FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Rajarastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jonne LappRi 1.04.02 0.00.00 65.93 65.83
2 Torniainen Heikki LappRi 1.21.27 0.17.25 44.06 43.99
3 Ovaska Vesa LuuRa 1.24.59 0.20.57 34.77 34.72

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Miika ORa 1.06.29 0.00.00
2 Ovaska Panu LuuRa 1.35.04 0.28.35

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nykänen Ville LappRi 1.02.26 0.00.00 46.95 47.80
2 Kivelä Juha RaKaS 1.02.34 0.00.08 44.04 44.84
3 Husu Heikki SKVuoksi 1.03.51 0.01.25 40.40 41.13
4 Korhonen Kai SKVuoksi 1.04.01 0.01.35 37.54 38.23
5 Kuznetsov Sviatslav WNights 1.18.22 0.15.56 28.43 28.94
Hietanen Aki SKVuoksi HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulli Veli-Matti RaVa 1.00.34 0.00.00 54.29 53.51
2 Korhonen Mika SKVuoksi 1.01.32 0.00.58 49.43 48.72
3 Neuvonen Janne LuuRa 1.01.57 0.01.23 45.12 44.47
4 Suratov Timofey St.Pburg 1.10.11 0.09.37 36.31 35.79
5 Tonder Mika SKVuoksi 1.10.58 0.10.24 32.43 31.97

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojalainen Jorma SKVuoksi 49.55 0.00.00 52.83 49.21
2 Tielinen Vesa LuuRa 50.04 0.00.09 44.77 41.70
3 Hakuli Kari KeU 1.18.43 0.28.48 23.45 21.84

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mitenkov Andrej Azimut 59.37 0.00.00 41.43 40.23
2 Ojalainen Kari SKVuoksi 1.01.09 0.01.32 38.66 37.54
3 Neuvonen Timo MulPa 1.10.59 0.11.22 31.81 30.89
3 Martiskainen Juho SKVuoksi 1.10.59 0.11.22 31.81 30.89
5 Gureev Maksim St.Pburg 1.11.08 0.11.31 28.77 27.93
6 Koskivirta Eero KaaRa 1.11.18 0.11.41 27.22 26.43
7 Kylliäinen Seppo LappRi 1.25.37 0.26.00 21.43 20.81
8 Peni Hannu KS 1.32.26 0.32.49 18.71 18.16

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maajärvi Esa LappRi 47.20 0.00.00 40.14 39.58
2 Lavonen Hannu MiehVi 54.24 0.07.04 31.43 30.99
3 Turpeinen Seppo KontU 57.56 0.10.36 26.23 25.87
4 Karlsson Henrik KuUS 1.11.38 0.24.18 18.56 18.31

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaulio Markku RaKaS 1.04.22 0.00.00
2 Pulli Martti LappRi 1.15.20 0.10.58

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Pertti HS 50.24 0.00.00 39.36 39.37
2 Lindqvist Pekka RaKaS 57.22 0.06.58 33.09 33.11
3 Kyöstilä Matti RaKaS 59.47 0.09.23 30.33 30.35
4 Herttuainen Vesa RaKaS 1.00.17 0.09.53 28.67 28.68
5 Sartanen Kari SKVuoksi 1.01.14 0.10.50 26.84 26.85
6 Kemppi Jorma Navi 1.02.31 0.12.07 24.93 24.94
7 Kykkänen Herkko KaaRa 1.31.31 0.41.07 16.10 16.11
Kyckling Veli-Matti HS HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuivala Martti HS 49.32 0.00.00 29.07 27.62
2 Kilo Esko LappRi 1.00.37 0.11.05 21.38 20.32
3 Repo Voitto RaKaS 1.07.20 0.17.48 17.11 16.26
4 Juntunen Olli HS 2.10.45 1.21.13 7.71 7.33

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 50.59 0.00.00 25.86 25.84
2 Matikainen Martti KeKaRa 53.24 0.02.25 20.99 20.97
3 Pulli Erkki KoHo 1.55.09 1.04.10 8.02 8.01

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Pentti KeKaRa 47.35 0.00.00
Markku Kalevi MulPa KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahtiainen Antti VeVe 1.06.27 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvikallio Aatu LuuRa 56.09 0.00.00
2 Husu Eeka SKVuoksi 1.07.04 0.10.55

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ripatti Max JoKu 39.51 0.00.00 34.35 33.66
2 Myllärinen Vertti LappRi 42.31 0.02.40 28.98 28.39
3 Säyriö Jyri KS 55.08 0.15.17 19.86 19.46
4 Rautio Juho JoKu 55.21 0.15.30 17.31 16.96

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laukkanen Juho KS 52.41 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Länsivuori Luukas RaKaS 24.16 0.00.00
2 Jauho Arttu JoKu 45.34 0.21.18

Sarja H12A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Joona VeVe 15.38 0.00.00
2 Pajari Antti SKVuoksi 16.35 0.00.57
3 Lintunen Aapo RaKaS 21.39 0.06.01
4 Pellinen Pietari JoKu 38.51 0.23.13

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Eetu VeVe 15.46 0.00.00
2 Suomalainen Vilho LappRi 18.00 0.02.14
3 Ojalainen Matias SKVuoksi 20.50 0.05.04
4 Pylvänäinen Jere KS 23.13 0.07.27

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 9.34 0.00.00
2 Vainio Anton VeVe 11.12 0.01.38
3 Siivola Visa LappRi 13.11 0.03.37
4 Korhonen Veikka SKVuoksi 13.33 0.03.59
5 Simola Viljo LuuRa 14.39 0.05.05
6 Tyni Sisu VeVe 15.03 0.05.29
7 Tamminen Oskari LuuRa 15.43 0.06.09
8 Törmänen Aleksi RaKaS 19.58 0.10.24
9 Suomalainen Veikka LappRi 20.04 0.10.30
10 Siivola Aaro LappRi 21.03 0.11.29
11 Jokela Väinö VeVe 21.49 0.12.15
12 Asikainen Viljami JoKu 21.53 0.12.19
13 Kivelä Veikko RaKaS 22.05 0.12.31
14 Rautio Joel JoKu 27.02 0.17.28
15 Lintunen Elmo RaKaS 1.04.54 0.55.20
16 Pulkkinen Elmo RaKaS 1.08.47 0.59.13

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ukskoski Karoliina Koovee 1.02.13 0.00.00 74.46 71.39
2 Laukkanen Marja KS 1.04.28 0.02.15 68.78 65.95
3 Lakanen Laura LappRi 1.07.38 0.05.25 62.62 60.04
4 Heikkinen Paula RaKaS 1.08.26 0.06.13 58.99 56.56
5 Pekkala Sini EsSu 1.11.31 0.09.18 53.67 51.46
6 Suomalainen Riikka LappRi 1.11.42 0.09.29 50.76 48.67
7 Orkola Pirita HiKi 1.18.42 0.16.29 43.73 41.92
8 Pulli Tessa RaVa 1.20.06 0.17.53 40.48 38.82

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simola Anni LuuRa 32.28 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Marja SKVuoksi 1.18.23 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakuli Mia KeU 1.14.28 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 44.55 0.00.00 39.62 39.73
2 Hautaniemi Marjaana RaKaS 1.05.55 0.21.00 22.95 23.01
3 Ovaska Katriina LuuRa 1.46.58 1.02.03 11.65 11.68

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jumppanen Helena Pihkan 1.07.13 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Petäys Helvi Pihkan 1.00.12 0.00.00 30.58 26.17
2 Lindqvist Ulla RaKaS 1.07.32 0.07.20 23.17 19.83
3 Kukkonen Marja RaKaS 1.29.05 0.28.53 14.47 12.38

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aarniosalo Anneli Navi 1.02.31 0.00.00 31.15 30.81
2 Taitto Annikka SKVuoksi 1.04.56 0.02.25 25.49 25.21
3 Särkkä Liisa Navi 1.05.10 0.02.39 20.92 20.69

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 58.15 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piskonen Leena Navi 1.00.49 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Essi SKVuoksi 1.00.12 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lantta Tinja LappRi 38.57 0.00.00 33.42 29.76
2 Mattinen Lotta JoKu 41.49 0.02.52 28.80 25.64
3 Nurmilaukas Iiris LuuRa 49.41 0.10.44 22.27 19.83
4 Laitimo Maija JoKu 1.00.26 0.21.29 16.69 14.87
Jäkälä Hanne SKVuoksi HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tonder Oona SKVuoksi 32.09 0.00.00
2 Lavonen Sanni MiehVi 41.37 0.09.28
3 Ripatti Mona JoKu 43.29 0.11.20
4 Jokela Kiia VeVe 49.08 0.16.59

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pajari Maija SKVuoksi 27.25 0.00.00
2 Tamminen Ilona LuuRa 28.48 0.01.23
3 Hirvikallio Saara LuuRa 29.20 0.01.55
4 Kivelä Martta RaKaS 40.33 0.13.08

Sarja D12A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rautio Oona JoKu 21.43 0.00.00
2 Laakso Laura LappRi 23.19 0.01.36

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lintunen Venla RaKaS 20.20 0.00.00
2 Huuhko Riikka LuuRa 22.37 0.02.17
3 Kuusio Senni RaKaS 26.28 0.06.08

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 11.04 0.00.00
2 Laukkanen Alma KS 11.35 0.00.31
3 Takanen Tiitu VeVe 14.49 0.03.45
4 Tonder Ilona SKVuoksi 15.58 0.04.54
5 Törmänen Nella RaKaS 16.04 0.05.00
6 Hietanen Silja SKVuoksi 19.06 0.08.02
7 Heikkinen Emmi RaKaS 20.00 0.08.56
8 Pellinen Emma JoKu 21.23 0.10.19
9 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 24.01 0.12.57
10 Laakso Anni LappRi 24.09 0.13.05
11 Tyni Veera VeVe 30.24 0.19.20
12 Tamminen Alisa LuuRa 31.17 0.20.13