FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
EP:n ja ÖID:n AM- ja avoin kansallinen hiihtosuunnistussprint
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Salo Mikael Orient 16.16 0.00.00 80.57
2 Sundelin Peter Femman 16.20 0.00.04 79.38
3 Hannula Markus MU 16.21 0.00.05 78.44
4 Saari Petri PoRa 16.26 0.00.10 77.19
5 Laurila Jussi JalJa 16.27 0.00.11 76.26
6 Niemi Pekka KanSu 16.56 0.00.40 73.25
7 Rantala Teemu Femman 17.12 0.00.56 71.30
8 Saarinen Juho MU 17.25 0.01.09 69.61
9 Heiska Samu PoRa 17.45 0.01.29 67.51
10 Hakala Antti KortJV 18.34 0.02.18 63.78
11 Bäckström Anders Femman 19.26 0.03.10 60.22
12 Glasberg Tomas Malax 20.25 0.04.09 56.63
13 Lauronen Jarkko LaihLu 20.49 0.04.33 54.87
14 Takamaa Mikko JalJa 22.36 0.06.20 49.91
15 Smeds Christoffer NOK 22.37 0.06.21 49.26

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hertsbacka Johan NOK 14.44 0.00.00 34.64
2 Lemberg Tommy RaJu 15.09 0.00.25 32.68
3 Lehtinen Juhani KauKa 16.53 0.02.09 28.42
4 Karppi Tapio LaihLu 17.05 0.02.21 27.19
5 Björklund Sebastian Falken 17.57 0.03.13 25.02
6 Koivula Petri LaihLu 22.12 0.07.28 19.54

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Torrkulla Jan Femman 15.54 0.00.00 40.01
2 Kuntola Sami LaihLu 16.24 0.00.30 37.63
3 Leppäniemi Jani VetU 17.59 0.02.05 33.25
4 Talvitie Jari PoRa 19.01 0.03.07 30.44
5 Rajala Teemu JalJa 19.19 0.03.25 28.98
6 Lervik Mikael Solf 27.51 0.11.57 19.42

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vehkamäki Tero KanSu 13.59 0.00.00 56.47
2 Koskinen Seppo JalJa 14.07 0.00.08 55.33
3 Hoskari Timo KuortKu 14.33 0.00.34 53.10
4 Kaksonen Martti YKV 15.44 0.01.45 48.57
5 Lillhonga Robert GIF 16.00 0.02.01 47.23
6 Lyyluoma Pasi TeuRi 16.07 0.02.08 46.37
7 Nevala Pasi TeuRi 16.42 0.02.43 44.24
8 Saukkokangas Aki-Vesa KortJV 17.36 0.03.37 41.50
9 Lassila Antti KuortKu 18.16 0.04.17 39.52
10 Laasanen Juha LaihLu 18.46 0.04.47 38.02
11 Hakala Eero Femman 19.38 0.05.39 35.91
12 Wiklund Torbjörn Falken 19.56 0.05.57 34.94
13 Reinikka Timo VaaSu 21.56 0.07.57 31.37
14 Källman Mats Falken 22.47 0.08.48 29.83
Stevander Petri KuortKu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Åbacka Stefan Kronan 12.20 0.00.00 36.61
2 Tuomisto Juha VaaSu 13.29 0.01.09 32.93
3 Bäck Mikael Femman 13.34 0.01.14 32.18
4 Piispanen Reima SalRe 13.54 0.01.34 30.86
5 Koskela Heikki RaJu 14.58 0.02.38 28.16
6 Hakala Heikki KortJV 15.38 0.03.18 26.48
7 Sund Bo-Göran NOK 15.52 0.03.32 25.61
8 Melender Jyrki RaJu 16.11 0.03.51 24.65
9 Toppari Reijo KauWi 17.23 0.05.03 22.51
10 Patana Pekka LaihLu 19.42 0.07.22 19.48

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Höstman Glenn Malax 12.04 0.00.00 47.81
2 Tunis Bengt Femman 13.18 0.01.14 42.95
3 Halla-Aho Timo JoKu 13.45 0.01.41 41.12
4 Matikainen Hannu RasKe 13.55 0.01.51 40.21
4 Mahlamäki Jari TeuRi 13.55 0.01.51 40.21
6 Hilli Veikko RaJu 14.29 0.02.25 37.84
7 Herttua Martti LapVi 14.55 0.02.51 36.36
8 Pensas Esko LaihLu 15.22 0.03.18 34.92
9 Kerätär Mauri VaaSu 15.45 0.03.41 33.70
10 Kaataja Jorma RasKe 16.05 0.04.01 32.64
11 Niinimäki Hannu K. LaihLu 16.15 0.04.11 31.95
12 Viinikka Matti KauKa 16.37 0.04.33 30.90
13 Lillandt Stefan Kristina 16.41 0.04.37 30.43
14 Linna Heikki RasKe 21.42 0.09.38 23.13
15 Hakomäki Juhani LapVi 22.46 0.10.42 21.79
Rintamäki Seppo RaJu HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Keltamäki Seppo JoKu 13.24 0.00.00 40.97
2 Hahtola Aulis RasKu 13.38 0.00.14 39.87
3 Sundelin Rolf-Erik GIF 14.16 0.00.52 37.71
4 Nyystilä Jukka LaihLu 14.48 0.01.24 35.98
5 Pihlaja Antti Kristina 15.00 0.01.36 35.14
6 Antikainen Raimo VetU 15.20 0.01.56 34.02
7 Hartvik Seppo Malax 15.21 0.01.57 33.62
8 Pöyhönen Hannu VetU 16.12 0.02.48 31.52
9 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 16.14 0.02.50 31.11
10 Björklund Håkan Falken 17.48 0.04.24 28.07
11 Norrgrann Karl Gustav NOK 19.05 0.05.41 25.89
12 Nurminen Markku SuosmSa 20.41 0.07.17 23.62
13 Kalliomaa Lasse LaihLu 22.42 0.09.18 21.28
14 Lassila Vesa M VetU 30.57 0.17.33 15.43
15 Grannabba Gustav Botnia 32.04 0.18.40 14.72
Hemminki Martti PoRa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Köykkä Jussi RasKu 15.26 0.00.00 41.15
2 Åkerblom Måns GIF 15.45 0.00.19 39.92
3 Rauma Håkan Botnia 16.18 0.00.52 38.19
4 Taipalus Esko RasKe 16.28 0.01.02 37.41
5 Kujala Asko KoS 17.14 0.01.48 35.38
6 Järvenpää Heikki ParkU 17.58 0.02.32 33.58
7 Näsi Mauno RaJu 18.11 0.02.45 32.83
8 Kujala Seppo PoRa 19.08 0.03.42 30.87
9 Niemelä Pentti LaihLu 19.09 0.03.43 30.51
10 Backman Sven-Olof Falken 20.12 0.04.46 28.61
11 Kankaanpää Jussi RaJu 20.33 0.05.07 27.82
12 Torrkulla Roy Minken 20.42 0.05.16 27.31
13 Haapanen Reijo PoRa 23.57 0.08.31 23.34
14 Östman Lars-Erik Brahe 24.31 0.09.05 22.54
Pått Frans Minken HYL -
Leinonen Markku RasKe HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Keskinen Jouko RaJu 16.13 0.00.00 39.60
2 Linna Esko NivU 16.40 0.00.27 38.26
3 Hakala Eino RasKe 17.23 0.01.10 36.41
4 Riihonen Taisto KauKa 18.13 0.02.00 34.50
5 Fränti Eero KoS 18.58 0.02.45 32.89
6 Räihä Pauli Femman 19.18 0.03.05 32.09
7 Vistiaho Erkki KoS 19.30 0.03.17 31.52
8 Korva Pauli KoS 19.46 0.03.33 30.86
9 Hakala Niilo TeuRi 20.32 0.04.19 29.49
10 Siltala Raimo KauWi 20.39 0.04.26 29.10
11 Gädda Håkan Femman 20.55 0.04.42 28.51
12 Kalliokoski Jorma LapVi 20.59 0.04.46 28.20
13 Myllymäki Antti VaaSu 22.22 0.06.09 26.25
14 Sandgren Lars NOK 22.58 0.06.45 25.36
15 Kataja Reino SuJu 23.01 0.06.48 25.11
16 Kamila Pentti LaihLu 25.53 0.09.40 22.15
17 Knuuttila Helge VaaSu 26.20 0.10.07 21.60
18 Staffans Per-Erik Vörå 28.10 0.11.57 20.03
Mård Leo Kristina KES -
Oja Reijo NivU HYL -
Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu KES -
Kangas Esko RaJu HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Purola Matias AlajA 21.11 0.00.00
2 Laasanen Lauri LaihLu 22.16 0.01.05

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saari Aki PoRa 13.28 0.00.00 41.72
2 Kaksonen Tero YKV 17.12 0.03.44 31.85
3 Grahn Viljam NOK 17.58 0.04.30 29.71
4 Hakala Matias LapVi 20.17 0.06.49 25.62
5 Snickars Caj Solf 20.29 0.07.01 24.69
6 Källman Sebastian Falken 30.58 0.17.30 15.88
Källman Nicki Falken HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hemminki Joni RaJu 12.56 0.00.00 48.42
1 Rintala Niku TeuRi 12.56 0.00.00 48.42
3 Holmback Hannes Femman 13.05 0.00.09 46.43
4 Stubb Hannes Falken 13.19 0.00.23 44.91
5 Lammi Aleksi LapVi 13.49 0.00.53 42.60
6 Holmback Anton Solf 14.11 0.01.15 40.84
7 Saari Joni PoRa 15.15 0.02.19 37.37
8 Herttua Matti LapVi 16.07 0.03.11 34.78
9 Lillhonga Leander GIF 16.47 0.03.51 32.83
10 Hyvönen Johannes Solf 19.56 0.07.00 27.17
Grahn Eskil NOK HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Stevander Pyry KuortKu 8.40 0.00.00
2 Koskela Sakari RaJu 8.58 0.00.18
3 Ruuhiala Roope Hiisi 8.59 0.00.19
4 Niska Valtteri LapVi 9.31 0.00.51
5 Kaksonen Teemu YKV 9.34 0.00.54
6 Saranpää Topias RaJu 9.47 0.01.07
7 Enlund Lukas Femman 13.03 0.04.23
8 Lillhonga Kevin GIF 13.14 0.04.34
9 Vilpakka Jaakko LapVi 15.27 0.06.47

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 8.03 0.00.00
2 Salo Kristian Orient 8.08 0.00.05
3 Hemminki Niko RaJu 8.10 0.00.07
4 Kangas Juho LapVi 8.50 0.00.47
5 Saranpää Touko RaJu 8.54 0.00.51
6 Viianen Lauri LaihLu 9.19 0.01.16
7 Laasanen Matti LaihLu 9.26 0.01.23
8 Kullman Hannes Falken 9.35 0.01.32
9 Kumara Eemeli LaihLu 13.26 0.05.23
10 Kumara Heikki LaihLu 19.26 0.11.23
11 Niemi Jaakko PoRa 27.41 0.19.38

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tunis Pernilla Femman 14.53 0.00.00 73.36
2 Glasberg Annelie NOK 15.23 0.00.30 70.42
3 Bäck Sabina Femman 15.24 0.00.31 69.78
4 Laurila Susanna JalJa 15.41 0.00.48 67.97
5 Hakala Eeva-Liisa KortJV 16.09 0.01.16 65.47
6 Hemminki Tiina PoRa 16.42 0.01.49 62.80
7 Talvitie Riikka KuortKu 16.52 0.01.59 61.67
8 Smeds Mia NOK 17.32 0.02.39 58.83
9 Hemminki Hanna PoRa 18.26 0.03.33 55.49
10 Palomäki Sanna PoRa 18.35 0.03.42 54.58
11 Ylipelkola Essi KortJV 18.53 0.04.00 53.26
12 Grahn Elina NOK 20.06 0.05.13 49.61
13 Ek Emilia Minken 20.18 0.05.25 48.69
14 Ojala Ulla PoRa 21.33 0.06.40 45.47
15 Keski-Säntti Eija YKV 22.11 0.07.18 43.78
16 Kuoppala Minna KuortKu 23.22 0.08.29 41.20
17 Lindfors Lina Falken 24.13 0.09.20 39.39
Rajasaari Kristiina RasKe HYL -
Perkkalainen Johanna EE HYL -
Helander Hanna YKV HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lehtinen Anne KauKa 17.34 0.00.00 32.86
2 Björndahl Lilian Falken 18.50 0.01.16 29.73
3 Rajala Leena JalJa 18.51 0.01.17 28.79
4 Ojala Leena RasKu 19.44 0.02.10 26.62
5 Rotola-Pukkila Minna KauKa 19.59 0.02.25 25.42
6 Kujanpää Maarit KuortKu 23.20 0.05.46 21.03

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kujala Anne-Mari RasKe 19.41 0.00.00 25.46
2 Lervik Therese Solf 22.05 0.02.24 20.99
3 Niemi Maarit PoRa 24.18 0.04.37 17.53

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Stevander Arja KuortKu 16.21 0.00.00 31.44
2 Kattelus Päivi LapVi 19.08 0.02.47 26.20
3 Erkkilä Marja RaJu 19.29 0.03.08 25.07
4 Koskela Sari RaJu 19.48 0.03.27 24.02
5 Snickars Virpi Solf 21.39 0.05.18 21.37
6 Sund Maria NOK 23.18 0.06.57 19.31
7 Hauhia Eija RaJu 25.48 0.09.27 16.94

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 15.21 0.00.00 51.71
2 Kankaanpää Tarja KauWi 16.07 0.00.46 48.02
3 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 16.46 0.01.25 44.98
4 Mäntylä Kirsti RasKe 17.06 0.01.45 42.94
5 Rantoja Eija RasKe 17.35 0.02.14 40.63
6 Ojajärvi Päivi RasKe 18.12 0.02.51 38.16
7 Tuomisto Anna-Leena VaaSu 21.27 0.06.06 31.46

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tunis Berit Femman 18.21 0.00.00
2 Laurila Arja JalJa 21.32 0.03.11
Pöyhönen Lea VetU HYL -
Soinila Helena TeuRi HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Fred Bodil Femman 11.10 0.00.00 31.67
2 Björklund Gunilla Falken 11.50 0.00.40 28.77
3 Ojala Seija PoRa 14.57 0.03.47 21.88
4 Lassila Eija VetU 18.39 0.07.29 16.83
5 Ala-Petäys Terttu JalJa 19.25 0.08.15 15.48

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pått Saga Minken 11.31 0.00.00 35.02
2 Maja Alli RaJu 12.33 0.01.02 30.53
3 Hautamäki Anna-Maija RasKe 13.43 0.02.12 26.46
4 Sandgren Ann-Mari NOK 15.18 0.03.47 22.40

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Keskinen Leila RaJu 14.58 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lehto Hanna LapVi 13.26 0.00.00 61.69
2 Hakala Helena KortJV 13.28 0.00.02 60.51
3 Lehto Jenna LapVi 13.58 0.00.32 57.36
4 Stevander Fanni KuortKu 14.32 0.01.06 54.17
5 Mäntylä Tanja KuortKu 15.03 0.01.37 51.39
6 Ylikoski Taru KortJV 16.12 0.02.46 46.89
7 Holmback Evelina Solf 17.42 0.04.16 42.14
7 Sandelin Caroline NOK 17.42 0.04.16 42.14
9 Manderbacka Hanne VaaSu 17.47 0.04.21 40.39
10 Hyvönen Helena Solf 26.51 0.13.25 26.23

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Näsi Juliaana Pohjant 13.00 0.00.00 57.52
2 Näsi Aurora Pohjant 14.05 0.01.05 51.95
2 Enlund Alexandra Femman 14.05 0.01.05 51.95
4 Myrskog Ellen Kronan 15.19 0.02.19 45.68
5 Ek Rebecca Minken 15.22 0.02.22 44.49
6 Torrkulla Julia Femman 22.43 0.09.43 29.39
7 Peltola Anni LapVi 25.04 0.12.04 25.99
8 Himanka Jenna LapVi 26.09 0.13.09 24.30

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomisto Anu VaaSu 9.26 0.00.00
2 Haglund Sofia Solf 11.03 0.01.37
3 Myrskog Linnea Kronan 11.21 0.01.55
4 Kangas Emma LapVi 11.26 0.02.00
5 Tuomisto Satu VaaSu 11.35 0.02.09
6 Viianen Jenna LaihLu 11.42 0.02.16
7 Suomalainen Alina KuortKu 13.28 0.04.02
8 Torrkulla Matilda Femman 15.08 0.05.42
9 Blomberg Malin NOK 16.49 0.07.23
10 Hakala Anna-Kaisa LapVi 17.06 0.07.40
11 Kumara Alina LaihLu 18.43 0.09.17
Stark Alexandra Solf HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hoskari Maria RasKe 9.17 0.00.00
2 Melender Ida RaJu 9.51 0.00.34
3 Pienimäki Irina RasKe 11.48 0.02.31
4 Viianen Eveliina LaihLu 12.39 0.03.22
5 Ruokola Anna RaJu 15.56 0.06.39
Nuuttila Anni KauKa HYL -