FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kinkoriutan keskimatka, ap
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltomäki Elli RasKa 28.01 0.00.00 77.96 74.58
2 Autio Päivi Hiisi 29.29 0.01.28 73.08 69.90
3 Niittymäki Johanna Hiilto 32.32 0.04.31 65.31 62.47
4 Pitkänen Salla TP 32.48 0.04.47 63.87 61.10
5 Siivonen Hanna-Mari Koovee 33.07 0.05.06 62.36 59.65
6 Pusa Sanna KeuKi 33.15 0.05.14 61.21 58.56
7 Räisänen Noora SalRe 33.22 0.05.21 60.11 57.50
8 Valkonen Oona Kalske 33.59 0.05.58 58.14 55.62
9 Truhponen Minna SaPu 35.00 0.06.59 55.60 53.19
10 Tolonen Mirabella RR 37.07 0.09.06 51.63 49.39
11 Turunen Marjut SKVuoksi 39.24 0.11.23 47.88 45.80
12 Vuopio Aino PelPo 43.02 0.15.01 43.14 41.27

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asmundela Saara RiSu 33.59 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukkonen Niina Navi 30.10 0.00.00 34.11 30.72
2 Oksanen Anu SaPu 34.14 0.04.04 27.80 25.04
3 Aho Tuija Kalske 50.05 0.19.55 17.46 15.73

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäntylä Kirsti RasKe 35.46 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raatikainen Päivi RastiE4 30.56 0.00.00
2 Kananen Tuula JRV 50.58 0.20.02

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 28.08 0.00.00 45.69 45.59
2 Laukkanen Kirsti HlT 28.24 0.00.16 43.56 43.47
3 Hyvärinen Vappu SaPu 36.51 0.08.43 32.27 32.19
4 Ikonen Sinikka SaPu 38.52 0.10.44 29.35 29.29
5 Asmundela Tuulikki S-JKL 54.35 0.26.27 20.02 19.97

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 1.02.42 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäntylä Tiina RasKe 26.31 0.00.00
Kilpeläinen Pihla S-JKL EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Marika S-JKL 23.47 0.00.00
Kilpeläinen Paju S-JKL EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Aino SaPu 17.53 0.00.00 46.76 44.45
2 Tuomala Miina-Maria S-JKL 20.54 0.03.01 38.81 36.90
3 Leppämäki Elsa S-JKL 21.41 0.03.48 36.25 34.46
4 Rasimus Siiri S-JKL 24.07 0.06.14 31.56 30.00
5 Nieminen Noora S-JKL 31.03 0.13.10 23.70 22.53
6 Kilpeläinen Pinja S-JKL 38.43 0.20.50 18.36 17.45

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salonen Lotta JRV 15.20 0.00.00
2 Mäkelä Venla SaPu 16.34 0.01.14
3 Huikko Helmi Kalske 17.25 0.02.05
4 Virkajärvi Heta JRV 18.40 0.03.20
5 Kaario Saara S-JKL 20.49 0.05.29
6 Pahkamäki Nella S-JKL 24.57 0.09.37
7 Nyrönen Venla SaPu 30.55 0.15.35

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjanlahti Veera RasKu 49.37 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltonen Riikka JRV 19.48 0.00.00
2 Pimiä Tilda SaPu 23.10 0.03.22
3 Taskinen Maija S-JKL 25.07 0.05.19
4 Isoaho Peppilotta S-JKL 31.22 0.11.34
5 Huikko Veera Kalske 32.34 0.12.46
6 Huikko Venla Kalske 33.30 0.13.42
7 Vasko Vilma S-JKL 44.33 0.24.45
Laivanen Enni JRV HYL -
Kovanen Saara S-JKL HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jetsu Peppi S-JKL 17.43 0.00.00
2 Heikkinen Elli S-JKL 19.58 0.02.15
3 Isoaho Pinjasisko S-JKL 21.43 0.04.00
4 Godenhielm Wilma SaPu 35.36 0.17.53
5 Lahti Liida S-JKL 58.30 0.40.47

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huovila Jarkko TP 25.30 0.00.00 80.83 79.35
2 Kalliokoski Jooseppi IkNV 27.07 0.01.37 75.13 73.76
3 Kallio Kari Koovee 27.32 0.02.02 73.13 71.80
4 Nissinen Niko Pohjant 28.06 0.02.36 70.81 69.52
5 Sankari Matias LS-37 28.24 0.02.54 69.22 67.96
6 Parkkinen Ville IkNV 29.36 0.04.06 65.61 64.42
7 Hartman Janne VaajTe 29.46 0.04.16 64.45 63.27
8 Virkki Janne Hiilto 31.41 0.06.11 59.80 58.71
9 Häkkinen Janne PelPo 31.45 0.06.15 58.92 57.85
10 Aikio Santeri KEV 33.05 0.07.35 55.83 54.81
11 Asikainen Saku Hiisi 33.35 0.08.05 54.29 53.30
12 Korhonen Jyri VaHa 33.40 0.08.10 53.45 52.48
13 Pitkänen Jonne TP 34.24 0.08.54 51.62 50.68
14 Teivaanmäki Pekka KeuKi 35.58 0.10.28 48.71 47.82
Söderström Daniel SWE EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekonoja Antti PelPo 34.04 0.00.00 39.73 35.42
2 Myllymäki Tero VetU 34.18 0.00.14 36.50 32.54
3 Närhi Matti VaajTe 35.48 0.01.44 32.13 28.65

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuronen Tommi JRV 30.39 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Petri SaPu 31.19 0.00.00 30.48 30.56
2 Aarrejoki Heikki VaajTe 35.19 0.04.00 25.67 25.74
3 Kurttila Jukka Navi 56.29 0.25.10 15.21 15.25
4 Lindholm Antti PerhKi 1.05.58 0.34.39 12.30 12.33

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björkqvist Niklas HlS 24.39 0.00.00 58.71 57.98
2 Huostila Markku LamSä 24.47 0.00.08 56.94 56.23
3 Gynther Kimmo IHR 26.03 0.01.24 52.78 52.12
4 Leppämäki Tero ViiSu 27.31 0.02.52 48.65 48.05
5 Kurhinen Tomi NaTe 28.51 0.04.12 45.15 44.59
6 Oksanen Teijo HS 28.52 0.04.13 43.87 43.32
7 Manerus Eero PetPe 31.37 0.06.58 38.91 38.42

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Juhani TP 30.50 0.00.00 25.12 25.00
2 Sankari Jeremias IHR 34.24 0.03.34 20.82 20.73
3 Koponen Pekka LohiRa 35.49 0.04.59 18.38 18.29

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Tapio JRV 27.36 0.00.00 42.65 42.38
2 Paukku Ismo ViPa 30.07 0.02.31 37.13 36.90
3 Pihlajamaa Martti VetU 33.15 0.05.39 31.86 31.66
4 Salonen Hannu KonnU 42.37 0.15.01 23.48 23.33

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapuska Seppo PetPe 29.11 0.00.00
2 Pakarinen Jouko RastiE4 36.23 0.07.12

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Mikko KeuKi 26.37 0.00.00 32.18 32.27
2 Ottelin Pekka JRV 29.22 0.02.45 27.71 27.79
3 Tammela Seppo TikSu 30.29 0.03.52 25.29 25.36
4 Kaivosaari Viljo RastiE4 40.39 0.14.02 17.91 17.96

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paavilainen Arvo IPR 36.45 0.00.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Manerus Erkki PetPe 27.01 0.00.00
2 Moisio Paavo SaPu 27.57 0.00.56

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hiltunen Jan S-JKL 48.04 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Juho JRV 17.06 0.00.00
2 Karjanlahti Kosti RasKu 20.50 0.03.44
3 Sulkula Sakari S-JKL 23.34 0.06.28
4 Kilpeläinen Pyry S-JKL 36.37 0.19.31
Huostila Sampo LamSä HYL -
Leppämäki Anton S-JKL HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sivill Tommi S-JKL 12.21 0.00.00
2 Kämäräinen Aaro S-JKL 16.52 0.04.31
3 Virkajärvi Aapo JRV 19.47 0.07.26

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aarrejoki Elmeri S-JKL 14.59 0.00.00
2 Sajavaara Eino S-JKL 16.33 0.01.34
3 Kuronen Aapo JRV 17.01 0.02.02
4 Kovanen Sauli S-JKL 18.50 0.03.51
5 Seppä Max S-JKL 21.58 0.06.59

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Vilho S-JKL 10.00 0.00.00
2 Kallio Aleksi S-JKL 12.04 0.02.04
3 Kalajo Veeti S-JKL 15.38 0.05.38
4 Oksanen Reima S-JKL 15.55 0.05.55
5 Siivonen Eero Koovee 16.18 0.06.18
6 Kämäräinen Elias S-JKL 17.53 0.07.53
7 Sajavaara Lauri S-JKL 19.06 0.09.06
8 Pimiä Aapo SaPu 19.13 0.09.13
9 Huikari Eero S-JKL 21.47 0.11.47
10 Nirkkonen Pyry S-JKL 23.27 0.13.27
Pynnönen Vilho S-JKL EIL -