FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kuopio Games
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautiainen Satu KangSK 39.22 0.00.00 59.69 52.62
2 Kuokka Iida-Liisa IisVi 43.30 0.04.08 53.01 46.73
3 Lehtonen Minttu SiiRa 46.21 0.06.59 48.80 43.02
4 Talbonen Linda KR 48.26 0.09.04 45.79 40.36
5 Kyllönen Saini KuPe 49.29 0.10.07 43.93 38.72
6 Matilainen Helena HS 52.45 0.13.23 40.37 35.59
7 Nokelainen Liisa EsSu 53.54 0.14.32 38.69 34.11
8 Uotila Tiina OrPo 1.00.14 0.20.52 33.89 29.88
9 Pemmari Toini TP 1.07.17 0.27.55 29.69 26.17
Kukonlehto Fanny KangSK EIL -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakuli Tommi SKUusi 37.38 0.00.00 68.42 64.97
2 Honkanen Eppu LieRa 41.56 0.04.18 59.56 56.56
3 Koivusalo Kalle IlU 43.59 0.06.21 55.03 52.26
4 Seppänen Kari-Pekka EsSu 46.46 0.09.08 50.10 47.58
5 Lintula Tapani KaSu 1.06.26 0.28.48 34.11 32.39
6 Salonen Onni SoJy 1.14.17 0.36.39 29.46 27.98
Siponen Markku SiiRa EIL -
Kirvesmies Atte KuoSu EIL -

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tompuri Saaga-Riina KuoSu 19.20 0.00.00
2 Hernelahti Lotta KR 20.26 0.01.06

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Zuikov Andrei KR 21.53 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tompuri Salla KuoSu 12.34 0.00.00
2 Mononen Amanda KR 13.49 0.01.15
3 Salo Klaara SiiRa 20.13 0.07.39
4 Räihä Maikki Navi 23.54 0.11.20
Siponen Emilia Kiuru EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Zuikov Kirill KR 9.41 0.00.00
2 Kovanen Joni SaSu 14.09 0.04.28
3 Pallonen Aleksi SonPa 15.42 0.06.01
4 Takala Touko KR 15.45 0.06.04
5 Malinen Miika KuoSu 18.57 0.09.16
6 Suvinen Nuutti SaSu 21.04 0.11.23
7 Kinnunen Paulus PiVe 22.56 0.13.15
8 Iskanius Jalo SiiRa 23.34 0.13.53

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suvinen Liina SaSu 21.52 0.00.00
2 Salo Saara SiiRa 23.31 0.01.39
Pennanen Ella-Lilja KR EIL -
Jaakkola Aada KuoSu KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Männikkö Aapo SaSu 16.54 0.00.00
2 Kolehmainen Matias SäynSa 21.13 0.04.19
Kovanen Jere SaSu HYL -
Malinen Joona KuoSu HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kalilainen Anni SaSu 28.25 0.00.00
2 Siponen Anna Kiuru 33.39 0.05.14
Hämäläinen Siiri KuoSu KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Räihä Vinski Navi 16.29 0.00.00
2 Juntunen Kusti-Emil KuoSu 16.39 0.00.10
3 Korpinen Veikko AnttU 19.39 0.03.10
4 Sutinen Luukas KuoSu 20.12 0.03.43
5 Saari Olavi SiiRa 29.24 0.12.55
6 Laitinen Viljami S-JKL 31.27 0.14.58
7 Saalasti Toivo KR 35.35 0.19.06
8 Rieppo Lenni KR 40.43 0.24.14
Launonen Lauri KuoSu EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mononen Linda KR 19.46 0.00.00
2 Niskanen Suvi KR 20.08 0.00.22
3 Virkkala Venla KaSu 20.34 0.00.48
4 Turunen Elina KuoSu 22.18 0.02.32
5 Kaartinen Eevi Inkeri KeKaRa 24.56 0.05.10
6 Rautiainen Senni SoJy 29.17 0.09.31
7 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 30.56 0.11.10
8 Korpinen Elli AnttU 38.59 0.19.13
9 Iskanius Kerttu SiiRa 59.01 0.39.15

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Närhi Eetu AnttU 16.12 0.00.00
2 Rieppo Veeti KR 17.18 0.01.06
3 Lång Elmeri KuoSu 17.22 0.01.10
4 Räihä Konsta Navi 18.46 0.02.34
5 Suvinen Sisu SaSu 20.47 0.04.35
6 Saalasti Paavo KR 22.01 0.05.49
7 Pallonen Niklas SonPa 32.15 0.16.03
8 Kalilainen Jussi SaSu 34.08 0.17.56

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lång Emma KuoSu 22.22 0.00.00 43.94 42.79
2 Kuokka Katri IisVi 26.19 0.03.57 36.54 35.59
3 Kovanen Saara S-JKL 29.39 0.07.17 31.73 30.89
4 Heikkinen Hilla SoJy 30.24 0.08.02 30.25 29.46
5 Karppinen Vilma KuoSu 40.36 0.18.14 22.13 21.55
6 Malinen Ella KuoSu 43.29 0.21.07 20.18 19.65
7 Niskanen Salla KR 49.41 0.27.19 17.24 16.79
8 Kinnunen Isla PiVe 59.35 0.37.13 14.02 13.65

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Konttinen Otto SaSu 23.59 0.00.00
2 Platonov Mikael Navi 28.16 0.04.17
Kovanen Sauli S-JKL HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnunen Saana PiVe 59.04 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Noora S-JKL 49.01 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Platonov Simeon Navi 1.06.12 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Ritva SonPa 36.20 0.00.00 29.31 31.58
2 Orkola Pirita HiKi 42.33 0.06.13 23.15 24.94
3 Himanka Satu IisVi 58.33 0.22.13 15.46 16.66

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautiainen Teemu RastiE4 41.09 0.00.00
2 Koivumäki Tuomas SiiRa 48.52 0.07.43

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hänninen Janne SaKa 40.01 0.00.00
2 Tolonen Timo SiiRa 52.58 0.12.57
Aalto Erno LipTa EIL -
Asikainen Saku Hiisi EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pallonen Heli SonPa 39.10 0.00.00 31.80 30.09
2 Närhi Minna AnttU 42.17 0.03.07 27.25 25.78
3 Kankainen Ulla-Maria SoJy 45.35 0.06.25 23.23 21.98

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hernelahti Miika KR 34.32 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 26.04 0.00.00 44.08 39.35
2 Huttunen Jenny SiiRa 35.28 0.09.24 29.97 26.75
3 Platonova Riikka Navi 1.00.49 0.34.45 16.06 14.34

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gusev Ilya LappRi 27.24 0.00.00 39.72 38.72
2 Minkkinen Juha KR 28.48 0.01.24 36.84 35.92
3 Koivusalo Juha IlU 31.16 0.03.52 33.06 32.23
4 Hiltula Hannu PudU 31.50 0.04.26 31.62 30.83
5 Laitinen Kari SaSu 37.11 0.09.47 26.34 25.68
6 Kankainen Janne SoJy 37.54 0.10.30 25.12 24.49
7 Kohvakka Hannu Kalske 41.23 0.13.59 22.35 21.79
Kuokka Kari IisVi EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 28.37 0.00.00 53.19 52.17
2 Savolainen Paula PR 30.20 0.01.43 48.68 47.74
3 Sipponen Eija PR 30.48 0.02.11 46.46 45.56
4 Martikainen Lea Navi 36.16 0.07.39 38.19 37.46
5 Haverinen Tuula KaSu 37.57 0.09.20 35.30 34.62
6 Matilainen Mirja HS 38.31 0.09.54 33.59 32.95

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Juha RasHy 24.49 0.00.00 46.83 46.66
2 Elomäki Mika KR 30.38 0.05.49 37.22 37.09
3 Vidqvist Jouni TuMe 32.17 0.07.28 34.65 34.52
4 Pietilä Hannu KaSu 32.22 0.07.33 33.88 33.76
5 Kämäräinen Jarmo KaSu 34.08 0.09.19 31.49 31.38
6 Matilainen Kari HS 36.13 0.11.24 29.08 28.97
7 Kauppinen Vesa SonPa 39.18 0.14.29 26.24 26.15
8 Taitto Petteri HlT 39.52 0.15.03 25.32 25.23
9 Reiman Markku JäPa 1.08.01 0.43.12 14.52 14.47

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piispanen Eija OuHu 38.37 0.00.00
2 Jurvakainen Tuija RasHy 40.26 0.01.49

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Jussi KR 24.44 0.00.00 44.05 42.88
2 Sipponen Matti PR 25.42 0.00.58 41.82 40.71
3 Huotari Arto KuPe 26.39 0.01.55 39.77 38.71
4 Parnetti Roy Navi 29.51 0.05.07 35.01 34.08
5 Piispanen Reima OuHu 30.48 0.06.04 33.45 32.56
6 Keränen Kari KEV 32.24 0.07.40 31.34 30.50
7 Koponen Pekka LohiRa 33.09 0.08.25 30.18 29.38
8 Lepola Antti RaVa 34.16 0.09.32 28.76 28.00
9 myyryläinen veikko AnttU 35.35 0.10.51 27.28 26.56
10 Partanen Timo RasHy 36.20 0.11.36 26.31 25.61
11 Heikkinen Juha Pihkan 36.38 0.11.54 25.69 25.01
12 Honkanen Jarmo LieRa 1.37.35 1.12.51 9.49 9.24

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puolakka Päivi SäynSa 34.54 0.00.00
2 Karvonen Pirjo IisVi 48.12 0.13.18
Lonka Hennariikka KR EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Paavo IisVi 35.45 0.00.00
2 Eriksson Sven GIF 46.28 0.10.43

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malkki Sisko SaSu 32.30 0.00.00
2 Lakanen Sirpa RaKaS 39.23 0.06.53

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Ensio VaajTe 26.17 0.00.00 41.15 39.56
2 Slant Teuvo SOC 27.45 0.01.28 38.39 36.91
3 Tarvonen Keijo Kalske 28.14 0.01.57 37.16 35.73
4 Halonen Pauli SäynSa 28.17 0.02.00 36.52 35.11
5 Butilkin Niilo SäynSa 28.21 0.02.04 35.87 34.48
6 Ovaska Ari EE 29.16 0.02.59 34.19 32.87
7 Tervo Vesa RR 29.35 0.03.18 33.27 31.99
8 Leinonen Markku Pihkan 30.06 0.03.49 32.16 30.92
9 Partanen Aimo NilsNu 32.46 0.06.29 29.05 27.93
10 Vuorio Olavi JäPa 44.28 0.18.11 21.04 20.23
11 Puolakka Pekka SäynSa 53.36 0.27.19 17.15 16.49

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Särkkä Liisa Navi 29.39 0.00.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolmunen Tauno SäynSa 22.33 0.00.00
2 Tahvanainen Veijo LS-37 48.54 0.26.21

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 40.28 0.00.00