FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
XXIV Mikonpäivän sprinttisuunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 54
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hirvikallio Joni Koovee 13.55 0.00.00 94.16 95.95
2 Simosas Otto TP 13.57 0.00.02 93.67 95.45
3 Heinonen Eero MSParma 14.04 0.00.09 92.63 94.39
4 Palmen Alvar EsSu 14.30 0.00.35 89.60 91.31
5 Liukkonen Oskari HiKi 14.31 0.00.36 89.24 90.95
6 Aho Aaro VaHa 14.33 0.00.38 88.78 90.48
7 Pernu Lari EsSu 14.34 0.00.39 88.43 90.12
8 Ylinen Juho IkNV 14.39 0.00.44 87.67 89.34
9 Vainio Antti MSParma 14.40 0.00.45 87.32 88.99
10 Popov Igor Hiisi 14.43 0.00.48 86.77 88.43
11 Viitasaari Toni-Antti KoS 14.44 0.00.49 86.42 88.07
12 Koistinen Olli-Pekka HiKi 14.59 0.01.04 84.73 86.35
13 Takanen Lari PR 15.04 0.01.09 84.02 85.62
14 Suna Jussi TuMe 15.12 0.01.17 83.04 84.62
15 Saikko Antti TP 15.18 0.01.23 82.25 83.82
16 Huila Joona Hiisi 15.23 0.01.28 81.56 83.12
17 Berg Kimmo EsAk 15.26 0.01.31 81.06 82.61
18 Detkov Sergei Hiisi 15.28 0.01.33 80.64 82.18
19 Toivonen Eevert KangSK 15.30 0.01.35 80.23 81.76
20 Koivuniemi Sakari TP 15.32 0.01.37 79.82 81.34
21 Pöyhönen Petja AngA 15.33 0.01.38 79.50 81.01
22 Angeli Ilian JRV 15.43 0.01.48 78.42 79.91
23 Nokka Atte LappRi 15.45 0.01.50 78.02 79.51
24 Muukkonen Petteri Trian 15.47 0.01.52 77.62 79.10
24 Korpi Juho Navi 15.47 0.01.52 77.62 79.10
26 Asmolov Aleksei Hiisi 15.48 0.01.53 77.07 78.54
27 Kinnunen Valtteri LS-37 15.49 0.01.54 76.75 78.21
28 Vanhanen Konsta IkNV 15.52 0.01.57 76.27 77.73
29 Vainio Eero-Matti MSParma 15.53 0.01.58 75.96 77.41
29 Westerlund Otso Koovee 15.53 0.01.58 75.96 77.41
31 Helminen Topias JRV 16.01 0.02.06 74.87 76.29
32 Stenbacka Wilhelm OK77 16.09 0.02.14 74.02 75.43
33 Senttula Tuukka S-JKL 16.21 0.02.26 72.89 74.28
34 Moholdt Lars VaHa 16.22 0.02.27 72.58 73.97
35 Taanila Henri IkNV 16.29 0.02.34 71.85 73.22
36 Koivisto Antton SKUusi 16.35 0.02.40 71.19 72.55
37 Ruohola Aaro MSParma 16.47 0.02.52 70.12 71.46
38 Johansson Väinö Koovee 16.55 0.03.00 69.35 70.67
39 Saarela Ville-Petteri KemU 17.02 0.03.07 68.66 69.97
40 Virtanen Aaro JRV 17.12 0.03.17 67.77 69.07
41 Kallio Matti SKUusi 17.22 0.03.27 66.91 68.19
42 Harju Jussi TP 17.50 0.03.55 64.95 66.19
43 Sankelo Hermanni IkNV 18.32 0.04.37 62.30 63.49
44 Kaario Kimmo S-JKL 18.35 0.04.40 61.93 63.11
45 Kuutti Veli-Pekka EsAk 18.46 0.04.51 61.13 62.29
46 Kivikko Antti HlS 18.48 0.04.53 60.82 61.98
47 Katajisto Teemu S-JKL 18.50 0.04.55 60.52 61.67
48 Ylis-Junttila Vesa HlS 18.59 0.05.04 59.84 60.99
49 Oripelto Viljo HauSi 19.17 0.05.22 58.72 59.84
50 Tolvanen Leo Pihkan 21.01 0.07.06 53.70 54.73
51 de la Pascua Aragón Pablo Koovee 21.09 0.07.14 53.19 54.20
52 Pajarre Markus Koovee 24.58 0.11.03 44.91 45.77
Pesola Pasi KPV KES -
Eerola Teemu TP HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tölli Tuomas RR 14.56 0.00.00 66.86 71.22
2 Vigren Petteri RaN 16.04 0.01.08 60.59 64.54
3 Kallio Teemu PirHi 17.46 0.02.50 53.38 56.87
4 Stoor Matti KoS 18.20 0.03.24 50.37 53.66
5 Saarinen Samuli RaN 18.26 0.03.30 48.75 51.93
6 Jokela Juha PäLuLu 19.59 0.05.03 43.72 46.57
7 Kankare Mikko SomEsa 21.37 0.06.41 39.26 41.82

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Asikainen Saku Hiisi 16.18 0.00.00 64.48 71.64
2 Backlund Jan-Anders Femman 16.19 0.00.01 63.77 70.85
3 Salo Markus PunKu 16.50 0.00.32 61.19 67.98
4 Lehtonen Eero UlvUra 17.18 0.01.00 58.93 65.47
5 Hirvonen Juha LS-37 17.23 0.01.05 58.04 64.49
6 Niemenmaa Jari IkNV 18.08 0.01.50 55.06 61.17
7 Hirvinen Markus KoS 18.34 0.02.16 53.21 59.12
8 Joopi Juha UlvUra 19.32 0.03.14 50.04 55.59
9 Kalvas Teemu KeU 19.38 0.03.20 49.25 54.72
10 Rantanen Vesa Koovee 19.41 0.03.23 48.59 53.98
11 Vainio Mikko Koovee 20.46 0.04.28 45.55 50.61
12 Pyttynen Joakim MusNe 23.52 0.07.34 39.19 43.54
13 Kantelinen Teemu HyRa 24.52 0.08.34 37.20 41.32
Mäntytörmä Jani Keihäs HYL -
Laine Kalle KauKa HYL -
Tuomaala Ville VaaSu KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hytönen Harri RaVa 13.32 0.00.00 63.69 72.81
2 Lepo Mikko S-JKL 14.07 0.00.35 60.70 69.39
3 Leppänen Kristian LS-37 14.08 0.00.36 60.26 68.89
4 Venäläinen Toni VaHa 14.13 0.00.41 59.54 68.07
5 Mamia Tero Koovee 14.17 0.00.45 58.90 67.34
6 Kemppi Joni EsSu 14.41 0.01.09 56.94 65.10
7 Maasilta Tommi RaVa 15.04 0.01.32 55.15 63.05
8 Laitamäki Mika HlT 15.07 0.01.35 54.63 62.45
9 Jokela Jari RaN 15.21 0.01.49 53.46 61.12
9 Lepo Jari VaHa 15.21 0.01.49 53.46 61.12
11 Myllykoski Pekka S-JKL 15.48 0.02.16 51.28 58.63
12 Näpänkangas Mika S-JKL 16.11 0.02.39 49.75 56.87
13 Kuusisto Seppo Koovee 16.26 0.02.54 48.68 55.65
14 Skyttä Eerik OC Puist 16.29 0.02.57 48.22 55.12
15 Kleemola Jari PertPe 16.34 0.03.02 47.66 54.49
15 Nurmiainen Jouko Raseborg 16.34 0.03.02 47.66 54.49
17 Hihnala Tero Koovee 16.51 0.03.19 46.25 52.87
18 Ojala Jari PirHi 17.09 0.03.37 45.14 51.60
19 Aalto Sami MSParma 17.19 0.03.47 44.40 50.76
20 Yliaho Marko Koovee 17.31 0.03.59 43.60 49.84
21 Kero Mikko OK77 19.02 0.05.30 39.85 45.56
22 Kontio Pasi MaMa 19.24 0.05.52 38.83 44.39
23 Pohjola Olli-Pekka Koovee 20.12 0.06.40 37.04 42.34
24 Korhonen Pietari TarpSu 20.35 0.07.03 36.10 41.27
25 Suojanen Jukka Koovee 24.24 0.10.52 30.24 34.57
Lauronen Petteri Lynx HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 13.56 0.00.00 63.78 67.39
2 Hanhela Veli-Matti MSParma 14.27 0.00.31 61.12 64.57
3 Nygård Marko KuoSu 15.17 0.01.21 57.42 60.67
4 Koski Timo Koovee 15.37 0.01.41 55.84 59.00
5 Juvakka Pekka AnttU 16.01 0.02.05 54.10 57.16
6 Ruuska Vesa KangSK 16.05 0.02.09 53.53 56.56
7 Viitanen Reijo RaN 16.06 0.02.10 53.13 56.13
8 Numminen Mika UrjU 16.13 0.02.17 52.40 55.37
9 Palmen Henrik EsSu 16.26 0.02.30 51.37 54.28
10 Peltoniemi Vesa KPV 16.28 0.02.32 50.93 53.81
11 Korhonen Teemu SKVuoksi 16.39 0.02.43 50.04 52.87
12 Parttimaa Timo AngA 17.08 0.03.12 48.30 51.03
13 Viitasaari Tommi KoS 17.20 0.03.24 47.43 50.11
14 Viljamaa Janne LS-37 17.21 0.03.25 47.06 49.72
15 Nokka Ilkka Rasti88 17.45 0.03.49 45.69 48.27
16 Korhonen Marko YlämPy 18.02 0.04.06 44.66 47.19
17 Ruokola Ilkka RaJu 18.49 0.04.53 42.51 44.91
18 Haunia Heikki HSU 19.04 0.05.08 41.66 44.01
19 Mattila Heikki PäLuLu 19.05 0.05.09 41.33 43.67
20 Salmia Teppo TarpSu 19.31 0.05.35 40.13 42.40
21 Aho Jarmo PäLuLu 19.45 0.05.49 39.37 41.60
22 Aaltonen Jukka HlS 20.47 0.06.51 37.15 39.25
23 Rantanen Olli-Pekka TarpSu 21.32 0.07.36 35.60 37.61
Wikblom Tomas Minken HYL -
Ketola Mika Koovee HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakulinen Pekka EsSu 16.13 0.00.00 54.96 56.40
2 Savikko Olli TarpSu 16.20 0.00.07 54.11 55.53
3 Mäkipää Kalevi Hiisi 16.23 0.00.10 53.49 54.90
4 Numminen Hannu EsAk 16.32 0.00.19 52.56 53.94
5 Peltola Ilkka IHR 16.39 0.00.26 51.74 53.10
6 Hakulinen Jukka VeVe 17.05 0.00.52 50.00 51.31
7 Itkonen Arto TuS 17.16 0.01.03 49.04 50.33
8 Viitasaari Sauli KoS 17.25 0.01.12 48.19 49.45
9 Rantala Timo KPV 17.32 0.01.19 47.44 48.69
10 Hyvärinen Vesa RaN 17.36 0.01.23 46.84 48.07
11 Vuorinen Hannu KyS 17.56 0.01.43 45.56 46.75
12 Laukkarinen Kari TVV 18.09 0.01.56 44.60 45.78
13 Teittinen Matti KoKV 19.01 0.02.48 42.18 43.29
14 Hietanen Ari KuUS 19.23 0.03.10 41.00 42.08
15 Ritakallio Timo Lynx 19.32 0.03.19 40.30 41.36
16 Helminen Hannu JRV 21.41 0.05.28 35.96 36.91
17 Lahtinen Jari IHR 22.04 0.05.51 35.00 35.92
Virtanen Kari MSParma HYL -
Kortetjärvi Hannu PäLuLu KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Jouko RR 16.01 0.00.00 48.90 51.92
2 Helle Markku SaPu 16.46 0.00.45 46.28 49.13
3 Aasla Hannu RaN 17.14 0.01.13 44.60 47.35
4 Aakula Ilkka PR 17.28 0.01.27 43.58 46.27
5 Ahola Arvo RasKu 18.19 0.02.18 41.16 43.70
6 Liukkonen Juha HiKi 18.36 0.02.35 40.14 42.61
7 Granholm Tommi Koovee 19.52 0.03.51 37.21 39.51
8 Järvinen Jari HlT 19.59 0.03.58 36.62 38.88
9 Papinsaari Kari KangSK 21.19 0.05.18 33.99 36.09
10 Jurvakainen Jari S-JKL 21.31 0.05.30 33.33 35.39
11 Kuivala Juha TuS 22.44 0.06.43 31.22 33.15
12 Numminen Mikko EE 23.13 0.07.12 30.26 32.13
13 Hanttu Ari RaN 23.55 0.07.54 29.07 30.86
14 Viitasalo Harri RiSu 24.21 0.08.20 28.25 29.99
15 Paukkola Jari RiSu 30.31 0.14.30 22.30 23.67
16 Lähteenmäki Hannu HlT 31.49 0.15.48 21.16 22.46
Julkunen Pasi PirHi HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 13.26 0.00.00 52.72 51.32
2 Ilmakunnas Pekka Pihkan 14.35 0.01.09 48.27 46.99
3 Kerkola Pekka HlT 14.47 0.01.21 47.33 46.08
4 Saksman Kai EST 14.50 0.01.24 46.88 45.64
4 Kotala Markku LS-37 14.50 0.01.24 46.88 45.64
6 Aherto Jorma LS-37 15.06 0.01.40 45.49 44.29
7 Ovaska Ari EE 15.37 0.02.11 43.72 42.56
8 Liukkala Pekka HauSi 15.40 0.02.14 43.31 42.16
9 Toppari Pekka PuolRy 15.45 0.02.19 42.81 41.67
9 Virtanen Timo IitPy 15.45 0.02.19 42.81 41.67
11 Pietilä Pekka KangSK 16.10 0.02.44 41.18 40.09
12 Laakso Antero SuosmSa 16.15 0.02.49 40.70 39.63
13 Nurminen Ari VaHa 16.43 0.03.17 39.31 38.27
14 Laine Harri KauKa 17.11 0.03.45 38.00 36.99
15 Vainio Jarmo HlS 17.42 0.04.16 36.65 35.68
16 Tarvainen Juhani PiTa 18.21 0.04.55 35.12 34.19
17 Rasmus Reijo TarpSu 18.56 0.05.30 33.81 32.92
17 Kuivala Hannu TuS 18.56 0.05.30 33.81 32.92
19 Ahlqvist Hannu Raus 19.10 0.05.44 32.96 32.08
20 Lavikainen Jussi KangSK 19.48 0.06.22 31.69 30.85
21 Vainiomäki Kauko SuSe 19.51 0.06.25 31.40 30.56
22 Terävä Seppo XYZ 19.53 0.06.27 31.13 30.30
23 Nyberg Henry Trian 20.05 0.06.39 30.61 29.80
24 Uotila Ilkka SuSe 21.48 0.08.22 28.00 27.26
25 Paikkala Jarmo Jyry 24.07 0.10.41 25.14 24.47
26 Nevalainen Pentti RasKa 25.17 0.11.51 23.81 23.18

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turku Vesa HS 14.27 0.00.00 47.72 47.95
2 Railimo Matti SOC 14.59 0.00.32 45.76 45.98
3 Sane Kari HS 15.09 0.00.42 44.99 45.21
4 Hillo Heikki VaHa 15.59 0.01.32 42.40 42.60
5 Hahtola Aulis RasKu 16.00 0.01.33 42.10 42.30
6 Rapakko Timo SuSi 16.35 0.02.08 40.38 40.58
7 Pusa Raimo OrPo 16.56 0.02.29 39.31 39.50
8 Hautala Olavi RaJu 17.29 0.03.02 37.85 38.03
9 Kallio Erkki LoJa 17.40 0.03.13 37.23 37.41
10 Tolvanen Harri Pihkan 18.16 0.03.49 35.79 35.96
11 Huhta Tapani KangSK 18.49 0.04.22 34.53 34.70
12 Koistinen Leo VaRa 18.52 0.04.25 34.23 34.39
13 Keränen Kauko UrjU 19.03 0.04.36 33.69 33.85
14 Virtanen Kalle RaLu 19.28 0.05.01 32.77 32.92
15 Talvitie Heikki PirHi 20.25 0.05.58 31.05 31.20
16 Hartikainen Pertti S. RiSu 21.14 0.06.47 29.66 29.81
17 Ketamo Juhani SuSe 21.19 0.06.52 29.36 29.50
18 Parviainen Martti XYZ 21.56 0.07.29 28.36 28.49
19 Ojala Antti TurSa 23.35 0.09.08 26.20 26.33
20 Aho Olavi HS 24.31 0.10.04 25.04 25.16
21 Kuosa Harri LoJa 25.27 0.11.00 23.97 24.08
22 Äikäs Esko TikSu 27.39 0.13.12 21.92 22.02
23 Koskinen Timo VaHa 28.39 0.14.12 21.01 21.11
Rusko Heikki VaajTe HYL -
Lindstedt Tapio OrPo HYL -
Leino Tapio HS HYL -
Rajamäki Jussi HS KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haaja Reijo VaHa 12.43 0.00.00 37.06 37.29
2 Laakso Raimo HaHa 14.46 0.02.03 31.31 31.51
3 Karvonen Raimo SuSi 14.59 0.02.16 30.27 30.46
4 Jylhä Keijo JRV 17.02 0.04.19 26.11 26.27
5 Kuusisto Kalevi HlT 17.08 0.04.25 25.44 25.60
6 Hovikorpi Aarno HlT 17.50 0.05.07 23.95 24.10
7 Tunturi Markku VaHa 20.44 0.08.01 20.17 20.30
8 Paavola Vesa EE 23.33 0.10.50 17.38 17.49
9 Sulander Heikki EE 25.26 0.12.43 15.75 15.85

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nisula Alpo Eräp 19.43 0.00.00 32.72 34.84
2 Erkkilä Olavi HlS 20.22 0.00.39 30.72 32.71
3 Houni Mikko EE 21.21 0.01.38 28.40 30.24
4 Lainema Matti MSParma 23.27 0.03.44 25.03 26.65
5 Paavola Seppo EE 25.57 0.06.14 21.88 23.29
Rantala Heikki EE HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Joutsensaari Jeremias KangSK 15.39 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Alajoutsi Jasper Koovee 14.27 0.00.00 69.05 64.31
2 Lohtander Aleksi RaLu 14.41 0.00.14 67.31 62.69
3 Korhonen Eetu SKVuoksi 14.59 0.00.32 65.34 60.86
4 Reiman Antti AngA 15.17 0.00.50 63.45 59.09
5 Willman Pyry RasKa 15.18 0.00.51 62.77 58.46
6 Talvitie Miro RaN 15.25 0.00.58 61.68 57.45
7 Salonen Seeti VaHa 15.43 0.01.16 59.91 55.80
7 Konttila Akseli TP 15.43 0.01.16 59.91 55.80
9 Koskinen Eemil RaN 15.49 0.01.22 58.35 54.34
10 Lahti Valtteri RasKa 16.41 0.02.14 54.76 51.00
11 Pitkänen Ville RaJu 17.29 0.03.02 51.72 48.17
12 Nolvi Joona RasKa 18.08 0.03.41 49.35 45.96
13 Höök Jaakko RaJu 18.55 0.04.28 46.81 43.60
14 Kalvas Tuomo SKUusi 22.44 0.08.17 38.54 35.89
15 Hihnala Henrik Koovee 35.27 0.21.00 24.45 22.77
16 Schüle Joel Koovee 1.35.55 1.21.28 8.94 8.33
Mustajoki Olli TP HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gröhn Riku TP 14.59 0.00.00 63.03 60.62
2 Aho Rauli VaHa 15.38 0.00.39 60.10 57.80
3 Rantala Valtteri VaHa 15.39 0.00.40 59.72 57.44
4 Yliaho Joona Koovee 15.46 0.00.47 58.97 56.71
4 Raasakka Jussi EsSu 15.46 0.00.47 58.97 56.71
6 Lehtonen Elias UlvUra 16.00 0.01.01 57.50 55.30
7 Mbembela Karim Lynx 16.04 0.01.05 56.96 54.78
8 Syrjälä Elmeri LHR 16.23 0.01.24 55.56 53.43
9 Lemberg Roope RaJu 16.45 0.01.46 54.05 51.98
10 Mäenpää Matias TP 16.56 0.01.57 53.18 51.14
11 Isokallio Lauri RaN 16.57 0.01.58 52.84 50.81
12 Leinamo Tuomas TP 17.14 0.02.15 51.68 49.71
13 Kallela Luca HS 17.16 0.02.17 51.30 49.34
14 Niemensivu Miki RaLu 17.20 0.02.21 50.82 48.88
15 Koskinen Aaro TP 17.50 0.02.51 49.12 47.24
15 Ristimäki Väinö HS 17.50 0.02.51 49.12 47.24
17 Maasilta Aapo RaVa 18.22 0.03.23 47.17 45.36
18 Virtanen Ilari JRV 18.50 0.03.51 45.74 43.99
19 Virkajärvi Juho JRV 19.02 0.04.03 45.00 43.28
20 Laine Aarni TP 19.13 0.04.14 44.32 42.62
21 Mustajoki Aapo TP 19.21 0.04.22 43.76 42.08
22 Taura Kalle VaHa 19.37 0.04.38 42.92 41.27
23 Nieminen Lauri VaHa 19.51 0.04.52 42.16 40.55
24 Välkki Totte TP 21.13 0.06.14 39.22 37.72
25 Knuutila Tomi KanSu 23.30 0.08.31 35.20 33.85
26 Kopra Jami TurSa 25.34 0.10.35 32.16 30.93
27 Hietala Joni EsSu 26.07 0.11.08 31.30 30.10
28 Äärilä Joonas RaN 31.29 0.16.30 25.81 24.82
Salomäki Jaakko SKUusi HYL -
Koskinen Mikael RaN HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 62
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Topias SKUusi 13.53 0.00.00
2 Fritzen Florian Lynx 14.04 0.00.11
3 Ronkainen Elias JRV 14.10 0.00.17
4 Ankelo Jussi MSParma 14.25 0.00.32
5 Granqvist Eetu LS-37 14.33 0.00.40
6 Vennelä Nuutti KangSK 14.41 0.00.48
7 Simola Jere Koovee 14.50 0.00.57
8 Koponen Rasmus Lynx 15.04 0.01.11
9 Kenttämies Eevert Koovee 15.36 0.01.43
10 Mäki-Laurila Anttoni TP 15.48 0.01.55
11 Lahti Paavo RasKa 16.03 0.02.10
12 Konttila Milo TP 16.04 0.02.11
13 Malmberg Vilho HS 16.05 0.02.12
14 Kujansuu Aaro RasKa 16.14 0.02.21
15 Hirvinen Joona KoS 16.20 0.02.27
16 Tolvanen Elias AlatPi 16.22 0.02.29
17 Liponkoski Eino TP 16.30 0.02.37
18 Skyttä Ilari HlS 16.45 0.02.52
18 Nikkinen Hannes HiKi 16.45 0.02.52
20 Ahoniemi Santeri HyRa 16.46 0.02.53
21 Huhtamäki Rasmus PieHi 17.09 0.03.16
21 Hauhia Aleksi RaJu 17.09 0.03.16
23 Lemberg Ville RaJu 17.13 0.03.20
24 Aalto Lauri MSParma 17.14 0.03.21
25 Niemelä Julius RaN 17.23 0.03.30
26 Noponen Juho EsSu 17.43 0.03.50
27 Peltoniemi Sisu KPV 17.48 0.03.55
28 Pinta Leevi Koovee 17.52 0.03.59
29 Tuominen Rami KanSu 17.57 0.04.04
30 Eerola Jimi VaHa 17.58 0.04.05
31 Vuorinen Miki KoS 18.00 0.04.07
32 Kulju Kalle HlS 18.04 0.04.11
33 Punto Eetu RaN 18.05 0.04.12
34 Korhonen Joonas TarpSu 18.21 0.04.28
35 Hölsö Aaro YKV 18.24 0.04.31
36 Suomi Tyko LHR 18.31 0.04.38
37 Rauhamäki Vili HU-46 18.39 0.04.46
38 Hantula Jussi KauWi 18.48 0.04.55
39 Jussinmäki Iisakki HalTo 18.55 0.05.02
40 Karhunen Juho YKV 18.57 0.05.04
41 Niemelä Leevi KangSK 19.04 0.05.11
42 Wikblom Melker Minken 19.22 0.05.29
43 Emaldynov Artur AngA 19.31 0.05.38
44 Isokangas Ville AlajA 19.33 0.05.40
45 Heikkinen Aaro HS 19.44 0.05.51
45 Peura Kaapo EsSu 19.44 0.05.51
47 Sipiläinen Julius TP 20.04 0.06.11
48 Niemensivu Roni RaLu 20.14 0.06.21
49 Tiainen Antti EsSu 20.15 0.06.22
50 Lehtovirta Eetu TP 20.21 0.06.28
51 Teuri Lukas EsSu 20.49 0.06.56
52 Kuusisto Olli Koovee 21.45 0.07.52
53 Forsström Anton Botnia 22.10 0.08.17
54 Nikunen Arttu KaJu 22.44 0.08.51
55 Ritala Arttu TP 22.45 0.08.52
56 Immonen Matias HlS 23.51 0.09.58
57 Palokangas Tatu AlatPi 24.59 0.11.06
58 Uusitalo Joni KangSK 25.27 0.11.34
59 Seppä Elias AngA 31.11 0.17.18
60 Ahokas Joni HyRa 34.05 0.20.12
Kallela Lenni HS HYL -
Sivonen Miro TP HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Anton EsSu 11.57 0.00.00
2 Lakanen Lauri Koovee 12.19 0.00.22
3 Virkajärvi Aapo JRV 12.39 0.00.42
4 Mourujärvi Jonne RR 12.43 0.00.46
5 Lillqvist Erik KangSK 14.08 0.02.11
6 Kuronen Aapo JRV 14.22 0.02.25
7 Lautamäki Topias HlS 14.55 0.02.58
8 Syväterä Sampo TP 14.58 0.03.01
9 Lamminen Luka TP 15.32 0.03.35
10 Ketola Lauri TP 15.47 0.03.50
11 Kovanen Sauli S-JKL 16.23 0.04.26
12 Friman Eemeli HyRa 16.34 0.04.37
13 Ankelo Tuomas MSParma 16.35 0.04.38
14 Pihkoluoma Kalle KyRa 17.01 0.05.04
15 Skyttä Akseli TP 17.11 0.05.14
16 Löfbacka Atte KPV 18.04 0.06.07
17 Hämäläinen Aaro KangSK 18.05 0.06.08
18 Kallio Kaarlo Koovee 18.10 0.06.13
19 Salmela Otto JRV 18.51 0.06.54
20 Nurmo Olavi PunKu 19.21 0.07.24
21 Kujansuu Lauri RasKa 19.44 0.07.47
22 Näpänkangas Olli S-JKL 20.36 0.08.39
23 Kantelinen Leevi HyRa 20.40 0.08.43
24 Ruuska Alex TP 20.59 0.09.02
25 Patovisti Alexander Keihäs 21.37 0.09.40
26 Vartiala Oskari RaN 21.40 0.09.43
27 Kyckling Niilo Eräp 22.49 0.10.52
28 Kuikko Matias KangSK 24.59 0.13.02
29 Oksanen Aaro KangSK 25.46 0.13.49
30 Karjalainen Samuli JRV 26.39 0.14.42
31 Riikonen Atte TP 26.40 0.14.43
Sipilä Miko KangSK HYL -

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Vilho S-JKL 13.40 0.00.00
2 Virtanen Onni AngA 14.26 0.00.46
3 Göransson Niklas HlS 15.54 0.02.14
4 Penttilä Akseli Koovee 16.06 0.02.26
5 Uusitalo Tami KangSK 16.31 0.02.51
6 Joopi Lauri UlvUra 17.08 0.03.28
7 Söyrilä Leevi AngA 18.02 0.04.22
8 Kinnunen Onni PäLuLu 18.28 0.04.48
9 Ahtola Touko KangSK 19.34 0.05.54
10 Hirvinen Jesse KoS 19.42 0.06.02
11 Mäkelä Konsta Koovee 20.05 0.06.25
12 Tolonen Vilho Koovee 20.16 0.06.36
13 Lemberg Anton TP 20.31 0.06.51
14 Ristimäki Eino HS 20.49 0.07.09
15 Naskali Jaakko KyRa 21.01 0.07.21
16 Paju Vilho TP 21.09 0.07.29
17 Mattila Ato PäLuLu 22.28 0.08.48
18 Ala-Jaskara Eero KyRa 24.11 0.10.31
19 Seppälä Vilho TP 28.26 0.14.46
20 Saarenoja Tuukka TP 29.11 0.15.31
21 Heikkinen Arsi HS 35.33 0.21.53
Wikblom Sander Minken HYL -
Riikonen Eevert TP HYL -
Peltoniemi Sulo KPV KES -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vigren Valtteri Koovee 12.09 0.00.00
2 Backman Voitto KangSK 12.45 0.00.36
3 Kantelinen Vili HyRa 13.31 0.01.22
4 Hilo Kasper EsSu 13.34 0.01.25
5 Immonen Topias HlS 14.47 0.02.38
6 Kivistö Joona TP 16.32 0.04.23
7 Seppänen Joel KangSK 17.51 0.05.42
8 Paju Eelis TP 18.42 0.06.33
9 Siivonen Eero Koovee 19.00 0.06.51
10 Latonummi Hermanni HU-46 19.03 0.06.54
11 Kauppila Roope Koovee 20.56 0.08.47
12 Ahoniemi Henrik HyRa 21.55 0.09.46
13 Niemelä Simi KyRa 22.01 0.09.52
14 Vuorenmaa Joona Koovee 22.26 0.10.17

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sianoja Maija MSParma 12.27 0.00.00 99.08 92.67
2 Haajanen Sofia Pohjant 13.10 0.00.43 93.25 87.22
3 Rantanen Merja JRV 13.11 0.00.44 92.69 86.70
4 Kaskinen Mira RasKa 13.13 0.00.46 92.02 86.07
5 Ukskoski Karoliina Koovee 13.14 0.00.47 91.47 85.55
6 Rantala Jasmiina RaLu 13.36 0.01.09 88.58 82.85
7 Kauppila Sanna AngA 13.38 0.01.11 87.94 82.25
8 Kinni Saila TP 13.43 0.01.16 86.98 81.36
9 Kaartinen Selja AngA 13.50 0.01.23 85.83 80.28
10 Uotila Ulrika Koovee 13.51 0.01.24 85.31 79.79
11 Haanpää Anni TP 14.05 0.01.38 83.48 78.09
11 Arbter Anja TP 14.05 0.01.38 83.48 78.09
13 Simonsén Suvi RasKa 14.11 0.01.44 82.08 76.77
14 Saarijärvi Salla RasKa 14.12 0.01.45 81.58 76.30
15 Niva Sara Pohjant 14.15 0.01.48 80.89 75.65
16 Kinnala Venla TuS 14.24 0.01.57 79.64 74.49
17 Kuusela Tuija RasKa 14.25 0.01.58 79.15 74.03
18 Ylikylä Sanna AngA 14.57 0.02.30 75.94 71.03
18 Toivonen Sirra KangSK 14.57 0.02.30 75.94 71.03
20 Autio Päivi Hiisi 14.59 0.02.32 75.00 70.15
21 Hyyrynen Noora HS 15.01 0.02.34 74.45 69.63
22 Rintanen Heini TuS 15.06 0.02.39 73.65 68.89
23 Hietanen Pinja HS 15.33 0.03.06 71.15 66.55
24 Räty Elina HiKi 15.45 0.03.18 69.88 65.36
24 Andelin Sanna LaTa 15.45 0.03.18 69.88 65.36
26 Väisänen Essi SKVuoksi 16.26 0.03.59 66.27 61.98
27 Paunonen Tuuli Koovee 17.06 0.04.39 63.35 59.25
28 Aho Varpu VaHa 17.46 0.05.19 60.64 56.72
29 Juva Jonna AngA 18.11 0.05.44 58.94 55.13
30 Diaz Emmi HlS 18.32 0.06.05 57.51 53.79
31 Oksanen Emmi SiiRa 18.36 0.06.09 56.99 53.31
32 Määttä Suvi TP 19.20 0.06.53 54.53 51.01
Pemmari Toini TP HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Taini Mia JRV 14.56 0.00.00 83.34 73.92
2 Ojapalo Anna Lynx 16.06 0.01.10 75.85 67.28
3 Korhonen Kati S-JKL 16.18 0.01.22 73.49 65.18
4 Karvonen Tiina SomEsa 16.53 0.01.57 69.57 61.70
5 Siivonen Hanna-Mari Koovee 16.57 0.02.01 67.92 60.24
6 Schutskoff Mari KangSK 18.00 0.03.04 62.66 55.58
7 Tiusanen Maria UlvUra 19.36 0.04.40 56.36 49.98
8 Taanila Maria KanSu 24.12 0.09.16 44.68 39.63
Eskola Missu TP HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Hanna-Maija Koovee 14.58 0.00.00 74.65 67.33
2 Heikkilä Maija EsAk 14.59 0.00.01 73.63 66.42
3 Muukkonen Eveliina KangSK 15.03 0.00.05 72.38 65.29
4 Wolff Charlotta Raseborg 17.04 0.02.06 63.01 56.83
5 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 17.06 0.02.08 62.07 55.99
6 Kivelä Riikka VeVe 17.15 0.02.17 60.72 54.77
7 Forsström Heidi Botnia 19.05 0.04.07 54.16 48.85
8 Salo Katri HS 19.27 0.04.29 52.42 47.28
9 Varjola Johanna Koovee 20.39 0.05.41 48.69 43.92
10 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 21.48 0.06.50 45.48 41.03
11 Eeva Jonna KangSK 23.46 0.08.48 41.13 37.10
12 Salo Mervi PunKu 24.30 0.09.32 39.33 35.48
Lakanen Reetta Koovee HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ketola Heli Koovee 14.57 0.00.00 43.95 42.82
2 Palmen Virpi EsSu 15.55 0.00.58 40.04 39.02
3 Friman Kaisa HyRa 16.54 0.01.57 36.54 35.61
4 Oripelto Saara Keihäs 17.52 0.02.55 33.46 32.61
5 Koskinen Riikka RaN 18.56 0.03.59 30.54 29.76
6 Myllykoski Outi KanSu 21.02 0.06.05 26.55 25.87

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Remahl Virpi LS-37 13.51 0.00.00 60.49 65.21
2 Varpula Marjut EsSu 14.39 0.00.48 56.57 60.99
3 Yli-Kauppila Marika Hiisi 15.21 0.01.30 53.41 57.57
4 Hietanen Pia KuUS 15.25 0.01.34 52.59 56.70
5 Havia-Kinnala Helena AngA 16.07 0.02.16 49.75 53.64
6 Seppälä Anu EE 16.27 0.02.36 48.20 51.96
7 Pietilä-Annala Jaana KangSK 16.28 0.02.37 47.60 51.32
8 Latvala Annukka RaJu 17.09 0.03.18 45.18 48.71
9 Hakulinen Paula EsSu 17.23 0.03.32 44.06 47.50
10 Hauhia Eija RaJu 17.25 0.03.34 43.46 46.85
11 Virtanen Tiina PertPe 17.40 0.03.49 42.34 45.64
12 Oksanen Kristiina IkNV 18.07 0.04.16 40.79 43.98
13 Kallela Sari HS 19.10 0.05.19 38.09 41.06
14 Ala-Nissilä Tiina MSParma 19.30 0.05.39 36.98 39.86
15 Reiman Anu AngA 20.17 0.06.26 35.11 37.85

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jalanto Terttu KangSK 16.03 0.00.00 53.04 60.71
2 Westerlund Tiina Koovee 17.30 0.01.27 48.19 55.16
3 Laurila Saija KangSK 17.49 0.01.46 46.89 53.67
4 Rajamäki Terhi KangSK 18.02 0.01.59 45.88 52.52
5 Sipponen Eija PR 18.35 0.02.32 44.09 50.47
6 Koivuniemi Leena RaN 18.42 0.02.39 43.39 49.67
7 Annila Heli Koovee 18.54 0.02.51 42.51 48.66
8 Kallio Ulla KeU 18.57 0.02.54 41.98 48.05
9 Alanen Kirsimarja RaN 19.08 0.03.05 41.16 47.11
10 Kirvesmies Vuokko LS-37 19.15 0.03.12 40.49 46.35
11 Kallio Arja RiSu 19.18 0.03.15 39.97 45.76
12 Rantala Maj-Lis KPV 19.49 0.03.46 38.53 44.10
13 Toivonen Merja EE 20.08 0.04.05 37.53 42.95
14 Lahtinen Terttu IHR 22.39 0.06.36 33.01 37.78
15 Mbembela Tuula Lynx 23.07 0.07.04 31.99 36.62
16 Järvinen Tuija HlT 24.00 0.07.57 30.48 34.89
Mäkelä Tiina RaTU HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korpio Aulikki VaHa 13.02 0.00.00 42.68 44.07
2 Virtanen Marjo Hiisi 13.12 0.00.10 41.35 42.69
3 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 13.38 0.00.36 39.27 40.55
4 Saari Marita SuSe 13.45 0.00.43 38.18 39.42
5 Jokinen Irma TurSa 14.30 0.01.28 35.48 36.64
6 Piirto Kaisu JRV 14.55 0.01.53 33.79 34.89
7 Mikkolainen Mirja VaHa 14.58 0.01.56 32.98 34.06
8 Papinsaari Sirpa KangSK 23.31 0.10.29 20.55 21.22
Antila Suvi PäLuLu HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Arja VaHa 12.52 0.00.00 51.09 50.75
2 Lavikainen Pirjo KangSK 13.03 0.00.11 49.74 49.41
3 Turku Kaija HS 14.37 0.01.45 43.85 43.55
4 Pajunen Arja OrPo 14.39 0.01.47 43.19 42.90
5 Andelin Tarja LaTa 14.55 0.02.03 41.86 41.58
6 Laitinen Hellevi EsAk 15.36 0.02.44 39.50 39.24
7 Juura Maarit KanSu 16.00 0.03.08 38.00 37.75
8 Laukkanen Kirsti HlT 16.12 0.03.20 37.03 36.78
9 Kattilakoski Kirsti KoS 17.01 0.04.09 34.77 34.53
10 Karvonen Pirjo SuSi 20.39 0.07.47 28.25 28.06
11 Laine Kaija KauKa 21.25 0.08.33 26.86 26.68
12 Ahlqvist Kristiina Raus 27.16 0.14.24 20.79 20.65
13 Elomäki Irmeli VaHa 29.30 0.16.38 18.94 18.81

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salonen Marja-Liisa HauSi 14.09 0.00.00 44.34 43.88
2 Hurskainen Seija VaHa 15.08 0.00.59 40.89 40.47
3 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 15.37 0.01.28 39.08 38.68
4 Kämäräinen Paula HiKi 17.55 0.03.46 33.59 33.24
5 Venäläinen Kaija VaHa 18.13 0.04.04 32.56 32.23
6 Koskinen Marja-Terttu VaHa 19.10 0.05.01 30.50 30.19
7 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 21.14 0.07.05 27.13 26.85
8 Hellsten Leena Rasti88 24.56 0.10.47 22.76 22.53
9 Sulander Mirja-Liisa EE 36.28 0.22.19 15.33 15.17
Rajamäki Vuokko HS HYL -
Rahkasuo Kaarina Rasti88 HYL -
Stoor Anne KoS KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 19.37 0.00.00 23.60 35.08
2 Tahvanainen Pirkko HU-46 19.55 0.00.18 21.50 31.96
3 Jalkanen Marke VaHa 21.56 0.02.19 17.94 26.67

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nygård Mette S-JKL 15.17 0.00.00 66.95 68.39
2 Viholainen Elisa S-JKL 16.01 0.00.44 62.29 63.63
3 Avelin Melina TP 16.46 0.01.29 57.97 59.22
4 Kivikko Jenni HlS 17.16 0.01.59 54.81 56.00
5 Himilä Julia RR 17.33 0.02.16 52.47 53.60
6 Happonen Krista LS-37 18.41 0.03.24 47.92 48.95
7 Nurmo Katariina PunKu 21.18 0.06.01 40.83 41.71

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hilo Hanne EsSu 14.00 0.00.00 71.26 68.52
2 Salmia Tessa MSParma 14.40 0.00.40 67.45 64.86
3 Virtanen Heta HlS 14.44 0.00.44 66.58 64.02
4 Raasakka Liisa EsSu 15.02 0.01.02 64.70 62.21
5 Joensivu Inka VaHa 15.19 0.01.19 62.96 60.54
6 Luoma Oona TP 15.20 0.01.20 62.35 59.95
7 Tuomala Miina-Maria S-JKL 15.33 0.01.33 60.95 58.60
8 Mäkelä Aino S-JKL 15.44 0.01.44 59.71 57.41
9 Laine Anni TP 15.56 0.01.56 58.44 56.19
10 Kiljunen Emmi LS-37 16.27 0.02.27 56.10 53.94
11 Näpänkangas Elsa S-JKL 16.32 0.02.32 55.31 53.18
12 Salomäki Eerika SKUusi 16.35 0.02.35 54.64 52.54
13 Marjanen Venla JRV 16.49 0.02.49 53.39 51.34
14 Ruokola Anna RaJu 17.12 0.03.12 51.72 49.73
14 Mäkinen Tuuli UlvUra 17.12 0.03.12 51.72 49.73
16 Järventausta Ennimaria KyRa 17.38 0.03.38 49.50 47.60
17 Asp Alisa Koovee 21.07 0.07.07 40.95 39.37
18 Nurmo Marjaana PunKu 23.51 0.09.51 35.90 34.52
Haunia Heta RasKa HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Simola Rita Koovee 14.53 0.00.00 62.87 62.43
2 Ojala Jenny Koovee 14.58 0.00.05 62.19 61.75
3 Karttunen Lilia LS-37 15.30 0.00.37 59.72 59.30
4 Schmidt Emilia TP 15.36 0.00.43 59.02 58.60
4 Viitasaari Liina KoS 15.36 0.00.43 59.02 58.60
6 Luoma Elli TP 15.37 0.00.44 58.32 57.90
7 Kontio Katri KangSK 15.47 0.00.54 57.38 56.98
8 Lohtander Ilona RaLu 15.56 0.01.03 56.53 56.13
9 Tikkakoski Ilona TP 16.15 0.01.22 55.12 54.73
10 Hietala Emmi LapVi 16.23 0.01.30 54.36 53.98
11 Kuusinen Saana TP 16.24 0.01.31 54.00 53.62
11 Laine Noora TP 16.24 0.01.31 54.00 53.62
13 Matinheikki Liisa TP 16.39 0.01.46 52.59 52.22
14 Linnainmaa Katja KangSK 16.57 0.02.04 51.36 51.00
14 Valio Salla TP 16.57 0.02.04 51.36 51.00
16 Julkunen Siiri TP 17.01 0.02.08 50.57 50.22
17 Lepo Veera S-JKL 17.53 0.03.00 47.84 47.50
18 Olkkonen Veera KangSK 18.19 0.03.26 46.44 46.11
19 Viinikainen Vilja EsSu 18.25 0.03.32 45.91 45.59
20 Nurmo Pauliina PunKu 18.38 0.03.45 45.11 44.79
21 Aaltonen Milla IkNV 19.49 0.04.56 42.16 41.86
22 Aalto Aura TP 20.12 0.05.19 41.11 40.82
23 Mäkelä Venla S-JKL 20.16 0.05.23 40.73 40.44
24 Helminen Tiia JRV 20.44 0.05.51 39.57 39.29
25 Salonen Elli HS 21.14 0.06.21 38.40 38.13
26 Varjola Lotta Koovee 21.15 0.06.22 38.14 37.87
27 Leppä Laura Eräp 22.02 0.07.09 36.55 36.30
28 Kotiranta Aada RaN 22.14 0.07.21 36.00 35.75
29 Myllykoski Venla KanSu 28.29 0.13.36 27.92 27.73

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 64
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Venla UlvUra 15.02 0.00.00
2 Lillqvist Isabella KangSK 15.15 0.00.13
3 Karkiainen Helmi KeuKi 15.23 0.00.21
4 Wickholm Saga Trian 15.25 0.00.23
5 Naskali Johanna KyRa 15.31 0.00.29
6 Mäkäräinen Selma Pohjant 15.38 0.00.36
7 Sikkilä Peppi LapVi 16.04 0.01.02
8 Raimovaara Emma HlS 16.17 0.01.15
9 Pellikka Virna SKUusi 16.19 0.01.17
10 Jussila Emma TP 16.22 0.01.20
11 Väistökoski Meri TP 16.31 0.01.29
12 Salonen Heidi Koovee 16.33 0.01.31
13 Virkajärvi Heta JRV 16.45 0.01.43
14 Ristimäki Vieno HS 17.00 0.01.58
15 Rantanen Annika Koovee 17.01 0.01.59
16 Viskari Saana Lynx 17.05 0.02.03
17 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 17.25 0.02.23
18 Hietala Sini LapVi 17.35 0.02.33
19 Nikkinen Saana HiKi 17.37 0.02.35
20 Lampinen Siina TP 17.38 0.02.36
21 Aaltonen Nelli Lynx 17.40 0.02.38
22 Nivukoski Lotta LapVi 17.46 0.02.44
23 Salonen Lotta JRV 17.59 0.02.57
24 Myllymäki Matilda KoS 18.01 0.02.59
25 Sipilä Mia KangSK 18.16 0.03.14
26 Sundberg Viliina Lynx 18.17 0.03.15
26 Laitamäki Lotta HlT 18.17 0.03.15
28 Ahonen Jutta AngA 18.19 0.03.17
29 Linnainmaa Annukka KangSK 18.27 0.03.25
30 Halonen Ellinor NOK 18.29 0.03.27
31 Elovaara Emma AngA 18.35 0.03.33
32 Lakanen Inka PerhKi 19.03 0.04.01
33 Takala Kaisa TP 19.05 0.04.03
34 Mäki Aino HlS 19.16 0.04.14
35 Hemmi Mai Pohjant 19.22 0.04.20
36 Järviluoma Pilvi-Sofia NiS 19.23 0.04.21
37 Nieminen Reetta VaHa 19.24 0.04.22
38 Nordgren Cecilia Trian 19.25 0.04.23
39 Lampinen Pihla TP 19.32 0.04.30
40 Niemelä Sania KyRa 19.35 0.04.33
41 Lautamo Penne VaaSu 19.39 0.04.37
42 Häggkvist Johanna NOK 19.44 0.04.42
43 Emaldynova Alisa AngA 19.45 0.04.43
44 Mbembela Kia Lynx 19.52 0.04.50
45 Laakkonen Minttu Lynx 19.53 0.04.51
46 Haanpää Venla TP 20.05 0.05.03
47 Jalonen Elsa MSParma 20.30 0.05.28
48 Viippola Sofia HS 20.45 0.05.43
48 Similä Selina Pohjant 20.45 0.05.43
50 Kontio Kirsi KangSK 20.53 0.05.51
51 Varjola Mette Koovee 21.15 0.06.13
52 Hänninen Sanni TP 21.20 0.06.18
53 Sukselainen Laura Lynx 21.30 0.06.28
54 Kulju Eevi HlS 21.31 0.06.29
55 Holmala Kira IkNV 21.48 0.06.46
56 Goman Matleena VePo 22.00 0.06.58
57 Brock Emma KoS 22.43 0.07.41
58 Tuomaala Ella VaaSu 23.17 0.08.15
59 Pohjola Pihla Koovee 24.02 0.09.00
60 Nyholm Veera JRV 26.13 0.11.11
61 Rokala Erica HalTo 26.26 0.11.24
62 Ala-Jaskara Veera KyRa 26.41 0.11.39
Lukkari Matilda SKUusi KES -
Punto Elli RaN HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karkiainen Hetaliina KeuKi 13.09 0.00.00
2 Taini Elli JRV 14.15 0.01.06
3 Niemenmaa Meeri IkNV 15.24 0.02.15
4 Ahlfors Erika TP 16.22 0.03.13
5 Enroth Emma TarpSu 17.24 0.04.15
6 Mustonen Vilma KangSK 17.58 0.04.49
7 Yliaho Reetta Koovee 18.19 0.05.10
8 Mariani Sandra Koovee 18.23 0.05.14
9 Mäkelä Ilona Koovee 18.34 0.05.25
10 Nurminen Emilia TP 19.39 0.06.30
11 Mustikkamaa Salla RaN 19.40 0.06.31
12 Vallittu Tuuli KangSK 19.46 0.06.37
13 Tuurinkoski Sara HU-46 19.47 0.06.38
14 Järvenpää Seela TP 20.00 0.06.51
15 Peltonen Riikka JRV 20.01 0.06.52
16 Sipponen Elli JRV 20.24 0.07.15
17 Martikainen Ronja Eräp 20.37 0.07.28
18 Suomi Tiuku LHR 20.50 0.07.41
19 Hyppölä Ella JRV 21.06 0.07.57
20 Laivanen Enni JRV 22.06 0.08.57
21 Tiusanen Saara UlvUra 24.45 0.11.36
Kovanen Saara S-JKL HYL -

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 13.37 0.00.00
2 Muukkonen Roosa SKUusi 14.02 0.00.25
3 Määttänen Stella RasKa 15.47 0.02.10
3 Liuksiala Tilta-Maria KyRa 15.47 0.02.10
5 Salmia Kaisla TarpSu 15.58 0.02.21
6 Syrjälä Alina LHR 16.00 0.02.23
7 Jormanainen Tuuli KangSK 16.53 0.03.16
8 Hyvölä Venla HlS 17.01 0.03.24
9 Sikkilä Iines LapVi 17.47 0.04.10
10 Backlund Thelma Femman 19.54 0.06.17
11 Honkala Emmi KangSK 20.36 0.06.59
12 Korhonen Nella TarpSu 20.41 0.07.04
13 Nyholm Ella JRV 20.59 0.07.22
14 Pyhtilä Neea KyRa 21.54 0.08.17
15 Lehtovirta Saana TP 23.28 0.09.51
16 Sipiläinen Amanda TP 23.48 0.10.11
17 Valta Katriina JRV 24.33 0.10.56
18 Nurmiainen Elsa Raseborg 26.33 0.12.56
19 Marjanen Viola JRV 28.05 0.14.28
20 Tohka Jenna PäLuLu 34.08 0.20.31
21 Kulkula Fanni TarpSu 35.15 0.21.38
22 Niemelä Lahja TP 1.01.48 0.48.11

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kulju Silva Keihäs 11.38 0.00.00
2 Peltotalo Alma HlS 12.18 0.00.40
3 Mennala Venla HlS 12.29 0.00.51
4 Turpeinen Selma TP 13.23 0.01.45
5 Malm Saara TP 13.27 0.01.49
6 Lehtonen Aurora UlvUra 13.52 0.02.14
7 Lauronen Anni TP 14.50 0.03.12
8 Kalari Kaisla TP 15.32 0.03.54
9 Saarinen Taimi TP 17.01 0.05.23
10 Pyhtilä Vilma KyRa 23.05 0.11.27
11 Lehtomäki Hilla TP 25.22 0.13.44
12 Tunturi Nuppu HlS 25.40 0.14.02
13 Neilimo Eevi KangSK 28.44 0.17.06
14 Pohjola Linnea HS 30.13 0.18.35
15 Oksanen Senna KangSK 58.01 0.46.23
16 Nyholm Iida JRV 1.22.01 1.10.23

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lilja Masi TP 11.17 0.00.00
2 Bonden Sisu RaN 11.47 0.00.30
3 Vartiala Valtteri RaN 13.19 0.02.02
4 Rintamäki Aapo TP 13.21 0.02.04
5 Martikainen Joonatan KangSK 14.27 0.03.10
6 Ketola Kasper PäLuLu 15.07 0.03.50
7 Tuunainen Jesse Eräp 15.38 0.04.21
8 Okkonen Aarre Koovee 18.18 0.07.01
9 Annala Matias JRV 19.15 0.07.58
10 Mäkinen Vilho TP 22.08 0.10.51
11 Ala-Jaskara Paavo KyRa 28.57 0.17.40

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hanhela Helka MSParma 13.00 0.00.00
2 Hietala Liina-Maija KPV 13.57 0.00.57
2 Talonen Elsa IkNV 13.57 0.00.57
4 Schutskoff Aada KangSK 14.16 0.01.16
5 Söyrilä Iida AngA 14.36 0.01.36
6 Pieniluoma Julia IkNV 15.07 0.02.07
7 Lehti Lumi Koovee 15.23 0.02.23
8 Huhtala Tuuli JRV 17.50 0.04.50
9 Vitikainen Aada IkNV 18.51 0.05.51
10 Mustikkamaa Eevi RaN 26.04 0.13.04
11 Kyckling Kerttu Eräp 29.03 0.16.03
Ali-Löytty Melina Koovee KES -