FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hytönen Harri RaVa 38.14 0.00.00 70.15
2 Ahvenainen Timo LS-37 38.36 0.00.22 69.01
3 Kurhinen Tomi RaVa 39.09 0.00.55 67.58
4 Orava Esa RaVa 40.24 0.02.10 65.03
5 Valkonen Lauri LS-37 41.17 0.03.03 63.20
6 Hämäläinen Jani LS-37 42.10 0.03.56 61.44
7 Lehtinen Niko LS-37 42.13 0.03.59 60.93
8 Järvinen Seppo LS-37 42.23 0.04.09 60.26
9 Ahokas Niila IitPy 44.01 0.05.47 57.61
10 Leirimaa Tatu RaVa 44.10 0.05.56 57.00
11 Heinilä Hannu RaVa 46.23 0.08.09 53.88
11 Laiho Hannu RaVa 46.23 0.08.09 53.88
13 Keskinen Sampo PäijRa 48.16 0.10.02 51.02
14 Liikkanen Reima RaVa 49.49 0.11.35 49.07
15 Kohonen Jani LS-37 51.16 0.13.02 47.32
16 Gynther Kimmo IHR 52.03 0.13.49 46.26
17 Solonen Joni LS-37 55.06 0.16.52 43.37
18 Liikkanen Olli RaVa 59.25 0.21.11 39.91
19 Hirvonen Juha LS-37 1.00.50 0.22.36 38.68
20 Larjanne Juho RaVa 1.01.11 0.22.57 38.16
Huostila Anssi LamSä HYL -
Tervala Mika RaVa KES -
Lindroth Joona AR KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppänen Kristian LS-37 40.35 0.00.00 43.13
2 Lehmusvuori Tomi LS-37 41.54 0.01.19 38.64
3 Ikonen Lari LS-37 1.35.18 0.54.43 15.61

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maasilta Tommi RaVa 38.10 0.00.00 51.63
2 Lehtonen Timo LS-37 40.01 0.01.51 47.40
3 Tuomala Tuukka RaVa 43.27 0.05.17 41.95
4 Kantola Mika LS-37 45.17 0.07.07 38.62
Tähtinen Vesa PäijRa KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Pasi RaVa 31.41 0.00.00 46.92
2 Jokinen Heikki LS-37 34.01 0.02.20 42.39
3 Rauhamaa Kari KärKV 37.10 0.05.29 37.60
4 Sundqvist Jari LS-37 38.12 0.06.31 35.41
5 Lohikainen Timo RaVa 41.13 0.09.32 31.74
6 Toivonen Jukka LamSä 47.07 0.15.26 26.82

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Ilkka IHR 24.20 0.00.00 59.84
2 Ylönen Kari IHR 24.48 0.00.28 57.24
3 Valonen Kari LS-37 29.47 0.05.27 46.44
4 Järvinen Timo KärKV 37.16 0.12.56 36.14
5 Lepola Antti RaVa 40.09 0.15.49 32.64
6 Lahtinen Jari IHR 47.32 0.23.12 26.80
7 Molnar Geza LS-37 48.17 0.23.57 25.63

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Markku RaVa 25.36 0.00.00 52.23
2 Aherto Jorma LS-37 26.47 0.01.11 47.43
3 Kotilainen Matti LS-37 30.19 0.04.43 39.70
4 Töykkälä Esko LamSä 41.05 0.15.29 27.66

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Timo RaVa 25.46 0.00.00 40.56
2 Sani Mikko HU-46 27.04 0.01.18 37.78
3 Mattila Jouni RaVa 28.13 0.02.27 35.45
4 Kaukiainen Raimo HU-46 30.27 0.04.41 32.11
5 Mörsky Aarne LTH 31.51 0.06.05 30.00
6 Sarkkinen Heino LaTa 33.58 0.08.12 27.47
7 Suomela Juha RaVa 36.03 0.10.17 25.26
Välimäki Pertti LS-37 HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Jukka LS-37 27.31 0.00.00 37.60
2 Lehtinen Teuvo RaVa 27.32 0.00.01 36.87
3 Turunen Kauko LS-37 30.28 0.02.57 32.68
4 Kivelä Pentti HU-46 30.32 0.03.01 31.98
5 Sikiö Matti HU-46 32.49 0.05.18 29.16
6 Heimonen Viljo LamSä 39.37 0.12.06 23.67
7 Heinonen Jouko LS-37 41.59 0.14.28 21.87
8 Tamminen Kari HU-46 59.42 0.32.11 15.05
Harkola Hannu PäijRa KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautavuo Tapani SOC 18.37 0.00.00 42.51
2 Jokipelto Seppo HU-46 23.07 0.04.30 33.77
3 Karppinen Pentti HU-46 24.11 0.05.34 31.83
4 Salo Markku LS-37 24.40 0.06.03 30.77
5 Klinga Esa LS-37 25.55 0.07.18 28.87
6 Luukko Jukka LS-37 26.02 0.07.25 28.32
7 Lampi Eero PäijRa 27.46 0.09.09 26.17
8 Railo Matti LS-37 27.47 0.09.10 25.76
9 Anjala Risto LS-37 32.08 0.13.31 21.94
10 Kvick Aimo IHR 33.09 0.14.32 20.94
11 Backman Tauno RaVa 39.13 0.20.36 17.43
12 Karppinen Pentti RaVa 39.54 0.21.17 16.86

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suokas Kyösti HU-46 28.50 0.00.00 29.10
2 Ranta Esko LS-37 31.10 0.02.20 25.57
3 Haapaniemi Aimo LS-37 32.37 0.03.47 23.15
4 Avikainen Heino LS-37 38.00 0.09.10 18.77

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Juuso LamSä 24.42 0.00.00 39.33
2 Leirimaa Lauri RaVa 27.58 0.03.16 33.87
3 Hirvonen Joni AR 36.02 0.11.20 25.61
4 Remahl Ville LS-37 42.11 0.17.29 21.30
5 Kuusela Iiro RaVa 42.42 0.18.00 20.48
6 Koljonen Hannes LS-37 43.36 0.18.54 19.50
Orava Aatu RaVa KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuva Lassi RaVa 11.12 0.00.00
2 Nykänen Tomi LamSä 11.46 0.00.34
3 Kemppainen Matti HU-46 12.23 0.01.11
4 Rauhamaa Topias KärKV 17.04 0.05.52
5 Orava Veikka RaVa 27.01 0.15.49

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gröhn Riku HU-46 10.42 0.00.00
2 Kuusela Otto RaVa 11.47 0.01.05

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Andelin Sanna LaTa 35.14 0.00.00 68.53
2 Pulli Tessa RaVa 36.47 0.01.33 64.98
3 Niiranen Anniina LS-37 39.41 0.04.27 59.62
4 Tuokko Mari AR 40.04 0.04.50 58.45
5 Dahlman Maarit RaVa 41.52 0.06.38 55.36
6 Hyvärinen Emilia RaVa 42.32 0.07.18 53.93
7 Kuusipohja Johansson Leena LS-37 43.04 0.07.50 52.70
8 Orava Päivi RaVa 43.15 0.08.01 51.92
9 Kolehmainen Hanne LaTa 45.26 0.10.12 48.89
10 Lahtinen Merja PäijRa 49.06 0.13.52 44.75
11 Lindroth Mia AR 50.07 0.14.53 43.36
12 Pökälä Mona AR 56.41 0.21.27 37.91
13 Räikkönen Anneli RaVa 58.09 0.22.55 36.54
14 Hirvonen Milla RaVa 59.34 0.24.20 35.26
15 Järvinen Asta AR 1.24.57 0.49.43 24.44
Nevalainen Elina RaVa KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Anu LS-37 36.14 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundqvist Sari LS-37 38.08 0.00.00 44.40
2 Liikola Marika PäijRa 42.28 0.04.20 36.88
3 Arvela Kirsi LS-37 42.37 0.04.29 33.77

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvonen Leena AR 29.57 0.00.00
2 Rantalainen Anna-Lea LS-37 34.04 0.04.07

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Terttu IHR 30.32 0.00.00 51.77
2 Sani Tuula HU-46 31.56 0.01.24 45.79
3 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 48.46 0.18.14 27.55

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttila Sisko LamSä 25.39 0.00.00 50.53
2 Montonen Outi IHR 28.36 0.02.57 41.92
3 Hakkarainen Maria-Leena IHR 29.11 0.03.32 37.75

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suni Tuula KärKV 29.56 0.00.00
2 Rinne Annikki HU-46 53.25 0.23.29

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dahlman Kaija RaVa 23.59 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tähtinen Anu PäijRa 33.29 0.00.00 41.13
2 Tahvanainen Pirkko HU-46 49.35 0.16.06 25.69
3 Tervala Eeva HU-46 1.11.44 0.38.15 16.32

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalenius Camilla LS-37 26.55 0.00.00
2 Immonen Ella RaVa 32.42 0.05.47

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyvärinen Ella RaVa 11.45 0.00.00
2 Happonen Krista LS-37 12.53 0.01.08
3 Koljonen Annika HU-46 15.48 0.04.03
4 Kantola Claudia LS-37 17.19 0.05.34
5 Tähtinen Tessa PäijRa 19.02 0.07.17
6 Kuusela Aino RaVa 19.13 0.07.28
7 Sundqvist Ida LS-37 21.28 0.09.43
8 Lohikainen Eveliina RaVa 23.15 0.11.30

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppainen Veera HU-46 14.52 0.00.00
2 Kurhinen Anna RaVa 20.55 0.06.03
3 Karjalainen Mikaela PäijRa 21.52 0.07.00
4 Hyvärinen Anni RaVa 23.07 0.08.15
5 Koljonen Erika HU-46 1.08.10 0.53.18