FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-pyöräsuunnistus pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tervala Miska RaVa 41.47 0.00.00
2 Ylipulli Eero VaaSu 44.18 0.02.31
3 Lindahl Jesper AOK 47.40 0.05.53
4 Nieminen Verneri RaVa 48.12 0.06.25
5 Toivanen Elmeri KS 50.57 0.09.10
6 Pais Märten VeVe 55.58 0.14.11
7 Mäkelä Joonas AlajA 57.57 0.16.10
8 Nivala Kari YlivKu 1.06.49 0.25.02
9 Palmen Alvar EsSu 1.13.38 0.31.51
10 Vähätalo Verner RR 1.26.26 0.44.39

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Blomster Anders SV 1.08.32 0.00.00
2 Haga André Botnia 1.09.10 0.00.38
3 Vanhanen Konsta AR 1.09.33 0.01.01
4 Jutila Jaakko TP 1.14.39 0.06.07
5 Nissinen Niko AR 1.22.54 0.14.22
6 Seppänen Kari-Pekka RasKa 1.26.50 0.18.18
7 Mäkelä Juuso AlajA 1.28.27 0.19.55
8 Haapakoski Heikki RasKa 1.39.51 0.31.19
9 Jokela Ville SuSe 3.07.13 1.58.41

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Jussi JalJa 1.34.38 0.00.00
2 Saarela Samuli KoS 1.36.03 0.01.25
3 Saarinen Juho MU 1.36.46 0.02.08
4 Tervala Mika RaVa 1.36.59 0.02.21
5 Niemi Pekka KanSu 1.38.03 0.03.25
6 Pökälä Samuel AR 1.39.05 0.04.27
7 Jutila Juuso KanSu 1.41.58 0.07.20
8 Pensas Mika Malax 1.42.56 0.08.18
9 Hallik Margus L-US 1.43.57 0.09.19
10 Lahtinen Tuomo AR 1.44.17 0.09.39
11 Juura Elmeri KanSu 1.48.31 0.13.53
12 Tommola Mikko LS-37 1.51.06 0.16.28
13 Hongell Timo KoS 1.55.35 0.20.57
14 Pohjasvuo Pasi EsSu 1.56.03 0.21.25
15 Kaskinen Kare UlvUra 1.57.11 0.22.33
16 Höstman Joakim Malax 1.59.41 0.25.03
17 Mäkilä Jussi EsSu 1.59.46 0.25.08
18 Zdeblovskiy Alexey LS-37 2.01.22 0.26.44
19 Koltunov Vladimir LS-37 2.03.55 0.29.17
20 Ketonen Miikka SalRe 2.04.29 0.29.51
21 Korpinen Olli-Jussi AnttU 2.10.40 0.36.02
22 Bondarenko Igor LS-37 2.12.27 0.37.49
23 Mikkola Timo Hiisi 2.13.21 0.38.43
24 Koistinen Kai VaRa 2.21.50 0.47.12
25 Haapala Hermanni TeuRi 2.24.06 0.49.28
26 Raitoharju Matti RaLu 2.26.08 0.51.30
Rae Arbo L-US KES -
Virsu Antti KeU HYL -
Erm Tõnis L-US KES -
Kohvakka Sami SaRa KES -
Kahelin Jouni VaajTe HYL -
Karstunen Juha YlivKu KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Riikonen Tiina HU-46 38.42 0.00.00
2 Jetsonen Sari KuoSu 48.55 0.10.13
3 Tirkkonen Liisa RaJu 58.18 0.19.36
4 Pietinen Liisa-Marjatta AR 1.05.21 0.26.39
5 Keski-Ojala Virpi YlivKu 1.06.49 0.28.07

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Orpana Risto SOC 52.18 0.00.00
2 Juola Eero KoS 52.58 0.00.40
3 Köykkä Jussi RasKu 53.15 0.00.57
4 Lehtinen Teuvo SOC 55.11 0.02.53
5 Ilkka Jarmo RaJu 56.13 0.03.55
6 Jokinen Leo KoS 57.02 0.04.44
7 Pökälä Pekka AR 1.00.19 0.08.01
8 Varjonen Antero RR 1.00.52 0.08.34
9 Kujala Asko KoS 1.04.01 0.11.43
10 Nurminen Heikki IPR 1.05.18 0.13.00
11 Åkerblom Måns GIF 1.05.53 0.13.35
12 Taipalus Esko RasKe 1.09.06 0.16.48
13 Kankaanpää Jussi RaJu 1.13.00 0.20.42
14 Lehtimäki Jorma LHR 1.15.11 0.22.53
Järvinen Taisto KeuKi KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Roininen Anu JäPa 49.57 0.00.00
2 Nuolioja Arja Hanka 51.50 0.01.53
3 Perkkalainen Johanna RasKe 53.30 0.03.33
4 Erkkilä Marja RaJu 55.30 0.05.33
5 Rantala Eija HS 1.00.22 0.10.25
6 Björkqvist Yvonne Minken 1.02.18 0.12.21
7 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.03.33 0.13.36
8 Laine Merja VaHa 1.12.32 0.22.35
9 Pirttilä Lea OH 1.12.34 0.22.37
10 Medvedeva Irina L-US 1.13.38 0.23.41
11 Breilin Henna MuuRa 1.16.24 0.26.27
12 Korhonen Kaija SoJy 1.19.14 0.29.17
13 Lindroth Tuija AR 1.26.38 0.36.41
14 Granqvist Eivor Malax 1.39.05 0.49.08
15 Kujala Eija JalJa 1.41.29 0.51.32

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarela Ruska KoS 45.43 0.00.00
2 Saarinen Henna Koovee 46.07 0.00.24
3 Poverina Svetlana L-US 46.38 0.00.55
4 Pökälä Mona AR 50.32 0.04.49
5 Lindroth Mia AR 54.38 0.08.55
6 Höstman Victoria Malax 56.29 0.10.46
7 Pusa Sanna KeuKi 57.44 0.12.01
8 Närhi Minna JRV 1.00.46 0.15.03
9 Haga Amanda Botnia 1.16.06 0.30.23
10 Hanhijärvi Marjukka EsAk 1.20.48 0.35.05

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rantala Aleksi RaJu 1.16.36 0.00.00
2 Pietikäinen Sauli KS 1.19.03 0.02.27
3 Holmberg Eetu UlvUra 1.22.09 0.05.33
4 Sundelin Ville UlvUra 1.24.39 0.08.03
5 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.24.53 0.08.17
6 Alanko Valtteri SV 1.24.57 0.08.21
7 Kaksonen Tero YKV 1.25.33 0.08.57
8 Laine Taneli VaHa 1.27.08 0.10.32
9 Kleemola Joona Eks 1.28.27 0.11.51
10 Granlund Walter Minken 1.35.45 0.19.09
11 Niskanen Tuomo MU 1.39.14 0.22.38
12 Hiiri Lassi HauSi 2.05.59 0.49.23

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Raudus Timo Eks 57.03 0.00.00
2 Launonen Jarmo KeU 1.00.02 0.02.59
3 Östergård Patric SV 1.00.59 0.03.56
4 Marttinen Tuomo IPR 1.03.01 0.05.58
5 Kleemola Jouko Eks 1.03.28 0.06.25
6 Gynther Kimmo IHR 1.05.56 0.08.53
7 Ojala Ari-Pekka TurSa 1.09.27 0.12.24
8 Savikko Olli TarpSu 1.10.59 0.13.56
9 Höstman Stefan Malax 1.14.15 0.17.12
10 Vainio Reima SV 1.15.33 0.18.30
11 Pulkkinen Markku Eks 1.16.05 0.19.02
12 Nivala Jarmo YlivKu 1.18.34 0.21.31
13 Mäki Pekka KangSK 1.22.00 0.24.57
14 Laine Kari VaHa 1.27.32 0.30.29
15 Piirainen Jyrki Raus 1.39.34 0.42.31
Lindfors Max SV KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Väyrynen Heikki EsSu 55.14 0.00.00
2 Kuisla Raimo EE 1.03.19 0.08.05
3 Saarinen Pentti SaRa 1.11.16 0.16.02
4 Ijas Johannes KeU 1.50.45 0.55.31

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sten Kajsa Pihkan 53.04 0.00.00
2 Rajasaari Kristiina RasKe 56.17 0.03.13
3 Niittymäki Katri Hiilto 58.54 0.05.50
4 Lehto Salla Lynx 59.16 0.06.12
5 Nissinen Ulla UlvUra 1.06.39 0.13.35
6 Palmen Virpi EsSu 1.07.20 0.14.16
7 Oksanen Anu SaPu 1.22.01 0.28.57

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kyyrönen Samuli RR 1.06.31 0.00.00
2 Zhurkin Maxim L-US 1.06.46 0.00.15
3 Salo Mikael Orient 1.07.47 0.01.16
4 Rantala Mika RaJu 1.07.51 0.01.20
5 Roininen Reijo JäPa 1.07.54 0.01.23
6 Marttinen Teijo Navi 1.13.49 0.07.18
7 Karppinen Tom RaVa 1.18.19 0.11.48
8 Pohjola Pasi Lynx 1.19.21 0.12.50
9 Aaltonen Tero Lynx 1.19.44 0.13.13
10 Rajala Teemu JalJa 1.20.56 0.14.25
11 Hankaniemi Tomi PunKu 1.21.54 0.15.23
12 Nieminen Tomi RaVa 1.27.02 0.20.31
13 Kamila Kai SuJu 1.27.12 0.20.41
14 Hiiri Ari HauSi 1.27.46 0.21.15
Forsblom Vesa RR KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vantaala Jouni LamSä 59.18 0.00.00
2 Saari Ismo IPR 1.00.27 0.01.09
2 Kinnunen Esa Pihkan 1.00.27 0.01.09
4 Häkkinen Martti VaajTe 1.01.08 0.01.50
5 Salmela Ismo TVV 1.01.16 0.01.58
6 Enroth Ari RR 1.09.46 0.10.28
7 Rauhansalo Juha HPV 1.11.58 0.12.40
8 Siitonen Markus Koovee 1.14.42 0.15.24
9 Nokelainen Kai JRV 1.17.10 0.17.52
10 Ojala Hannu TarpSu 1.17.37 0.18.19
11 Åkerman Jari RasKe 1.21.38 0.22.20
12 Martikainen Pasi IPR 1.22.51 0.23.33
13 Jussila Esko PäijRa 1.23.40 0.24.22
14 Sirviö Rolf OK77 1.34.08 0.34.50
15 Saari Vesa IPR 1.38.28 0.39.10
16 Oksanen Pekka RiSu 1.47.11 0.47.53
Jetsonen Juhani KuoSu HYL -
Mäkinen Timo RaHa KES -
Ikola Arto RaJu HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tiirikainen Taneli UlvUra 1.09.11 0.00.00
2 Sarkkinen Timo NaTe 1.10.25 0.01.14
3 Häkkinen Mika Hiilto 1.10.37 0.01.26
4 Kankkunen Riku SaRa 1.11.26 0.02.15
5 Virta Jani SV 1.15.15 0.06.04
6 Mykkänen Jarkko HlS 1.20.51 0.11.40
7 Urpalainen Jarkko MiehVi 1.22.20 0.13.09
8 Mannari Mikko KS 1.24.28 0.15.17
9 Voutilainen Arto MuuRa 1.26.23 0.17.12
10 Hämäläinen Esa PunKu 1.26.52 0.17.41
11 Pais Mart VeVe 2.05.02 0.55.51
Pohjola Mikko Lynx KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nyberg Pertti SOC 42.09 0.00.00
2 Kanerva Unto Jyry 43.46 0.01.37
3 Veijovaara Jorma Pohjant 44.34 0.02.25
4 Lind Matti KiimU 51.40 0.09.31
5 Laitinen Raimo SuSi 51.49 0.09.40
6 Torvikoski Jouko JäPa 52.12 0.10.03
6 Martikainen Arvo LS-37 52.12 0.10.03
8 Kettunen Seppo Jyry 53.00 0.10.51
9 Hakala Eino RasKe 53.30 0.11.21
10 Oja Reijo KoS 54.20 0.12.11
11 Suorajärvi Mauri Pohjant 57.06 0.14.57
12 Vistiaho Erkki KoS 1.07.54 0.25.45
13 Ruponen Pentti Hiisi 1.27.08 0.44.59
14 Alalahti Jaakko ONMKY 1.34.26 0.52.17

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kattelus Keijo VeVe 1.11.18 0.00.00
2 Juura Esa KanSu 1.12.10 0.00.52
3 Suominen Tauno JäPa 1.13.25 0.02.07
4 Kaasalainen Hannu TuS 1.15.23 0.04.05
5 Aalto Timo TurSa 1.16.46 0.05.28
6 Honkanen Reijo TurSa 1.21.31 0.10.13
7 Kankkunen Mikko SaRa 1.32.49 0.21.31
8 Saarela Esa KoS 1.33.13 0.21.55
9 Laurila Timo JalJa 1.34.44 0.23.26
10 Sjöblom Jarmo HinnYr 1.37.12 0.25.54
Peltonen Heikki IPR KES -
Linna Heikki RasKe KES -
Keski-Ojala Jouko YlivKu KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haltia Riikka RR 39.37 0.00.00
2 Lahtinen Krista RR 45.06 0.05.29
3 Norrbacka Sanni HyRa 49.00 0.09.23
4 Rantala Iina RaJu 50.06 0.10.29
5 Rinta-Koski Aino VaaSu 53.14 0.13.37
6 Pihlajamaa Susanna YlivKu 56.53 0.17.16
7 Virtanen Anna HlS 57.58 0.18.21
8 Pihlajamaa Riikka YlivKu 1.05.08 0.25.31

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Packalen Auli Lynx 1.12.45 0.00.00
2 Heiskanen Reetta SaRa 1.13.55 0.01.10
3 Kivelä Riikka VeVe 1.14.26 0.01.41
4 Munsterhjelm Camilla Pohjant 1.16.47 0.04.02
5 Niittymäki Johanna HlS 1.17.24 0.04.39
6 Vaano Kristiina OK77 1.19.14 0.06.29
7 Salomaa Anne KS 1.46.04 0.33.19
8 Jämsén Miia MuuRa 1.48.48 0.36.03
9 Pelkonen Suvi VeVe 1.50.30 0.37.45
Ojansivu Marjo-Riitta SuSe KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 46.04 0.00.00
2 Pått Saga Minken 50.35 0.04.31
3 Ohramaa Tuula Jyry 56.40 0.10.36
4 Tupitsa Mirjami Jyry 1.28.34 0.42.30
Tarkiainen Sirpa SuSe HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 1.07.09 0.00.00
2 Laurila Susanna JalJa 1.07.56 0.00.47
3 Stengård Ingrid SV 1.08.05 0.00.56
4 Penttilä Marja KoS 1.13.22 0.06.13
5 Hakala Eeva-Liisa KortJV 1.13.50 0.06.41
6 Pesu Mervi RR 1.15.20 0.08.11
7 Tommola Päivi LS-37 1.16.13 0.09.04
8 Haga Antonia Botnia 1.16.33 0.09.24
9 Illarionova Ekaterina LS-37 1.19.50 0.12.41
10 Jäppinen Taija LS-37 1.21.18 0.14.09
11 Hedman Kirsi Navi 1.22.11 0.15.02
12 Rantanen Marja LamSä 1.23.30 0.16.21
13 Tuokko Mari LamSä 1.30.12 0.23.03
14 Kylliäinen Laura VeVe 1.45.52 0.38.43
15 Lehtimäki Tuuli LHR 1.46.44 0.39.35
16 Mörsky Sonja KeuKi 1.47.39 0.40.30
17 Zdeblovskaya Victoria LS-37 1.51.26 0.44.17
18 Andelin Marjaana LaTa 1.57.54 0.50.45

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 42.44 0.00.00
2 Juura Maarit KanSu 44.44 0.02.00
3 Malmsten Beatrice Jyry 53.54 0.11.10
4 Ala-Petäys Terttu JalJa 1.00.27 0.17.43

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Anttila Sisko LamSä 49.28 0.00.00
2 Raatikainen Päivi SaPu 53.17 0.03.49
3 Laurila Arja JalJa 1.05.40 0.16.12
4 Kankkunen Tuija SaRa 1.09.27 0.19.59

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tyrväinen Heikki TVV 59.56 0.00.00
2 Lukkarinen Mikko Pohjant 1.17.03 0.17.07
3 Saarinen Heikki SOC 1.18.04 0.18.08
4 Ollikainen Seppo JuvU 1.21.17 0.21.21
5 Urpalainen Jukka MiehVi 1.29.13 0.29.17
6 Hahtola Aulis RasKu 1.31.26 0.31.30
7 Antikainen Raimo YlivKu 1.39.18 0.39.22
8 Leinonen Markku KuoSu 1.41.38 0.41.42
9 Veide Harry L-US 1.42.37 0.42.41
10 Kaskinen Reino UlvUra 1.52.00 0.52.04
Ojala Antti TurSa KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hakala Helena KortJV 59.25 0.00.00
2 Nivala Jenna-Maria YlivKu 1.17.22 0.17.57