FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Keurusrastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Aki PR 37.07 0.00.00 73.98 73.11
2 Parkkinen Jarno Koovee 37.54 0.00.47 70.90 70.07
3 Tölli Marko S-JKL 39.56 0.02.49 65.82 65.04
4 Kettunen Heikki VaajTe 41.01 0.03.54 62.65 61.91
5 Alonen Matti S-JKL 44.00 0.06.53 57.06 56.39
6 Leppäsalmi Topi VaajTe 45.59 0.08.52 53.32 52.69
7 Lehtola Tomi KR 46.09 0.09.02 51.85 51.24
8 Laajaniemi Lauri RR 50.44 0.13.37 46.01 45.46

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heittola Satu S-JKL 41.33 0.00.00 62.92 63.37
2 Lusa Vieda PR 52.20 0.10.47 48.08 48.42
3 Mörsky Sonja KeuKi 54.27 0.12.54 44.41 44.73
4 Kauppinen Henna KeuKi 1.08.08 0.26.35 34.05 34.30
5 Uotila Taina OrPo 1.08.36 0.27.03 32.39 32.62

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ovaska Vesa LuuRa 41.09 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Jarkko S-JKL 36.52 0.00.00
2 Rossi Juho S-JKL 39.19 0.02.27

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Takanen Jari KuortKu 34.59 0.00.00 51.24 52.39
2 Penttinen Jaakko VaajTe 36.13 0.01.14 48.26 49.34
3 Jarva Jukka OrPo 39.18 0.04.19 43.33 44.31
4 Vesisenaho Mikko ViPa 41.17 0.06.18 40.16 41.07
5 Heino Samuli S-JKL 42.16 0.07.17 38.17 39.03
6 Korhonen Ali S-JKL 43.07 0.08.08 36.38 37.20
7 Rahkila Pyry VaajTe 49.52 0.14.53 30.55 31.24
Vallittu Juha JRV EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puttonen Jarmo S-JKL 36.00 0.00.00 40.22 39.20
2 Pahkamäki Pekka S-JKL 40.37 0.04.37 34.76 33.88
3 Karjalainen Antti JRV 42.23 0.06.23 32.46 31.63
4 Komonen Atte S-JKL 44.21 0.08.21 30.20 29.43
5 Reiman Timo VaajTe 45.30 0.09.30 28.64 27.91
6 Savolainen Tomi RasKe 46.31 0.10.31 27.24 26.55
Lehtonen Juha SKUusi HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vainionpää Matti RaJu 33.39 0.00.00 50.68 50.25
2 Koskinen Seppo VaajTe 34.17 0.00.38 48.25 47.84
3 Heikkilä Ossi S-JKL 35.05 0.01.26 45.69 45.30
4 Tuomala Jyrki S-JKL 39.20 0.05.41 39.45 39.12
5 Ruuska Vesa KangSK 39.30 0.05.51 37.99 37.67
6 Kurki Esa RaJu 42.42 0.09.03 33.95 33.66
Kotilainen Jukka IHR EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Pekka S-JKL 32.57 0.00.00 50.55 49.83
2 Koskinen Juha VaajTe 34.16 0.01.19 47.69 47.02
3 Mehto Harri VaajTe 43.34 0.10.37 36.80 36.28
4 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 49.47 0.16.50 31.57 31.13
5 Senttula Asko S-JKL 1.01.05 0.28.08 25.22 24.87
Saarivaara Jyrki VaajTe EIL -
Vesala Pekka PirHi KES -
Itkonen Raimo S-JKL HYL -
Kärkkäinen Panu JRV HYL -
Turunen Juha ViPa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paukku Ismo ViPa 33.27 0.00.00 39.23 38.47
2 Tolonen Juha ViPa 33.40 0.00.13 37.80 37.08
3 Uotila Antti OrPo 35.57 0.02.30 34.31 33.65
4 Rajaniemi Vesa S-JKL 51.25 0.17.58 23.22 22.78
5 Hakomäki Juhani LapVi 59.00 0.25.33 19.57 19.19
Lepistö Heikki OrPo HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Jaakko S-JKL 26.11 0.00.00 38.13 36.87
2 Kurittu Lassi S-JKL 32.28 0.06.17 30.17 29.18
3 Niemistö Juha ViPa 32.33 0.06.22 29.52 28.54
4 Korhonen Harri JRV 32.40 0.06.29 28.84 27.89
5 Karstunen Hannu MuuRa 35.42 0.09.31 25.87 25.01
6 Turpeinen Timo VaajTe 36.17 0.10.06 24.93 24.11
7 Virtanen Matti ViPa 38.41 0.12.30 22.90 22.15
8 Pusa Raimo OrPo 39.13 0.13.02 22.11 21.38
9 Raatikainen Pekka RastiE4 43.00 0.16.49 19.73 19.08
Humalamäki Hannu ÄhtU EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Ensio VaajTe 21.34 0.00.00 33.78 32.90
2 Tammela Seppo TikSu 29.31 0.07.57 24.06 23.44
3 Äikäs Esko TikSu 34.48 0.13.14 19.89 19.37
4 Lindstedt Tapio OrPo 35.18 0.13.44 19.09 18.59
5 Valta Matti JRV 39.31 0.17.57 16.59 16.16
6 Ottelin Pekka JRV 48.24 0.26.50 13.17 12.83
Rantakangas Erkki JSRasti KES -
Linna Mikko S-JKL EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinen Matti TikSu 31.09 0.00.00 28.79 28.53
2 Salo Jaakko SaPu 33.45 0.02.36 25.58 25.34
3 Nieminen Mauno ViiSu 48.50 0.17.41 16.99 16.83
4 Salmela Kosti PihtTu 50.21 0.19.12 15.81 15.66
Reini Jaakko TikSu KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Paavo SaPu 34.41 0.00.00
2 Koipijärvi Erkki Eräp 1.02.51 0.28.10

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Ekonoja Linda PelPo EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurittu Kaisa S-JKL 38.15 0.00.00
Korhonen Hanna S-JKL EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta S-JKL 35.25 0.00.00
Sivill Saana S-JKL EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissinen Ulla S-JKL 55.22 0.00.00 22.00 22.00
2 Aho Tuija Kalske 1.00.38 0.05.16 18.58 18.58
3 Lehtonen Miia SKUusi 1.22.54 0.27.32 12.49 12.49

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pakkala Pigga S-JKL 39.10 0.00.00
Mikkonen Mervi S-JKL KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 30.38 0.00.00
2 Kärkkäinen Tarja JRV 36.41 0.06.03

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raatikainen Päivi RastiE4 28.55 0.00.00 42.12 36.97
2 Humalamäki Mirja SuomRa 29.08 0.00.13 40.55 35.60
3 Humalamäki Marja ÄhtU 34.55 0.06.00 32.79 28.78
4 Piirto Kaisu JRV 37.23 0.08.28 29.65 26.03
5 Koskenranta Raija JRV 37.53 0.08.58 28.29 24.84
6 Karstunen Rauni MuuRa 57.43 0.28.48 17.94 15.75
Kananen Tuula JRV EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 22.10 0.00.00 46.65 45.32
2 Ketola Sirkka SaPu 25.15 0.03.05 38.91 37.80
3 Laukkanen Kirsti HlT 34.25 0.12.15 27.04 26.27
4 Lakanen Sirpa RaKaS 38.54 0.16.44 22.60 21.95

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taitto Annikka SKVuoksi 36.23 0.00.00
2 Hautamäki Anna-Maija RasKe 41.57 0.05.34

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Nieminen Sole JRV KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gil Aguilar Yeray S-JKL 59.15 0.00.00
2 Mutikainen Leevi KauWi 1.23.58 0.24.43

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovanen Saara S-JKL 53.11 0.00.00 35.64 31.20
2 Rasimus Siiri S-JKL 55.40 0.02.29 31.50 27.57
3 Pahkamäki Nella S-JKL 1.00.37 0.07.26 26.58 23.27

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Konsta KeuKi 57.26 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Samuli JRV 34.47 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hahl Annika JRV 37.09 0.00.00 36.13 34.06
2 Kautto Taru RastiE4 38.40 0.01.31 33.41 31.50
3 Alonen Eeva S-JKL 41.30 0.04.21 29.92 28.20
4 Peltonen Riikka JRV 46.03 0.08.54 25.87 24.39
Mutikainen Eveliina KauWi KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekonoja Kasper PelPo 23.38 0.00.00
2 Oksanen Reima S-JKL 23.54 0.00.16
3 Alonen Veikko S-JKL 24.25 0.00.47
4 Penttinen Eemil S-JKL 26.10 0.02.32
5 Heino Iivari S-JKL 27.49 0.04.11
6 Tuunainen Jesse Eräp 45.37 0.21.59
Teiskonen Tatu KeuKi EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Roimela Ella S-JKL 51.30 0.00.00
2 Takala Saara Eräp 52.49 0.01.19

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tiisanoja Elias S-JKL 17.14 0.00.00
2 Sorri Juho KeuKi 19.42 0.02.28
3 Ovaska Vilho LuuRa 22.32 0.05.18
4 Peltonen Jaakko JRV 23.24 0.06.10
5 Hautala Tuure S-JKL 25.11 0.07.57
6 Lehtonen Eino SKUusi 42.47 0.25.33
7 Tuunainen Joonas Eräp 46.09 0.28.55
Teiskonen Tuomas KeuKi EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Lilja S-JKL 30.18 0.00.00
2 Alonen Hertta S-JKL 32.25 0.02.07
3 Mutikainen Aada KauWi 37.57 0.07.39

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rossi Paavo S-JKL 12.37 0.00.00
2 Sorri Niilo KeuKi 12.46 0.00.09
3 Ovaska Touko LuuRa 19.34 0.06.57
4 Kuisma Aaro KeuKi 21.47 0.09.10
5 Kiviranta Hiski Eräp 50.14 0.37.37
Lahti Vili KeuKi EIL -
Lahti Mikael KeuKi EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekonoja Emilia PelPo 14.26 0.00.00
2 Sorri Kerttu KeuKi 29.07 0.14.41
3 Kiviranta Heta Eräp 31.53 0.17.27