FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-pyöräsuunnistus, pitkä matka (viralliset tulokset)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haga Antonia Botnia 1.07.07 0.00.00
2 Laurila Susanna JalJa 1.07.32 0.00.25
3 Hara Marika Koovee 1.09.09 0.02.02
4 Saarela Ruska KoS 1.10.30 0.03.23
5 Saarinen Henna Koovee 1.12.33 0.05.26
6 Pesu Mervi RR 1.12.45 0.05.38
7 Stengård Ingrid Trian 1.13.53 0.06.46
8 Pökälä Mona AR 1.16.24 0.09.17
9 Penttilä Marja KoS 1.20.53 0.13.46
10 Tommola Päivi LS-37 1.21.44 0.14.37
11 Ovaska Heli Pohjant 1.23.35 0.16.28
12 Lehtimäki Tuuli LHR 1.26.53 0.19.46
13 Lindroth Mia AR 1.28.18 0.21.11
14 Pensas Johanna LappRi 1.29.06 0.21.59
15 Rantanen Marja LamSä 1.33.45 0.26.38
16 Närhi Minna LS-37 1.39.38 0.32.31
17 Turpiainen Milla HyRa 2.24.00 1.16.53

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tuokko Mari LamSä 59.55 0.00.00 81.92
2 Kurittu Kaisa Kalske 1.02.04 0.02.09 76.71
3 Hertsbacka Henna PIF 1.05.28 0.05.33 70.48
4 Alexandersson Dina PIF 1.07.36 0.07.41 66.08
5 Häkkinen Riikka Hiilto 1.09.41 0.09.46 61.99
6 Vaano Kristiina OK77 1.14.54 0.14.59 55.70
Kosunen Anu ViPa EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hedman Kirsi Navi 49.24 0.00.00 75.99
2 Niittymäki Johanna HlS 51.13 0.01.49 71.09
3 Venetjoki Kirsi KoS 59.51 0.10.27 58.96
4 Oksanen Anu SaPu 1.02.10 0.12.46 54.95
5 Nurminen Henna Hiilto 1.04.39 0.15.15 51.10
6 Paalanen Satu IPR 1.09.15 0.19.51 46.08

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Roininen Anu JäPa 46.24 0.00.00 72.75
2 Perkkalainen Johanna RasKe 50.28 0.04.04 65.77
3 Rajasaari Kristiina RasKe 52.48 0.06.24 61.80
4 Heinaro Mervi EsSu 54.25 0.08.01 58.93
5 Erkkilä Marja RaJu 1.00.15 0.13.51 52.29
6 Nissinen Ulla S-JKL 1.00.26 0.14.02 51.20
7 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.04.29 0.18.05 47.11
8 Kahelin Anne S-JKL 1.09.15 0.22.51 43.06
9 Breilin Henna IPR 1.12.38 0.26.14 40.28
10 Laine Merja VaHa 1.22.46 0.36.22 34.67

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Riikonen Tiina HU-46 48.24 0.00.00 66.36
2 Linko Rita EsSu 57.30 0.09.06 54.18
3 Björkqvist Yvonne Minken 59.30 0.11.06 50.74
4 Mäkineste-Mäkelä Päivi JalJa 1.01.58 0.13.34 47.17
5 Pirttilä Lea OH 1.02.46 0.14.22 45.03
6 Korhonen Eeva RaKaS 1.04.46 0.16.22 42.15
Tirkkonen Liisa RaJu EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sjöblom Hannele HinnYr 53.44 0.00.00 63.72
2 Anttila Sisko LamSä 55.58 0.02.14 59.34
3 Jetsonen Sari KuoSu 1.01.19 0.07.35 52.49
4 Lumme Ritva LHR 1.08.38 0.14.54 45.40
5 Sairanen Maarit MSParma 1.12.28 0.18.44 41.58
6 Raatikainen Päivi SaPu 1.17.23 0.23.39 37.61

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pajunen Arja OrPo 53.08 0.00.00 53.68
2 Juura Maarit KanSu 54.27 0.01.19 49.76
3 Laurila Arja JalJa 56.39 0.03.31 45.31
4 Hautamäki Leena KortJV 1.05.19 0.12.11 37.12

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 51.17 0.00.00 53.87
2 Pått Saga Minken 59.41 0.08.24 45.13
3 Palomäki Eila SuSe 1.00.27 0.09.10 43.42
4 Mikkonen Ritva EsSu 1.02.09 0.10.52 41.12
5 Ohramaa Tuula Jyry 1.08.13 0.16.56 36.45
6 Peltola Hilkka SuJu 1.29.22 0.38.05 27.05
Tarkiainen Sirpa SuSe HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hakala Essi MSParma 59.20 0.00.00 47.35
2 Hakala Helena KortJV 1.01.00 0.01.40 42.60
3 Korhonen Julia RaKaS 1.07.25 0.08.05 35.42

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Jutta VaHa 52.01 0.00.00 77.26
2 Juva Jonna AngA 52.31 0.00.30 75.09
3 Lahtinen Krista RR 54.01 0.02.00 71.61
4 Haltia Riikka RR 54.35 0.02.34 69.48
5 Pihlajamaa Susanna YlivKu 56.13 0.04.12 66.12
6 Rantala Iina RaJu 58.18 0.06.17 62.47
7 Pihlajamaa Riikka YlivKu 1.00.14 0.08.13 59.21
8 Paavola Tiina VaHa 1.04.32 0.12.31 54.10
9 Holmberg Laura UlvUra 1.10.11 0.18.10 48.67

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rantanen Essi MSParma 43.17 0.00.00 64.90
2 Koskinen Pinja RR 47.01 0.03.44 58.75
3 Yli-Hietanen Saara TP 47.34 0.04.17 57.09
4 Välimaa Eveliina VaaSu 51.04 0.07.47 52.26
5 Voutilainen Viivi MuuRa 52.35 0.09.18 49.86
6 Pelkonen Roosa RaVa 55.02 0.11.45 46.79
7 Himilä Julia RR 57.18 0.14.01 44.12
8 Aho Susanna Hiisi 57.44 0.14.27 42.98
9 Kamila Minerva SuJu 1.06.00 0.22.43 36.89
10 Palmen Aino EsSu 1.12.55 0.29.38 32.75

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarela Samuli KoS 1.34.52 0.00.00
2 Laurila Jussi JalJa 1.35.27 0.00.35
3 Niemi Pekka KanSu 1.36.57 0.02.05
4 Blomster Anders Trian 1.37.52 0.03.00
5 Haga André Botnia 1.38.53 0.04.01
6 Tervala Mika RaVa 1.38.54 0.04.02
7 Lahtinen Tuomo AR 1.40.48 0.05.56
8 Saarinen Juho MU 1.40.51 0.05.59
9 Kaskinen Kare UlvUra 1.42.55 0.08.03
10 Kahelin Jouni VaajTe 1.45.17 0.10.25
11 Pensas Mika Malax 1.46.48 0.11.56
12 Turkka Tuukka KS 1.51.15 0.16.23
13 Vanhanen Konsta AR 1.51.47 0.16.55
14 Tommola Mikko LS-37 1.52.29 0.17.37
15 Hongell Timo KoS 1.56.21 0.21.29
16 Jutila Juuso KanSu 1.58.26 0.23.34
17 Jutila Jaakko TP 2.04.21 0.29.29
18 Kujala Aleksi Brahe 2.05.06 0.30.14
19 Rantanen Kalle PIF 2.14.44 0.39.52
20 Kemppinen Mikko LaTa 2.15.39 0.40.47
21 Kemppainen Tommi KeU 2.18.54 0.44.02
22 Vesanen Juuso PIF 2.29.36 0.54.44
23 Raitoharju Matti RaLu 2.42.14 1.07.22
24 Suonpää Olli MSParma 2.42.18 1.07.26
Paavola Kai KoS HYL -
Haapala Hermanni TeuRi HYL -
Juura Elmeri KanSu KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virsu Antti KeU 1.16.37 0.00.00 72.75
2 Sarkkinen Timo LaTa 1.21.14 0.04.37 67.82
3 Sorvari Niko RaVi 1.22.31 0.05.54 65.99
4 Harlamow Kim KoS 1.22.33 0.05.56 65.18
5 Korpi Mikko PoRa 1.23.20 0.06.43 63.80
6 Rantanen Olli PIF 1.27.17 0.10.40 60.17
7 Nurminen Janne HS 1.29.21 0.12.44 58.06
8 Takamaa Mikko JalJa 1.33.50 0.17.13 54.60
9 Karri Janne Raus 1.35.21 0.18.44 53.06
10 Ojala Hannu TarpSu 1.37.14 0.20.37 51.37
11 Ruusunen Jani RaLu 1.40.04 0.23.27 49.27
12 Leivonmäki Esa JalJa 1.54.26 0.37.49 42.52
13 Pais Mart VeVe 1.55.14 0.38.37 41.67
14 Mäki-Mantila Jani JalJa 2.14.25 0.57.48 35.25

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 1.06.26 0.00.00 77.77
2 Zhurkin Maxim L-US 1.07.58 0.01.32 74.98
3 Salo Mikael Trian 1.09.09 0.02.43 72.67
4 Pesu Raino Hiilto 1.10.31 0.04.05 70.27
5 Roininen Reijo JäPa 1.12.36 0.06.10 67.28
6 Nurminen Ilkka Hiilto 1.19.48 0.13.22 60.33
7 Hämäläinen Esa PunKu 1.20.01 0.13.35 59.28
8 Friman Sami HyRa 1.21.13 0.14.47 57.54
9 Kajarinne Petri KeuKi 1.21.33 0.15.07 56.44
10 Lehtinen Juhani KauKa 1.22.23 0.15.57 55.01
11 Hankaniemi Tomi PunKu 1.24.52 0.18.26 52.57
Voutilainen Arto MuuRa HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Forsblom Vesa RR 1.03.26 0.00.00 78.70
2 Kyyrönen Samuli RR 1.03.41 0.00.15 77.65
3 Jokinen Heikki LS-37 1.07.23 0.03.57 72.70
4 Bondarenko Igor LS-37 1.07.43 0.04.17 71.65
5 Johansson Peter Brahe 1.09.25 0.05.59 69.22
6 Rantala Mika RaJu 1.09.42 0.06.16 68.27
7 Paavola Jyri IkNV 1.11.20 0.07.54 66.05
8 Klemettinen Vesa S-JKL 1.12.19 0.08.53 64.50
9 Kamila Kai SuJu 1.15.07 0.11.41 61.47
10 Nieminen Tomi RaVa 1.16.56 0.13.30 59.41
11 Gynther Kimmo IHR 1.17.56 0.14.30 58.05
12 Rae Arbo L-US 1.19.39 0.16.13 56.21
13 Kinnari Jukka SuJu 1.21.25 0.17.59 54.42
14 Hakala Arto HlT 1.21.51 0.18.25 53.56
15 Saari Marko L-LL 1.28.37 0.25.11 48.94
16 Piirainen Jyrki Raus 1.46.27 0.43.01 40.30
Lindfors Max Trian EIL -
Ketola Juha Koovee HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Raudus Timo Eks 1.03.31 0.00.00 74.46
2 Mäkinen Seppo S-2000 1.06.01 0.02.30 71.05
3 Östergård Patric Trian 1.06.20 0.02.49 70.11
4 Savikko Olli TarpSu 1.08.41 0.05.10 67.14
5 Sippola Asko KuortKu 1.09.43 0.06.12 65.58
6 Saari Ismo IPR 1.11.32 0.08.01 63.36
7 Launonen Jarmo KeU 1.11.43 0.08.12 62.65
8 Mäki Pekka KangSK 1.12.45 0.09.14 61.22
9 Enroth Ari RR 1.14.06 0.10.35 59.57
10 Paasi Jaakko TP 1.17.12 0.13.41 56.67
11 Turpiainen Janne HyRa 1.18.18 0.14.47 55.37
12 Kleemola Jouko Eks 1.21.06 0.17.35 52.97
13 Laine Kari VaHa 1.21.55 0.18.24 51.96
14 Koivisto Ari-Pekka HS 1.23.51 0.20.20 50.29
15 Holm Mikael Minken 1.25.55 0.22.24 48.63
16 Åkerman Jari RasKe 1.26.27 0.22.56 47.87
17 Stenlund Tom Brahe 1.27.30 0.23.59 46.85
18 Tarkkanen Matti UlvUra 1.27.49 0.24.18 46.23
19 Järvensivu Tapio TuMe 1.33.31 0.30.00 42.99
Koponen Jarmo Navi EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ovaska Pertti EE 58.17 0.00.00 69.47
2 Vänni Veli-Pekka L-LL 1.00.20 0.02.03 66.34
3 Martikainen Pasi IPR 1.00.49 0.02.32 65.04
4 Siitonen Markus Koovee 1.03.56 0.05.39 61.14
5 Jetsonen Juhani KuoSu 1.06.15 0.07.58 58.30
6 Juura Esa KanSu 1.07.32 0.09.15 56.50
7 Lehikoinen Aki S-JKL 1.08.56 0.10.39 54.67
8 Valtanen Simo HinnYr 1.18.10 0.19.53 47.62
9 Saarela Esa KoS 1.21.25 0.23.08 45.14
10 Linna Heikki RasKe 1.21.51 0.23.34 44.33
11 Sjöblom Jarmo HinnYr 1.22.29 0.24.12 43.42
12 Turkka Esko KS 1.25.42 0.27.25 41.25
13 Nuoranne Jussi LHR 1.28.14 0.29.57 39.54
14 Autio Ossi HyRa 1.29.56 0.31.39 38.27
Laurila Timo JalJa EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tyrväinen Heikki JäPa 57.16 0.00.00 58.20
2 Kattelus Keijo VeVe 1.00.42 0.03.26 54.08
3 Ollikainen Seppo JuvU 1.06.57 0.09.41 48.29
4 Honkanen Reijo TurSa 1.09.13 0.11.57 45.98
5 Veide Harry L-US 1.20.01 0.22.45 39.15
6 Nevala Jorma RaN 1.26.29 0.29.13 35.65
7 Kaukonen Pertti TarpSu 1.39.48 0.42.32 30.39
Pihlaja Antti Kristina EIL -
Iivonen Risto AR KES -
Hirsimäki Raimo JäPa KES -
Leinonen Markku KuoSu HYL -
Väätäinen Hannu ViPa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juola Eero KoS 56.42 0.00.00 56.73
2 Saarinen Heikki SOCAsik 59.17 0.02.35 53.75
3 Jokinen Leo KoS 59.47 0.03.05 52.79
4 Orpana Risto SOCAsik 1.00.26 0.03.44 51.72
5 Pökälä Pekka AR 1.00.43 0.04.01 50.99
6 Hahtola Aulis RasKu 1.03.25 0.06.43 48.34
7 Virtanen Jorma Hiisi 1.05.08 0.08.26 46.60
8 Ilkka Jarmo RaJu 1.06.36 0.09.54 45.12
9 Lukkarinen Mikko Pohjant 1.09.45 0.13.03 42.65
10 Köykkä Jussi RasKu 1.11.19 0.14.37 41.29
11 Koivukangas Erkki KoS 1.11.30 0.14.48 40.77
12 Åkerblom Måns GIF 1.13.37 0.16.55 39.19
13 Nurminen Heikki IPR 1.14.36 0.17.54 38.26
14 Lehtimäki Jorma LHR 1.19.19 0.22.37 35.61
15 Kaskinen Reino UlvUra 1.20.35 0.23.53 34.67
16 Ojala Antti TurSa 1.22.43 0.26.01 33.42
Lehtinen Teuvo SOCAsik HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Järvinen Taisto IPR 48.20 0.00.00 49.77
2 Peltola Lasse SuJu 52.27 0.04.07 45.29
3 Taipalus Esko RasKe 53.07 0.04.47 44.15
4 Luukko Jukka LS-37 55.48 0.07.28 41.49
5 Sirola Risto KeU 56.26 0.08.06 40.49
6 Hakala Eino RasKe 56.30 0.08.10 39.91
7 Kallio Antti Palo-88 59.09 0.10.49 37.62
8 Martikainen Arvo LS-37 59.26 0.11.06 36.93
9 Nyberg Pertti SOCAsik 1.00.41 0.12.21 35.67
10 Veijovaara Jorma Pohjant 1.01.33 0.13.13 34.68
11 Kanerva Unto Jyry 1.02.24 0.14.04 33.73
12 Kankaanpää Jussi RaJu 1.04.09 0.15.49 32.34
Viitasaari Jussi HimU HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alalahti Jaakko ONMKY 45.32 0.00.00 42.35
2 Laitinen Raimo SuSi 56.04 0.10.32 33.82
3 Suorajärvi Mauri Pohjant 59.01 0.13.29 31.59
4 Vistiaho Erkki KoS 1.02.42 0.17.10 29.22
5 Häkkinen Tapani IPR 1.05.52 0.20.20 27.33
6 Ketola Tuomo KauKa 1.07.40 0.22.08 26.12
7 Oja Reijo KoS 1.14.37 0.29.05 23.26
8 Ijas Johannes Raus 1.34.26 0.48.54 18.04
Österberg Reino LeSi HYL -
Kuisla Raimo EE EIL -
Holm Lars-Gunnar Botnia HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rantala Aleksi RaJu 1.10.47 0.00.00 82.29
2 Pietikäinen Sauli KS 1.20.08 0.09.21 70.87
3 Sundelin Ville UlvUra 1.23.56 0.13.09 65.93
4 Laine Taneli VaHa 1.32.19 0.21.32 58.36
5 Kleemola Joona Eks 1.36.11 0.25.24 54.50
6 Holmberg Eetu UlvUra 1.37.41 0.26.54 52.17
7 Kaksonen Tero YKV 1.43.20 0.32.33 47.91

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tervala Miska RaVa 1.06.37 0.00.00 76.93
2 Sevelius Emil Trian 1.07.45 0.01.08 74.22
3 Puolakanaho Sakari HyRa 1.08.05 0.01.28 72.45
4 Nieminen Verneri RaVa 1.09.50 0.03.13 69.26
5 Lindahl Jesper Trian 1.11.32 0.04.55 66.27
6 Rauhala Juha EsSu 1.13.37 0.07.00 63.09
7 Jern Tobias OK77 1.23.02 0.16.25 54.77
8 Nurminen Jani VaHa 1.32.25 0.25.48 48.17
9 Pais Märten VeVe 1.38.24 0.31.47 44.27
Ylipulli Eero LapVi EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lilja Juha TP 47.36 0.00.00 71.98
2 Nurminen Eerik KS 53.38 0.06.02 63.25
3 Heinaro Lauri EsSu 54.20 0.06.44 61.80
4 Venetjoki Väinö KoS 54.31 0.06.55 60.96
5 Ketola Lauri Koovee 56.31 0.08.55 58.20
6 Ekholm Tobias Trian 56.33 0.08.57 57.56
7 Jern Linus OK77 57.52 0.10.16 55.66
8 Nykänen Tomi LamSä 59.00 0.11.24 54.01
9 Haikonen Aaro UlvUra 1.02.37 0.15.01 50.34
10 Kleemola Arttu Eks 1.03.50 0.16.14 48.85
11 Arvela Oskari LS-37 1.04.35 0.16.59 47.75
12 Lehikoinen Elias EsSu 1.05.25 0.17.49 46.62
13 Viilo Lasse TP 1.06.56 0.19.20 45.05
14 Paasi Antti TP 1.11.52 0.24.16 41.48
Kronqvist Emil KoS EIL -
Pais Markus VeVe KES -
Kaksonen Teemu YKV HYL -