FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Vappurastit 2018
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wickholm Jörgen Trian 32.08 0.00.00 78.29 75.45
2 Pöyhönen Petja RasKa 32.32 0.00.24 76.75 73.97
3 Lahtinen Tuomo LS-37 32.38 0.00.30 75.94 73.18
4 Hakuli Tommi SKUusi 34.00 0.01.52 72.33 69.71
5 Mutka Manu TuMe 36.27 0.04.19 66.95 64.52
6 Ritasalo Teemu EsAk 38.23 0.06.15 63.09 60.80
7 Nurmela Joose KoS 41.01 0.08.53 58.58 56.45
8 Ylis-Junttila Vesa HlS 43.02 0.10.54 55.39 53.38
9 Koivisto Antton SKUusi 43.05 0.10.57 54.89 52.90
10 Vierimaa Ville EsAk 44.01 0.11.53 53.30 51.37
11 Rintanen Marko Mesik 44.24 0.12.16 52.41 50.51
12 Kokkinen Kari LaTa 44.52 0.12.44 51.45 49.58
13 Pantsar Jere PelPo 46.33 0.14.25 49.18 47.40
14 Larmala Niko EsSu 46.59 0.14.51 48.33 46.57
15 Jokela Herkko IkNV 48.53 0.16.45 46.06 44.39
16 Tolvanen Leo Pihkan 49.14 0.17.06 45.35 43.71
17 Ilmakunnas Ilari Pihkan 49.32 0.17.24 44.69 43.08
18 Kallio Matti SKUusi 50.55 0.18.47 43.11 41.55
19 Kumpulainen Oiva JäPa 1.07.19 0.35.11 32.33 31.16
20 Molnár Dániel RaVa 1.13.27 0.41.19 29.37 28.31
Huttunen Esa TuMe HYL -
Virta Jani Trian EIL -

Sarja H21AP
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylitalo Aki HauSi 46.25 0.00.00 67.95 64.77
2 Romppainen Pasi HyRa 46.59 0.00.34 64.61 61.59
3 Liukkala Jaakko HauSi 48.14 0.01.49 60.49 57.66
4 Rissanen Jaakko LapVe 1.01.43 0.15.18 45.36 43.23
5 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.13.04 0.26.39 36.69 34.98
Kleemola Lauri Lynx EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kenttä Santeri OK77 36.11 0.00.00
Kenttä Nooa OK77 HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välikorpi Jari RasKu 33.27 0.00.00 66.91 63.15
2 Väänänen Heikki Pihkan 34.55 0.01.28 62.89 59.36
3 Lassila Mikko HS 35.24 0.01.57 60.85 57.43
4 Matilainen Juha EsSu 35.25 0.01.58 59.64 56.29
5 Auvinen Jukka KuoSu 35.37 0.02.10 58.12 54.86
6 Tölli Tuomas RR 35.48 0.02.21 56.65 53.47
7 Vaara Santeri KanSu 42.43 0.09.16 46.50 43.88
8 Rosenblad Kalle HiKi 55.05 0.21.38 35.30 33.31
9 Multala Tuomas RR 1.05.12 0.31.45 29.18 27.54
Mikkonen Erkki KoskRi EIL -
Husu Hannu HiKi EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketolainen Juha-Ville HS 28.57 0.00.00 70.88 66.86
2 Kapiainen Tomi RaKaS 32.07 0.03.10 63.16 59.58
3 Pikkarainen Toni EsAk 32.34 0.03.37 61.56 58.07
4 Mjösund Asgeir NOR 34.44 0.05.47 57.04 53.80
5 Sippu Ossi SaSu 37.02 0.08.05 52.85 49.86
6 Hämäläinen Ari LS-37 38.05 0.09.08 50.77 47.90
7 Korhonen Tomi HyRa 38.56 0.09.59 49.06 46.28
8 Gröhn Timo HU-46 42.02 0.13.05 44.88 42.33
9 Wallén Henrik OK77 50.58 0.22.01 36.55 34.47
10 Lepistö Lasse HauSi 51.39 0.22.42 35.60 33.59
11 Kero Mikko OK77 51.56 0.22.59 34.95 32.97
12 Reeni Esko RiSu 1.00.55 0.31.58 29.41 27.74
13 Miettinen Sami Pihkan 1.06.20 0.37.23 26.65 25.14
Farkas David HS HYL -
Nikkinen Jari HiKi EIL -
Matilainen Teemu RaHa EIL -
Kervinen Sami JäPa EIL -
Johansson Tuomas HS EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Mikko HS 30.25 0.00.00 64.86 61.99
2 Venäläinen Toni VaHa 31.29 0.01.04 62.16 59.42
3 Tala Tuomas HS 33.02 0.02.37 58.78 56.18
4 Nylund Kim Lynx 37.13 0.06.48 51.75 49.47
5 Kantola Mika LS-37 37.49 0.07.24 50.52 48.29
6 Loukkalahti Mika RR 37.59 0.07.34 49.89 47.68
7 Havento Jukka KaRa 38.35 0.08.10 48.71 46.56
8 Mårtenson Rasmus OK77 39.23 0.08.58 47.32 45.23
9 Viero Jussi LaihLu 39.33 0.09.08 46.73 44.67
10 Laaksonen Pasi EsSu 39.42 0.09.17 46.16 44.12
11 Pohjola Olli-Pekka TP 41.10 0.10.45 44.14 42.19
12 Lehtonen Timo LS-37 41.26 0.11.01 43.48 41.56
13 Kuosmanen Tuomo Pihkan 42.21 0.11.56 42.17 40.31
14 Ilomäki Mika Koovee 43.23 0.12.58 40.80 39.00
15 Väisänen Jari RR 45.43 0.15.18 38.38 36.69
16 Komonen Atte S-JKL 49.19 0.18.54 35.26 33.71
17 Mäntylä Pekka HS 57.11 0.26.46 30.14 28.81
18 Hyvärilä Jussi HyRa 57.44 0.27.19 29.58 28.28
19 Fey Carl EsSu 1.02.37 0.32.12 27.03 25.83
Hämäläinen Petri Pihkan KES -
Vaherlehto Tuomas EsAk EIL -
Tamminen Miika Jyry EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 26.41 0.00.00 66.78 66.17
2 Virtanen Antti HlS 28.57 0.02.16 61.20 60.64
3 Ojanen Tuomas HS 32.19 0.05.38 54.51 54.00
3 Heinilä Hannu RaVa 32.19 0.05.38 54.51 54.00
5 Kyhäräinen Jukka HS 32.22 0.05.41 53.79 53.29
6 Hintsanen Harri IHR 32.31 0.05.50 53.22 52.73
7 Nieminen Jyrki LHR 32.34 0.05.53 52.82 52.34
8 Larmala Juha-Pekka EsSu 32.37 0.05.56 52.43 51.95
9 Ruuska Vesa KangSK 33.18 0.06.37 51.04 50.57
10 Haaramo Panu EsSu 33.20 0.06.39 50.68 50.22
11 Kahiala Jari Pihkan 33.25 0.06.44 50.25 49.79
12 Taskila Sakari LeSi 35.20 0.08.39 47.23 46.80
13 Ray Tomas OK77 35.44 0.09.03 46.42 45.99
14 Pyykkö Juhani KaRa 37.08 0.10.27 44.39 43.98
15 Matilainen Kari HS 37.28 0.10.47 43.72 43.32
16 Huttunen Matti Pihkan 38.51 0.12.10 41.90 41.51
17 Kulmala Mika RR 39.14 0.12.33 41.23 40.85
18 Nietosjärvi Tommi Pihkan 39.25 0.12.44 40.77 40.40
19 Tähtinen Timo HS 39.55 0.13.14 40.01 39.64
20 Sundqvist Jari LS-37 40.02 0.13.21 39.63 39.27
21 Karvinen Usko EnonkU 41.36 0.14.55 37.89 37.55
22 Hakuli Kari KeU 41.47 0.15.06 37.48 37.14
23 Ijas Markku HyRa 42.18 0.15.37 36.78 36.44
24 Klinga Ville LS-37 43.31 0.16.50 35.52 35.19
25 Hyyryläinen Pasi EsAk 44.04 0.17.23 34.84 34.52
26 Viljamaa Janne Navi 44.59 0.18.18 33.90 33.59
27 Launis Kasperi Raus 51.03 0.24.22 29.67 29.40
Tilli Juha Lynx EIL -
Tervala Mika RaVa EIL -
Strömberg Juha-Pekka Jyry EIL -
Lind Raimo HyRa EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Aimo RaN 28.01 0.00.00 53.76 52.81
2 Molnar Geza RaVa 32.03 0.04.02 46.63 45.80
3 Pekkala Pekka KeU 32.17 0.04.16 45.92 45.11
4 Laine Markku MU 32.57 0.04.56 44.63 43.84
5 Parkkinen Pekka Pohjant 34.05 0.06.04 42.80 42.04
6 Väisänen Juha MU 34.34 0.06.33 41.86 41.12
7 Vesala Pekka PirHi 35.17 0.07.16 40.67 39.95
8 Tuomi Pertti AskU 36.00 0.07.59 39.53 38.83
9 Viinikainen Mikko EsSu 36.27 0.08.26 38.72 38.03
10 Niiranen Ari KR 38.06 0.10.05 36.73 36.08
11 Maijala Kari EE 38.40 0.10.39 35.88 35.24
12 Salmenkylä Veli Matti HS 39.38 0.11.37 34.71 34.09
13 Mäkinen Jouko MU 39.53 0.11.52 34.19 33.58
14 Pesola Sakari RasKe 41.47 0.13.46 32.35 31.78
15 Kiviniitty Jyrki HS 42.32 0.14.31 31.50 30.94
16 Lahtinen Jari IHR 42.33 0.14.32 31.21 30.66
17 Järvinen Jari HlT 44.19 0.16.18 29.70 29.17
18 Tiittanen Eino HPV 46.17 0.18.16 28.18 27.68
19 Liukkonen Jari IHR 53.10 0.25.09 24.31 23.88
Kokkila Jussi EsSu HYL -
Vestola Heikki RaVa EIL -
Paananen Jarmo SalRe EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karamo Jouko HS 27.18 0.00.00 52.79 52.04
2 Malinen Jouko RR 27.29 0.00.11 52.13 51.39
3 Kotilainen Matti LS-37 28.05 0.00.47 50.72 50.00
4 Asikainen Timo Hiisi 29.45 0.02.27 47.60 46.92
5 Kotala Markku LS-37 29.53 0.02.35 47.11 46.44
6 Toivonen Esa TarpSu 30.22 0.03.04 46.09 45.43
7 Töyrylä Teuvo VeVe 30.30 0.03.12 45.61 44.96
8 Suvitaival Pekka MU 32.24 0.05.06 42.68 42.07
9 Toikkanen Jukka PorvU 32.39 0.05.21 42.10 41.50
10 Linna Ari HauSi 33.18 0.06.00 41.03 40.45
11 Hämäläinen Markku RaVa 34.13 0.06.55 39.69 39.12
12 Svärd Rune Trian 34.31 0.07.13 39.10 38.54
13 Leppälä Martti HlS 34.49 0.07.31 38.52 37.98
14 Kumpulainen Olli JäPa 34.51 0.07.33 38.25 37.71
15 Tamminen Erkki SuJu 36.37 0.09.19 36.18 35.66
16 Hakola Martti RiSu 36.38 0.09.20 35.93 35.42
17 Koistinen Kari HiKi 37.05 0.09.47 35.27 34.77
18 Vainikka Jari Raus 37.45 0.10.27 34.43 33.94
19 Ahlqvist Hannu Raus 38.31 0.11.13 33.53 33.05
20 Naakka Tapio PiTa 38.38 0.11.20 33.21 32.74
21 Viitasalo Harri RiSu 40.24 0.13.06 31.55 31.11
22 Kittilä Pekka HlS 41.24 0.14.06 30.59 30.16
23 Vaara Jari KanSu 42.03 0.14.45 29.92 29.50
24 Nyberg Henry Trian 42.42 0.15.24 29.27 28.85
25 Parkkinen Kauko RR 45.01 0.17.43 27.58 27.19
26 Liukko Timo EnonkU 52.41 0.25.23 23.41 23.08
Parnetti Roy KeU HYL -
Väre Timo HyRa EIL -
Virtanen Timo IitPy EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Heikki MU 25.00 0.00.00 52.71 51.85
2 Sani Mikko HU-46 25.48 0.00.48 50.83 50.00
3 Vesterinen Paavo LHR 26.58 0.01.58 48.39 47.61
4 Valkonen Timo RR 27.19 0.02.19 47.54 46.77
5 Tervo Vesa RR 28.12 0.03.12 45.82 45.08
6 Mourujärvi Kauno KuoSu 28.36 0.03.36 44.96 44.23
7 Kataja Lasse SuSi 28.56 0.03.56 44.22 43.50
8 Koskinen Kaj VaHa 29.08 0.04.08 43.70 42.99
9 Nurminen Jouko TP 29.18 0.04.18 43.23 42.53
10 Lassila Heikki PiTa 29.21 0.04.21 42.94 42.25
11 Vainio Jarmo HlS 29.28 0.04.28 42.55 41.87
12 Turunen Erkki SuSe 29.41 0.04.41 42.03 41.35
13 Turku Vesa HS 29.44 0.04.44 41.74 41.07
14 Jylhä Kari HS 29.49 0.04.49 41.41 40.74
15 Kaukiainen Raimo HU-46 30.06 0.05.06 40.81 40.15
16 Ovaska Ari EE 30.58 0.05.58 39.46 38.82
17 Väätäinen Seppo EsSu 31.04 0.06.04 39.13 38.50
18 Leinonen Markku Pihkan 32.09 0.07.09 37.61 37.01
19 Saukonoja Jouni PorvU 33.16 0.08.16 36.16 35.57
20 Koivula Jouko HS 34.16 0.09.16 34.92 34.35
21 Tarvainen Juhani PiTa 35.01 0.10.01 33.99 33.44
22 Huikkola Markku KangSK 36.57 0.11.57 32.04 31.52
23 Salminen Esko TurSa 37.11 0.12.11 31.67 31.15
24 Parviainen Martti XYZ 37.50 0.12.50 30.95 30.45
25 Terävä Seppo XYZ 39.50 0.14.50 29.24 28.77
26 Kihlman Klaus PiTa 39.52 0.14.52 29.05 28.58
27 Tolvanen Harri Pihkan 41.51 0.16.51 27.53 27.08
28 Nykänen Pentti Jyry 47.45 0.22.45 23.99 23.60
Tanttu Unto KeU HYL -
Saksman Kai EST HYL -
Kiiskinen Arto TP HYL -
Harju Hannu JäPa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkinen Paavo Jyry 22.16 0.00.00 47.74 47.58
2 Kuusi Klaus Mesik 22.20 0.00.04 47.40 47.25
3 Pajala Tauno EsSu 23.08 0.00.52 45.58 45.44
4 Karvonen Raimo SuSi 24.07 0.01.51 43.55 43.41
5 Lehtinen Teuvo RaVa 24.20 0.02.04 42.99 42.85
6 Wessman Risto HiKi 24.21 0.02.05 42.79 42.65
7 Orpana Risto SOC 24.31 0.02.15 42.33 42.19
8 Valtee Pertti HS 24.45 0.02.29 41.76 41.62
9 Sane Kari HS 24.55 0.02.39 41.31 41.18
9 Hörkkö Jaakko MSParma 24.55 0.02.39 41.31 41.18
11 Erkiö Hannu HS 25.15 0.02.59 40.43 40.30
12 Hongisto Heimo LoJa 26.06 0.03.50 38.96 38.83
13 Lahtonen Tapio TP 26.30 0.04.14 38.21 38.09
14 Liljeström Åge HS 26.50 0.04.34 37.58 37.46
15 Niittymäki Asko TurSa 27.06 0.04.50 37.05 36.93
16 Tolvanen Mauri LeSi 27.40 0.05.24 36.14 36.03
17 Liitiäinen Reijo Trian 27.46 0.05.30 35.86 35.75
18 Mattila Hannu EsAk 28.03 0.05.47 35.35 35.24
18 Hyvönen Eero PorvU 28.03 0.05.47 35.35 35.24
20 Kivistö Erkki Pihkan 28.37 0.06.21 34.36 34.25
21 Leppäkorpi Eero IHR 29.06 0.06.50 33.64 33.53
22 Laine Eero RaVi 29.08 0.06.52 33.46 33.35
23 Heinonen Heikki LHR 29.09 0.06.53 33.30 33.19
24 Valldén Kari LeSi 29.29 0.07.13 32.78 32.67
25 Kytöjoki Juhani Jyry 29.39 0.07.23 32.45 32.35
26 Laine Jaakko HS 29.55 0.07.39 32.02 31.92
27 Rajamäki Jussi HS 29.57 0.07.41 31.85 31.74
28 Vuorio Olavi JäPa 30.16 0.08.00 31.38 31.27
29 Viljanen Keijo LoJa 31.06 0.08.50 30.40 30.30
30 Virtanen Markku EsAk 31.26 0.09.10 29.94 29.85
31 Romula Tuomo Mesik 31.57 0.09.41 29.33 29.23
32 Riikonen Rauno PertPe 32.14 0.09.58 28.94 28.85
33 Halkosaari Severi NiS 33.09 0.10.53 28.01 27.92
34 Kervinen Unto JäPa 35.30 0.13.14 26.04 25.96
35 Niemi Pentti HauSi 37.08 0.14.52 24.78 24.70
36 Tukiainen Tapio HyRa 37.11 0.14.55 24.64 24.56
37 Valta Matti JRV 37.41 0.15.25 24.20 24.12
38 Hartikainen Pertti S. RiSu 37.56 0.15.40 23.93 23.85
39 Salmela Markku RiSu 56.52 0.34.36 15.89 15.84
Cederlöf Bror-Erik OK77 EIL -
Nenonen Mauri EsSu EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivula Keijo HyRa 21.08 0.00.00 43.31 43.30
2 Elomaa Pekka EsSu 22.05 0.00.57 41.27 41.26
3 Kuivala Martti HS 22.08 0.01.00 41.00 40.99
4 Niinimäki Jukka HyRa 22.54 0.01.46 39.45 39.44
5 Jonkka Arvo RasKa 23.15 0.02.07 38.69 38.68
6 Tolonen Kalle Mesik 23.37 0.02.29 37.92 37.91
7 Hämäläinen Reijo Pihkan 23.43 0.02.35 37.60 37.59
8 Luukko Jukka LS-37 23.59 0.02.51 37.02 37.01
9 Partanen Paavo HyRa 24.16 0.03.08 36.42 36.41
10 Pohjola Eino Mesik 24.31 0.03.23 35.89 35.88
11 Hovikorpi Aarno HlT 24.48 0.03.40 35.32 35.31
12 Junttila Olavi HS 24.49 0.03.41 35.14 35.13
13 Punkero Toivo LS-37 24.53 0.03.45 34.89 34.88
14 Jylhä Keijo JRV 25.14 0.04.06 34.25 34.24
15 Erkkilä Olavi HlS 25.17 0.04.09 34.03 34.02
16 Isoherranen Seppo HS 25.46 0.04.38 33.24 33.23
17 Österberg Reino LeSi 26.22 0.05.14 32.33 32.32
18 Åberg Karl-Erik EsSu 26.29 0.05.21 32.04 32.03
19 Luoma Simo Pihkan 27.13 0.06.05 31.03 31.03
20 Heikinheimo Matti HS 27.23 0.06.15 30.70 30.69
21 Koskinen Kari SOC 28.08 0.07.00 29.74 29.74
22 Kuutti Jorma PertPe 28.19 0.07.11 29.41 29.41
23 Peitsala Osmo HS 28.36 0.07.28 28.98 28.98
24 Sulander Heikki EE 28.56 0.07.48 28.51 28.51
25 Seitajoki Reijo Jyry 29.57 0.08.49 27.41 27.41
26 Sukki Martti LHR 32.38 0.11.30 25.04 25.04
27 Mäkinen Matti Mesik 34.19 0.13.11 23.70 23.69
28 Perkinen Osmo Pihkan 36.01 0.14.53 22.47 22.47
29 Palomäki Mikko HyRa 37.01 0.15.53 21.76 21.75
30 Karila Veijo Pihkan 37.42 0.16.34 21.26 21.25
31 Lainema Matti MSParma 41.39 0.20.31 19.15 19.14
32 Kuokkanen Kari Pihkan 42.24 0.21.16 18.72 18.71
33 Vänttinen Seppo EsSu 42.50 0.21.42 18.44 18.43
34 Lindeman Osmo HS 43.38 0.22.30 18.01 18.00
35 Haaramo Matti EsSu 48.52 0.27.44 16.00 16.00
Saario Pentti LoJa HYL -
Torvikoski Jouko JäPa EIL -
Martikainen Arvo LS-37 EIL -
Karjalainen Jouko HS EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salminen Pertti TurSa 20.35 0.00.00 34.74 34.49
2 Juhonsalo Matti LHR 26.05 0.05.30 27.00 26.81
3 Jokinen Eino HyRa 26.42 0.06.07 25.98 25.79
4 Ranta Esko LS-37 27.41 0.07.06 24.67 24.49
5 Ruokonen Keijo HS 28.12 0.07.37 23.84 23.66
6 Matikainen Martti KeKaRa 29.46 0.09.11 22.22 22.06
7 Brax Asko TP 29.50 0.09.15 21.81 21.65
8 Kasi Servo KeU 30.30 0.09.55 20.98 20.83
9 Ijas Johannes KeU 34.05 0.13.30 18.46 18.33
10 Koskinen Lennart EsSu 34.14 0.13.39 18.07 17.94
11 Lepistö Heikki HS 36.03 0.15.28 16.86 16.74
Pelli Heikki LoJa EIL -
Pajuoja Reino KaRa EIL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Ville XYZ 28.01 0.00.00
2 Kärki Viljo EsSu 44.32 0.16.31

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hiiro Artturi RR 38.26 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gröhn Riku HU-46 20.28 0.00.00 54.63 53.73
2 Tiainen Olli EsSu 21.21 0.00.53 51.25 50.40
3 Laaksonen Emil EsSu 22.48 0.02.20 46.94 46.16
4 Mbembela Karim Lynx 23.33 0.03.05 44.42 43.69
5 Aaltonen Tatu Lynx 24.20 0.03.52 42.01 41.32
6 Hanhijärvi Paulus EsAk 25.26 0.04.58 39.25 38.60
7 Hämäläinen Aleksi RR 27.39 0.07.11 35.24 34.66
8 Hiiro Aleksanteri RR 29.28 0.09.00 32.25 31.72
Vaherlehto Eemi EsAk EIL -
Raasakka Jussi EsSu EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Granqvist Aapo LS-37 18.41 0.00.00
2 Passila Veeti HU-46 20.51 0.02.10
3 Koivisto Mikael SKUusi 23.43 0.05.02
4 Koivula Emil HS 25.34 0.06.53
5 Korento Benjamin OK77 28.38 0.09.57
6 Leiniö Iikka HS 30.08 0.11.27
7 Korhonen Eetu HyRa 40.52 0.22.11
8 Malmberg Vilho HS 50.21 0.31.40
Salomäki Jaakko SKUusi EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Kaapo LS-37 18.09 0.00.00
2 Meuronen Joonas HS 23.22 0.05.13
3 Toivonen Niko EsSu 24.13 0.06.04
4 Ruusu Rasmus EsSu 24.17 0.06.08
5 Granqvist Eetu LS-37 26.03 0.07.54
6 Immonen Matias HlS 30.00 0.11.51
7 Ala-Heikkilä Elias AR 31.04 0.12.55
8 Ketolainen Aaron HS 35.15 0.17.06
9 Ruoti Eeli VeVe 39.41 0.21.32
10 Lääveri Tatu RR 53.40 0.35.31
Haara Eino HS HYL -
Nikkinen Hannes HiKi EIL -
Kervinen Jaakko JäPa EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian Lynx 10.43 0.00.00
2 Toivonen Nuutti RR 12.40 0.01.57
3 Tiainen Antti EsSu 15.01 0.04.18
4 Saranen Mikael HS 15.29 0.04.46
5 Vuorinen Miki KoS 15.33 0.04.50
6 Kytömäki Esko SKUusi 15.44 0.05.01
7 Malmström Kaapo RR 15.54 0.05.11
8 Hyvärilä Touko HyRa 16.57 0.06.14
9 Haara Väinö HS 17.03 0.06.20
10 Musse Samiir HS 18.56 0.08.13
11 Nyman Elias Pihkan 19.37 0.08.54
12 Ahokas Joni HyRa 23.55 0.13.12
13 Kantelinen Leevi HyRa 24.51 0.14.08
14 Korento Andreas OK77 25.13 0.14.30
15 Laisev Vjatseslav Pihkan 28.04 0.17.21
Nylund Hugo Lynx EIL -
Mjösund Linus Lynx EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isoherranen Antti Lynx 14.03 0.00.00
2 Mourujärvi Jonne RR 16.04 0.02.01
3 Immonen Tuomas HlS 27.09 0.13.06

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Joensuu Aapo HS 14.15 0.00.00
2 Fey Erik EsSu 14.49 0.00.34
3 Mjösund Rasmus Lynx 27.00 0.12.45

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malmström Peetu RR 10.03 0.00.00
2 Kirves Antti SKUusi 10.42 0.00.39
3 Multala Aatos RR 11.30 0.01.27
4 Kankaanpää Mikki EsSu 11.42 0.01.39
5 Immonen Topias HlS 12.57 0.02.54
6 Kyytinen Elmo MU 13.14 0.03.11
7 Kantelinen Vili HyRa 13.27 0.03.24
8 Jarolf Noel PorvU 15.00 0.04.57
9 Koivisto Luukas SKUusi 15.48 0.05.45
10 Lainas Jaakko Trian 16.12 0.06.09
11 Ryyppö Topias HS 16.19 0.06.16
12 Heikkinen Vilho SKUusi 16.36 0.06.33
13 Mattila Ato PäLuLu 16.45 0.06.42
14 Väistökoski Miko TP 17.11 0.07.08
15 Fey Mark EsSu 17.12 0.07.09
16 Kenttä Voima OK77 17.19 0.07.16
17 Musse Naasir HS 17.25 0.07.22
18 Alatalo Tuomas SKUusi 20.11 0.10.08
19 Anana John Pihkan 30.07 0.20.04
20 Saranen Samuel Pihkan 30.37 0.20.34
Hämäläinen Samuli RR EIL -
Husu Aleksi HiKi EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikylä Sanna RasKa 35.28 0.00.00 65.39 59.16
2 Andelin Sanna LaTa 35.47 0.00.19 63.42 57.38
3 Varmavuo Iida RR 41.56 0.06.28 52.94 47.89
4 Ruhanen Hanna HS 42.03 0.06.35 51.61 46.69
5 Wallikivi Maria EsAk 46.10 0.10.42 45.93 41.55
6 Rantala Eerika HS 52.03 0.16.35 39.78 35.99
7 Karhunen Anni HS 52.38 0.17.10 38.40 34.74
8 Rauttola Tiia-Maria EsSu 53.42 0.18.14 36.71 33.21
Mäkinen Elisa MSParma EIL -
Korteniemi Veera PelPo EIL -

Sarja D21AP
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parjanne Laura HiKi 50.27 0.00.00 39.35 37.99
2 Kangasaho Essi HiKi 56.09 0.05.42 32.70 31.58
3 Itkonen Maria LapVe 57.51 0.07.24 29.17 28.16

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensuu Meri EsAk 44.05 0.00.00
2 Anana-Saranen Joanne Pihkan 44.41 0.00.36
Fagerholm Jennie KarjUra EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuokko Mari LS-37 36.52 0.00.00 79.57 71.77
2 Vaara Inga-Maria KaRa 43.10 0.06.18 62.86 56.70
3 Oinonen Lotta Pihkan 52.38 0.15.46 47.37 42.73

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viskari Tanja Lynx 29.28 0.00.00 63.85 63.72
2 Sane Mari HS 29.55 0.00.27 61.71 61.59
3 Ryyppö Minna HS 31.22 0.01.54 57.73 57.62
4 Laurinen Mari HyRa 37.28 0.08.00 47.39 47.30
5 Fey Natalia EsSu 38.01 0.08.33 45.78 45.69
6 Haapea Heli HyRa 41.00 0.11.32 41.59 41.51
7 Sillanpää Hanna Lynx 42.56 0.13.28 38.89 38.82
8 Kirves Hetti KeU 45.13 0.15.45 36.15 36.08
9 Jarolf Tanja PorvU 1.01.54 0.32.26 25.83 25.78
Palo Unna-Sisko Navi EIL -
Kiiski Johanna HS EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Heidi HS 24.16 0.00.00 59.34 56.82
2 Kulmala Päivi RR 26.54 0.02.38 52.99 50.74
3 Pikkarainen Anu EsAk 32.52 0.08.36 42.94 41.11
4 Isoherranen Kirsi Lynx 33.13 0.08.57 42.05 40.26
5 Anttila Mervi RR 34.18 0.10.02 40.30 38.59
6 Hovinen Mari KeU 37.59 0.13.43 36.01 34.49
7 Sundqvist Sari LS-37 39.57 0.15.41 33.88 32.44
8 Leiniö Sari HS 40.15 0.15.59 33.27 31.86
9 Kallio-Könnö-Musse Riia HS 41.11 0.16.55 32.17 30.80
10 Oja Iina Pihkan 42.01 0.17.45 31.19 29.86
11 Reinivuo-Kenttä Mari OK77 42.27 0.18.11 30.53 29.23
12 Hakuli Mia KeU 45.57 0.21.41 27.89 26.71
13 Vehkamäki Hanna Pihkan 46.40 0.22.24 27.15 26.00
14 Pellikka Katja KeU 46.50 0.22.34 26.75 25.61
15 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 54.40 0.30.24 22.65 21.69
Hyyryläinen Ulla EsAk HYL -
Talvioja Hanna RaHa EIL -
Suikkanen Tiina KaRa EIL -
Erola Larissa HS EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Aija KR 22.46 0.00.00 58.04 57.92
2 Remahl Virpi LS-37 22.51 0.00.05 57.11 56.99
3 Vierikko Annamari HS 22.58 0.00.12 56.10 55.98
4 Rantala Eija HS 23.43 0.00.57 53.63 53.52
5 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 24.08 0.01.22 52.02 51.91
6 Yli-Kauppila Marika Hiisi 25.23 0.02.37 48.81 48.71
7 Varpula Marjut EsSu 26.00 0.03.14 47.01 46.92
8 Ray Carola OK77 26.03 0.03.17 46.29 46.19
9 Laurila Anneli Trian 26.19 0.03.33 45.19 45.10
10 Mårtenson Karin OK77 31.05 0.08.19 37.73 37.65
11 Hulmi Sini OK77 32.41 0.09.55 35.38 35.31
12 Moilanen Ulla KaSu 32.50 0.10.04 34.71 34.64
13 Launis Teija Raus 37.32 0.14.46 29.93 29.87
Åberg Inga-Lill Trian EIL -
Tilli Virpi Lynx EIL -
Paalanen Anne RR EIL -
Kalenius Regina KarjUra EIL -
Hirvonen Leena AR EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Pirjo RaN 21.28 0.00.00 59.56 58.85
2 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 24.19 0.02.51 52.14 51.52
3 Hokajärvi Raili Pohjant 25.52 0.04.24 48.61 48.02
4 Maijala Sari EE 26.05 0.04.37 47.80 47.22
5 Sani Tuula HU-46 26.34 0.05.06 46.52 45.96
6 Linko Rita EsSu 27.13 0.05.45 45.02 44.48
7 Juga Liisa KeU 27.22 0.05.54 44.39 43.85
8 Borgenström Lotta HyRa 27.44 0.06.16 43.41 42.89
9 Kokkila Marita EsSu 29.06 0.07.38 41.01 40.52
10 Markki Outi EsSu 34.39 0.13.11 34.13 33.72
11 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 35.13 0.13.45 33.28 32.88
12 Paronen Hanna IHR 36.21 0.14.53 31.95 31.57
13 Kallio Arja RiSu 36.30 0.15.02 31.53 31.15
14 Lahtinen Terttu IHR 37.32 0.16.04 30.38 30.01
15 Rauttola Marja HiKi 38.05 0.16.37 29.66 29.30
16 Järvinen Tuija HlT 40.00 0.18.32 27.97 27.63
17 Krum Mirva Trian 44.59 0.23.31 24.63 24.34
18 Nyman Marianne Trian 48.45 0.27.17 22.51 22.24
Salmenkylä Sinikka HS HYL -
Vinkanharju Anne HyRa EIL -
Häyhä Taina KeU EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 22.26 0.00.00 59.44 58.78
2 Puromies Merja EsSu 24.46 0.02.20 53.43 52.85
3 Liimatainen Raili HyRa 26.39 0.04.13 49.28 48.74
4 Korpio Aulikki VaHa 27.10 0.04.44 47.98 47.45
5 Raiko Erja HyRa 27.48 0.05.22 46.53 46.01
6 Saari Marita SuSe 28.29 0.06.03 45.06 44.56
7 Lappeteläinen Raija HyRa 28.54 0.06.28 44.06 43.58
8 Heinonen Kaija Pihkan 29.33 0.07.07 42.75 42.28
9 Antila Suvi PäLuLu 31.31 0.09.05 39.77 39.33
10 Itkonen Taina LapVe 33.16 0.10.50 37.38 36.97
11 Hakomäki Kirsi HS 33.26 0.11.00 36.89 36.49
12 Toivanen Tuula RaN 35.15 0.12.49 34.71 34.32
13 Juhola Tuula HyRa 35.45 0.13.19 33.94 33.57
14 Töyrylä Marja KyS 37.06 0.14.40 32.44 32.08
15 Ahlqvist Kristiina Raus 40.48 0.18.22 29.25 28.93
16 Virtanen Marita EsSu 43.36 0.21.10 27.14 26.84
17 Määttä Anne KEV 45.34 0.23.08 25.75 25.47
18 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 47.19 0.24.53 24.59 24.32
19 Miettinen Anneli HyRa 59.21 0.36.55 19.43 19.22
Vaara Marjatta KanSu HYL -
Honkanen Päivi HyRa HYL -
Siren Ritva RiSu EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 22.50 0.00.00 52.52 52.18
2 Andelin Tarja LaTa 26.56 0.04.06 43.92 43.63
3 Riikonen Margit PertPe 29.12 0.06.22 39.95 39.69
4 Laukkanen Kirsti HlT 29.33 0.06.43 38.93 38.67
5 Savonen Leena HlS 30.12 0.07.22 37.55 37.30
6 Strang Heidi HyRa 34.10 0.11.20 32.71 32.49
7 Suomalainen Marja LeSi 34.24 0.11.34 32.01 31.80
8 Venäläinen Kaija VaHa 36.23 0.13.33 29.82 29.62
9 Nurminen Eija TP 39.01 0.16.11 27.38 27.21
10 Laitinen Hellevi EsAk 40.02 0.17.12 26.28 26.11
Karvonen Pirjo SuSi EIL -
Ahonen Päivi KaRa EIL -
Turku Kaija HS HYL -
Kurvinen Ulla HiKi HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kajava Ritva HlS 24.34 0.00.00 44.42 42.78
2 Karvinen Tuulikki HS 25.39 0.01.05 41.48 39.95
3 Ahonen Ulla HlS 35.50 0.11.16 28.93 27.86
4 Kuutti Kirsti PertPe 37.10 0.12.36 27.16 26.15
5 Reeni Eva RiSu 44.24 0.19.50 22.12 21.30
6 Rajamäki Vuokko HS 44.57 0.20.23 21.24 20.46
7 Salmela Juulia RiSu 49.05 0.24.31 18.90 18.20
Sulander Mirja-Liisa EE EIL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanska Eeva EsSu 24.24 0.00.00 43.24 43.23
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 28.20 0.03.56 36.12 36.11
3 Vauhkonen Marjatta EE 30.28 0.06.04 32.55 32.55
4 Isoherranen Kaarina HS 34.36 0.10.12 27.75 27.74
5 Finnilä-Seitajoki Ulla Jyry 39.03 0.14.39 23.77 23.77
6 Pekkarinen Eila KeU 43.11 0.18.47 20.77 20.76
Raatikka Marja HS EIL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jakoaho Ritva HyRa 29.03 0.00.00
2 Vehmanen Marjatta KeU 39.25 0.10.22

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhijärvi Leenukka EsAk 30.21 0.00.00 57.93 41.38
2 Kantola Claudia LS-37 33.41 0.03.20 48.29 34.49
3 Ruoti Roosa VeVe 37.22 0.07.01 40.00 28.57

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Milla HyRa 29.54 0.00.00 47.42 42.68
2 Sundqvist Ida LS-37 30.05 0.00.11 45.72 41.15
3 Mäntylä Anni HS 30.26 0.00.32 43.79 39.42
4 Mäntylä Kaisa HS 30.31 0.00.37 42.28 38.05
5 Ruoti Miina VeVe 31.45 0.01.51 39.30 35.37
6 Isoniemi Sandra Trian 37.11 0.07.17 32.41 29.17
Calderara Pia Lynx EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tala Emilia HS 23.13 0.00.00 49.61 48.32
2 Vallema Henrika VeVe 23.36 0.00.23 48.07 46.82
3 Lehtonen Maiju LS-37 24.45 0.01.32 45.14 43.97
4 Nietula Minja HS 25.19 0.02.06 43.45 42.32
5 Mårtenson Lydia OK77 26.41 0.03.28 40.58 39.52
6 Riutto Eerika HU-46 27.10 0.03.57 39.22 38.20
7 Seppälä Kaisla RR 28.27 0.05.14 36.84 35.88
8 Miettinen Kiia Pihkan 31.20 0.08.07 32.90 32.05
9 Kettumäki Inka Trian 36.01 0.12.48 28.14 27.41
10 Lindgren Eveliina Pihkan 38.36 0.15.23 25.81 25.14
11 Viinikainen Vilja EsSu 42.45 0.19.32 22.90 22.31
Varmavuo Emma RR EIL -
Tilli Pauliina Lynx EIL -
Tala Juulia HS EIL -
Salonen Venla HS EIL -
Raasakka Liisa EsSu EIL -
Kero Ada OK77 EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäntylä Ulla-Riina HS 18.38 0.00.00
2 Hanhijärvi Maijukka EsAk 20.19 0.01.41
3 Aaltonen Nelli Lynx 20.23 0.01.45
4 Hämäläinen Elina RR 22.39 0.04.01
5 Viskari Siiri Lynx 23.36 0.04.58
6 Lankinen Oona RR 25.52 0.07.14
7 Åberg Nea HyRa 26.24 0.07.46
8 Nyman Ida Pihkan 29.42 0.11.04
9 Multala Essi RR 30.43 0.12.05
10 Toivonen Lotta RR 38.54 0.20.16
Rantala Ella HS EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindén Amalia KS 18.56 0.00.00
2 Gröhn Ronja HU-46 20.21 0.01.25
3 Pellikka Virna SKUusi 21.31 0.02.35
4 Romppainen Piia HyRa 21.58 0.03.02
5 Haapamäki Kerttu HyRa 24.02 0.05.06
6 Joensuu Lumi HS 24.07 0.05.11
7 Mänty Elisa RR 27.30 0.08.34
8 Hyvönen Anniina MU 29.03 0.10.07
9 Rehberger Nadja HS 30.09 0.11.13
Pohjola Pihla TP EIL -
Nikkinen Saana HiKi EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väistökoski Meri TP 12.44 0.00.00
2 Viskari Saana Lynx 13.03 0.00.19
3 Åberg Ninni HyRa 15.49 0.03.05
4 Lukkari Matilda SKUusi 15.59 0.03.15
5 Kenttä Lumi OK77 16.03 0.03.19
6 Lankinen Siina RR 20.09 0.07.25
7 Kankaanpää Martta EsSu 21.35 0.08.51
8 Mbembela Kia Lynx 21.41 0.08.57
9 Loukkalahti Aino RR 24.14 0.11.30
Miettinen Iida Pihkan HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vehkamäki Isadora Pihkan 16.01 0.00.00
2 Laakkonen Minttu Lynx 17.49 0.01.48
3 Kenttä Sora OK77 17.52 0.01.51
4 Farkas Villö EsSu 18.37 0.02.36
5 Meuronen Siiri HS 21.18 0.05.17
6 Lindén Selma KS 21.52 0.05.51
7 Anttila Krista SKUusi 27.35 0.11.34
8 Matilainen Julia RaHa 1.02.00 0.45.59

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Kiira SKUusi 14.05 0.00.00
2 Pohjola Hilla TP 14.56 0.00.51
3 Lepistö Elisa HauSi 16.29 0.02.24
4 Lehtonen Uma LS-37 18.48 0.04.43
5 Pohjola Linnea HS 18.56 0.04.51
6 Isoniemi Stella Trian 23.19 0.09.14
7 Kantelinen Mona HyRa 23.50 0.09.45
8 Damskägg Hilda HyRa 24.04 0.09.59
9 Alanko Elli RR 26.43 0.12.38