FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
XXI Saaristorastit - Skärgårdsträffen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 109
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttolainen Aleksi LS-37 38.13 0.00.00 94.05 93.72
2 Heinaro Einari HS 38.45 0.00.32 92.61 92.29
3 Savolainen Eetu IkNV 38.50 0.00.37 92.27 91.95
4 Penttinen Topi MSParma 38.51 0.00.38 92.09 91.77
5 Fomin Daniil TuS 39.51 0.01.38 89.65 89.33
6 Suna Jussi TuMe 41.01 0.02.48 86.96 86.66
7 Sirén Mikko AngA 41.08 0.02.55 86.58 86.28
8 Huovila Jarkko KR 41.24 0.03.11 85.89 85.59
9 Turkki Eero HS 41.32 0.03.19 85.49 85.19
10 Mänkärlä Janne Lynx 41.51 0.03.38 84.71 84.41
11 Lakanen Jani HS 41.58 0.03.45 84.35 84.05
12 Oikarinen Lauri S-JKL 42.34 0.04.21 83.03 82.74
13 Leskinen Aleksi Lynx 42.43 0.04.30 82.61 82.32
14 Sevelius Emil OK77 42.46 0.04.33 82.39 82.10
15 Knuuttila Mikko IkNV 42.47 0.04.34 82.23 81.94
16 Korpi Juho Navi 42.48 0.04.35 82.07 81.78
17 Tulonen Benjamin HiKi 43.37 0.05.24 80.41 80.12
18 Jern Tobias OK77 43.52 0.05.39 79.82 79.54
19 Elo Markku AngA 44.08 0.05.55 79.22 78.94
20 Ylikylä Petja AngA 44.40 0.06.27 78.15 77.87
20 Nummelin Oskari TuS 44.40 0.06.27 78.15 77.87
22 Pohjola Lauri S-JKL 44.42 0.06.29 77.85 77.57
23 Suutari Matti VeVe 44.46 0.06.33 77.61 77.34
24 Toivonen Eevert KangSK 44.48 0.06.35 77.43 77.16
24 Hall Andreas Femman 44.48 0.06.35 77.43 77.16
26 Viitasaari Toni-Antti LapVi 45.01 0.06.48 76.82 76.55
27 Järvenpää Antti OK77 45.02 0.06.49 76.67 76.40
28 Leskinen Antti-Pekka Lynx 45.08 0.06.55 76.38 76.11
28 Ahonen Jere KangSK 45.08 0.06.55 76.38 76.11
30 Vanhanen Konsta IkNV 45.15 0.07.02 75.94 75.67
31 Koistinen Olli-Pekka HiKi 45.22 0.07.09 75.62 75.36
32 Leskinen Aapo Lynx 45.31 0.07.18 75.25 74.99
33 Aaltonen Tatu Lynx 45.35 0.07.22 75.03 74.76
34 Pohjala Johannes Hiisi 45.36 0.07.23 74.88 74.61
35 Taanila Vesa IkNV 45.38 0.07.25 74.70 74.44
36 Ray Jonathan OK77 45.44 0.07.31 74.42 74.16
37 Senttula Tuukka S-JKL 45.49 0.07.36 74.17 73.91
38 Holmback Hannes OK77 46.12 0.07.59 73.43 73.18
39 Viskari Juuso Lynx 46.14 0.08.01 73.26 73.01
40 Mäkelä Tuomo AngA 46.24 0.08.11 72.88 72.63
40 Leinonen Pauli LS-37 46.24 0.08.11 72.88 72.63
42 Peltola Samuli JRV 46.36 0.08.23 72.34 72.08
43 Laine Jaakko HiKi 46.56 0.08.43 71.71 71.45
44 Kommio Jere AngA 47.20 0.09.07 70.99 70.74
45 Hytönen Juho-Veikko IkNV 47.57 0.09.44 69.96 69.71
46 Aaltio Aapo OK77 47.58 0.09.45 69.82 69.58
47 Liuha Jarkko KangSK 48.05 0.09.52 69.54 69.29
48 Nissinen Niko RaJu 48.24 0.10.11 68.97 68.73
48 Snickars Caj OK77 48.24 0.10.11 68.97 68.73
50 Kujala Rainer Lynx 48.28 0.10.15 68.65 68.41
51 Sainio Santeri KangSK 48.46 0.10.33 68.12 67.88
52 Metsälä Tuomas Lynx 48.47 0.10.34 67.98 67.74
53 Itkonen Otto TuS 48.48 0.10.35 67.85 67.61
54 Donner Mikael OK77 48.56 0.10.43 67.55 67.31
55 Rissanen Jiri-Pekka KangSK 49.01 0.10.48 67.33 67.09
56 Rautio Mikael EsSu 49.02 0.10.49 67.19 66.96
57 Talja Eljas OK77 49.11 0.10.58 66.88 66.64
58 Kerkola Nico AngA 49.45 0.11.32 66.01 65.77
59 Rehn Ville Lynx 49.50 0.11.37 65.79 65.55
60 Koivumäki Olli LapVi 50.17 0.12.04 65.09 64.86
61 Kinni Juho TP 50.27 0.12.14 64.77 64.54
62 Hyvönen Pekka AngA 50.37 0.12.24 64.44 64.22
63 Tervakangas Mikko EsSu 50.46 0.12.33 64.15 63.92
64 Kinnala Ville TuS 51.19 0.13.06 63.35 63.13
65 Lund Matias Femman 51.27 0.13.14 63.08 62.86
66 Ursin Antti Lynx 51.45 0.13.32 62.61 62.39
67 Rantala Antti KangSK 51.57 0.13.44 62.27 62.05
68 Sulkula Anton S-JKL 52.16 0.14.03 61.79 61.57
69 Malinen Olli SKUusi 52.52 0.14.39 60.98 60.77
70 Sorsa Perttu HiKi 53.28 0.15.15 60.19 59.98
71 Hulkkonen Mikko SKUusi 53.44 0.15.31 59.79 59.58
72 Kankaanpää Vesa OK77 54.11 0.15.58 59.20 58.99
73 Kronberg Christian Femman 54.32 0.16.19 58.72 58.51
74 Lindberg Mikko AngA 55.55 0.17.42 57.17 56.97
75 Visuri Ilari OK77 55.56 0.17.43 57.05 56.85
76 Heinmann Kristo KangSK 57.29 0.19.16 55.42 55.22
77 Vierimaa Ville EsAk 57.40 0.19.27 55.15 54.96
78 Pitkänen Jonne S-JKL 58.12 0.19.59 54.55 54.36
79 Kinnala Kalle TuS 58.20 0.20.07 54.33 54.14
80 Hakuli Tommi SKUusi 59.04 0.20.51 53.57 53.38
81 Iurev Dmitrii EsSu 59.06 0.20.53 53.44 53.26
82 Kerkola Teemu AngA 59.15 0.21.02 53.22 53.03
83 Markkila Eero RasKu 1.00.16 0.22.03 52.23 52.04
84 Ojapalo Joona Lynx 1.01.46 0.23.33 50.87 50.69
85 Tuomaala Eero SKUusi 1.01.57 0.23.44 50.63 50.45
86 Sainio Antti SKUusi 1.02.14 0.24.01 50.32 50.14
87 Hirvonen Olli-Petteri TP 1.04.27 0.26.14 48.50 48.33
88 Sorsa Lauri HiKi 1.04.28 0.26.15 48.40 48.23
89 Melin Christoffer OK77 1.04.40 0.26.27 48.17 48.00
90 Mänty Sami AngA 1.05.16 0.27.03 47.64 47.47
91 Päivike Jaakko RaPi 1.06.50 0.28.37 46.44 46.28
92 Mänty Eero EsAk 1.12.21 0.34.08 42.83 42.68
93 Laasanen Lauri LaihLu 1.13.08 0.34.55 42.29 42.15
94 Tölli Marko S-JKL 1.17.52 0.39.39 39.65 39.51
95 Asikainen Vesa KaJu 2.00.13 1.22.00 25.64 25.55
Hällström af Fabian OK77 HYL -
Palola Aleksi MaMa HYL -
Lövdal Victor Femman EIL -
Hölli Mikko KangSK EIL -
Kurkela Mikko Koovee EIL -
Pietikäinen Aleksi SKUusi EIL -
Donner Jonny OK77 EIL -
Ikävalko Petri KangSK EIL -
Ilmonen Aleksi JRV EIL -
Istolahti Tuomo KangSK EIL -
Liukkonen Kalle HiKi EIL -
Solonen Joni LS-37 KES -
Karppinen Aleksi Navi KES -
Huila Joona Hiisi KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 79
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Elisa LS-37 38.30 0.00.00 93.40 91.50
2 Kinni Saila TP 39.27 0.00.57 90.97 89.11
3 Taulavuori Venla JRV 39.53 0.01.23 89.79 87.96
4 Kaskinen Mira RasKa 40.12 0.01.42 88.90 87.09
5 Janosikova Tereza S-JKL 40.30 0.02.00 88.05 86.26
6 Ukskoski Karoliina LS-37 41.31 0.03.01 85.72 83.97
7 Joensuu Marttiina Pohjant 41.52 0.03.22 84.82 83.09
8 Oksanen Maiju KangSK 42.18 0.03.48 83.77 82.07
9 Kemp Emily AngA 42.33 0.04.03 83.11 81.41
10 Uotila Ulrika KangSK 42.35 0.04.05 82.86 81.18
11 Hytönen Outi KangSK 42.43 0.04.13 82.43 80.75
12 Elo Sanni AngA 42.46 0.04.16 82.16 80.49
13 Raasakka Liisa EsSu 42.51 0.04.21 81.82 80.16
14 Ankelo Elsa MSParma 42.52 0.04.22 81.62 79.96
15 Norrbacka Sanni Lynx 43.13 0.04.43 80.78 79.14
16 Pitkänen Hilla JRV 43.20 0.04.50 80.39 78.76
17 Närhi Anna LS-37 43.22 0.04.52 80.16 78.53
18 Anttonen Sari Pohjant 43.24 0.04.54 79.92 78.30
19 Hahn Olivia OK77 43.43 0.05.13 79.17 77.56
20 Donner Janina S-JKL 43.57 0.05.27 78.58 76.98
21 Klemettinen Kaisa S-JKL 44.24 0.05.54 77.62 76.04
22 Autio Päivi Hiisi 44.35 0.06.05 77.13 75.56
23 Hirvonen Milla TP 44.40 0.06.10 76.82 75.26
24 Heittola Suvi RasKa 45.18 0.06.48 75.58 74.04
25 Karvonen Sara Lynx 45.28 0.06.58 75.14 73.61
26 Pitkänen Salla TP 45.45 0.07.15 74.51 72.99
27 Ojala Jenny RasKa 46.23 0.07.53 73.33 71.84
28 Riutto Eerika LS-37 47.32 0.09.02 71.40 69.94
29 Leskinen Anne-Mari Lynx 47.40 0.09.10 71.04 69.59
30 Asklöf Aino Lynx 47.44 0.09.14 70.79 69.34
31 Suojanen Laura RasKa 47.51 0.09.21 70.46 69.02
32 Turakainen Veera Lynx 48.01 0.09.31 70.06 68.63
33 Juva Jonna AngA 48.08 0.09.38 69.73 68.31
34 Yliluikki Henna AngA 48.54 0.10.24 68.48 67.09
35 Paukkunen Sanna MSParma 48.56 0.10.26 68.28 66.89
36 Mårtenson Lydia OK77 49.00 0.10.30 68.04 66.65
37 Haarlaa Tiina HS 49.20 0.10.50 67.43 66.05
38 Sivén Hanna KangSK 49.28 0.10.58 67.09 65.73
39 Ahonen Laura KangSK 50.06 0.11.36 66.10 64.75
40 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 50.28 0.11.58 65.47 64.13
41 Ajalin Riikka TuS 51.35 0.13.05 63.90 62.60
42 Rautiainen Satu KangSK 51.36 0.13.06 63.74 62.44
43 Donner Isabel OK77 51.58 0.13.28 63.14 61.86
44 Sallila Katarina HS 52.09 0.13.39 62.78 61.50
45 Kinnala Venla TuS 52.12 0.13.42 62.58 61.30
46 Sainio Linda KangSK 53.43 0.15.13 60.67 59.43
47 Asikainen Satu RaJu 54.04 0.15.34 60.14 58.91
48 Mero Dominika EsSu 54.21 0.15.51 59.69 58.47
49 Saarinen Anu S-JKL 55.36 0.17.06 58.21 57.02
50 Kukkonen Saara LS-37 56.05 0.17.35 57.57 56.40
51 Haapasaari Ilona TuS 56.19 0.17.49 57.20 56.04
52 Huttunen Petra KangSK 56.24 0.17.54 56.99 55.83
53 Pensas Johanna TuS 57.35 0.19.05 55.68 54.55
54 Kymäläinen Sanni TP 57.46 0.19.16 55.38 54.25
55 Järventausta Ennimaria KyRa 59.23 0.20.53 53.74 52.65
56 Norrbacka Salla Lynx 59.43 0.21.13 53.32 52.23
57 Liimatainen Anni TuS 59.49 0.21.19 53.10 52.02
58 Jerkku Laura TuS 1.00.38 0.22.08 52.27 51.20
59 Lindgren Hanna Femman 1.02.18 0.23.48 50.75 49.71
60 Bäck Sabina Femman 1.03.11 0.24.41 49.92 48.90
61 Grahn Elina Femman 1.04.26 0.25.56 48.83 47.84
62 Vierimaa Salla EsAk 1.06.32 0.28.02 47.18 46.22
63 Ahonen Jutta AngA 1.08.46 0.30.16 45.54 44.61
64 Avelin Melina TP 1.11.44 0.33.14 43.55 42.66
65 Lönnfeldt Julia OK77 1.17.38 0.39.08 40.15 39.33
66 Antell Saara KeU 1.22.51 0.44.21 37.53 36.76
67 Suntioinen Elli EsSu 1.22.54 0.44.24 37.41 36.65
68 Biström Klara MaMa 1.29.05 0.50.35 34.73 34.03
69 Pitkäaho Anni KuoSu 1.33.40 0.55.10 32.95 32.28
Klemettinen Veera S-JKL EIL -
Hulkkonen Johanna HS HYL -
Juga Emma SKUusi EIL -
Heikkilä Tuuli Lynx EIL -
Haataja Anna Pohjant EIL -
Otonkorpi Ida-Maria TP EIL -
Viholainen Elisa EsSu EIL -
Neuvonen Laura TuS KES -
Kriikkula Johanna RaJu KES -
Heikkilä Suvi Lynx HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niinistö Harri AngA 29.06 0.00.00 48.98 48.97
2 Malinen Jouko RR 30.58 0.01.52 45.83 45.82
3 Kekoni Lauri HS 31.02 0.01.56 45.52 45.52
4 Heinonen Veli-Matti RR 32.03 0.02.57 43.88 43.88
5 Nummi Esko PunKu 32.41 0.03.35 42.84 42.83
6 Halme Tapio AngA 33.03 0.03.57 42.18 42.17
7 Pensas Esko LaihLu 35.03 0.05.57 39.59 39.58
8 Ritanotko Markku TuMe 35.19 0.06.13 39.11 39.11
9 Ojapalo Ilkka RR 35.28 0.06.22 38.77 38.76
10 Lindroos Mårten KSF 35.55 0.06.49 38.11 38.10
11 Kuivala Hannu TuS 35.57 0.06.51 37.90 37.89
12 Svärd Rune Trian 36.16 0.07.10 37.39 37.39
13 Antell Kai KeU 37.03 0.07.57 36.43 36.43
14 Kuivala Juha TuS 37.48 0.08.42 35.54 35.54
15 Keskitalo Jukka PunKu 38.49 0.09.43 34.45 34.45
16 Nyystilä Jukka LaihLu 39.42 0.10.36 33.53 33.52
17 Lindeman Jorma R-P 40.05 0.10.59 33.05 33.04
18 Rantala Aulis KoS 40.34 0.11.28 32.50 32.49
19 Karvonen Paavo IisVi 41.23 0.12.17 31.71 31.70
20 Taanila Mauno NiS 41.50 0.12.44 31.22 31.21
21 Laine Esa KauPo 42.00 0.12.54 30.94 30.94
22 Halla-Aho Timo JSRasti 42.24 0.13.18 30.50 30.50
23 Alhoke Timo TuMe 42.31 0.13.25 30.27 30.26
24 Ölander Ralf KSF 44.15 0.15.09 28.94 28.94
25 Lång Jan Rasebor 44.43 0.15.37 28.50 28.49
26 Nurminen Jouko TP 46.21 0.17.15 27.36 27.35
27 Hirvelä Reijo SuosmSa 46.27 0.17.21 27.17 27.16
28 Nieminen Taisto RaPi 47.09 0.18.03 26.63 26.62
29 Nyberg Henry Trian 48.22 0.19.16 25.83 25.82
30 Tuomaala Juhani KoS 48.30 0.19.24 25.63 25.62
31 Viitasalo Harri RiSu 55.14 0.26.08 22.39 22.39
32 Paukkola Jari RiSu 1.04.20 0.35.14 19.13 19.12
33 Lähteenmäki Hannu HlT 1.19.25 0.50.19 15.41 15.41
34 Koskialho Jouko EuVe 1.22.27 0.53.21 14.77 14.77
35 Ahlqvist Hannu RiSu 1.24.13 0.55.07 14.39 14.38
Haajanen Juha Pohjant EIL -
Salonen Kauko TuMe EIL -
Andersson Bror KSF EIL -
Vuori Rauno AngA EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 59
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Janne TuS 28.06 0.00.00 69.46 69.15
2 Mannervesi Mika AngA 32.39 0.04.33 59.62 59.35
3 Noponen Petri AnttU 32.43 0.04.37 59.34 59.07
4 Klemettinen Vesa S-JKL 33.04 0.04.58 58.55 58.29
5 Loukkalahti Marko HiKi 33.31 0.05.25 57.61 57.35
6 Ylikangas Esko RasKu 33.56 0.05.50 56.75 56.49
7 Pitkänen Marko JRV 34.49 0.06.43 55.16 54.91
8 Tuominen Hans Pihkan 35.25 0.07.19 54.07 53.83
9 Hartman Janne VaajTe 35.40 0.07.34 53.55 53.31
10 Suominen Juha-Matti LaJy 36.16 0.08.10 52.52 52.29
11 Friman Sami HyRa 36.32 0.08.26 51.99 51.76
12 Salonen Mikko HS 37.00 0.08.54 51.20 50.97
13 Liljeström Kimmo HS 37.33 0.09.27 50.31 50.08
14 Päivike Johan RaPi 38.09 0.10.03 49.38 49.16
15 Tenhunen Joni TuMe 38.34 0.10.28 48.71 48.49
16 Havento Jukka KaRa 38.59 0.10.53 48.05 47.84
17 Ryyppö Jarkko RaVa 39.08 0.11.02 47.74 47.53
18 Taulavuori Tero AlatPi 39.27 0.11.21 47.22 47.01
19 Palmen Henrik EsSu 40.00 0.11.54 46.44 46.24
20 Backman Daniel OK77 40.18 0.12.12 45.97 45.76
21 Lautamäki Asko MSParma 41.06 0.13.00 44.94 44.74
22 Anttonen Mikael KaRa 41.33 0.13.27 44.33 44.13
23 Maasilta Tommi HS 41.39 0.13.33 44.10 43.90
24 Pohjola Olli-Pekka S-JKL 42.05 0.13.59 43.52 43.33
25 Ojala Jari PirHi 42.24 0.14.18 43.07 42.88
26 Salonen Tero HauSi 42.31 0.14.25 42.83 42.64
27 Nieminen Jyrki LHR 42.46 0.14.40 42.46 42.27
28 Mårtenson Rasmus OK77 42.51 0.14.45 42.25 42.07
29 Moisio Orvo TuS 43.00 0.14.54 41.99 41.80
30 Kerkola Mika SuSi 43.02 0.14.56 41.83 41.65
31 Ikäheimonen Jari EsSu 43.10 0.15.04 41.58 41.40
32 Lehtinen Marko SalVil 43.31 0.15.25 41.13 40.94
33 Kuusinen Petri TP 43.40 0.15.34 40.87 40.68
34 Hiiri Ari HauSi 43.41 0.15.35 40.73 40.55
35 Neuvonen Janne LuuRa 43.53 0.15.47 40.43 40.25
36 Isoherranen Sami Lynx 44.08 0.16.02 40.08 39.90
37 Torrkulla Jan Femman 44.21 0.16.15 39.76 39.59
38 Oikarinen Jarmo TP 45.09 0.17.03 38.94 38.77
39 Autio Rauno KaRa 45.20 0.17.14 38.67 38.50
40 Kaukonen Markus EsSu 47.35 0.19.29 36.73 36.57
41 Juva Mika MuurVi 47.52 0.19.46 36.41 36.24
42 Itkonen Tommi AngA 48.36 0.20.30 35.75 35.59
43 Sillasto Eero EsAk 49.03 0.20.57 35.31 35.16
44 Koivisto Mikko PR 50.07 0.22.01 34.46 34.31
45 Kuusisto Seppo Koovee 50.29 0.22.23 34.10 33.95
46 Kuosmanen Tuomo Pihkan 51.02 0.22.56 33.63 33.49
47 Koistinen Janne Uolevi SalVil 52.49 0.24.43 32.40 32.26
48 Ritvanen Paavo Pihkan 53.14 0.25.08 32.05 31.91
49 Stenholm Pekka TuS 55.05 0.26.59 30.88 30.74
50 Laine Sampo TP 55.22 0.27.16 30.62 30.49
51 Turkkila Kalle EsSu 56.10 0.28.04 30.10 29.96
52 Haverinen Jari KaSu 59.13 0.31.07 28.46 28.33
53 Jerkku Jarmo TuS 59.19 0.31.13 28.32 28.20
54 Nurmiainen Jouko Rasebor 59.23 0.31.17 28.20 28.08
55 Meronen Juha OCPuist 1.00.05 0.31.59 27.79 27.66
56 Laaksonen Arto UNO 1.01.33 0.33.27 27.04 26.92
57 Kontio Pasi KangSK 1.14.50 0.46.44 22.17 22.07
Lehtonen Timo LS-37 EIL -
Laine Jani TuS EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finnäs Jenny Malax 32.04 0.00.00 67.16 66.68
2 Tarkiainen Tia JRV 32.41 0.00.37 65.40 64.93
3 Kangasaho Essi HiKi 33.26 0.01.22 63.45 62.99
4 Ritanotko Johanna TP 35.08 0.03.04 59.92 59.49
5 Andelin Sanna LaTa 35.25 0.03.21 58.98 58.56
6 Kinni Maija TP 36.36 0.04.32 56.64 56.23
7 Smeds Heidi NOK 37.16 0.05.12 55.19 54.79
8 Suntioinen Riina AngA 40.40 0.08.36 50.18 49.82
9 Hyvönen Noora AngA 43.31 0.11.27 46.52 46.19
10 Salmi Anna MaMa 45.03 0.12.59 44.58 44.26
11 Mäkelä Joosefiina AngA 46.03 0.13.59 43.26 42.95
12 Blomgren Pernilla NOK 46.07 0.14.03 42.85 42.54
13 Palola Nelly MaMa 49.30 0.17.26 39.59 39.31
14 Kolmonen Katri KR 52.26 0.20.22 37.07 36.80
15 Toivonen Kaisa KangSK 53.07 0.21.03 36.29 36.03
16 Laitala Piia KaJu 53.12 0.21.08 35.93 35.67
17 Simola Anni LuuRa 55.52 0.23.48 33.92 33.68
18 Järvinen Tiina Pihkan 1.01.49 0.29.45 30.40 30.18
19 Lahti Johanna RiSu 1.03.44 0.31.40 29.23 29.02
20 Sadwinski Hanna-Kaisa RaPi 1.05.18 0.33.14 28.28 28.08
21 Jänkälä Susanna AngA 1.07.13 0.35.09 27.23 27.04
Lindgren Mikaela Rasebor EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Konstari Elena JRV 31.05 0.00.00 72.06 70.96
2 Hietala Emmi LapVi 31.30 0.00.25 70.71 69.64
3 Nietula Minja HS 31.56 0.00.51 69.36 68.31
4 Ojanaho Ansa-Lotta OH 33.55 0.02.50 64.94 63.95
5 Pitkänen Helmi JRV 33.57 0.02.52 64.51 63.53
6 Markki Emmi EsSu 34.19 0.03.14 63.46 62.49
7 Kuokka Iida-Liisa IisVi 34.31 0.03.26 62.73 61.77
8 Khokhlova Taisiia HS 34.38 0.03.33 62.16 61.21
9 Laine Anni TP 34.59 0.03.54 61.18 60.25
10 Tikkakoski Ilona TP 35.23 0.04.18 60.14 59.22
11 Mäkinen Sanni EsSu 35.32 0.04.27 59.53 58.63
12 Kärnä Nina KuoSu 36.31 0.05.26 57.59 56.71
13 Laanoja Johanna EST 37.12 0.06.07 56.20 55.34
14 Heikkinen Ida VeVe 37.27 0.06.22 55.49 54.65
15 Peura Kerttu EsSu 38.05 0.07.00 54.24 53.41
16 Taulavuori Anni AlatPi 38.14 0.07.09 53.70 52.88
17 Torrkulla Henna Femman 39.26 0.08.21 51.75 50.96
18 Pääkkönen Nea SoJy 39.54 0.08.49 50.84 50.06
19 Kuusinen Saana TP 42.02 0.10.57 47.96 47.23
20 Kiljunen Emmi LS-37 42.21 0.11.16 47.31 46.59
21 Tuomisto Saara MSParma 44.16 0.13.11 44.98 44.29
22 Korpi Anna LänRa 44.45 0.13.40 44.21 43.54
23 Neuvonen Venla LuuRa 45.42 0.14.37 43.02 42.37
24 Jussinmäki Tuulia S-JKL 45.59 0.14.54 42.49 41.84
25 Karttunen Lilia LS-37 46.46 0.15.41 41.51 40.88
26 Seppälä Kaisla RR 48.11 0.17.06 40.03 39.42
27 Nieminen Noora S-JKL 48.15 0.17.10 39.72 39.11
28 Simola Aino LS-37 53.34 0.22.29 35.54 35.00
Soikkeli Sofia EsSu EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindeqvist Katri PR 28.54 0.00.00 75.16 73.47
2 Mononen Hanna KR 31.35 0.02.41 68.20 66.66
3 Liuha Riina KangSK 33.30 0.04.36 63.76 62.32
4 Taini Mia JRV 33.49 0.04.55 62.63 61.22
5 Kiuru Veera RaKaS 34.46 0.05.52 60.40 59.03
6 Tiits Laura TP 35.48 0.06.54 58.15 56.84
7 Korhonen Kati S-JKL 36.50 0.07.56 56.03 54.76
8 Vaara Inga-Maria KaRa 40.29 0.11.35 50.53 49.39
9 Oinonen Lotta Pihkan 41.37 0.12.43 48.72 47.62
10 Koskinen Hanna-Riikka HyRa 41.41 0.12.47 48.20 47.12
11 Eskola Missu TP 43.27 0.14.33 45.83 44.79
12 Andelmaa Heidi AngA 44.24 0.15.30 44.44 43.44
13 Hertsbacka Henna NOK 45.18 0.16.24 43.16 42.18
14 Elovaara-Salmi Anna HS 45.47 0.16.53 42.31 41.35
15 Korhonen Jaana KaSu 47.51 0.18.57 40.10 39.20
16 Uusitalo Krista AngA 50.24 0.21.30 37.71 36.86
17 Lehtonen Kirsi HauSi 56.54 0.28.00 33.09 32.34
18 Pietilänaho Anu HiKi 57.41 0.28.47 32.32 31.59
19 Helamaa Anna TP 1.05.42 0.36.48 28.10 27.47
Noponen Heli AnttU EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autti Marja-Liisa EsSu 32.15 0.00.00 59.07 57.29
2 Silvennoinen Tarja KR 33.09 0.00.54 56.93 55.21
3 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 36.28 0.04.13 51.26 49.71
4 Savolainen Paula PR 38.51 0.06.36 47.66 46.22
5 Katajamäki Tuija KauWi 39.14 0.06.59 46.74 45.33
6 Kerkola Tiina SuSi 39.23 0.07.08 46.11 44.71
7 Lankinen Pauliina HS 40.33 0.08.18 44.34 43.00
8 Havia-Kinnala Helena AngA 44.08 0.11.53 40.33 39.12
9 Filipsson-Korento Lena OK77 50.25 0.18.10 34.95 33.90
10 Leppävuori Päivi KuoSu 52.40 0.20.25 33.12 32.12
11 Mårtenson Karin OK77 53.50 0.21.35 32.07 31.10
12 Mannonen Anu TuS 54.48 0.22.33 31.18 30.24
13 Koskela Sari RaJu 58.44 0.26.29 28.79 27.92
14 Mäkelä Tiina RaTU 1.01.37 0.29.22 27.15 26.33
15 Leppänen Satu HirvHe 1.03.30 0.31.15 26.06 25.28
16 Eronen Päivi KaRa 1.41.14 1.08.59 16.17 15.68
Suomela Katri TuS EIL -
Hakulinen Paula EsSu HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 König-Salmi Vroni TuS 29.52 0.00.00 64.89 63.43
2 Ekström Anu MSParma 31.11 0.01.19 61.85 60.46
3 Salonen Heidi HS 33.18 0.03.26 57.64 56.34
4 Elovaara Heli AngA 35.08 0.05.16 54.36 53.14
5 Laurila Anneli Trian 36.30 0.06.38 52.07 50.90
6 Mäki-hokkonen Saarinka RaKaS 37.07 0.07.15 50.95 49.81
7 Pikkarainen Anu HS 37.08 0.07.16 50.68 49.54
8 Blomqvist Eija Femman 37.57 0.08.05 49.34 48.23
9 Löfgren Jaana RR 38.07 0.08.15 48.88 47.78
10 Taulavuori Tarja AlatPi 38.18 0.08.26 48.40 47.31
11 Heikkinen Anniina VeVe 38.49 0.08.57 47.51 46.45
12 Pulli Tessa LappRi 39.08 0.09.16 46.89 45.84
13 Lamppu Tiina MSParma 39.19 0.09.27 46.43 45.39
14 Valkonen Sanna TuS 39.27 0.09.35 46.04 45.00
15 Lainio Saija TuNMKY 39.31 0.09.39 45.72 44.70
16 Palmen Virpi EsSu 39.40 0.09.48 45.31 44.30
17 Torp-Donner Heidi OK77 40.16 0.10.24 44.40 43.41
18 Haavisto Lotta TuS 42.02 0.12.10 42.31 41.37
19 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 46.06 0.16.14 38.38 37.52
20 Aho Johanna MSParma 49.55 0.20.03 35.26 34.47
21 Päivike Satu RaPi 51.27 0.21.35 34.02 33.26
22 Kujala Anne-Mari RasKe 52.02 0.22.10 33.46 32.71
23 Pakkala Pigga S-JKL 52.04 0.22.12 33.26 32.51
24 Iso-Koivisto Minna KauWi 52.05 0.22.13 33.07 32.33
25 Oja Iina Pihkan 53.51 0.23.59 31.81 31.10
26 Tupitsa Nina HS 54.35 0.24.43 31.21 30.51
27 Oikarinen Sirkka TP 55.29 0.25.37 30.54 29.85
28 Koistinen Marjo EsSu 57.55 0.28.03 29.09 28.44
29 Harju Tuija KaRa 1.01.33 0.31.41 27.22 26.61
30 Nemeth Zoltne HUN 1.02.24 0.32.32 26.70 26.10
31 Lehmussaari-Rehn Heli Lynx 1.02.26 0.32.34 26.54 25.94
32 Hannula-Sormunen Minna HiKi 1.03.53 0.34.01 25.79 25.21
Guseff Virpi HirvHe EIL -
Turakainen Irene Lynx EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Jarkko HiKi 36.49 0.00.00 71.92 72.21
2 Alasuvanto Joni KaJu 40.23 0.03.34 64.91 65.18
3 Annila Petri Koovee 40.27 0.03.38 64.15 64.41
4 Korpinen Taneli TuMe 42.05 0.05.16 61.03 61.28
5 Laaksonen Petri UNO 42.37 0.05.48 59.65 59.89
6 Mattila Tomi AngA 42.57 0.06.08 58.57 58.81
7 Rautiainen Teemu RastiE4 43.07 0.06.18 57.73 57.96
8 Kokkinen Kari LaTa 43.44 0.06.55 56.31 56.54
9 Ovaska Vesa LuuRa 48.14 0.11.25 50.50 50.71
10 Levälehto Riku TuMe 50.35 0.13.46 47.63 47.83
11 Forsström Calle Rasebor 50.53 0.14.04 46.83 47.02
12 Ilmakunnas Ilari Pihkan 52.13 0.15.24 45.13 45.31
13 Koskinen Jussi EsSu 54.03 0.17.14 43.11 43.29
14 Kolmonen Ville KR 58.42 0.21.53 39.24 39.40
15 Aho Joonas MaMa 1.15.23 0.38.34 30.21 30.33
16 Suntioinen Ville KaRa 1.16.23 0.39.34 29.47 29.59

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ronkainen Aarni JRV 33.33 0.00.00 76.37 74.56
2 Raasakka Jussi HS 33.59 0.00.26 74.45 72.69
3 Kirjavainen Santeri KuoSu 35.25 0.01.52 70.53 68.86
4 Kemppi Topias EsSu 36.18 0.02.45 67.94 66.33
5 Sorsa Antti EsSu 38.39 0.05.06 62.98 61.48
6 Nordgren Simon Trian 40.55 0.07.22 58.71 57.31
7 Mbembela Karim HS 45.25 0.11.52 52.18 50.95
8 Korhonen Konsta LHR 45.31 0.11.58 51.37 50.15
9 Laine Aarni TP 47.20 0.13.47 48.72 47.56
10 Väkeväinen Vili LS-37 48.19 0.14.46 47.06 45.95
11 Olkkonen Vili JRV 59.50 0.26.17 37.47 36.58
12 Kalvas Tuomo SKUusi 1.12.57 0.39.24 30.29 29.58
Virtanen Ilari LS-37 EIL -
Tukiainen Otso Koovee EIL -
Maasilta Aapo HS KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindeqvist Markus PR 36.07 0.00.00 72.28 71.57
2 Detkov Sergei Hiisi 37.10 0.01.03 69.78 69.10
3 Paukkunen Petri MSParma 38.00 0.01.53 67.80 67.14
4 Närvä Toni PR 38.25 0.02.18 66.62 65.97
5 Väänänen Heikki Pihkan 38.43 0.02.36 65.67 65.02
6 Haarlaa Tapio HS 40.35 0.04.28 62.23 61.62
7 Hyytiäinen Antti KangSK 41.10 0.05.03 60.93 60.33
8 Laine Jarkko TP 41.53 0.05.46 59.48 58.90
9 Töyrylä Mikko KyS 42.29 0.06.22 58.24 57.67
10 Smeds Kenneth NOK 43.53 0.07.46 55.99 55.45
11 Katajisto Jukka-Pekka RaJu 44.13 0.08.06 55.19 54.65
12 Päärni Pertti MSParma 45.24 0.09.17 53.37 52.85
13 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 46.46 0.10.39 51.45 50.95
14 Lahdenperä Samuli PR 46.50 0.10.43 51.01 50.51
15 Hakkarainen Tuomas EsAk 49.33 0.13.26 47.87 47.41
16 Tuomala Simo PertPe 49.47 0.13.40 47.31 46.84
17 Forsström Benny Rasebor 50.06 0.13.59 46.67 46.21
18 Takanen Jari KuortKu 54.56 0.18.49 42.25 41.84
19 Tranberg Saku PR 56.39 0.20.32 40.67 40.27
20 Tolvanen Leo Pihkan 58.11 0.22.04 39.31 38.92
21 Pohjola Jukka HauSi 59.18 0.23.11 38.28 37.91
22 Forsström Oscar Rasebor 59.40 0.23.33 37.76 37.39
23 Kemppainen Antti EsSu 1.05.25 0.29.18 34.18 33.85
24 Rosenblad Kalle HiKi 1.06.35 0.30.28 33.32 33.00
Löfroos Andreas Rasebor EIL -
Ääri Mikko TuMe EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martomaa Simo KR 33.01 0.00.00 71.47 69.49
2 Pikkarainen Toni HS 36.01 0.03.00 65.30 63.49
3 Löfbacka Sami KPV 36.34 0.03.33 64.10 62.33
4 Laaksonen Markku Rasti88 37.05 0.04.04 63.00 61.25
5 Pajula Kimmo EsSu 37.29 0.04.28 62.12 60.39
6 Hietala Jussi S-JKL 37.40 0.04.39 61.61 59.90
7 Sillanpää Sampo Lynx 37.56 0.04.55 60.97 59.27
8 Kyllästinen Jyri RaLu 38.10 0.05.09 60.39 58.71
9 Mutka Manu TuMe 38.15 0.05.14 60.05 58.38
10 Packalen Totte Lynx 39.36 0.06.35 57.80 56.20
11 Vaherlehto Tuomas EsAk 39.42 0.06.41 57.46 55.87
12 Äyräs Vesa MSParma 40.56 0.07.55 55.54 54.00
13 Perä Tapio RR 41.07 0.08.06 55.10 53.57
14 Björk Tony OK77 42.34 0.09.33 53.04 51.56
15 Hämäläinen Jani LS-37 42.45 0.09.44 52.62 51.16
16 Lepistö Mikko HauSi 42.46 0.09.45 52.42 50.97
17 Vennelä Miika KangSK 43.42 0.10.41 51.12 49.70
17 Kuronen Tommi JRV 43.42 0.10.41 51.12 49.70
19 Vaininen Juha TuS 45.54 0.12.53 48.33 46.99
20 Virtanen Matti RaPi 45.56 0.12.55 48.12 46.79
21 Karttila Jussi MSParma 47.17 0.14.16 46.58 45.29
22 Hopearuoho Jan KaRa 47.31 0.14.30 46.19 44.91
23 Kemppi Joni EsSu 47.35 0.14.34 45.96 44.68
24 Korhonen Ari-Matti KaSu 47.42 0.14.41 45.68 44.41
25 Nikkinen Jari HiKi 47.55 0.14.54 45.31 44.05
26 Laine Mikko HS 48.13 0.15.12 44.86 43.62
27 Toivio Matti RaPi 48.22 0.15.21 44.56 43.33
28 Pulli Veli-Matti LappRi 48.29 0.15.28 44.29 43.06
29 Holmroos Joni TuS 52.06 0.19.05 41.07 39.93
30 Siivola Jarno HS 52.36 0.19.35 40.53 39.40
31 Hellstedt Tony Lynx 52.48 0.19.47 40.22 39.11
32 Farkas David HS 55.15 0.22.14 38.30 37.24
33 Rintala Rami Hiisi 56.20 0.23.19 37.42 36.38
34 Liponkoski Sami TP 56.59 0.23.58 36.86 35.83
35 Myllymäki Jyri VetU 57.54 0.24.53 36.14 35.13
36 Aalto Sami MSParma 58.21 0.25.20 35.72 34.73
37 Kirves Saku SKUusi 58.49 0.25.48 35.31 34.33
38 Laaksonen Pasi EsSu 59.37 0.26.36 34.70 33.74
39 Lehtonen Pasi HauSi 1.01.05 0.28.04 33.74 32.80
40 Virkkala Tero KaSu 1.01.49 0.28.48 33.21 32.29
41 Kalvas Teemu KeU 1.02.47 0.29.46 32.58 31.67
42 Hämäläinen Petri Pihkan 1.04.08 0.31.07 31.77 30.89
43 Louhisola Toni TuMe 1.06.07 0.33.06 30.70 29.84
44 Hyvärilä Jussi HyRa 1.13.11 0.40.10 27.62 26.86
45 Räsänen Mikko MaMa 1.20.27 0.47.26 25.03 24.34
Paasikivi Mikko TuS KES -
Nyman Tomi Pihkan EIL -
Miettinen Sami Pihkan EIL -
Torrkulla Michael Femman EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paganus Ari AngA 30.37 0.00.00 53.14 53.04
2 Hirvensalo Jorma SaPu 31.35 0.00.58 51.22 51.13
3 Lehto Kari TuMe 31.39 0.01.02 50.83 50.74
4 Markki Tapio EsSu 32.29 0.01.52 49.25 49.16
5 Vornanen Pekka SuoVa 32.41 0.02.04 48.67 48.58
6 Löfroth Tommy Malax 33.40 0.03.03 46.98 46.89
7 Lehtonen Jukka TuS 34.33 0.03.56 45.52 45.43
8 Asikainen Timo Hiisi 34.48 0.04.11 44.93 44.85
9 Silvennoinen Jussi KR 35.10 0.04.33 44.20 44.12
10 Tuomisto Juha VaaSu 35.48 0.05.11 43.17 43.09
11 Elo Jussi LaJy 36.11 0.05.34 42.46 42.39
12 Toppari Reijo KauWi 36.50 0.06.13 41.47 41.39
13 Bäck Mikael Femman 38.04 0.07.27 39.89 39.81
14 Frilander Heikki Trian 39.01 0.08.24 38.68 38.61
15 Viinikainen Heikki HirvHe 39.22 0.08.45 38.11 38.04
16 Viili Osmo MSParma 40.10 0.09.33 37.13 37.06
17 Liukkonen Jari IHR 41.54 0.11.17 35.38 35.31
18 Eronen Juha KaRa 43.21 0.12.44 33.98 33.92
19 Toppari Mauri HiKi 45.24 0.14.47 32.25 32.19
20 Lampinen Raino HS 45.48 0.15.11 31.77 31.71
21 Vesanen Asko KangSK 47.04 0.16.27 30.72 30.67
22 Pitkänen Juhani TP 47.39 0.17.02 30.16 30.10
23 Arki Hannu TuMe 48.00 0.17.23 29.75 29.70
24 Vänttinen Klaus HiKi 48.06 0.17.29 29.50 29.45
25 Laukkarinen Kari SKUusi 48.20 0.17.43 29.17 29.12
26 Vainio Kari TuMe 50.42 0.20.05 27.63 27.58
27 Leppänen Kimmo HirvHe 53.58 0.23.21 25.79 25.74
28 Syrjänen Jukka Koovee 59.02 0.28.25 23.42 23.38
Katajisto Jarmo RasKa EIL -
Kuusinen Mikko Lynx EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saue Elo EST 30.30 0.00.00 71.65 71.12
2 Lakanen Reetta S-JKL 34.22 0.03.52 63.20 62.74
3 Velema Riikka Rasti88 34.31 0.04.01 62.55 62.09
4 Ikäheimonen Taru EsSu 34.44 0.04.14 61.78 61.33
5 Kyckling Katja Lynx 36.27 0.05.57 58.51 58.08
6 Tervakangas Sanna EsSu 37.15 0.06.45 56.90 56.49
7 Seppänen Minna Rasti88 37.24 0.06.54 56.32 55.91
8 Ryyppö Minna HS 37.34 0.07.04 55.73 55.32
9 Eeva Jonna KangSK 37.50 0.07.20 54.99 54.58
10 Rannila Tanja VetU 38.39 0.08.09 53.49 53.09
11 Nybakken Line EsSu 39.46 0.09.16 51.65 51.27
12 Wolff Charlotta Rasebor 41.50 0.11.20 48.79 48.43
13 Friman Kaisa HyRa 41.51 0.11.21 48.46 48.10
14 Kirves Hetti SKUusi 41.59 0.11.29 47.99 47.64
15 Niittymäki Katri Hiilto 42.24 0.11.54 47.21 46.86
16 Kivelä Riikka S-JKL 42.44 0.12.14 46.53 46.19
17 Tahvanainen Anu LS-37 43.04 0.12.34 45.87 45.53
18 Suikkanen Tiina KaRa 44.12 0.13.42 44.40 44.07
19 Nyholm Tanja KaRa 44.29 0.13.59 43.82 43.50
20 Päivinen Sonja KR 45.03 0.14.33 42.98 42.66
21 Carlsson Sanna EsAk 46.20 0.15.50 41.50 41.20
22 Sillanpää Hanna Lynx 50.55 0.20.25 37.51 37.23
23 Määttälä Johanna EsSu 53.58 0.23.28 35.15 34.89
24 Koskinen Riikka RaN 1.08.47 0.38.17 27.39 27.18
25 Tenhunen Oxana TuMe 1.20.16 0.49.46 23.30 23.13
Karppinen Satu YlikNM EIL -
Sidensnöre Tiina Jyry EIL -
Kyläkoski Reetta TuS EIL -
Forssten Ann-Sofie Pihkan EIL -
Wartiainen Piritta EsSu EIL -
Löfbacka Sanna KPV HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 18.59 0.00.00
2 Muukkonen Roosa SKUusi 21.25 0.02.26
3 Halkilahti Siiri AngA 22.45 0.03.46
4 Mononen Linda KR 23.14 0.04.15
5 Nivukoski Nanna LapVi 23.46 0.04.47
6 Turpeinen Selma TP 25.22 0.06.23
7 Virkkala Venla KaSu 25.51 0.06.52
8 Oksa Jenni RasKa 26.16 0.07.17
9 Sillanpää Alisa Lynx 27.20 0.08.21
10 Sikkilä Iines LapVi 27.43 0.08.44
11 Honkala Emmi TP 28.47 0.09.48
12 Söyrilä Iida AngA 32.44 0.13.45
13 Nurmiainen Elsa Rasebor 34.44 0.15.45
14 Lehtovirta Saana TP 34.51 0.15.52
15 Lamppu Lotta MSParma 34.58 0.15.59
16 Miettinen Tuuli Lynx 36.30 0.17.31
17 Laitinen Sofia VeVe 38.33 0.19.34
18 Norrgård Ida Femman 39.03 0.20.04
19 Tetri Ella TuS 39.57 0.20.58
20 Lahtinen Venla HiKi 40.31 0.21.32
21 Rautiainen Senni SoJy 40.33 0.21.34
22 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 42.35 0.23.36
23 Tuomala Matilda AngA 43.02 0.24.03
24 Lamppu Laura MSParma 43.18 0.24.19
25 Niskanen Suvi KR 47.01 0.28.02
26 Pohjola Linnea HS 48.04 0.29.05
27 Turunen Helmi TP 48.51 0.29.52
28 Gaasenbeek Celine LS-37 51.38 0.32.39
29 Pyöli Milla PR 53.28 0.34.29
30 Noponen Venla AnttU 1.01.03 0.42.04
31 Rantanen Saga PIF 1.01.42 0.42.43
Heikkinen Elli S-JKL EIL -
Anttila Emilia JRV EIL -
Backlund Thelma Femman EIL -
Torrkulla Moa Femman EIL -
Tasala Emily TuS HYL -
Jormanainen Tuuli KangSK HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nordgren Cecilia Trian 29.36 0.00.00 57.18 56.29
1 Viskari Saana Lynx 29.36 0.00.00 57.18 56.29
3 Kankaanpää Martta EsSu 31.32 0.01.56 53.31 52.48
4 Nivukoski Lotta LapVi 32.02 0.02.26 52.30 51.49
5 Elovaara Emma AngA 32.56 0.03.20 50.69 49.91
6 Lehtinen Miina AngA 33.20 0.03.44 49.91 49.14
7 Lillelaid Liise HiKi 35.02 0.05.26 47.32 46.59
8 Päärni Iina MSParma 35.45 0.06.09 46.21 45.50
9 Farkas Villö EsSu 36.01 0.06.25 45.71 45.00
10 Heikkinen Hilla SoJy 37.03 0.07.27 44.28 43.59
11 Fagerlund Frida Rasebor 38.22 0.08.46 42.61 41.95
12 Salonen Heidi JRV 38.38 0.09.02 42.17 41.51
13 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 39.02 0.09.26 41.59 40.94
14 Ahlfors Erika TP 41.07 0.11.31 39.34 38.73
15 Enroth Jenna TarpSu 41.30 0.11.54 38.84 38.24
16 Korkonen Emilia LapVi 41.49 0.12.13 38.41 37.81
17 Suokko Matilda LapVi 42.05 0.12.29 38.02 37.44
18 Ahlbäck Alva PIF 44.03 0.14.27 36.20 35.64
19 Oksa Siiri RasKa 44.09 0.14.33 35.98 35.43
20 Miettinen Iida Pihkan 45.19 0.15.43 34.93 34.39
21 Gaasenbeek Annlinn LS-37 46.03 0.16.27 34.25 33.72
22 Soikkeli Lauriina EsSu 47.03 0.17.27 33.40 32.88
23 Lehtinen Martta AngA 47.40 0.18.04 32.84 32.34
24 Kovanen Saara S-JKL 48.26 0.18.50 32.21 31.71
25 Mbembela Kia Lynx 48.50 0.19.14 31.82 31.33
26 Enroth Emma TarpSu 49.21 0.19.45 31.37 30.89
27 Mustonen Vilma KangSK 51.05 0.21.29 30.20 29.73
28 Anttonen Jemina SuomRa 51.48 0.22.12 29.67 29.21
29 Lehtonen Vilja AngA 52.41 0.23.05 29.06 28.61
30 Liuha Vilma KangSK 56.38 0.27.02 26.93 26.51
31 Koskela Katri AngA 56.42 0.27.06 26.80 26.38
32 Backman Alexandra OK77 58.42 0.29.06 25.79 25.39
33 Ekström Saana-Mari MSParma 1.02.58 0.33.22 23.95 23.58
34 Tuurinkoski Sara HU-46 1.04.03 0.34.27 23.45 23.09
35 Markkanen Iita SKUusi 1.11.23 0.41.47 20.96 20.64
36 Hahl Annika JRV 1.17.04 0.47.28 19.34 19.04
37 Donner Emma PIF 1.19.37 0.50.01 18.65 18.36
38 Mariani Sandra Koovee 1.19.39 0.50.03 18.57 18.28
39 Zernant Mariann EST 1.23.05 0.53.29 17.73 17.46
40 Enlund Isabella Femman 1.23.06 0.53.30 17.66 17.39
41 Sillasto Hilda EsAk 1.23.23 0.53.47 17.53 17.26
42 Löfqvist Linn Femman 1.24.59 0.55.23 17.13 16.87
Frondelius Elli RaKaS HYL -
Vallittu Tuuli KangSK EIL -
Leinonen Siiri KaSu HYL -
Niskanen Salla KR EIL -
Kyläkoski Elli TuS EIL -
Ryynänen Ella Pihkan EIL -
Taini Elli JRV EIL -
Laivanen Enni JRV KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 25.17 0.00.00 50.39 49.89
2 Miettinen Jaana TuS 26.44 0.01.27 47.11 46.64
3 Eisanen Tea MaMa 26.51 0.01.34 46.35 45.90
3 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 26.51 0.01.34 46.35 45.90
5 Lusa Sirpa TP 27.21 0.02.04 44.43 43.99
6 Kihlström Kirsi RastiE4 27.23 0.02.06 43.84 43.41
7 Sulavuori Eija TuMe 29.00 0.03.43 40.89 40.49
8 Ilmakunnas Seija Pihkan 29.19 0.04.02 39.95 39.55
9 Lång Gun-Viol Rasebor 31.13 0.05.56 37.04 36.68
10 Vesanen Terhi KangSK 42.07 0.16.50 27.11 26.84
11 Heinilä Seija RiSu 42.41 0.17.24 26.40 26.14
12 Kallio Arja RiSu 48.58 0.23.41 22.72 22.49
13 Hyytiäinen Tarja RaPi 49.20 0.24.03 22.25 22.03
14 Kananen Tuula JRV 1.03.18 0.38.01 17.11 16.94

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Ensio VaajTe 24.38 0.00.00 46.23 45.73
2 Helkkula Rauli TuMe 25.08 0.00.30 45.03 44.54
3 Kerkola Pekka HlT 25.47 0.01.09 43.62 43.15
4 Keltamäki Seppo JoKu 27.12 0.02.34 41.09 40.64
5 Miettinen Kauko SuoVa 27.43 0.03.05 40.06 39.63
6 Salmenoja Pertti HirvHe 27.59 0.03.21 39.43 39.00
7 Peltola Oke TuS 28.21 0.03.43 38.67 38.25
8 Ilmakunnas Pekka Pihkan 28.39 0.04.01 38.01 37.60
9 Väätäinen Seppo EsSu 28.47 0.04.09 37.59 37.18
10 Kallio Lasse SuSi 29.52 0.05.14 35.99 35.60
11 Nurminen Markku SuosmSa 30.49 0.06.11 34.65 34.27
12 Sivén Osmo ÄhtU 33.06 0.08.28 32.04 31.69
13 Kataja Lasse SuSi 33.11 0.08.33 31.75 31.40
14 Aarnio Seppo RaPi 33.30 0.08.52 31.23 30.90
15 Virtanen Jorma Hiisi 34.25 0.09.47 30.20 29.87
16 Hintukainen Keijo TuS 35.13 0.10.35 29.31 28.99
17 Tuomola Touko Rasti88 35.47 0.11.09 28.64 28.33
18 Inki Pekka TuMe 37.15 0.12.37 27.33 27.03
19 Närvä Martti SuJu 37.56 0.13.18 26.65 26.36
20 Alilonttinen Martti MSParma 38.21 0.13.43 26.17 25.89
21 Kaukiainen Raimo HU-46 38.56 0.14.18 25.60 25.32
22 Nykänen Pentti Jyry 43.51 0.19.13 22.56 22.32
23 Kangasaho Simo HiKi 50.47 0.26.09 19.34 19.13
Turunen Erkki SuSe EIL -
Tamminen Pentti PertPe HYL -
Käyhkö Kari LS-37 HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kolmonen Aino KR 18.51 0.00.00
2 Korte Martta TuS 18.57 0.00.06
3 Tranberg Saana PR 21.38 0.02.47
4 Tapiola Aada AngA 24.04 0.05.13
5 Tiits Maria TP 25.43 0.06.52
6 Tuomala Rebekka AngA 26.13 0.07.22
7 Taini Iida JRV 26.26 0.07.35
8 Hakkarainen Ella LS-37 27.46 0.08.55
9 Brink Amanda PIF 28.05 0.09.14
10 Kortelainen Tara RaKaS 28.26 0.09.35
11 Lepistö Aino HauSi 28.55 0.10.04
12 Mäkinen Venla AngA 29.49 0.10.58
13 Tyni Veera VeVe 30.07 0.11.16
14 Kirves Kaisa SKUusi 30.13 0.11.22
15 Rantanen Linn PIF 31.39 0.12.48
16 Laine Enni TP 34.45 0.15.54
17 Vehmasto Milla Pihkan 36.15 0.17.24
Lehtonen Uma LS-37 EIL -
Andelmaa Oona AngA HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lepistö Onni HauSi 14.26 0.00.00
2 Liuha Eino KangSK 17.25 0.02.59
3 Stenholm Daniel TuS 18.28 0.04.02
4 Hietala Nuutti S-JKL 19.17 0.04.51
5 Fagerlund Viggo Rasebor 20.29 0.06.03
6 Pohjola Ilmari HauSi 21.25 0.06.59
7 Palmroos Elliot PIF 21.36 0.07.10
8 Farkas Niklas EsSu 24.53 0.10.27
9 Honkala Niilo TP 25.21 0.10.55
10 Packalen Jonas Lynx 26.40 0.12.14
11 Kinni Aaro EsSu 27.10 0.12.44
12 Saranen Samuel Pihkan 29.41 0.15.15
13 Leskinen Eino Lynx 32.09 0.17.43
14 Välimäki Tomi PR 33.19 0.18.53
15 Backman Sebastian OK77 36.14 0.21.48
16 Karttila Eero MSParma 38.16 0.23.50
17 Aalto Pauli MSParma 44.28 0.30.02
18 Pihlaja Eeli PR 45.35 0.31.09
Palmroos Elton PIF EIL -
Kinnunen Veli KangSK EIL -
Ahlfors Matias TP HYL -
Lähteenmäki Iiro TuS HYL -
Pohjonen Samra IkNV HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Onni AngA 21.51 0.00.00
2 Penttilä Akseli Koovee 22.43 0.00.52
3 Kirves Antti SKUusi 23.11 0.01.20
4 Roschier Eemil HS 23.21 0.01.30
5 Tyni Sisu VeVe 23.52 0.02.01
6 Söyrilä Leevi AngA 24.17 0.02.26
7 Koski Juuso YKV 25.02 0.03.11
8 Hyytiäinen Topi KangSK 25.23 0.03.32
9 Hietala Vilho S-JKL 25.42 0.03.51
10 Hirvilahti Niklas VeVe 26.40 0.04.49
11 Martomaa Eero EsSu 27.20 0.05.29
12 Pellikka Väinö HiKi 28.03 0.06.12
13 Korhonen Karri KaSu 28.44 0.06.53
14 Joopi Lauri UlvUra 29.41 0.07.50
15 Backman Voitto KangSK 30.59 0.09.08
16 Lemström Fredrik Rasebor 33.05 0.11.14
17 Ryyppö Topias HS 33.11 0.11.20
18 Tamminen Oskari LuuRa 33.22 0.11.31
19 Oksa Sampo PR 37.27 0.15.36
20 Mattila Ato KangSK 37.35 0.15.44
21 Simola Viljo LuuRa 37.45 0.15.54
22 Laine Oliver TuS 39.15 0.17.24
23 Eronen Jero KaRa 39.34 0.17.43
24 Heikkinen Konsta SoJy 41.58 0.20.07
25 Lahdenperä Aaro PR 43.13 0.21.22
26 Oksanen Reima S-JKL 43.35 0.21.44
27 Lehtonen Eemeli HauSi 49.38 0.27.47
28 Halkilahti Emil AngA 53.59 0.32.08
29 Åström Valter Lynx 56.11 0.34.20
30 Väänänen Lauri Pihkan 59.44 0.37.53
Söderblom Benjamin PIF EIL -
Aaltonen Arttu HiKi EIL -
Kinnunen Onni KangSK EIL -
Björk Cedric OK77 HYL -
Anana John Pihkan HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 56
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Rasmus KyS 20.41 0.00.00 66.94 66.58
2 Virkajärvi Aapo JRV 22.02 0.01.21 62.66 62.32
3 Hellstedt Oliver Lynx 23.43 0.03.02 58.04 57.73
4 Koponen Rasmus Lynx 23.55 0.03.14 57.39 57.08
5 Kavonius Atte HiKi 25.15 0.04.34 54.20 53.91
6 Lakanen Lauri HS 26.17 0.05.36 51.92 51.64
7 Kuusinen Karri Lynx 26.36 0.05.55 51.15 50.87
8 Carlsson Oliver EsAk 26.41 0.06.00 50.84 50.57
9 Kuronen Aapo JRV 26.48 0.06.07 50.47 50.20
10 Isoherranen Antti Lynx 27.15 0.06.34 49.49 49.22
11 Hirvilahti Joona VeVe 27.29 0.06.48 48.92 48.66
12 Pajari Antti SKVuoks 27.42 0.07.01 48.40 48.14
13 Bergström Kasper Brahe 28.19 0.07.38 47.20 46.95
14 Kemppi Anton EsSu 28.26 0.07.45 46.87 46.62
15 Külvik Pärtel EST 28.44 0.08.03 46.24 45.99
16 Kallio Santeri KoS 28.46 0.08.05 46.05 45.80
17 Majaharju Pyry JRV 29.07 0.08.26 45.36 45.11
18 Nyman Elias Lynx 29.25 0.08.44 44.76 44.52
19 Friman Eemeli HyRa 30.23 0.09.42 43.20 42.97
20 Lautamäki Topias MSParma 31.07 0.10.26 42.06 41.83
21 Ankelo Tuomas MSParma 31.10 0.10.29 41.86 41.64
22 Lillqvist Erik TP 31.13 0.10.32 41.67 41.44
23 Hannula Hugo Eemil PR 31.19 0.10.38 41.40 41.18
24 Heikkinen Altti SoJy 31.36 0.10.55 40.91 40.69
25 Leskinen Eemeli Lynx 31.58 0.11.17 40.31 40.10
26 Sorsa Eero SoJy 32.34 0.11.53 39.45 39.24
27 Tuominen Rami KanSu 32.39 0.11.58 39.22 39.01
28 Lamminmäki Aaro MSParma 33.50 0.13.09 37.73 37.53
29 Ritala Arttu TP 33.55 0.13.14 37.52 37.32
30 Lehtovirta Eetu TP 34.23 0.13.42 36.90 36.70
31 Saranen Mikael Pihkan 34.29 0.13.48 36.68 36.48
32 Kovanen Sauli S-JKL 34.35 0.13.54 36.45 36.26
33 Nikkilä Elias TuS 34.37 0.13.56 36.30 36.11
34 Virtanen Topi PR 34.46 0.14.05 36.03 35.84
35 Kemppainen Aarne EsSu 35.35 0.14.54 35.09 34.90
36 Oja Lauri LapVi 35.54 0.15.13 34.67 34.49
37 Liponkoski Eino TP 35.57 0.15.16 34.51 34.33
38 Noponen Veeti LapVi 36.36 0.15.55 33.79 33.61
39 Hautala Rasmus Femman 37.14 0.16.33 33.11 32.93
40 Kujansuu Lauri RasKa 37.18 0.16.37 32.94 32.77
41 Liljeström Matias HS 37.27 0.16.46 32.70 32.53
42 Nurminen Jonne JRV 37.37 0.16.56 32.45 32.28
43 Ala-Honkola Akseli LapVi 37.41 0.17.00 32.29 32.12
44 Syväterä Sampo TP 41.30 0.20.49 29.22 29.07
45 Haapala Juuso PR 43.13 0.22.32 27.97 27.82
46 Rikkonen Joonas TuS 50.44 0.30.03 23.75 23.62
47 Donner Jeremy OK77 52.39 0.31.58 22.81 22.68
48 Kanervo Aaro SoJy 56.45 0.36.04 21.09 20.98
49 Seppälä Paavo Femman 57.24 0.36.43 20.78 20.67
50 Eronen Jooa KaRa 1.00.42 0.40.01 19.59 19.48
51 Sipilä Miko KangSK 1.15.44 0.55.03 15.64 15.56
Löfbacka Atte KPV HYL -
Fritzen Florian Lynx EIL -
Kuusinen Tuomas Lynx EIL -
Jussinmäki Iisakki LapVi EIL -
Panker Bert EST HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holmroos Sakari TuS 31.51 0.00.00 72.63 71.66
2 Donner Jesper OK77 32.51 0.01.00 70.00 69.06
3 Malinen Vinski Navi 34.03 0.02.12 67.12 66.22
4 Ankelo Jussi MSParma 35.36 0.03.45 63.81 62.95
5 Leinamo Tuomas TP 36.03 0.04.12 62.63 61.79
6 Klemettinen Simo S-JKL 36.41 0.04.50 61.17 60.35
7 Rautio Daniel EsSu 37.44 0.05.53 59.10 58.31
8 Kujansuu Aaro RasKa 38.15 0.06.24 57.94 57.16
9 Mäki-Laurila Anttoni TP 38.28 0.06.37 57.25 56.48
10 Lahti Paavo RasKa 39.09 0.07.18 55.90 55.15
10 Priks Ossi Rasmus EST 39.09 0.07.18 55.90 55.15
12 Ekola Juuso LapVi 39.15 0.07.24 55.05 54.31
13 Ronkainen Elias JRV 39.36 0.07.45 54.21 53.48
14 Koskinen Mikael RaN 40.24 0.08.33 52.79 52.09
15 Ala-Heikkilä Elias AR 40.37 0.08.46 52.17 51.47
16 Rannila Oskari LapVi 41.11 0.09.20 51.12 50.43
17 Nikkinen Hannes HiKi 43.40 0.11.49 47.89 47.25
18 Virkajärvi Juho JRV 43.46 0.11.55 47.46 46.83
19 Meuronen Joonas HS 45.17 0.13.26 45.57 44.96
20 Granqvist Aapo LS-37 47.07 0.15.16 43.50 42.92
21 Vennelä Nuutti KangSK 51.01 0.19.10 39.90 39.37
22 Korento Benjamin OK77 51.23 0.19.32 39.35 38.82
23 Isosaari Antti MSParma 59.52 0.28.01 33.54 33.09
24 Nättiaho Elmeri S-JKL 1.19.42 0.47.51 25.02 24.68
Paananen Joonas TuS EIL -
Aalto Lauri MSParma EIL -
Koskinen Aaro TP EIL -
Heikkinen Otso SoJy EIL -
Salonen Onni SoJy EIL -
Rokala Alex Femman EIL -
Hoikka Osku SoJy KES -
Granqvist Eetu LS-37 KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kanste Pekka PeRa 21.37 0.00.00 45.78 45.45
2 Peltola Timo MSParma 25.57 0.04.20 37.92 37.64
3 Mustranta Antti HS 26.56 0.05.19 36.32 36.06
4 Koistinen Leo VaRa 28.23 0.06.46 34.26 34.01
5 Liitiäinen Reijo Trian 28.46 0.07.09 33.61 33.36
6 Inkinen Paavo Jyry 29.55 0.08.18 32.13 31.89
7 Wessman Risto HiKi 30.09 0.08.32 31.69 31.46
8 Laine Juhani KaRa 30.14 0.08.37 31.41 31.18
9 Rusko Heikki VaajTe 30.16 0.08.39 31.19 30.96
10 Urhonen Seppo TuS 31.12 0.09.35 30.07 29.85
11 Orrensalo Reijo TuVi 31.33 0.09.56 29.56 29.34
12 Ekholm Hans AOK 33.24 0.11.47 27.75 27.55
13 Paldanius Jorma TuS 33.32 0.11.55 27.47 27.27
14 Virtanen Markku EsAk 33.46 0.12.09 27.11 26.91
15 Pått Frans Minken 33.55 0.12.18 26.82 26.63
16 Koivula Keijo HyRa 35.36 0.13.59 25.39 25.21
17 Grönroos Timo MSParma 36.18 0.14.41 24.75 24.57
18 Verha Koitto VaRa 36.28 0.14.51 24.48 24.30
19 Kyyrönen Heikki KS 37.51 0.16.14 23.43 23.26
20 Moisio Kalevi TuS 38.44 0.17.07 22.75 22.58
20 Rapakko Timo SuSi 38.44 0.17.07 22.75 22.58
22 Vannas Hannu MSParma 39.08 0.17.31 22.22 22.06
23 Liljeström Åge HS 39.28 0.17.51 21.89 21.73
24 Hedenström Rauno MaMa 39.33 0.17.56 21.70 21.54
25 Rönkkö Paavo EsSu 52.03 0.30.26 16.38 16.26
Kivistö Erkki Pihkan EIL -
Blomster Bjarne Åland KES -
Rautarae Veikko HirvHe KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juura Maarit KanSu 27.58 0.00.00 49.17 48.43
2 Lähteenmäki Pirjo PR 28.49 0.00.51 47.25 46.53
3 Forsström Rita Rasebor 30.49 0.02.51 43.73 43.07
4 Sivén Hannele ÄhtU 31.39 0.03.41 42.15 41.51
5 Moilanen Kirsti MaMa 35.22 0.07.24 37.33 36.77
6 Koskialho Elisabeth EuVe 35.39 0.07.41 36.65 36.10
7 Kangasaho Sirpa HiKi 37.03 0.09.05 34.89 34.37
8 Ahlqvist Kristiina RiSu 40.50 0.12.52 31.32 30.85
9 Koskenranta Raija JRV 44.40 0.16.42 28.32 27.90
10 Ojapalo Anneli RR 45.27 0.17.29 27.53 27.12
11 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 47.10 0.19.12 26.24 25.85
12 Suna Eija MSParma 48.54 0.20.56 25.03 24.65
13 Roslöf Ursula KSF 49.00 0.21.02 24.70 24.33
14 Taimisto Sinikka MSParma 53.47 0.25.49 22.25 21.91
15 Karvonen Pirjo IisVi 54.37 0.26.39 21.65 21.33
16 Lehto Ulla KyS 59.03 0.31.05 19.80 19.50
Korpio Aulikki VaHa EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 26.10 0.00.00 71.93 70.18
2 Virkajärvi Heta JRV 27.49 0.01.39 67.40 65.76
3 Sikkilä Peppi LapVi 30.43 0.04.33 60.80 59.31
3 Lillqvist Isabella TP 30.43 0.04.33 60.80 59.31
5 Heikkinen Roosa VeVe 31.40 0.05.30 58.50 57.08
6 Kemppi Silva EsSu 32.43 0.06.33 56.40 55.02
7 Gröhn Ronja TP 33.08 0.06.58 55.46 54.11
8 Miettinen Kiia EsSu 33.17 0.07.07 54.99 53.65
9 Jussila Emma TP 33.30 0.07.20 54.41 53.09
10 Lindén Amalia KS 33.37 0.07.27 54.00 52.69
11 Eller Maria EST 34.03 0.07.53 53.10 51.80
12 Panker Brigitte EST 34.49 0.08.39 51.72 50.45
13 Nikkinen Saana HiKi 36.20 0.10.10 49.35 48.15
14 Laine Noora TP 36.53 0.10.43 48.41 47.23
15 Turkkila Liisa EsSu 37.37 0.11.27 47.27 46.12
16 Pajari Maija SKVuoks 37.50 0.11.40 46.81 45.66
17 Maramarosi Rita EsSu 38.02 0.11.52 46.36 45.23
18 Rautio Ulrika EsSu 38.27 0.12.17 45.67 44.56
19 Lantai Lili EsSu 38.35 0.12.25 45.32 44.21
20 Kyllästinen Inka RaLu 38.40 0.12.30 45.03 43.93
21 Laitinen Julia VeVe 38.57 0.12.47 44.51 43.43
22 Karttila Inkeri MSParma 40.14 0.14.04 42.91 41.86
23 Sipilä Mia KangSK 40.17 0.14.07 42.67 41.63
24 Haapala Jaana PR 40.52 0.14.42 41.88 40.86
25 Määttälä Fanni EsSu 40.59 0.14.49 41.58 40.56
26 Soikkeli Linnea EsSu 41.31 0.15.21 40.86 39.87
27 Rehberger Nadja HS 41.32 0.15.22 40.67 39.68
28 Juntunen Hertta KR 42.33 0.16.23 39.52 38.56
29 Salonen Lotta JRV 46.24 0.20.14 36.08 35.20
30 Hirvikallio Saara LuuRa 48.34 0.22.24 34.32 33.48
31 Vanhala Heidi SKUusi 48.41 0.22.31 34.09 33.25
32 Backman Wilhelmina OK77 49.52 0.23.42 33.13 32.32
33 Kontio Kirsi KangSK 50.22 0.24.12 32.65 31.85
34 Tuomisto Kerttu MSParma 52.49 0.26.39 31.00 30.24
35 Roschier Siiri HS 58.25 0.32.15 27.90 27.22
36 Rokala Erica LapVi 58.39 0.32.29 27.66 26.99
37 Frondelius Anni RaKaS 1.09.51 0.43.41 23.12 22.55
Pellikka Virna HiKi EIL -
Evans Lidia SoJy HYL -
Julkunen Siiri TP HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elomaa Pekka EsSu 32.21 0.00.00 27.38 29.43
2 Jokinen Juhani MaMa 33.28 0.01.07 25.90 27.84
3 Kiiski Osmo SomEsa 35.14 0.02.53 24.06 25.87
4 Åberg Karl-Erik EsSu 36.30 0.04.09 22.71 24.41
5 Mattsson Per-Åke KSF 39.42 0.07.21 20.40 21.93
6 Nuotio Olli SomEsa 42.36 0.10.15 18.56 19.96
7 Kärkkäinen Eero EsSu 44.01 0.11.40 17.54 18.85
8 Nyman Per RasKa 1.21.44 0.49.23 9.21 9.90

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 24.20 0.00.00 48.92 48.73
2 Ketola Sirkka SaPu 29.45 0.05.25 39.64 39.48
3 Fred Bodil Femman 30.35 0.06.15 38.20 38.04
4 Salonen Marja-Liisa HauSi 30.46 0.06.26 37.61 37.46
5 Saari Irmeli HirvHe 33.46 0.09.26 33.93 33.80
6 Salmenoja Hely HirvHe 34.50 0.10.30 32.57 32.45
7 Kanste Helena PeRa 37.38 0.13.18 29.85 29.74
8 Windahl Leni Trian 38.12 0.13.52 29.12 29.00
9 Pått Saga Minken 39.15 0.14.55 28.06 27.94
10 Forsström Anne Rasebor 43.10 0.18.50 25.25 25.15
11 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 47.03 0.22.43 22.93 22.84
12 Nurminen Eija TP 49.57 0.25.37 21.38 21.29
13 Eriksson-Kronberg Monica Femman 54.31 0.30.11 19.38 19.30
14 Lakanen Sirpa RaKaS 55.30 0.31.10 18.84 18.76
15 Lipasti Hilkka EsSu 1.00.56 0.36.36 16.97 16.91
16 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 1.04.26 0.40.06 15.88 15.82
Laine Irmeli KaRa KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laavainen Matti MSParma 43.08 0.00.00
Helariutta Eero RasKa HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 28.12 0.00.00 38.43 38.84
2 Verha Maija VaRa 28.33 0.00.21 36.06 36.44
3 Peltola Kati MSParma 34.04 0.05.52 28.63 28.93
4 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 36.25 0.08.13 25.29 25.56

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 1.19.20 0.00.00

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 1.34.13 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallio Noel TuS 12.29 0.00.00
2 Tiits Kaarle TP 13.10 0.00.41
3 Kolmonen Aatos KR 14.16 0.01.47
4 Pohjola Arttu HauSi 14.41 0.02.12
5 Laine Aapo TP 14.59 0.02.30
6 Åström Filip Lynx 15.46 0.03.17
7 Turunen Aapo TP 15.48 0.03.19
8 Mariani Frank Koovee 16.59 0.04.30
9 Hannula Sebastian PR 18.15 0.05.46
10 Välimäki Topi PR 18.30 0.06.01
11 Backman Antto KangSK 18.55 0.06.26
12 Björk Vincent OK77 19.53 0.07.24
13 Hyvönen Elias SoJy 19.59 0.07.30
14 Hertsbacka Erik NOK 20.01 0.07.32
15 Pietilänaho Elias HiKi 20.40 0.08.11
16 Liukas Viljami KangSK 22.30 0.10.01
17 Koskinen Otso EsSu 24.27 0.11.58
17 Hakkarainen Okko LS-37 24.27 0.11.58
19 Korhonen Visa-Kalle KaSu 25.16 0.12.47
20 Ovaska Touko LuuRa 25.37 0.13.08
21 Lehtola Noel Lynx 26.03 0.13.34
22 Ahonen Eemil KangSK 29.29 0.17.00
23 Kontio Karri KangSK 31.19 0.18.50
24 Maunu Leevi PR 1.11.48 0.59.19
Kinnunen Sisu KangSK EIL -
Kinni Otto EsSu KES -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pihlaja Silva PR 15.23 0.00.00
2 Välimäki Tilda PR 16.19 0.00.56
3 Mononen Amanda KR 17.17 0.01.54
4 Ihrcke Emma Lynx 17.37 0.02.14
5 Lindeqvist Roosa PR 17.53 0.02.30
6 Kriikkula Siiri RasKu 17.59 0.02.36
7 Martomaa Lilja EsSu 18.00 0.02.37
8 Noponen Viivi AnttU 18.26 0.03.03
9 Velema Signe PR 18.38 0.03.15
10 Lakanen Lilja S-JKL 19.43 0.04.20
11 Lehtinen Sofia PR 20.43 0.05.20
12 Kujansuu Siiri RasKa 21.44 0.06.21
13 Tyni Ellen VeVe 21.51 0.06.28
14 Pohjonen Saara IkNV 22.26 0.07.03
15 Ojapalo Olivia Lynx 23.31 0.08.08
16 Oksa Hilla PR 23.46 0.08.23
17 Lindeqvist Fanni PR 24.26 0.09.03
18 Smeds Maya NOK 25.21 0.09.58
19 Haarlaa Sini HS 25.25 0.10.02
20 Sormunen Stella HiKi 25.53 0.10.30
21 Liuha Aino KangSK 26.20 0.10.57
22 Leskinen Elsa Lynx 26.35 0.11.12
23 Pihlaja Hilla PR 27.07 0.11.44
24 Löfbacka Iiris KPV 27.54 0.12.31
25 Laakso Vilja PR 28.52 0.13.29
26 Pietilänaho Ellan HiKi 29.57 0.14.34
27 Lehtonen Nella HauSi 31.33 0.16.10
28 Kolmonen Saimi KR 31.58 0.16.35
29 Cederlöf Elli PIF 34.04 0.18.41
30 Valkonen Selma TuS 34.42 0.19.19
31 Rantanen Erin PIF 36.01 0.20.38
Hagström Isabella TuS EIL -
Mäkinen Leila AngA EIL -
Tuomala Monika AngA EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Veikko KaSu 16.38 0.00.00
2 Vilhonen Olavi PR 19.27 0.02.49
3 Ovaska Vilho LuuRa 40.24 0.23.46
Väänänen Mikko Pihkan HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turpeinen Saana TP 12.57 0.00.00
2 Koski Sofia YKV 18.04 0.05.07
3 Tarkiainen Janette JRV 23.56 0.10.59
4 Lindgren Malou Rasebor 29.39 0.16.42
5 Noponen Vilma AnttU 31.22 0.18.25
6 Haarlaa Lilja HS 32.05 0.19.08
Vallittu Sini KangSK EIL -
Hagström Wilma TuS EIL -
Mäkilä Veera PR HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 26.41 0.00.00 64.48 64.50
2 Heikkilä Ossi S-JKL 28.03 0.01.22 61.07 61.09
3 Jaakkola Jari MaMa 28.56 0.02.15 58.95 58.96
4 Enroth Vesa TarpSu 29.14 0.02.33 58.08 58.10
5 Helin Timo VaRa 29.34 0.02.53 57.17 57.19
6 Haanpää Tuomo TP 30.31 0.03.50 55.14 55.16
7 Parttimaa Timo AngA 30.40 0.03.59 54.62 54.64
8 Koskinen Juha VaajTe 30.43 0.04.02 54.29 54.30
9 Ilmonen Matti JRV 31.40 0.04.59 52.42 52.43
10 Kahiala Jari Pihkan 33.40 0.06.59 49.08 49.09
11 Noponen Pekka S-JKL 34.05 0.07.24 48.26 48.27
12 Laasanen Juha KauWi 34.07 0.07.26 47.99 48.00
13 Itkonen Raimo S-JKL 34.26 0.07.45 47.33 47.34
14 Virta Marko TuS 35.23 0.08.42 45.84 45.85
15 Savilahti Petri Lynx 35.24 0.08.43 45.60 45.62
16 Heinilä Hannu RaVa 36.44 0.10.03 43.74 43.75
17 Kujala Tapio RaJu 37.02 0.10.21 43.18 43.20
18 Nietosjärvi Tommi Pihkan 37.26 0.10.45 42.52 42.53
19 Hakulinen Pekka EsSu 37.42 0.11.01 42.02 42.03
20 Oksanen Jukka RasKa 37.45 0.11.04 41.76 41.77
20 Ruohola Risto MSParma 37.45 0.11.04 41.76 41.77
22 Koskela Heikki RaJu 38.20 0.11.39 40.73 40.74
23 Pyykkö Juhani KaRa 39.27 0.12.46 39.38 39.39
24 Nokka Ilkka Rasti88 39.51 0.13.10 38.80 38.81
25 Heikkinen Jussi EsSu 41.20 0.14.39 37.22 37.23
26 Ratia Tuomo SuSi 41.31 0.14.50 36.87 36.88
27 Karling Harri Pihkan 41.57 0.15.16 36.31 36.32
28 Honkasaari Jukka RaPi 42.29 0.15.48 35.68 35.69
29 Itkonen Arto TP 42.54 0.16.13 35.15 35.16
30 Lönnfeldt Erik OK77 43.39 0.16.58 34.38 34.39
31 Kuokkanen Ismo TuS 44.19 0.17.38 33.69 33.70
32 Numminen Hannu EsAk 45.10 0.18.29 32.89 32.90
33 Villanen Stefan KSF 45.56 0.19.15 32.17 32.18
34 Köyvönen Kimmo MaMa 46.31 0.19.50 31.61 31.61
35 Pekkinen Pasi Pihkan 1.02.51 0.36.10 23.27 23.28