FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pyöräsuunnistuksen SM-pitkä matka, viralliset tulokset kaikki sarjat
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haga André Botnia 1.31.29 0.00.00
2 Niemi Pekka KanSu 1.35.57 0.04.28
3 Kaskinen Kare UlvUra 1.36.12 0.04.43
4 Saarela Samuli KoS 1.37.45 0.06.16
5 Blomster Anders Trian 1.39.11 0.07.42
6 Tervala Mika RaVa 1.40.37 0.09.08
7 Saarinen Juho MU 1.42.23 0.10.54
8 Kahelin Jouni VaajTe 1.45.58 0.14.29
9 Laurila Jussi JalJa 1.46.06 0.14.37
10 Pensas Mika Malax 1.46.14 0.14.45
11 Pyykönen Pasi Koovee 1.46.54 0.15.25
12 Tommola Mikko LS-37 1.46.55 0.15.26
13 Vanhanen Konsta AR 1.48.16 0.16.47
14 Juura Elmeri KanSu 1.50.17 0.18.48
15 Vainio Antti MSParma 1.51.04 0.19.35
16 Hongell Timo KoS 2.01.06 0.29.37
17 Rantanen Kalle PIF 2.31.07 0.59.38
Rantala Aleksi RaJu KES -
Vesanen Juuso PIF KES -
Paavola Kai KoS HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 1.19.05 0.00.00 106.00
2 Stengård Ingrid Trian 1.20.22 0.01.17 102.74
3 Haga Antonia Botnia 1.23.05 0.04.00 97.87
4 Saarinen Henna Koovee 1.24.21 0.05.16 94.91
5 Saarela Ruska KoS 1.24.28 0.05.23 93.29
6 Pesu Mervi RR 1.24.48 0.05.43 91.44
7 Hakala Eeva-Liisa KortJV 1.26.15 0.07.10 88.44
8 Penttilä Marja KoS 1.41.10 0.22.05 74.16
9 Närhi Minna LS-37 1.45.21 0.26.16 70.02
Pökälä Mona AR KES -
Laurila Susanna JalJa KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virsu Antti KeU 1.18.13 0.00.00 86.07
2 Nurminen Janne HS 1.30.34 0.12.21 72.74
3 Harlamow Kim KoS 1.31.12 0.12.59 70.66
4 Sorvari Niko RaVi 1.32.33 0.14.20 68.07
5 Hämäläinen Ari JRV 1.32.37 0.14.24 66.46
6 Pellinen Teppo JoKu 1.32.39 0.14.26 64.88
7 Takamaa Mikko JalJa 1.41.06 0.22.53 58.03
8 Pais Mart VeVe 1.53.39 0.35.26 50.35

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 1.16.31 0.00.00 81.58
2 Nurminen Ilkka Hiilto 1.21.24 0.04.53 75.54
3 Roininen Reijo JäPa 1.22.51 0.06.20 73.09
4 Pesu Raino Hiilto 1.24.26 0.07.55 70.61
5 Virta Jani Trian 1.25.07 0.08.36 68.94
6 Lehtinen Juhani SuJu 1.27.06 0.10.35 66.30
7 Friman Sami HyRa 1.28.51 0.12.20 63.94
8 Lantela Jaani VeVe 1.41.20 0.24.49 55.14
9 Voutilainen Arto JRV 1.43.54 0.27.23 52.87
10 Ikola Timo LeSi 2.11.06 0.54.35 41.19
Kankkunen Riku KuoSu KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kyyrönen Samuli RR 1.00.40 0.00.00 76.73
2 Forsblom Vesa RR 1.00.41 0.00.01 76.16
3 Jokinen Heikki LS-37 1.03.31 0.02.51 72.24
4 Rantala Mika RaJu 1.03.52 0.03.12 71.33
5 Paavola Jyri IkNV 1.04.06 0.03.26 70.55
6 Salo Mikael Trian 1.06.52 0.06.12 67.13
7 Klemettinen Vesa S-JKL 1.09.10 0.08.30 64.42
8 Kamila Kai SuJu 1.10.05 0.09.25 63.10
9 Gynther Kimmo IHR 1.10.50 0.10.10 61.96
10 Lång Pekka KuoSu 1.10.54 0.10.14 61.44
11 Johansson Peter Brahe 1.11.03 0.10.23 60.84
12 Ojala Ari-Pekka TurSa 1.11.28 0.10.48 60.02
13 Hakala Arto HlT 1.14.21 0.13.41 57.24
14 Myllykoski Pekka S-JKL 1.14.51 0.14.11 56.42
15 Lindfors Max Trian 1.15.16 0.14.36 55.66
16 Nieminen Tomi RaVa 1.18.09 0.17.29 53.18
17 Saari Marko L-LL 1.20.17 0.19.37 51.36
18 Karppinen Tom RaVa 1.21.07 0.20.27 50.42
19 Eerola Severi TP 1.24.38 0.23.58 47.93
20 Juva Mika MuurVi 1.26.39 0.25.59 46.43
21 Hiiri Ari HauSi 1.27.25 0.26.45 45.64
22 Larmala Juha-Pekka EsSu 1.33.28 0.32.48 42.33

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Savikko Olli TarpSu 54.46 0.00.00 71.70
2 Mäkinen Seppo S-2000 57.32 0.02.46 67.68
3 Östergård Patric Trian 57.52 0.03.06 66.73
4 Mäki Pekka TarpSu 59.38 0.04.52 64.20
5 Raudus Timo Eks 1.00.11 0.05.25 63.07
6 Sippola Asko KuortKu 1.01.04 0.06.18 61.62
7 Marttinen Tuomo IPR 1.01.53 0.07.07 60.28
8 Kleemola Jouko Eks 1.03.40 0.08.54 58.08
9 Turpiainen Janne HyRa 1.05.20 0.10.34 56.10
10 Launonen Jarmo KeU 1.05.33 0.10.47 55.41
11 Höstman Stefan Malax 1.05.50 0.11.04 54.68
12 Saari Ismo IPR 1.07.31 0.12.45 52.83
13 Ylilehto Jari MP 1.10.52 0.16.06 49.87
14 Turunen Jari JuvU 1.11.30 0.16.44 48.97
15 Ketola Juha Koovee 1.12.01 0.17.15 48.16
16 Laine Kari VaHa 1.13.37 0.18.51 46.67
17 Kinnari Jukka SuJu 1.13.50 0.19.04 46.09
18 Kiljunen Juha LS-37 1.15.17 0.20.31 44.77
19 Paasi Jaakko TP 1.17.23 0.22.37 43.13

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Fincke Pekka VeVe 1.01.23 0.00.00 66.94
2 Enroth Ari RR 1.02.23 0.01.00 65.11
3 Ovaska Pertti EE 1.04.22 0.02.59 62.37
4 Jetsonen Juhani SuoVa 1.06.40 0.05.17 59.50
5 Martikainen Pasi IPR 1.09.11 0.07.48 56.65
6 Juura Esa KanSu 1.09.17 0.07.54 55.89
7 Lehikoinen Aki S-JKL 1.09.27 0.08.04 55.07
8 Linna Heikki RasKe 1.13.51 0.12.28 51.15
9 Niemensivu Pekka KanSu 1.14.10 0.12.47 50.29
10 Sjöblom Jarmo HinnYr 1.31.44 0.30.21 40.14
11 Saari Vesa IPR 1.31.52 0.30.29 39.57
12 Viilo Keijo TP 1.32.14 0.30.51 38.90
Autio Ossi HyRa HYL -
Viinikainen Mikko EsSu KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tyrväinen Heikki JäPa 58.57 0.00.00 57.57
2 Kattelus Keijo VeVe 1.01.23 0.02.26 54.60
3 Honkanen Reijo TurSa 1.05.47 0.06.50 50.30
4 Aalto Timo TurSa 1.19.24 0.20.27 41.14
5 Nieminen Tapio JRV 1.25.04 0.26.07 37.90
6 Saarela Esa KoS 1.27.57 0.29.00 36.17
7 Leinonen Markku KuoSu 1.28.22 0.29.25 35.52
8 Nuoranne Jussi LHR 1.30.39 0.31.42 34.16
9 Laurila Timo JalJa 1.32.38 0.33.41 32.97
10 Turkka Esko KS 1.33.26 0.34.29 32.24
11 Iivonen Risto AR 1.33.34 0.34.37 31.74
12 Väätäinen Hannu IPR 1.36.51 0.37.54 30.22
13 Moisander Jouni RaVi 1.39.21 0.40.24 29.03

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ollikainen Seppo JuvU 50.13 0.00.00 57.05
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 57.02 0.06.49 49.79
3 Jokinen Leo KoS 57.46 0.07.33 48.72
4 Juola Eero KoS 58.45 0.08.32 47.48
5 Virtanen Jorma Hiisi 1.02.43 0.12.30 44.07
6 Hahtola Aulis RasKu 1.04.51 0.14.38 42.23
7 Koivukangas Erkki KoS 1.06.50 0.16.37 40.60
8 Pökälä Pekka AR 1.08.08 0.17.55 39.45
9 Ilkka Jarmo RaJu 1.08.32 0.18.19 38.85
10 Köykkä Jussi RasKu 1.08.56 0.18.43 38.26
11 Ravattinen Pekka JoKu 1.09.13 0.19.00 37.74
12 Lakkala Ossi KuoSu 1.09.36 0.19.23 37.17
13 Majasaari Kari SuJu 1.10.43 0.20.30 36.22
14 Hirsimäki Raimo JäPa 1.11.53 0.21.40 35.28
15 Lehtimäki Jorma LHR 1.25.08 0.34.55 29.50
16 Ojala Antti TurSa 1.26.10 0.35.57 28.85
17 Kaskinen Reino UlvUra 1.28.54 0.38.41 27.68
18 Kaukonen Pertti TarpSu 1.30.11 0.39.58 27.00

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kesti Tapani KuortKu 55.07 0.00.00 49.80
2 Sirola Risto KeU 55.26 0.00.19 48.69
3 Taipalus Esko RasKe 59.47 0.04.40 44.38
4 Peltola Lasse SuJu 1.02.01 0.06.54 42.05
5 Nurminen Heikki IPR 1.04.03 0.08.56 40.00
6 Hakala Eino RasKe 1.07.01 0.11.54 37.55
7 Martikainen Arvo LS-37 1.08.39 0.13.32 35.99
8 Rautio Pekka JoKu 1.10.08 0.15.01 34.57
9 Kanerva Unto Jyry 1.10.39 0.15.32 33.67
10 Varonen Arto LeSi 1.20.44 0.25.37 28.90

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Veijovaara Jorma Pohjant 50.07 0.00.00 47.04
2 Laitinen Raimo SuSi 50.46 0.00.39 45.80
3 Oja Reijo KoS 1.00.55 0.10.48 37.64
4 Suorajärvi Mauri Pohjant 1.01.05 0.10.58 37.01
5 Lind Matti KiimU 1.03.26 0.13.19 35.13
6 Kuisla Raimo EE 1.07.35 0.17.28 32.50
7 Luukko Jukka LS-37 1.11.23 0.21.16 30.32
8 Häkkinen Tapani IPR 1.13.38 0.23.31 28.96
9 Ijas Johannes Raus 1.33.17 0.43.10 22.51
Vistiaho Erkki KoS KES -
Saarinen Pentti PiVe KES -
Alalahti Jaakko ONMKY KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pietikäinen Sauli KS 1.12.03 0.00.00 90.81
2 Lindahl Jesper Trian 1.14.04 0.02.01 87.13
3 Puolakanaho Sakari HyRa 1.16.04 0.04.01 83.67
4 Nieminen Verneri RaVa 1.20.52 0.08.49 77.60
5 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.21.25 0.09.22 75.98
6 Tervala Miska RaVa 1.25.54 0.13.51 70.97
7 Rauhala Juha EsSu 1.26.38 0.14.35 69.34
8 Kiljunen Eemeli LS-37 1.34.07 0.22.04 62.88
9 Nurminen Jani VaHa 1.43.01 0.30.58 56.58
10 Kleemola Joona Eks 1.43.11 0.31.08 55.63
Pais Märten VeVe KES -
Larmala Niko EsSu KES -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lilja Juha TP 1.00.04 0.00.00 71.24
2 Kaksonen Teemu YKV 1.01.58 0.01.54 68.20
3 Nykänen Tomi LS-37 1.14.51 0.14.47 55.74
4 Ekholm Tobias Trian 1.15.42 0.15.38 54.41
5 Arvela Oskari LS-37 1.20.39 0.20.35 50.41
6 Ketola Lauri Koovee 1.20.45 0.20.41 49.68
7 Pais Markus VeVe 1.24.42 0.24.38 46.74
8 Kleemola Arttu Eks 1.25.46 0.25.42 45.53
9 Kronqvist Emil KoS 1.26.02 0.25.58 44.77
10 Paasi Antti TP 1.26.49 0.26.45 43.75
11 Viinikainen Vilppu EsSu 1.29.16 0.29.12 41.95
Venetjoki Väinö KoS KES -
Kauppi Akseli TP KES -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haltia Ilari RR 59.38 0.00.00 48.54
2 Oksa Antti-Jussi TarpSu 1.07.14 0.07.36 42.25
3 Autio Wertti HyRa 1.08.52 0.09.14 40.46
4 Arola Topias PR 1.09.06 0.09.28 39.53
5 Hihnala Henrik Koovee 1.12.55 0.13.17 36.72
6 Ikola Atte LeSi 1.13.17 0.13.39 35.80
7 Lepistö Oskari MSParma 1.14.06 0.14.28 34.67
8 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 1.19.22 0.19.44 31.68
9 Kallio Matti KeU 1.21.17 0.21.39 30.27

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tuokko Mari LamSä 1.10.26 0.00.00 80.37
2 Jaako Niina LänRa 1.12.07 0.01.41 76.14
3 Hertsbacka Henna PIF 1.15.18 0.04.52 70.66
4 Vaano Kristiina RaVi 1.23.21 0.12.55 61.80
5 Jämsén Miia JRV 1.39.57 0.29.31 49.84
6 Kangas Hanna SalRe 1.41.46 0.31.20 47.28

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lång Maija KuoSu 1.08.03 0.00.00 74.85
2 Niittymäki Johanna Koovee 1.10.00 0.01.57 70.58
3 Heiskanen Reetta KuoSu 1.16.09 0.08.06 62.88
4 Salomaa Anne IPR 1.28.15 0.20.12 52.52
Niittymäki Katri Hiilto HYL -
Packalen Auli Lynx HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Roininen Anu JäPa 54.59 0.00.00 74.88
2 Hedman Kirsi Navi 57.02 0.02.03 71.21
3 Yrjölä Ulla MuuRa 59.29 0.04.30 67.33
4 Laine Merja VaHa 1.05.43 0.10.44 60.09
5 Oksanen Anu SaPu 1.09.30 0.14.31 56.01
6 Rajasaari Kristiina RasKe 1.11.26 0.16.27 53.71
7 Nurminen Henna Hiilto 1.22.13 0.27.14 45.98
8 Tupitsa Sari RastiE4 1.22.38 0.27.39 45.07
9 Kujala Anne-Mari RasKe 1.29.52 0.34.53 40.82
Kallela Sari HS HYL -
Heinaro Mervi EsSu KES -
Blomster Anne-Maj Trian KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Perkkalainen Johanna RasKe 1.00.06 0.00.00 68.93
2 Riikonen Tiina HU-46 1.02.16 0.02.10 65.42
3 Erkkilä Marja RaJu 1.02.39 0.02.33 63.92
4 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.07.15 0.07.09 58.52
5 Äijälä Tiina KangSK 1.09.26 0.09.20 55.68
6 Antikainen Marja-Leena MSParma 1.14.54 0.14.48 50.70
7 Pirttilä Lea OH 1.18.09 0.18.03 47.71
8 Oksa Sari TarpSu 1.18.57 0.18.51 46.35
9 Tirkkonen Liisa RaJu 1.36.28 0.36.22 37.22
10 Korhonen Eeva RaKaS 1.39.00 0.38.54 35.57

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Linko Rita EsSu 1.00.48 0.00.00 63.27
2 Anttila Sisko LamSä 1.01.28 0.00.40 61.02
3 Raatikainen Päivi SaPu 1.04.58 0.04.10 56.25
4 Sjöblom Hannele HinnYr 1.06.59 0.06.11 53.12
5 Jetsonen Sari KuoSu 1.11.42 0.10.54 48.28
6 Lumme Ritva LHR 1.29.37 0.28.49 37.56
Kallio Ulla SaPu KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 1.13.45 0.00.00 54.05
2 Laurila Arja JalJa 1.16.25 0.02.40 49.56
3 Sairanen Maarit MSParma 1.31.49 0.18.04 39.07
4 Pajunen Arja OrPo 1.33.38 0.19.53 36.19

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 55.19 0.00.00
2 Halme Ritva KiimU 1.10.37 0.15.18
Tupitsa Mirjami Jyry KES -
Pått Saga Minken HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mikkonen Ritva EsSu 1.11.52 0.00.00
2 Peltola Hilkka SuJu 1.53.54 0.42.02

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juva Jonna AngA 1.11.13 0.00.00 81.15
2 Nurminen Jutta VaHa 1.11.23 0.00.10 79.44
3 Korhonen Julia LappRi 1.15.16 0.04.03 73.90
4 Haltia Riikka RR 1.17.50 0.06.37 70.07
5 Paavola Tiina VaHa 1.22.01 0.10.48 65.18
6 Kilpeläinen Pihla JRV 1.26.30 0.15.17 60.55
7 Kauppinen Niina KeuKi 1.27.38 0.16.25 58.53
8 Pihlajamaa Susanna YlivKu 1.30.29 0.19.16 55.49
Pihlajamaa Riikka YlivKu KES -

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Hietanen Saara TP 1.04.46 0.00.00 68.93
2 Välimaa Eveliina VaaSu 1.10.59 0.06.13 61.55
3 Koskinen Pinja RR 1.11.34 0.06.48 59.71
4 Rantanen Essi MSParma 1.14.15 0.09.29 56.26
5 Kamila Minerva SuJu 1.17.42 0.12.56 52.53
6 Kauppinen Satu KeuKi 1.25.55 0.21.09 46.40
7 Aho Susanna L-LL 1.36.30 0.31.44 40.32
Voutilainen Viivi JRV HYL -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pohjamo Neea SKVuoksi 1.05.42 0.00.00 49.03
2 Lindahl Jannica Trian 1.07.10 0.01.28 46.52
3 Melender Ida RaJu 1.09.10 0.03.28 43.78
4 Kaksonen Terhi YKV 1.12.02 0.06.20 40.70
5 Halttunen Milja Kalske 1.12.13 0.06.31 39.25
6 Ruokola Anna RaJu 1.30.24 0.24.42 30.29