simo KR 40.09 0.09.07 62.02 61.19
11 Pukema Hannu-Pekka RR 40.50 0.09.48 60.43 59.62
12 Sorsa Lauri HiKi 41.27 0.10.25 58.99 58.20
13 Huomolin Ville LappRi 42.16 0.11.14 57.32 56.55
14 Maajärvi Matti LappRi 42.36 0.11.34 56.35 55.59
15 Klemola Saul RaKaS 45.01 0.13.59 52.83 52.12
16 Hakkarainen Markus RaKaS 48.17 0.17.15 48.79 48.13
17 Pellinen Veeti JoKu 49.01 0.17.59 47.60 46.96
18 Jokisalo Olli KuUS 1.28.26 0.57.24 26.13 25.78
Saikko Ville LappRi KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppila Sanna AngA 30.18 0.00.00 81.41 78.91
2 Pylvänäinen Henna KS 34.46 0.04.28 70.29 68.12
3 Laukkanen Marja KS 35.36 0.05.18 67.99 65.90
4 Peltonen Liisa KS 35.54 0.05.36 66.78 64.73
5 Kiuru Veera RaKaS 36.56 0.06.38 64.28 62.31
6 Heikkinen Paula RaKaS 37.23 0.07.05 62.89 60.96
7 Moilanen Anna KR 37.44 0.07.26 61.70 59.80
8 Ovaska Jenni KR 37.58 0.07.40 60.71 58.84
9 Vääränen Sari KS 38.00 0.07.42 60.05 58.20
10 Väyrynen Anni KyS 39.29 0.09.11 57.20 55.44
11 Suomalainen Riikka LappRi 42.39 0.12.21 52.41 50.80
12 Pekkala Sini EsSu 44.58 0.14.40 49.20 47.69
13 Vainikka Kaisa KS 45.43 0.15.25 47.89 46.41
14 Salminen Henna OK77 47.23 0.17.05 45.71 44.31
15 Hietala Miina KyS 48.49 0.18.31 43.90 42.55
16 Kantanen Raisa JoKu 55.28 0.25.10 38.22 37.04
17 Tani Leena KS 56.49 0.26.31 36.90 35.77

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ovaska Vesa LuuRa 37.02 0.00.00 27.16 27.16
2 Torniainen Heikki LappRi 37.28 0.00.26 25.50 25.50
3 Sarilampi Pasi KS 46.43 0.09.41 19.38 19.38
4 Ovaska Panu LuuRa 49.27 0.12.25 17.29 17.29

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lintunen Sampsa RaKaS 33.34 0.00.00 51.84 49.90
2 Soini Jussi KS 37.13 0.03.39 45.75 44.04
3 Asikainen Pasi JoKu 40.19 0.06.45 41.31 39.77
4 Pokela Jukka LuuRa 41.10 0.07.36 39.55 38.07
5 Ruotsalainen Ville LappRi 41.49 0.08.15 38.05 36.62
6 Kiiski Mikko KyS 45.10 0.11.36 34.40 33.11
7 Myyryläinen Jani Navi 48.03 0.14.29 31.56 30.38
8 Hietanen Aki SKVuoksi 58.27 0.24.53 25.31 24.36

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiuru Jani RaKaS 33.03 0.00.00 57.91 56.62
2 Lilja Arto AnttU 33.14 0.00.11 56.87 55.60
3 Saarilaakso Miko LappRi 34.03 0.01.00 54.80 53.58
4 Saarela Jarno KyS 34.31 0.01.28 53.37 52.18
5 Seppälä Ville KyS 34.43 0.01.40 52.37 51.21
6 Tonder Mika SKVuoksi 36.35 0.03.32 49.04 47.95
7 Karvonen Ossi KS 39.47 0.06.44 44.50 43.51
8 Salo Jukka KuUS 40.15 0.07.12 43.39 42.42
9 Munne Jarkko Kajo 41.09 0.08.06 41.86 40.93
10 Marttinen Jarno AnttU 43.34 0.10.31 38.99 38.12
11 Tani Jukka KyS 44.11 0.11.08 37.90 37.06
12 Miikki Jussi SKVuoksi 45.26 0.12.23 36.33 35.52
13 Kiintola Jarno KS 1.03.51 0.30.48 25.48 24.91

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Jarkko RaVa 27.30 0.00.00 54.00 51.83
2 Neuvonen Janne LuuRa 29.37 0.02.07 49.39 47.40
3 Forsblom Vesa LS-37 29.47 0.02.17 48.37 46.42
4 Heinilä Hannu RaVa 30.01 0.02.31 47.25 45.34
5 Tielinen Vesa LuuRa 30.20 0.02.50 46.02 44.17
6 Poikonen Pasi JoKu 33.07 0.05.37 41.48 39.81
7 Pellinen Antti JoKu 33.39 0.06.09 40.16 38.54
8 Paavola Harry KyS 33.55 0.06.25 39.19 37.61
9 Hautaniemi Petri RaKaS 37.05 0.09.35 35.24 33.82
10 Kurttila Jukka Navi 37.13 0.09.43 34.52 33.12
11 Sippu Visa InkTe 42.49 0.15.19 29.48 28.29

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KaaRa 26.50 0.00.00 56.62 52.45
2 Mättölä Ali EsSu 30.44 0.03.54 48.86 45.27
3 Mattinen Reijo JoKu 31.14 0.04.24 47.52 44.02
4 Ojalainen Jorma SKVuoksi 31.34 0.04.44 46.46 43.04
5 Väyrynen Timo KyS 31.49 0.04.59 45.55 42.19
6 Ranta Olli PäLuLu 32.01 0.05.11 44.71 41.42
7 Hakulinen Pekka EsSu 32.53 0.06.03 43.00 39.84
8 Kilpinen Mika KyS 34.36 0.07.46 40.36 37.39
9 Eskelinen Jussi RaKaS 35.50 0.09.00 38.48 35.65
10 Pirtilä Timo EKSu 36.57 0.10.07 36.85 34.14
11 Laine Kimmo KyS 39.14 0.12.24 34.26 31.73
12 Hietanen Ari KuUS 46.44 0.19.54 28.38 26.29
13 Karjalainen Heikki Raus 47.55 0.21.05 27.32 25.31
Ojalainen Kari SKVuoksi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli HauSi 25.21 0.00.00 47.92 46.12
2 Hyppänen Timo EKSu 28.09 0.02.48 42.34 40.76
3 Kauppinen Tuomo HyRa 29.48 0.04.27 39.23 37.76
4 Markku Jouni MulPa 31.50 0.06.29 36.01 34.66
5 Martiskainen Juho SKVuoksi 33.11 0.07.50 33.86 32.59
6 Lavonen Hannu MiehVi 35.22 0.10.01 31.13 29.96
7 Mäntynen Ari KyS 36.09 0.10.48 29.82 28.70
8 Tuononen Ismo KS 47.26 0.22.05 22.25 21.41
9 Pajunen Kari AnttU 53.38 0.28.17 19.25 18.53

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torniainen Ari LappRi 27.11 0.00.00 36.67 36.40
2 Hirvikallio Lassi LuuRa 29.14 0.02.03 33.08 32.83
3 Vartiainen Aarne RAPSU 32.52 0.05.41 28.51 28.30
4 Jumppanen Jarmo Pihkan 36.46 0.09.35 24.67 24.49
Turkka Esko KS HYL -
Währn Hannu KyS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tani Ossi KS 27.16 0.00.00 41.72 41.41
2 Töyrylä Hannu KS 27.50 0.00.34 39.99 39.69
3 Pulli Martti LappRi 29.54 0.02.38 36.41 36.14
4 Peippo Tapio JoKu 31.07 0.03.51 34.21 33.95
5 Martikainen Sakari KuUS 33.28 0.06.12 31.08 30.84
6 Kyckling Veli-Matti HS 41.59 0.14.43 24.19 24.01
7 Tarvainen Juhani PiTa 50.00 0.22.44 19.82 19.68
8 Välimäki Pertti LS-37 59.43 0.32.27 16.19 16.07

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Pekka KS 26.35 0.00.00 35.25 36.89
2 Kyyrönen Heikki KS 28.43 0.02.08 32.09 33.58
3 Laitinen Matti Mesik 32.00 0.05.25 28.31 29.62
4 Paukkunen Ossi RaKaS 33.01 0.06.26 26.96 28.22
5 Kemppi Jorma Navi 35.17 0.08.42 24.79 25.94
6 Kyöstilä Matti RaKaS 35.26 0.08.51 24.24 25.37
7 Seitsonen Kauko KS 37.00 0.10.25 22.79 23.85
8 Pöyhiä Jorma JoKu 37.01 0.10.26 22.36 23.40
9 Sirola Risto KeU 40.59 0.14.24 19.81 20.74
10 Kykkänen Herkko KaaRa 45.34 0.18.59 17.48 18.29

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karnaattu Mauri KS 37.12 0.00.00 33.91 33.29
2 Kilo Esko LappRi 39.24 0.02.12 30.41 29.86
3 Repo Voitto RaKaS 53.16 0.16.04 21.31 20.93
4 Salmi Tarmo JoKu 1.31.14 0.54.02 11.75 11.54

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markku Kalevi MulPa 1.17.38 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllärinen Vertti LappRi 30.15 0.00.00 53.94 49.01
2 Peltonen Lasse KS 43.29 0.13.14 36.12 32.82
3 Tamminen Kasperi LappRi 43.40 0.13.25 34.57 31.41
4 Kaitainen Lassi KyS 45.40 0.15.25 31.71 28.81
5 Rautio Juho JoKu 47.13 0.16.58 29.37 26.69

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Rasmus KyS 19.55 0.00.00 47.59 45.64
2 Hirvilahti Joona VeVe 21.18 0.01.23 43.66 41.87
3 Tonteri Tuomas KS 24.58 0.05.03 36.54 35.04
4 Seppälä Matias KyS 25.29 0.05.34 35.10 33.66
5 Rytkö Olli VeVe 28.20 0.08.25 30.94 29.67
6 Mattila Lauri KS 33.42 0.13.47 25.49 24.44
7 Kivenjuuri Lauri ORa 40.28 0.20.33 20.79 19.93
8 Kaipia Sampo LappRi 44.17 0.24.22 18.59 17.83
9 Kivenjuuri Aaro ORa 54.53 0.34.58 14.68 14.08

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lilja Salla AnttU 32.10 0.00.00 39.60 39.60
2 Harjula Terhi KS 35.38 0.03.28 34.41 34.41
3 Turkka Saara KS 40.13 0.08.03 29.30 29.30
4 Tolsa Sanna KyS 40.16 0.08.06 28.08 28.08
5 Simola Anni LuuRa 50.05 0.17.55 21.62 21.62

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Katri HS 39.57 0.00.00 44.37 34.35
2 Vanhala Annastiina KuPe 43.51 0.03.54 38.91 30.12
3 Ruotsalainen Saara LappRi 44.50 0.04.53 36.57 28.31
4 Kuuri-Riutta Eeva KS 1.06.11 0.26.14 23.77 18.40
5 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 1.28.42 0.48.45 16.99 13.15

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Maria LappRi 32.11 0.00.00 57.61 52.72
2 Nybakken Line EsSu 33.52 0.01.41 53.83 49.26
3 Ryyppö Minna HS 34.40 0.02.29 51.70 47.31
4 Khadgi Mari-Sisko JoKu 36.21 0.04.10 48.46 44.34
5 Huusari Heidi InkTe 36.42 0.04.31 47.15 43.15
6 Koivu-Tikkanen Terhi EsSu 40.21 0.08.10 42.12 38.54
7 Närhi Minna AnttU 54.28 0.22.17 30.64 28.03
8 Salminen Jonna KuUS 1.00.58 0.28.47 26.86 24.58
9 Huttunen Anu RaKaS 1.01.38 0.29.27 26.07 23.86
Paavola Tiina KyS HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 25.03 0.00.00 49.44 47.82
2 Pulli Tessa LappRi 28.49 0.03.46 42.05 40.68
3 Mäki-hokkonen Saarinka RaKaS 34.04 0.09.01 34.79 33.66
4 Kotro Pia KyS 43.49 0.18.46 26.45 25.58
5 lindroos katri KuUS 52.04 0.27.01 21.75 21.04
6 Kantanen Leena RaKaS 56.08 0.31.05 19.70 19.05
7 Ovaska Katriina LuuRa 1.22.21 0.57.18 13.10 12.68
Tonder Mari SKVuoksi KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juutilainen Virpi SKVuoksi 28.00 0.00.00 42.81 34.70
2 Hakulinen Paula EsSu 42.44 0.14.44 26.65 21.60
3 Hakkarainen Riitta RaKaS 47.49 0.19.49 22.56 18.29
4 Harjula Oili KuUS 51.29 0.23.29 19.79 16.04

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lallo Tuula Trian 28.22 0.00.00
2 Töyrylä Marja KyS 31.34 0.03.12

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Airi KS 31.09 0.00.00 43.23 43.51
2 Kattelus Helena KS 34.02 0.02.53 36.60 36.83
3 Jumppanen Helena Pihkan 35.38 0.04.29 32.12 32.33

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukkonen Marja RaKaS 37.09 0.00.00 38.56 37.74
2 Tikka Eija RaKaS 44.04 0.06.55 30.07 29.43
3 Särkkä Liisa Navi 51.10 0.14.01 23.80 23.29

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 28.22 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmilaukas Iiris LuuRa 37.29 0.00.00 51.59 53.91
2 Mattinen Lotta JoKu 43.19 0.05.50 42.41 44.32
3 Vanhatalo Salla KS 46.31 0.09.02 37.41 39.10
4 Marttinen Jenni AnttU 56.30 0.19.01 29.09 30.40

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lantta Tinja LappRi 33.55 0.00.00 51.79 48.84
2 Neuvonen Venla LuuRa 34.34 0.00.39 49.29 46.48
3 Laitimo Maija JoKu 37.53 0.03.58 43.58 41.10
4 Soini Mette KyS 38.56 0.05.01 41.05 38.72
5 Lavonen Sanni MiehVi 40.45 0.06.50 37.93 35.77
6 Ripatti Mona JoKu 41.13 0.07.18 36.22 34.16

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Outinen Katariina KyS 23.18 0.00.00 54.23 52.71
2 Hyytiäinen Miina KS 23.25 0.00.07 53.15 51.66
3 Kiintola Emilia KS 25.57 0.02.39 47.23 45.91
4 Hirvikallio Saara LuuRa 26.15 0.02.57 45.97 44.68
5 Kurttila Meeri Navi 27.26 0.04.08 43.30 42.08
6 Paavola Titta KyS 27.46 0.04.28 42.09 40.91
7 Lindén Amalia KS 28.33 0.05.15 40.28 39.14
8 Laakso Laura LappRi 28.55 0.05.37 39.11 38.01
9 Laitinen Julia VeVe 29.24 0.06.06 37.82 36.76
10 Pajari Maija SKVuoksi 30.45 0.07.27 35.54 34.55
11 Kriktilä Pihla VeVe 45.41 0.22.23 23.51 22.85

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 16.06 0.00.00
2 Takanen Eetu VeVe 17.34 0.01.28
3 Pylvänäinen Jere KS 19.49 0.03.43
4 Pajari Antti SKVuoksi 19.57 0.03.51
5 Ojalainen Matias SKVuoksi 20.11 0.04.05
6 Kiiski Olavi KyS 21.05 0.04.59
7 Rytkö Elias VeVe 22.52 0.06.46
8 Suomalainen Vilho LappRi 25.27 0.09.21
9 Kukkonen Aaro VeVe 25.39 0.09.33
10 Turunen Juho LappRi 27.33 0.11.27
11 Kaitainen Otto KyS 32.29 0.16.23

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malinen Fanni Navi 19.15 0.00.00
2 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 21.51 0.02.36
3 Ruotsalainen Emma LappRi 22.37 0.03.22
4 Lintunen Venla RaKaS 23.46 0.04.31
5 Huuhko Riikka LuuRa 30.31 0.11.16

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tyni Sisu VeVe 15.04 0.00.00
2 Lintunen Aapo RaKaS 17.06 0.02.02
3 Närhi Eetu AnttU 17.16 0.02.12
4 Räihä Konsta Navi 23.44 0.08.40
5 Kokko Mico KyS 24.12 0.09.08
6 Karvonen Tatu KS 24.20 0.09.16
7 Lindstedt Otto Navi 28.35 0.13.31
8 Simola Viljo LuuRa 34.34 0.19.30
9 Tamminen Oskari LuuRa 36.30 0.21.26
Kiintola Eemil KS HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 13.22 0.00.00
2 Hietanen Silja SKVuoksi 19.31 0.06.09
3 Tonder Ilona SKVuoksi 21.37 0.08.15
4 Pylkkö Kerttu-Liisa LuuRa 21.45 0.08.23
5 Tani Nelli KyS 27.43 0.14.21
6 Saar Sini Navi 29.38 0.16.16
Lehtonen Elisa KS HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Martomaa Eero EsSu 13.52 0.00.00
2 Ryyppö Topias HS 17.09 0.03.17
3 Ryhänen Leo Navi 19.09 0.05.17
4 Sarilampi Tuure KS 22.40 0.08.48
5 Asikainen Viljami JoKu 23.04 0.09.12
6 Pohjalainen Olli VeVe 23.27 0.09.35
7 Räihä Vinski Navi 26.55 0.13.03
8 Karvonen Elmo KS 27.31 0.13.39
9 Lintunen Elmo RaKaS 37.33 0.23.41

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Anni LappRi 15.16 0.00.00
2 Weckman Venla VeVe 19.44 0.04.28
3 Paavola Peppi KyS 22.38 0.07.22
4 Takanen Tiitu VeVe 24.15 0.08.59
5 Ruotsalainen Elina LappRi 25.00 0.09.44
6 Laitinen Sofia VeVe 26.37 0.11.21
7 Heikkinen Emmi RaKaS 28.08 0.12.52
8 Kiiski Ilona KyS 40.13 0.24.57
Malinen Hertta Navi KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyvönen Viljami VeVe 22.05 0.00.00
2 Tani Elias KyS 30.11 0.08.06
3 Saarilaakso Pyry LappRi 32.36 0.10.31
Hurri Leevi KyS HYL -
Suomalainen Veikka LappRi HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tyni Veera VeVe 21.52 0.00.00
2 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 24.04 0.02.12
3 Parkko Nella LuuRa 30.21 0.08.29

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Oliver KS 19.13 0.00.00
2 Pohjalainen Veikka VeVe 19.17 0.00.04
3 Sippu Sami InkTe 21.56 0.02.43
4 Turkka Theo KS 27.44 0.08.31
5 Ovaska Vilho LuuRa 35.16 0.16.03

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Selma VeVe 13.35 0.00.00
2 Laakso Maija LappRi 14.27 0.00.52
3 Miikki Senni SKVuoksi 16.59 0.03.24
4 Heikkinen Essi RaKaS 18.19 0.04.44
5 Martomaa Lilja EsSu 19.14 0.05.39
6 Tani Aliisa KyS 19.20 0.05.45
7 Asikainen Milja JoKu 20.42 0.07.07
8 Hurri Milka KyS 22.20 0.08.45
9 Tyni Ellen VeVe 22.30 0.08.55
10 Rantamo Maija KyS 23.18 0.09.43
11 Räihä Maikki Navi 24.16 0.10.41
12 Kiiski Emilia KyS 27.20 0.13.45
13 Huuhko Helmi LuuRa 28.23 0.14.48
14 Ovaska Neea LuuRa 40.00 0.26.25
15 Asikainen Matilda JoKu 50.13 0.36.38