FIN GB SWE
Login to IRMA
Karhurastit
Classes District Club Number of the competitors
Classes H21
Length
Number of the participants 12
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Uusitalo Jyri PelPo 1.06.43 0.00.00 70.51 68.90
2 Ray Jonathan OK77 1.09.29 0.02.46 66.69 65.16
3 Koirikivi Anssi RasTiimi 1.12.56 0.06.13 62.57 61.13
4 Koirikivi Riku Pohjant 1.14.53 0.08.10 60.00 58.62
5 Nurminen Ilkka HS 1.20.19 0.13.36 55.06 53.80
6 Ikävalko Petri KangSK 1.23.26 0.16.43 52.16 50.96
7 Hourula Miikka Pohjant 1.31.50 0.25.07 46.62 45.55
8 Gretschel Eino KEV 1.32.03 0.25.20 45.74 44.69
9 Lanev Andrey LapSu 1.36.50 0.30.07 42.75 41.77
Taulavuori Arttu AlatPi HYL -
Hietala Perttu PelPo KES -
Karvonen Matti KR EIL -

Classes H35
Length
Number of the participants 1
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Leinonen Lauri Pohjant 1.30.30 0.00.00

Classes H40
Length
Number of the participants 3
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Kalapudas Antti AlatPi 1.34.52 0.00.00
2 Palosaari Mikko KiimU 1.36.38 0.01.46
Rosenblad Kalle HiKi KES -

Classes H45
Length
Number of the participants 7
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Hämäläinen Jani LS-37 1.05.40 0.00.00 49.16 48.32
2 Hourula Teemu JRV 1.13.34 0.07.54 42.24 41.51
3 Teerikoski Petri LLuja 1.22.33 0.16.53 36.17 35.55
4 Koskinen Johan Trian 1.25.10 0.19.30 33.64 33.07
Ronkainen Markus LapVe EIL -
Kotaniemi Janne AlatPi HYL -
Myllymäki Jyri VetU EIL -

Classes H50
Length
Number of the participants 4
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Nymalm Sören PIF 52.54 0.00.00 63.49 62.78
2 Hyvönen Panu Pohjant 59.59 0.07.05 53.19 52.59
3 Venäläinen Toni VaHa 1.03.27 0.10.33 47.64 47.10
4 Ryyppö Jarkko RaVa 1.19.48 0.26.54 35.77 35.37

Classes H55
Length
Number of the participants 5
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Ray Tomas OK77 1.05.38 0.00.00 44.05 43.64
2 Laasanen Juha KauWi 1.11.54 0.06.16 38.20 37.85
3 Frilander Heikki Trian 1.23.15 0.17.37 31.25 30.97
4 Vilppola Arto AlatPi 1.32.54 0.27.16 26.45 26.21
Konttajärvi Seppo VePo EIL -

Classes H60
Length
Number of the participants 2
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Haapasalmi Eero OH 1.12.19 0.00.00
Vuorinen Pekka Trian EIL -

Classes H65
Length
Number of the participants 4
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Koistinen Jukka OH 57.44 0.00.00 24.49 24.43
2 Määttä Anse PosPy 1.02.55 0.05.11 21.35 21.29
3 Vainiomäki Kauko SuSe 1.21.42 0.23.58 15.58 15.54
Loisa Kari HirvHe HYL -

Classes H70
Length
Number of the participants 3
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Ansamaa Reino RaN 1.18.10 0.00.00 30.61 29.64
2 Torikka Kullervo S-2000 1.26.11 0.08.01 25.68 24.87
3 Kangasaho Simo HiKi 1.45.39 0.27.29 19.25 18.64

Classes H18
Length
Number of the participants 1
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Ukkola Sakari Pohjant 1.01.32 0.00.00

Classes H16
Length
Number of the participants 2
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Vennelä Nuutti KangSK 1.09.47 0.00.00
2 Pulju Eetu OH 1.27.21 0.17.34

Classes D21
Length
Number of the participants 5
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Taulavuori Venla AlatPi 1.07.54 0.00.00 73.17 70.97
2 Rahko Saana-Maria Pohjant 1.12.11 0.04.17 65.39 63.42
3 Pajunen Jenna AnttU 1.13.57 0.06.03 60.47 58.65
4 Nurminen Kaarina TP 1.15.30 0.07.36 55.93 54.25
Ray Jenny OK77 EIL -

Classes D35
Length
Number of the participants 1
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Kangasaho Essi HiKi 1.16.19 0.00.00

Classes D40
Length
Number of the participants 1
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Pasanen Maija SuomRa 1.33.40 0.00.00

Classes D45
Length
Number of the participants 7
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Nymalm Sanna PIF 1.04.07 0.00.00 57.95 56.15
2 Ryyppö Minna HS 1.11.46 0.07.39 50.48 48.91
3 Torvinen Sirpa OH 1.23.02 0.18.55 42.51 41.19
4 Palmi Sara KoskRi 1.29.10 0.25.03 38.54 37.35
5 Väänänen Pirjo LapSu 1.29.36 0.25.29 37.32 36.16
6 Komu Heidi S-2000 1.30.53 0.26.46 35.77 34.66
7 Haapamäki Jatta Eräp 1.32.07 0.28.00 34.28 33.22

Classes D50
Length
Number of the participants 3
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Mattila Riitta RasTiimi 1.03.32 0.00.00 53.09 52.03
2 Taulavuori Tarja AlatPi 1.09.58 0.06.26 44.59 43.71
3 Ray Carola OK77 1.20.09 0.16.37 35.77 35.06

Classes D55
Length
Number of the participants 2
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Haapasalmi Tuija OH 1.12.43 0.00.00
2 Aikio Outi Pohjant 1.36.09 0.23.26

Classes D60
Length
Number of the participants 1
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
Korhonen Kii OH KES -

Classes D65
Length
Number of the participants 2
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Kuusela Vappu VaKa 1.10.28 0.00.00
Kangasaho Sirpa HiKi KES -

Classes D70
Length
Number of the participants 1
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Venäläinen Kaija VaHa 1.34.25 0.00.00

Classes D75
Length
Number of the participants 1
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Aatsinki Mirja VePo 1.13.49 0.00.00

Classes D18
Length
Number of the participants 2
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Hallikainen Emilia Trian 3.33.12 0.00.00
Taulavuori Anni AlatPi KES -

Classes D16
Length
Number of the participants 1
Place Name Club Time Difference to the lead Points Terrain points
1 Mattila Helmi RasTiimi 1.32.15 0.00.00

Classes H14
Length
Number of the participants 4
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Teerikoski Pyry LLuja 31.36 0.00.00
2 Ukkola Santeri Pohjant 31.39 0.00.03
3 Palmi Johannes KoskRi 47.26 0.15.50
4 Lifflander Jesse SalRe 49.02 0.17.26

Classes H12
Length
Number of the participants 4
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Koskinen Linus Trian 18.20 0.00.00
2 Ryyppö Topias HS 19.33 0.01.13
3 Hertsbacka Isak NOK 25.51 0.07.31
Backman Voitto KangSK EIL -

Classes H10RR
Length
Number of the participants 3
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Backman Antto KangSK 9.49 0.00.00
2 Hietala Ilmari OH 11.20 0.01.31
3 Koskinen Ruben Trian 17.08 0.07.19

Classes D14
Length
Number of the participants 1
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Palosaari Maiju KiimU 43.26 0.00.00

Classes D12
Length
Number of the participants 1
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Koskinen Frida Trian 20.55 0.00.00

Classes D10RR
Length
Number of the participants 4
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Pasanen Venla SuomRa 9.49 0.00.00
2 Pasanen Anni SuomRa 10.51 0.01.02
3 Jacobson Jenny OK77 13.06 0.03.17
4 Hertsbacka Linnea NOK 20.47 0.10.58