FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pielisrastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Krivda Tomás KR 55.37 0.00.00 79.69 77.63
2 Honkanen Eppu LieRa 1.02.11 0.06.34 70.31 68.49
3 Silvennoinen Oskari KR 1.03.58 0.08.21 67.40 65.66
4 Pasanen Ville KR 1.06.32 0.10.55 63.89 62.24
5 Barnett Andrew IkNV 1.07.16 0.11.39 62.30 60.68
6 Hämäläinen Kasperi KuoSu 1.10.03 0.14.26 58.96 57.43
7 Kokkonen Eemeli HS 1.10.56 0.15.19 57.37 55.89
8 Karppinen Timo Pohjant 1.15.31 0.19.54 53.09 51.72
9 Lamminsalo Marko KuoSu 1.21.46 0.26.09 48.29 47.04
10 Hyvönen Jerry KuoSu 1.31.43 0.36.06 42.39 41.30
11 Himanen Olli KuoSu 1.32.56 0.37.19 41.19 40.12
12 Nissinen Veeti PuolRy 1.58.20 1.02.43 31.84 31.01
Rautanen Mika TuuSe EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Mikko KuoSu 45.50 0.00.00
Triipponen Vetja KuPe KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Matti KR 1.01.49 0.00.00
2 Iskanius Sakari SiiRa 1.23.37 0.21.48
Uuksulainen Lasse KeKaRa EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Lassi IisVi 1.08.18 0.00.00
2 Hoikka Marko SoJy 1.21.22 0.13.04

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Juha RastiE4 53.25 0.00.00 49.66 50.40
2 Komonen Atte S-JKL 1.01.16 0.07.51 42.37 43.00
3 Huttunen Tomi KoHo 1.08.51 0.15.26 36.88 37.43
4 Kokkonen Timo KaSu 1.16.08 0.22.43 32.60 33.09
5 Hankaniemi Tomi LieRa 1.16.31 0.23.06 31.70 32.17
6 Tahvanainen Mika JoS 1.21.35 0.28.10 29.03 29.46
7 Ruotsalainen Timo KuoSu 1.29.39 0.36.14 25.78 26.17
8 Distler Carl W. GER 1.37.07 0.43.42 23.22 23.56

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puttonen Jarmo S-JKL 52.43 0.00.00 53.56 53.12
2 Mehtälä Markku Pihkan 57.05 0.04.22 48.53 48.14
3 Heinilä Hannu RaVa 58.52 0.06.09 46.16 45.79
4 Hyvönen Sakari KuoSu 1.01.15 0.08.32 43.50 43.15
5 Vornanen Juha KeKaRa 1.04.50 0.12.07 40.28 39.95
6 Leppämäki Tero S-JKL 1.05.01 0.12.18 39.35 39.03
7 Heiskanen Jari SonPa 1.16.20 0.23.37 32.83 32.56
8 Jokela Harri NiS 1.16.27 0.23.44 32.08 31.82
Viljamaa Janne LS-37 KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä Hannu KaSu 56.52 0.00.00 40.07 39.71
2 Joutsensaari Jorma KuoSu 57.54 0.01.02 38.62 38.27
3 Nieminen Ari JoS 1.03.00 0.06.08 34.81 34.50
4 Peltonen Timo SonPa 1.03.25 0.06.33 33.91 33.61
5 Eskelinen Jussi RaKaS 1.04.09 0.07.17 32.86 32.56
6 Laasonen Mauri TP 1.12.39 0.15.47 28.42 28.17
7 Nurminen Juha KajKu 1.15.10 0.18.18 26.90 26.66
8 Honkanen Jarmo LieRa 2.40.49 1.43.57 12.31 12.20
Kauppinen Vesa SonPa KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Jussi KR 49.45 0.00.00 45.41 45.24
2 Jeskanen Taito IlU 49.47 0.00.02 43.68 43.51
3 Molnar Geza LS-37 59.49 0.10.04 34.94 34.80
4 Salminen Arto KeKaRa 1.12.02 0.22.17 27.84 27.73
5 Keränen Kari KEV 1.16.36 0.26.51 25.07 24.97

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piironen Markku KR 47.23 0.00.00 41.37 41.20
2 Vartiainen Börje KR 49.08 0.01.45 39.23 39.07
3 Huttunen Kalle KuoSu 51.34 0.04.11 36.75 36.60
4 Turpeinen Seppo KontU 54.44 0.07.21 34.02 33.89
5 Tervo Vesa RR 55.37 0.08.14 32.89 32.76
6 Halonen Pauli SäynSa 1.00.36 0.13.13 29.65 29.53
7 Kiiskinen Eero LieRa 1.01.24 0.14.01 28.73 28.62
8 Karvonen Paavo IisVi 1.05.22 0.17.59 26.49 26.38
Turunen Esko SonPa HYL -
Malinen Pentti KaSu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Miettinen Kauko SuoVa 57.16 0.00.00 32.82 32.33
2 Väisänen Eero SuomRa 57.48 0.00.32 31.82 31.35
3 Kari Erkki KajKu 1.03.33 0.06.17 28.31 27.89
4 Rautanen Kyösti TuuSe 1.04.51 0.07.35 27.12 26.71
5 Puolakka Pekka SäynSa 1.23.35 0.26.19 20.56 20.25
Ruokolainen Hannu KR HYL -
Martikainen Sakari KuUS HYL -
Pajamäki Kalevi SäynSa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilpeläinen Kauko KuPe 45.35 0.00.00 25.78 25.95
2 Kettunen Kimmo SäynSa 1.01.00 0.15.25 18.54 18.66
3 Karppinen Eino SäynSa 1.12.40 0.27.05 14.96 15.06
Karjalainen Seppo KuoSu EIL -
Korhonen Pauli SäynSa KES -
Jokela Vesa NiS HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolmunen Tauno SäynSa 41.28 0.00.00
2 Lavikainen Mauno LipTa 1.02.59 0.21.31
Laine Tapani KuoSu HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 1.05.52 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppämäki Anton S-JKL 50.45 0.00.00 45.38 41.81
2 Niemelä Paavo Pohjant 1.08.21 0.17.36 32.69 30.12
3 Tanskanen Pekka IisVi 1.12.45 0.22.00 29.76 27.42
4 Makkonen Jonne KR 1.19.29 0.28.44 26.37 24.29
Hoikka Osku SoJy KES -
Vennelä Nuutti KangSK HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Konttinen Otto SaSu 21.22 0.00.00
2 Rieppo Veeti KR 24.17 0.02.55
3 Pellikka Väinö HiKi 26.05 0.04.43
4 Juntunen Henrik KR 33.19 0.11.57
5 Karjalainen Akseli KuoSu 1.19.33 0.58.11

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suvinen Sisu SaSu 15.09 0.00.00
2 Backman Voitto KangSK 16.36 0.01.27
3 Hoikka Sulo SoJy 20.38 0.05.29
4 Rieppo Lenni KR 22.03 0.06.54
5 Koponen Tuukka KuoSu 24.48 0.09.39
6 Kolehmainen Matias SäynSa 27.01 0.11.52
7 Tanskanen Antti IisVi 40.44 0.25.35

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Zuikov Kirill KR 13.03 0.00.00
2 Leinonen Hannes LaiVe 13.22 0.00.19
3 Suvinen Nuutti SaSu 23.14 0.10.11
4 Makkonen Venni KR 23.32 0.10.29
5 Backman Antto KangSK 24.47 0.11.44
6 Opari Okko KR 27.40 0.14.37
7 Iskanius Jalo SiiRa 43.01 0.29.58

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Siiri KR 51.37 0.00.00 64.47 62.23
2 Kaikkonen Oona Koovee 1.05.55 0.14.18 49.40 47.69
3 Kokkonen Meeri KaSu 1.15.02 0.23.25 42.45 40.98
4 Kärnä Nina SonPa 1.15.44 0.24.07 41.11 39.69
5 Uurasjärvi Emilia KuoSu 1.23.47 0.32.10 36.31 35.05
6 Tusa Nina SiiRa 1.23.59 0.32.22 35.38 34.15
7 Molnar Julianna RaVa 1.30.15 0.38.38 32.13 31.02
8 Pitkäaho Anni KuoSu 1.56.59 1.05.22 24.18 23.34

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Triipponen Vanni KuPe 46.30 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Eeva TuuSe 1.18.07 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Makkonen Mira LipTa 1.05.16 0.00.00 39.56 40.11
2 Hartikainen Elina IisVi 1.15.53 0.10.37 32.75 33.20
3 Flöjt-Leinonen Laura KaSu 1.16.36 0.11.20 31.18 31.61
4 Korhonen Carita IisVi 1.17.09 0.11.53 29.70 30.11
5 Moilanen Tiina SiiRa 1.20.30 0.15.14 27.26 27.64
Torvela Tiina KuoSu EIL -
Malinen Marita KuoSu EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väisänen Mari KR 53.35 0.00.00 55.47 52.39
2 Karppinen Satu YlikNM 54.41 0.01.06 52.73 49.79
3 Palo Unna-Sisko HS 1.06.44 0.13.09 41.87 39.54
4 Savikkomaa Sanna KoHo 1.11.32 0.17.57 37.81 35.71
5 Haapamäki Jatta Eräp 1.13.17 0.19.42 35.69 33.71
6 Halonen Katja SäynSa 1.26.58 0.33.23 29.05 27.43

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holm Riikka SiiRa 1.06.42 0.00.00 44.79 42.11
2 Lintunen Sirpa SiiRa 1.10.19 0.03.37 40.36 37.95
3 Pellikka Katja HiKi 1.22.08 0.15.26 32.73 30.78
4 Klemetti Tarja LipTa 1.25.11 0.18.29 29.81 28.03

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukkola Sinikka KuoSu 1.07.43 0.00.00 41.09 41.08
2 Molnar Pia LS-37 1.09.39 0.01.56 37.95 37.94
3 Laitinen Tiina KuoSu 1.23.30 0.15.47 29.99 29.98
Rajander Tuula KaSu KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 38.54 0.00.00 53.69 53.42
2 Lipsanen Maija LipTa 44.39 0.05.45 45.02 44.80
3 Laasonen Kirsi TP 44.52 0.05.58 43.06 42.85
4 Juga Liisa KeU 50.31 0.11.37 36.69 36.51
5 Malinen Paula KaSu 1.04.49 0.25.55 27.39 27.25

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 45.09 0.00.00 38.85 38.96
2 Puolakka Päivi SäynSa 46.33 0.01.24 36.74 36.84
3 Kuusela Vappu VaKa 1.00.41 0.15.32 27.46 27.54
4 Karjalainen Seija LaiVe 1.10.21 0.25.12 23.06 23.13
5 Karvonen Pirjo IisVi 1.31.28 0.46.19 17.26 17.31
Malkki Sisko SaSu HYL -
Hiltunen Maija SäynSa HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Kyllikki KR 37.24 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangasaho Aino HS 1.18.19 0.00.00
2 Niskanen Aura KuoSu 1.20.12 0.01.53

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juntunen Marikki KR 1.00.34 0.00.00
2 Väisänen Iida-Maria KR 1.20.28 0.19.54

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juntunen Hertta KR 53.20 0.00.00 30.28 29.66
2 Lehtonen Minttu SiiRa 55.46 0.02.26 26.78 26.24
3 Leinonen Siiri KaSu 1.13.08 0.19.48 18.77 18.39

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niskanen Salla KR 29.12 0.00.00
2 Niskanen Suvi KR 30.04 0.00.52
3 Makkonen Iisa Maria KR 40.16 0.11.04
4 Koponen Terhi KuoSu 55.06 0.25.54
Malinen Ella KuoSu EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leinonen Helmi LaiVe 16.13 0.00.00
2 Karjalainen Reetta KuoSu 22.52 0.06.39
3 Tusa Sonja SiiRa 23.57 0.07.44
4 Kokkonen Miila KaSu 25.07 0.08.54
5 Iskanius Kerttu SiiRa 34.34 0.18.21
6 Hämäläinen Siiri KuoSu 39.28 0.23.15

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salo Saara SiiRa 23.28 0.00.00
2 Salo Klaara SiiRa 25.22 0.01.54
3 Koponen Vilja KuoSu 25.32 0.02.04
4 Suvinen Liina SaSu 29.51 0.06.23