FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Liedon Läpsyttely (lähikilpailu)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 53
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Tuomas HS 12.41 0.00.00 94.41 97.76
2 Kaario Otto HS 12.51 0.00.10 92.91 96.22
3 Niemi Aleksi TP 13.03 0.00.22 91.22 94.47
4 Seppä Touko TuS 13.29 0.00.48 88.04 91.17
4 Suna Jussi TuMe 13.29 0.00.48 88.04 91.17
6 Ruohola Akseli MSParma 13.33 0.00.52 87.09 90.19
7 Liukkonen Oskari HiKi 13.50 0.01.09 85.06 88.08
8 Heinonen Eero MSParma 13.58 0.01.17 84.00 86.99
8 Takanen Lari PR 13.58 0.01.17 84.00 86.99
10 Portin Fredric Femman 13.59 0.01.18 83.41 86.37
11 Palmen Alvar EsSu 14.11 0.01.30 81.99 84.90
12 Koistinen Olli-Pekka HiKi 14.21 0.01.40 80.79 83.67
13 Huila Joona Hiisi 14.24 0.01.43 80.27 83.13
14 Viitasaari Toni-Antti LapVi 14.27 0.01.46 79.76 82.59
15 Lepistö Oskari MSParma 14.29 0.01.48 79.33 82.15
16 Silvennoinen Oskari KR 14.33 0.01.52 78.73 81.53
17 Turkki Eero HS 14.36 0.01.55 78.23 81.01
18 Nokka Atte LappRi 14.37 0.01.56 77.90 80.67
19 Boström Kristian EsSu 14.45 0.02.04 76.96 79.70
20 Ylikylä Petja AngA 14.48 0.02.07 76.47 79.19
21 Holmroos Sakari TuS 14.49 0.02.08 76.15 78.86
21 Ankelo Jussi MSParma 14.49 0.02.08 76.15 78.86
23 Jern Jonas PR 14.51 0.02.10 75.51 78.20
24 Lohtander Aleksi RaLu 14.54 0.02.13 75.03 77.70
25 Koivisto Antton SKUusi 14.55 0.02.14 74.71 77.37
26 Pihl Peeter MSParma 15.02 0.02.21 73.90 76.53
27 Haltia Ilari HS 15.08 0.02.27 73.19 75.79
28 Gröhn Riku TP 15.19 0.02.38 72.09 74.65
28 Rousku Samuli MSParma 15.19 0.02.38 72.09 74.65
30 Koivumäki Olli LapVi 15.20 0.02.39 71.56 74.10
31 Raasakka Jussi EsSu 15.23 0.02.42 71.10 73.63
32 Ruohola Aaro MSParma 15.27 0.02.46 70.57 73.08
33 Sipponen Jere PR 15.38 0.02.57 69.52 71.99
34 Maasilta Aapo HS 15.39 0.02.58 69.23 71.69
35 Salmi Janne TuS 15.42 0.03.01 68.79 71.23
36 Määttälä Mikko EsSu 16.05 0.03.24 66.93 69.31
37 Sankelo Hermanni IkNV 16.18 0.03.37 65.83 68.17
38 Lautamäki Matias MSParma 16.25 0.03.44 65.15 67.47
39 Koivisto Mikael SKUusi 16.27 0.03.46 64.81 67.11
40 Saikkonen Otto RR 16.37 0.03.56 63.95 66.23
41 Tervakangas Mikko EsSu 16.41 0.04.00 63.49 65.75
42 Lehtonen Elias MSParma 16.46 0.04.05 62.97 65.21
43 Hiidenhovi Aleks MSParma 16.52 0.04.11 62.39 64.61
44 Pesola Oskari HS 17.00 0.04.19 61.70 63.89
45 Pirhonen Nuutti AngA 17.10 0.04.29 60.90 63.06
46 Lindeqvist Juuso PR 17.23 0.04.42 59.94 62.07
47 Ylis-Junttila Vesa HlS 17.36 0.04.55 59.01 61.10
48 Fröjdö Simon PR 17.38 0.04.57 58.70 60.79
49 Fritzen Florian Lynx 17.52 0.05.11 57.74 59.79
50 Kurkela Mikko Koovee 18.21 0.05.40 56.03 58.02
51 Suutari Matti VeVe 19.04 0.06.23 53.74 55.65
Talvinen Arto MSParma HYL -
Ilmarinen Pyry HiKi HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtala Alex PIF 16.07 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemensivu Miki RaLu 15.53 0.00.00 57.30 56.98
2 Rannila Oskari LapVi 16.43 0.00.50 52.40 52.11
3 Jussinmäki Pietari LapVi 17.09 0.01.16 49.08 48.81
4 Axelin Eelis PR 18.35 0.02.42 43.46 43.22
5 Hågensen Sverre PIF 18.49 0.02.56 41.11 40.88

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemelä Julius RaN 12.55 0.00.00 55.44 54.99
2 Mäki-Laurila Anttoni TP 12.57 0.00.02 54.86 54.42
3 Vennelä Nuutti KangSK 13.02 0.00.07 54.07 53.64
4 Nikkinen Hannes HiKi 13.12 0.00.17 52.96 52.54
5 Kenttämies Eevert Koovee 13.18 0.00.23 52.14 51.72
6 Sivonen Miro TP 13.22 0.00.27 51.46 51.04
7 Bergström Kasper Kristin 13.43 0.00.48 49.73 49.33
8 Noponen Juho EsSu 13.44 0.00.49 49.26 48.86
9 Suomi Tyko LHR 13.48 0.00.53 48.61 48.22
10 Kujansuu Aaro RasKa 14.00 0.01.05 47.51 47.13
11 Ankelo Tuomas MSParma 14.18 0.01.23 46.12 45.75
12 Mourujärvi Jonne RR 14.22 0.01.27 45.51 45.15
13 Aalto Lauri MSParma 14.28 0.01.33 44.81 44.45
14 Lindroos Elias PIF 14.37 0.01.42 43.96 43.61
15 Liljeström Matias HS 14.47 0.01.52 43.08 42.74
16 Lautamäki Topias HlS 15.02 0.02.07 41.99 41.65
17 Niemensivu Roni RaLu 15.13 0.02.18 41.11 40.78
18 Emaldynov Artur AngA 15.34 0.02.39 39.83 39.51
19 Meuronen Joonas HS 16.03 0.03.08 38.27 37.97
20 Isosaari Antti MSParma 16.46 0.03.51 36.30 36.01

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Friman Eemeli HyRa 13.54 0.00.00
2 Isoherranen Antti Lynx 13.57 0.00.03
3 Lamminmäki Aaro MSParma 14.07 0.00.13
4 Virtanen Onni AngA 14.43 0.00.49
5 Vartiainen Lukas TuS 15.29 0.01.35
6 Joopi Lauri UlvUra 15.32 0.01.38
7 Isosaari Aarne MSParma 15.47 0.01.53
8 Stenholm Daniel TuS 15.59 0.02.05
9 Takanen Eetu VeVe 17.01 0.03.07
10 Toivonen Nikolai TuS 18.16 0.04.22
11 Rikkonen Joonas TuS 18.24 0.04.30
12 Rannila Aatu VetU 19.30 0.05.36
13 Kujala Aapo HiKi 19.38 0.05.44
14 Nyman Matias TuS 20.51 0.06.57
15 Lepistö Onni HauSi 21.17 0.07.23
16 Laine Oliver TuS 23.09 0.09.15
17 Karttila Eero MSParma 23.19 0.09.25
18 Salmenoja Elmo MSParma 24.08 0.10.14
19 Koivisto Luukas SKUusi 27.08 0.13.14
20 Fröjdö Robert TuS 29.12 0.15.18
21 Pihlaja Eeli PR 40.11 0.26.17
22 Aalto Pauli MSParma 41.08 0.27.14
Lähteenmäki Iiro TuS HYL -
Kääntönen Arttu MSParma HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hartikainen Samuel TuNMKY 25.02 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha LS-37 12.18 0.00.00 67.84 28.55
2 Korpinen Taneli TuMe 13.20 0.01.02 57.89 24.36
3 Forsström Calle Rasebor 14.12 0.01.54 49.95 21.02

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vennelä Miika KangSK 13.24 0.00.00 44.56 35.43
2 Viiri Tapio HirvHe 15.21 0.01.57 36.95 29.39
3 Vainio Mikko RaN 15.36 0.02.12 34.45 27.39
4 Mäki Tero TuMe 18.12 0.04.48 27.88 22.18

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Maasilta Tommi RaVa 12.31 0.00.00 59.40 61.03
2 Mulari Valtteri MaMa 12.37 0.00.06 58.44 60.04
3 Laaksonen Markku Rasti88 12.50 0.00.19 56.97 58.53
4 Tala Tuomas HS 12.54 0.00.23 56.19 57.74
5 Ikäheimonen Jari EsSu 13.11 0.00.40 54.52 56.01
6 Nikkinen Jari HiKi 13.12 0.00.41 53.98 55.46
7 Rajala Marko HS 13.19 0.00.48 53.04 54.50
8 Stenholm Pekka TuS 13.40 0.01.09 51.23 52.64
9 Nylund André Rasebor 13.55 0.01.24 49.86 51.23
10 Isoherranen Sami Lynx 14.06 0.01.35 48.77 50.12
11 Holmroos Joni TuS 14.38 0.02.07 46.57 47.85
11 Karttila Jussi MSParma 14.38 0.02.07 46.57 47.85
13 Jalonen Rauli MSParma 14.49 0.02.18 45.16 46.40
14 Nurmiainen Jouko Rasebor 15.04 0.02.33 44.00 45.21
15 Lauren Max PIF 15.45 0.03.14 41.70 42.84
16 Bergström Rune Kristin 17.11 0.04.40 37.86 38.90
17 Lehtonen Eero UlvUra 19.09 0.06.38 33.65 34.57
Vaininen Juha TuS HYL -
Engström Jon PIF HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Venäläinen Toni VaHa 12.32 0.00.00 58.09 61.95
2 Mannervesi Mika AngA 13.00 0.00.28 55.61 59.30
3 Kuusinen Petri TP 13.26 0.00.54 53.43 56.98
4 Strömberg Juha-Pekka HiKi 13.30 0.00.58 52.78 56.28
5 Emaldinov Yuri AngA 13.32 0.01.00 52.27 55.74
6 Liljeström Kimmo HS 13.34 0.01.02 51.75 55.19
7 Palmen Henrik EsSu 13.40 0.01.08 50.99 54.38
8 Mehtälä Markku Pihkan 13.59 0.01.27 49.47 52.75
9 Kääriäinen Sami TuMe 14.11 0.01.39 48.40 51.62
10 Suominen Juha-Matti LaJy 14.15 0.01.43 47.81 50.99
11 Nokka Ilkka Rasti88 14.27 0.01.55 46.79 49.90
12 Anttonen Mikael KaRa 14.35 0.02.03 46.01 49.06
13 Parttimaa Timo AngA 14.42 0.02.10 45.29 48.29
14 Rönnlöf Petter PIF 15.06 0.02.34 43.74 46.65
15 Tenhunen Joni TuMe 15.22 0.02.50 42.64 45.48
16 Kuusisto Seppo Koovee 15.33 0.03.01 41.81 44.58
17 Nappu Juha TuNMKY 15.49 0.03.17 40.77 43.48
18 Numminen Mika UrjU 16.09 0.03.37 39.61 42.24
19 Kuosmanen Tuomo Pihkan 17.03 0.04.31 37.21 39.69
20 Julkunen Tero LHR 17.54 0.05.22 35.16 37.49
21 Hyvönen Markku Lynx 19.38 0.07.06 31.79 33.90
Tuominen Hans Pihkan HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaartinen Markku AngA 10.25 0.00.00 50.86 59.44
2 Östergård Patric Trian 11.07 0.00.42 46.94 54.86
3 Hakulinen Pekka EsSu 11.33 0.01.08 44.49 52.00
4 Ruohola Risto MSParma 12.04 0.01.39 41.93 49.00
5 Hakulinen Jukka VeVe 12.30 0.02.05 39.84 46.56
6 Kilpinen Mika KyS 12.47 0.02.22 38.33 44.80
7 Salmia Teppo TarpSu 14.12 0.03.47 33.95 39.68
8 Ritakallio Timo Lynx 15.00 0.04.35 31.61 36.94
9 Köyvönen Kimmo MaMa 16.02 0.05.37 29.08 33.98
10 Piironen Timo MSParma 17.04 0.06.39 26.85 31.38
11 Hellsten Jyrki SalVil 28.22 0.17.57 15.87 18.55

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 12.11 0.00.00 48.33 48.54
2 Kössi Jouko TuMe 13.38 0.01.27 42.60 42.79
3 Uusikartano Simo TuMe 13.53 0.01.42 41.26 41.44
4 Virtanen Kari MSParma 14.03 0.01.52 40.20 40.37
5 Puustinen Tuomo Pihkan 14.33 0.02.22 38.26 38.43
6 Laine Markku MU 14.50 0.02.39 36.99 37.15
7 Kuusisto Kimmo MSParma 15.47 0.03.36 34.26 34.41
8 Keskitalo Jussi MSParma 17.03 0.04.52 31.24 31.38
9 Koistinen Kari HiKi 17.32 0.05.21 29.92 30.05
10 Katajisto Jarmo RasKa 17.36 0.05.25 29.35 29.48
11 Helander Rolf OuHu 18.01 0.05.50 28.23 28.35
12 Arki Hannu TuMe 1.17.06 1.04.55 6.49 6.52

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nissilä Jorma KoS 11.13 0.00.00 52.05 53.85
2 Sani Mikko HU-46 11.18 0.00.05 51.35 53.12
3 Liukkala Pekka HauSi 12.00 0.00.47 48.05 49.71
4 Virtanen Timo IitPy 12.08 0.00.55 47.22 48.85
5 Ilmakunnas Pekka Pihkan 12.12 0.00.59 46.66 48.27
6 Malinen Jouko RR 12.16 0.01.03 46.11 47.70
7 Forsström Ove Rasebor 12.32 0.01.19 44.84 46.39
8 Pensas Esko LaihLu 12.39 0.01.26 44.14 45.66
9 Laaksonen Lasse SuSi 13.12 0.01.59 42.02 43.47
10 Rantio Jukka-Pekka HauSi 13.13 0.02.00 41.69 43.13
11 Helkkula Rauli TuMe 13.21 0.02.08 41.00 42.42
12 Nyystilä Jukka LaihLu 13.27 0.02.14 40.43 41.82
13 Nurisalo Seppo KoS 13.30 0.02.17 40.01 41.39
14 Kuivala Juha TuS 13.35 0.02.22 39.49 40.85
15 Lindroos Mårten KSF 13.58 0.02.45 38.15 39.46
16 Haajanen Juha Pohjant 14.32 0.03.19 36.41 37.66
17 Kuivala Hannu TuS 14.41 0.03.28 35.79 37.02
18 Jokinen Matti TuVi 14.47 0.03.34 35.30 36.52
19 Laukka John RaVa 14.53 0.03.40 34.82 36.02
20 Lindroos Kristian KSF 15.01 0.03.48 34.26 35.45
21 Salonen Kauko TuMe 16.12 0.04.59 31.54 32.62
22 Nurminen Ari VaHa 17.56 0.06.43 28.28 29.26
23 Viitasalo Harri RiSu 17.59 0.06.46 28.00 28.97
24 Kuosa Harri 20.28 0.09.15 24.43 25.27
Tuomaala Juhani KoS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sane Kari HS 12.30 0.00.00 45.94 49.41
2 Railimo Matti SOC 13.02 0.00.32 43.73 47.04
3 Turku Vesa HS 13.42 0.01.12 41.29 44.41
3 Laine Jaakko HS 13.42 0.01.12 41.29 44.41
5 Koskinen Kaj VaHa 14.19 0.01.49 38.91 41.85
6 Lindstedt Tapio OrPo 14.38 0.02.08 37.77 40.63
7 Liljeström Åge HS 14.53 0.02.23 36.85 39.63
8 Alexandersson Yngve PIF 15.04 0.02.34 36.11 38.84
9 Lehtinen Teuvo SOC 15.10 0.02.40 35.59 38.28
10 Hiirijoki Pentti SuSe 15.11 0.02.41 35.27 37.93
11 Ovaska Ari EE 15.21 0.02.51 34.60 37.22
12 Keränen Kauko UrjU 15.35 0.03.05 33.81 36.37
13 Lainema Ilkka MSParma 15.45 0.03.15 33.18 35.69
14 Leino Tapio HS 15.51 0.03.21 32.70 35.17
15 Pusa Raimo OrPo 16.08 0.03.38 31.86 34.27
16 Inki Pekka TuMe 16.10 0.03.40 31.52 33.91
17 Koistinen Leo VaRa 16.28 0.03.58 30.69 33.01
18 Salmenoja Pertti HirvHe 17.07 0.04.37 29.27 31.49
19 Terävä Seppo Pihkan 17.46 0.05.16 27.96 30.07
20 Mannonen Mikko TuS 20.55 0.08.25 23.54 25.32
Hörkkö Jaakko LHR HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltola Timo MSParma 12.50 0.00.00 45.11 43.18
2 Kivistö Erkki Pihkan 13.42 0.00.52 41.86 40.07
3 Rapakko Timo SuSi 14.56 0.02.06 38.04 36.42
4 Wessman Risto HiKi 15.15 0.02.25 36.89 35.32
5 Orrensalo Reijo TuVi 15.45 0.02.55 35.38 33.87
6 Hedenström Rauno MaMa 16.19 0.03.29 33.82 32.37
7 Moisio Kalevi TuS 16.30 0.03.40 33.11 31.70
7 Engström Berndt PIF 16.30 0.03.40 33.11 31.70
9 Virtanen Kalle RaLu 16.39 0.03.49 32.16 30.79
10 Laakso Raimo HaHa 17.59 0.05.09 29.47 28.22
11 Peitsala Osmo HS 18.16 0.05.26 28.72 27.49
12 Urhonen Seppo TuS 19.37 0.06.47 26.47 25.34
13 Jokinen Juhani MaMa 20.27 0.07.37 25.12 24.05
14 Grönroos Timo MSParma 20.47 0.07.57 24.46 23.42
15 Jylhä Keijo JRV 21.21 0.08.31 23.56 22.55
16 Teppo Jaakko GIF 21.28 0.08.38 23.18 22.19
Lehtinen Olli TuS KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Klemettinen Veera S-JKL 12.05 0.00.00 91.89 93.70
2 Sianoja Maija MSParma 12.13 0.00.08 90.52 92.31
3 Enlund Alexandra PIF 12.18 0.00.13 89.54 91.31
4 Haajanen Sofia Pohjant 12.25 0.00.20 88.34 90.08
5 Ukskoski Karoliina LS-37 12.28 0.00.23 87.62 89.35
6 Nurminen Inka JRV 12.35 0.00.30 86.45 88.16
7 Laaksoviita Veera KR 12.43 0.00.38 85.19 86.87
8 Närhi Anna LS-37 12.45 0.00.40 84.62 86.28
9 Ankelo Elsa MSParma 12.47 0.00.42 84.04 85.70
9 Turakainen Venla HS 12.47 0.00.42 84.04 85.70
11 Karppinen Inari EsSu 12.49 0.00.44 83.12 84.76
12 Hilo Hanne EsSu 12.51 0.00.46 82.56 84.18
13 Silvennoinen Siiri KR 12.59 0.00.54 81.36 82.97
14 Koskinen Noora MSParma 13.01 0.00.56 80.81 82.40
15 Isoherranen Salla Lynx 13.03 0.00.58 80.26 81.84
16 Gunell Yvonne PIF 13.11 0.01.06 79.10 80.66
17 Väätäjä Milja PR 13.14 0.01.09 78.46 80.01
18 Kaasiku Evely HS 13.19 0.01.14 77.63 79.17
19 Simonsén Suvi RasKa 13.21 0.01.16 77.10 78.62
20 Niva Sara Pohjant 13.38 0.01.33 75.17 76.65
20 Kinni Saila TP 13.38 0.01.33 75.17 76.65
22 Eerola Lotta TP 13.51 0.01.46 73.35 74.79
23 Goman Anna Pohjant 13.55 0.01.50 72.67 74.10
24 Raasakka Liisa EsSu 14.13 0.02.08 70.82 72.22
25 Salmia Tessa MSParma 14.21 0.02.16 69.85 71.23
26 Koli Helmi Lynx 15.05 0.03.00 66.15 67.46
27 Jakobsson Laura RasKa 15.10 0.03.05 65.49 66.79
28 Manderbacka Hanne TuS 15.30 0.03.25 63.80 65.05
29 Lylynperä Kaisa AngA 15.40 0.03.35 62.83 64.07
30 Avelin Melina TP 15.47 0.03.42 62.08 63.30
31 Haapasaari Ilona TuS 15.51 0.03.46 61.53 62.75
32 Metsälä Essi HlS 16.17 0.04.12 59.62 60.80
33 Saarinen Anu Rasti88 16.19 0.04.14 59.22 60.39
34 Jerkku Laura TuS 16.29 0.04.24 58.35 59.50
35 Neuvonen Laura TuS 17.03 0.04.58 56.15 57.25
36 Virtala Jenny PIF 18.04 0.05.59 52.74 53.78
Tala Emilia HS HYL -
Saarijärvi Salla RasKa HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Krappe Johanna MSParma 19.14 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laurén Jill PIF 13.37 0.00.00 35.19 27.15
2 Katajamäki Emma MSParma 13.46 0.00.09 33.06 25.51
3 Neuvonen Noora MSParma 14.39 0.01.02 29.43 22.71
4 Tuomisto Saara MSParma 17.12 0.03.35 23.68 18.27

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Julkunen Siiri TP 13.00 0.00.00 61.06 62.02
2 Nietula Minja HS 13.30 0.00.30 58.00 58.91
3 Pitkänen Helmi JRV 14.05 0.01.05 54.83 55.69
4 Pirilä Elisa MSParma 14.06 0.01.06 54.00 54.84
5 Matinheikki Liisa TP 14.08 0.01.08 53.10 53.93
6 Tala Juulia HS 14.39 0.01.39 50.49 51.28
7 Backman Wilhelmina OK77 15.29 0.02.29 47.07 47.81
8 Valio Salla TP 15.31 0.02.31 46.28 47.00
9 Luoma Elli TP 16.00 0.03.00 44.20 44.89
10 Rajala Anni HS 16.32 0.03.32 42.12 42.78
11 Salmi Sini TuS 18.05 0.05.05 37.91 38.50
12 Tuhkanen Suvi UlvUra 22.14 0.09.14 30.35 30.82

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sikkilä Peppi LapVi 10.49 0.00.00 61.83 58.20
2 Pellikka Virna HiKi 11.16 0.00.27 58.67 55.23
3 Elovaara Emma AngA 12.14 0.01.25 53.40 50.27
4 Lehtonen Venla MSParma 12.15 0.01.26 52.70 49.61
4 Hietala Sini LapVi 12.15 0.01.26 52.70 49.61
6 Gröhn Ronja TP 12.32 0.01.43 50.28 47.33
7 Mänty Elisa RR 12.40 0.01.51 49.14 46.26
8 Anttila Minea Pohjant 12.48 0.01.59 48.03 45.21
9 Emaldynova Alisa AngA 13.52 0.03.03 43.78 41.21
10 Karttila Inkeri MSParma 13.58 0.03.09 42.91 40.39
11 Virtala Emmi PIF 14.00 0.03.11 42.26 39.78
12 Jalonen Elsa MSParma 18.24 0.07.35 31.73 29.87
13 Krappe Jenny MSParma 19.18 0.08.29 29.85 28.10
14 Hellsten Aino SalVil 19.33 0.08.44 29.08 27.37

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lohtander Eerika RaLu 12.20 0.00.00
2 Anttila Ilona Pohjant 12.47 0.00.27
3 Päärni Iina MSParma 13.01 0.00.41
4 Lehtinen Martta AngA 14.55 0.02.35
5 Salmia Kaisla TarpSu 15.08 0.02.48
6 Koskela Katri AngA 17.07 0.04.47
7 Korte Martta TuS 17.12 0.04.52
8 Lehtonen Aurora UlvUra 17.31 0.05.11
9 Kapanen Anna MSParma 18.00 0.05.40
10 Tiusanen Saara UlvUra 19.16 0.06.56
11 Nurmiainen Elsa Rasebor 19.25 0.07.05
12 Lehtinen Miina AngA 19.37 0.07.17
13 Tetri Ella TuS 20.45 0.08.25
14 Hanhela Helka MSParma 20.58 0.08.38
15 Suomi Tiuku LHR 21.12 0.08.52
16 Holmroos Siiri TuS 22.20 0.10.00
17 Fröjdö Ellen TuS 23.13 0.10.53
18 Rantanen Saga PIF 23.54 0.11.34
19 Lamppu Laura MSParma 31.41 0.19.21
20 Paukkunen Siiri MSParma 44.25 0.32.05
21 Kapanen Emma MSParma 1.04.08 0.51.48
22 Lamppu Lotta MSParma 1.10.10 0.57.50
Lehtonen Vilja AngA HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kangasaho Essi HiKi 14.20 0.00.00 38.71 41.21
2 Junnila Annastiina TuS 16.31 0.02.11 31.07 33.08
3 Tiusanen Maria UlvUra 19.03 0.04.43 24.76 26.35

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karppinen Riikka EsAk 12.46 0.00.00
Tenhunen Oxana TuMe HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ikäheimonen Taru EsSu 12.14 0.00.00 60.90 58.89
2 Mattsson Ingela PIF 13.19 0.01.05 54.75 52.94
3 Wolff Charlotta Rasebor 13.56 0.01.42 51.18 49.49
4 Seppänen Minna Rasti88 14.57 0.02.43 46.63 45.09
5 Nurminen Päivi VaHa 15.09 0.02.55 44.96 43.48
6 Friman Kaisa HyRa 15.31 0.03.17 42.87 41.46
7 Määttälä Johanna EsSu 16.07 0.03.53 40.29 38.96
8 Isoherranen Kirsi Lynx 16.23 0.04.09 38.66 37.38

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 König-Salmi Vroni TuS 11.01 0.00.00 59.01 64.54
2 Saarijärvi Sari RaN 11.46 0.00.45 54.33 59.42
3 Nieminen Tuula LHR 13.04 0.02.03 48.09 52.60
4 Franssila Hanna AngA 13.13 0.02.12 46.73 51.11
5 Ala-Nissilä Tiina LoJa 14.19 0.03.18 42.38 46.36
6 Turakainen Irene Lynx 14.28 0.03.27 41.19 45.06
7 Rokka Susanna LHR 14.32 0.03.31 40.26 44.03
8 Palmen Virpi EsSu 14.38 0.03.37 39.24 42.92
9 Aho Johanna MSParma 16.37 0.05.36 33.91 37.09
10 Malin Anne SalVil 19.56 0.08.55 27.72 30.32

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 12.39 0.00.00 46.02 52.57
2 Hakulinen Paula EsSu 13.19 0.00.40 42.41 48.44
3 Sulavuori Eija TuMe 13.57 0.01.18 39.23 44.81
4 Piironen Marja MSParma 15.03 0.02.24 35.20 40.21
5 Mannonen Anu TuS 16.07 0.03.28 31.79 36.31
6 Kanerva Auli SuSe 16.50 0.04.11 29.40 33.58

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 12.11 0.00.00 53.59 56.12
2 Henriksson Ann-Catherine PIF 16.14 0.04.03 38.21 40.01
3 Kallio Arja RiSu 16.25 0.04.14 35.80 37.48
4 Sani Tuula HU-46 16.45 0.04.34 33.13 34.69

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Forsström Rita Rasebor 14.00 0.00.00 49.05 49.87
2 Nurminen Arja VaHa 14.18 0.00.18 47.12 47.91
3 Piirto Kaisu JRV 14.57 0.00.57 44.21 44.95
4 Kalliola Pirkko MaMa 14.58 0.00.58 43.31 44.02
5 Kattilakoski Kirsti KoS 15.01 0.01.01 42.30 43.00
6 Taimisto Sinikka MSParma 15.06 0.01.06 41.22 41.90
7 Moilanen Kirsti MaMa 16.10 0.02.10 37.70 38.33
8 Salmenoja Hely HirvHe 18.26 0.04.26 32.37 32.90
9 Suna Eija MSParma 18.53 0.04.53 30.91 31.43

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saari Irmeli HirvHe 10.14 0.00.00 43.32 46.13
2 Stoor Anne KoS 11.00 0.00.46 39.30 41.84
3 Malmsten Beatrice Lynx 12.03 0.01.49 34.95 37.22
4 Venäläinen Kaija VaHa 12.32 0.02.18 32.72 34.84
5 Alexandersson Gia PIF 14.08 0.03.54 28.23 30.06
6 Viitala Pirjo TuMe 16.38 0.06.24 23.32 24.83
Turku Kaija HS HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 11.48 0.00.00
2 Lainema Maija MSParma 31.49 0.20.01
Tanska Eeva EsSu HYL -