FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen pitkämatka + K-P AM
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Uusivirta Risto RasTiimi 1.01.15 0.00.00 63.48
2 Koirikivi Anssi RasTiimi 1.03.50 0.02.35 59.08
3 Myllymäki Tero VetU 1.04.01 0.02.46 57.09
4 Koskela Rauli RasTiimi 1.13.22 0.12.07 48.23
5 Åman Jonathan Botnia 1.26.17 0.25.02 39.65
6 Isokoski Teppo YlivKu 1.33.22 0.32.07 35.40

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lindell Niklas Brahe 1.03.07 0.00.00 31.64
2 Kokkoniemi Tero RasTiimi 1.03.43 0.00.36 30.17
3 Hyyppä Tuomas KoS 1.07.07 0.04.00 27.52
4 Myllymäki Jyri VetU 1.09.05 0.05.58 25.66
5 Emet Ronnie Brahe 1.21.25 0.18.18 20.85

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Moisio Petri SaPu 55.01 0.00.00 58.28
2 Kamila Kai SuJu 59.33 0.04.32 52.23
3 Leppäniemi Jani VetU 1.08.28 0.13.27 44.02
4 Kokkonen Timo KaSu 1.11.16 0.16.15 40.94
5 Räisänen Jani SalRe 1.15.50 0.20.49 37.21
6 Leppäniemi Esa VetU 1.27.08 0.32.07 31.28

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tyynelä Kari VetU 59.45 0.00.00 49.13
2 Nivala Jarmo YlivKu 1.01.20 0.01.35 46.43
3 Lillhonga Robert GIF 1.05.49 0.06.04 41.93
4 Heiskanen Jari SonPa 1.08.16 0.08.31 39.13
5 Kinnari Jukka SuJu 1.13.43 0.13.58 35.04
6 Saukkokangas Aki-Vesa KortJV 1.17.06 0.17.21 32.36

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Heiskanen Hannu SonPa 50.51 0.00.00 52.08
2 Helander Rolf OuHu 53.26 0.02.35 45.84
3 Mattila Timo KPV 1.10.00 0.19.09 32.16

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Höstman Glenn Malax 52.54 0.00.00 39.80
2 Pajukangas Tauno KPV 55.57 0.03.03 36.22
3 Saarela Esa KoS 1.10.24 0.17.30 27.66
4 Koirikivi Jorma RasTiimi 1.19.44 0.26.50 23.44
Pihlajamaa Martti VetU HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Toropainen Pauli ONMKY 45.18 0.00.00 44.56
2 Viitasaari Eero KoS 51.33 0.06.15 38.62
3 Haapalehto Raimo VetU 52.18 0.07.00 37.54
4 Sundelin Rolf-Erik GIF 53.50 0.08.32 35.96
5 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 54.59 0.09.41 34.71
6 Törmälä Samuli YlivKu 57.41 0.12.23 32.60
7 Karstunen Hannu YlivKu 1.00.34 0.15.16 30.60
8 Kattilakoski Eero KPV 1.06.05 0.20.47 27.63
9 Lassila Vesa M VetU 1.09.31 0.24.13 25.87
10 Antikainen Raimo VetU 1.14.38 0.29.20 23.72
Myllymäki Ari KPV HYL -
Kukkola Martti OuHu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jokinen Leo KoS 43.35 0.00.00 49.25
2 Virkkula Unto NivU 47.59 0.04.24 44.36
3 Köykkä Jussi RasKu 50.15 0.06.40 42.00
4 Juola Eero KoS 52.01 0.08.26 40.23
5 Tanttinen Tapani KoS 52.05 0.08.30 39.84
6 Åkerblom Måns GIF 52.47 0.09.12 38.97
7 Oja Jorma NivU 54.07 0.10.32 37.68
8 Haapala Risto KoS 54.56 0.11.21 36.80
9 Joensuu Martti NivU 55.19 0.11.44 36.22
10 Sundqvist Stig Botnia 56.21 0.12.46 35.24
11 Rauma Håkan Botnia 57.00 0.13.25 34.52
12 Pajukangas Heikki KPV 57.08 0.13.33 34.13
13 Viitasaari Jussi NivU 57.57 0.14.22 33.34
14 Backman Sven-Olof Falken 58.21 0.14.46 32.80
15 Koivukangas Erkki KäTa 1.01.38 0.18.03 30.76
16 Kujala Asko KoS 1.04.22 0.20.47 29.18
17 Myllyaho Markku SalRe 1.04.37 0.21.02 28.79
18 Niskanen Erkki SievSi 1.06.11 0.22.36 27.84
19 Määttä Jouko PuolRy 1.19.48 0.36.13 22.86

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Harvala Asko OH 48.53 0.00.00 47.13
2 Keskinen Matti TikSu 53.15 0.04.22 42.45
3 Korva Pauli KoS 58.00 0.09.07 38.23
4 Vistiaho Erkki KoS 1.00.52 0.11.59 35.72
5 Fränti Eero KoS 1.05.51 0.16.58 32.36
6 Jokela Vesa NivU 1.07.37 0.18.44 30.88
Oja Reijo NivU HYL -
Koskenkorva Lauri NivU HYL -
Alalahti Jaakko ONMKY HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Moisio Paavo SaPu 41.53 0.00.00 37.77
2 Patana Tapio VetU 53.41 0.11.48 27.25
3 Holm Lars-Gunnar Botnia 55.56 0.14.03 24.04

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mattola Peetu HaapavU 1.04.10 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hiitola Olli OTaru 58.32 0.00.00 57.15
2 Rissanen Lari-Antti SonPa 1.02.50 0.04.18 51.64
3 Grahn Viljam NOK 1.06.48 0.08.16 47.07
4 Heiskanen Severi Kalske 1.16.50 0.18.18 39.62
5 Heiskanen Pietu Kalske 1.24.44 0.26.12 34.74
Rissanen Jiri-Pekka SonPa KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pajukangas Mikko KPV 52.45 0.00.00 45.06
2 Nivala Kari YlivKu 54.53 0.02.08 41.69
3 Mattila Markus KPV 55.33 0.02.48 39.58
4 Lammi Aleksi LapVi 57.09 0.04.24 36.91
5 Lillhonga Leander GIF 1.12.14 0.19.29 27.97

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Akseli HalTo 42.51 0.00.00
2 Venetjoki Väinö HimU 46.18 0.03.27
3 Lillhonga Kevin GIF 1.24.00 0.41.09

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heiskanen Tatu SonPa 25.00 0.00.00
2 Forsell Mickel Botnia 27.38 0.02.38
3 Kokkonen Eemeli KaSu 28.26 0.03.26
4 Koskela Eetu HalTo 35.28 0.10.28

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Räisänen Mira SalRe 1.03.44 0.00.00 70.77
2 Järvinen Noora SalRe 1.05.26 0.01.42 67.78
3 Penttilä Marja KoS 1.09.12 0.05.28 63.01
4 Perkkalainen Johanna EE 1.10.05 0.06.21 61.14
5 Hämäläinen Reetta KaSu 1.14.56 0.11.12 56.18
6 Saarela Ruska KoS 1.15.00 0.11.16 55.13
7 Åstrand Ulla-Maria Botnia 1.17.06 0.13.22 52.65
8 Sundelin Ann-Sofie Botnia 1.17.58 0.14.14 51.10
9 Simpanen Hanna-Mari HalTo 1.22.44 0.19.00 47.25
10 Lindfors Lina Falken 1.42.53 0.39.09 37.26

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
Heiskanen Ulla-Mari Kalske HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 57.24 0.00.00 32.92
2 Åman Veronica Botnia 1.16.01 0.18.37 22.99
3 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.17.37 0.20.13 20.69

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mulari Pirjo KaSu 52.42 0.00.00
2 Katajamäki Tuija KauWi 52.57 0.00.15
Mattila Airi KPV HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Karstunen Rauni YlivKu 1.11.41 0.00.00
Pöyhönen Lea VetU KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Fred Bodil Femman 52.25 0.00.00
2 Lassila Eija VetU 1.30.19 0.37.54

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vilppola Anneli Iisu 31.03 0.00.00
2 Hankonen Anna-Liisa Iisu 31.04 0.00.01

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Heiskanen Sirja Kalske 1.21.20 0.00.00
2 Härkönen Aino SoJy 1.22.38 0.01.18

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Heiskanen Terhi SonPa 52.51 0.00.00
2 Nivala Jenna-Maria YlivKu 1.00.26 0.07.35

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halla-aho Emma HimU 1.05.47 0.00.00
2 Pihlajamaa Riikka YlivKu 1.41.57 0.36.10

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurikkala Eeva KaJu 58.55 0.00.00
2 Viianen Jenna LaihLu 1.02.46 0.03.51
3 Kamila Minerva SuJu 1.10.48 0.11.53
4 Heiskanen Siina Kalske 1.15.56 0.17.01

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tikkanen Tia-Maria KaSu 31.05 0.00.00
2 Kurikkala Anna KaJu 32.44 0.01.39
3 Venetjoki Venla HimU 56.17 0.25.12
4 Viianen Eveliina LaihLu 56.52 0.25.47